סולר קפלינסקי רשלנות רפואית malpractice
שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

פורום רשלנות רפואית


נושא
מחבר
תאריך ושעה

(ר.נ)
31/07/2019 14:54
אני ילדתי בדיוק לפני חודש מהיום, הבת שלי היום בת חודש, עברתי טראומה בלידה, נכנסתי לחדר לידה במשקל 86, הייתי מחוברת לאפדירול 24 שעות עם כל מיני זירוזים בסוף התפתחה רעלת הריון בחדר לידה, זיהום בשלייה, הפסקת מתן שתן בגלל נזק בכלייה, ירידה בטסיות דם, עלייה בלחץ דם וחום, ואקום שהסתיים בכישלון, ובסוף ניתוח קיסרי בהול עם הרדמה כללית אחרי מצוקה עוברית...

אני לא יודעת לאיזה משקל הגעתי בגלל כל הנוזלים אבל לא יכלו להזיז לי רגליים, עכשיו אני עומדת על משקל 74, האם זה הגיוני שמשקלי 3 ימים תקוע על 74 ואני כמעט לא אוכלת אין לי זמן לאכול, והירידה במשקל ממש איטית..... האם זה טבעי, וכמה זמן יקח לי לחזור למשקלי הטבעי 60, יש לי 14 קילו שאני צריכה להוריד.

רציתי לדעת האם יכול להיות שיש כאן רשלנות רפואית? אני עדיין מאושפזת ולא יודעת איפה להתחיל בכלל... התנהלות זוועה בבית החולים
01/08/2019 14:13
שלום רב,

לגבי השאלות הרפואיות לגבי הירידה במשקל לצערי בנושא זה תצטרכי לקבל יעוץ רפואי מסודר מרופא ולא אוכל להשיב בעניינים אלו במסגרת פורום משפטי זה.

לגבי נושא הרשלנות הרפואית - כדי להעריך בהמשך לאחר שתשחררי מאשפוז את איכות הטיפול הרפואי והאם נגרם נזק בשל התנהלות הצוות הרפואי בלידה יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולערוך יעוץ עם רופא נשים. אני סבור כי לאחר שתשחררי ותרגישי יותר טוב תערכי פגישה מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(סיוון)
31/07/2019 23:33
ערב טוב עורכי דין נכבדים,

קיבלתי המלצה מכמה חברות בפייסבוק, שאמרו שאתם מביני עניין ובעלי ניסיון במקרי רשלנות בלידה ורציתי לשאול לגבי המקרה שלי ברשותכם.

לפני 9 חודשים השאירו אחרי ניתוח קיסרי שארית שליה. כן כן אחרי ניתוח קיסרי.

לקראת סוף האשפוז היה לי חום נמוך השתחררתי הביתה והחום עלה ועלה הגעתי למצב של חום 39.8 וכאבים בכל הגוף לקח קצת זמן עד שהבינו שהשאירו ברחם שארית שליה.

קיבלתי כדורים לכיווץ הרחם בנסיון להוציא אותה וזה לא הצליח. החום ירד לאחר אנטיביוטיקה שקיבלתי יותר משבוע והוזמנתי לבדיקה לאחר 6 שבועות.

במקרה לאחר 5 שבועות פחות או יותר היא התפוררה ויצאה בחלקים קטנים. בתחילת שבוא הבא יש לי בדיקה נוספת. לא ברור אפ כל השיליה יצאה ולא ברור, או יותר נכון אף רופא לא יכול היה להתחייב בפני שלא נגרם לי נזק לרחם בגלל הבלאגן הזה.

רציתי לדמוע האם יש לכם ניסיון בטיפול במקרי כאלה? איך מחליטים האם זה רשלנות רפואית? האם ניתן להגיש תביעת פיצויים במקרה כזה?
01/08/2019 13:25
שלום רב,

כל מקרה של הותרת שארית שליה בתום לידה (וגניאלית או קיסרית) מצדיק בירור רציני ובחינה של התיעוד. יש לבחון מה היקף החומר השיליתי שנותר וכמובן לבדוק את רישומי בית החולים בקפידה. לעניין הנזק כמובן שצריך יהיה לבחון בהמשך אם שאריות השלייה גרמו חלילה להידבקויות או לנזק לרירית הרחם.

מציע שתצרי עמנו קשר טלפוני לקבלת יעוץ ראשוני פרטני אשר אינו כרוך בתשלום.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(יגאל)
01/08/2019 10:42
שלום רב.

ביצעתי על חשבוני MRI וגיליתי שזה הגיע לקופת חולים לתיק האישי שלי.התלוננתי בפני בית החולים בו ביצעתי את ה MRI שטרם הבדיקה וידאתי שזה רק נשלח לי והם אישרו ולתדהמתי בכל זאת הבדיקה נשלחה לקופה שסירבה למממן את הבדיקה.
היום קיבלתי שיחה מבית החולים והם מתרצים זאת בכך שקופת החולים יש לה גישה לבדיקות ולא בית החולים הוא זה שמאפשר לה.
זה חמור מאוד בעיניי.
כך קרה לי בבית חולים בו שילמתי מכספי וגם תוצאות הביקור הגיעו לקופה
01/08/2019 13:19
שלום רב,

המקרה אכן נראה מוזר שכן על גוף רפואי מוטלת חובת סודיות רפואית לגבי מידע רפואי של מטופל גם אל מול גוף רפואי אחר. אפשר לשקול במקרה זה הגדת תביעה לפיצוי אולם כמובן שיש לשקול את היקף הנזק שנגרם.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(משי)
31/07/2019 10:38
אחרי שקראתי בסוג של אובססיה על כל סיבוך אפשרי בלידה הבטחתי לעצמי שאחרי שהלידה שלי תעבור חלק - בלי סיבוכים ובלי סיפורים, אשתף את כולם והנה אני כאן...

התחיל ביום ראשון, ה- 2.6.19 חודש תשיעי שבוע 37+2

הייתי אמורה ללדת ב- 21.6.19 הלכתי לעשות בייביסיטר בסביבות השעה 6 בערב על 2 ילדים קטנים הקטן הלך לישון ואת הגדולה קילחתי והרמתי אותה לשים לה טיטול כנראה שזה זירז תהליכים.

הגעתי הביתה ישבתי לראות סרט עם בעלי הוא הלך לישון ואני נשארתי ערה הרגשתי פתאום ירידת מים עצרתי אותה עם היד, קמתי לשירותים ראיתי הפרשות וריח לא רגיל אבל ראיתי שהכל בסדר והלכתי לישון. התעלמתי מהמחשבה שאני צריכה ללדת עכשיו לא רציתי (כאילו שאני מחליטה).

קמתי בבוקר הרגשתי צירונים קטנים וניסיתי לשכנע את עצמי שזה צירים מדומים. דיברתי עם בעלי וסיפרתי לו את המתחרש הוא אמר לי צריך ללכת לרופא אמרתי לו שאין צורך הכל בסדר כמובן שאני מרגישה את התינוק כרגיל.

בסביבות השעה 12 בצהריים הלכתי לעבודה, עובדת בגן ילדים, והכל היה בסדר לא הרגשתי שום כאב הגעתי הביתה אכלתי משהו קטן והרגשתי שוב כאבים בעלי חזר מהעבודה ואמר לי שזה צירים ושצריך ללכת לרופא אני כמובן התכחשתי לזה ואמרתי לו זה עדיין לא הזמן שלו לצאת יש זמן עד לתאריך המשוער. בשעה 7 הלכתי לגיסתי לשמור לה על 2 הילדים הקטנים שלה לקחתי אותם סיבוב בעגלה מה שזירז עוד יותר את התהליך.

הגעתי הביתה ובעלי הכין אוכל טעים ורציתי לאכול, ופתאום לא יכולתי, רציתי להקיא. הצירים רק הלכו והתחזקו מאותו הרגע לא יכולתי לעזוב את השירותים ישבתי וישבתי מלא זמן כי זה הקל על הכאבים בעלי ישב איתי ותמך בי ומחכה שאגיד לו שהולכים לבי"ח הוא אמר בואי נתקשר לבי"ח התקשרנו והסבירו לנו את עניין הצירים ואמרו שאולי התייבשתי וכדאי שאשתה הרבה.

אחרי שעה אמרתי לו שחייבים ללכת לא יכולה לסבול את זה יותר זה הרגיש כמו מתקן עינויים פנימי. בשעה 11 בלילה הגענו לבי"ח שמו אותי בחדר מחוברת למכשירים לא יכולה לזוז ולא יכולה להקל על הכאב. שאלו אותי אם ירדו לי המים? אמרתי שנראה לי שכן, הם היו סקפטים. בכל זאת לידה ראשונה שלי מה אני מבינה? ואמרו לי שיש לי 24 שעות להגיע לבי"ח מרגע ירידת המים כך שהגעתי בזמן!

האחות אמרה לי שכרגע אין רופא פנוי שיכול לבדוק אותי כי כולם מיילדים ברגעים אלה. ואני מתה מכאבים ולא ממש בא לי אפידורל חיכיתי שרופא יבדוק אותי. אח"כ אחות בודקת את הפתיחה שלי ורואה פתיחה של שש וחצי ושהוא למטה והיא מרגישה את השיער שלו.

הכאבים מתגברים בעלי לא יודע מה לעשות כדי לעזור לי הרגיש חסר אונים! אחרי שעתיים של סבל מטורף של להביא מכות למיטה ומה לא וכבר אמרתי: אני רוצה למות"! לא יכולתי יותר! החלטתי שאני חייבת אפידורל האחות אמרה שרופא צריך לעשות את זה אבל אין רופא פנוי עדיין.

כעבור עוד שעתיים אמרו שיש רופא פנוי לעשות את האפידורל, אבל קודם צריכה לקבל עירוי נוזלים במשך חצי שעה ורק אח"כ יעשו לי את האפידורל. הגיעה העת ואני יושבת שיעשו לי את האפידורל ופתאום יש לי ירידת מים מטורפת והאחות לא הבינה מה מטפטף אמרתי לה אני!

אח"כ עשו לי בדיקה והפתיחה היתה כבר 8 ס"מ ואמרו לי עכשיו את יכולה ללכת לישון ולנוח כמובן, שהייתי מותשת גמורה מכל היום ומכל הכאבים.

קמתי בבוקר וכבר מזמן עם פתיחה של 10 אבל אמרו לי שכל עוד אני לא מרגישה לחץ לא מיילדים אותי. התחלתי להרגיש לחץ והעבירו אותי לחדר אחר ללדת, שם חיכיתי עוד שעה עם הכאבים, מחוברת למכשיר מוניטור עוברי.

האחות באה ליילד אותי ואמרה לי כל פעם שיש ציר תדחפי בלי לנשום ככה שלוש פעמים ברציפות דחפתי אבל לא הצלחתי וככה חוזר כמה פעמים. רואים את הראש אבל הוא יוצא ונכנס.

ההפרש בין ציר לציר ארוך לכן החליטו שצריך להביא לי זירוז ולא רציתי כי הוא כבר ממש ביציאה אבל לא הייתה ברירה כי זה היה נמשך עוד הרבה זמן. הזירוז לא עזר ועם כל הדחיפות וחוסר הנשימה התחיל לכאוב לי הראש והרגשתי בחילה ואמרתי לבעלי אני הולכת להקיא.

הוא הביא לי שקית והתחלתי להקיא ותוך כדי הקיא הבייבי יוצא החוצה (הזוי ומצחיק), האחות נבהלה וקראה מהר למיילדת כי אסור לה ליילד והמיילדת באה הוציאה את הבייבי שמה אותו עליי וזאת הייתה ההרגשה הכי מטורפת שהרגשתי אי פעם!

נולד שבוע 37+4 וב"ה לידה ראשונה תקינה ללא תפרים וללא תופעות לוואי! גרים באמריקה ולכל יולדת יש חדר משלה.

הבייבי לא יוצא מהחדר כל הבדיקות נעשות בחדר בנוכחות ההורים אפילו יש זמזם ברגל של הבייבי שלא יוציאו אותו מהמחלקה ממש מדהים חווית לידה מהממת מאחלת לכולן לידה קלה ובידיים מלאות!
01/08/2019 13:00
שלום,

תודה על השיתוף בחוויה האישית של הלידה.

מאחל לכם בריאות שלמה ונחת רבה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(סיון)
25/07/2019 15:53
לפני 5 וחצי שנים ילדתי את בני בניתוח קיסרי חרום שהלך והסתבך.
הרופא ביקש שאחתום על טופס "למקרה ויהיה צורך" בניתוח קיסרי . כל זה לאחר 8 שעות עם אפידורל שהתינוק במצוקה נשימתית. לא עברו 30 שניות ואני בתוך חדר ניתוח מתחילים בניתוח אני רגישה הכל 3 חתכים עם הסכין כך אני זוכרת ואז הרופא מחטט לי בבטן ואני מרגישה הכל!!! כאבים נוראיים כל זה קרה מהר מאוד !!! אומרת לו דוקטור אתה נורא מכאיב לי אני מרגישה שאתה חוחץ לי על האיברים הפנימיים תוציא את היד ! ( הייתי מוטשת לאחר חוסר שעות שינה ושעות בבית החולים) השפעת אפידורל שפגה זה היה נירא ואיום לא נדבר על הטראומה והכאבים!!!! טוב ביקש תספרי עד 10 ב3 כבר הייתי בהרדמה מלאה .
אני מתעוררת בחדר התאוששות מאושרת ( כניראה מהשפעת ההרדמה) במציאות אני אחת שמאוד אוהבת את החיים טיפוס חזק לוחמני . עשיתי כל מה שהאחות אמרה לקום ללכת לשבת אחרי מספר שעות של התאוששות..... כאבי תופת בבטן כל הבטן ואזור המשולש בצבע סגול חציל!!!!! הרופאים אמרו כניראה המטומה ...... ואני מקשיבה לרופאים עקבו אחרי לראות שההמטומה ( שטף דם פנימי לא מתפשט ) ואם הכאבים שוחררתי הבייתה .
בבית כאבי תופת חולשה נוראית ..... חשבתי שכך צריך להיות הלכתי לרופא ליתר ביטחון אמר שהכל ניראה תקין כך אני מסתובבת בערך שבוע כאבי תופת ביקור שוב אצל רופא ועוד פעם פעמיים בבית החולים........ הכל מצויין את מרגישה רק כאבים כי יש לך גזים בנות כאבי תופת חולשה .... לקחתי משככי כאבים כלום לא עזר ... מפסיקה משככים תוך זמן קצר החום מטפס . 2 תינוקות אחת שנה וארבע ואחד בן שבוע ימים לא אצלי מפוזרים במשפחה כי לא יכולתי לתפקד..... אני יושבת בבית על כיסא מרגישה שאני הולכת למות !!!! הרגשתי גם שהבטן רטובה .... מניחה את היד על הבטן חשבתי אולי חלב שהצטבר ונשפך חשכו עייני כל היד דם מלא דם הולכת לאמבטיה מבוהלת מורידה את המכנס ורואה זרמים זרמים של דם יוצאים לי מהבטן.... מגיעה עם מגבת ענקית ספוגה בדם לאסף הרופא .... פותחים את כל הניתוח כם מקל עץ סטרילי ואותו רופא שאמר שהכל מושלם אוצר לי דחוף אשפוז תגידי תודה שאת בחיים !!! מחר לא היית פה . חודש ימים של אשפוז נוראי בטן פתוחה עוצק של זרת או אצבע כל יום 5-6 פעמים ביום פותחים לי את הבטן לוקחים פינצטה ומוציאים כרישי דם והכל כואב מזעזע . רק לראות את הבטן שלי וכל שכבות הפנים זוועה!!!!.
כעבור 3 שבועות עיברים לאנטיביוטיקה דרך הפה ( כמות של סוסים) לפני היו נותנים באנךוזיה חודש לא הפסקתי לבכות ואת הילדים לא ראיתי !!! המצב לא אפשר .
טוב מגיעה הבייתה רוצה לחזור לתפקד חוזרת עם בטן פתוחה צריכה להגיע לאחיות שיחבשו את הבטן הפתוחה יום יום ...... כמויות של אנטיביוטיקה .... כל מה שרציתי באמת לעשות כביסות לטפל בילדים ולשכוח הכל !!!!.
עברו חודשיים הבטן התחילה להסגר .... ואז לראשונה אני עוברת התקף חרדה .... הייתי בטוחה שאני עומדת למות לא ידעתי שיש כזה דבר ...זה קרה פעמיים והחלטתי שאני מתמודדת עם זה לא נשברת ..... לאחר הלידה הגוף לא חזר לעצמו כאבים בבטן כאבים בעצם הזנב קושי לשבת ולקום אבל לא רציתי ללכת לרופאים חשבתי שיעבור מעצמו ..... כעבור זמן צה התחילו לחוף עוד ועיד בעיות הפעם נויירולוגיות הייתי מרגישה עייפות כרונית חולשה ומכות חשמל בעמוד השידרה כאילו מישהו חשמל אותי וזה נעלם .... לאחר מכן נימולים ברגיליחם ידיים כאבים בכל הגוף ( זה לקח זמן לא מיד) כאבי צוואר ... ופתאום קושי ללכת לא יכולתי להרים כפית התחלתי ללכת לרופאים .... היום אני מאובחנת בפיברומיאלגיה קשה ..... חשד לטרשת נפוצה ופריתות דיסק בצוואר אבל קשות .... ....בכל מקרה העניין שמנהל את חיי היום יום שלי הפיברומיאלגיה יש לי תיק רפואי מפחיד .
לא חשבתי לתבוע רוצה רק לשכוח החיים שלי השתנו מקצה לקצה וכמובן שהגוף עצמו ... לאחר הלידה הזאת לפני כשנתיים וחצי ילדתי ילדה נוספת מבחינתי לידה = מוות הייתי בטוחה שאני הולכת למות ....

קבעתי ניתוח קיסרי אצל דר טובבין המדהים מנהל מחלקה וברוך השם נתן לי חוויה מתקנת חזרתי לתפקד מיד לאחר הניתוח כמו שאני מסוגלת ורגילה באמת.

לפני כשבועעים היה אצלי סוכן ביטוח בריאות שאמר לי אני לא יכול לבטח אותך בגלל התיק הרפואי שלך למה את לא תובעת רשלנות רפואית.

מה דעתכם על המקרה מבחינת רשלנות? האם יש קייס האם תבעתם וזכיתם בתביעות רשלנות רפואית דומות בעבר? כמה פיצויים אפשר לקבל על מקרים כאלה בבית המשפט?

אשמח לדעה של עורך דין מנוס המטעמכם.
01/08/2019 12:56
שלום רב,

אני סבור כי במקרה זה אכן יש מקום לבחון את ההתנהלות הרפואית בזמן הלידה באופן יסודי. כדי להעריך אם אכן מדובר בהתרשלות בטיפול אשר גרמה לנזקים יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם רופא מומחה בתחום הגניקולוגיה והמיילדות. לעניין הנזק כדי לקשור את עניין הפיברומיאלגיה (וכן עניין של נזק נפשי ככל שקיים) להתרשלות בלידה יהיה צורך בחוות דעת רפואיות נוספות של מומחים בתחום - ראומטולוג ופסיכיאטר.
ממליץ שתערכי יעוץ מסודר בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(ליזה ד.)
25/07/2019 10:17
גיליתי שאני בהריון בשבוע 5, פניתי לרופא פרטית כדי לבצע הפסקת הריון.

נתנה לי 3 כדורי ציטוטק בנרתיק והביאה לי 6 כדורי מיפיג׳ין מתחת ללשון כל שעתיים.

אחרי שבוע חזרתי אליה, הטעתה אותי ואמרה לי שהעובר ירד ונשארו קרישי דם, והביאה לי עוד 3 כדורי ציטוטק בנרתיק ו4 כדורי מיפיג׳ין מתחת ללשון.

דיממתי במשך 4 שבועות ומשהפסיקה לענות לי להודעות ולטלפונים, פניתי לרופא אחר וגילה לי שאני עדיין בהריון ואף ההריון המשיך להתפתח ולגדול.

אני מאוד מאוד מבולבלת לא יודעת מה לעשות, התרופות שלקחתי עלולות לגרום למומים בעובר.
אני נמצאת במעקב רפואי (התייעצתי עם 3 רופאים שניים מהם אמרו לי שהתרופות ובמיוחד הציטוטק עלולות לגרום למומים חיצוניים בעובר ורופאה אחת אמרה לי שהתרופה לא תזיק) והתייעצתי עם המכון הטרטולוגי שדיברו איתי על מחקר בברזיל.

עדיין לא קיבלתי תשובה או רמת סיכון חד משמעית.

האם יש כאן מקום לתביעה על רשלנות רפואית? למה אני אמורה לצפות? אין לי מושג מה לעשות והמצב מאד מלחיץ.
01/08/2019 12:51
שלום רב,

על פניו נראה כי בנקרה מצריך בהחלט בדיקה מקיפה של הסטנדרט הרפואי של הטיפול בך. איני בטוח שהבנתי אם את מתכוונת כעת להמשיך את ההריון או להפסיקו, לעניין זה משמעות מבחינת היתכנות תביעה.
את מוזמנת ליצור עמנו קשר טלפוני ליעוץ פרטני ודיסקרטי.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
.(blood patch)
(אילנה צור)
25/05/2013 09:23
שלום רב.. לפני חמש שנים ילדתי... וקיבלתי זריקת אפידורל
לצערי מיד אחרי הלידה עם הוצאת המחט הרגשתי זרם בכל חלק העליון
והשתתקתי! רופא המרדים קרא לזה blood patch
ויום למחרת 24 שעות אחרי מתן האפידורל הכניסו אותי לחדר ניתוח וביצעו את הפעולה ! לקחו לי דם והכניסו לי לחלל האפידורלי...
המרדים ד״ר סטריך הסביר לי מהן הסכנות .. ומיד אחרי הפעולה שביצעו יכולתי לזוז( שעה וחצי אחרי )
לצערי אחרי יומיים שוב השתתקתי... ושוב הכניסו אותי לחדר ניתוח!
היום אני בהריון ... ואני מאוד חוששת לגביי מתן האפידורל.. מה עליי לעשות? האם זה מסוכן לקבל זריקת אפידורל אחרי מה שעברתי? אשמח אם אקבל תגובה והמלצה...
(ליאור)
31/07/2019 23:45
המקרה שלך לא נדיר מאד וקרה גם לאחותי דוקא בלידה השניה, אחרי זריקת אפידורל. בסוף זה עובר ולא נשאר כלום. אף סימן ובטח שלא שיתוק חס וחלילה... אחותי בלידה השלישית שלה ביקשה ניתוח קיסרי וילדה בניתוח יזום. ככה שלא היתה צריכה להתמודד שוב עם אפידורל אחרי הטרואמה שעברה. בדקה בזמנו מול עורך דין ואמרו לה שאין מה לעשות כי לא נותר לה שום נזק והכל עבר תודה לאל. לילה טוב
(אמלי)
27/03/2018 07:10
בוקר טוב לך, המקרה שלך מאד דומה למה שהיה לי בלידה הראשונה בבית החולים איכילוב בתל אביב. אפידורל זה פשוט מסוכן. היה לי סיבוך נדיר של אפידורל והייתי משותקת ברגל אחת לכמה ימים. זה הלחיץ אותי ברמה של טראומה שלא תחלוף. אני שבועיים לפני לידה ואין סיכוי שאלד עוד הפעם בבית החולים איכילוב ועוד פחות סיכויים שאקח אפידורל. לא עוד. אמלי
28/05/2013 13:12
שלום רב,

ראשית לגבי הסיכון במתן אפידורל לאחר המקרה שתיארת אמליץ שתתיעצי ברופא מרדים - הפורום אינו עוסק ביעוץ רפואי.

אם לא נגרם נזק קבוע בעקבות הזרקת האפידורל איני בטוח שהמקרה מתאים לתביעה מעבר לכך שמדובר בסיבוך מוכר בהזרקת אפידורל אשר אינו בהכרח תוצאה של רשלנות רפואית.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(פיבי)
29/07/2019 15:33
לפני כשבוע וחצי עקרו לי שן במרפאת כללית סמייל באזור המגורים שלי. מסתבר כי העקירה היתה ממש רשלנית ואחריה דיממתי עד כדי כך שכנראה בלעתי המון המון דם, היו לי בחילות קשות, כאבים בבטן והקאות פעמים רבות.

בגלל שהמצב הגיע לקיצוני... הגעתי לחדר מיון של בית החולים הדסה ושם עשו לי תפרים באזור העקירה. לא ברור אם היו תפרים או לא היו תפרים אחרי העקירה. מה שבטוח שהיתה כאן רשלנות רפואית של הרופא שיניים שעקר את השן.

אחרי התיקון שעשו בבית החולים הדסה המצב שלי השתפר מהר ועכשיו המצב תקין ואין כל בעיה. האם יש אפשרות להגיש תביעת רשלנות רפואית במקרה כזה, אפילו שעל פניו הנזק שנגרם לי קטן ביותר...?
(חיים)
30/07/2019 10:08
רופאי שיניים שעובדים עם קופת חולים כללית הם נגרים ולא רופאי שיניים. זה לא הסיפור הראשון שאני שומע על רשלנות רפואית בטיפולים של כללית סמייל. בגלל שהם מרוויחים יותר כסף הקליניקות הפרטיות, הם עושים הכל במהירות ובלי תשומת לב לב במרפאות של סמייל ואז אין פלא שבנאדם יוצא אחרי עקירת שן עם דימום מטורף שמצריך אשפוז... עכשיו גם תראה שיגידו לך שלא מגישים תביעות רשלנות רפואית בגלל מקרים "קטנים" כאלה ולכן התופעה הזאת אף פעם לא תפסק.
(דר. ישראל הנדלר)
23/04/2018 10:48
אני שמח לענות על השאלות הנוגעות לניתוח הקיסרי הצרפתי החדש FAUCS French Ambulatory Ceserean Section

הרקע שלי

ראשית, מעט על הרקע שלי: אני רופא נשים מיילד מזה 23 שנים, סיימתי לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב, את ההתמחות בגינקולוגיה ומיילדות עשיתי בבית החולים שיבא ולאחר מכן שהיתי 3 שנים נוספות בארה"ב, שם עשיתי התמחות על ברפואת האם והעובר במרכז הרפואי HUTZEL בדטרויט, מישיגן, שנחשב לאחד מהמרכזים המובילים בעולם ברפואת אם ועובר. חזרתי ארצה ב 2005 ומאז ועד 2016 ניהלתי את מיון היולדות בשיבא. מ 2016 אני סגן מנהל המחלקה ובחודשים האחרונים מוניתי לסגן מנהל המערך המיילדותי. בנוסף אני אחראי על הכשרת מתמחים מכל רחבי הארץ במצבי קיצון במיילדות ומשמש כמרצה בכיר באוניברסיטת תל אביב ושותף לכתיבתם של כ-40 פרסומים מדעיים. במהלך כל הקריירה שלי, ניתחתי מספר עצום של ניתוחים קיסריים בשיטת משגב לדך. אין ויכוח על כך שהניתוח בשיטת משגב לדך הוא ניתוח מצוין, עם החלמה בהחלט טובה וסבירה לנשים.

החשיפה לניתוח

ב-2016, נחשפתי דרך הפיזיותרפיסטית סיון נבות לסרטון מעניין, בו מהלך הניתוח הקיסרי בוצע בשיטה שונה, כזו המנסה לאפשר ליולדת לחוות את הניתוח הקיסרי כלידה אקטיבית, ולאחריה התאוששות ותנועה חופשית של היולדת המנותחת תוך זמן קצר מאוד, כמו שמעולם לא ראיתי קודם לכן. – נכון שיש יולדות שגם אחרי ניתוח בשיטה "הרגילה" קמות באופן יחסי מהר ומתפקדות ביחס לאחרות, אך כאן היה משהו מ-א-ו-ד שונה ולא שגרתי ביחס למה שאני מכיר בהתנהלות של נשים אחרי ניתוח קיסרי.
כמי שמאוד מאמין בעובדה שלידה צריכה להיות חוויה חיובית ומעצימה לאישה, וצריכה להתקיים בדרך שלה (אני גם תומך נלהב בדולות, בלידה בתנועה ובליווי של היולדת על פי רצונה) הרגשתי שאני חייב להכיר (או לפחות לבדוק את הנס הזה מקרוב...)

הבאת הניתוח לישראל ולעולם

בשנת 2017 נסענו סיון נבות ואני לצרפת 3 פעמים כדי לעבור את ההכשרה בטכניקה אצל המנתחים הצרפתים. ניתחתי בהנחייתם 12 ניתוחים וכאשר שלטתי בטכניקה החדשה חזרתי לארץ וניסיתי להדביק בהתלהבות שלי את כל מי שרק היה חפץ ללמוד ולהתנסות בניתוח החדשני. אך מתברר שחלומות לחוד ומציאות לחוד – ובמקום לפגוש בסקרנות והתלהבות, פגשתי בעיקר בסירוב, ביקורת, בירוקרטיה ועוד התנהגויות מצד קולגות למקצוע שיפה להשאירם מחוץ לכתב. בית החולים היחיד שהיה נכון לפתוח את הדלת ולאמץ את החדשנות, היה בית החולים לניאדו, בראשות ד"ר בן-דוד מנהל המחלקה, שם התחלתי לנתח. הניתוח פרץ לתודעה באופן דרמטי לאחר 3 הניתוחים הראשונים כאשר ידיעות אחרונות הבינו את המהפכה ובחרו לפרסם על כך כתבה. בין אוקטובר לנובמבר נותחו 12 יולדות בלניאדו, ואז משרד הבריאות (ללא קשר לניתוח הזה) הפסיק לאלתר את כל הפעילות של הרפואה הפרטית בבית חולים זה, ואני, כמו כל יתר הרופאים שניתחו באופן פרטי בלניאדו, הפסקנו את הפעילות בבית חולים זה. אמנם הפעילות הופסקה בלניאדו, אך החלום שלי, שכל מי שנאלצת לעבור ניתוח קיסרי תוכל לחוות לידה ידידותית, עדיין קיים, ובמשך כל החודשים הללו, אני ממשיך במאבק לקדם את הנושא; הרציתי על הניתוח בכל מקום אליו הוזמנתי, מתוך מטרה להפוך ניתוח זה לישים בבתי החולים הציבוריים בארץ. הצגתי אותו בסורוקה בבאר שבע, בבית החולים זיו בצפת. בבית החולים כרמל בחיפה, בכנס של הועד הצפוני של האגוד לגינקולוגיה ומיילדות בחיפה, את המנתחים הצרפתיים מהם למדתי לנתח, הבאתי לשיבא בדצמבר 2017 שם נותחו 11 יולדות ביומיים, ולאחר שעשיתי ניתוח הדגמה אחד בבית החולים כרמל, הבאתי שוב את המנתחים הצרפתיים לבתי החולים כרמל ובני ציון בחיפה בתחילת אפריל האחרון (לפני כשבועיים). במקביל, ביחד עם הרופאים הצרפתים, אנו פועלים לקידום השיטה בעולם - ביצעתי ניתוח אחד בגיאורגיה ובעוד כשבוע הוזמנתי לבצע ניתוח כזה בוילנה ליטא וביוני הוזמנתי לכנס בנושא במונקו, אני גם מנסה לפתח בובת מודל שתאפשר לרופאים לתרגל הניתוח.

אחרי שניתחתי בשיטה זו כבר 17 ניתוחים בארץ, ועוד 12 בצרפת אני מתקשה לראות את עצמי מנתח בשיטת משגב לדך. הניתוח בשיטת FAUCS הוא ניתוח שבא, קודם כל, לכבד את היולדת, את הגוף שלה ואת החוויה שלה – גם בלידה וגם בהחלמה שלאחריה.

אודות ניתוח FAUCS

הניתוח פותח לפני 20 שנה בפריס על ידי כירורג וגינקולוג צרפתי בשם DR. DENIS FAUCK ומכאן גם שם הניתוח. עד היום בוצעו כ 5,000 ניתוחים בצרפת.

- הניתוח מתאים לנשים אשר נזקקות לניתוח קיסרי ראשון או חוזר, פתיחת העור נעשית בדיוק באותה צורה ובאותו מקום ובאותו אורך של חתך בו נעשה ניתוח קיסרי רגיל ואם היה ניתוח בעבר אז על גבי הצלקת הקודמת. אין צלקת אחרת או נוספת בניתוחים חוזרים!
- הטכניקה הניתוחית ב-ת-ו-ך הבטן שונה מהנעשה בניתוח הקיסרי בשיטת משגב לדך ("הרגיל") מכבדת יותר את האנטומיה של רקמות ושרירי הבטן מבחינת כיווני החיתוך של פתיחת הבטן, משמרת את רקמת החיבור בקו האמצע של הבטן וכך אינה פוגעת בכוח של דופן הבטן (ולא גורמת להיפרדות של שרירי הבטן), מה שגורם להפחתה בכאב ומקל על ההחלמה באופן דרמטי.

- חילוץ היילוד מעט יותר ממושך ודורש מיומנות, לפיכך ניתוח זה מתאים למצבים בהם אין דחיפות בחילוץ הילוד
- חילוץ הילוד דורש שיתוף פעולה של היולדת מה שהופך אותה לאקטיבית בלידה והיולדת רואה את הילוד נולד מבטנה.
- סגירת הרחם נעשית בתפר מעגלי המשאיר צלקת רחמית קטנה יותר מניתוח רגיל אשר צפוי שתהיה חזקה יותר (אך זה לא נבדק מחקרית).
- סגירת העור נעשית עם תפר תוך עורי נמס, ומעליו דבק האוטם את הצלקת, מה שאומר ששום דבר לא מנקב את העור (מה שגורם כאב), אין צורך להוציא תפרים, ואפילו פלסטר לא צריך להדביק מעל (כך שגם הכאב של הסרת הדבק של הפלסטר נחסך) ואפשר להתקלח כבר כשקמים מהמיטה.

היולדת קמה על רגליה והולכת לשרותים (הניתוח הינו ללא קטטר שתן) כעבור 3 שעות מסיום הניתוח עם התפוגגות ההרדמה האזורית. ולאחר כשעה נוספת מתחילה ללכת ולתפקד באופן חופשי עם כאב פחות באופן דרמטי מניתוח רגיל וללא פגיעה בכוח ובתפקוד של דופן הבטן.
החדרת הניתוח למערכת הציבורית הינה קשה ומאתגרת. אני מתנחם בכך שלמיכאל שטרק שפיתח את שיטת משגב לדך לקח כ15 שנים עד שהרופאים בארץ שוכנעו לנתח בשיטה שלו.

הניתוח כרגע מתבצע בבית חולים כרמל ובבני ציון אנו בשלב הכשרת המנתחים הבכירים שם, אשר יקחו חלק במחקר שנבצע. מחקר השוואתי (אשר לא בוצע עד היום) שלהערכתי יוכיח את יתרונות הניתוח לעומת ניתוח קיסרי רגיל. לאחר תום תקופת הלימוד נתחיל בביצוע המחקר בבתי חולים אלו. במקביל אני מנתח הניתוח בביח האנגלי בנצרת (כן נצרת.. עד לשם הגעתי כדי שאוכל לנתח בשיטה זו)

אשמח לענות לשאלות נוספות
(ללי)
26/07/2019 09:14
עברתי את הניתוח איתך בבני ציון במסגרת הניסוי שערכו שם . חייבת לציין שזה ניתוח מטורף שחובה להכניס ולבצע בכל בית חולים . ההחלמה שלי הייתה מטורפת , תוך 4 שעות מהניתוח כבר עמדתי על הרגליים והתקלחתי לבד, טיילתי עם התינוק כמעט ללא כאב . הייתה לי אפשרות להשתחרר אחרי 3 ימים אבל בגלל בדיקת שמיעה של הילד השתחררתי אחרי 4 ימים . עלה והצלח ואמן ושכולן יצאו בידיים מלאות ..
(מתלבטת)
20/06/2019 17:01
כמה נותחו בבני ציון ומה המסקנות עד כה?

תודה,

יערית
(שירם)
02/01/2019 21:32
האם ניתן לבצע את הניתוח אחרי 3 ניתוחים קייסרים ?
24/04/2018 17:36
שלום,

תודה על המידע המעניין ובהצלחה.

בברכה,
עו"ד עופר סולר
(רחלי)
23/04/2018 17:35
תודה על המידע. זה נשמע מאד מעניין. האם אישה שמבקשת לעבור את הניתוח הקיסרי החדש יכולה להיענות בסירוב על ידי הרופא שלה? למה לא מציעים את האפשרות הזאת לנשים שמיועדות לניתוח קיסרי?
(שלי)
24/04/2018 15:38
תודה רבה על המידע המעניין דר. הנדלר. אני אשאל את הרופא שלי מה דעתו על הניתוח כי כבר ברור לי שאצטרך לעבור ניתוח קיסרי בקיץ בקרוב.
(רותם)
24/07/2019 11:14
אגם נולדה 11.07.2019 בשעה 5:43 בבוקר במשקל 3.275 גרם בשבוע 40+2.

לידה שניה, בבית חולים רמב"ם בחיפה.

מי ששאלה אותי במהלך ההריון מתי אני צפויה ללדת קיבלה תשובה חד משמעית - סוף יוני.
אם כי, המשוער שלי היה ב9.7...

דניאל הבכור שלי נולד בשבוע 35 אחרי ירידת מים ואני לתומי חשבתי שגם הגברת הזו תצא מוקדם, לא תיארתי לעצמי שאגיע לתאריך המשוער....

והנה חולף לו שבוע 40 ואין שום סימן ללידה קרובה (צירים מדומים מסוף שמיני, ומי ה"גאון" שקרא להם מדומים בכלל?)

ביום שלישי בבוקר, בדיקת מעקב שבוע 40 ברמבם, מוניטור, אולטרסאונד תקינים בדיקת פתיחה - 1.5 סמ .. התלוצצתי עם רופאיי והמיילדות שפגשתי שאמרו לי - תוך יום יומיים את פה שוב, יש לנו הרגשה... (באותו רגע צחקקתי לעצמי, לא חשבתי שבאמת יהיה ככה...)

ביום רביעי בבוקר, עובדת כרגיל
(עונה לשיחות שלכן, פותחת משלוחים, מעלה סטוריז ומפרסמת)
אחהצ הגיעו אלינו גיסתי ובתה להתארח ונכנסנו לבריכה בבית.

חשוב לציין שבמהלך השבוע שקדם ללידה ביליתי כמעט כל יום בתוך המים - מה שעזר ממש להירגע ולנוח (וגם להגיע שזופה רצח לדייט הלוהט עם הקטנטונת חחח)

עוד בבריכה ביום רביעי היו לי צירים, לא סדירים וסבילים בהחלט אז לא ממש ייחסתי חשיבות.

לקראת 19 בערב הצירים התחזקו והתחילו להגיע במרווחים קבועים - של 20 דק בערך בין ציר לציר ... אומנם מרווח גדול אבל הכנסתי את כיתת הכוננות לפעולה -
אמא שלי (שעולה איתי ועם בעלי לביהח)
אבא שלי (שבא לשמור על דניאל בלילה)
וכמובן את שלומי הלפרין הבעלים של "בייבי זום"
(כי מישהו צריך לתעד את כל הסיפור הזה..)

בשעה 22:00 בלילה הצירים מתגברים, מרווחים של 10-12 דק.
בשעה 23:00 נכנסת לשירותים - מעט דם בניגוב. מקפיצה (את כתת הכוננות כמובן זוכרות?) ונוסעים לרמבם.

בשעה 24:15 נכנסת לבדיקה - פתיחה 2 סמ
צירים כבר במרווחים של 6 דק.
רואים במוניטור.

מחליטה לעשות סטריפינג
ומאשפזים אותי במחלקה להשגחה.
סיבוב קצר למטה עם אמא והבעל
וכבר צירים כל 3 דקות
כאבים חזקים...
חוזרת למיון - ומבקשת שיבדקו פתיחה כי אין מצבבבב שזה עדיין 2 סמ
ואכן - 4 סמ
נכנסים לחדר לידה.

חוקן זריז (אחריו שירוקלחת עם צירים כל 2 דקות אחסוך מכן את הפרטים... אמא שלי נראה לי בטראומה לכל החיים ממה שהלך שם)

חוזרת לחדר הלידה
שלומי (מבייביזום זוכרות? ) כבר שם - מתקין את המצלמות.
זה השלב לספר - שבחרתי לתעד את הלידה שלי בסרטון... (אתן יודעות, כמו שמתעדים כל רגע חשוב בחיים חתונה, ברית, בר מצווה וכו) ..
בייבי זום- צילומי לידה בוידאו

אחרי ההתקנה שלומי מאחל לי בהצלחה ועוזב
נשארים בחדר אני דורון אמא שלי ו3 מצלמות במעגל סגור שמתעדות כל שניה מהסיפור הזה
(אז אם מישהי רוצה לבדוק שאני דוברת אמת ולא מחרטטת את כל מה שקרה יש לי הוכחות חחח)

מגיעה האחות מחברת מוניטור- הצירים ממש חזקים, מבקשת אפידורל ....

מוניטור של 20 דק על הצד עם צירים כל 2 דקות
מפרקת לדורון את היד מרב כאבים
אמא שלי מעסה לי את הגב התחתון.

אחרי מוניטור עוברי לקח עוד כמה דקות ונכנס המושיע - המרדים כמובן אלא מי...
מבקש מדורון ואמא שלי לצאת ..
"תשתבללי בצורת שבלול ואל תזוזי" הוא מבקש.

סהכ בקשה לגיטימית מיולדת שחווה צירים כואבים כל דקה בערך..ש-אלוהים ישמור..

אחרי כמה דקות הוא לקראת סיום מחבר את הצינורות ומתחיל להזרים את החומר.
ומיד,
מגיע ציר שגרם לי לרצות לרדת מתחת לאדמה...צורחת למיילדת שאני מרגישה לחץ
(אין סיכוי היא אומרת לפני 3 דק בדקנו היית פתיחה 4)
ובכל זאת - בודקת- פתיחה 9 "את עוד שניה יולדת"

מסתכלת על המרדים עם פרצוף 9 באב ואומרת לו " אפידורל לא הולך לעזור לי כבר אה?"
והוא עונה לי את הגרוע מכל (אם כי את התשובה כבר ידעתי) - "לא, זה לא יספיק כי את כבר בלידה....החומר עוד לא נכנס"


אבל באמת ברת מזל - לידה בלי אפידורל בחיים לא חשבתי שאחווה זה היה מדהים
(בדיעבד כי באותו רגע רציתי לרצוח את מי שהכניס אותי למצב הזה....)

דורון ואמא שלי נכנסים לחדר המומים כשהמיילדת אומרת להם שאני כבר יולדת..

ציר אחד חזק - ואגם דבורה בחוץ.

מניחים אותה עליי עור לעור.

אני בשוק, אמא שלי בוכה דורון בוכה
המיילדת מבשרת שאין חתכים או קרעים.

אמא שלי חותכת את חבל הטבור
השיליה יוצאת במלואה
ואני מאושרת.

היה פשוט מושלם.

כל חווית הלידה, הצוות הרפואי והמיילדות קשובות ועוזרות.

גם לאחר מכן באשפוז, יועצות מלאות ניסיון שנתנו לי מידע ועזרו ובדקו לשלומי ולשלום הקטנטנות באדיבות ומקצועיות.

אז התחדשתי בתינוקת מקסימה
תוספת מתוקה במיוחד למשפחה
אחות קטנה לדניאל.

וזו היתה חווית הלידה שלי
(רחלי)
25/07/2019 10:02
דבר ראשון מזל טוב והמון אושר - רק בריאות! איזה סיפור מעורר השראה.

קרה לי בלידה השלישית התחלתי אפידורל בפתיחה 5 סיימתי בפתיחה 9 ילדתי שאני מרגישה הכל כי האפידורל טרם השפיע והופ אחר כך כל החלק התחתון נרדם לו, אחרי הלידה בכלל. אני לפני לידה רביעית וכבר הכנתי את עצמי ללידה בלי אפידורל, אבל אתמול אמרו לי שאני אצטרך ניתוח קיסרי וקבעו מועד, אז אין בעיה עם האפידורל בכל מקרה.

רחלי
(מתמחה)
23/07/2019 19:14
שלום,
בעניין, דוקטרינת אובדן סיכויי החלמה -
האם די לכלול אותה בראש הנזק הכללי, או שמא חייבים לטעון במפורש בכתב התביעה לתחולת הדוקטרינה?
האם לכלול אותה כראש נזק חלופי? עילה/טענה חלופית?
האם אפשר לכלול דוקטרינה זו בכתב התביעה מבלי שהדבר יפגע/יגרע בטענה שהרשלנות המיוחסת לנתבע היא שגרמה לנזק במלואו?
האם אפשר לטעון לתחולתה גם במקרה של פטירה?
נכון שהטענה איננה רלוונטית במקרה של מתן תרופה לא נכונה שגרמה למות המטופל?
נכון שהטענה כן רלוונטית במקרה של איחור בביצוע ניתוח שגרם למות המטופל או במקרה של ביצוע ניתוח בתנאים לא אופטימליים שגרם למות המטופל?
ותודה
24/07/2019 10:42
שלום,

העלת שאלות רבות - עקרונית מוטב להעלות טענה בדבר אובדן סיכויי החלמה בכתב התביעה באופן מפורש ולא רק בראשי הנזק. מוטב להעלות טענה כזו בכתב התביעה בכל מקרה שיש ספק אם היא מתקיימת וזאת למען הזהירות. למיטב הבנתי טענה כזו אינה פוגעת בטענה בדבר אחריות מלאה למלוא הנזק מצד הנתבע.

קשה להשיב לשאלות הספציפיות המתייחסות לאפשרות תחולת עילה זו לגבי ניתוח / מתן תרופה וכו' בלי הכרות עם מלוא הנסיבות.

בברכה,
עורך דין עופר סולר

האמור לעיל אינו בגדר יעוץ משפטי ולא בא להחליף יעוץ משפטי פרטני.

(אור)
23/07/2019 10:19
רק אגיד שהלידה הראשונה היתה לפני שנתיים וחצי, בביהח תל השומר, עם פיטוצין ואפידורל. התחילה עם ירידת מים ונמשכה הרבה מאוד שעות. בלידה ראשונה לקחנו דולה מהממת, אך הפעם בגלל השינוי בסל של הזכאויות בקופות החולים, החלטנו שלא.

אז ההיריון עבר בסדר באופן יחסי מלבד תוצאה גבוהה של חלבון עוברי ששייך אותי אוטומטית להיריון בסיכון ודרש מעקבים צמודים של גדילת עובר. בנוסף, בשלב כלשהו הערכת המשקל שלו היתה מאוד גבוה ונדרשתי לנטר סוכר ולמעשה לשמור על תזונה תואמת לסכרת היריון.
בשל כך שנמנעתי מהעמסה של המאה והייתי מאוזנת מבחינת התזונה, לא הוגדרתי כסכרת היריון אך כן נרשם משהו לא ברור בתיק.
את ההכנה ללידה הזו החלטנו לעשות בשיטת לידה רכה, עם דולה, באופן פרטי.

את הקורס הפרטי עשתה לנו תהילה מלכה, דולה ועכשיו גם מדריכת דולות, מדהימה, עדינה, ובדיוק כל מה שהיינו צריכים ללידה (וארחיב ואומר - אפילו לזוגיות שלנו).

אז כמה ימים לפני הלידה מתחילה להרגיש קצת שונה מבחינה פיזית ובעיקר יותר תשושה, כאבי גב לסירוגין אבל לא משהו שאני יכולה לקרוא לו צירים.

כל ההיריון, כיוונתי בדיוק לאיך הלידה תראה והתפללתי שהיא תתרחש בזמן שהקטנה בגן, מבלי שתשים לב שנסענו.

ערב לפני הלידה, מרגישה כאבי בטן ומפשעות, אבל הולכת לישון. מידי פעם מתעוררת לכאב בטן חד, אבל לא יודעת אם לתזמן או לא ובסוף נרדמת שוב. הקטנה מתעוררת בשתיים בלילה ולא מפסיקה לדבר, לקשקש, לרצות לשחק.

בזמן הזה אני עם כאב במפשעות שלא ממש הולך ולכן לא חושבת בכלל על צירים. סביבות ארבע היא נרדמת ואני כבר מרגישה את הכאבים באים בגלים ומבינה שמשהו מתחיל.

קמה מהמיטה ומתחילה לתזמן, ציר כל חמש דקות אבל קצר - בערך ארבעים שניות. ככה ממשיך אבל לא נהיה משהו סדיר, לפעמים כל שלוש דק ולפעמים כל חמש דק, כולם מרגישים לי קצרים וצפופים. מעבירה אותם על הכדור פיזיו תוך כדי צפייה בסדרה משיח, שגורמת לי קצת לצחוק בין לבין.

סביב שש וחצי מיכאלה והבעל קמו, אמרתי לו שהוא צריך לארגן אותה כי משהו מתחיל , בשבע וחצי לקח אותה לגן ואני מלאתי אמבטיה וכוס יין, כדי לראות האם באמת זה צירים שיובילו ללידה (עוד לא ממש האמנתי).

כשאני יוצאת מהאבטיה אני מרגישה שהם כבר ממש צפופים ואומרת לבעלי שכדאי לארגן את הדברים. מארגנים הכל ומחליטים לצאת. בדרך הצירים ממש צפופים , קצרים . מגיעים למיון יולדות בשעה תשע בבוקר, מחברים אותי מיד למכשיר מוניטור עוברי, בודקים פתיחה - 4, נכנסת לחדר לידה.

בחדר לידה מנסים להכניס עירוי לצורך מתן אנטיביוטיקה (gbs חיובי) ואני פשוט לא מסוגלת לשכב או לתת להם את היד, מתיישבת בתנוחת כריעה וצועקת ממש שאני לא מסוגלת ושיביאו לי אפידורל.

המיילדת מבקשת ממני להעלות למיטה ועוזרת לי, שומעת אותה אומרת למיילדת נוספת להביא ערכת לידה ושאני בלידה. מורידים לי את הבגדים, כמה לחיצות, מרגישה את המים פוקעים תוך כדי (ומלא צרחות שלי שרק יביאו ואקום ויוציאו אותו כבר) והוא היה בחוץ.

נולד במשקל 3300, בלי תפרים. המיילדות בלניאדו פשוט מדהימות!

באמת! בקיצור, בתשע הגענו לבית חולים ובעשר ורבע כבר החזקתי אותו.

היה כואב בטירוף אבל לגמרי שווה את ההחלמה הקלה וזה שאפשר לעמוד מיד אחרי.

חשוב לי לציין שמדברים מלא על הכאבים של הלידה עצמה, לי ממש ממש כאב בחדר לידה לאחר מכן הרחם, כאילו פשוט המשיך לכאוב. הביאו לי משכך כאבים לווריד שבהחלט עזר.

מאחלת לכולן רק בריאות ולידה קלה.
24/07/2019 10:35
שלום,

תודה רבה על השיתוף בחוויה האישית, אני בטוח שהקוראות תמצאנה עניין ומידע מועיל בדברים.
מאחל לכם בריאות שלמה ונחת רבה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(שראל)
21/07/2019 17:56
שלום,
אני יודע שיש חוק שלכל אחד יש זכות להגיש תביעה אם נעשה לא עוול, ובטח במקרים של רשלנות רפואית שנגרם בהם נזק בלידה. לי ולאישתי (שהפכה לנכה מאז הלידה ולא עובדת) יש צורך להגיש תביעה על רשלנות רפואית, אבל עורך דין מחיפה שהיינו אצלו אמר שרק חוות דעת רפואיות בתביעה כזאת עולות עשרות אלפי שקלים והוא רוצה עוד כסף בעצמו, ולנו אין איך לממן את העלויות האלה. האם זה אומר שלא נוכל להגיש תביעת פיצויים או שיש דרך לעקוף את זה? לא מצאתי תשובות באתר שלכם. אני מקווה שתוכלו לעזור ולהסביר מה אנחנו אמורים לעשות.
22/07/2019 12:28
שלום רב,

אכן עלויות חוות דעת עלולות להגיע לסכומים ניכרים ביותר מה שמקשה על חלק מהתובעים להגיש תביעה.
חשוב עם זאת להדגיש כמה נקודות ויש גם כפי שתראו פתרונות סבירים לעניין זה.
ראשית בשלב ראשון לאחר איסוף מלוא התיעוד הרפואי בידי עורך הדין נערכת התייעצות ראשונית עם מומחה רפואי להערכת המקרה ובחינת סוגיית ההתרשלות בטיפול.
הערכה זו בידי המומחה הרפואי לרוב אינה כרוכה בעלויות של חוות דעת מלאה אלא בעלות מופחתת של כמה אלפי ש"ח בודדים ביותר. לאחר הערכה זו בידי המומחה ובמידה והמומחה הרפואי סבור כי ניתן לבסס טענת התרשלות בטיפול יש לקבל חוות דעת רפואית מלאה אשר עלותה אכן לעיתים עלולה להיות יקרה למדי. קיימות כיום חברות מסחריות אשר נכונות לממן חוות דעת בתמיכה בתביעת רשלנות רפואית ככל שסיכויי התביעה טובים וזאת בתמורה להחזר של עלויות חוות הדעת בסיום התיק ובתוספת כמובן של אחוזים בגין מימון זה. חברות אלו פעולות באופן חוקי וההסתייעות בהם הינה לגיטימית לחלוטין. אין המדובר חלילה בשוק אפור או משהו דומה לכך.
אתם מוזמנים לפנות אל משרדנו למתן הסברים והתייעצות.
למשרדנו סניפים בבאר שבע, תל אביב וחיפה וניתן לקיים פגישה גם בסניף החיפאי.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(פז כהן)
21/07/2019 11:07
בוקר טוב לעורכי הדין

אני חטפתי שפעת מאד חזקה וקיצונית בהשפעות שלה. הייתי בקופת חולים אצל הרופא משפחה 5 פעמים לאורך 3 שבועות בהם לא עבדתי. הייתי חצי מת. בגלל שהרופא בקופת חולים לא עשה כלום, נוצר לי זיהום חמור בריאות ואחרי 3 שבועות אשפזו אותי ביבת החולים איכילוב עם דלקת ריאות חריפה ועירוי לווריד. אני מאושפז עכשיו. הרופאים אמרו שטוב שהגעתי לבית החולים כי זה היה יכול להגמר רע מאד. אני לא רוצה לשתוק ורוצה להגיש תביעה נגד קופת החולים והרופא משפחה הרשלן הזה...

איך מתחילים הליך של תביעה?
22/07/2019 10:30
שלום רב,

כדי לבחון את המקרה ולהעריך אם אכן הייתה התרשלות בטיפול רופא המשפחה באבחון דלקת הריאות יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי הן מרופא המשפחה והן מבית החולים ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים.
ככל שיתברר כי רופא המשפחה התעלם מסימנים מדאיגים שעלולים לכוון לדלקת ריאות או לא ביצע את הבדיקות המתאימות יתכן וניתן יהיה לבסס טענת התרשלות בטיפול.
אני בהחלט מבין את הכעס שלך על תוצאות הטיפול וברור כי אשפוז בבית חולים וסיכון חיים אינם דבר קל ערך. יחד עם זאת בסופו של יום בטרם הגשת תביעה יהיה מקום לבחון גם את היקף הנזק בעניים אובייקטיביות. במקרים בהם אין נזק קבוע היקף הפיצוי הינו מוגבל ויהיה מקום לבחון אם כלכלית הגשת התביעה משתלמת. הגשת תביעה ברשלנות רפואית כרוכה בעלויות לא מבוטלות ובפרט עלות חוות דעת רפואית ויש לשקול עלויות אלו אל מול הפיצוי הצפוי.
מציע לערוך יעוץ מסודר בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(אלישבע)
17/07/2019 10:40
לפני מספר שנים, עקב בעיה רפואית כלשהיא ולאחר ניתוח שעברתי, הרופא שניתח אותי נתן לי מרשם לגלולות כלשהם בטענה שיש סיכוי שזה ימנע הישנות של הבעיה הרפואית.

מי שמכיר את הגלולות יודע שהם עשויים לגרום לתופעות לוואי רבות. אני לא הכרתי אותן והרופא לא הזהיר אותי ואכן היו לי תופעות לוואי רבות עד כדי הגעה לחדר המיון.

בהמשך, לאחר מאמצים רבים מצאתי גלולות מסוג זה שאני יכולה לקחת בלי לסבול מתופעות לוואי ולקחתי אותם מספר שנים. כעבור כמה שנים התייעצתי עם רופא אחר מאותו התחום והוא טען שאין שום סיבה לקחת את הגלולות הללו ואין ביכולתם למנוע את את הבעיה הרפואית.

לאחר מיכן התייעצתי עם עוד שלושה רופאים מאותו התחום שטענו את אותו הדבר. כך בעצם יוצא שלקחתי במשך מספר שנים גלולות ללא שום מטרה כאשר חלק מהזמן הם גם גורמים לתופעות לוואי שהפריעו לתפקוד שלי וגרמו לעוגמת נפש (ולקחתי אותם רק בכלל שהרופא אמר שהם ימנעו בעיה רפואית).

האם יש כאן מקרה טוב מספיק לתביעה? אפשר לקבל פיצויים במקרה כזה? האם זה נחשב רשלנות רפואית לפי החוקים?
18/07/2019 13:15
שלום רב,

כדי לבחון אם ההנחיה של הרופא לנטילת גלולות היתה סבירה או שמדובר בהתרשלות בטיפול יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים. איני מקל ראש בתועות הלוואי מהן סבלת בעקבות נטילת התרופות אולם יש לבחון טרם הגשת תביעה האם היקף הנזק שנגרם מצדיק כלכלית תביעה במקרה זה על כל העלויות הכרוכות בכך ובפרט עלות חוות דעת רפואית שאינה מבוטלת.

מציע כי תערכי פגישת יעוץ מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(ליאת)
17/07/2019 10:37
בוקר טוב

רוצה להתייעץ עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית ומקווה שהגעתי למקום הנכון.

עברתי ניתוח לייזר להסרת משקפיים (לפני כ- 3 שנים) ולאחר המון טרטורים מצד המכון אני עדיין מרכיב משקפיים ורואה גרוע יותר מאשר ראיתי קודם לכן, והדבר גרם לי לירידה משמעותית באיכות החיים.

מהימים הראשונים לאחר הניתוח אמרו לי שהראיה תסתדר, שזה רק עניין זמני, נתנו לי לקנות המון טיפות עיניים שהיו אמורות לעזור לטענתם.

באחת הבדיקות לאחר הניתוח קבעו לי ניתוח חוזר להסרת משקפיים ובבדיקה הבאה מיד לאחר מכן סירבו לעשות את הניתוח החוזר בטענה שהרופא כלל לא מבין מדוע אני בכלל צריך להרכיב משקפיים(אותו הרופא אישר קודם את הניתוח החוזר).

מרגיש לי לא בטוח לעשות ניתוח חוזר באותו המכון אצל אותו הרופא, ובכל אופן המכון כרגע לא מאשר לי לעשות ניתוח חוזר.

כל ההתנהלות הזאת של המכון מרגישה מאוד רשלנית ולא רצינית.

אשמח לעזרה בנושא,
תודה
18/07/2019 12:54
שלום רב,

כדי לבחון את איכות הטיפול ולבדוק האם מדובר בהתרשלות בניתוח להסרת משקפיים בלייזר, מה היקף הנזק והאם הוא קשור להתרשלות ככל שקיימת יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי מהמרפאה ולאחר מכן להתייעץ עם מומחה בתחום רפואת העיניים. השלב הראשון המומלץ הינו לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לך בקבלת התיעוד ובפניה למומחה הרפואי המתאים.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(אילנית חרזי)
16/07/2019 12:14
אני רוצה לפרסם את הסיפור הממש לא נעים שעברתי בקופת חולים מכבי ובבית חולים לניאדו בנתניה.

אז ככה אני שבוע 30+3 להריון - סוג דם o- היה לי דימום בבור התקשרתי לאחות מכבי ששלחה אותי למוקד נשים ברעננה שזה הכי קרוב לנתניה לקבל אנטי d.

כמובן ששעה אחרי כבר היינו שם ואני עם 2 בנות (לא לשכוח שזה החופש ולא לכולם יש סידור של בייביסיטר)

כמובן שהגענו בדקו מוניטור עוברי ועשו בדיקת אולטרסאונד. אמרתי לאחות שלא קיבלתי את החיסון ושאני צריכה לקבל... כמובן שהיא סירבה בטענה שהם נותנים רק בדימום שבתחילת ההריון ונחשו מה, היא היתה חייבת לתת אבל הכל בירוקרטיה בתוך הקופה בין הסניפים מי מבזבז את הכסף על הזריקה מפה לשם הרופא אמר לי לקבל דחוף אמרתי לו שייתנו לי אמר שלא רק במרפאה בנתניה....

מפה לשם דיברתי עם האחות המלווה שהסבירה לי שיש לי עד 72 שעות לקבל את החיסון ובמוד נשים היו חייבים לתת לי ללא בדיקת דם הניקראת ומבס וכמובן שהתנהלתי 3 שעות בטלפון עם מוקד אחיות מכבי, שבסוף נתנו לי ללכת לחדר מיון לקבל...

לצערי לניאדו זה הבית חולים שהכי קרוב לי לבית וקרוב 2 רחובות ממני. הלכתי לשם אמרו לי שאם נותנים לי אני צריכה להתאשפז יום ולילה הסכמתי למרות הקושי שהשארתי את בנותי עם בעלי ושאני יודעת שזה קושי לא נורמאלי והייתי לבד בבית חולים משעה 8 עד 10 בלילה חיכיתי למיון שיעשו לי קבלה ונחשו מה?

מודיעים לי ב-10 שלא יכולים לתת לי את החיסון בגלל בירוקרטיה ושעליי לחזור לקופת חולים מכבי, אך למרות שהקמתי קול צעקה לאחר המתנה נוספת בשעה 11 בלילה אמרתי להם שאני רוצה לקבל טיפול ושהרופאה שלחה אותי לפה וזה משולם וזו בעיה שלי אם אצטרך להוסיף תשלום על החיסון כמובן שלא עזר לקחו לי דם כדי לדעת אם יש לי נוגדנים ונחשו מה, בשעה 12 וחצי בלילה מגלים שהגוף לא ייצר נוגדנים ואני חייבת דחוף לקבל ולמרות כל זה שיחררו אותי ב-1 וחצי בבוקר כדי שארוץ חזרה לרעננה יום שישי וכן בנות יום שישי היום ואני חוזרת למקום שממנו כל הבלאגן התחיל ויש לציין שהרופא במוקד מכבי, שלא נתן לי את החיסון הוא אחראי במחלקת נשים בלניאדו וכל האחים והאחיות פנו אלי שעליי לתבוע אותו ואמרו לי שיבדקו את הנושא לעומק בגלל רשלנות רפואית שלו.

בושה של התנהלות. לדעתכם שווה תביעה במקרה כזה?
18/07/2019 12:14
שלום רב,

על פניו נראה כי אכן ההתנהלות במקרה זה אינה ראויה. כדי לבסס תביעת רשלנות רפואית שתהיה גם מוצדקת כלכלית יש צורך להוכיח לא רק התרשלות אלא גם נזק שנגרם בשל אותה התרשלות. איני בטוח שהבנתי מהתיאור שלך כיצד הסתיים המקרה שלך וכאמור יש לבחון את היקף הנזק.

ממליץ על עריכת התייעצות מסודרת בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר

(אושרי כ.)
15/07/2019 15:38
שלום לעורכי הדין
אבא שלי מעשן כבד כבר הרבה שנים. לפני שנה בערך אתחיל לסבול מכאבי גרון. עשו לו כמה בדיקות אבל את הסרטן תכלס אבחנו כמעט שנה באיחור בגלל רשלנות רפואית לפי מה שאנחנו מבינים. שווה לתבוע במקרה כזה של אדם מעשן?
16/07/2019 10:43
אושרי שלום,

אצל אנשים אשר הנם מעשנים כבדים הסיכון לסרטן ריאות הינו גבוה משאר האוכלוסייה ולכן בתלונות על סימנים חשודים הרופא אמור להזדרז בבדיקות לאבחון. אין מספיק פרטים בתיאור המקרה שלך כדי להעריך אם אכן התגלתה במקרה זה התרשלות בטיפול אולם העובדה כי אביך מעשן אין בה כשלעצמה כדי לסכל תביעה אם אכן היתה התרשלות בטיפול ואולי אפילו להפך.
אני ממליץ שתפנו בהקדם אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה, איסוף התיעוד הרפואי והפניה למומחה הרפואי המתאים לבחינת המקרה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(רחל)
11/07/2019 09:37
עברתי קיסרי מספר ארבע השבוע. היה אמור להיות ביום רביעי (היום בעצם) אבל הקדימו ביומיים כי חשבו שיש משהו לא תקין לפי תוצאות המוניטור שעשיתי באופן קבוע כבר 6 שבועות. אכן היה ניתוח לא פשוט וגילו שם היפרדות די נרחבת של הצלקת הרחמית יחד עם קצת הידבקויות. בכל אופן, אסכם את הדברים החיוביים והשליליים פה למי שחושבת לעבור ניתוח בבית חולים הזה.
חיובי:
ניתחה אותי בסופו של דבר דר' חפץ (לא דר'. קסטל שהיה אמור לנתח בתאריך המקורי, מה שמאוד אכזב אותי, ולא דר'. הנדלר שאמרו שהוא ינתח באותו היום אבל משום מה התחלף לדר. חפץ) - לא הכרתי אותה לפני וחששתי בגלל הדברים שקראתי פה בעניין של קיסרי ידידותי...שהיה נשמע שהיא מאוד מקצועית אבל לא תכבד את העניין הידידותי. בסופו של דבר גם הייתה מקצועית וגם נענתה בחיוב על מה שרציתי מבחינת לאפשר לי לשים מוזיקה, להוריד וילון, להחזיק את התינוקת עור לעור וכו'.

המלונית פה זה בהחלט חוויה מאוד חיובית. מרגישה שמאז שעברתי למלונית ההחלמה יותר חלקה וגם המצב רוח מאוד השתפר. אין כמו חדר פרטי, עם שירותים משלך, לא לחכות שעה לכל דבר (משכחי כאבים, וכו'), ואוכל יותר טעים.

למרות שהיה לי ניתוח קשה ובכלל הריון מסובך מרגישה שהטיפול הרפואי פה הוא באמת טוב, שאני בידיים טובות.

שלילי:
כל החוויה של הקדמת הניתוח ולא לדעת מי בסוף ינתח אותי, מתי בדיוק זה יקרה, היה לי מאוד קשה. מניחה שזה יכול לקרות בכל מקום. אבל מה ששבר אותי זה לא רק לחכות לניתוח, להיות בצום מלא שעות ללא צורך, אלה גם להיות תקועה שעות רבות בהתאוששות כי לא היה רופא שיבדוק את התינוקת ובינתיים ה"אפס הפרדה" בכלל לא מתקיים כי לא הספקתי להניק אותה (זה לא כמו שזה נשמע שעה עם התינוק בהתאוששות...זה שעה מרגע הלידה, כולל הזמן שלוקח להוציא את האמא מחדר הניתוח, שבמקרה שלי כמעט גמר את השעה). את זה גילתי בכניסה לניתוח והתחלתי לבכות על המקום. ואז ממש איבדתי את זה כאשר שש שעות אחרי הניתוח העבירו אותי למחלקה בלי התינוקת בגלל שלא היה רופא פנוי בשביל לבדוק אותה. זה ממש שיגע אותי! לא יכולתי להפסיק לבכות.

עוד משהו שלילי: הבטיחו שאחרי ניתוח קיסרי אלקטיבי עוברים ליולדות ב. לא כמו שאמרו, אותי העבירו ליולדות א. ממש מיושן, לא נקי, ולא עושה תחושה נעימה. למזלי לילה ראשון לא הייתה שותפה לחדר. ברגע שהגיע השותפה, החלטתי שאני חייבת לזוז לכיוון המלונית. רק שהייתי ממש חסרת בית במשך 6 שעות כי שוחררתי מיולדות א אבל התינוקת עדיין לא שוחררה כי שוב, לא היה רופא שיבדוק אותה. מה שאומר ש6 שעות הייתי בכאבים עצומים כי לא היה מי שייתן לי תרופות עד שלא התקבלנו סופית למלונית. ובגדול, הגישה פה למשכחי כאבים קצת מיושנת... מאפשרת לאישה להגיע לרמת כאב מטורפת.

בקיצור, מבחינה רפואית הכל יחסית טוב פה לרוב הצוות אכפתי, במיוחד במלונית, והתנאים במלונית טובים. מבחינת החוויה הרגשית היה לי מאוד קשה עם כל מה שקרה והרגשתי שהרבה ממה שציפיתי סביב ה"אפס הפרדה" וכן, אני יודעת שהניתוח פה לא באמת מוגדר אפס הפרדה, לא התקיים וזה מאוד פגע ביכולת שלי לשחרר פחדים ולהחלים. סה"כ חוויה מעורבת. אבל כנראה שכן הייתי חוזרת לפה במיוחד אם ידעתי שיש לי מקרה מסובך ומבחינה רפואית צריך להיות במקום הכי טוב.
11/07/2019 15:53
שלום רב,

תודה על השיתוף בחוויה ובפרטים אשר אני בטוח שרבים ימצאו חשובים ומועילים.

מזל טוב,
עורך דין עופר סולר
(אביגיל)
11/07/2019 08:22
בתביעה נגד קופח שהרופא שלה רשם לי תרופה (בעלת חלופות גנריות רבות ) המכילה חזיר כל התרופה עשויה מרכיבי לבלב חזיר ,הרופא לא אמר לי שום דבר בנידון ולא העליתי על דעתי שיכולה להיות בעיה כזו בישראל 2019 בקופה ככ גדולה ..מובן שלא קראתי את העלון בתחילה כי לא חשדתי במאומה ולכן השתמשתי בתרופה מס ימים עד שבמיקרה הסתכלתי בעלון ונדהמתי לגלות כי אולצתי ללא ידיעתי או הסכמתי להכניס חזיר לגופי מה שלא הייתי עושה בחיים בנסחבות אחרות שכן אני מאוד מקפידה על כשרות !
שאלתי היא האם יש עילה לתבוע את הרופא ואם כן האם בתביעות קטנות ובאיזו עילה ועל איזה סכום
תודה מראש לעונים !
11/07/2019 15:50
שלום רב,

המקרה שאת מתארת להבנתי בהחלט יכול להיות עילה לתביעה. על הרופא היה לדעת את העובדה כי התרופה עשויה מחזיר ובמדינת ישראל בה קיימת אוכלוסיה רבה הנמנעת מצריכת חזיר היה עליו להבהיר זאת לך טרם מתן התרופה וכמובן לאפשר תרופה אחרת חלופית אם יש כזו אשר אינה מכילה רכיבי חזיר.

אני בספק אם תביעה בבית משפט לתביעות קטנות תתאים במקרה זה כי לכאורה למרות שהדברים ברורים מבחינה עובדתית יתכן ותעלה טענה כי יש מקרום לחוות דעת רפואית בתמיכה לתביעה בנוגע להרכב התרופה. אני מציע כי תפני ליעוץ מסודר בפגישה עם עורך דין בעל נסיון בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לך - יתכן שניתן יהיה לקבל פיצוי ראוי באמצעות מכתב דרישה מעורך דין.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(ש.פ)
30/06/2019 12:39
שלום לכולם פעם ראשונה מעלה אומרת מראש שמי שלא חזקה שלא תקרא לצערי זה סיפור לידה קשה עם סוף רע.. זה היה הריון שלישי שלי בשבוע 19 קמתי בבוקר וראיתי דימומים מסיבים בכיתי צעקתי ופחדתי אני ובעלי רצנו לשערי צדק עשו לי בדיקה ואמרו שזה יכול להיות הפלה מאיימת אז ביקשו שינוח אחרי שעתיים הפסיק לי הדימום ושמחנו... שבוע 23 שוב חזר הדימום והפעם לצערי לא הפסיק הייתי בשמירה בבית חולים להריון בסיכון אמרו שבאולטרסאונד לא רואים ממה הדימום אבל הם חושבים שזה היפרדות שליה חלקית ולכן צריכה להיות בשמירה מוחלטת. הרגשתי תנועות היטב הכל היה בסדר גם המוניטור וככה העברתי את הימים עם דימום מסיבי בלי הפסקה שבוע 26 הגיע בערב הרגשתי כאבים. אני לא יודעת מזה הרגשה של צירים כי לא הרגשתי בהריונות קודמים היה לי קיסרי ראשון רעלת הריון ואירוע קשה של רשלנות רפואית לא אכנס לסיפור הזה והילדה נפגעה מוחית ואנחנו בתביעה עם הדסה עין כרם....

הריון שני קיסרי מתוכנן כי האגן צר.

ממשיכה קראתי לאחות עשתה לי מוניטור עוברי ואמרה שזה צירים לאט לאט התחזקו. הדימום נעצר והטיסו אותי לקיסרי חרום עם פתיחה של 5 וירידה בדופק ואמרו זה היפרדות שליה אני בוכה וצועקת מכאבים ואומרת לא עוד פעם.

עשו לי הרדמה מלאה התעוררתי רק בהתאוששות לא ידעתי מה קורה עם התינוק בעלי נכנס אמר שרצו איתו לפגיה כי הוא נולד עם דופק חלש. התפללתי שהוא ישרוד לא יכלתי לזוז זה היה ניתוח קיסרי קשה ב9 בערב ילדתי עד 2 הייתי בהתאוששות הכניסו אותי לחדר בעלי עלה לפגיה ואמרו שבנתיים הוא התייצב.

התקשרו לבעלי ב3 לפנות בוקר אמרו שיש לו לחצי דם והמצב לא טוב ולא יודעים אם ישרוד עד הבוקר בבוקר התקשרו לבעלי ואמרו שהצליחו לייצב אותו עם תרופות. למחרת עליתי לראות אותו קטן ברור ויפה נולד 930 גרם אמרו בפגיה שזה עליות וירידות אנחנו האמנו שיהיה טוב במשך שבוע וחצי שאבתי לו חלב הוא היה עם עניים פתוחות התפללנו הרבה הוא עבר בדיקות הכל היה טוב וגדל לקילו 300. הוא נדבק בזיהום וטופל על ידי תרופות יתקשרו לרב שנתנו לנו הוא אמר לנו לקרוא לו בשם ושם שני להוסיף חיים.

קראנו לו עילאי-חיים למחרת יתקשרו שהמצב קשה ולבוא להיפרד הוא נפטר אחרי שבועיים בגלל זיהום ארור לקחנו את זה קשה מאוד נקשרנו אליו ממש הוא היה בן אחרי 2 בנות. התקשרנו לרב אמרנו לו שהוא נפטר איזה ישועות נראה בדיוק הוא היה ללא מילים. כעסתי על כל העולם בכיתי הייתי בדיכאון אמרתי למה ה' נתן לי 2 ניסיונות עם ילדים.

עשיתי הפסקה מהריונות כדי להתגבר על האובדן ומחכה שה' יתן לנו פיצוי אחרי כל הסבל והכאב. אז בנות הכל זה שטויות לא הכל מובן מאליו.
08/07/2019 11:20
שלום רב,

תודה על השיתוף בחוויה הלא פשוטה. מאחל לך כי מעתה תדעו רק בשורות טובות בעזרת השם.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(רוזי)
30/06/2019 12:42
לא קל בכלל .. מאחלת לך שבורא עולם ישמור לך על הבנות שיש לך ותקבלי במתנה את הזכות לפרי בטן בקלות ובבריאות. ורוצה לחזק אותך באמונה שנסתרות הם דרכי האל . אחרי 2 בנות שנולדו בקיסרי חירום.. מצוקה עוברית שלא היה לי פשוט בכלל נכנסתי להריון על בן ובשבוע 20 קמתי עם דימום ולצערי לא היה דופק . נשלחתי הביתה ולמחרת עברתי צירים והפלה בבית .. ממש הפלה .. נפל מימני על הריצפה . לא יכולה לתאר לך את הטראומה ..אבל בכוחות ואמונה נכנסתי שוב להריון הפעם על בת שלישית . קיסרית ומדהימה . אחרי 5 שנים שוב הריון הפעם דימום בשבוע 25 .. לידה שקטה לצערי . לא ויתרתי ונסתי שוב לאחר כמה חודשים .. ברוך ה' עכשיו אני כבר בחודש השמיני מצפים לבן ומתרגשים מאוד .. חודש הבא מיועדת לקיסרי ומתפללת שהכל יעבור בקלות . תקבלי את החיזוק הזה מימני ומעוד מלא נשים שעברו סיפורים דומים אך קמו על הרגליים עם כל הצער והכאב. החיים ממשיכים.
(ויקי)
30/06/2019 13:08
לא יכולה להסביר לך אפילו כמה אני מבינה אותך...

אזהרת תגובה קשה לתגובה, מי שלא מסוגלת לקרוא פשוט תדלגו...

בשבת האחרונה פרשת קרח זה שנה מאז שילדתי את בתי השלישית, ללא רוח חיים בשבוע 36, אחרי היפרדות שליה בבית וצירים קשים ששלחו אותי ישר לעשות ניתוח קיסרי חירום וגם כל הסרט הזה.

דבר שאומרים לי מלא והיום אני יותר מקבלת זה שחשבונות שמיים אין לדעת וזכית לעזור לנשמה הזאת לעבור את התיקון שלה. לא יודעת עד כמה זה ינחם אותך, אבל לי זה מאוד עוזר להשלים עם המצב...

אני מנסה להיאחז במה שיש ב"ה בלי עין הרע, לא יכולה לומר לך שהזמן משכיח, אבל הכאב דועך. הגעגועים לעולם יישארו.

מאחלת לך ולאף אחד ואחת שלא תדעו עוד צער שכזה לעולם. ושבמהרה תזכו לחבוק תינוק בריא ושלם בהריון קל ומשעמם ולידה קלה בידיים מלאות
(אנה)
01/07/2019 09:46
אני מאחלת לכם רק שמחות ואושר שבעזרת השם היו לכם עוד ילדים בריאים והריונות קלים שהכל ישאר מאחוריהם מגיע לך טוב עברתם מספיק אחרי ירידה יש עלייה ובורא עולם מעמיד במבחן אנשים שיכולים להתמודד אל תפסיקו להאמין מה שלא הורג מחשל.
(נחמה)
24/06/2019 09:41
שלום לעורכי הדין סולר קפלינסקי

אני ילדתי בבית החולים סורוקה בבאר שבע בלידה טבעית. במשך חודש וחצי אחרי הלידה המשיכו דימומים. אחרי חודש וחצי הפנו אותי לבית החולים אחרי בדיקת אולטרסאונד שעשיתי בקופת החולים שלי. בבית החולים אשפזו אותי בגלל זיהום ברחם בגלל שארית שלייה. החליטו לעשות לי היסטרוסקופיה מיד אחרי שהזיהום יעבור (אני מאושפזת עכשיו) הרופאים אמרו שרק אחרי ההיסטרוסקופיה הם ידעו להגיד אם נגרם נזק בגלל השלייה שנשארה ברחם. הבנתי שאתם מטפלים בתביעות כאלה נגד רופאים רשלנים. זאת היתה הלידה הראשונה שלי (אני בת 22) ומאחר ואני ממשפחה דתית, אם אני יאבד את היכולת להכנס להריון זה יכול להיות גרוע מאד ואפילו להוביל לגירושין מהבעל. איך בודקים מקרי רשלנות רפואית ואפשרות לתבוע את הבית חולים על דבר כזה?
30/06/2019 14:01
שלום רב,

ראשית אני ממליץ שתצרי עמנו קשר טלפוני למתן יעוץ פרטני אישי. אכן טיפלנו ואנו מטפלים במקרים רבים של תביעות רשלנות רפואית בשל הותרת שאריות שליה לאחר לידה. אני מאחל לך כמובן שבסופו של דבר יתברר כי לא נגרם נזק קבוע לרחם ואולם על פניו נראה כי בהחלט יש מקום לבירור רציני כבר עתה.

את מוזמנת כאמור לפנות אלינו לקבלת הסברים ויעוץ.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
052-3596150
(נחמה)
30/06/2019 15:32
תודה על תשובתך המפורטת. היום חמישי האחרון מצאנו עורך דין בבאר שבע שמייצג אותנו בתביעה. כל טוב.
08/07/2019 11:14
בהצלחה.
(אליה)
20/06/2019 09:41
בוקר טוב לעורכי הדין,

ראיתי את הכתבה שלכם בפייסבוק בנושא הנזקים של וירוס ה-CMV לעובר ואני רוצה להתייעץ ולשמוע את דעתכם, למרות שברור לי שכדאי להתייעץ עם גיניקולוג בנושא - אבל הרופאים כולם שומרים על התחת שלהם ולא נותנים תשובות אמיתיות...
אני מבקשת לדעת, אם בכל מקרה ממשיכים הריון במידה ומגלים cmv חיובי במי שפיר ורק 2% מהעוברים עלולים להיוולד עם נזק שאותו כמובן מגלים באמצעות סקירות מכוונות ו-mri אז מדוע להיכנס לסטטיסטיקה של אובדן ההריון (1:300,1:500) כתוצאה של בדיקת מי השפיר?

מדוע להגדיל את הסיכויים לחבל בהריון תקין כשקיימים 2% בלבד שהעובר נפגע כתוצאה מ-cmv וניתן לדלג על בדיקת מי השפיר ולבצע רק את הסקירות ו-mri , בשביל השקט הנפשי? בשביל לדעת אם העובר נדבק או לא? הרי זה לא רלוונטי אם נדבק אלא אם נפגע...
08/07/2019 11:13
שלום,

פרוטוקול האבחנה כולל אכן גם בדיקת מי שפיר ויש מקרים בהם רק עקב הדבקה של העובר ניתן לבקש הפסקת הריון גם אם אין הוכחה חד משמעית לפגיעה בעובר בבדיקת MRI. אני מניח שזו אחת הסיבות לביצוע בדיקת מי השפיר.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(ורד)
20/06/2019 09:49
מה שאת כותבת אלה הטיעונים המדוייקים של מי שנגד לעשות את הבדיקה וזו גישה אותה מוביל פרופ' שלזינגר. לדבריו אם יתגלה ממצא כלשהו בסקירות, אז לשלוח למי שפיר לעומתו, לגישה שבעד מי השפיר יש עוד טיעונים מלבד השקט הנפשי.

החשוב ביותר הוא העזרה למי שעושה את הסקירה. אם מגלים ממצא כלשהו בסקירות, למבצע הסקירה יותר קל לדעת לפענח אותו לדעת אם אין לו חשיבות בגלל שיש ברקע הדבקה של cmv, או שאולי אין הדבקה ולממצא כן יש חשיבות.

זו גם הסיבה שבנות שמגיעות לסקירות ללא מי שפיר, בדרך כלל מקבלות "שטיפה" מהסוקר, ללמה הן לא עשו.

מעבר לזה, זה אומנם לא צריך להיות ככה, אבל בפועל, מתייחסים יותר ברצינות ובקפדנות לסקירה ברגע שיודעים שיש הדבקה.

ועוד קטנה שלא מדובר רק בשקט נפשי, אלא בטרטור שלם עד הלידה של סקירות כל כמה שבועות ובדיקת MRI מוח עובר שיש סיכוי לא קטן שאין בכלל צורך לעשות.

דרך אגב, הסטטיטיקה הרבה יותר טובה מהנתונים שנתת לגבי הפלה כתוצאה של בדיקת מי שפיר.
(מיה)
24/06/2019 09:34
אני נדבקתי בשבוע 22-24

עשיתי את הסקירה מכוונת למוח העובר, MRI ולא הסכמתי לבדיקת מי שפיר. דרך אגב כל הרופאים תמיד דאגו שלא אפתח ציפיות.

התייעצתי עם פרופסור אמיר שהוא אחד ממפתחי הטיפול במחלה והוא אמר לי חד משמעי שהילד לא נדבק.

אז לידע כללי אחרי שחקרתי את המחלה הזאת לרוחב ולאורך...

הכל תלוי מתי חלה ההדבקה. אם עברת את השליש הראשון הסיכויים לטובתך. תהיי באמונה והכי חשוב שתדעי עם מי להתייעץ!

בסופו של דבר הילד שלי לא נדבק ולא נשא!
רפואה שלמה ובשורות טובות.
(אורלי)
02/07/2019 13:26
שלום לעורכי הדין הנכבדים,

הגעתי לכאן לפי המלצות שקיבלתי מכמה חברות בפייסבוק.

רציתי, לפני הכל, לבדוק מול עורך דין מטעמכם ולדעת האם יש טעם להכנס להליך של תביעת רשלנות רפואית במקרה הבא:

לפני שלוש שנים עשינו לבת הקטנה שלי בדיקת mri מוח לאחר שהתגלתה לה מחלת אפילפסיה שהחמירה מאד והרופאים המליצו על MRI מוח כאמור.

פנינו לבית חולים אסותא ושם עשינו את הבדיקה. הבדיקה יצאה תקינה חוץ מציסטה באזור האף שלא מצריכה טיפול.

שמחנו מאד והאמנו שאולי זאת אפילפסיה שתחלוף כי אין שום ממצא בבדיקת MRI וזה היה מעודד.

למרבה הצער, המצב של הילדה החמיר עם הזמן. שום תרופה לא עזרה לילדה ונאמר לנו שזאת אפילפסיה עמידה לתרופות.

לאחר קצת יותר משנה אחד הרופאים (היינו אצל לא מעט מומחים בכל הארץ בניסיון למצוא תשובות) שלח לעשות שוב בדיקת MRI והפעם בבית החולים איכילוב היכן שהילדה מטופלת.

הבדיקה יצאה לא תקינה בכלל יש לה דיספלזיה קורטיקלית בצד ימין מולדת שגורמת לכל זה וזה אומר שהאונה הימנית לא התפתחה השוונו בין 2 הבדיקות וכן רואים גם בבדיקה הראשונה את אותו הממצא דבר שיכל למנוע שנה וחצי של סבל לאחרונה הילדה עברה השתלת קוצב וגאלי עקב החמרה משמעותית שכן יכלה לעשות את זה מזמן ולמנוע את ההחמרה האם יש טעם לרשלנות רפואית או שזה סתם בזבוז זמן?

רציתי לדעת לפי הניסיון שלכם האם יש כאן עילה להגיש תביעת רשלנות רפואית? האם שווה מבחינה כלכלי להכנס לתביעה כזאת, אחרי שקראתי בכמה מקומות שהתביעות האלה מאד יקרות?

אני מבקשת לשמוע עורך דין מטעמכם שיתן את דעתו על המקרה
08/07/2019 11:06
אורלי שלום,

לדעתי כדאי לבדוק את המקרה לעומק והייתי מציע שנשוחח טלפונית ואוכל לתת לך הסבר פרטני. אי אבחון נכון בבדיקת הדמיה מהווה עילה לתביעות רשלנות רפואית רבות ולמרות שהנזק במקרה זה לכאורה מוגבל בזמן יתכן שזה מקרה שדווקא יהיה מקום לשקול תביעה.

את מוזמנת ליצור עימי קשר טלפוני כאמור להתייעצות פרטנית.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(אילנה)
20/08/2018 14:09
אמא שלי עברה ניתוח קטרקט שהסתבך ונגרם נזק גדול לראיה . לאחר ניתוח המנתחת טענה כי הכל בסדר והדריכה כי אם יש כאב לקחת אקמול. יום למחרת הלכה לרופא עיניים ששלח אותה בדחיפות למיון שם הצילו את חייה.

גם הבנו כי המנתחת נתנה לה טיפול שבועי בטיפות להרדמת הכאב אשר גם פוגעות בעין ואסורות( בהתאם למה שרופא עיניים טען)
לפני הניתוח היא הוחתמה שיש אפשרות לסיבוך כמו לפני כל ניתוח.

האם יש מה לעשות בעיניין התביעות?
(חיים)
04/07/2019 08:11
תפני לעורך דין שעוסק בייצוג נפגעי רשלנות רפואית. יש צורך לבדוק את דוח הניתוח ולראות מה נרשם שם על הסיבוך. ניתוח קטרקט לוקח יותר מ-20 דקות אך לא שעה וחצי. יש להביא לעו"ד ההעתקים מהבדיקות הרפואיות שהפנו לניתוח (העתק מצוי בקופת החולים כבסיס למתן טופס התחייבות לתשלום עבור הניתוח), תוצאות בדיקות ע"י רופא עיניים מומחה ורופא עיניים מומחה לניתוחי קטרקט שיתנו סיכומי בדיקות על תוצאות הניתוח והשערות על הסיבה לנזק.

יש למוד מהם הסיכונים שפורטו באישור ההסכמה לניתוח. אמורים להיות שני מסמכים כאלו. אחד שנעשה בעת ההפניה לניתוח והשני שעליו חותם המטופל בבית החולים לפני הניתוח עצמו. ולאחר מכן לבדוק האם מדובר בנזק צפוי בהתחשב בסוג הניתוח ובמצב הבריאותי ערב הניתוח או לא.

בכל מקרה חתימה על ההסכמה אינה מסירה אחריות מהמנתח ואולי אף מביה"ח בו בוצע הניתוח. רק לאחר קבלת כל המסמכים ולימוד שלהם יוכל עורך דין מנוסה בתחום להחליט האם רק המנתח נושא באחריות או גם גורמים נוספים כמו אחות חדר הניתוח ובית החולים עצמו.
30/08/2018 18:40
שלום רב,

על פניו נראה כי בהחלט יש מקום לבחון את המקרה באופן רציני ומסודר וראשית יש לקבל מבית החולים את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום העיניים אם הסיבוך לאחר ניתוח הקטרקט מקורו בהתרשלות. אתם מוזמנים לפנות אלינו לשיחת יעוץ והערכה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(חן)
20/06/2019 16:25
אני בחורה בת 24 וחצי, הריון ראשון נמצאת בשבוע 22+3 בשקיפות העורפית התוצאה של nt היה 2.18. בתוצאות של בדיקת טרימסטר ראשון התוצאות היו - 1:2600 ( לפי גיל האישה ותוצאות הסקר) קיבלתי את התוצאות של חלבון עוברי יצא 1:440. אני אחרי בדיקת הסקירה המורחבת שם הכל יצא תקין. שלחתי את הבדיקה של החלבון העוברי ליועצת הגנטית שהייתי אצלה אחרי השקיפות ואמרה ש 1:440 תקין לפי נתוני משרד הבריאות. ושזאת בחירה שלי אם לעשות מי שפיר או בדיקת nipt. אני אחרי התייעצות גם עם אחות המעקב ורופא המעקב וקיבלתי את אותה התשובה, שזוהי החלטה שלי. בדיקת nipt היא בדיקה נורא יקרה, אני לא יודעת אם לעשות או לא. אשמח לעזרה
30/06/2019 15:46
שלום רב,

לצערי הפורום לא מיועד ליעוץ רפואי אלא ליעוץ משפטי בלבד. מציע כי תפני לקבלת יעוץ בעניין זה אצל רופא מומחה בתחום.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(חן)
01/07/2019 09:37
כן, תודה רבה עו"ד סולר - פניתי כבר לרופא מומחה נוסף על מנת להתייעץ איתו. תודה לך ושבוע טוב.


  <<   3   4    5    6    7    >>  

:עבור אל עמוד

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

11 באוגוסט 2019

ייעוץ גנטי ומקרי רשלנו...

התמודדות משפטית מול מקרים של רשלנות רפואית במתן ייעוץ גנטי, שהובילה ללידת ילד או ילדה הסובלים מתס...

קרא עוד

11 באוגוסט 2019

תביעות בשל ייעוץ גנטי ...

סכומי הפיצויים שנפסקים במקרים של רשלנות רפואית במסגרת הייעוץ הגנטי שניתן להורים לעתיד בשל לידת יל...

קרא עוד

12 באוגוסט 2019

איך קובעים את גובה הפי...

פסיקת הפיצויים בתביעות רשלנות רפואית שונה ומורכבת בהרבה, לעומת תביעות נזיקין אחרות! בסקירה שלפניך...

קרא עוד

01 בספטמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית ב...

בעיות וכשלים חמורים לאורך חודשי ההריון ובעיקר בזמן הלידה עלולים לגרום לשיתוק מוחין ולנזק בלתי הפי...

קרא עוד

12 בספטמבר 2019

אבחון מוקדם של אטקסיה ...

הסבר מפורט אודות תסמונת AT ותיעוד מקרים חמורים של רשלנות רפואית באבחון מוקדם של התסמונת ולידת ילד...

קרא עוד

16 בספטמבר 2019

הקשר בין שתלי סיליקון ...

ה-FDA בארצות הברית פרסם כי קיים קשר אפשרי בין שתלי סיליקון המשמשים לניתוחי הגדלת חזה לבין התפתחות...

קרא עוד

22 בספטמבר 2019

פסיקה: נזק חמור לעובר ...

בית המשפט פסק והכריע כי להוריו של הפעוט אשם תורם למצבו הקשה, שלאחר לידתו בניתוח קיסרי אליו הופנתה...

קרא עוד

26 בספטמבר 2019

רשלנות באבחון מום בלב ...

עורך הדין עופר סולר עונה ומסביר בנושא תביעת רשלנות רפואית בשל לידת תינוק עם מום קשה בליבו...

קרא עוד

26 בספטמבר 2019

שים לב: גורל התביעה של...

גורל התביעה וגובה הפיצויים שתקבל נמצא בידיים שלך! עכשיו צריך לבחור את עורך הדין המתאים...

קרא עוד

16 באוקטובר 2019

פיצויים על פגיעה באוטו...

בית המשפט המחוזי בחיפה פסק פיצויים בשל פגיעה באוטונומיה, בתביעה בשל שיתוק ע"ש ארב שנגרם לילד...

קרא עוד

פניה אישית ודיסקרטית

עורך דין עופר סולר מעניק ייעוץ אישי, ללא התחייבות, לנפגעי רשלנות רפואית ובני המשפחה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

office@solarlaw.co.il

מרכז עזריאלי 1, קומה 36