שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

פורום רשלנות רפואית


נושא
מחבר
תאריך ושעה

22/03/2018 08:35
הולכת לבית חולים מרגישה חלשה ועייפה עושים בדיקת שתן אומרים לי אוי מזל טוב את בהריון
ממשיכה הולכת לרופא נשים נותן לי לעשות בדיקות של הריון
בדיקות דם סקירת מערכות ראשונה יצא בסדר
שקיפות עורפית גם יצא בסדר חלבון עוברי גם יצא בסדר וכבר אמרו לי בסקירת מערכות שזה בן
קבעתי לסקירת מערכות מורחבת ושם הכל היה בסדר עד הרגע האחרון
ליפני שמסיימים את הבדיקה אומר לי אני רואה שבקיבא יש משהו לא בסדר והוא רוצה שאני הלך לבית חולים לעשות בדיקה חוזרת
קבעתי תור אני הולכת חבית חולים נכנסת לחדר עושים בדיקה שגרתית אחרי חצי שעה שהיא על הבטן שלי
נכנסים שלוש רופאים נוספים
מסבירים לי שיכול להיות שיש לתינוק תסמונת דאון קשה ואני הצטרך להוריד אותו
אני הרגשתי שזה לא נכון הפרופסור אמר לי שאני צריכה לעשות דיקור מי שפיר ופחדתי ,
כולם אמרו לי איך אני יגדל ילד אם תסמונת דאון ובכל זאת נלחמתי עשיתי דיקור מי שפיר שבועים אחרי זה אני מקבלת תשובות שלילד אין תסמונת דאון וקניראה זה משהו אחר , קבעתי כבר תור להפלה ,
אני באה לבדיקה נוספת אומרים לי תקשיבי יש לעובר חסימה בקיבא והוא יצטרך לעבור ניתוח איך שיוולד ואני נכנסתי לפחד איך מה מו מי
המשכתי הייתי שבוע 33 מגיעה לבדיקה נוספת
אוי יש לך ריבוי מי שפיר אנחנו לא חושבים שתחזיקי עד הסוף תצטרך לילד אותך
כבר לא יכלתי לזוז הייתה לי בטן ענקית קוצר נשימה
מגיעה אם כאבים למיון שבוע 34+4
חושבים אני הלידה מכניסים לחדר לידה בודקים פתיחה צוואר סגור אין פתיחה מחזירים למיון יש צירונים
מחליטים לאשפז עושים כל יום אולטרסאונד ורואים שהכמות מיים מכפילה את עצמה וזה מסוכן לעובר
כל יום ביקור רואים מחליטים בשבוע 37 לילד ולא לחכות עוד יום אחד
שבועיים אני במחלקה כאבים צירים מחכים לשבוע 37 שהעובר יחזיר מעמד בניתוח
מתה מי פחד
הגענו לשבוע 37 קמה ב5 בבוקר הרופא אומרת בואי עושים לך בלון
נכנסת לחדר שמים לי בלון שזה יזרז את הלידה
שעתיים אחרי זה כאבי טופת נפלט הבלון פתיחה של 3 ומחיקה מלאה. מורידים לחדר לידה
קבעו כבר לתינוק חדר ניתוח ביום רביעי ואותי הורידו ביום שני
אמרו לי אם עד מחר את לא תילדי בכוחות עצמך אנחנו מכניסים לניתוח
מורידים אותי ב10 וחצי לחדר לידה צירים בשמיים
מגיעה השעה 3 וחצי אותה פתיחה לא זז כלום
אני סובלת כואב לי מבקשת חדר ניתוח לא רוצה ללדת רגיל לא מסוגלת הרופאים אומרים לי את עוד צעירה חבל אנחנו רוצים לידה רגילה
עושים אפידורל בשעה 4
פוקעים את המים עדין כאבי טופת אפידורל לא עזר. מחליטים לתת פיטוצין.

מתה מי כאבים מבקשת עונה מנה של אפידורל הוא לא עוזר לי מרגישה הכל.
השעה 8 בערב. מבקשת אפידורל שוב משהו לכאבים אני לא מסוגלת יותר.
באים נותנים לי טישטוש.
בשעה9 ישנה חצי שעה קמה אני צועקת הוא יוצא אני לא יכולה יותר.

המיילדת מגיעה אומרת לי יופי את בפתיחה של 9 אחרי חצי שעה היא מגיעה פותחת את הכל יופי את בפתיחה מלאה.

את עכשיו שומעת לי את לוחצת חזק והוא בחוץ
שתי לחיצות הוא היה בחוץ נולד 2345
ועבר לניתוח יום אחרי שבועיים נוספים בטיפול נמרץ.

זה הסיפור שלי
22/03/2018 10:45
תודה רבה ששיתפת בסיפור ההריון והלידה שלך, מקווה ומאמין שקוראות בפורום ימצאו בו מידע ועידוד.

מאחל לך ולמשפחתך בריאות שלמה,
עורך דין עופר סולר
19/03/2018 08:48
אז בתאריך 14/02 הלכתי לרפואת חירום בבאר שבע - מרכז בריאות האישה לאחר שלא ממש הרגשתי תנועות עובר. יש לציין שכל העולם צחק עליי כי אני אחת כזאת שעל כל דבר הלכה למיון במהלך ההריון טוב הריון ראשון כל דבר הלחיץ אותי ולא רציתי לטעות.

אז החלטתי לקום וללכת לבדוק למה אין לי תנועות עובר הרי אני מכירה את התינוקות שלי בבטן היא הייתה זזה המון ממש בשעות קבועות אחרי מאכלים מסויימים פתאום לא מרגישה שום דבר אמרו לי את חודש שמיני אין לה כבר מקום ואני הייתי נחושה בדעתי ללכת למיון ושמשהו לא בסדר.

בקיצור בדקו אותי במרפאה ג בבאר שבע עשו לי מוניטור ובאמת שמו לב שמשהו לא תקין יש דופק אבל חלש ואין תנועות עובר לכן נשלחתי למיון.

במיון קיבלו אותי עשו לי גם כן מוניטור שעה כמעט הביאו לי שוקולד סובבו אותי לצד שמאל ובאמת כלום אין תנועות ואז הגיע הרגע הכי מפחיד נטלי בואי איתנו הולכים למין חדר פרטי כזה מבקשים ממני להוריד את הבגדים עושים לי אולטרסאונד. מכניסים לי מחט לגוף קבלת נוזלים בקיצור כל זה ואף אחד לא מסביר מה קורהה פה, למה אני ערומה כאילו אני יולדת עכשיו מה נסגר?

מפה לשם באמת ראו במוניטור שאין תנועות אחרי הרבה זמן לאחר כל מיני רופאים שנכנסו לחדר הוחלט לעלות אותי לחדר לידה יכול להיות שתעברי ניתוח קיסרי חירום... ואני מה נסגר, בסך הכל באתי לבדוק תנועות מה קורה פה? למה אני שבוע 32+5 זה ממש לא הזמן לצאת...

עליתי לחדר לידה עשו לי זריקה להבשלת ריאות חיברו אותי לעוד מוניטור מהשעה שש בערב עד תשע בבוקר למחרת מחוברת למוניטור ואין שינוי פשוט אין שינוי ללא תנועות ודופק חלש עולה ויורד.

שלחו אותי בתשע וחצי לאולטרסאונד מעמיק שם גילו שחבל הטבור כרוך סביב הצוואר שלוש פעמים! חזרתי לחדר לידה נכנס מנהל מחלקת יולדות בסורוקה הסתכל על המוניטור והחליט שזהו מיילדים אותי ומיילדים עכשיו.

נכנסתי לחדר ניתוח הרדמה מלאה התעוררתי וגיליתי שלא רק חבל הטבור היה כרוך סביב הצוואר שלה גם היא נולדה עם 5 המוגלובין היא העבירה לי דם במקום ההפך הצלנו אותה יממה מלמות!

למזלי היא נולדה במשקל של 1.984 היא קיבלה מנות דם התאוששה בפגייה למשך שבועיים ולאחר מכאן השתחררה הביתה איתי היום היא כבר חודש אחרי אני הכי מאושרת בעולם ומודה לאל על כל הדרך ועל כל הטוב שקיים!

נשים יקרות תמיד תלכו עם הלב שלכן לא משנה כמה מגוחך זה נשמע סליחה שזה כזה ארוך .
19/03/2018 10:58
שלום,

תודה ששיתפת בחוויה האישית שלך.

בברכה,
עופר סולר

14/03/2018 18:06
יום חמישי אני הולכת לעשות אולטרסאונד בקופת חולים הרופאה צועקת עליי מהר לבית חולים התינוק
ע נ ק חייב דחוף לייילד אותך! איזה בית חולים מי בית חולים רגעע לא מוכנה בכלל נסעתי הבית התקלחתי לקחתי את התיק והלכתי הגעתי לוולספון אמרו לי כן התינוק ממש גדול אבל אין פתיחה בכלל בואו נחכה עד צאת שבת תחזרי . מוצאי שבת חזרתי לבית חולים רופא יוצא רופא נכנס ובודקים גודל ואומרים שהתינוק פשוט ענק חייב להתחיל זירוז ..
הכניסו לי בלון שחשבתי שזה לא כלכך נורא בהתחלה עד שהגיעו הצירים וראיתי את אלוהים ב2 העניים שלי !
את לא יכולה לשבת לא יכולה לשכב וצריכה להיות מחוברת למוניטור כי התינוק ענקקקקקקקק. 22 שעות אני מסתובבת עם הבלון סובלת כאבי תופת צירים כאבי רגליים נוראים אחרי 22 שעות הבלון יצא . האחות מגיע אומרת לי תאכלי בנתיים תתקלחי את עם פתיחה 2 כבר מורידים אותך לחדר לידה להמשך זירוז . התקלחתי אכלתי מחכה מחכה עברה שעה ועוד שעה הייתי מותשת נרדמתי במיטה עברו 3 שעות הגיע הרופא ואני מתוך שינה שומעת אותו צועק מה היא 3 שעות אחרי בלון תטיסו אותה לחדר לידה . הכניסו אותי לחדר לידה וצוואר הרחם חזר אחורה ונסגר . שוב זירוז שמו לי פיטוצין במינון הכי גבוה שייש בלי אפידורל חשבתי שזהו החיים שלי נגמרים !!!!!!!!!!!!
סוף סוף המרדים הגיע עשו לי אפידורל והצירים רק עולים ועולים ואין פתיחה כלוםםםםם הכל סגור . הגיע שני בבוקר בודקים בודקים וכלום אין כלום. שלישי בערב באו ובקעו לי תמים אמרו אולי זה יזרז .. פתיחה 1 ושם זה נתקע והתחלתי מסע של יסוריים כל 10 דקות באים לבדוק אותך ואני רק רוצה שמישו ירדים אותי לגמרי הייתי כלכך מותשת וכאובה. המיללדת נכנסת אומרת לי לא הגיוני שייש לך צירים כלכך גבוהים של לידה ממש ואין פתיחה . הכנייסו לי מוניטור לתוך הרחם . ואני כבר במצב של עילפון.. הגיע שלישי בבוקר נכנסו רופא רופאה ו30000 מתמחים התחלתי לצרוח שכולם יצאו אני לא שפן ניסיונות ונמאס לי . הרופאה בודקת אותי ואומרת לי מצטערת נכשלנו ! חייב ניתוח מכניסים אותך עכשיו אחרי 3 ימים של סבללללללל הכניסו אותי לניתוח בסופו של דבר גילו שחבל התבור היה מסובב לו סביב הצוואר. ובסוף הוא לא היה ענק ולא נעלי בית נולד 3.350 אולי היו יכולים למנוע את כל הסבל הזה!

ביום שישי בא הרופא ואמר לי את יכולה ללכת הבית הכל בסדר הצלקת נראת בסדר . נשתחררתי !
שבת אצל אמא אני רק ישנה וחיה על טיפות אופטלגין מרגישה שהגוף שלי לא מחזיק את עצמו ישנתי בלי סוף . מוצאי שבת אני יושבת בספה מרגישה משו נוזל לי מהחתך.. נפתח לי הניתוח הכל מוגלה חייב בית חולים הגעתי למיון יולדות בברזילאי אמרתי בטח ינקו את המקום אנטיביוטיקה והבית בערב יש לי ברית יצחק של התינוק שלי !

הרופאה אומרת לי איך שיחררו אותך במצב כזה את עם מוגלובין 6.2 וכל המקום מזוהם . התחלתי לבכות את החיים שלי מה עכשיו אישפוז איך. למה .כמה . בקיצור אישפזו אותי באותו יום מנות דם מנות ברזל הגוף שלי בקריסה. ביום של הברית שיחררו אותי לכמה שעות אחרי התחננויות וחזרתי למחלקה טיפלו בי חבל על הזמן גם נפשית הייתי מרוסקת שעזבתי את התינוק שלי כלכך קטן וגם על הבית חולים הסירחון הזה וולפסון שכף רגלי לא תדרוך שם לעולם! אחרי אישפוז של שבוע התחזקתי ושיחררו אותי הבית זה היה הדבר הכי קשה חעזוב תינוק כלכך קטן ..

בקיצור מאחלת לי ולכל מי שהיה לה לידה 1 קשה חוויה מתקתנת ורק אושר הנסיכים שלנו.
18/03/2018 14:52
מזי כל הכבוד לך על הכח שיש לך! המקרה באמת מפחיד. בחדרי יולדות בהמון בתי חולים בארץ יש סיפורים לא נעימים. הרבה בגלל העומס שיש על הצוות הרפואי. אמהות שמגיעות ללדת, ברגע הכי מרגש בחיים שלהן, סובלות בגלל אוזלת יד של מערכת הבריאות. זה פשוט ביזיון.
14/03/2018 18:42
שלום מזי,

תודה על השיתוף בחוויה הלא פשוטה שעברת. מאחל לך בריאות שלמה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
14/03/2018 18:21
וואי אני גם נלחצתי אמרו לי אותו דבר הערכת משקל 4.200 ל4.500
למזלי הייתי בבית חולים שערי צדק בירושלים. אני בכלל מחולון והתייחסו הכי מדהים שאפשר. אני רציתי זירוז ולא נתנו לי אמרו לי שהכל בסדר וכל עוד אין סכרת הכל מצוין ...
הסכמתי איתם וכך היה ילדתי את הבן השני שלי 4.015 לידה מדהימה כואבת כי הגעתי בפתיחה של 6.5 וזריקת אפידורל לא השפיע אבל ב”ה .
2 לידות בשערי צדק צוות מדהים מדהים ומיילדות מדהימות אין כמוהן...

וולפסון לידי ומשום מה אין לי אומץ להיכנס לשם היחס שם מהרופאים בפעמים שביקרתי לא משהו ויש יותר מדי סיפורים על סיבוכים בלידה מחברות שאני מכירה.

אבל העיקר שהכל בסופו של דבר היה בסדר וששניכם יצאתם בריאים ושלמים.
14/03/2018 18:42
שלום,

תודה על השיתוף בחווית הלידה שלך.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
14/03/2018 18:26
עזבי הכל - אחרי ניתוח קיסרי צריך 5 ימים אחרי 3 ימים שיחררו אותי בלי לבדוק מוגלובין בלי לעשות בדיקות דם, העיקר לשחרר ואני כל ההריון מקבלת מנות ברזל דרך הווריד כי המוגלובין שלי היה ממש נמוך אז אחרי ניתוח קיסרי לא בודקים?

הגעתי לברזילאי אחרי ניתוח עם 6.2 ישר הביאו לי מנות דם. הרופאה אמרה זה פשוט רשלנות ששיחררו אותך במצב כזה היא אמרה לי אני לא יודעת איך את עומדת על הרגליים בכלל הייתי צהובה מרוב שלא היה לי דם.
15/03/2018 08:20
בוקר אור לכולם!שאלתי כזו - אמא שלי הייתה שייכת לקופת חולים מסויימת הרבה שנים. כשנתיים אחרונות התלוננה על כאבי ראש חזקים, חולשה, נימולים ואיבוד ראייה זמני בעין אחת.

כל פעם שביקשה בדיקות mri הרופא דחה אותה. היא פנתה למומחה פרטי והוא רשם בייעוץ על mri דחוף. למרות זאת מנהל הקופה החליט שלא מאשר! אחרי מריבה איתם העברתי את אמא לקופה שבא אני חברה ושם מיידית נתנו לה הפנייה המבוקשת, שהראתה שיש לה בקע צווארי רציני הגורם לחץ בראש.

ניתן לתבוע את הקופה הקודמת על רשלנות רפואית בכך שלא נתנו לה מענה למרות מגן זהב ששילמה וזלזלו בה? ואם ניתן לתבוע - מה התהליך? תודה ענקית לעונים
15/03/2018 14:41
שלום רב,

על פניו נראה מהתיאור שנתת כי הסירוב לאישור בדיקת MRI המקרה זה היה בלתי סביר אולם כמובן שיש צורך לבחון את התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים לשם קביעה ברורה.

כדי לשקול תביעת רשלנות רפואית יש לבחון את היקף הנזק מעבר לסבל שעברה אימך במהלך השנתיים של ההמתנה כלומר האם האיחור באבחון גרם לנזק קבוע. יש לנושא זה משמעות שכן תביעת רשלנות רפואית כרוכה בעלויות לא מבוטלות ויש לבחון האם היקף הפיצוי הצפוי יצדיק כלכלית עלויות אלו.
אמליץ כי בכל מקרה תערכו יעוץ משפטי מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית בפגישה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
14/03/2018 08:52
אמא שלי חלתה במחלה , לפני 6 7 לערך שנים הגיע עם גילוי מאוחר מאוד.לאחר 3 שנים של התלוננויות על כאבים בשד ומתן תרופות מהרופא (אטופן) במשך שנים אלה להורדת הכאב.. כמובן שלא ניסו שום בדיקות הדרושות כדאי לשלול. נשלל רק בעיקבות בדיקה גופנית. לא צילום שד ולא ביקור אצל רופא שד. כבר לא היה זמן לכולם ישר כימוטרפיה וגם הסידרה היתה קצרה כי הניתוח לא מיהר להגיע (הגוף הגיב די מהר וטוב לכימו במזלנו) השד הוסר במלואו יחד עם 18 לימפות , לאחר כשנתים שבמהלכם אימי התלוננה אצל רופאים אחרים על קשאי נשימה נשלחה נשלחה לבדיקות דם שהראו הכל כרגיל ללא כל טיפול עד שליום אחד לא הצליחה לנשום כלל. נסענו למיון וגילנו התפשטות גרורות בנוסף גם לריאה. הריאה הייתה מלאה מים סרטניים (לא זוכרת את שם ההבחנה)
מפה לשם היום היא במצב קליני סופני.
ניגשנו לעו"ד שהיה נחוש להחתים את אימי.. למרות שאימי אמרה שרוצה לראות ולהתייעץ עם עוד כמה וכבר קבע פגישה אם כמה עו"ד הע"ד שיכנע אותה שהוא הכי טוב שתמצא בדרום ובכלל..
נחתם.
נשלחו כל התפסים האפשריים. מהקופה, מביטוח הלאומי וכל מסמך אחר משנים קודמות.
התבצע בדיקה של אונקולוג מומחה(חוות דעת) ועוד כמה דברים שנבדקו. מאז עצרו ההליכים. סתומרת ביקשנו שתהיה אפשרות (לעדות מוקדמת) עוד לפני שתלך לעולמה מכיון שזה ממש יעזור להתקדם בהליך. כל שיחה טלאפון לעו"ד המיצגים אותה נגמרת או במענה קולי. ללא כל חזרה מבחינתם. ללא כל אסמס חוזר (עסוק/אחזור מאוחר יותר וכו.)..
לאחר כמעט חודשים חייגתי כבר בעצמי וגם סיגננתי הודעה בא אני ממש כועסת על התנלותם ומינימום אפשרי ליצור איתע קשר ולהעדכני חזרו אלי השניים כשאחד מהם בחול. טענו שוב שהם רק סימו את שלב הבדיקה אצל אונקולוג מומחה. ושם זה עצר
עכשיו , מיותר לצין גם כשיש התקדמות בתיק אף אחד לא תורך לעדכן אלה עם אני לא אחפור בשיחות. אף אחד לא מועיל בטובו לזרז את ההליך למרות ידיעתם על המצב
אני רוצה להבין עד כמה מחויובותם כלפי כעו"ד , עד מתי ניתן להם למרוח אותי ללא כל מעש בתיק שלי. ומיותר מזה לפחות לחייג לספר לעדכן משהוא כלווווווום מצידם פשוט כלווום בקושי לשיחות הפלאפון שלי הם עונים.עד מתי ימשך ובכלל הם יכולים למשוך את זה מבכינה חוקית ? עד מתי אספוג את חוסר ההתיחסות למצב , התיק מנוהל בערך כמעט שנה. שבפועל מאמר שלעדות מוקדמת נגיע הרבה לפני.
14/03/2018 17:53
שלום רב,

קשה לי להתייחס לאיכות ומהירות הטיפול המשפטי במקרה אשר איני מכיר את על פרטיו ונתוניו. אציין כי כמובן גם תיק שנמסר לטיפול של עורך דין ניתן להעבירו בכל שלב לטיפול של עורך דין אחר ככל שהלקוח אינו שבע רצון מאיכות הטיפול המשפטי או מזמינות עורך הדין אליו. כמובן שיהיה צורך במקרה כזה לבחון מה נקבע בהסכם שכר הטרחה לגבי מקרה של העברת התיק באמצע הטיפול המשפטי ולבחון איזו עבודה משפטית נעשתה עד כה כדי להגיע להסכמה בעניין שכר הטרחה לו זכאי עורך הדין שטיפל בתיק עד למועד בו הועבר לעורך דין אחר.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
12/03/2018 16:04
שלום לעורך הדין הנכבד,

לדאבוני לפני שלושה חודשים, בסוף דצמבר 2017 גילו בגופי סרטן. עוד בחודש אפריל נשלחתי לבדיקות בבית החולים תל השומר עקב כאבי בטן קשים. עברתי סדרות ארוכות של בדיקות בבית החולים תל השומר ולא גילו כלום. אמרו שאין כל בעיה, למרות בדיקות מקיפות שעברתי בבית החולים. בחודש דצמבר עברתי בדיקות באופן פרטי בבית החולים אסותא ושם זיהו סרטן. מתברר שהאיחור באבחון המחלה הארורה יכול לעלות לי בחיים. פניתי לבית החולים תל השומר (אחרי ששוחחתי עם חבר והוא המליץ לי להכין את כל התיק הרפואי על מנת שאוכל להוכיח שהם התרשלו באבחון ועשו טעויות על טעויות) בית חולים תל השומר אמרו שהתיק הרפואי שלי איננו אצלהם. שאינם יודעים איפה הוא וממשיכים לחפש. לא ברור לי איך זה יכול להיות כי הכל אמור להופיע גם במחשבים שלהם למיטב הבנתי.

השאלה איך אתה ממליץ לפעול עכשיו? מה המשמעות של אובדן תיק רפואי ואיך זה יכול להיות שבשנת 2018 לא מוצאים תיק רפואי בבית חולים "המוביל" במדינה?

אני מאד אודה לך אם תמצא זמן להשיב ולהסביר לי מה לעשות. תודה מראש, חיים.
12/03/2018 16:38
חיים שלום,

ראשית אאחל לך החלמה מלאה ומהירה. אובדן תיק רפואי בבית חולים הינו בעל משמעות דרמטית מבחינת טענת רשלנות רפואית שכן הוא מעביר את הנטל אל הנתבע להוכיח שלא הייתה התרשלות.
לכן באופן פרדוקסלי אובדן תיק רפואי בידי בית חולים דווקא יכול בחלק לא מבוטל מהמקרים לסייע בביסוס תביעת רשלנות רפואית.

אתה מוזמן ליצור עמי קשר טלפוני לקבלת הסבר מלא ויעוץ.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
052-3596150
13/03/2018 11:41
תודה לך, אצור איתך קשר בימים הקרובים.
12/03/2018 15:34
סיפור הלידה של אלונה, 27.12.2017 /או/ השיעור הראשון שבתי לימדה אותי; תכניות נועדו כדי להפר אותן.

הסיפור שלנו מתחיל חודש וחצי אחרי החתונה ושבוע לפני ירח הדבש בסין לו חיכינו זמן רב. ערב אחד דני (בנזוגי הנהדר) מספר לי איזה סיפור דבילי ואני נכנסת להתקף צחוק בלתי נשלט, שכמוהו לא היה לי מהילדות. צוחקת ולא מפסיקה להפסיק שעה, עושה פיפי במכנסיים. עברתי לחדר השני כדי להרגע, ואז הבנתי שמשהו לא רגיל. בימים שאחרי עוד סימנים; פטמות כואבות, התרגשות מכל דבר, עייפות, וחוש ריח מעוות. הבדיקה מאשרת - אני בהריון. נוסעים להונג קונג, מבלים שבוע מהמם, ומשם לבייג'ינג, שם מתהפכות היוצרות. יש זיהום אוויר ברמה מסוכנת ואנחנו לא יוצאים מהמלון, ובנוסף חוטפים וירוס אלים של חום שמאלץ אותנו לעלות על טיסה חזרה בחירום. שנינו עם 40 מעלות חום וכאבים בכל הגוף, ואני לא מפסיקה לבכות. פחד מוות.

נוחתים בארץ, ומיד נוסעים למוקד נשים. הכל נראה תקין, צריך לחכות עוד שבועיים לדופק. דני ואני חרדים, מפורקים, מדוכאים ונורא חולים. וככה התחיל ההריון. בדיעבד אני מבינה שלא ממש התגברתי על זה לאורך ההריון, שהיה תקין אך מלווה כולו בחרדות ובקושי נפשי וגופני. לאורך ארבעת החודשים הראשונים הייתי פשוט חולה. לא דיברתי עם אף אחד, סבלתי מכל שעות הערות שלי, שלא היו רבות, זכיתי לחוות את רוב תופעות לואי המוכרות, ובאופן כללי הרגשתי שהגוף שלי מאכזב אותי ושאני נכשלת בלהיות בהריון.

בחודש חמישי המצב התחיל להשתפר ולקראת סוף ההריון כבר אפשר להגיד שאפילו נהניתי ושמחתי. בעיקר חיכיתי שהחלק הזה ייגמר ואזכה לפגוש את הבת שלי. במקביל, כל ההריון הכנתי את עצמי ללידה טבעית. קראתי, ראיתי סרטונים, עשיתי פילאטיס, קורס הכנה וכו'. כתבתי תכנית לידה מפורטת, ולקראת שבוע 40 עשיתי את כל מה שצריך בשביל לקבל את הלידה באהבה. תה, שמן נר הלילה, הליכות, ריקודים, יו ניים איט.

שבוע 39+5 עושים סקס בערב, בלילה מתעוררת עם צירים עדינים ולא סדירים והפקק הרירי מתחיל לצאת. שמחתי והתרגשתי כי הנה זה קורה. אז לא. השבוע שאחרי היה מהמסויטים בחיינו. כל לילה מלא בצירים, אני לא ישנה יותר מרבע שעה רצוף, אבל אין מומנטום והצירים נחלשים ביום. בביקורות הריון עודף באיכילוב בודקים אותי - כלום, פתיחה 1 צוואר אחורי ארוך וקשה. כל יום הצירים יותר חזקים וארוכים, והלידה לא מתקדמת. אני מרגישה את אלונה מצויין, המדדים טובים, אז אף אחד לא מציע זירוז. אני נותנת לדני לישון בלילות כי חשוב לי שהוא יהיה תפקודי למקרה שזה קורה, אבל אני יושבת בסלון ונאנקת בכאבים, מרגישה לבד וחסרת אונים. ביום שישי, 40+6 עושים סטריפינג (פה חשוב לציין - הצוות באיכילוב היו סופר רגישים ולא ניסו להפחיד או לשכנע בשום שלב). הצירים מתחזקים מאד, התכיפות שלהם משתנה. בלילה שבין שבת לראשון אורזים את עצמנו והולכים ללדת. שולחים אותנו הביתה כלעומת שבאנו. אין לידה.

בשבוע 41+3 מגיעים שוב עם התיקים, הפעם כדי להשאר. אני עם צירים, עדיין בלי פתיחה או מחיקה. לא עומדת על הרגליים יותר בגלל העייפות, ואני מוכנה להתחיל לנסות לזרז, גם אם זה אומר שלא אוכל ללדת במרכז הטבעי. מתאשפזת ומקבלת פרופס, ומעבירים אותנו למחלקת יולדות, לחדר מאולתר עם עוד 3 זוגות שמחכים ללדת, כי לא היה מקום בטרום לידה. אני היחידה עם צירים והפרופס עושה את שלו, כולם ישנים ורק אני צועקת ובוכה. לא נעים. עובר היום והצירים מתחזקים ומצטופפים. דני מעסה אותי, תומך, מעודד, ואנחנו מרגישים שהנה, סופסוף זה מתקדם. אני מרגישה שאני צריכה להתרוקן אבל לא יכולה ליד כל האנשים. מבקשת כמה פעמים עזרה מהאחיות, והן פוטרות אותי ב"יעשו לך חוקן בחדר לידה". ב-18:00 בערב הולכת לשירותים, והפרופס נופל לאסלה. דכאון. הצירים מתרווחים, הם עדיין חזקים אבל החלום ללדת כבר הלילה הולך ומתרחק. בערב בא רופא לביקורת ואני בדמעות אומרת לו שדי. אני מוכנה לתותחים הכבדים, אני צריכה להיות אמא עוד מעט ואני לא אעמוד בעוד הרבה זמן ללא שינה. הרופא מסכים ואנחנו מסכמים שאם תהיה התקדמות במהלך הלילה יעבירו אותי לחדר לידה ויתנו פיטוצין.

עוברות עוד כמה שעות ואני נשברת. כאבי תופת, עייפות נוראית, עצירות שמוסיפה לכאב, ותחושה כללית של אובדן שליטה. כולם ישנים ואני בוכה וצועקת. הלכנו לעמדת האחיות לראות אם אפשר לעזור לי איכשהו. הפעם היתה שם מישהי אחרת שלשם שינוי הקשיבה לי. "את רוצה חוקן? אין בעיה!" היא גם העבירה אותנו לחדר פנוי (שמסתבר שהיה כל הזמן) כדי שנוכל לנוח טיפה ושתהיה לי פרטיות להתרוקן בנוח.

אני אחסוך מכן את חצי השעה שאחרי, כי היא היתה גרפית ומפחידה, אבל החוקן קידם אותי לפתיחה 3. כנראה שהייתי צריכה להתרוקן כדי להפתח. בחסות החדר הפרטי אפילו הצלחנו לישון טיפה בין הצירים החזקים, ובבוקר (שהגיע מהר מאד) העבירו אותי לחדר לידה.

מרגע שעברנו לחדר לידה הכל נראה אחרת. רוח חדשה במפרשים. ברגע ששיחררתי את התכנית לידה שלי ואת הפנטזיה של לידה טבעית שהתפוררה מרגע לרגע, ושמתי את אמוני בצוות שבאמת היה מקסים ומרגיע, האווירה היתה טובה הרבה יותר. חיברו אותי לפיטוצין, והמיילדת שידעה שרציתי לידה טבעית עודדה אותי להמשיך כמה שאפשר בלי אפידורל. העברתי שעה וחצי עם צירי פיטוצין קשוחים, על הכדור, בעמידה, ואז אמרתי די. כאמור, אני צריכה גם להיות אמא אחרי כל זה. האפידורל השכיב אותי במיטה ואת שאר הזמן עד הפתיחה המלאה העברנו בשיחה נעימה ובמנוחה שכה הזדקקנו לה. באיזשהו שלב באה המיילדת לפקוע לי את המים, ובישרה לי שהם כבר ירדו ושהם מקוניאליים עד מאד. לא נלחצים, יהיה רופא בחדר ויהיה בסדר.

ב-22:30 מגיע הזמן ללחוץ. אני חלשה ומאולחשת ומקבלת תחושה מהמיילדת שלא הולך לי ככ טוב. הראש כל פעם חוזר אחורה. נהיה לי קשה, היא נראית מאוכזבת וניכר עליה שהיא ממהרת לסיים את המשמרת. המשמרת מתחלפת ומגיעה אלין, מעודדת נמרצת וחיובית! היא נוסכת בי בטחון מחודש, וכעבור כמה לחיצות נוספות הראש בחוץ! פתאום יש לחץ מסביב.

אלונה בלעה מים מקוניאליים והכתף שלה תקועה בתעלה. היא קוראת לעזרה אבל ברגע האחרון מצליחה לחלץ את הכתף בלי התערבות נוספת. עוד לחיצה ואז תחושת שחרור - היא בחוץ! שמו אותה עלי לשניה רק שאראה אותה וחטפו אותה כדי לשאוב לה את הריאות ולקחת אותה להשגחה. בלי סקין טו סקין, בלי אפס הפרדה. עוד תכנית שהתפוגגה. דני הלך איתה ל"שרשרת החיול" של התינוקיה ואני נשארתי לבד בחדר הלידה, בשוק. מרוב ניתוק מהסיטואציה התקשרתי לחברה הכי טובה שלי ודיברתי אתה בשיא הנונשלנט, היא לא הבינה מה קורה.

אחרי איזה זמן באה רופאה לבדוק אותי, אין קרעים, יש שפשוף קטן והיא עשתה לי תפר אחד. דני בא והלך כמה פעמים, שלח לי תמונות של הבת שלי לטלפון. מוזר.

ב-3 בבוקר העבירו אותי למחלקה, לאותו חדר מאולתר שהפעם היו בו עוד 3 זוגות אחרי לידה. הייתי מלאה בדם ובנוזלי גוף ולא היה אכפת לי, דרשתי שיביאו לי כיסא גלגלים ויקחו אותי אליה. כך היה. היינו איתה קצת ואז דני שכנע אותי שנלך לנוח טיפה כי מחר צריך להיות הורים. בבוקר קיבלנו אותה אלינו, וסופסוף יכלתי להחזיק אותה. עדיין הייתי בשוק, אבל היא התאקלמה מאד מהר והתחילה לינוק מיד כמו נינג'ה.

מאוחר יותר באותו היום עברנו למלונית, מה שהתברר כהחלטה מאד נבונה, כי היו כמה ימים של עייפות מאד קיצונית ולהעביר אותם בתנאים האלה בהחלט הקל עלינו.

לסיכום:
10 ימים של צירים | 4 ביקורים במיון יולדות | 36 שעות של לידה
בנזוג ואבא אחד מדהים | אחת אלונה 555 טפו טפו

אלונה כבר בת חודשיים ושבועיים. היא מתוקה ומצחיקה והיא שלנו ואני כותבת את הסיפור הזה וקולטת שזה כבר "סיפור". כי הגוף שוכח ככ מהר והחיים והאהבה משנים את כל ההגדרות שלהם וכל מה שהיה לפני נראה כאילו קרה למישהי אחרת. ואולי בפעם הבאה אני אלד בלידה טבעית, אבל אני שמחה שהפעם לא התעקשתי, כי במקרה הזה ההתערבויות עזרו לי לתפקד ביום שאחרי.
12/03/2018 16:28
שלום,

תודה רבה על השיתוף בחוויה שאני בטוח שרבות מהקוראות תמצאנה בה עידוד ומידע.

בברכת בריאות ונחת מהמשפחה,
עו"ד עופר סולר
12/03/2018 11:13
הלידה הראשונה שלי היתה לפניי שנה ו-4 חודשים. הגעתי בשבוע 37+6 למיון בגלל צירים ולחץ דם גבוה, מסתבר גם עם פתיחה של 2 וחצי. עשו מוניטור ואחריי בדיקת שתן ולחצי דם גבוהים מאוד איבחנו אצלי רעלת הריון ומהר מאוד נכנסתי לחדר לידה (שהיו מפוצצים - זה היה יום אחריי יום כיפור).

ישר חיברו אותי לעירוי מגנזיום והחלו הכנות לזריקת אפידורל שביקשתי (וגם המליצו לי על מנת להוריד את הלחצי דם) אז האפידורל לא השפיע ונגמר, ביקשתי עוד. שוב לא השפיע ונגמר. עד שהמרדים הזריק לי חומר ישירות לצינור שבכתף והחלה ההשפעה.

7 שעות מרגע כניסה למיון ועד שהנסיכה שלי יצאה לעולם! הועברתי למחלקה שבה שהיתי כשבוע וחצי כי הלחצי דם סירבו לעזוב.

מטופלת בכדורים להורדת לחץ דם ובעירוי מגנזיום. (זאת הסיבה שלא אישרו לי לעבור למלונית) מתה להשתחרר הביתה עם הקטנה כי אנחנו שומרי שבת וילדתי ביום חמישי וביום ראשון נכנסנו לחג הסוכות. אז בחדר הנמלים חגגו.

לא משנה כמה ניקו השיירה תמיד חזרה וכמובן לא אשכח את הצינור של המקלחת שהיה מפוצץ וככה גם השירותים התקלחו איתי ביחד.

בקיצור את הלידה השניה אמרתי שלא אעבור שוב באסף הרופא. אז אחריי שנקלטתי שוב להריון אחריי 8 חודשים מהלידה חיפשתי אלטרנטיבות שונות כמו הדסה עין כרם או בית חולים קפלן אבל לא יכולתי לשחרר מהמלונית של אסף הרופא שכל כך רציתי לחוות!

בשעה טובה לפני יומיים התחילו לי צירים בשבוע 37+3 שהגיעו כל רבע שעה והחלטתי לעלות למיון אסף הרופא. הגעתי בשעה 22:05 כשהמיון שוב מפוצץ! (שתי נשים ילדו במיון בצהריים כי לא היו חדרים פנויים) מהר הכניסו אותי לחדר בדיקה וראו שאני בפתיחה של 4 וצירים תכופים ואמרו שבדיוק מנקים שני חדרי לידה אך בנתיים אצטרך להמתין במיון.

אחריי 20 דק מוניטור התפנה החדר ואני בדרך לחדר לידה בליווי של מיילדת אחראית משמרת. אני נעצרת לה באמצע הדרך בגלל ציר ואומרת לה שבלידה הראשונה ילדתי תוך 7 שעות ואני מפחדת לא להספיק לאפידורל והיא קצת גיחכה ואמרה לי שבקצב הזה אלד במסדרון לפני שאגיע לחדר. מגיעה לחדר.

יש שם מיילדת שלוקחת לי דם כהכנה לאפידורל ואומרת לי כנסי למקלחת ולהתפנות ואקרא למרדים. בזחילות אני מגיעה למקלחת ושמה מים חמים על הגב ובאיזשהו שלב כבר צועקת על אמא שלי שהתינוקת יוצאת לי!

את המיילדת זה לא כזה מעניין היא ממשיכה לשאול אותי שאלות לגביי מהלך ההריון ואפילו קצת מתעצבנת שאני לא עונה לה ולא מפסיקה להגיד לי כל הכבוד, שהכל בסדר ושאגיע למיטה. אני כבר יורדת בכריעה במקלחת ובוכה שאני מרגישה את הראש!

אמא שלי איך שנגמר הציר גוררת אותי למיטה ואני מכריחה אותה להסתכל אם רואים את הראש כי אני מרגישה! צועקת לאחות שתעזור לי והיא עונה לי שהיא הולכת להביא נוזלים לעירוי ולקרוא למרדים.

למזלי נכנסו סבב האחיות עם המילדת אחראית משמרת שקיבלה אותי ואני בוכה לה ומתחננת לעזרה כי אני מרגישה את הראש!! היא שואלת למה לא בודקים פתיחה ותוך כדיי לובשת כפפות ובודקת בעצמה. אני בפתיחה מלאה! המיילדות מתחלפות בינהן (למזלה ולמזלי!!) ואני צועקת לאפידורל והמיילדת צוחקת עליי שהראש כבר פה ואין אפידורל.. רק כמה לחיצות.. ובאמת.. 5 לחיצות והתינוקת שלי בחוץ!

23:07 אני אחרי בשעה טובה! עוברת לחדר התאוששות ומבקשת ביות מלא. מגיעה למחלקה לחדר מהמם שמחולק ל2 יולדות. מרווח עם כורסאת הנקה משטח החתלה ומקלחת ושירותים מהממים. לגמריי לא דומה לפעם הראשונה. אחריי 12 שעות עוברת למלונית ומודה לה' על כל הטוב הזה!

ארוחות בוקר וערב טעימות ומפנקות, צוות תינוקיה מהמם ומצומצם מאוד, קבלה זמינה לכל בקשה בכל שעה, חדר גדול מרווח ומהמם! ופשוט אומרת לעצמי תודה על חוויה מתקנת ותודה שהתעקשתי לחזור לבית חולים אסף הרופא למרות הכל.
12/03/2018 12:38
שלום רב,

שמח על החוויה החיובית שעברת, מקווה ומאין שזה יעודד קוראות של הפורום שעומדות בפני לידה.
מאחל לכם בריאות שלמה וכל טוב,

עורך דין עופר סולר

12/03/2018 09:01
אז אחרי 9 חודשים של ניסיונות סוף סוף הגיעה הבדיקה המיוחלת עם שני הקווים. לא האמנתי. שנייה לפני זה הייתי בטוחה שכבר יש אצלי בעיה!

אז ההתרגשות בשיאה מצאתי דרך יצירתית לספר לבעלי (היה לו באותו הלילה יומולדת) אושר גדול.

ואז 5 חודשים של הקאות בלתי פוסקות (30-40 ביום) ירדתי 15 קילו הרגשתי זוועה. איפה עבודה ואיפה לאכול או לשתות בקיצור לא נעים בכלל.

כל בדיקה מלווה בחששות שיגידו לי זהו. זה נגמר. אבל להפתעתי הרבה בורא עולם שמר על הקטנטנה שלי כל הזמן הזה והנה נכנסים לחודש שישי ואני כבר מרגישה יותר טוב.

כאבי גב וכאלה אבל. הרבה יותר טוב. מגיעים לשבוע 37 כאביי תופת בצוואר עד מתחת לשכמה. המשיך 3 שבועות שבשבוע ה-3 (39) הגעתי למצב של לקום כל שעתיים בבכי מכאבים פשוט מטורפים.

מיון עניינים לא מבינים למה ובשבוע כזה מי יעשה לך צילום? עברנו את זה עכשיו נשאר הפחד הגדול. אני חוזרת בתשובה בעלי דתי מהבית משמע המשפחה שלי חילונים.

נכנס אוטוטו פסח והפחד ללדת בשבת או בחג פשוט עצוםםם עברתי את החג הראשון בהצלחה... שישי... שבת.. מחר כבר חג שנייי ואני נכנסתי כבר ל40... מוצאי שבת מגיעיםםם - צירים!

יאללה לבית חולים. בהתחלה הכל תקין תמונות עם מוניטור חיוכים ציר על 154 ואני מחייכת כאילו לא הולך לצאת לי תינוק...

טוב נמשיך מחיקה 80 פתיחה סנטימטר. אציין שבשלב זה יש לי צירים כל 6-7 דקות.

הרופא ב-12 בלילה שולח אותי לבית ואומר לי לחזור רק שיש ציר כל 3 דקות. הלכתי לבית מקלחות חמות עניינים שעה 3 אומנם ציר כל 4-5 דקות אבל כאבים לא נורמלים.

פה כבר משהו מרגיש לי לא תקין אבל לידה ראשונה מאיפה לך לדעת. הרופא בודק פתיחה 1.5 רוצה לשחרר ואני לא מוכנה... מרגע לרגע הצירים פשוט הולכים ומתגברים.

הגעתי למצב של ציר כל דקה אבל ציר של דקה וחצי בכאבים של הצירים של הלידה עצמה. אבל הפתיחה אותה פתיחה. אני פשוט סובלת מכאבים מתחננת לאיזה משכח כאבים.

הרופא ה"מקסים" אומר לי אם את ככה בפתיחה של 1.5 מה יהיה ב10?! תתאפסי. לא אקלל כרגע אבל אתן יכולות להבין מה עבר לי עליו בראש באותו שנייה.

בקיצור החמוד הזה החליט להעביר אותי למחלקת יולדות, כן כן שמעתן נכון יולדות ושלח אותי אפילו בלי שינוע. בקיצור מגיעה לשם מפחדת לכאוב ולצעוק (כי יש שם יולדות שצריכות לנוח ולא נעים).

אני כבר מגלגלת עיניים מכאב בטוחה שזהו אני את הסיפור שלי פה סיימתי ואז הגיעו האחיות המדהימות שראו אותי והטיסו אותי עם שינוע לחדר לידה.

כי הן הבינו שאני עם צירי לידה בשלב מוקדם מידי. טוב, סוף סוף נכנסת לחדר לידה. הגיעה מיילדת חלום הפתיחה אותו פתיחה 1.5 אבלל נתנו לי אפידורל.

חלום. הגעתי לגן עדן. מדברת רגועה אבל גמורה. הרבה שעות של המתנה ופתיחה 8. המכשירים מצפצפים אני לא מבינה למה הגיע הרופא הפנים שלו קצת לחוצות. האטת דופק.
אבל הגיבורה שלי התאוששה והנה אני עושה עוד קצת בעיות ומפתחת חום אהה ולא ציינתי שכל הלידה כמובן מלווה בהקאות בלתי פוסקות כמו בתחילה ההריון.

טוב הגענו לפתיחה 10 ואוו, אני כל כך מתרגשת, אני 17 שעות כבר עם צירים אבל הנה עוד שניה אני יולדת בפעם הראשונה בחיים.
יאללה לוחצת לוחצת הילדה מרימה ראש פחות עוזרת ושוב. האטת דופק חמורה. פתאום הרופא צועק לא מעניין אותי כלום ניתוח חירום... מה ניתוח קיסרי? אבל אני דוחפת. הבנתי שהגענו למצב של מצוקה עוברית.

תוך שניות חתימות שותה חומר הרדמה רואה את כולם מסביב לחוצים עם דמעות בעיניים מורצת לחדר ניתוח... פתאום קמה בחדר התאוששות.
ב20:30 מובלת לחדר רואה את כולם בעלי מביא לי את הנסיכה וסוף סוף היא איתי האוצר הכי גדול שאפשר לבקש.

9 ימי אישפוז שבהם קיבלתי 2 מנות דם המוגלובין 6.9 אבל ביננו למי אכפת שיש אותה בידיים. אחרי בדיקות הבינו שפשוט היה לי רעלת הריון שאף אחד לא עלה עליה.

בגלל זה הסבל של הצירים בהתחלה והכאבים בשבועות שלפני הלידה.

מסקנה תמיד להקשיב לאינסטינקט שלכן אצלי ברוך השם הכל נגמר בטוב וזכיתי בה.

קראנו לה - הללי (במלרע) מתבקש אחרי הנס שקרה. בדיעבד רופא שהתייעצתי איתו על הלידה אמר שיש לי מזל, שזה היה יכול להגמר הרבה יותר גרוע ולמעשה במקרים של מזהים רעלת הריון יכול לקרות אסון.

אז תודה לאל לא היה לא נזק אבל היתה רשלנות רפואית חמורה שאם לא המזל וההשגחה של הקדוש ברוך הוא, לא יודעת איפה הייתי עכשיו.
וזהו אנחנו חודש וחצי אחרי. לא חושבים על אחים בעתיד הקרוב רחוק.
12/03/2018 12:36
שלום רב,

מקרים של רשלנות רפואית באבחון רעלת בהריון לצערנו לא נדירים ולעיתים עלולים לגרום לנזק ממשי. שמח שבמקרה שלכם העניין הסתיים בשלום.

מאחל לכם בריאות שלמה ונחת בגידול המשפחה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
12/03/2018 08:05
יום שלישי 2לפני שבועיים התחילו לי צירים קטנים - לא כואבים אבל סדירים - הבנתי שזה כנראה קרוב, אז התחלתי לסדר ולנקות את הבית (לפחות שיזרז) הצירים התחזקו ובשעה 2:00 בלילה החלטנו ללכת למיון.

הגענו בשעה 4:00, חיברו אותי לבדיקת מוניטור עובי ובדקו פתיחה - 2-2.5 70% מחיקה.

הרופאה אמרה שזו אמנם פתיחה ״טובה״ אבל הצירים לא מספיק סדירים ולכן כדאי שנלך לטייל קצת כדי לעזור לגוף להתקדם.

חזרנו ב 8:00 הצירים התחזקו - שוב בדיקת פתיחה ושוב מוניטור - פתיחה 3 מחיקה 80% אבל עדיין צירים לא מספיק סדירים.

הרופאה המליצה לנו ללכת הביתה ולחזור כשיהיה ציר של דקה שלמה כל 3 דקות במשך שעה לפחות.

(הציעה גם להכניס לחדר לידה ולקבל זירוז או לפקוע קרומים- לא הסכמתי להתערבויות לט נחוצות)

השעה הייתה כבר 10+- והחלטנו ללכת לאכול משהו ולטייל (גרים רחוק מבית החולים +פקקים פחדנו שאם ניסע הביתה לא נספיק לחזור בזמן- זו הייתה החלטה נבונה!)

טיילנו לנו ברחובות בין חנויות והצירים התחילו להתגבר ממש להיות תכופים וכואבים. חזרנו למיון בשעה 14:00, פתיחה 5 100% מחיקה - ונשלח לחדר לידה. נכנסנו לחדר ובינתיים כל כמה שניות ציר- ארוך וכואב.

בשלב הזה פתחו לי וריד לנוזלים (ביקשתי אפידורל דבר ראשון) וביקשתי לרדת מהמיטה כדי להתנועע ולעזור לגוף שלי להתגבר על הצירים. ירדתי לרצפה - צירים כואבים, עומדת בכריעה, על הברכיים ומתחננת מתחילה להרגיש שהצירים גדולים עלי. כואב לי ואני מתפתלת על הרצפה בנהמות של חיה פצועה ובכי.

בשלב הזה ירדו לי המים ואני אומרת לבעלי שאני מרגישה שבורח לי קקי.

פתאום זה הכה בי. לא בורח לי כלום, זה לחץ בפי הטבעת אלו צירי לחץ - אני יולדת ולא קיבלתי אפידורל!

נכנסתי להיסטריה, לא הייתי מוכנה לזה בשום תרחיש אפשרי שהרצתי לעצמי בראש על הלידה.

נכנסו לחדר כמה מיילדות (כנראה הבינו שזו הולכת להיות לידה טבעית לא מתוכננת) וניסו להסביר לי ולהדריך אותי מה לעשות - אני הייתי בשלי ואמרתי שאני לא מוכנה ללדת בלי אפידורל שאני לא מסוגלת ושאני לא אעמוד בזה והן ניסו להסביר לי שאין לי כל כך ברירה.

בעלי המקסים ״שמר״ עלי ועזר לתווך ביני לבין המיילדות ועזר לי להבין שאין לי אפשרות אחרת. אני יולדת ללא אפידורל - זה המצב.

התעשתתי והקשבתי להנחיות של המיילדת.

תוך 3 לחיצות ושאגות על, בשעה 14:38 נולדה נעם המתוקה שלי, במשקל 3.115 ק״ג בלי אפידורל וללא תפרים.

אז אני קצת בשוק. גאה בעצמי. ובעיקר מאוהבת באוצר הקטן הזה.
12/03/2018 12:04
תודה רבה על השיתוף בחוויה, בהחלט יש מקום לגאווה.
הרבה בריאות ונחת.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
11/03/2018 16:27
שלום,

כללי:
בתי, ------------ לא קיבלה חיסון גיל שנה וחצי ואינני מצליחה לקבוע תור לטיפת חלב סניף "שיכון עממי" בפתח תקווה במשך יותר מחודש.

פרטי האירוע:
קבעתי תור דרך אתר האינטרנט לתאריך ה11.02.18 לשעה 08:00 לחיסון גיל שנה וחצי עבור בתי, שיראל.
בעלי לקח חופש והתייצב במועד הנקבע בסניף טיפת חלב "שיכון עממי" בפתח תקווה.
נודע לו במקום וללא התרעה מוקדמת כי התור בוטל.
מה-11.02.18 הנני מנסה ללא הצלחה בכל דרך אפשרית להזמין תור לחיסון בתי. להלן הפירוט השיחות שבוצעו:
תאריך שעה מס טלפון גורם תוכן השיחה
11.02.18 14:50 03-9321292 טיפת חלב, סניף "שיכון עממי", פתח תקווה אין מענה
12.02.18 14:00 03-9321292 טיפת חלב, סניף "שיכון עממי", פתח תקווה אין מענה
12.02.18 14:10 03-9321292 טיפת חלב, סניף "שיכון עממי", פתח תקווה אין מענה
12.02.18 16:09 03-9321292 טיפת חלב, סניף "שיכון עממי", פתח תקווה אין מענה
12.02.18 16:40 03-9321292 טיפת חלב, סניף "שיכון עממי", פתח תקווה אין מענה
13.02.18 09:55 03-9321292 טיפת חלב, סניף "שיכון עממי", פתח תקווה אין מענה
13.02.18 10:33 03-9051819 לשכת משרד הבריאות פתח תקווה אין תורים, במידה ומישהו יבטל, ניתן יהי להזמין תור. בינתיים מעבירה את הפרטים שלי לסניף טיפת חלב "שיכון עממי" שיחזרו אליי. השבוע גם האחות וגם המזכירה לא נמצאות. שם המפקחת מאירה אליאש. מוקד טיפות חלב *5400
01.03.18 12:46 03-9051819 לשכת משרד הבריאות פתח תקווה ידוע בלשכת משרד הבריאות פתח תקווה כי עד היום למרות ההבטחות אף אחד לא חזר אליי. יחזרו אליי ביום א ה.04.03.18
08.03.18 09:53 03-9051819 לשכת משרד הבריאות פתח תקווה ידוע בלשכת משרד הבריאות פתח תקווה כי עד היום למרות ההבטחות אף אחד לא חזר אליי. מבטיחה כי יחזרו אליי עוד היום.

** במהלך כל התקופה אתר קביעת התורים מקפיץ הודעת שגיאה, מצ"ב צילום מסך.


אני מניחה שלא אחדש לכם אם אזכיר כי קיימת תנועה חזקה וצוברת תנופה של אמהות המסרבות לחסן את ילדיהן. שיעורי המתחסנים בישראל יורדים. הילדים הלא מחוסנים מסכנים לא רק את עצמם, אלא גם את הילדים שבסביבה. ובינתיים הילדה שלי לא מחוסנת!!

לא ייתכן שבמדינה מפותחת במאה ה-21 ההורים מוציאים את עצמם מטולטלים לסניף טיפת חלב לקבלת חיסון ששם מבטלים את התור מבלי להודיע!!

לא ייתכן שבמדינה מפותחת במאה ה-21 ההורים מוציאים את עצמם מטולטלים ונלחמים יום-יום במטרה לקבוע תור לחיסון!!

לא ייתכן שבלשכת משרד הבריאות אני מקבלת תשובה שבתי תחוסן "במידה והורים אחרים יבטלו את תורם". ואם לא יבטלו, היא לא תחוסן??

לא ייתכן שלאזרחי מדינת ישראל לא ניתנת שום אופציה אחרת מלבד טיפת חלב לחיסון ילדיהם (קופת חולים/ אופן פרטי/ מוקד חירום/ מיון וכו).

במידה והילדה תידבק באחת המחלות (נגדן קיים החיסון של גיל שנה וחצי) אראה בכך רשלנות רפואית של המערכת ואנקוט בכל הכלים העומדים לרשותי על מנת להעמיד לדין את כל הקשורים לעניין.

כלל מערכת טיפת החלב הינה מיושנת ולא עובדת בצורה תקינה. היא איבדה מהרעיון ההתחלתי שעמד בראש ייסודה.

הנני דורשת לעבור מסניף "שיכון עממי" פתח תקווה לכל סניף אחר שתמצאו לנכון. אנני מסכימה להיות משויכת לסניף זה יותר.
הנני דורשת לטפל במיידי (!!!!) לקביעת תור חיסון גיל שנה וחצי עבור בתי, שיראל.

זוהי התרעתי האחרונה לפני פנייה למערכת המשפטית של מדינת ישראל.
11/03/2018 16:38
שלום רב,

אני מניח כי זהו העתק של פניה שביצעת למשרד הבריאות, אשמח אם תעדכני בתגובת משרד הבריאות.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
08/03/2018 20:20
התייעצות לגבי אפשרויות לתביעה על רשלנות רפואית.
בקצרה על הנושא:
2 ילדי חולים בתסמונת סאטרה צו'זן סינידרום משפחה יחידה בארץ, שיש לה לתסמונת הרבה סיפטומים כגון, נומך קומה, פטוזיס ועוד, הבעיה העיקרית היא סגירה מוקדמת של מרפסי הראש ולכן עברו כל אחד מהם 7 ניתוחי ראש חלקם בחו"ל. הפעולה האחרונה הינה טיפול אורטודנטי מורכב שבסיומו תינוח מיד פייס לקידום מרכז הפנים (אסטיטיקה במיוחד). הגענו לפני כ 2.5 שנים לבי"ח רמב"ם בחיפה שהציגו שהם יודעים ומסוגלים לטפל בעניין. לאחר ועדה הוחלט על הכנות אורטודנטיות לקראת ניתוח, אך הפרופ מסתבר על עצמו שינה את התוכנית והחליט שהוא עושה טיפול אחר. היום כשהגענו לועדה לקראת ניתוח המיד פייס מסתבר שהפרופ עשה דברים אחרים ועכשיו כדי להגיע לניתוח הוא (הבן שלי) צריך לעשות הכנות הפוכות ממה שעשו עד עתה. כלומר בזבוז של עוד שני וחצי כלומר 3 שנים מחיי הילד בכללי (בן 22 סיים צבא) וזה רק כדי להגיע לניתוח.

יש קייס להגשת תביעת רשלנות רפואית? במידה וכן למי לפנות???
11/03/2018 12:20
שלום רב,

קשה עד בלתי אפשרי להעריך אם מקום לתביעת רשלנות רפואית רק על בסיס התיאור שנתת, כדי לבחון את העניין ברצינות יש צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי (כולל צילומים) ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים. אני סבור כי נכון תעשו אם תפנו באופן מסודר אל עורך דין בעל נסיון בתחום לפגישת יעוץ. עורך הדין יוכל לסייע בקבלת התיעוד המלא ובהפניה למומחה המתאים לךהערכה ראשונית.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
06/03/2018 13:52
תמיד אמרתי שאני רוצה לידה טבעית אחרי שהייתי עם אחותי בלידה וראיתי שזה אפשרי.. היא ילדה בבית חולים מאיר הייתה לה חוויה מהממת, חדרי לידה טבעיים עם ג'קוזי, צוות מדהים! החלטתי שאני אעשה הכל כדי לחוות את זה!

אז לקחתי דולה, קןרס הכנה ללידה, ריבת אתרוגים, שיר למעלות, ספר של נועם אלימלך, הפרשת חלה בתחילת תשיעי, המון תפילות וכל הכלים האפשריים רק כדי להצליח לעשות את זה!
מתחילת ההריון הראש של הפיצי שלי היה למטה כבר ממוקם בהיכון החוצה שתמיד אפילו בכל הבדיקות היו צריכים להפוך אותו כדי לראות את הכל.

מחודש שביעי הוא התחיל ללחוץ לי למטה ממש ואמרו לי שהוא ממש כבר ממוקם בתחילת התעלה מוכן ליציאה ולרוב זה גם אומר שהלידה תהיה מהירה ואפילו קצת לפני המשוער.

נכנסתי לתשיעי... ואני מחכה ומחכה אבל כלום. אמרתי טוב נחכה למשוער. בכל זאת, הריון ראשון.. כולם אומרים שסוחבים עד הסוף.

משהו בתוכי אבל אמר לי שמשהו לא בסדר והוא כבר היה צריך לצאת... הרגשתי גם בתנןעות שלו מדי פעם "פרפורים" זה הרגיש כאילו משהו תופס אותו בפנים. אבל אמרתי לעצמי שמה הטעם לשאול ולהגיד הרי עושים לי בדיקות ומוניטור ואם היה משהו לא בסדר היו רואים.. יגידו לי שאני סתם מודאגת וככה זה הריון ראשון.. כל דבר מפחדים.

ואז הגיע המשוער שלי ועדיין לא ילדתי! למרות שכמה ימים לפני בבדיקה אצל הרופאה היא כבר הרגישה את הראש, הייתי עם פתיחה של 1 ומחיקה של 50 אחוז ואמרה שתוך יומיים אני יולדת. אבל לא.

הגעתי למעקב מוניטור של הריון עודף בקופ"ח, האחות שואלת שאלות הגיוניות כמו אם אכלתי שתיתי ואם הרגשתי תנועות היום כי המוניטור יחסית חלש.. אז אמרתי שכן והיא הכינה לי תה וופלים כדי לראות אם עוזר ואז המוניטור השתפר. סבבה היא אמרה לי רק לחכות לאישור של הרופא שהמוניטור תקין ושלא אמורה להיות בעיה.. ואז היא קראה לי אמרה שהרופא מבקש ללכת למיון דחוף!

עדיין הייתי רגועה יחסית ואז הגעתי לביה"ח מחברים אותי למוניטור ושוב... הוא נורא חלש. הדופק של העובר נע בין 108-115, אז ביקשו שאשכב על צד שמאל ואחכ שאשתה משהו ויאכל ועדיין נשאר באותו מצב.

קראו לעוד אחות ואז עוד אחות שמסתבר שעושה רייקי או משהו כזה, שמה את הידיים על הבטן והדופק התחיל לעלות... מוזר אבל עבד. אבל עדיין יש קפיצות מ110 פתאום ל180. אחרי מוניטור של 50 דק בדיקת רופא וסטריפינג, שוחררתי בטענה שהכל תקין. לאחר כמה ימים שוב מעקב במוקד להריון עודף שגם אמרתי להם שם שלא הרגשתי תנועות כמה שעות קודם והאחות אמרה שזה בסדר ומספיק להרגיש 3 פעמים ביום, כשבכל מקום אחר אומרים שצריך להרגיש 5 תנועות בשעה!
וגם שם... המוניטור על אותם מספרים, שוב מאשרים לי שזה בסדר אבל לא הייתי שקטה והלכתי ישר לרופאת נשים שלי.. גם שם היא אישרה שהכל בסדר. ושוב עוד סטריפינג.
יום שני (למחרת) התחילו לי צירים שבערב כבר התחילו להיות סדירים כל 10 דק רבע שעה, יאללה לביה"ח. סוף סוף הצירים הגיעו!
באותן שעות האלה של הערב כבר לא הרגשתי ככ תנועות אבל אמרתי טוב כנראה בגלל הצירים..
הגענו, שוב מוניטור נמוך, שוב קפיצות בדופק, שוב תקין לטענתם. נכנסת לבדיקה, הפתיחה התקדמה רק ל2 כששבוע לפני הייתי על 1 וחצי. שוב סטריפינג!

אמרו לי ללכת הביתה ולחזור כשיהיו צירים כל 3-5 דק. לא הספקנו לצאת מהביהח כבר 4 צירים כל 5 דקות. אמרתי אין מצב שאני חוזרת הבייתה! עלינו חזרה, קיבלו אותי בפרצופים חמוצים שאני סתם היסטרית ומה הקטע שלי להישאר פה. כמובן ששוב חיברו אותי למוניטור שכמובן לא תקין ורק כשהוא משתולל הוא עולה למספרים תקינים. הצירים כבר התקצרו ל3 דק כל ציר במשך דקה ולפעמים יותר הפתיחה לא התקדמה בכלל, שוב סטריפינג והרופא אמר לי טוב להשתחרר כבר לא תשתחררי כי את כבר שבוע 41 אבל לכי תטיילי שעתיים ותחזרי לבדיקה.

עשינו טיולים בביה"ח, אחותי עוברת איתי כל ציר ולאט לאט זה מתחזק, כבר קשה לי לנשום... צירים כל 2 דק אבל אני לא מוותרת! עולה ויורדת מדרגות רק כדי שתתקדם הפתיחה. אני מוכנה לסבול עכשיו כמה שעות ולעשות הכל רק כדי להרגיש אותו יוצא ממני, אפילו אם זה כואב. אמא שלי עברה ככה 5 לידות חלק מהאחיות שלי עברו את זה בלי אפידורל, חברות.. אז אין סיבה שלא יהיו בי את הכוחות ללדת לידה טבעית. חוזרת לבדיקה מלאת תקווה שחייבת להיות עכשיו פתיחה של 4-5! לא.. לא התקדמתי. פתיחה 2 וחצי.

הרופא אנטיפט אומר לי " אין לי מה לעשות איתך כאו.. או שתקחי זירוז או שתלכי הבייתה ותחזרי עוד יומיים." אמרתי לו שאני ממש לא רוצה זירוז כי אני רוצה לידה טבעית. הוא אמר לי שזה מה שהוא יכול להציע והוא לא משאיר אותי בביהח אם אני רוצה, שאני אקח כמה דק להחליט ולהודיע לו. כשאני גם שואלת אותו איך אני אדע מתי לחזור? שלא אתחיל לידה בבית? אז הוא אומר " את כבר תרגישי... יותר לחץ ושזה בלתי נסבל". יצאתי מהחדר חשבתי עם עצמי ואחיות שלי ואמרתי שממש לא באלי זירוז אפילו שאני בשבוע 41. אני אעשה הכל כדי ללדת כמו שתכננתי... אחרי כמה דק הוא יוצא להמתנה שואל אותי "נו מה? החלטת??" גם כואב לו שאני ממתינה שם כאילו אני יושבת לו על הברכיים. אמרתי לו שאני ממש לא רוצה זירוז. "אז תלכי הביתה". אמרתי לאחיות שלי שאם הוא רוצה שאלך הבייתה שיחתום לי שלא קורה כלום ואם קורה משהו זה על אחריותו. זה היה ככ לא הגיוני להגיד לי ללכת הבייתה עם צירים כל 2 דק, פתיחה 2 וחצי ומחיקה של 70 בשבוע 41! זה לא שאני חודש שמיני או תחילת תשיעי, התינוק שלי מנסה לצאת!

בסוף המשפחה שלי שכנעו אותי שנסע לאחותי כי היא רבע שעה מהביה"ח ובבית אני בינתיים אקל על עצמי עם מקלחות חמות אז נסענו.. אחרי 3 שעות זה כבר היה בלתי נסבל כאבים איומים, לחץ למטה, צירים של דקה וחצי וכבר הרגשתי מסוממת בעולם אחר. חזרנו לביה"ח אחרי 3 שעות שזה היה בערך בשעה 7 בערב, עוד בדיקה, עוד סטריפינג, עדיין מוניטור חלש, בלי התקדמות ולאף אחד לא אכפת. אמרו לי שיורידו אותי למחלקת נשים בינתיים.

כל הזמן שהייתי במחלקה מ9 בערב עד 5 לפנות בוקר לא הייתי מחוברת למוניטור! אני כבר הרגשתי שאני לא בעולם הזה, כמו מסוממת שלא יודעת מה קורה איתה ורק מרגישה כאבי תופת ולא יכולה להגיב. כל הזמן הזה אף אחד לא בדק לי פתיחה.. הדולה המדהימה שלי שלצערי בסוף לא הייתה צמודה אליי כי זה נפל על משמרת שהיא עובדת כי למזלי גם מיילדת במאיר, תיזזה מדי פעם לבוא לראות מה איתי ולהקל עליי קצת עם מסאזים. בשעה 4 ומשהו לפנות בוקר (יום רביעי) החליטה שדיי!
ביקשה מהמחלקה לבדוק לי פתיחה ולחבר למוניטור. לא בדקו לי פתיחה, חיברו למוניטור ולא מצאו דופק.. הורידו אותי סוף סוף לחדר לידה...

בחדר לידה מחברים אותי למוניטור, גם שם לא מוצאים את הדופק אז מביאים אולטראסאונד כדי לראות איפה הראש איפה הלב כדי לשעת איפה למקם את המוניטור.. אבל גם לא רןאים את הראש לא מצליחים למקם בכלל את האולטראסאונד! פתאום אומרים שלי שבכלל הראש למעלה והוא התהפך.. כל פעם נכנס עוד רופא כדי לחפש ולא מוצאים. פתיחה לא התקדמה, 3 וחצי... צוואר רך.

הכניסו עוד רופא מצאו את הראש ממש כבר בתעלה, אבל דופק לא מצליחים לראות במוניטור.

החליטו לעשות לי פקיעת מים כדי לזרז את התהליך, אופס! המים מקוניאלים... התחילו כבר לדבר איתי על קיסרי, התחלתי לבכות כי זה ממש לא מה שתכננתי. מכניסים לי מוניטור פנימי ותוך כדי לוחצים על הבטן.הדופק חלש יחסית ואז הגיעו למסקנה שאולי חבל הטבור כרוך סביב הצוואר אז הזריקו לי איזה משהו כדי לנסות לשחרר. כל הפעולות שעושים לי אני עם צירים שאפילו אין לי כבר הפסקה בינהם.

אני בוכה אבל הם אומרים לי בפרצוף שהכאבים כבר ממש לא מעניינים ואין להם זמן לחכות. וכל הפעולות קורות ממש תוך דקות ספורות. בינתיים הקפיצו עוד רופאה בכירה מהבית 3 רופאים איתי, 2 מיילדות ואין לי מושג כבר מה הלך שם.

כל ציר הדופק שלו יורד עד שכבר הגיע ל40..
"טוב תורידי תכשיטים מהר ותחתמי פה את נכנסת לניתוח". חותמת עם יד רועדת ובכי שלא נפסק.. עוד מישהי שם טרחה להסביר לי על מה אני חותמת כאילו זה משנה.

מובילים אותי לניתוח ואני פשוט מרגישה שנכשלתי.. מרגישה מקולקלת אבל כל מה שמעניין אותי זה שיצא בריא ושלם.
גם בחדר ניתוח, מקבלת אפידורל בלי לחכות שיעבור הציר כי אין זמן.

ואז הביאו לי אותו רק לדקה להסניף אותו... באותו רגע הכל נשכח כמו סמים שהזריקו לי ואני פתאום לא מרגישה שום כאב, מרגישה שהכל ורוד. 2.775 ק"ג של אושר הכי גדול שאפשר לדמיין.

וזהו ישר לקחו אותו ממני לכמה שעות. הוא נולד עם חבל טבור כרוך סביב הצוואר פעמיים וסביב 2 הרגליים. הכל היה ברור למה הוא נתקע.

גם כשהתחיל להתעורר המקום ולכאוב זה היה כלום לעומת כל מה שעברתי עד הניתוח.
וברוך השם במוצש השתחררנו הבייתה ופתאום זה בא לי הכל בבום...

הבכי הזה שלא פוסק, כל יום... הסיוטים בלילה שאני מתעוררת בבהלה.

רק כשהגעתי הבייתה התחלתי לעכל את כל מה שעברתי. נכון שכולם אומרים לי שמה שחשוב שברוך השם הוא יצא בריא, אבל אף אחד לא מבין את התחושת פספוס הזאת שאני 9 חודשים סוחבת את הילד שלי, מרגישה אותו, עושה הכל כדי ללדת לידה טבעית, לסבול את כל הכאבים רק כדי להרגיש אותו יוצא ממני ושיניחו אותו עליי לנשום אותו, שירגיש את החום גוף שלי ואז בשנייה אחת הכל מתהפך. קיסרי חירום! אני? מה הקשר? תמיד קראתי פוסטים על קיסרי או שמעתי וזה עשה לי רע והתבאסתי בשביל אותן בנות ןלא חשבתי אפילו שזה יפגוש אותי. אז אולי יש כאלה שיגידו שאני מגזימה אבל אני לא מצליחה להשתחרר מהתחושה הזאת שנכנסתי עם בטן ופשוט יצאתי מהניתוח בלי... הכאב הזה שלא הרגשתי אותו יוצא ממני. המחשבה של מה היה קורה אם חס וחלילה הייתי מקשיבה לרופא וחוזרת רק אחרי יומיים.. הרי הכניסו אותי לניתוח כשהדופק שלו כבר הגיע ל40!

למה הייתי צריכה לסבול את כל הכאב הזה במקום שמישהו שנייה יתאפס על עצמו ויבין שזה לא תקין ששום דבר לא מתקדם בלידה למרות הצירים.. למה שלא יסתכלו שוב על המוניטור ויבינו שכל הדברים ביחד מעידים על זה שמשהו לא בסדר?

קיסרי חירום ככ שונה מקיסרי מתוכנן... אם רק היה לי כמה שעות אפילו שעה לעשות לעצמי הכנה נפשית שאני הולכת לעבור קיסרי, הכל היה אחרת. אבל הכל התפוצץ לי בפרצוף.
זה הכניס אותי ואת בעלי לטראומה.. בעלי, שרצה כמה שיותר ילדים הגיע למצב שאומר שמספיק לו. מעדיף אחד מאשר שאני אעבור שוב סבל כזה.

כל הזמן חשבנו שהוא יתעלף בלידה, בסוף עבר איתי את כל הדברים הכי לא צפויים ונשאר הכי מפוקס כדי להרגיע אותי.
06/03/2018 17:30
שלום,

תודה על השיתוף בחוויה שעברת.

מאחל לך ןלמשפחה בריאות שלמה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
06/03/2018 08:08
בוקר טוב עורך דין נכבד!

אח שלי, בן 54, אובחן לפני כ-4 חודשים כחולה בסרטן הערמונית. לפי עצות הרופאים, אחרי שקיבל 2 חוות דעת של מומחים רפואיים, הוא החל סדרת טיפולי כימותרפיה וכן הקרנות לטיפול בסרטן בבית החולים תל השומר. בגלל הטיפולים (כנראה) נגרמה לא פגיעה קשה במערכת העיכול והוא איבד חלקית שליטה על הסוגרים. המצב התפקודי שלו מאד לא פשוט והוא זקוק לסיעוד בימים אלה (יש לו ביטוח סיעודי למזלנו). בין השאר הותקן לו קטטר וההליך הזהנ הסתבך וגרם לו לקרע ונזק חמור, שלא ברור איך יחלים ממנו. אני מבקש לשמוע את חוות דעתך לגבי המקרה ולהבין האם טיפלת בעבר במקרי רשלנות רפואית דומים בגלל נזקים שנגרמו לחולים במקרים דומים. אשמח לשמוע את דעתך על המקרה.

תודה מראש על זמנך היקר וכל עזרה שתוכל לתת במקרה הזה.
06/03/2018 17:02
שלום רב,

ראשית איחולי החלמה מהירה ומלאה לאחיך. קשה לי להעריך על בסיס התיואר שנתת בלבד אם אכן מדובר בנזקים שמקורם ברשלנות בטיפול. טיפולי כימוטרפיה והקרנות עלולים בחלק מן המקרים להתבטא בתופעות לוואי קשות למדי ואף בנזקים וברוב המקרים מדובר בתופעות לוואי בלתי נמנעות. כדי להעריך אם הייתה התרשלות יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד ולהתייעץ עם מומחה מתאים בתחום האונקולוגיה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
06/03/2018 10:13
אני בשבוע 40+2,
הערכת משקל גבוהה של 4.200 ע"י מיכשור וגם ידני בטווח של 4 קילו, בנוסף תוצאה גבולית על תוצאה של סכרת בהריון. הרופאים ממליצים לא להמתין אלא לבחור ליילד באחת מהשיטות האלה בלבד בימים הקרובים:
1. זירוז עם בלון ואם לא זז אחרי 12 שעות מתגברים עם פיטוצין וכו' - סיכון מסויים בלידה לפריקת כתפיים של הילדה.

2. ניתוח קיסרי - כמעט אין סיכון לילדה, הסיכון הוא שלי מאחר וזה ניתוח לכל דבר ועניין. וגם ההחלמה איטית וקשה ואני רוצה להיות זמינה לילדה וליתר ילדיי בהתנהלות ועשייה ולא להיות מוגבלת.

אני צריכה את הידע והנסיון שלכם בעניין. ברור לי שאתם לא רופאים אלא עורכי דין אבל קראתי על סיבוכים בלידה וכל מיני מקרים שדי הלחיצו אותי. אני מבקשת לדעת מה מבין ההצעות של הרופאים הכי פחות מסוכן? באילו מקרים יש הכי פחות סיבוכים? האם ניתוח קיסרי הוא באמת כזה נורא כמו שקראתי בכתבה שלכם? האם התערבות מלאכותית עם בלון יכולה לייצר בעיות לעובר? זה מסוכן?
06/03/2018 12:57
שלום,

ראשית מאחל לך בכל דרך שתבחרי לידה קלה ופשוטה. אני סבור כי גם הניסיון שיש למשרדנו בתסיעות רשלנות רפואית לא מקנה לנו רשות וסמכות הן חוקית והן מוסרית לתת יעוץ רפואי והסברים על סיבוכים, מצטער. תצטרכי לפנות למומחה רפואי בתחום הגניקולוגיה או לנסות לפנות לאחר מהפורומים ברשת של מומחים בתחום זב.

בברכת בריאות ולידה קלה,
עורך דין עופר סולר
04/03/2018 10:11
שלום, לפני כמה חודשים הלכתי לטיפול אצל שיננית לצורך הקצעת שורשים עקב דלקת. הפעם בחרתי ללכת למרפאה של הקופה בהנחה שבמסגרת הפלטינום המחיר יהיה יותר נוח (סטודנטית) וגם התור למרפאה הפרטית היה רק לחצי שנה כמעט קדימה.התבקשתי לעשות צילום כחלק משגרת הטיפול. ממש לפני הטיפול הרופאה החליטה לפי הצילום שיש שני ממצאים מחשידים בלסת עליונה לדבריה דברים שלא אמורים להיות שם בוודאות. שאלתי אותה אם יש סיכוי שזה שורשים כי עברתי כמה עקירות והיא אמרה שזה לא נראה שורשים... ושזה כנראה ציסטה או גידול כלשהו שחייב להוציא. נתנה לי מכתב להעביר לפריוטודנט (שאליו כך או כך היה לי תור בגלל הדלקת ואציין שהוא בסניף אחר של הקופה)במהלך הטיפול הרגשתי שלא מבצעים הקצעת שורשים. בקושי ניקוי. הערתי לאחות והיא אמרה שזו הקצעה. ובוודאות כי עברתי בעבר את התהליך יודעת שלא כך מהומעת הקצעה אך היא התעקשה. הנחתי שהםריוטודנט שהיה לי תור אליו חודשיים קדימה יענה על השאלות. בזמן הזה כבר אכלתי סרטים רעים על ה"ממצאים" של אותה רופאה התקשרתי למומחים. הייתה מזכירה של מומחה אחד שבגלל שאני רחוקה הייתה מוכנה שאעשה צילום נוסף והיא תראה לו. עשיתי צילום נוסף מעבר למה שעשיתי בקופה . שעלה לא מעט. וגם באותו יום נגנבה לי שרשרת זהב כי חלק מהתהליך בצילום דורש להוריד תכשיטים... שלחתי את הצילום באותו יום לבקשת מזכירת אותו מומחה שקבעה לי תור לבדיקה אצלו שבסוף ביטלתי כי העדפתי קודם לעשות בדיקות רגילות ואז להחליט אם לשלם 1500 שקל על בדיקה.. לאחר התייעצות אם עוד מומחה.בהתכתבות. העצה הייתה שאם אכן אובחן ממצא שנדרש לברר האם הוא סרטני או ציסטה עדיף לי בכלל להתאשפז. וכמעט וכבר קבעתי תור. הגיע התור לפריוטודנט והוא התעצבן נורא. קודם כל על זה שכמו שאמרתי לא בוצעה הקצעה ושנית על זה שהרופאה הכניסה אותי סתם לפאניקה כי אכן כמו שאמרתי דובר בשורשים שנשארו מעקירות ואם לא כואב לא חייב להוציא. הוא הנחה אותי לגשת לסניף שבו ביצעתי את ההקצעה ולומר להם שהם לא ביצעו את העבודה ושיחזירו לי את הכסף ושאקבע אצלם בסניף תור. הסברתי לו שהדבר לא הגיוני שמטופל יעיר למטפל על זה שהעבודה לא בוצעה במקום שהוא הרופא האחראי למרות שהוא מסניף אחר יעלה את הסוגיה הלאה.

כרגע המצב שלי החמיר כי מן הסתם לא קיבלתי את הטיפול שאני אמורה לקבל וגם חויבתי לפיו. הם גם לא רשמו את צדדי הטיפול הנכונים שבוצעו בתיק. עשיתי לסת תחתונה וביצעו עליונה. אין לי שום אפשרות לנסוע לסניף אחר מאחר וזה דורש יותר זמן גם נסיעה וגם כמה תורות כי אני סטודנטית אני גם לא רואה סיבה שאם יש טיפול יחסית בסיסי אני צריכה לנסוע לסניף אחר כשיש לי סניף קרוב לבית אין לי שום רצון לשלם שוב על משהו שכבר שילמתי עליו. אציין שמאז לא פניתי לאף אחד מהסניפים.

אני מנסה למצוא תור קרוב במרפאה הפרטית כי את הקודם ביטלתי כי סמכתי על התור שעשו לי במרפאת הקופה...

יש פה מקום לתביעה על רשלנות רפואית לפי הניסיון שלכם?
06/03/2018 12:37
שלום רב,

אני בהחלט יכול להבין את ההתחשובה שלך שקיבלת טיפול לא ראוי ונגרם לך בזבוז של זמן, כסף ועגמת נפש. יחד עם זאת איני בטוח שהמקרה יתאים לתביעת רשלנות רפואית שכן על מנת להגיש תביעה כזו יש צורך בחוות דעת רפואית של מומחה רפואי אשר עלותה יקרה למדי (מעל ל- 7,000 ש"ח). במקרים בהם לא נגרם נזק קבוע לכן ספק אם ההשקעה בעלויות של חוות דעת מוצדקת נוכח הפיצוי הצפוי.

אפשר לשקול במקרה זה לפנות אל עורך דין שיפנה במכתב דרישה למרפאה לפיצוי ללא תביעה.

בברכת בריאות שלמה,
עורך דין עופר סולר
05/03/2018 12:42
שלום עו"ד עופר סולר - לא נתת מענה לשאלה שלי. אשמח להתייחסות מצידך.

תודה מראש.
06/03/2018 12:38
שלום,

ראי תשובתי, מתנצל על העיכוב במענה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
תסמונת SOD
27/02/2018 11:15
שלום עו"ד סולר,
אשתי ואני קראנו בעיון את הכתבה המפורטת שפרסמת על תסמונת SOD. לצערנו אין הרבה חומר זמין לציבור בנושא והקריאה באתרך עזרה לנו ללמוד בנושא. רציתי לשאול אותך בשלב זה, בטרם אחשוף פרטים אישיים, האם בכל מקרה של לידת ילד הסובל מתסמונת SOD המדובר על רשלנות רפואית, שכן חובת הרופאים היתה לבצע הפלה ולעדכן את ההורים בתוצאות הצפויות מלידת ילד הסובל מהתסמונת? אודה לתשובתך בנושא.
27/02/2018 13:05
שלום רב,

שמח שנתתי לכם מעט מידע נוסף.
אבהיר בקצרה - תסמונת SOD הינה מום מוחי מורכב אשר כמעט בכל המקרים נותן סימנים שיש להבחין בהם בסקירת מערכות שגרתית הכוללת בין היתר בדיקה של חדרי המוח.

יודגש כי לא כל המאפיינים של התסמונת ניתנים לגילוי בסקירת מערכות שגרתית אולם קיים לפחות סימן אחד אשר עלול להחשיד לקיום התסמונת אשר ניתן לגלותו כאמור בסקירת המערכות וכאשר הוא קיים חלה חובה על הרופא אשר מבצע מעקב הריון ראשית להבחין בו ולהבין את משמעותו ואז להפנות את האישה לסקירת ראש עובר מכוונת ובמידת הצורך אף לבדיקת MRI עוברי בהם ניתן לאבחון את התסמונת.

ככל שבסקירת המערכות הסוקר לא הבחין בסימן האופייני למום ניתן לבסס תביעת רשלנות רפואית.

המום המוחי יכול להתבטא במגוון של רמות חומרה בתינוק לאחר הלידה אולם קשה לדעת מראש את החומרה הצפויה. מאחר ובחלק לא קטן מן המקרים מדובר בליקויים ונכות משמעותית בשל המום הרי שועדה להפסקת הריון אמורה להעתר לבקשת בני זוג להפסקת הריון כאשר מאובחן מום שכזה בהריון אצל העובר.

אני טיפלתי בעבר בתביעות בעניין מום זה ואשמח לעמוד לרשותכם בפגישת ייעוץ במשרדי אשר אינה כרוכה בתשלום.

מאחל לכם בריאות שלמה וכל טוב,
עורך דין עופר סולר
052-3596150
27/02/2018 20:41
ערב טוב עו"ד סולר ותודה על ההסבר. אם הבנתי נכון, במקרה שהאם עברה סקירת מערכות (2 למעשה) ולא נאמרה אף מילה על SOD ולא הומלצה כל בדיקה מיוחדת ולא שגרתית, אפשר להגיד שהיתה רשלנות רפואית במקרה הזה?

ושאלה נוספת, כמה זמן אחרי הלידה מומלץ להגיש את התביעה? מתי חלה התיישנות במקרים כאלה לפי החוק? האם זה מקרה של הולדה בעוולה כפי שציינתם באתר?

אנחנו תושבי באר שבע, האם יש לך משרד באזור הדרום - לא ראיתי פרטים לגבי כתובת דרומית באתר.

תודה שוב על העזרה והמידע.
28/02/2018 12:48
שלום רב,

אם נעשו שתי סקירות מערכות קיימת סבירות מאד גבוהה כי הייתה רשלנות רפואית שכן כפי שציינתי בתגובה הקודמת הסימנים לתסמונת ברוב כמעט מוחלט של המקרים מופיעים גם בסקירת מערכות שגרתית. סימנים אלו אמורים להיות מאותרים על ידי הסוקר ולהביא לכך שהמטופלת תופנה לבדיקות ספציפיות למוח העובר - סקירת מוח מכוונת ו - MRI מוח שמביאות לאבחנה מדוייקת של התסמונת בהריון.

לאחרונה חל שינוי בנושא ההתיישנות וניתן להגיש את התביעה לכל המאוחר עד שבע שנים מיום הלידה.

ההכנות להגשת תביעה כזו ארוכות וממושכות וכוללות איסוף של מלוא התיעוד, פניה למומחים לקבלת חוות דעת ועוד וגם בטיפול מסור ומהיר יכולות לקחת שנה ויותר.

לכן למעשה אין כמעט מצב במקרים כאלו בהם אני סבור כי הטיפול המשפטי מתחיל מוקדם מדי.

אכן מדובר בעילה של מה שנקרא הולדה בעוולה.

יש לי משרד בדרום ואני מגיע לאיזור הדרום לכל הפחות פעם בשבועיים ליום שלם משום שלמשרדנו לקוחות רבים מאיזור זה ואני משתדל להקל עליהם בעניין פגישות כי אני יודע כמה מורכב למשפחות עם ילד בעל צרכים מיוחדים להגיע אלי.

כאמור אתם מוזמנים ליצור עמי קשר ואני בטוח שאוכל לתרום לכם מידע רב יותר בשיחה מאשר במסגרת מוגבלת זו של פורום.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
052-3596150.
04/03/2018 14:58
תודה רבה על תשובותיך המפורטות עד כה. אנחנו נמצאים בקשר עם עורך דין, קרוב משפחה, שמלווה אותנו בימים אלה ושוקלים את המשך הטיפול המשפטי במקרה הזה. ברור לנו שנצטרך לבחור עורך הדין המתאים ביותר למקרה ולהתקדם בכיוון המשפטי בתקופה הקרובה. שוב תודה על הסבלנות והעזרה.
04/03/2018 15:07
שלום,

מאחל לכם בריאות שלמה והצלחה.

בברכה,
עו"ד עופר סולר
26/02/2018 09:10
לפני הכל חשוב לי לציין שבמהלך כל ההריון עשיתי את כל הבדיקות ומרופא אחד לא שמעתי שהראש של הילד שלי נמצא במצב עכוז.

אז ככה התאריך המשוער שלי היה ביום שלישי יום ראשון בערב סביבות חמש מתקשרת לבעלי שיבוא מהר הביתה יש לי כאבי גב איומים פתאום וקשה לי לנשום הייתי בדיוק אצל חמתי והיא אומרת לי אולי זה צירים.

ואני שזה לידה ראשונה עבורי אין לי מושג בכלל איך מרגיש ציר. אומרת לה לא נראה לי והיא מנסה לתאר לי ותוך כדי לעסות לי את הגב מתקשרת לאמא שלי לבוא לבלינסון ובזמן הזה בעלי מגיע לוקחים את התיק ויאללה למיון עם חמתי עד שאמא שלי תגיע.

טוב מגיעים בשעה שש וחצי עומס כרגיל אוגוסט.

האחות ראתה שעוד רגע אני מתעלפת לה שמה אמרה בואי נכניס אותך לחדר נעשה מוניטור עוברי לבנתיים ונבדוק את דופק העובר.

נכנסים והדופק רגיל אומרת לי תמתיני נכניס אותך עכשיו לרופא שיבדוק אותך מחכים עוד שעה והופ קוראים לי.

נכנסת רואה אותו מוציא כפפות סטרליות מתוך מעטפה וכולי קופאת במקום עדיין לא מוכנה למצב מסמן לי לפסק רגליים בדיקה מעמיקה ואומר לי רק רגע הלך וחזר עם רופא מבוגר יותר גם הוא מחליט להשים כפפות וכאן הם מתחילים לא לבוא לי בטוב "אוקיי גברת תעלי למחלקה בסיכון אנחנו נשתדל להכניס אותך לחדר לידה ברגע שיתפנה היה לך סדק בשילייה וכל המים ירדו לך באיטיות ולא הרגשת"

מסתכלת על בעלי בחדר הוא עליי ואוקיי יהיה בסדר אל תדאגי.

מקבלת מיטה נכנסת רופא עם חמישה מתלמדים ומחליטה שהנושא דורש שוב בדיקה ובמקום שהיא תבדוק אותי אומרת לאחד מהמתלמדים תבדוק אותה קלטתי את זה מיד ואמרתי לעצמי רגע זה מתלמד סליחה לא מעוניינת אומר לי אנחנו חייבים אמרתי סליחה חמישה בחורים אני מעדיפה שהגברת תעשה את הבדיקה בודקת אומרת את בפתיחה של ס"מ 1

אוקיי מה עכשיו? תנוחי יש לך כאן כדור את יכולה לשבת ולהתחיל לעשות מקלחות חמות טוב כל העיניין הזה לא נשמע לי אבל אני עושה מה שצריך ונשארים שמה בלילה.

על הבוקר המתלמד פותח לי את הוילון אנחנו צריכים להכניס לך לנרתיק פרוסטגלנדין שזה גם סוג של זירוז ותוך שעתיים אמורים להתחיל לך הצירים אוקיי ולמה הרופא או אחת האחיות לא עושות את זה? אפשרי לומר להן.. אוקיי אז תגיד לה...

מגיעה הגברת (הרופאה) שמה וזה לא נוח ברמה שזה ממש מציק לי ואני משתגעת אומרת לי זה החוט זה קצת לא נעים אבל תוך חצי שעה תשכחי מזה עוברת שעה ואני מרגישה כאילו שמו לי למטה ניירות וחוטים מבינה שמשהו לא בסדר קוראת לאחת האחיות בודקת וכן החוט הפריע לך בואי נוציא ונשים חדש מסכימה ובאמת הרגשה אחרת והיום השני עובר לו עם אותו פתיחה של סנטימטר בדיקות הליכות בכל המחלקה מים חמים במקלחת ושום דבר לא מתקדם.

יום שלישי מגיע הרופא בודק פתיחה של שני סנטימטרים אומר לי בואי נשים בלון זה גורם לפתיחה הדרגתית של צוואר הרחם ועם זה נתקדם אבל אם עד הערב לא יהיה שינוי נכניס אותך לחדר לידה אמא שלי לידי שומעת חדר לידה שמחה ואני עוד יותר בעלי חוזר מארומה אני מספרת לו והוא עוד יותר אומר סוףסוף ואני מתחילה להרגיש לחץ בכל הגוף פיצוצים ובעלי אומר כנראה עם הזירוז הזה יהיה עכשיו פתיחה גדולה יותר בדיקות במשך כל היום ובערב קוראים לי שחדר לידה מספר 10 התפנה ואת יכולה לקחת את הדברים ולרדת.

טוב חדר לידה כבר שמחים שזה באופק אמא שלי נשארת בעלי כבר עם קורי עכביש בעיניים מחליפים משמרות בינהם נכנסת רופא בודקת ועדיין בפתיחה של 2 סנטימטרים צוואר רחם ארוך. נכנסים עשרה רופאים ועוד חמישה סטודנטים ומחליטים שהפרוסטגלנדין והבלון לא עזרו אז אולי פיטוצין יעזור בטוח. מכניסה לוריד ומתחילה לעלות את הרמה במכשיר תוך חמש דקות לחץ מפחיד בכל הגוף הרופא נכנסת אומרת אין ספק שהפיטוצין עשה את העבודה.. בודקת מתקדמים לשתיים וחצי אוקיי ככה מעבירה לילה שלם יום רביעי בבוקר בדיקה. עדיין עומדים על פתיחה של שתיים וחצי מגבירה לי את הפיטוצין ואני כבר עצבים על כולם והרופא כבר יום שלם מנסה לקרוא למרדים שישים לי אפידורל ואני מנסה לימנע מזה אבל הכאבים היו כ"כ נוראיים שהסכמתי.

מגיע המרדים אומר לכולם לצאת מהחדר ומחט בכל הכוח בגב "עכשיו לא תרגישי כלום" ואני אומרת יופי מעולה למה לא עשיתי את זה עד עכשיו אבל עובר שעה והכאבים יותר חזקים אומרת לאחות תעשי לי טובה קראי לו שוב בבקשה והנה האדון מגיע אחרי שלוש שעות אומר לי אני נותן לך עוד מנה ועכשיו זה יעבוד.

שום דבר לא עזר הרופא קוראת למרדים שוב אבל אמר מצטער חמודה זה כנראה לא עובד עלייך.. מה זאת אומרת לא עובד עליי? סתם כואב לי עכשיו האיזור של הדקירות? מרימה גבה לבעלי ואומר חכי עוד וככה עבר לו עוד יום בחדר לידה עם בדיקות עצבים ופיטוצין ברמה גבוהה ואמא שלי אומרת משהו לא בסדר אנחנו ארבעה ימים בחדר לידה ושום דבר לא מתקדם אומרת לרופא אני מצטערת אבל יש כאן מישהו שאחראי עליכם אני כבר את הבת שלי ארבעה ימים לא יכולה לראות סובלת עם פתיחה של שלוש ותוך כדי שאני בוכה ואמא שלי מדברת עם הרופא מאבדים את הדופק של הילד ואני אומרת לרופא רגע נעצר המוניטור מנסה לסדר אבל אין לא עובד.

מיד קוראת לרופא לעזרה ואין דופק באמת כולי עצבים בוכה נכנסת הרופא אומרת אין ברירה אלה להכניס מוניטור עוברי פנימי שזה אומר שצריך עכשיו לפקוע ממש את שק ההריון, להחדיר אלקטרודה דרך הנרתיק ולהצמיד אותה בדקירה לקרקפת של העובר.

כך מתקבלת תשובה מהימנה יותר לגבי הצירים או הדופק. והופ הדופק חוזר אבל הלחץ דם שלי לא מראה בסדר מנסים ליצב את המצב ולאט לאט חוזרת לעצמי לבנתיים המיילדת שוב בודקת ויש פתיחה ומתחילה להכניס את היד כדי לסובב לו מעט את הראש אולי יכנס לתעלה ומתחילה לראות את הראש והוא קצת יוצא ואומרת לי תלחצי לוחצים אבל הכאבים והלחץ בגב לא נותנים לי מנוחה ואני אומרת לה אני לא יכולה יותר.

דחפה חזק את הילד פנימה ואני צרחות בכל המחלקה ואמא שלי עדיין מתעקשת לקרוא לרופא הראשי והנה השעה שתיים לפנות בוקר יום חמישי מגיע מנהל המחלקה ואומר לי איפה המסמכים שלך? הנה קח מוציאה לו אותם עובר עליהם נכנס למחשב (ולבנתיים אני מתפתלת על המיטה מכאבים) בדיקות מעמיקות בתיק האישי שלי קורא לרופא ה"חכמה" שעד עכשיו התעללה בי ואומר לה תגידי את לא רואה שרשום מבדיקת אולטרסאונד שנערכה בחודש חמישי להריונה ראש העובר במצב עכוז.

אומרת לו: "לא" והרופא שואל אותי התינוק שלך במצב עכוז את יודעת מזה?? ואני מה זה אומר? לא אף אחד לא אמר לי ואף פעם לא שמעתי על המילה עכוז.. זה אומר שאת תצטרכי לחכות ותכנסי לעשות ניתוח קיסרי.

וכאן מתחילה ה"חגיגה" והעקשנות שלי עוד יותר שאין מצב קיסרי כי אצלינו במשפחה אף אחד לא נולד בקיסרי ולא שמענו על המושג הזה ואפילו לא חשבתי על הכיוון כי קיסרי זה לא בשבילנו אנחנו משפחה רגילה שיולדת רגיל ותאמת שבעלי כ"כ רצה לעשות פדיון וכל ההריון פינטז על זה שנורא לא רציתי לנפץ לו את החלום ובכי שאין מצב ואתם מילדים אותי רגיל.

הרופא שואלת מה זה פדיון גם ככה הוא בכור אז תעשי לו פדיון אז היתה שמה מיילדת דתיה אמרה שרק אם זה יוצא מלמטה עושים פדיון.. טוב אנחנו ניתן לכם עשר דקות להרגע ולהחליט ולבנתיים בכי ואבא שלי נכנס להרגיע אותי בעלי ואמא שלי מחזיקים לי את היד והגוף ופתאום המוניטור הפנימי מפסיק לעבוד אמא שלי אומרת לבעלי אולי אתה דורך על החוטים "לא.. אני לא דורך על שום דבר".

קוראים לאחות האחות קוראת למיילדת ולרופא והופ אין באמת דופק והרופא רצה במזדרון אנחנו מאבדים את הילד. תכניסו אותה לחדר 10 לצורך ניתוח חירום דחוף וכאן אני מאבדת את ההכרה מעורפלת ומטושטשת ואני שומעת מסביבי המולה רצינית שמאבדים את הילד ועכשיו גם אותי והכאבים בגוף שאני לא יכולה לתאר אבל כבר ממוטטת פיזית ונפשית מתחילות לרוץ לי בראש מחשבה כזאת שתשעה חודשים לא סחבתי סתם את הילד.

מגיעים ארבעה גברים כל אחד תופס צד ומעבירים אותי למיטה ומתחילים לרוץ לחדר ניתוח ואני עם הלחץ של הפיטוצין הנוראיי הזה ועכשיו נעביר אותך למיטת ניתוחים ועוד פעם להרים אותי בכל הכוח כי אין שיתוף פעולה מצידי ואני שומעת הכל מחכים שהמצב שלי התייצב 2 דק מחתימים אותי תוך כדי שאני מעורפלת קושרים חי את הידיים והרגליים והרדמה כללית!.. 17 שעות אחרי הניתוח יום חמישי לקראת הערב כבר.. חדר התאוששות מתחילה לפתוח את העיניים ולשאול איפה אני עומד לידי אח ומסביר לי שמחכים שהדופק שלי יהיה יציב והלחץ דם ירד.

מסתכלת וקולטת שאני אחרי ורוצה לראות את הילד אבל אומרים לי שעד שהמצב לא התייצב לא יוכלו לעדכן מה קורה איתי כי מפחדים שהלחץ דם שלי יעלה ויהיה בלאגן אז תקראו לבעלי אחרי חצי שעה בעלי נכנס ובכי כזה לא ראיתי מעולם שנינו בוכים ואני לא יודעת אם הילד חי או לא אם זה בכי של שמחה או עצב ואני שואלת מה עם התינוק אומר לי הוא בהתאוששות. ואני מרימה גבה מה איתו אז הוא אומר לי שהוא כזה מושלםם אבל בגלל שלא היה לו אויר שמה עשו לו החייאה והשק מים התייבש עליו אז כולו מכווץ עדיין ושמו אותו עם חמצן.

והכל טוב ומצויין אל תדאגי תהיי רגועה! אחרי שלוש שעות מעלים אותי לחדר ומביאים לי את הילד ואני לא מאמינה שיכולתי ח"ו לאבד את השלמות הזאת! מה זה התינוק שלי? אין מצב וכן זה מה שרשום בעגלה באמת שקיבלתי כוחות על ואני מודה לאלוהים על האהבה הטהורה הזאת שקיבלתי במתנה!! מאחלת למי שאין שהקב"ה יתן לה בקלות!

ההחלמה לא ההיתה פשוטה קיבלתי מיטה שבורה.. העבירו אותי חדר וגם שמה המיטה הייתה מרעישה ברמות בנוסף לכל הכניסו לי לחדר פרטנרית גברת שהייתה גם כן אחרי קיסרי אבל היא הצליחה לישון טוב עם נחירות שקרעו את הסדין ככה ששמעו בכל המחלקה.

שנכנסו הרופא והאחיות לחדר לבדיקה אז היא ישנה ונחרה בקולי קולות ואמרו לי למה את לא מבקשת לעבור חדר אמרתי להם אם אבקש עוד דבר אחד יגידו שאני קוטרית אז אני מעדיפה לסבול בשקט ולצאת מהמקום הזה בקיצור מחמישי עד יום שלישי סבלתי את הנחירות האלו בלי לומר מילה לאף אחד.
26/02/2018 19:06
שלום רב,

תודה על השיתוף בחוויה, מקווה ומאמין כי הקוראות תשאבנה מידע מהמקרה.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
24/02/2018 16:37
אשמח להתייעץ עם עורך דין בעניין רשלנות רפואית.

31.1 הגעה לרופאת משפחה עקב כאבי כתף יומיים קיבלתי הפניה למיון.
הגעה למיון לאחר שעה עקב שינוי צבע בכף יד.
במיון - חשד לכריש דם בכתף ימין.
שחרור הביתה והזמנה ל8 בבוקר לדופלר ורידים.
1.2 הגעה בבוקר לדופלר ורידים - בסיכום בדיקה - טרומבוס כתף ימין - dvt
חזרה למיון להראות את הבדיקה.
משחררים הביתה אין כלום.
מתעקשת להישאר ולשמוע מרופא במיון את המילה שיחרור.
אחרי ויכוח רואה רופא במיון שגם משחרר אותי .
לאחר שאני מראה לו בבדיקה את המילה טרומבוס. נבהל. נשלחתי לפתוח תיק במיון - ולאשפוז.
צינתור בנתיים על מנת לשאוב את הכריש דם.

בהמשך ניתוח לכריתת צלע ימין אשר לוחצת על הצלע.
נקז חזה בשל אוויר חזה. (+חור בציפוי של הריאה)
שחרור ב11.2

20.2 הגעה למיון עם כאבי תופת מתחת לחזה.
קרע בכבד בגלל נקז חזה.

לסיכום נקז חזה+חור בציפוי של הריאה וקרע בכבד.

זה רשלנות?
25/02/2018 12:25
שלום רב,

על פניו נראה כי המקרה מצדיק בירור רציני אולם לצערי על בסיס התיאור בלבד ללא עיון בתיעוד והתייעצות עם מומחה רפואי אין כל דרך להעריך בצורה רצינית אם אכן מדובר בהתרשלות בטיפול. אני ממליץ כי תפני לפגישה מסודרת אצל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפאוית שיוכל לסייע בקבלת מלוא התיעוד ובהפניה למומחה הרפואי המתאים.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
29/01/2018 09:49
בית החולים תל השומר מיון יולדות.

הגעה עם כאבים בבטן תחתונה וכאבי גב, צירים, כנראה פעילות רחמית. בשעה 1:00
האחות מחליטה לעשות עירוי, עושים.
מחליטה לעשות בדיקת דם, עושים.

מחכים לתוצאות השעה 3:30 לפנות בוקר. מגיעה השעה 5:00 בודקים מה עם התוצאות מסתבר שהם איבדו את הבדיקות שלי.

דוקרים שוב ושוב. בקיצור 3 בדיקות דם ב-4 שעות. לא יודעים מה יש לי בכלל!?

רשלנות רפואית, נשמע לכם הגיוני? האם סכנה לחיי העובר כמו במקרה הזה היא אכן הרשלנות הרפואית?
30/01/2018 10:02
שלום רב,

בוודאי שאובדן של בדיקות דם אינה סטנדרט רפואי ראוי. עם זאת ככל שלא נגרם נזק בעקבות ההתרשלות ספק אם המקרה יתאים לתביעת רשלנות רפואית. אפשרות של נזק או העמדה בסגנה אפשרית אשר לא התממשה אינה מקובלת כראש נזק בר פיצוי.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
29/01/2018 17:59
אויש כ"כ הרבה סיפורים כאלה שומעת על תל השומר. לא נשמע הגיוני לעשות 3 פעמים בדיקות דם בגלל רשלנות שלהם...

מכירה כ"כ הרבה בנות שבגלל רשלנות כזו או חוסר תשומת לב כבר נכנסו לתהליך לידה ולא טופלו כראוי ואיכשהו זה נגמר בניתוח חירום או טיפול רפואי מיותר.

ממליצה בחום על איכילוב. את 3 ילדיי ילדתי שם ומאוד מאוד מרוצה! גם מחלקת יולדות, גם חדר לידה ובעיקר הצוות הרפואי המקסים.
29/01/2018 13:45
אני הייתי במעקב סוכר בבית חולים תל השומר. הרופאה שלי אמרה שבגלל שהעובר גדול אסור שיילדו אותי אחרי שבוע 38. והם בתל השומר החליטו שהעובר שוקל 3300. ושאני יבוא כל יומיים להמשך בדיקות זה מה שעשיתי (פתיחה 2 מחודש 8 ומחיקה 70% אחרי שבוע שמשכו אותי היתי שם הם אמרו לי אין מקום במחלקה אחרת... הינו מילדים אותך אבל עדיף שתלכי לבית חולים אחר. הייתי כבר פתיחה 3. ילדו אותי תינוק במשקל 4320.

מחדל של תל השומר שלא רצו לילד בטענה שהערכת משקל לא מספיק גדול.
22/02/2018 11:23
שלום,

תודה על השיתוף במידע ובחוויה.

מאחל לך בריאות שלמה וכל טוב,
עורך דין עופר סולר
29/01/2018 12:33
לא מתפלאת בכלל. לי יש סיבה מיוחדת שאני חייבת ללדת שם אחרת לא הייתי חוזרת לשם. לידה אחרונה היתה לי לידה זוועתית וטראומטית שם. חוץ מהשערוריה הזאת של איבוד הבדיקות שם וכו׳ מה מצב העומס? האם יש הרבה יולדות? אני שואלת לאור העובדה שבלידה האחרונה שמו אותי כמו כלבה במסדרון אחרי הלידה עד שהתפנה חדר. העברתי את הלילה הראשון במסדרון העיקר עשו עלי את הקופה שלהם.

תל השומר הוא בית חולים שאני לא אחזור אליו אחרי החוויה של הלידה. ומסתבר שאני לא לבד... עצוב
29/01/2018 09:54
אני נסעתי לבית חולים תל השומר אם צירים חזקים מאוד. עד שקיבלו אותי לקח זמן. עשו לי מוניטור אחרי יותר משעה.

הצירים לא היו סדירים אמרו לי את בכלל לא בשלה ללידה לא באים על צירים קטנים (היא לא ידעה מה אני באמת מרגישה) לא בדקו לי פתיחה לא כלום מוניטור ותלכי הביתה.

מתל השומר נסעתי ישר לבית חולים קפלן. עשו לי מוניטור. גם לא היה צירים סדירים בדקו לי פתיחה. פתיחה של 6.

באותו לילה ילדתי בבית החולים קפלן מתי שהרופאים בבית החולים תל השומר אומרים שלא הייתי בשלה ללידה.

אכזבה גדולה תל השומר ולא מפתיע לצערי. לא יודעת אם זאת רשלנות רפואית אבל זה בטח לא מצב הגיוני.

מאחלת לך לידה קלה ושתצאי בידיים מלאות ומחבקות!
29/01/2018 13:33
יכול מאוד להיות שכשהגעת לתל השומר עוד לא היתה פתיחה ועד שהגעת לבלינסון הפתיחה התפתחה חברה שלי הגיעה לתל השומר עם צירים לא סדירים אמרו לה את בלי פתיחה את יכולה להישאר ואת יכולה גם ללכת כי יכול להיות שלא תלדי היום בכלל.

הלכה הביתה וחזרה אחרי כמה שעות פתיחה 2 אחרי שמונה שעות ילדה... זה לא מדעי יכול להתפתח בשעות ויכול להתפתח בדקות. אני חושבת שבית חולים תל השומר הוא בית חולים ברמה גבוהה ויכול לקרות מקרים שלא תלויים בנו או בבית החולים. לא כל מקרה הוא רשלנות רפואית ולא לכל מקרה יש פתרון חד משמעי ברפואה בכלל ובתחום הלידה בפרט.
29/01/2018 12:25
מצטערת לשמוע על החוויה הלא נעימה שלך בתל השומר. לפי הניסיון שלי בית חולים תל השומר עם הצוות הרפואי הכי טוב. אני ילדתי בתל השומר אומנם עברתי ניתוח קיסרי אבל הייתי מאושפזת משבוע 35 עד שבוע 37 של הלידה. יש שם יחס מעולה וצוות מהממם לעומת בית חולים הדסה בירושלים שילדתי שם לידה שניה... שם באמת גועל נפש בהשוואה לתנאים ולצוות הרפואי בתל השומר.

מאחלת לך רק בריאות ונחת מהילדים.
21/02/2018 18:00
שבוע 31+4

אתמול התקפלתי מכאבים בבטן התחתונה ובגב בלתי פוסקים.

אחרי שעתיים שזה לא הפסיק בעלי לקח אותי למיון וידעתי שלא יעשו איתי כלום.

שמו אותי על מוניטור - כמובן שלא ראו צירים והתירוץ שלהם בגלל שהבטן שלי יחסית גדולה קשה להם.

הם לא הפסיקו להגיד אולי יש לך שתי עוברים ולא אחד {נורא נפגעתי כי נורא קשה לי מאיך שאני ניראת}

אני יודעת שיש לי ריבוי מים גבולי ואורך צוואר 28 פתאום הצוואר הרחם חזר להיות 30 לא ברור איך דבר כזה קורה!

התייחסו עלי ממש מגעיל, בעיקר הרופא התורן שהיה שם. הוא עשה הכל זריז בלי להסביר ולהרחיב במילים כי היה מלא נשים בחוץ והוא רק רצה לשחרר את כולן ולא ממש שם לב לטיפול שנתן לי.

מישהי באה עם ירדת מים ופתיחה של 2.5 ושיחררו אותה הביתה אמרו לבוא עוד 3 שעות כי אין מקום במיון נשים. החוסר האחריות שלהם הייתה זוועה. פלא שאחר כך יש מקרי רשלנות רפואית בבית חולים אסף הרופא?

בקיצור הרופא אמר לי מה היה התוצאה של העמסת סוכר הוא ראה שהיא סבבה ותקינה... הוא רק הפחיד אותי ולא הפסקתי לבכות כל הלילה.

הוא אמר בגלל שיש ריבוי מים כניראה שיש איזה מום לעובר או סכרת הריון ואמר ללכת לעשות עוד סקירת מערכות וכל מיני בדיקות אחרות.

מעבר לזה הפנה אותי לעבור שוב ייעוץ גנטי (שוב?) ולעשות בדיקות גנטיות. אמרתי לו אבל מה נשאר לי חודש לפני לידה ואם אני יגלה זה ישנה משהו, לא? נכון?
הרופא לא אמר כלום. פשוט שתק.

אמרתי לו שעשיתי את כל הבדיקות שצריך ואני לא מתכוונת להכביד על עצמי ולעשות משהו שהפרופסר שאני אצלו לא ממליץ לעשות שרואה שהכל בסדר עם עובר.

הוא שאל אותי מי זה אמרתי לו פרופסור בן חור, הוא נהיה לבן כי הוא הבין שהוא עושה טעות.

הוא הפרופסור של של החדרי הלידה באסף הרופא. בגדול נתנו לי נוזלים עזר לי קצת אבל עדין יש כאבים! לא כמו אתמול אבל יש רופאים שפשוט לא צריך להתייחס.

בקיצור, למזלי לא נגרם לי נזק והתגברתי על היחס של הרופא. אבל אני רק מתארת לעצמי שבלילה כזה בחדר מיון נשים אותו רופא בדק וטיפל בכמה עשרות נשים בהריון / לפני לידה ובטוח שלא רק אני סבלתי מהיחס שלו...

לא אתפלא אם היו מקרים של רשלנות מצידו והוא בקלות יכול לעשות נזקים בלתי הפיכים בגלל החוסר תשומת לב שלו למטופלות.

חבל שככה נראית מערכת הבריאות הציבורית בישראל.
22/02/2018 11:20
שלום רב,

לצערי התיאור שנתת בנוגע לעומס במערכת הבריאות הציבורית בכלל ובמיון יולדות בפרט מדוייק ואכן חלק מהמקרים של רשלנות רפואית בטיפול אינם בגלל זלזול של הרופאים או חוסר ידע אלא תוצאה של העומס העצום על המערכת ופרק הזמן הקצר שניתן להקדיש לכל מטופלת.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
21/02/2018 18:10
ערב טוב לכם! ראיתי את הפרסום בפייסבוק ואני רוצה לשתף בהריון שלי בגילי הצעיר ובלידה שעברתי.

בחודש יולי האחרון התחלתי להרגיש פתאום גלי חום נוראים בגוף וכאבי בטן חזקים יותר מהרגיל לפני מחזור. אמרתי לבן זוג שלי שאני חושבת שאני בהריון ומיד הלכנו לקנות בדיקה.

הגענו לבית ועשיתי את הבדיקה ועל הבדיקה היה כתוב להמתין כשתי דקות אם אני זוכרת נכון אבל לא עברה חצי דקה והופיעו שני פסים. יצאתי מהשירותים והבן זוג שלי ואני היינו פשוט המומים ולא ידענו מה לעשות הרי בסך הכל הוא בן 20 ואני רק בת 17 עכשיו צריכה להתחיל כיתה יב לסיים שנה אחרונה בתיכון יש מלפניי עוד בגרויות לעשות, צבא..

למרות הכל מבחינת שתינו הפלה היא לגמרי לא אופציה וידעתי שאני הולכת להלחם על הילד הזה לא משנה מה. לאט לאט התחילו להגיע ביקורות של אנשים "את בעצמך תינוקת את לא חושבת שחבל להרוס לעצמך את החיים? את לא תצליחי לגדל אותו את דופקת לעצמך את העתיד אל תעשי לעצמך את זה תעשי הפלה" ועוד המון זוועות שנאמרו לי.

עכשיו שאני נזכרת במשפטים האלו עוברות בי צמרמורות נוראיות בגוף!

לאט לאט היועצות בבית הספר התחילו להתערב ולקחו לשיחות ואני כמובן לא רציתי לשתף. לא הרגשתי בנוח לספר לאף אחד ולשתף אותו בחיי האישיים והפרטיים ו"לפרוק" כמו שהן קוראות לזה. עזבתי את הלימודים וישבתי לנוח בבית.

עברנו יעוץ גנטי ואת כל הבדיקות בהצלחה וכל ההריון היה תקין ופתאום התחילו לי עליות בלחצי דם והופעת חלבון בשתן. מיד הרופאה שלי הפנתה אותי למרפאת סיכון גבוה שלשם הייתי הולכת פעם בשבועיים ושם המתנה נוראית של מינימום 3 שעות בשביל מוניטור והערכת משקל ולבסוף לראות רופא שרק יגיד לי לחזור בעוד שבועיים.

אני שאלתי את עצמי הם רציניים שהם מתייחסים ככה לנשים שכביכול נמצאות בהריון בסיכון גבוה? מזעזע. ההריון התחיל להתקדם והתחלתי להרגיש לא טוב. בחילות סחרחורות שלשולים לחצי דם בשמיים כאבים נוראיםם בבטן תחתונה ועליונה והגיע מצב שאישפזו אותי שלוש פעמים בחודש אחד וכמובן שהבן זוג שלי נלחם ונשאר איתי בבית חולים ברזילי וישן כל לילה על הכיסא הקטן שיש בחדר באשפוז ולא רצה ללכת הביתה ולהשאיר אותי לבד למרות שהתעקשתי!

אחרי ששללו לי רעלת הריון כי מבחינת הרופא במרפאה לחץ דם של 146 על 90 זה לא מספיק גבוה בשבילו (שהרגיל שלי זה 120 על 80) אמר לי לחזור רק שהוא עולה ל150 על 100 נסעתי הביתה ואחרי יומיים שלושה שוב הרגשתי לא טוב ונסענו שוב למיון ושם במוניטור היו צירונים קטנים וכמובן שהלחצי דם שוב היו בשמיים ובדקו לי פתיחה ומחיקה היה סנטימטר וחצי ומחוק 50 אחוז אז הרופא שקיבל אותי החליט שאני אמורה לחזור עוד יומיים בשבוע 37 על מנת שיעשו לי זירוז בגלל הלחצי דם.

חזרתי אחרי יומיים ואותו רופא ששיחרר אותי פעם אחרונה לבית אמר שהלחצי דם שלי שוב לא מספיק גבוהים ושאני לא עושה שום זירוז ורצה לאשפז למעקב לחצי דם חתמתי על סירוב אשפוז כי מעקב כזה אני גם יכולה לעשות בבית במיטה שלי ולא במיטה של הבית חולים המגעיל הזה (בריזלי) ודוד שלי המליץ לנו לנסוע לבית חולים אסף הרופא להתייעץ שם עם רופא.

אז יום למחרת (שישי האחרון) נסעתי בבוקר עם אבא שלי והבן זוג שלי לאסף הרופא שיבדקו את הסיפור ואחרי התלבטות די ארוכה שלהם הוחלט לעשות לי זירוז. בשעה 5 בערב שמו לי בלון אחרי שלוש שעות הבלון נפל הכניסו אותי לחדר לידה בשעה 1 וחצי בלילה ופקעו לי מים אחרי שעה התחלתי להרגיש כאבים נוראיים בבטן למרות שבמוניטור לא ראו בכלל צירים! והכאב היה פשוט בלתי נסבל התחננתי לקבל אפידורל והמיילדת אמרה שכדאי לחכות שאגיע לפתיחה של 4 ורק אז לעשות אפידורל.

במשך הלילה המשכתי לסבול מכאבים ובכי שלא יכלתי לנשום כבר מרוב שנורא כאב לי כל הגוף והרגשתי צורך לעשות פיפי והמיילדת לא רצתה לנתק אותי מהמוניטור.

אחרי חצי שעה הרגשתי שאני עומדת להשתין לעצמי במיטה ניתקתי את עצמי מהמוניטור וקמתי לשירותים עשיתי פיפי והתחלתי להרגיש בחילה וסחרחורת נהיה לי קר אמא שלי שנכנסנ איתי ועם הבן זוג שלי לחדר לידה עזרה לי לחזור למיטה וחיברו אותי שוב למוניטור.

רק בשעה 6 בבוקר החליטו לקרוא למרדים שיעשה לי אפידורל אחרי חמש דק נהייתה לי הקלה והצלחתי להרדם אחרי חצי שעה העירו אותי להחלפת משמרת והכאבים חזרו והאפידורל הפסיק להשפיע ביקשתי שיקראו שוב למרדים שיוסיף עוד כמות של חומר וגם לא עזר בכלום והרגשתי כל כאב!

אחרי עשר דקות התחלתי להרגיש לחץ נוראי למטה המיילדת בדקה אותי אמרה פתיחה של ארבע ועזרה לי בשניה להגיע לםתיחה של תשע וחצי היא יצאנ מהחדר לא עברה דקה וצלצלתי לה בפעמון שתגיע מהררר כי הרגשתי שאני חייבת כבר ללחוץ והיא אומרת לי את בפתיחה מלאהה תלחצי חזק.

התחלתי ללחוץ ואחרי חמש דקות הדבר המהמם הזה כבר היה בחוץ. אחרי שמונה וחצי שעות בחדר לידה הקטנציק הזה נולד בשעה 9:03 בבוקר שבת במשקל של 3.034 קילו ליד ראשונה ללא קרעים ללא חתכים וללא תפרים.

אני כל כך שמחה שלא הקשבתי לאף אחד כל ההריון ולא ויתרתי לעצמי ומודה כמובן לבן זוג המהמם שלי שהתרגש נראה לי יותר ממני ולהורים שלי שתמכו בי. אחרי שאנשים כלכך זילזלו בי ואף אחד לא האמין בי אני גאה ונרגשת לצרוח שאני אמא צעירה, בת 17, ומאושרת יותר מכל בן אדם אחר בעולם הזה!
22/02/2018 10:51
שלום רב,

תודה על השיתוף בחוויה ובקשיים. שמח בשבילך שבסופו של דבר הכל בא על מקומו בשלום.

מאחל לך בריאות שלמה ונחת רבה,
עו"ד עופר סולר
18/02/2018 20:36
הגעתי למיון של בית חולים מאיר בשבוע 40 לבדיקת מוניטור עם צירים והתבקעות הפקק הרירי.

נשלחתי הביתה בשל צירים שלא הובילו ללידה
למחרת הגעתי שוב לבית החולים בעקבות צירים חזקים וסדירים שהובילו ללידה רק אחה"צ ולקראת הערב נכנסתי לחדר יולדות, כשאני סובלת מצירים חזקים כל 2 דקות.

ביקשתי אפידורל והגיע רופא מרדים שהצליח להחדיר את המחט רק בפעם השלישית. אפשר לנשום לרווחה (או שלא)המשיכו עוד 3 שעות של צירים כואבים והבנתי שהאפידורל לא עובד.

אחרי תחנונים ובכי הגיע מרדים מומחה והצליח להחדיר את האפידורל בהצלחה עכשיו הצירים פחות כואבים... מגיעים רופאים ובודקים ומסתבר שאני כבר 4 שעות בפתיחה של 6 והלידה לא ממש מתקדמת. ואז האטות בדופק ומתחיל לחץ. מצוקה עוברית.

ברבע לחצות נכנס צוות רפואי ומודיע לי שאני נכנסת לניתוח קיסרי חירום בלי יותר מידי שאלות והסברים. תוך 5 דקות אני בחדר ניתוח. נותנים לי עט ומסמך שאחתום שאני מסכימה לניתוח ואין מקום לשאלות. "העיקר שתצאי בידיים מלאות אומר לי הצוות התינוק במצוקה".

ומה עם חומרי הרדמה? איזו הרדמה? מלאה? מקומית? אני שואלת...

לא יש השפעה של אפידורל אומרים לי! בטוח אני שואלת בחשש? "ברור תסמכי עלינו" אומר הצוות.

מהרגע שהסכין חתכה בבשר שלי הרגשתי הכל!! צרחתי וצעקתי שאני מרגישה הכל אבל זה לא עזר! הידיים שלי קשורות כי כל הגוף רועד מהטראומה ומקור פתאום קולטת שבעלי מחזיק לי את היד ומנסה להרגיע אותי.

"תוציאו אותו ממני כבר" אני צורחת ומרגישה איך הם חופרים לי ברחם ובבטן. פתאום שקט כנראה שהתעלפתי אני מתעוררת כולי לבד.

רועדת מקור מבקשת את בעלי הצוות עובר לידי ולא מגיב. אחרי כשעתיים לוקחים אותי לחדר התאוששות ואז אני פוגשת את בעלי ואת הנסיך הקטן שלי בפעם הראשונה. הכל כואב שמחה מהולה בעצב. אבל היי יצאתי בידיים מלאות.
כמה שעות אחרי אני כבר עומדת על הרגליים כמו לביאה אמיתית נלחמת למרות הכאבים. אני אימא!

חייבת להניק את הקטנטן מדדה לחדר התינוקות לאסוף את הגור אדם שלי ולא מפסיקה לבכות מהתרגשות ומכאבים. מגלה למחרת שבאיזור הניתוח יש לי שטף דם ענקי. שואלת את הרופאים לגביי זה אומרים לי לא לדאוג. בו6סף מגלה שלבייבי שלי יש לשון קשורה.

קוראת על זה ומבינה שהוא חייב לעבור ניתוחון קטן ניגשת לרופא הילדים בתינוקיה ומתבשרת שלמחרת יגיע הפרופסור לעשות לו ניתוחון קטן להסרת הלשון הקשורה. למחרת מתקשרים לומר לי שהפרופסור עסוק ולכן הם שולחים אותי למכון לסת ופה. מגיעה בחורה נחמדה ומתחילה לטרטר אותנו עם התינוק במסדרונות בית החולים הליכה מהירה של כ-10 דקות בין אנשים שמשתעלים ומעשנים כשהתינוק שלי חשוף לכל זה וכמובן שאני יום וחצי אחרי ניתוח קיסרי וממש לא אמורה להתרוצץ כך. לאחר המתנה קצרה הבייבי עובר את הניתוחון והכל בסדר תודה לאל.

לאחר 3 ימים מקבלת מכתב שיחרור וקולטת שאשכרה משחררים אותי הביתה. שוב שואלת את הרופא אם זה לא מוקדם מידיי אחרי ניתוח קיסרי כי לי זה מרגיש מוקדם מידיי. מקבלת תשובה שלילית ומשתחררת.

מגיעים הביתה לילה ראשון בבית מרגששש. גם אנחנו וגם הבייבי לא מצליחים לישון מההתרגשות.

למחרת בבוקר מרגישה כאבים בתפרים מהניתוח מעבירה את היד ומגלה שהאיזור עם הפרשות מוגלתיות. לא מתרגשת יום ארוך לפניי צריכה להניק, לנקות, לסדר דברים לבייבי. שולחת את הבעל לקניות וסידורים ומתחילה במלאכה החשובה- להיות אימא!

בערב מרגישה שכל איזור הניתוח בוער מחליטה לצלצל למוקד אחיות להתייעצות. " טוסי עכשיו למיון" פוקדת עליי האחות מהצד השני של הטלפון יש לך 4 שעות שהטופס 17 בתוקף. מצלצלת לבעלי שיחזור מהר הביתה. מצלצלת לחברה טובה ומקסימה שלוקחת אותי למיון ונשארת איתי עד 2 בבוקר. בינתיים הבעל עם הבייבי.

במיון עושה לי אחות בדיקות דם משהו לא עובד עם המחט שהחדירה לי לוריד והדם נוזל על כל השולחן עד שהיא משתלטת עם המזרק ומצליחה לעצור את הדם. הבדיקות לא תקינות.

מחכה לבדיקת רופא. אחרי כמה דק קוראת לי הרופאה ומתייעצת עם רופאה נוספת. יחס צונן, רופאה לא נעימה ולא נחמדה. ומחליטה לפתוח לי את התפרים. ברגע שהתפרים יורדים הבטן נפתחת כמו משחק דומינו. הרופאות חופרות לי בבטן בלי שום חומרי הרדמה או טשטוש ואני נאנקת מכאבים וצורחת כשהחברה שלי בחוץ שומעת הכל ולא נותנים לה להיכנס להיות איתי ואז מתגלה שכל האיזור מלא מוגלה.

"טוב את נשארת למיון".

רגע מה מיון? אני שואלת? יש לי תינוק בבית בן 4 ימים אני חייבת לחזור להניק אותו. למה זה קורה לי אני שואלת? אחת הרופאות עונה לי בקרירות:" את אשמה! לא ניגבת את התפרים אחרי המקלחת ולכן יש לך מוגלה!"בקיצור נשארת במיון נשים הבעל לבד עם הבייבי ואני חסרת אונים. משחררת את החברה שתיסע הביתה ומגיעה למיון. לא מפסיקה לבכות מכאבים (הבטן פתוחה ומדממת) ומהמצב. נשארת שם למשך 4 ימים ועוברת טיפולים קשים ביותר מלווים בהרבה כאב.

נתקלת בצוות מגוון חלקו נעים ואנושי וחלקו ההיפך הגמור.

מדובר בפצע שאורכו 12.5 ס"מ לא יודעת מה העומק.

מה כולל הטיפול: אנטיביוטיקה לווריד 4 פעמים ביום, בדיקות לחץ דם, חום ודופק 3 פעמים ביום, מקלחת בבוקר כשאני צריכה לשטוף את כל איזור הבטן כשהבטן פתוחה מדממת וחשופה עם סבון הוצאת הסבון עם מים וניגוב האיזור עם מגבת. אחכ שוכבת עירומה במיטה ממתינה לרופא שיבוא לטפל בי הטיפול בפצע הוא פעמיים ביום בוקר וערב.

במהלך האשפוז המשמרת מתנהלת בצורה כזו: 6 בבוקר מעירים אותי לקבלת עירוי אנטיביוטי דרך הווריד.

בין 7 ל 9 בבוקר בדיקות רופאים. בדיקות דופק, חום ולחץ דם. הגעת רופא+ צוות מתמחים שעוברים בין כל המאושפזות והרופא מקריא את הפרוטקול ובמקרה שלי מראה את הפצע שלי לכולם (מזכירה שאני עירומה במיטה לאחר מקלחת שכל איזור הניתוח (כ-12.5 ס"מ) פתוח לחלוטין).

אחכ ממתינים עד שמגיעים לטפל בי בד"כ עד השעה 11:00.

בערב בד"כ מגיעים בין 6 ל -8 בערב לטיפול נוסף.

באחד הימים חיכיתי במיטה לרופא עד שעה 15:30. ובערב הגיעו לטפל בי לקראת חצות. הזוי.

כמובן שמדובר בטיפול מאד לא נעים, בלשון המעטה, חודרני וכל האיזור שורף ברמה שאני לא מסוגלת ללכת.

מהלך הטיפול:

פותחים את הפלסטרים הגדולים ששמו על הבטן (סוג של תחבושת גדולה), מוציאים עם היד או פינצ'טה את הפדים והתחבושות שיש בבטן, לוקחים מזרק ענקי ושמים בו חומר עם נוזלים ושוטפים את הפצע, מכניסים את הידיים לחלל הבטן ומערבבים את הבטן (כאבי תופת), עם פינצ'טה מוציאים כל מיני חתיכות של בשר עם זיהום, מכניסים פדים ותחבושות מהולות בחומר שורף לתוך חלל הבטן (כאבי תופת ותחושת חוסר נוחות), מנגבים את צידי הפצע והבטן (שורף) ואז מוסיפים עוד תחבושות ועם פלסטרים גדולים סוגרים את המקום.

לאחר 3 וחצי ימי אישפוז מגיע יום הברית של בני הבכור. הם מסכימים לשחרר אותי לחגיגה הפרטית שלי.

יום למחרת חוזרת לטיפול בפצע במיון. מקבלת מכתב שיחרור והנחיות להמשיך להגיע פעם ביום לקבלת טיפול כי הפצע מתחיל להיראות טוב יותר ובמגמת שיפור. מגיעה גם ביומיים הבאים ובטיפול האחרון מודיעים לי שאני עוברת לטיפול בקהילה - כלומר בקופ"ח.

עכשיו אני ממשיכה להגיע אחת ליומיים לקופת חולים ונאלצת לרכוש תחבושות ותרופות מחשבוני הפרטי. יש פה צוות אחיות מדהים שמטפל בי באופן מדהים ומצליח לחזק אותי בתהליך המאד לא פשוט שאני חווה. כרגע רק נותר לחכות ולהמשיך לשטוף ולחטא את האיזור הפגוע. לחודשיים הקרובים עד שהבטן תיסגר מעצמה.

רק בריאות.
21/02/2018 11:37
קארין שלום,

תודה עלך השיתוף בחוויה הלא פשוטה שעברת, מאחל לך בריאות שלמה, החלמה מהירה ונחת מגידול המשפחה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
19/02/2018 10:06
גם אצלי היה ניתוח קיסרי חירום. הרגשתי הכל עד שצרחתי את נשמתי והרדימו אותי הרדמה מלאה אחרי אפידורל. את הבן שלי ראיתי בשש בערב כשנולד בשש בבוקר עם ריפלוקס נוראי וירידה של חצי קילו במשקל . ואז הזדהם הפצע ( עליתי המון והייתי קובבה בלידה והבטן פשוט נפלה אז לא ניקיתי כמו שצריך) לקח שלושה שבועות עד שהפצע נסגר והורידו לי סיכות שזה המון אבל...

ארבע שנים אחרי הכל טוב. ילדתי שוב בניסתוח קיסרי לאחר מכן, בלי סיבוכים בלידה והיה קל ופשוט קמתי מייד מהמיטה אז. תנשמי תעברי את זה ותהני מה בייבי שלך ותגידי תודה שהכל בסדר עם כל הסיפורים שיש.

כואב מעצבן לא נעים אבל תודה לאל ששניכם בריאים! יש לצערנו הרבה מקרי רשלנות רפואית בבית חולים מאיר ובכלל במערכת הבריאות בישראל.
21/02/2018 11:38
שלום,

תודה על המידע, אני משוכנע כי קוראות רבות ישאבו עידוד מהתגובה שלך.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
22/02/2018 08:52
לא מפתיע אותי חרא של בית חולים, גם לי היה שם סיפור עם לידה לפני שנה, המיילדת גזרה אותי שלא לצורך, הרופאה הסתומה שתפרה אותי לא תפרה טוב כל התפרים נפתחו לי בבית והפצע התאחה, לא צריכה להסביר לך איך ההרגשה להיות עם הכל פתוח עד היום! שעה אחרי הלידה הוציאו אותי למסדרון במחלקה הישנה והמעפנה שלהם זרקו אותי באמצע שכל הגברים מסתכלים עליי עשו לי טובה שהכניסו אותי לחדר, אף אחד לא התייחס אליי שם ולא עזר לי בכלום!! אחות מגיעה אחת ליום לתת חיתולים לתינוק וכו... בתינוקיה התינוק שלי בכה בלי הפסקה מזל שכל הזמן באתי אליו ולקחתי אותו אליי...כפו עליי ביות חלקי בזמן שביקשתי אפס הפרדה ולא היה מקום...

חוויה מזעזעת! חתמתי על שחרור מוקדם ופשוט ברחתייי משם יום אחרי הלידה! פשוט ברחתי! בית חולים רשלני ביותר אני מתכננת לתבוע כבר הוצאתי את התיק מהארכיון. החלמה מהירה מתוקה הכי מבינה אותך!
22/02/2018 10:24
שלום,

אני מצטער שחוויות שלך היתה כל כך גרועה. מציע לך להתייעץ באופן מסודר בפגישה עם עורך דין בעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית כדי להעריך אם יש מקום לתביעה ובאיזו עילה.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
22/02/2018 08:56
מצטערת על החוויה שעברת. לידה ראשונה שלי לפני 3 שנים ערב ליל הסדר אחרי 19 שעות בחדר לידה עם אפידורל שלא השפיע ופתיחה 8 מכניסים לניתוח חירום כבר עלה לי היום והאטות בדופק העובר, אני אומרת להם שאני עם אפידורל שלא משפיע והם אומרים שחייבים לפתוח יש מצוקה עוברית ואני ממש בלחץ כי אני מרגישה את הצירים.

איך שחותכים אני מבינה שאני מרגישה הכל וצורחת את נשמתי כמו שלא חשבתי שאפשר לצעוק ומתחננת שירדימו אותי ואני מרגישה את הלחיצות על הבטן שני רופאים עומדים שם ומנסים להוריד אותו העובר מאוד גבוהה והמשיכות מהחתך ומה לא ובסוף מרדימים אותי לא שמעתי ולא ראית את התינוק יוצא.

החלמה נוראית אחרי 4 ימים בבית כל הצלקת מלאה במוגלה התפתח לי זיהום עלה לי החום צמרמורות רעידות טסתי למיון ושם ניקזו את כל הנוזלים מהצלחת רצו לאשפז וסרבתי נתנו לי אנטיביוטיקה ל10 ימים.

שבועיים בכלל לא תפקדתי, לא הנקתי היתי במיטה רק מצב שכיבה ממש היה לי קשה למזלי היתה לי עזרה מהבעל שלקח חופש , לאט לאט התאוששתי אחרי חודש בערך ממש הרגשתי טוב יותר. אני יכולה להגיד לך שלפני 3 שבועות ילדתי בקיסרי יזום וזה הבדל שמים וארץ!
22/02/2018 10:26
שלום,

תודה על השיתוף בחוויה הלא פשוטה שעברת, יש להצטער כי להבנתי באמצעים פשוטים ומעט תשומת לב ניתן היה למנוע ממך סבל רב.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
22/02/2018 09:51
מזכיר לי
את הלידה האחרונה שליי
הגעתי עם פתיחה של 5
מחיקה 80
אבל הראש גבוה מאוד
בקיצור נשארת עד למחרת לפנות בוקר
מעלים לחדר לידה מחליטים על לפנצ'ר את המי שפיר
לא עזר ואז מחליטים על פיטוצין ותוך 5 דק ילדתי
אבל-

השלייה לא יוצאת מחכים שעה ומיד לחדר ניתוח !!!
והרגשתי בדיוק את מה שאת מתארת. ראיתי כוכבים
וכולי מפרכסת בלי שליטה.
קר לי! הרגשתייי הכול כאבי תופת כוכלך מזדה איתך.
ואני פתאום התעלפתי ככה אמרו לי והתעוררתי בחדר
בקיצור סרט!
ממליצה לבדוק עם עורך דין מומחה על תביעת רשלנות רפואית של בית החולים.
במקרה שלי לא היה אפשרי לתבוע, אחרי שעברתי 3 עורכי דין מהתחום...
מאחלת לך החלמה מהירה
ודרכך אגב איבדתי מלא דם ההמוגלובין צנח ל-6 סכנת חיים
חתמתי למחרת על טופס שחורר. לא יכולתי לסבול את זה ואת היחס בבית החולים.

מזעזע !
בעלי היה איתי 10 ימים בבית. עזר להתקלח ובהכול!

אם לא הוא לא יודעת היכן הייתי. בנוסף יש לי עוד 2 בנות מתחת לגיל 5 אז למרות הכול עברו להם 7 חוד' והיום ברוך ה'
אני מרגישה יותר טוב.
הזמן יעשה את שלו.
22/02/2018 10:33
שלום,

אכן בחלק מהמקרים אין מקום למרבה הצער לתביעה אם לא נגרם נזק קבוע על אף הסבל הרב.

מאחל לך בריאות שלמה,
עורך דין עופר סולר
22/02/2018 10:00
אלוהים ישמור! אני קוראת ורועדת. אני גרה בצור יגאל ואני נשבעתי לא ללדת בבי"ח הזה בגלל שאר המחלקות שחוויתי בהן חוויות נוראיות, למרות כל המילים הטובות ששמעתי על מחלקת נשים ויולדות של בית חולים מאיר הייתי נחושה ואכן ילדתי בבית חולים בלינסון למרות ההתנגדות מצד בעלי מהחשש שזה רחוק מדי.
עכשיו נכנסתי לחודש 9 וגם הפעם אני לא מתכוונת להיכנע לנוחות הקרבה ולנסוע לכל בית חולים רק לא מאיר. הסיפור שלך רק חיזק אצלי את התחושות הקשות.
תהיי חזקה, העיקר שזה מאחורייך ושבאמת יצאת בידיים מלאות כי זה הכי חשוב. ממליצה לך להתייעץ עם עורך דין וקבלת חוות דעת מקצועית. כל הסיפור זועק רשלנות רפואית בתקווה שלא נגרם לך נזק בלתי הפיך.
21/02/2018 08:52
גם אני עברתי קיסרי רק עם אפידורל וכל מה שהרגתי זה את הלחץ שקורה לי בבטן ראיתי את הכל דרך המנורה של המנתחת וזה פחות הלחיץ אותי זה היה מדהים בעיניי.

מצטערת לשמוע שהיית לך חוויה רעה ממש אבל האם יש מצב שהיית באקסטרה של לחץ כן ניסו להרגיע?!

לא נראה לי שיכניסו לניתוח כשלא יודעים וודאי שההרדמה לא פעילה. זה לא מקצועי בעליל. מקווה שתמצאי עורך דין שיעזור לך לטפל באירועים האלה. פשוט מזעזע.

בגלל זלזול כזה נשים שמגיעות לחדרי לידה חוות רשלנת רפואית ונגרמים נזקים שאחר כך כותבים עליהם בעיתון.

מאחלת לך בריאות ורפואה שלמה.
22/02/2018 10:34
שלום,

תודה על המידע והשיתוף.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
19/02/2018 14:09
היי, צריך את עזרתכם בנוגע לרשלנות רפואית. אני מתמודד עם פוסט טראומה מהשירות הצבאי משנת 2012 ובשנת 2016 נעצרתי על גידול קנאביס לשימוש עצמי.

-לאחר מעצר של 14 ימים שוחררתי למעצר בית בתנאים מגבילים בסכום ערבות של 45,000 שקל.

-יום לאחר השחרור מהמעצר פניתי למיון בבית חולים לבריאות הנפש לאחר שחשתי לא טוב נפשית כתוצאה
מהמעצר.

-בבית החולים קיבלתי טיפול רפואי תרופתי חדש.

-בית החולים והמטפלים שלי היו בקשר עם קצינת המבחן שגם הגיעה פעמיים לפגישות איתי ועם המטפלים.

- הרופאים המליצו להעביר אותי לאשפוז יום

- קצינת המבחן תמכה בהחלטה וגם אמרה שתמליץ על
מעצר לילה

- שבוע לפני המשפט עשו לי בדיקת שתן בו נמצא בשתן MDMA(אקסטזי). באותו הרגע זומנתי לחדר של מנהלת המחלקה ונאמר לי שאני לא אמשיך לקבל טיפול ושהבדיקה תועבר לשירות המבחן

ביקשתי בדיקה חוזרת שהייתה גבולית ונקבע שביום ראשון (בעוד יומיים תבוצע בדיקת מעבדה)

ביום ראשון עשיתי בדיקת שתן בו שוב נמצא שימוש באקסטזי והזרקתי מבית החולים.

לאחר כ 8 חודשיים פסיכיאטרית מאותו בית החולים רצתה להמליץ על טיפול בקנאביס רפואי ומצאה שכדור שקיבלתי הוא זה שגרם לתוצאות השליליות בבדיקה.

כלומר המוסד עצמו מכיר בטעות שהוא עשה איתי .

הייתי מרחק נגיעה מבית הסוהר וקנס ערבות על סך 45,000 שקל(הפרקליטות טענה ״שנחצו גבולות חדשים״ , כל הטיפול שהומלץ לגבי אוחר במספר חודשים, עברתי חוויות נפשיות מאוד קשות עם משפחתי , הרגשתי מחשבות רדיפה, הקשר עם משפחתי והאמון בי נסדק משמעותית באופן הדדי.

מעוניין לתבוע את בית החולים על רשלנות רפואית, יש בידי מסמכים נוספים המעידים על התרשלויות נוספות.

איך מתקדמים עם תביעה כזאת?
20/02/2018 14:00
שלום רב,

אני ממליץ שתפנה תחילה לפגישת ייעוץ מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע חל לקבל את התיקים הרפואים המלאים. לאחר מכן יהיה צורך לפנות למומחה רפואי מתאים בתחום הפרמקולוגיה ו/או פסיכיאטריה במקרה זה שיצטרך להעריך אם הייתה התרשלות והאם יוכל לערוך חוות דעת בתמיכה לתביעה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
19/02/2018 16:29
היי, רציתי לשתף אתכם, במשהו שלא הרבה מכירים את: מחלת פיפא
זאת מחלה שמייצרת את אותם התסמינים של דלקת גרון ויש חום שלא יורד גם עם מוריד חום וצריך לתת לו בתוך כמה שעות עוד מוריד חום אחר. שנעשה בדיקת דם זה יירא זיהום גבוה. ומשטח הגרון ייצא שלילי.

אנטיביוטיקה לא תעזור פה.

וההתקפים של המחלה נמשכים שבוע כאשר זה שבוע כן ושבוע לא.

הטיפול היחיד במחלה הוא לתת סטרואידים בשעה הראשונה של החום או לפחות בשעות הראשונות.
מה שיקרה שיירד החום באותו היום ויום למחרת הילד יכול ללכת כבר לגן.

בהתחלה עם מתן הסטרואידים ההתקפים יהיו קצרים יותר נגיד פעמים בשבוע...ובהמשך זה יהפוך להיות 1 לחודש 2 לחודש ובזכות הסטרואידים ליום 1 ולא לשבוע.

המחלה בעיקר עוברת בגנים של אנשים מזרחים.
(במיקרה שלנו יש רבע עיראקי) המחלה הזאת נמשכת עד גיל 6 אבל גם יכולה להיות עד גיל בגרות.

לילד שלי גילו את המחלה הזאת רק כשהוא בן 3.

עד אז מיום שנולד אנחנו רוב הזמן בבית ובקושי בגן... לנהל עבודה לא יכלתי.
עד אז הרופאים אמרו לי שזאת סתם מחלה ויראלית או סתם תקעו לו אנטיביוטיקה (הרבה באשמתי)

נלחמתי ברופאים ואמרתי להם שאני דורשת בדיקות מורחבות ועברנו לבדיקות בשניידר ואז הכרנו את המחלה.

אם גם לכם קורה מיקרה כזה...שווה לבדוק את זה לעומק.
20/02/2018 13:57
שלום,

תודה על המידע החשוב והמעניין.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
13/02/2018 00:37
שלום לעורכי הדין המכובדים!

תודה על השיתוף בפייסבוק. קראתי את מה שכתבתם ויש לי שאלה לגבי המקרה שלי. אני רוצה לבדוק האם יכול להיות שהיתה כאן רשלנות רפואית ואולי מגיע לנו פיצויים.

בדיוק אתמול הייתי בבדיקת שמיעה של הבת שלי (בת חודשיים עכשיו) שגם נדבקה בוירוס cmv - לא ידוע אם במהלך ההריון או בלידה ולכן צריכה עברה אולטרסאונד ראש ובדיקת ראיה וצריכה להיות במעקב כל 3 חודשים של בדיקות שמיעה ועד כל מיני עניינים רפואיים.

ששאלתי את הרופא שהיינו אצלו אתמול הוא אמר שרק 10% מהתינוקות שנדבקים ב-cmv במהלך ההריון או בלידה יוצאים עם פגיעה כלשהי. 90% מהתינוקות יוצאים בריאים לחלוטין. אם יגלו שלילדה יש בעיות שמיעה / בעיות אחרות אפשר לתבוע פיצויים על הלידה?
13/02/2018 10:29
שלום רב,

בחלק מהמקרים ניתן לאתר הדבקה של עובר ב- CMV בעת ההריון באמצעות בדיקת דם פשוטה של האם. יתכן שמדובר בהתרשלות. אתם מוזמנים לפנות אלי טלפונית להתייעצות שכן טיפלתי בעבר ואני מטפל כיום במקרים דומים.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
14/02/2018 15:38
כנראה שלי היה יותר מזל משכל לגבי ה-CMV

אני נדבקתי בהריון ראשון בפעם הראשונה. ההריון הזה נקלט בעזרת טיפולים. נדבקתי בשבוע 10 והיה לי סיוט כל ההריון כשבאתי לוועדה בשבוע 16 כבר אי אפשר היה לעשות הפלה רק לידה שקטה וכשדיברתי עם הרופאים כדי לקבל קצת מידע וכ'ו.

התשובה שלהם הייתה תעשי מה שאת חושבת. אחרי שברחתי מוועדה והיה לי תאריך ללידה שקטה לא הגעתי לשם חיכיתי למי שפיר שיצאו תקינים.

דיברתי עם פרופסור שקיבלתי טיפול ממנו להריון הוא אמר לי אני מאוד שמח שלא עשית ליידה שקטה. עברתי המון היה לי דיכאון קשה בהריון הלכתי לפסיכולוגים ובסוף היא נולדה בריאה.
19/02/2018 10:40
שלום רב,

תודה על השיתוף בחוויה ההקשה שעברת ואני שמח לשמוע כי בסופו של יום ביתך בריאה.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
17/02/2018 15:17
וואייי את מחזירה אותי אחורה ... שהייתי בשבוע 30 נזכרו להגיד לי שבתחילת ההריון נדבקתי ב cmv הלחיצו אותי כל כך לעשות עוד מי שפיר למרות שכבר לא עושים בשבוע כזה והרופא אמר לי לא להמשיך בהריון.

הרופא גם אמר שיש לעובר ראש גדול יותר כנראה בגלל שחליתי ואני כנגד כל הסיכויים ואחריי מלא בדיקות ובירורים והכל יצא תקין ילדתי בן מושלם.... כמובן שישר לקחו את התינוק ובדקו אותו וברוך השם הכל היה בסדר.

אז זה מאוד תלוי באיזה שבוע היית חולה.
19/02/2018 10:42
שלום רב,

אכן לא כל מקרה בו יש חשד ל - CMV באם בהכרח מביא להדבקת העובר ואף אם העובר נדבק בחלק מהמקרים אין נזק. תודה ששיתפת אותנו בחוויה ואני משוכנע כי הקוראות ישאו מהמקרה שלך כח.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
18/02/2018 15:52
חשוב שאמהות ידעו לגבי CMV כי הרופאים נוטים להפחיד יתר על המידה מהפחד שיגישו נגדם תביעות על רשלנות רפואית אם חס ושלום יקרה משהו, והם לא יזהירו את ההורים בזמן ההריון...

זה שיש לך נוגדנים לא אומר שנדבקת, וגם אם כן לא בהכרח נדבקת עכשיו. חשוב לדעת איזה סוג נוגדנים עלו אצלך והאם בוצע בדיקת אבידיות.

הדבקה ב-CMV בהריון בהחלט יכולה להיות מסוכנת לעובר, אבל הסיכון להדבקת העובר עולה ככל שההריון מתקדם. אם ההריון שלך צעיר יכול להיות שהכל יהיה בסדר ותהיי תחת מעקב רפואי מתאים ולא יקרה כלום.

ההיסטריה מיותרת.
19/02/2018 10:44
שלום,

תודה על המידע, אכן בחלק מן המקרים לא נגרם נזק אך כפי שציינת בצדק חשוב להיות תחת מעקב צמוד ןקפדני ולשלול אפשרות של נזק חלילה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
19/02/2018 20:55
היום הזיהומולוג החזיר תשובה שבתחילת ההריון כשהייתי בקופת חולים מאוחדת עשו לי בדיקה של ה cmv ויצא חיובי ולא עדכנו אותי(רשלנות רפואית חמורה שאני אטפל בה).

היום התקשרתי לכל כך הרבה מרפאות ובתי חולים ואני מרגישה זרוקה בין הכסאות!

הרופא שלי הביא לי הפניה לבצע סקירת מערכות מכוונת ופשוט אין תורים בחודשיים הקרובים! זה אבסורד! מה אני אמורה לעשות? לחכות עוד 9 שבועות לתור?

כנל גם על מנת לקבל ייעוץ גנטי וכנל להפניה שקיבלתי להריון בסיכון גבוה!

אני בס"הכ בת 20 + הריון ראשון שחיכיתי לו שנה וחצי עם טיפולי IVF מורכבים. הריון יקר שעד עכשיו עבר בסדר.

ופתאום! בום לא יוצאת מהדיכאון. מהתסכול... פתאום הכל ניהיה שחור מנסה לא לחשוב על זה ולחשוב רק חיובי אבל לא מצליחה!

מה אני אמורה לעשות לגבי התורים?
20/02/2018 08:12
בוקר טוב אדל

אני לא מומחית בתחום אבל אחרי הריון CMV עשיתי מחקר שלא מבייש אף רופא ואני יודעת דבר או שניים.

אז ככה, לפי דעתי מרפאת הריון בסיכון גבוה את לא צריכה כי זה לא הריון בסיכון גבוה ואני די בטוחה שגם ייעוץ גנטי שצריך לפני בדיקת מי שפיר את לא צריכה בשלב זה. סקירת מערכות מוכוונת תלוי מתי הייתה ההדבקה...

בקיצור, הייתי מבררת את שבוע ההדבקה עם פרופ אמיר ובמקביל מנסה לקבוע תור דחוף לבית חולים איכילוב אצל פרופסור מלינגר שהוא ה-מומחה לנושא CMV ולא כדאי לפספס ביקור אצלו במקרה כמו שאת מתארת.

מאחלת לך בריאות ורפואה שלמה.


 1   2    3    4    5    >>  

:עבור אל עמוד

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

27 בפברואר 2018

לידת תינוקות עם מומים ...

משרד הבריאות פרסם בסוף שנת 2017 ממצאים מטרידים לגבי היקף הלידות של תינוקות הסובלים ממומים מולדים...

קרא עוד

04 במרץ 2018

הרופאים לא זיהו וירוס ...

הידבקות האם בוירוס CMV במהלך הריון ואי אבחונו של הוירוס בבדיקת torch עשויים להביא לפגיעה בעובר ול...

קרא עוד

04 במרץ 2018

וירוס CMV והשפעותיו הא...

הכירו את התופעות החמורות שעלולות להגרם לעובר שנדבק בווירוס ה-CMV...

קרא עוד

05 במרץ 2018

נזקים חמורים בעקבות עי...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרים שבהם היולדת הופנתה לניתוח קיסרי באיחור ונגרמו נזקים חמורים לתי...

קרא עוד

06 במרץ 2018

בית רבקה מרכז רפואי גר...

בית רבקה מרכז רפואי גריאטרי בפתח תקווה - הסברים ומידע באתר malpractice...

קרא עוד

07 במרץ 2018

סיבוכים ונזק בלתי הפיך...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרים של טיפול רשלני בתסביב שחלה, שגרם לאישה לנזקים בלתי הפיכים והוב...

קרא עוד

08 במרץ 2018

הרופאים לא אבחנו תסמונ...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרים חמורים של אי אבחון תסמונת SOD בהריון...

קרא עוד

15 במרץ 2018

יש לך ילד/ה עם SMA - מ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות החשיבות שבאבחון מוקדם של מחלת ה-SMA...

קרא עוד

18 במרץ 2018

התיישנות תביעות בעילת ...

במהלך חודש מרץ 2018 פסק בית המשפט העליון והכריע לגבי תחולת מועד ההתיישנות במקרים הנוגעים לעילת חי...

קרא עוד

21 במרץ 2018

רשלנות באבחון מום בלב ...

עורך הדין עופר סולר עונה ומסביר בנושא תביעת רשלנות רפואית בשל לידת תינוק עם מום קשה בליבו...

קרא עוד

פניה אישית ודיסקרטית

עורך דין עופר סולר מעניק ייעוץ אישי, ללא התחייבות, לנפגעי רשלנות רפואית ובני המשפחה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

office@solarlaw.co.il

מרכז עזריאלי 3, קומה 36