סולר קפלינסקי רשלנות רפואית malpractice
שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

פורום רשלנות רפואית


נושא
מחבר
תאריך ושעה

(שירי)
24/01/2021 11:54
לסיפור שלנו שני חלקים. החלק הראשון קסום, בדיוק כמו שחלמתי שיהיה והחלק השני איך לומר – קצת פחות. נתחיל מהטוב – סיפור הלידה של איטן. שבת לפנות בוקר, השעה כמעט ארבע ואני מתעוררת מכאב בטן. עוד לא בטוחה אם זה זה, או שאולי משהו שאכלתי בארוחת הערב. הולכת לשירותים ורואה על נייר הטואלט מעט ורוד. מנסיון עם שני הגדולים אני מבינה שזה אומר שהלידה קרובה. מעירה את גיא ומבשרת לו שאנחנו צריכים להתארגן לנסוע לבית של המיילדת ללידת הבית המתוכננת. אנחנו מתארגנים בנחת כדי לשמור על רוגע ורמות אוקסיטוצין טובות, קוראים לאבא שלי לבוא לשמור על הילדים ובחמש בערך יוצאים לכיוון הבית של המיילדת.
הגענו אליה בחמש וחצי. בדרך כבר התחלתי להרגיש ממש צירים אבל לא נורא כואבים. מגיעים אליה, היא בודקת קודם כל את הדופק של העובר – הכל בסדר. הצירים מתגברים, אחרי כמה דקות זה כבר מרגיש כמו ציר אחד ארוך, אני זזה הרבה עם האגן כדי להקל על עצמי ולעזור לתינוק לרדת. בשש אני מתחילה להרגיש לחץ.
המיילדת עוזרת לי להיכנס לבריכת הלידה. הכל מאוד אינטנסיבי ומהיר. אני מודה שקצת פחדתי מרוב שזה היה מהיר. המיילדת אומרת לי לתת לזה לקרות, לא להילחם. אני נזכרת בסיפור דמיון מודרך ששמעתי בספר ההיפנובירת'ינג ממש יומיים קודם ומדמיינת שאני על סירה בנהר גועש, בדרך לאי קסום, לראות את הפרח המיוחד שאני מחכה לו. שהדרך היחידה להגיע אל האי היא פשוט לתת לנהר לקחת אותי לשם בלי להתנגד, בלי לנסות לכוון. הסיפור הזה שעלה לי בתודעה באותם רגעים הוא מה שיוביל אותי לבחור בשם איטן – צמח בר עם פריחה עדינה סגולה. אני משחררת. לחיצה אחת שקטה והראש בחוץ. לחיצה נוספת והנה גם הגוף. המיילדת מוציאה אותו מהמים ושמה אותו עלי. השעה שש ורבע - ברוך הבא לעולם גוזל קטן.
אחרי כמה דקות אני יוצאת מהמים למיטה הרכה ליד, מחכים שהדופק בחבל הטבור ייפסק ובלחיצה נוספת גם השילייה יוצאת. אין לי קרעים, אין תפרים – לידה מושלמת. כעבור זמן קצר התינוק מתחיל לחפש פטמה – אני נותנת לו ובמשך השעה הקרובה הוא יונק.
גיא נשאר איתי עד 7 וחצי בערך ואז אני משחררת אותו הביתה לילדים לבשר להם שנולד להם אח קטן. אני נשארת להניק ולהתכרבל עם הבייבי הקטן שלי עד 11 בערך. אז גיא חוזר, שוקלים אותו, ויטמין K בטיפות ונוסעים הביתה.
הילדים מאושרים לפגוש אותו. מתרגשים ממש. מתאהבים בו בשניות. קשה שלא. הם מתוקים שלושתם יחד וגיא ואני מתסכלים עליהם בנחת. רגעים קסומים של אושר צרוף.
וכאן מתחיל החלק השני של הסיפור.
סופה וגשם בחוץ ואני מתלבטת כל היום מה לעשות עם בדיקת הרופא שעלי לעשות. למי שלא יודעת אז יולדות בית שיולדות בעזרת מיילדת ללא רשיון ישראלי כמו זו שלי (או אנאסיסטד) מחויבות תוך 24 שעות להגיע לבית חולים לבדיקת רופא או תוך 48 שעות לרופא פרטי – גם כמובן כדי לראות שהכל בסדר אבל גם כדי להוכיח שהן אכן עברו לידה. אחרי התלבטות ארוכה החלטנו שניסע להתאשפז ללילה באיכילוב – אם כבר אשפוז אז שיהיה בתנאים טובים כמו שיש שם.
טעות. זו היתה טעות חמורה – מנחמת את עצמי שלא יכולתי לנבא מה שיקרה ובכל זאת מלקה את עצמי על ההחלטה הזו.
בכל מקרה – המשך הסיפור – בשעה 21 אנחנו מגיעים לאיכילוב. מקבלים אותנו יפה במיון נשים למרות שנדמה שהם לא פגשו הרבה יולדות בית שעשו לידת בית באופן מכוון. שואלים אותי בכל תחנה שוב ושוב אם תכננתי ללדת בבית או שזה קרה במקרה ומתקשרים לשאול מה הנהלים במקרה של לידת בית. אחרי כמה דקות של בירורים אני נכנסת לבדיקה של מיילדת – היא בודקת שהרחם מכווצת – והיא מכווצת יפה אחרי יום שלם של הנקה, רואה שאין קרעים ולא צריך תפרים, לחץ דם, חום, בדיקת מטוש... ואחרי כמה דקות היא מאשרת שהכל בסדר ושאני יכולה לעלות לחדר במחלקת יולדות. אבל – התינוק צריך להישאר ל – 3 בדיקות סוכר. למה? מכיון שהוא שוקל 60 גר' פחות מהמשקל שיש להם בטבלאות לשבוע 40. 2850 גר' ולא 2910 גר'. אני נאלצת להסכים אבל לא מוכנה להשאיר אותו לבד.
הם שולחים אותנו לחדר לידה, לשם אמור להגיע רופא שיבדוק את התינוק וגם יעשה לו את בדיקת הסוכר הראשונה. השעה רבע לעשר, שמים אותנו בחדר לידה מס' 15. אחר כך אגלה שזה חדר לידה ידוע לשמצה בבית החולים. הוא צדדי, צמוד לחדרי לידות קורונה, ליד דלת מרעישה וקפוא. החדר קפוא ברמה של אף ואצבעות ידיים קרחונים. אני מתלוננת על הקור ומבטיחים לי שזה רק לזמן קצר – שתיכף יגיע הרופא ואחר כך יעלו אותנו לחדר במח' יולדות. אני שוב מקבלת בכניעה ובמקביל שולחת את גיא הביתה לילדים שנשארו לבד.
בינתיים מנסה בכל יכולתי לחמם את התינוק, לעטוף אותו היטב. מתקשה להניק אותו בתנאים האלו – קר לי וקר לו.
בינתיים נכנסת רופאת נשים ששואלת אותי שוב את כל מה שהמיילדת במיון שאלה. בודקת שוב שהרחם מכווצת ומאשרת שוב שאני בריאה ויכולה לעלות למח' יולדות. רופא התינוקות הגיע רק לקראת 23. הוא בודק אותו. מאשר שהוא חיוני והכל טוב. לוקח לו בדיקת סוכר שיוצאת תקינה ויוצא. אני ממתינה שיבואו לקחת אותנו לחדר במח' יולדות.
עוברת שעה ואף אחד לא בא. 24:00, 24:30, 01:00 – אף אחד לא בא. איטן מתחיל להתעטש. אני מתחילה להילחץ. לוחצת על לחצן המצוקה. אף אחד לא בא. באחת וחצי אני יוצאת לחפש מישהו שיעזור לי, שייקח אותו מהמקרר הזה לחדר חם. אחת המיילדות צועקת עלי לא להסתובב עם תינוק על הידיים. אני אומרת לה שאין לי עריסה ושאני מחכה שיקחו אותנו לחדר במח' יולדות. היא שולחת אותי חזרה לחדר ואחרי כמה דקות נכנסת לומר לי שכבר הזמינו לי סניטר וברגע שהוא יגיע הוא ייקח אותי למח' יולדות.
הסניטר מגיע ב-02:15 עם אחות שתלווה אותנו למח' יולדות ג'. העצבים שלי מרוטים, איטן מתעטש ומחרחר מהאף. מבקשים ממני לשים אותו בעריסה. אני מבקשת מהסניטר לעזור לי עם הסלקל והטרולי שמונח עליו (סלקל דונה עם גלגלים). הוא כועס ואומר לי שהוא לא סבל. אני בהלם מהתשובה אבל כל כך עייפה שלא עונה אפילו ולוקחת את העריסה ביד אחת ואת הסלקל עם הטרולי ביד השנייה – רק להגיע לחדר.
כשאנחנו מגיעים לחדר האחות המלווה מסתכלת על איטן ואומרת לי שהוא לא נראה טוב (את חושבת?? אני מתפוצצת בלב. אחרי חמש שעות בקוטב הדרומי איתו). שהוא לא נושם טוב ושהיא חוששת שתהיה לו הפסקת נשימה ושאני צריכה לעלות איתו לניטור בתינוקייה של מחלקת יולדות א' בקומה למעלה. בתינוקייה של מחלקת יולדות ג' אין מוניטורים.
אני כל כך מותשת ועייפה ולא סומכת עליהם כבר ומבקשת שיעזבו אותי ואותו בשקט. שאני אחמם אותו ואניק אותו ומבקשת שישלחו אלינו רופא לחדר. שאם הוא יגיד שצריך מוניטור אני אעלה לתינוקייה. אחרי כמה דקות מגיע רופא שמאשר שהוא מחרחר מהאף ומתאמץ לנשום. אני מקבלת בהכנעה, בדמעות ובכעס גדול על כך שהם גרמו לזה לקרות ועולה איתו לתינוקייה.
בתינוקייה הם קודם כל עושים לו בדיקת סוכר מכאיבה נוספת שיוצאת לא תקינה. מבקשים לתת לו תמיסת מי מלח מדי שעתיים שלוש ובגלל שהבדיקה של הסוכר לא תקינה מוסיפים לו עוד 3 בדיקות סוכר. אחר כך בהתייעצות עם המיילדת שלי ועם רופא שאני סומכת עליו אגלה שתינוקות מורידים רמות סוכר כתוצאה מקור וסטרס.
אני נשארת איתו בתינוקייה כשהוא מחובר למוניטור כל הלילה. יושבת על כיסא לא נוח. רעש של מוניטורים מצפצפים, אורות חזקים, תינוקות בוכים וצורחים מבלי שאף אחד מרים אותם. קשוח ממש. הגב שלי שבור, עצם הזנב ועצמות האגן עוד כואבות מהלידה, אני מדממת ורק רוצה להיות במיטה. אבל אני לא יכולה להשאיר אותו שם לבד. בשעה 7 בבוקר מגיע הרופא. הוא משחרר אותנו סוף סוף לחדר ומבקש שנחזור ב8 לבדיקת סוכר נוספת וב9 וחצי לבדיקה של רופא בכיר. לנוח או לישון בשקט – מה ששנינו צריכים כל כך – לא יקרה.
הדרך לחדר שלי במחלקה ג' רחוקה. אני בקושי גוררת את עצמי אתו. אנחנו מגיעים, נחים שעה וחוזרים. עוד בדיקת סוכר כואבת. הפעם היא יוצאת תקינה אבל זה לא משנה – יש לנו עוד 3. אני שוב חוזרת בזחילה שבורה לחדר בקומה למטה ואחרי שעה שוב עולה אתו לבדיקת רופא בכיר.
הרופא הבכיר רוצה להשאיר אותו בניטור ליום ולילה נוספים. אני מתחננת שייתן לי לקחת אותו לחדר להניק אותו בשקט ולשכב לידו סקין טו סקין. מבטיחה לו שזה מה שיאושש אותו ולא עוד יום שלם בתינוקייה המוארת והרועשת. הרופא מסתכל עלי בתור האם המזניחה של השנה. אומר לי שיש לי שעתיים בחדר ושאני צריכה לחזור אתו ב12 שוב.
בינתיים גיא מגיע. אנחנו מתלבטים ומחליטים לנסות להשתחרר הביתה. כבר לא מסוגלת יותר לראות איך דוקרים אותו שוב ושוב בכפות הרגליים הקטנטנות שלו והוא צורח מכאב. רק רוצה אותו צמוד אלי ולחמם אותו בשקט, בחושך. אני מבקשת שיתנו לנו ללכת הביתה. הם מוציאים את כל התותחים הכבדים. רופאה אחת עושה לגיא ולי הרצאה על רמות סוכר נמוכות, על נזק מוחי לכל החיים ועל מוות שיקרה בלי שנוכל לעשות דבר אם ניקח אותו הביתה. היא מחתימה אותנו על טופס שמאשר שאנחנו מאפשרים לתינוק שלנו למות. הרופא הבכיר אומר שאולי הם צריכים להפעיל מולנו מחלקה משפטית במקרה כזה. אנחנו בהלם מכל מה שקורה. מבקשת רגע לחשוב.
אחרי כמה דקות שולחים אלינו את מנהלת המחלקה. אני מתארת לה את רצף האירועים שקרה מאז שנכנסנו לכותלי בית החולים. איך נכנסנו עם תינוק ורוד, חיוני ובריא – ואיך אחרי חמש שעות בחדר לידה קפוא, לילה של בדיקות כואבות בסטרס של תינוקייה רועשת ומוארת אנחנו עם תינוק שיש חשש לחייו. על כך שאני האמא היחידה שנשארת עם התינוק בתינוקייה והיחידה שצריכה להיגרר הלוך וחזור למחלקה ג' כדי להניק אותו סקין טו סקין. היא מקשיבה לי, באמת מקשיבה ועושה איתנו הסכם. על כל שעה בניטור בתינוקייה אני מקבלת את התינוק לשלוש שעות בחדר ושהיא מעבירה אותנו עכשיו למחלקה א' כדי שאוכל להיות קרובה לתינוקייה.
אנחנו מסכימים להישאר בתנאים האלו ואחרי יום ולילה נוספים איטן חוזר לאיתנו – בדיקות הסוכר תקינות, הוא כבר לא מחרחר מהאף ואנחנו סוף סוף משתחררים הביתה.
זהו. אנחנו יום וחצי אחרי כבר בבית. איטן צמוד צמוד אלי כל הזמן. יונק המון, מחומם. עטוף באהבה שלי ושל אבא שלו ושל האחים שלו. אני עדיין מעכלת ומעבדת את רצף האירועים – מלידת הבית מהחלומות – לסיוט של האשפוז. מאושרת שזה מאחורינו ושהכל נגמר בשלום.
24/01/2021 13:41
שלום,

ברכות על הלידה, תודה רבה ששיתפת בחוויה הלא פשוטה. הרבה בריאות ונחת.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(קטיה)
24/01/2021 08:44
סבא וסבתא שלי שהם אזרחי המדינה עברו לחו״ל לפני כ8 שנים. הם עדיין משלמים ביטוח לאומי, ועבדו בארץ כ25 שנה.
בזמן שחיו בארץ סבי חלה בסרטן, ועוד בעיות רפואיות נוספות.
האם זה שאינם חיים בארץ כבר,עדיין זכאי סבא שלי וגם סבתי להגיע לארץ בכל עת ולקבל בדיקות רפואיות מבלי לשלם אלפי שקלים לקופת החולים? מלבד הסכום המזערי מהביטוח לאומי האם ניתן איכשהו לקבל עוד עזרה כלכלית עבורם?בקשות מסויימות שאני יכולה להגיש עבורם עם יפוי כוח או בשמם?(הם לא דוברי עברית כמעט)
בנוסף לפני כשנתיים סבי שבר את הרגל(בחו״ל), הניתוח לא מוצלח.. כשנתיים כבר עברו מאז השבר וקיים סיבוך עם ההבראה של הרגל.
האם זה ששבר אותה שם יכול להיות זכאי לבדיקות ובמידת הצורך ניתוח נוסף בארץ?
24/01/2021 13:37
שלום רב,

הפורום עוסק בתביעות רשלנות רפואית ולא במיצוי זכויות רפואיות לפי חוק ביטוח בריאות ממלכתי.
להבנתי אם לא שולם ביטוח בריאות במשך תקופה סביר שיהיה קושי בקבלת טיפול רפואי אשר אינו דחוף אך אני מציע להתייעץ בצורה מסודרת עם עורך דין אשר תחום התמחותו זכויות רפואיות וחוק ביטוח בריאות ממלכתי.

בריאות שלמה,
עורך דין עופר סולר
(דוריה)
24/01/2021 12:58
שלום לכם

הגעתי לאתר וקראתי את הפרסומים שלכם בנושא גנטיקה. אני ובעלי חוששים כי אנחנו נפלנו קורבן לרשלנות רפואית, אחרי שהילדה אובחנה רק לאחר הלידה עם תסמונת חסר בזרוע הקצרה של כרומוזום 18. לא מצאתי באתר שלכם מידע על התסמונת הספציפית הזאת ורציתי לשאול האם אתם מכירים אותה והאם יצא לכם להתמודד מול תביעת רשלנות רפואית במקום שהתסמונת (הבנו שהיא מאד נדירה) אובחנה רק אחרי הלידה?
24/01/2021 13:33
שלום דוריה,

תסמונת חסר בזרוע הקצרה של כרומוזום 18 אכן נדירה אולם ניתן לאבחן אותה בבדיקת צ'יפ גנטי גם בהריון ללא כל קושי. טיפלנו במקרה כזה של 18p deletion בעבר.
אם לא הוסבר לך בהריון על האפשרות לבצע בדיקת מי שפיר הכוללת צ'יפ גנטי (גם אם היית בת פחות מ - 35 בעת ההיריון) יתכן שיש עילה לתביעה.
את מוזמנת ליצור עמי קשר טלפוני ליעוץ פרטני ללא תשלום. שימו לב שעילת התביעה מתיישנת בחלוף 7 שנים מהלידה ויש להגיש את התביעה לבית משפט קודם לכן.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
052-3596150
(שחר)
19/01/2021 16:10
ילדתי עם קורונה.
בשבוע 35.
לפני הזמן.
וזה אחד הדברים הקשים והמפחידים שקרו לי בחיים.
ואני מספרת על זה כי אני רוצה לוודא שזה לא יקרה יותר לאף אחת.
אני לא רוצה תגובות של צער או אמפתיה בבקשה, עברתי את החלק הקשה, שתדעו. כבר נתתם לי את כל האהבה והכוחות שהייתי צריכה בעולם הזה ואני כל כך אוהבת אתכם על זה.
אני כותבת מהמיטה במחלקת קורונה, עם הפנים קדימה, עם ציפייה לחזרה הביתה, ואני רק רוצה לדעת שקראתם. אני פותחת בפניכם את הלב רק כדי להעביר מסר כל כך חשוב לי. אז רק תקראו.
כל כך הרבה שיעורים קיבלתי בשלושת השבועות האחרונים, אבל זה שהכי חשוב לי לשתף הוא שאנחנו לא חסינים בפני כלום. הכל יותר גדול מאיתנו. הכל יותר חזק מאיתנו. אל תזלזלו בכלום.
זה התחיל כמו ששומעים בחדשות, בהתחלה חולשה, כאבי גרון, חוש טעם וריח שנעלמים ואז כאבי שרירים נוראים. מה שלא ידעתי זה שבינתיים יש דברים נסתרים, דלקת ריאות שמתפתחת, נשימה שנפגעת, ובכל יום כשאני קמה בבוקר, אני מרגישה הרבה יותר גרוע. זאת ממש לא שפעת.
שבוע בבית ומתחילות הריצות לבית החולים. כל השוטרים שעוצרים אותנו בדרך תופסים מרחק ומפנים את הדרך. אני מגיעה לבית חולים, מורידים אותי לבד מהרכב באיזו סמטה חשוכה כמו הנגועה הכי גדולה בעולם, באים לקחת אותי אנשים עם בגדי מיגון, שמים אותי בחדר מבודד ושוכחים ממני לגמרי.
בפעם השנייה כבר חיכו לי רופאים ומיילדת. הודיעו לי שיש לי צירים ופתיחה, שיש לי דלקת ריאות מסוכנת, שהגוף שלי לא יכול להתמודד גם עם ההריון וגם עם העומס על הנשימה ושאני צריכה להתכונן ללידה. אני טובה במילים, אבל הן קטנות מדי כדי להכיל את רגעי הפחד האלה. בואנה, מה נסגר איתכם, זאת רק קורונה. מה ללדת לפני הזמן, מה לסכן את התינוק שלי ואת עצמי, תנו לי ללכת הביתה ולחזור בחודש תשיעי, תודה.
שעות ארוכות של בירוקרטיה כדי שרועי ייכנס איתי לחדר הלידה, אני לא יולדת בלעדיו. אחר כך אפידורל, זירוזים, מלא הפחדות בין לבין שהתינוק צריך לצאת כבר וששנינו בסכנה.
יש הרבה דברים שאני לא יכולה להסביר כמו שאתם רואים, והכי גדול שבהם אלה הכוחות שהצלחתי לגייס כדי ללדת. עשיתי את זה. עם רועי, עם דולה מדהימה, שתי מיילדות ורופאה. ואז עוד רגע מבעית שלוקחים אותו החוצה ולא אומרים לנו מה איתו. החמש דקות הכי ארוכות בעולם.
אחר כך נתנו לי עוד חמש דקות של חסד לשים אותו עליי ולקחו אותו מהר מהר לפגייה. שבוע וחצי אחרי לידה, עוד לא הרחתי אותו. עוד לא החזקתי אותו. עוד לא בהיתי בו במשך דקה שלמה.
שבוע וחצי במחלקת קורונה. זה לא לפוסט אחר, זה לספר שלם. דלקת ריאות עקשנית במצב מתקדם, חיבור תמידי למכשירי חמצן, גוף שמתמודד עם מיליון דברים ביחד והוא לגמרי לבד, ונפש, זה לעוד ספר שלם.
כולה קורונה.
אפילו לא התרגשתי יותר מדי כשראיתי את החיובי הראשון.
בבקשה תתרגשו. בבקשה תבינו את האכזריות ואת הברוטליות של המחלה הזאת. בבקשה תשמרו על עצמכם, עצמכן, התינוקות והעוברים שלכן. אל תתנו לה לחגוג לכם בגוף. בבקשה תפחדו ממנה. שלא תצטרכו להילחם בה אף פעם.
23/01/2021 21:08
שלום,

תודה על השיתוף בחוויה הלא פשוטה.

בריאות ונחת,
עורך דין עופר סולר
(מאור)
17/01/2021 11:51
שלום, לפני כשלושה חודשים אבי אושפז באחד מבתי החולים הגדולים במרכז הארץ, בעקבות סחרחורות ובלבול, במחלקה הנורוכירורגית ביצעו רק ct ראש (למרות ממצא חריג*) ולא mri בטענה שהמכשיר בבית החולים מקולקל. בסופו של דבר,לאחר כחודש ימים אבא השלים את הבדיקה בקהילה ונותח באופן פרטי בבהילות בגלל הממצא הפתולוגי והגוש שגדל. השאלה האם יש עילה לתבוע על רשלנות רפואית?
23/01/2021 20:56
שלום רב,

כדי להעריך אם החמצת הגידול המוחי עולה כדי רשלנות רפואית יהיה צורך לבחון את התיעוד הרפואי בסיוע מומחה רפואי מתאים.

בדרך מכלל במרבית הגידולים איחור של חודש באבחנה אין בו די כדי לגרום לשינוי משמעותי בגודל הגידול ובסיכויי ההחלמה ולכך יש משקל בשאלה אם יש טעם בתביעת רשלנות רפואית גם אם מתברר כי הייתה התרשלות בטיפול. מומלץ בכל מקרה לערוך יעוץ בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

רפואה שלמה,
עורך דין עופר סולר
(דינה)
27/12/2020 17:58
שלום אם עברתי הליך רפואי של ניקור מותני ורק לאחר מכן התגלה שבכלל היה צריך לקחת ממני חתימה ולהסביר לי על הסיכון הכרוך בהליך רפואי כזה (וזה לא נעשה..) בנוסף לאחר יומיים הגעתי שוב פעם למיון (בעקבות כאב בלתי נסבל) והתגלה מרופא אחר שהיו צריכים לרשום לי מרשם ולא רק המלצה להסביר לי בכללי אילו כדורים לקחת בשביל הורדת כאב...
שלא נדבר שעכשיו אינני יכולה לצאת לעבודה בנוסף אמא שלי מגיע הביתה מהעבודה שלב בשביל לעזור לי לאכול וכו' .
האם יש כאן עילה לתביעה נגד הבית חולים?
04/01/2021 17:27
שלום,

ציינת בשאלתך מספר אירועים שנוגעים לטיפול בך, כדי להעריך את איכות הטיפול, האם היה רשלני, האם גרם לנזק ומה היקף הנזק יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי וכן לקבל ממך פרטים נוספים. מוזמנת ליצור עמנו קשר טלפוני ליעוץ פרטני.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(איתי)
29/12/2020 09:14
שלום ובוקר טוב

הבן שלנו בגיל שנה וחודש נמצא במעקב בבית החולים וולפסון בגלל בעיות לא ברורות. פזילה בעין ובעיות תקשורת. בגלל הגיל הצעיר שלו שום דבר לא לגמרי ברור עדיין. היום בבוקר בשיחה עם גנטיקאי בבית החולים נאמר לנו שיש לילד מוטציה בגן MCT8 והרופאים בודקים את המשמעות ויפנו אותנו לבדיקות נוספות. כמובן שההריון איתו (ילד ראשון) היה תקין לחלוטין וגם אני וגם אשתי אנשים בריאים. בזמן ההריון לא הפנו את אשתי לשום בדיקה מיוחדת (היא בת 26) ולא אמרו מילה אחת על בעיה אפשרית. עכשיו, הבוקר יותר נכון, התברר שיש לילד בעיה גנטית נדירה שאנחנו לא מבינים עדיין את המשמעות שלה. רציתי לשאול האם אתם מכירים מהניסיון שלכם מקרים שבהם המוטציה בגן MCT8 אובחנה בהריון? האם קיימת אפשרות לאבחן את המוטציה בגן MCT8 בזמן ההריון? האם ידוע לכם מה יכולה המוטציה הזאת לגרום? אנחנו רק בתחילתו של מסע הבירור הרפואי כנראה, ואשתי אמרה שכדאי לבדוק אם לא היתה כאן רשלנות מצד הרופאים שלא אמרו מילה על הבעיה בזמן ההריון. תודה מראש על העזרה שלכם.
29/12/2020 10:48
איתי שלום,

יש משמעות רבה לשאלה באיזו בדיקה אותרה המוטציה בגן, האם בבדיקת צ'יפ גנטי CMA או בבדיקה מתוחכמת יותר כמו ריצוף אקסומי. הסיבה לכך הינה כי בדיקת צ'יפ גנטי נעשית כבדיקה שגרתית בבדיקת מי שפיר שיש להסביר עליה לכל אישה בכל גיל ובכל הריון לפי ההנחיות הקליניות. בדיקות מתוחכמות יותר כמו ריצוף אקסומי לא נעשות בהריון תקין.
מציע שתיצור עמנו קשר טלפוני ליעוץ פרטני.

בריאות שלמה,
עו"ד עופר סולר
052-3596150
(ש.פ)
30/06/2019 12:39
שלום לכולם פעם ראשונה מעלה אומרת מראש שמי שלא חזקה שלא תקרא לצערי זה סיפור לידה קשה עם סוף רע.. זה היה הריון שלישי שלי בשבוע 19 קמתי בבוקר וראיתי דימומים מסיבים בכיתי צעקתי ופחדתי אני ובעלי רצנו לשערי צדק עשו לי בדיקה ואמרו שזה יכול להיות הפלה מאיימת אז ביקשו שינוח אחרי שעתיים הפסיק לי הדימום ושמחנו... שבוע 23 שוב חזר הדימום והפעם לצערי לא הפסיק הייתי בשמירה בבית חולים להריון בסיכון אמרו שבאולטרסאונד לא רואים ממה הדימום אבל הם חושבים שזה היפרדות שליה חלקית ולכן צריכה להיות בשמירה מוחלטת. הרגשתי תנועות היטב הכל היה בסדר גם המוניטור וככה העברתי את הימים עם דימום מסיבי בלי הפסקה שבוע 26 הגיע בערב הרגשתי כאבים. אני לא יודעת מזה הרגשה של צירים כי לא הרגשתי בהריונות קודמים היה לי קיסרי ראשון רעלת הריון ואירוע קשה של רשלנות רפואית לא אכנס לסיפור הזה והילדה נפגעה מוחית ואנחנו בתביעה עם הדסה עין כרם....

הריון שני קיסרי מתוכנן כי האגן צר.

ממשיכה קראתי לאחות עשתה לי מוניטור עוברי ואמרה שזה צירים לאט לאט התחזקו. הדימום נעצר והטיסו אותי לקיסרי חרום עם פתיחה של 5 וירידה בדופק ואמרו זה היפרדות שליה אני בוכה וצועקת מכאבים ואומרת לא עוד פעם.

עשו לי הרדמה מלאה התעוררתי רק בהתאוששות לא ידעתי מה קורה עם התינוק בעלי נכנס אמר שרצו איתו לפגיה כי הוא נולד עם דופק חלש. התפללתי שהוא ישרוד לא יכלתי לזוז זה היה ניתוח קיסרי קשה ב9 בערב ילדתי עד 2 הייתי בהתאוששות הכניסו אותי לחדר בעלי עלה לפגיה ואמרו שבנתיים הוא התייצב.

התקשרו לבעלי ב3 לפנות בוקר אמרו שיש לו לחצי דם והמצב לא טוב ולא יודעים אם ישרוד עד הבוקר בבוקר התקשרו לבעלי ואמרו שהצליחו לייצב אותו עם תרופות. למחרת עליתי לראות אותו קטן ברור ויפה נולד 930 גרם אמרו בפגיה שזה עליות וירידות אנחנו האמנו שיהיה טוב במשך שבוע וחצי שאבתי לו חלב הוא היה עם עניים פתוחות התפללנו הרבה הוא עבר בדיקות הכל היה טוב וגדל לקילו 300. הוא נדבק בזיהום וטופל על ידי תרופות יתקשרו לרב שנתנו לנו הוא אמר לנו לקרוא לו בשם ושם שני להוסיף חיים.

קראנו לו עילאי-חיים למחרת יתקשרו שהמצב קשה ולבוא להיפרד הוא נפטר אחרי שבועיים בגלל זיהום ארור לקחנו את זה קשה מאוד נקשרנו אליו ממש הוא היה בן אחרי 2 בנות. התקשרנו לרב אמרנו לו שהוא נפטר איזה ישועות נראה בדיוק הוא היה ללא מילים. כעסתי על כל העולם בכיתי הייתי בדיכאון אמרתי למה ה' נתן לי 2 ניסיונות עם ילדים.

עשיתי הפסקה מהריונות כדי להתגבר על האובדן ומחכה שה' יתן לנו פיצוי אחרי כל הסבל והכאב. אז בנות הכל זה שטויות לא הכל מובן מאליו.
(רוזי)
30/06/2019 12:42
לא קל בכלל .. מאחלת לך שבורא עולם ישמור לך על הבנות שיש לך ותקבלי במתנה את הזכות לפרי בטן בקלות ובבריאות. ורוצה לחזק אותך באמונה שנסתרות הם דרכי האל . אחרי 2 בנות שנולדו בקיסרי חירום.. מצוקה עוברית שלא היה לי פשוט בכלל נכנסתי להריון על בן ובשבוע 20 קמתי עם דימום ולצערי לא היה דופק . נשלחתי הביתה ולמחרת עברתי צירים והפלה בבית .. ממש הפלה .. נפל מימני על הריצפה . לא יכולה לתאר לך את הטראומה ..אבל בכוחות ואמונה נכנסתי שוב להריון הפעם על בת שלישית . קיסרית ומדהימה . אחרי 5 שנים שוב הריון הפעם דימום בשבוע 25 .. לידה שקטה לצערי . לא ויתרתי ונסתי שוב לאחר כמה חודשים .. ברוך ה' עכשיו אני כבר בחודש השמיני מצפים לבן ומתרגשים מאוד .. חודש הבא מיועדת לקיסרי ומתפללת שהכל יעבור בקלות . תקבלי את החיזוק הזה מימני ומעוד מלא נשים שעברו סיפורים דומים אך קמו על הרגליים עם כל הצער והכאב. החיים ממשיכים.
(ויקי)
30/06/2019 13:08
לא יכולה להסביר לך אפילו כמה אני מבינה אותך...

אזהרת תגובה קשה לתגובה, מי שלא מסוגלת לקרוא פשוט תדלגו...

בשבת האחרונה פרשת קרח זה שנה מאז שילדתי את בתי השלישית, ללא רוח חיים בשבוע 36, אחרי היפרדות שליה בבית וצירים קשים ששלחו אותי ישר לעשות ניתוח קיסרי חירום וגם כל הסרט הזה.

דבר שאומרים לי מלא והיום אני יותר מקבלת זה שחשבונות שמיים אין לדעת וזכית לעזור לנשמה הזאת לעבור את התיקון שלה. לא יודעת עד כמה זה ינחם אותך, אבל לי זה מאוד עוזר להשלים עם המצב...

אני מנסה להיאחז במה שיש ב"ה בלי עין הרע, לא יכולה לומר לך שהזמן משכיח, אבל הכאב דועך. הגעגועים לעולם יישארו.

מאחלת לך ולאף אחד ואחת שלא תדעו עוד צער שכזה לעולם. ושבמהרה תזכו לחבוק תינוק בריא ושלם בהריון קל ומשעמם ולידה קלה בידיים מלאות
(אנה)
01/07/2019 09:46
אני מאחלת לכם רק שמחות ואושר שבעזרת השם היו לכם עוד ילדים בריאים והריונות קלים שהכל ישאר מאחוריהם מגיע לך טוב עברתם מספיק אחרי ירידה יש עלייה ובורא עולם מעמיד במבחן אנשים שיכולים להתמודד אל תפסיקו להאמין מה שלא הורג מחשל.
(שרה )
28/12/2020 13:21

את מדהימה איך עשית את זה מאיפה כח אני אבדתי אחד ואני לא בן אדם כבר שנה את אלופה אין עליך תני כח
08/07/2019 11:20
שלום רב,

תודה על השיתוף בחוויה הלא פשוטה. מאחל לך כי מעתה תדעו רק בשורות טובות בעזרת השם.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(דר. ישראל הנדלר)
23/04/2018 10:48
אני שמח לענות על השאלות הנוגעות לניתוח הקיסרי הצרפתי החדש FAUCS French Ambulatory Ceserean Section

הרקע שלי

ראשית, מעט על הרקע שלי: אני רופא נשים מיילד מזה 23 שנים, סיימתי לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב, את ההתמחות בגינקולוגיה ומיילדות עשיתי בבית החולים שיבא ולאחר מכן שהיתי 3 שנים נוספות בארה"ב, שם עשיתי התמחות על ברפואת האם והעובר במרכז הרפואי HUTZEL בדטרויט, מישיגן, שנחשב לאחד מהמרכזים המובילים בעולם ברפואת אם ועובר. חזרתי ארצה ב 2005 ומאז ועד 2016 ניהלתי את מיון היולדות בשיבא. מ 2016 אני סגן מנהל המחלקה ובחודשים האחרונים מוניתי לסגן מנהל המערך המיילדותי. בנוסף אני אחראי על הכשרת מתמחים מכל רחבי הארץ במצבי קיצון במיילדות ומשמש כמרצה בכיר באוניברסיטת תל אביב ושותף לכתיבתם של כ-40 פרסומים מדעיים. במהלך כל הקריירה שלי, ניתחתי מספר עצום של ניתוחים קיסריים בשיטת משגב לדך. אין ויכוח על כך שהניתוח בשיטת משגב לדך הוא ניתוח מצוין, עם החלמה בהחלט טובה וסבירה לנשים.

החשיפה לניתוח

ב-2016, נחשפתי דרך הפיזיותרפיסטית סיון נבות לסרטון מעניין, בו מהלך הניתוח הקיסרי בוצע בשיטה שונה, כזו המנסה לאפשר ליולדת לחוות את הניתוח הקיסרי כלידה אקטיבית, ולאחריה התאוששות ותנועה חופשית של היולדת המנותחת תוך זמן קצר מאוד, כמו שמעולם לא ראיתי קודם לכן. – נכון שיש יולדות שגם אחרי ניתוח בשיטה "הרגילה" קמות באופן יחסי מהר ומתפקדות ביחס לאחרות, אך כאן היה משהו מ-א-ו-ד שונה ולא שגרתי ביחס למה שאני מכיר בהתנהלות של נשים אחרי ניתוח קיסרי.
כמי שמאוד מאמין בעובדה שלידה צריכה להיות חוויה חיובית ומעצימה לאישה, וצריכה להתקיים בדרך שלה (אני גם תומך נלהב בדולות, בלידה בתנועה ובליווי של היולדת על פי רצונה) הרגשתי שאני חייב להכיר (או לפחות לבדוק את הנס הזה מקרוב...)

הבאת הניתוח לישראל ולעולם

בשנת 2017 נסענו סיון נבות ואני לצרפת 3 פעמים כדי לעבור את ההכשרה בטכניקה אצל המנתחים הצרפתים. ניתחתי בהנחייתם 12 ניתוחים וכאשר שלטתי בטכניקה החדשה חזרתי לארץ וניסיתי להדביק בהתלהבות שלי את כל מי שרק היה חפץ ללמוד ולהתנסות בניתוח החדשני. אך מתברר שחלומות לחוד ומציאות לחוד – ובמקום לפגוש בסקרנות והתלהבות, פגשתי בעיקר בסירוב, ביקורת, בירוקרטיה ועוד התנהגויות מצד קולגות למקצוע שיפה להשאירם מחוץ לכתב. בית החולים היחיד שהיה נכון לפתוח את הדלת ולאמץ את החדשנות, היה בית החולים לניאדו, בראשות ד"ר בן-דוד מנהל המחלקה, שם התחלתי לנתח. הניתוח פרץ לתודעה באופן דרמטי לאחר 3 הניתוחים הראשונים כאשר ידיעות אחרונות הבינו את המהפכה ובחרו לפרסם על כך כתבה. בין אוקטובר לנובמבר נותחו 12 יולדות בלניאדו, ואז משרד הבריאות (ללא קשר לניתוח הזה) הפסיק לאלתר את כל הפעילות של הרפואה הפרטית בבית חולים זה, ואני, כמו כל יתר הרופאים שניתחו באופן פרטי בלניאדו, הפסקנו את הפעילות בבית חולים זה. אמנם הפעילות הופסקה בלניאדו, אך החלום שלי, שכל מי שנאלצת לעבור ניתוח קיסרי תוכל לחוות לידה ידידותית, עדיין קיים, ובמשך כל החודשים הללו, אני ממשיך במאבק לקדם את הנושא; הרציתי על הניתוח בכל מקום אליו הוזמנתי, מתוך מטרה להפוך ניתוח זה לישים בבתי החולים הציבוריים בארץ. הצגתי אותו בסורוקה בבאר שבע, בבית החולים זיו בצפת. בבית החולים כרמל בחיפה, בכנס של הועד הצפוני של האגוד לגינקולוגיה ומיילדות בחיפה, את המנתחים הצרפתיים מהם למדתי לנתח, הבאתי לשיבא בדצמבר 2017 שם נותחו 11 יולדות ביומיים, ולאחר שעשיתי ניתוח הדגמה אחד בבית החולים כרמל, הבאתי שוב את המנתחים הצרפתיים לבתי החולים כרמל ובני ציון בחיפה בתחילת אפריל האחרון (לפני כשבועיים). במקביל, ביחד עם הרופאים הצרפתים, אנו פועלים לקידום השיטה בעולם - ביצעתי ניתוח אחד בגיאורגיה ובעוד כשבוע הוזמנתי לבצע ניתוח כזה בוילנה ליטא וביוני הוזמנתי לכנס בנושא במונקו, אני גם מנסה לפתח בובת מודל שתאפשר לרופאים לתרגל הניתוח.

אחרי שניתחתי בשיטה זו כבר 17 ניתוחים בארץ, ועוד 12 בצרפת אני מתקשה לראות את עצמי מנתח בשיטת משגב לדך. הניתוח בשיטת FAUCS הוא ניתוח שבא, קודם כל, לכבד את היולדת, את הגוף שלה ואת החוויה שלה – גם בלידה וגם בהחלמה שלאחריה.

אודות ניתוח FAUCS

הניתוח פותח לפני 20 שנה בפריס על ידי כירורג וגינקולוג צרפתי בשם DR. DENIS FAUCK ומכאן גם שם הניתוח. עד היום בוצעו כ 5,000 ניתוחים בצרפת.

- הניתוח מתאים לנשים אשר נזקקות לניתוח קיסרי ראשון או חוזר, פתיחת העור נעשית בדיוק באותה צורה ובאותו מקום ובאותו אורך של חתך בו נעשה ניתוח קיסרי רגיל ואם היה ניתוח בעבר אז על גבי הצלקת הקודמת. אין צלקת אחרת או נוספת בניתוחים חוזרים!
- הטכניקה הניתוחית ב-ת-ו-ך הבטן שונה מהנעשה בניתוח הקיסרי בשיטת משגב לדך ("הרגיל") מכבדת יותר את האנטומיה של רקמות ושרירי הבטן מבחינת כיווני החיתוך של פתיחת הבטן, משמרת את רקמת החיבור בקו האמצע של הבטן וכך אינה פוגעת בכוח של דופן הבטן (ולא גורמת להיפרדות של שרירי הבטן), מה שגורם להפחתה בכאב ומקל על ההחלמה באופן דרמטי.

- חילוץ היילוד מעט יותר ממושך ודורש מיומנות, לפיכך ניתוח זה מתאים למצבים בהם אין דחיפות בחילוץ הילוד
- חילוץ הילוד דורש שיתוף פעולה של היולדת מה שהופך אותה לאקטיבית בלידה והיולדת רואה את הילוד נולד מבטנה.
- סגירת הרחם נעשית בתפר מעגלי המשאיר צלקת רחמית קטנה יותר מניתוח רגיל אשר צפוי שתהיה חזקה יותר (אך זה לא נבדק מחקרית).
- סגירת העור נעשית עם תפר תוך עורי נמס, ומעליו דבק האוטם את הצלקת, מה שאומר ששום דבר לא מנקב את העור (מה שגורם כאב), אין צורך להוציא תפרים, ואפילו פלסטר לא צריך להדביק מעל (כך שגם הכאב של הסרת הדבק של הפלסטר נחסך) ואפשר להתקלח כבר כשקמים מהמיטה.

היולדת קמה על רגליה והולכת לשרותים (הניתוח הינו ללא קטטר שתן) כעבור 3 שעות מסיום הניתוח עם התפוגגות ההרדמה האזורית. ולאחר כשעה נוספת מתחילה ללכת ולתפקד באופן חופשי עם כאב פחות באופן דרמטי מניתוח רגיל וללא פגיעה בכוח ובתפקוד של דופן הבטן.
החדרת הניתוח למערכת הציבורית הינה קשה ומאתגרת. אני מתנחם בכך שלמיכאל שטרק שפיתח את שיטת משגב לדך לקח כ15 שנים עד שהרופאים בארץ שוכנעו לנתח בשיטה שלו.

הניתוח כרגע מתבצע בבית חולים כרמל ובבני ציון אנו בשלב הכשרת המנתחים הבכירים שם, אשר יקחו חלק במחקר שנבצע. מחקר השוואתי (אשר לא בוצע עד היום) שלהערכתי יוכיח את יתרונות הניתוח לעומת ניתוח קיסרי רגיל. לאחר תום תקופת הלימוד נתחיל בביצוע המחקר בבתי חולים אלו. במקביל אני מנתח הניתוח בביח האנגלי בנצרת (כן נצרת.. עד לשם הגעתי כדי שאוכל לנתח בשיטה זו)

אשמח לענות לשאלות נוספות
(רחלי)
23/04/2018 17:35
תודה על המידע. זה נשמע מאד מעניין. האם אישה שמבקשת לעבור את הניתוח הקיסרי החדש יכולה להיענות בסירוב על ידי הרופא שלה? למה לא מציעים את האפשרות הזאת לנשים שמיועדות לניתוח קיסרי?
(שלי)
24/04/2018 15:38
תודה רבה על המידע המעניין דר. הנדלר. אני אשאל את הרופא שלי מה דעתו על הניתוח כי כבר ברור לי שאצטרך לעבור ניתוח קיסרי בקיץ בקרוב.
24/04/2018 17:36
שלום,

תודה על המידע המעניין ובהצלחה.

בברכה,
עו"ד עופר סולר
(שירם)
02/01/2019 21:32
האם ניתן לבצע את הניתוח אחרי 3 ניתוחים קייסרים ?
(מתלבטת)
20/06/2019 17:01
כמה נותחו בבני ציון ומה המסקנות עד כה?

תודה,

יערית
(ללי)
26/07/2019 09:14
עברתי את הניתוח איתך בבני ציון במסגרת הניסוי שערכו שם . חייבת לציין שזה ניתוח מטורף שחובה להכניס ולבצע בכל בית חולים . ההחלמה שלי הייתה מטורפת , תוך 4 שעות מהניתוח כבר עמדתי על הרגליים והתקלחתי לבד, טיילתי עם התינוק כמעט ללא כאב . הייתה לי אפשרות להשתחרר אחרי 3 ימים אבל בגלל בדיקת שמיעה של הילד השתחררתי אחרי 4 ימים . עלה והצלח ואמן ושכולן יצאו בידיים מלאות ..
(מנותחת)
08/11/2019 12:57
אני ביקשתי ב7.17 בפגישה מראש עם מנתח אחר מלניאדו שיעשה לי ניתוח כזה כי קראתי שיש ניתוח שבו לא חותכים את שרירי הבטן , הוא הנהן אמר אל תדאגי , מסתבר שזלזל בי לגמרי ועשה ניתוח קיסרי רגיל
( זהרי אהרוני)
20/12/2019 18:42
האם ניתן לנתח ניתוח קסרית צרפתי אחרי אחד ושתי ניתוחים קיסריים קלסיים בעבר ?
(לינא)
24/12/2020 04:34

האם הניתוח מתקיים בבי"ח כרמל? ומה השונה בינו לבין ניתוח ידידותי? והאם הוא נעשה באופן פרטי ולא מסובסד והוא עולה 15,000 ש"ח??
(א.מ)
13/12/2020 20:45
לפני כמה חודשים טופלתי במרפאת פוריות ששם התייחסו אלי בצורה מזעזעת כל הצוות, לא התייחסו לבכי שלי מהכאבים וכשלקחתי מהתרופות מרשם שלי החליטו שאני נרקומנית ומשם הכל התדרדר.
הביאו אותי ואת בעלי לשיחה עם מנהלת המרפאה, אחות ראשית, עו״סית, ופסיכיאטרית של בית החולים. במעמד השיחה הפסיכיאטרית העלתה נושאים שאני דיברתי עם פסיכיאטרית אחרת בקהילה כשנה לפני. ממש העלתה כל מיני נושאים, לאוזני כל הנוכחים ושאלה אותי עליהם כדי שארחיב. מול כל מי שהיה נוכח בחדר והיא לא ביקשה רשות לפתוח את התיק שלי מול כולם (גם לא ניתנה לי האופציה בכלל לשוחח איתה בפרטיות).
בסוף השיחה מנהלת המרפאה הציבה בפניי תנאי שלא אוכל להמשיך את הטיפול (החזרת העובר) אם לא אביא לה את כל התרופות שיש לי בבית. אציין שאלו היו משככי כאבים במרשם, לפי המרשם ובאישור רופא מהמרפאה שאני יכולה לקחת בזמן הטיפולים.
הכל מתועד ומוקלט אצלי, אבל בשיחה עם עורך דין נאמר לי שאין לי עילה לתביעה כי לא נגרם נזק. זה נכון? כי בפועל, אני לא מסוגלת ללכת לטיפול כרגע לבריאות הנפש כי אין לי מושג לאן זה יגיע! אני מתמודדת עם חרדות ודיכאון בעצמי וללא טיפול.

יש משהו שניתן לעשות בנושא?
21/12/2020 18:44
שלום רב,

לפי התיאור שנתת נראה שהפרו את זכותך לפרטיות ולחסיון המידע הרפואי אולם אני חושש כי גם אני סבור מהתיאור הקצר שנתת שספק אם המקרה יתאים לתביעת רשלנות רפואית בשל הקושי להוכיח נזק קבוע בר כימות.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(אלכס)
13/12/2020 23:41
ה-FDA פרסם באתר הרשמי שלו

רשימה של 22 תופעות לוואי אפשריות מהחיסון לקורונה:

* תסמונת גיליאן ברה (מחלת עצבים)

* דלקת מוחית חריפה

* דלקת בחוט השדרה

* דלקת קרום המוח

* פרכוסים / התקפים

* שבץ

* נרקולפסיה- קטפלקסיה

* אניפלקסיס (הלם אלרגי)

* אוטם שריר הלב

* דלקת קרום ושריר הלב

* מחלת כשל חיסוני

* מוות

* השלכות על הריון ולידה

* מחלות דימיאלינטיביות חריפות

* תגובות אלרגיות לא אנפילקטיות

* טרומבוציטופינה (מיעוט טסיות בדם)

* קרישה תוך כלית מפושטת

* תרומבואמבוליזם (פקקת ורידים)

* דלקת פרקים / כאבי מפרקים

* מחלת קווסאקי

* תסמונת דלקתית רב מערכתית בילדים

* מחלת החיסון מוגברת

האם במצב הדברים ולאור הסיכונים / סיבוכים / תופעות לוואי של החיסון, מותר לקבל החלטה לחסן את כל אזרחי ישראל בלי לתת את הדעת על התוצאות האפשריות של החיסון המסוכן הזה? האם ניתן יהיה לתבוע על רשלנות רפואית במידה ולאשם יגרם נזק רציני בשל החיסון של הקורונה?
(מיכל)
14/12/2020 14:54
הכוחות של חברות התרופות, ההשפעה האדירה שלהן ברמת ממשלות בכל מדינה חזקה בעולם ובעיקר בארצות הברית, הם שהובילו לאישור מהיר של חיסון שאף אחד באמת לא בטוח לגמרי שיעילות שלו כ"חיסון". ארגון הבריאות העולמי אמר וכתב שהחיסון רחוק מלפתור את משבר הקורונוה העולמי. האמת - מפחיד לקחת את החיסון. קראתי על עשרות אנשים שמתו מקורונה למרות שקיבלו את החיסון. בעוד כמה שנים יתחיל גל של תביעות רשלנות רפואית של נפגעי קורונה - כמו נפגעי הפוליו. אולי גרוע יותר כי החיסון ניתן ויינתן בקרוב לרוב אוכלוסיית העולם כנראה...
(איתן)
14/12/2020 22:24
אלכס, ה"רשימה" של תופעת הלוואי שכביכול פורסמה על ידי ה FDA היא פייק ניוז ברמה הנמוכה ביותר או במילים אחרות, זה פשוט שקר עלוב. אין בין הרשימה שפרסמת לבין המציאות כל קשר וחבל שאתה עוזר להפיץ את השקרים האלה, שעוזרים לזרוע עוד פחד ובהלה מיותרים. באתר ה FDA יש מסמכים ברורים ומפורטים אודות החיסון - ממליץ לך לקרוא באתר ה FDA ולא להסתמך על מקורות מידע כוזב.
21/12/2020 18:30
שלום,

איני מכיר את הרשימה הנ"ל ולמיטב ידיעתי נכון לרגע זה מבדיקות שנערכו בידי הגורמים המוסמכים כולל ה - FDA החיסונים בטוחים לשימוש.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(קרן)
16/12/2020 13:56
ילדתי לפני 3 חודשים בת. היא אובחנה עם לקות שמיעה. מסתבר שבלידה היו צריכים לעשות לה בדיקת שתן ל cmv ולא עשו. איזו בדיקה צריך לעשות עכשיו כדי לדעת אם נדבקה בוירוס? ואיפה עושים אותה?
21/12/2020 18:28
שלום רב,

לכל ילוד לוקחים דגימת דם וניתן לבקש לבצע בדיקת דם ל - CMV על דגימה זו גם בחלוף מספר חודשים.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(נטע)
13/12/2020 17:57
סבא שלי, בן 90 כמעט אושפז באחד מבתי החולים בארץ ועבר הזנחה על גבול ההתעללות מצד אחות במחלקה.
בקצרה: כשביקש באמצע הלילה להתפנות (בעודו יכול ללכת אך צריך עזרה באמצע הלילה במיטה גבוהה), נתבקש לעשות את צרכיו בחיתול.
לאחר שסיים וביקש שיחליפו לו, האחות לא הסכימה להחליף לו ואף לקחה מידיו את לחצן המצוקה כדי שלא יפריע לה עד הבוקר. הוא נותר עם החיתול מלא כ6 שעות, בוש נכלם ובוכה.
האם יש מקום לתלונה על התנהלות האחות מעבר לנזיפה מצד מעסיקיה? אשמח לתגובות מלומדות של עורך דין מומחה מטעמכם. תודה
21/12/2020 18:26
שלום רב,

לדעתי מדובר בהתנהלות אשר בהחלט מצדיקה בירור ובדיקה מעבר לנזיפה של הממונים שכן מדובר בהתעללות בחסר ישע על ידי מי שממונה על הטיפול בו. הדברים כמובן כפופים לבדיקה צפורטת של המקרה על כל פרטיו מעבר למתואר בפניה באופן כללי.

בברכה,
עורך דין עופר סולר

האמור לעיל אינו בגדר יעוץ משפטי ולא בא להחליף יעוץ משפטי
(אלי)
12/12/2020 11:36
לא רשלנות רפואית ממש אך קצת דומה:
כאם, הגשתי תביעת נזיקין במחוזי יחד עם בני שנפגע (אלסוחה) בעקבות פיברומיאלגיה רצינית שפיתחתי מאז. בקדם משפט, ולאחר הגשת תצהירי עדות ראשית, הוצע שאקבל רק במייטיב נזק. וכנראה יימחק שמי כתובעת. אם אסכים -האוכל לתבוע מחדש?
אודה מאד להשתדלות להשיב ככל הניתן, ללא דרישה לבדיקת כל התיק...
13/12/2020 10:26
שלום רב,

ככל שתקבלי פיצוי והתביעה שלך תדחה לא תוכלי לתבוע בשנית באותה עילה. מחיקת התביעה הינה עניין אחר והיא מאפשרת תיאורטית חידוש התביעה. חייבים להבין איזה הליך עומד על הפרק כדי להשיב לצערי.

בברכה,
עו"ד עופר סולר

האמור לעיל אינו בגדר יעוץ משפטי ולא בא להחליף יעוץ משפטי פרטני.
(עדן)
06/12/2020 18:19
אני בת 22 לפני 6 שנים יום לפני גיל 16 ילדתי את בני בניתוח קיסרי בשבוע 37+2 היה הריון תקין. העובר היה במיקום טוב ומשקל 3070. בדיקת GBS היתה חיובית באותו היום של הלידה רק בחודש תשיעי.

אני מרגישה שעשו לי ניתוח קיסרי מיותר, וללא סיבה מוצדקת. אני סובלת המון מהגב כל חורף ובנוסף יש לי צלקת מכוערת מהניתוח . ואם הכניסו לקיסרי ,למה עשו אפדריול ? אני מרגישה שנעשה בי דברים ללא הבנה ולא מוצדק. אני מבקשת לשמוע חוות דעת של עורך דין על המקרה הזה ולדעת האם לדעתכם אפשר לתבוע על מהלך הלידה.
06/12/2020 20:21
שלום רב,

את מוזמנת ליצור עמנו קשר טלפוני ליעוץ פרטני ונשמח לסייע.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(מעיין)
06/12/2020 18:03
בתקופת הצבא עברתי ניתוח כריתה בעצם הזנב עקב פילונדל סינוס, לפניי 4 שנים בערך עברתי שוב את אותו ניתוח רק שהפעם הסתבר לי שנישאר חור באיזור, בכל אופן נכון להיום שוב חזר לי הפילונדל באותו מקום אז בפעם הראשונה שניגשתי לרופא כירורג נאמר לי ממנו שלא ניראה לו שינתחו כי האיזור מאוד מצולק יש בו חור ובקושי יש עור שאיתו יהייה אפשר לסגור את הניתוח, בפגישה השנייה איתו לאחר חודש שוב נתן לי אנטיביוטיקה וביקר שאתייעץ עם פרוקטולוג והוא עדיין בספק אם ינתחו, האם ישנו כשל רפואי? האם הגיוני שנישאר לי חור באיזור ללא תיקון? האם ישנה דרך לברר על הצלקות הנוראיות שיש באיזור? ואיך אני אמורה להמשיך לחיות עם זה ללא ניתוח נוסף? אני לא יכולה לשבת או לשכב שתנוחות מסויימות ומקום כואב ומפריש דלקת באופן קבוע. פרוקטולוג יש רק באפריל. מה אעשה עד אז?
06/12/2020 20:20
שלום רב,

לצערי אין לי אפשרות לתת יעוץ רפואי בנוגע לטיפול הנדרש וכיצד מומלץ לנהוג. אם יתברר שהייתה התרשלות בטיפול הרפואי במסגרת הצבא יהיה קושי להגיש תביעת רשלנות רפואית שכן טיפול רפואי רשלני בחיילים אינו מאפשר הגשת תביעות בעילה של רשלנות אלא כנגד משר הביטחון להכרה בפגיעה עקב שירות.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(ליאת)
25/11/2020 21:06
הרבה זמן לקח לי להחליט האם לפרסם את סיפור הלידה שלי או לא, עכשיו החלטתי שאולי זה יעזור לי קצת לשחרר את התחושות השליליות סביב הסיפור ולהתרכז בחיובי.

אז בקצרה- ילדתי באסף הרופא בתחילת יולי 2020, שבוע 36+6 בשעה 23:47, אחרי שירדו המים בשעה 6 בבוקר ואחרי שאושפזתי ל 3 ימים במחלקת הריון בסיכון (המדהימה יש לציין) שבועיים לפני כן בגלל צירים מוקדמים. התינוק נולד במשקל 3145.
ועכשיו באריכות- כאמור ירדו לי המים בשבוע 36+6, הגעתי תוך שעה לאסף הרופא בכוונה ובהצהרה לכל מי שנגע בי שאני רוצה אפס הפרדה. במיון יולדות היו מקסימים, עשו את הבדיקות הרגילות (פתיחה של 1 בקושי), מוניטור תקין אחרי שאכלתי שוקולד, לקחו בדיקת קורונה. שאלו אם אני רוצה לחכות לצירים במחלקה או לעלות לחדר לידה ולקבל זירוז פיטוצין. כיוון שלא רציתי להיות מחוברת למוניטור כל משך הלידה, ביקשתי לחכות להתקדמות לידה יותר טבעית. פה התחילו טיפה ללחוץ עליי, הרופאה שבדקה הלחיצה ואמרה שאם תוך 12 שעות זה לא יתקדם אז גם ככה אהיה חייבת זירוז ולא בטוח שיהיה חדר לידה פנוי- אמא שלי שהיתה איתי נלחצה ובסוף נכנעתי והסכמתי לפיטוצין. עליתי לחדר לידה ב 9 ואחרי מקלחת וקצת התארגנות חוברתי לפיטוצין ואנטיביוטיקה (gbs שלילי, אבל לפי הנוהל זה נחשב לידה מוקדמת) ומוניטור בשעה 10.

המיילדת הראשונה (רותם) היתה קסומה וחבל שבשעה 15 סיימה משמרת. כמובן שלא היתה ממש התקדמות, התחילו צירים בקטנה, בלי פתיחה כמעט. אציין שהייתי עם מסכה כשהיו אנשי צוות איתי בחדר תמיד.
פעם אחת בלבד המיילדת השנייה נתנה לי לרדת מהמיטה כדי להתקלח ולהיות קצת על הפיזיו, ואז כבר התחילו הצירים הכואבים וביקשתי אפידורל, בשעה רבע ל 18 המרדים הגיע, כשאני רק עם פתיחה של 2 וקצת, אבל צירים של פיטוצין זה כואבבבב. מפה העניינים התחילו טיפה להידרדר... האפידורל עבד יופי (צד אחד יותר מהשני באופן מוזר), אבל לא חוברתי לקטטר ושתיתי המון מים! המיילדת אמרה לי לנסות לשחרר שתן לבד, ולא הצלחתי. ניסיתי לבקש ממנה שתבצע קטטר והיא אמרה שאם עד 21 לא אעשה פיפי היא תעשה זאת. למי שלא יודעת- שלפוחית מלאה מעכבת התקדמות לידה...
ב 20 הגיעה הרופאה התורנית ובדקה אותי, ולשמחתי הכריזה שאני בפתיחה מלאה ספינה -2 ושעוד שעה אני יולדת, יחד איתה היתה המיילדת הראשית במשמרת. הרופאה בפירוש אמרה לה "יש לך 2 לידות במקביל, את הולכת לבקש עוד מיילדות?" והמיילדת הראשית ענתה שהכל בסדר, ניגשה אליי לעמוד העירוי והורידה לי את קצב מתן הפיטוצין!

ציינתי בפניה שאני מרגישה שאני צריכה קטטר, והיא אמרה שכשהמיילדת שלי תתפנה היא תעשה זאת. מאותו רגע כבר לא ראיתי את המיילדת שלי, היא התחילה ליילד את היולדת בחדר הצמוד (שמעתי הכל) וזו היתה לידה ארוכה- היא הגיעה אליי רק 3 שעות לאחר מכן, ב 23.
חזרתי וביקשתי מהמיילדת הראשית, שנכנסה אליי פעם בשעה, שיבוצע קטטר ופשוט התעלמה ואמרה שכבר המיילדת שלי מסיימת. בסוף הייתי בלי קטטר משעה 18 עד 23. כשסוף סוף המיילדת שלי נכנסה אליי, היא רק התלוננה כמה קשה עבדה בחדר הצמוד ואז ממש נדהמה מכמה השלפוחית שלי מלאה.

מייד אחרי זה היו חילופי משמרת, והמיילדת החדשה שקיבלתי הגיעה עם מתלמדת, ואז נכנסה הרופאת מחלקה והתחילה להגיד שזה לא בסדר שעוד לא יילדו אותי, שזה לא בריא שיולדת נמצאת 3 שעות בפתיחה מלאה ואם תוך שעה אני לא יולדת היא מורה על קיסרי. פה כבר נלחצתי, והיה לי ברור שההתנהלות שלהם לא היתה תקינה.

באמת החליטו "להתלבש" עליי מאותו רגע, והרופאה נשארה לחלק מהלידה, לצערי גם לחצה לי על הבטן בלי להודיע או לבקש אישור, מה שגרם לי להקיא מייד אחרי. הכל בגלל הלחץ להתקדם עם הלידה.

שלב הלחיצות לקח כחצי שעה, התינוק יצא עם כף יד צמודה לכתף וגם זה הלחיץ אותם. כל התהליך הרגיש לי לא תקין... בעקבות זאת אני סבלתי ממספר קרעים לא נעימים ולתינוק נשברה עצם הבריח...

לאחר הלידה נאמר לי שלתינוק היה טיפה קושי בנשימה ולכן לא אושר לי אפס הפרדה, לא נתנו לי להניק מייד ואפילו לא נתנו לנו עור לעור, גם לא השהו חבל תבור בכלל. עטפו אותו, נתנו לי להחזיק אותו כ 10 דקות בזמן לידת השילייה והורידו לתינוקייה.
עברתי תפירה ע"י רופאה מתלמדת, שנורא התקשתה וזה לקח לה קרוב לשעתיים, היא אמרה שיש דימום שהיא לא מוצאת מאיפה בא ושכל נגיעה שלה עושה שם קרע נוסף, ואז הסתבר שהמיילדת המתמחה לא כיווצה לי את הרחם מספיק לפני כן, ורק כשהרופאה הראשית חזרה היא נתנה לחיצה מספיקה שהוציאה המון המון דם ושהדימום שהרופאה המתמחה ראתה הגיעה משם בעצם ולא מקרע שהיא פיספסה- מה שאומר שעברתי כמה תפרים שלא באמת הייתי צריכה כנראה.

אלו היו השעתיים הכי קשות בכל הלידה, כשאני בלי התינוק, עוברת עוד ועוד תפר ומתפללת שזה ייגמר (בקושי יכלתי לשבת שבועיים אחרי).
עליתי למחלקה בשעה 2 בערך וחיכיתי לשעה 6 שאחות תגיע לעזור לי לקום, ומייד הלכתי לתינוקייה.

הסתבר שהתינוק שלי עוד לא עבר בדיקת רופא ולא נתנו לי לקחת אותו עד אז. הייתי פצועה בטירוף, לא יכלתי לשבת שם, אז חזרתי לחדר בלב כבד. אף בדיקה או טיפול בתינוק לא נעשה בנוכחותי, כל שעה בערך הלכתי לתינוקייה עד שהסכימו לי לקחת אותו לחדר ושם הוא נשאר עד שקיבלתי אישור לעבור למלונית בשעה 14. גם אז לא יכלתי לקחת אותו בעצמי, הייתי צריכה להחזיר אותו לתינוקייה ולעלות לבד למלונית, כי בדיוק היו חילופי משמרת והרופא לא הסכים לעשות לו בדיקה ולאשר שיעבור למלונית. אז שוב הופרדנו לבערך חצי שעה.

מבחינת המחלקה הרגילה באסף הרופא- לא היה נעים שם בכלל, הבדל שמיים וארץ לעומת מחלקת הריון בסיכון שנמצאת באותה קומה כמו מחלקת אפס הפרדה. אומנם הצלחתי לקבל יועצת הנקה שכן עזרה לי מאוד, אבל שותפתי לחדר ממש לא הצליחה (חדר של 3, אבל בגלל הקורונה המיטה האמצעית בכל חדר נותרה פנויה). לא הצלחתי אף פעם להשיג אחות, לא ניגשו אלינו כלל, היחס היה אפסי, התנאים אפסיים ממש. מזל שעברתי מייד למלונית.
לסיכום, עבור מי ששרדה עד פה, הלכתי לבית חולים אסף הרופא בגלל ההמלצות על מחלקת אפס הפרדה, וההתנהלות של הצוות ביולדות, לדעתי, פשוט מנע ממני את החוויה הזו. כל כך ציפיתי לעור לעור הראשוני, להנקה מייד אחרי הלידה (הוא הספיק לקבל פעמיים תמ"ל עד שלקחתי אותו, מאז הוא על הנקה מלאה), לאפס הפרדה הזה. לא תיארתי לעצמי שאלד בכזה לחץ ובעקבות זאת אני והתינוק שלי גם נסבול מפציעות פיזיות. הלידה שלי היתה יכולה להיראות אחרת אם רק היתה מיילדת פנויה ולא הייתי צריכה לחכות 3 שעות עם פתיחה מלאה.
26/11/2020 17:22
שלום,

תודה על השיתוף בחוויה האישית שאין לי ספק שתסייע לרבות מהקוראות.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(שרונה)
25/11/2020 16:16
היי, אני עם כאבים חזקים קיבלתי הפניה לבדיקת MRI ע"י רופא של הקופה, אך הקופה מסרבת לממן ורוצה שאמצא את ההליך עם ct קודם לכן. מאחר ועברתי בעבר ct ו pet ct ואלו בדיקות מסרטנות, ומאחר ויש לי כבר MRI מלפני הפגיעה מצא לנכון הרופא להמליץ על בדיקה זו. האם יש דרך לתבוע את הקופה במידה ולא תאשר או להפחיד אותם עם מכתב עו"ד? האם יש לקופת חולים זכות לסרב לאשר בדיקה רפואית, הגם שהיא בדיקה יקרה, לפי המלצה של רופא שסבור שזה הדבר הנכון לצורך אבחון הבעיה הרפואית שלי? מה אתם ממליצים לעשות?
26/11/2020 16:29
שלום רב,

הפורום עוסק בתביעות רשלנות רפואית ופחות בזכויות מטופלים אל מול קופת החולים, המאבק אל מול הקופות בנושא מימון בדיקות יקרות מוכר ואני ממליץ להתייעץ עם עורך דין מנוסה בתחום זכויות מטופלים.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(מושיק)
22/11/2020 07:54
לפני כיומיים אמי בת 77 שברה את רגלה בזמן נפילה בבית (ברך תותבת) ופונתה לבית חולים תל השומר גיבסו אותה והעבירו לאישפוז. לאחר צילומים ו ct. החליטו שצריך לבצע ניתוח. לאחר יומיים באישפוז שלדעתי בעצמם בזבוז זמן, החליטו היום בישיבת הרופאים לנתח אותה רק ביום שלישי הבא. (ז"א שאמי תשב כ 7 ימים בהמתנה לניתוח שבר ברך תותבת) טענת בית החולים היא שאין מקום.

אני אמי ומשפחתי חוששים מאד בנוגע להחלטת העיכוב ולא רוצים שייגרם לה נזק רפואי בלתי הפיך בגלל המצב הזה. כרגע נמצא בין הכסאות. מה אפשר לעשות לפני שיהיה מאוחר מדי מדי?
22/11/2020 12:32
שלום רב,

הנושא של המתנה לניתוח מהווה לעיתים קרובות סלע מחלוקת בין המטופלים ובני משפחותיהם לבין הצוות הרפואי, קשה למדי לתקוף משפטית החלטה לדחות את הניתוח גם אם החלטה זו לכאורה גורמת סבל מיותר למטופל כי הצוות הרפואי תמיד יכול לטעון כי ההחלטה על דחיית הניתוח הינה בשל שיקולים רפואיים ומערכתיים ובפרט צורך לבצע ניתוחים אחרים דחופים יותר.
אם בשל הדחיה ייגרם חלילה נזק ממשי קבוע ניתן יהיה עם זאת לשקול הגשת תביעת רשלנות רפואית בהמשך.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(גאיה)
08/11/2020 22:52
שלום רב,
בת 46, נשואה, אם לשני בנים.
בשנת 2011 עברתי תהליך ivf עקב בעיות זרע של בעלי,
את תהליך ה ivf עברנו במחלקת ivf בבית חולים באיזור השרון. בסיום התהליך, שהיה קשה לי מאוד נולד לנו בן.
בשלב המשמח שהתבשרתי שאני בהריון, נתבשרתי שנשארו 5 עוברים מסוג בלסטוציסט במחלקה שהועברו להקפאה (בידי קיימים מסמכים). כאשר נכנסתי להריון מחלקת ה ivf עברה למשכנה החדש בבניין סמוך וכאשר הגעתי לבקר עם בני התינוק שבנתיים כבר נולד ביקרתי במבנה החדש.
כל זה קרה לפני 10 שנים.
במהלך השנים הללו חשבתי לעצמי מתי יהיה זמן מתאים לתינוק נוסף, היות ויצאתי ללימודים ארוכים, עזבתי את המחשבות הללו.
לפני מס ימים התקשרתי למחלקת ה ivf במטרה לבדוק אפשרות להפשרת המוקפאים שלי. תשובת המעבדה היתה שאין לי עוברים מוקפאים....
הסברתי שבהחלט יש לי ומעבר לזכרוני שיש, יש לי מסמכים שמאשרים זאת.
בנתיים, בדקתי מה החוק אומר בעניין וגיליתי שב 5 שנים הראשונות היחידה אמורה לשמור לי על העוברים בהקפאה ללא תשלום ולאחר מכן ליצור איתנו קשר על מנת לדעת אם נרצה להמשיך בהקפאה בתשלום או להשמיד את המבחנות. כמובן שאף אחד לא יצר איתנו קשר, לא הגיע שום מכתב רשמי ולא חתמנו על טופס הסכמה להשמיד את המבחנות.
בתחושה שלי במהלך המעבר של היחידה למשכנה החדש (שקרה ממש בתחילת ההריון שלי) הם איבדו את המבחנות שלי ולכן גם לא יצרו קשר בתום חמש שנות ההקפאה הראשונות....
איך להמשיך בבירור מכאן?
אני חוששת שבית החולים ינסה לטייח את המקרה או ימציא תירוצים, מעבר לכך אני באמת רוצה לדעת לאן נעלמו העוברים המוקפאים שלי? מיותר לציין שבגילי כיום אינני בטוחה שכדאי לעבור שוב תהליך מלא של ivf, וסמכתי על כך שיש לי מוקפאים להחזרה....
התסכול גדול!
אשמח לעצה כיצד להתנהל מול בית החולים כרגע.
תודה.09/11/2020 11:16
גאיה שלום,

המקרה שאת מתארת בהחלט מעורר סימני שאלה באשר לאיכות הטיפול בעוברים המוקפאים, ציינת בצדק כי יש נוהל ברור לגבי שמירת העוברים וקבלת הסכמה מההורים בנוגע לוויתור עליהם ונראה שנוהל זה הופר במקרה זה.

משרדנו טיפל ומטפל במספר תביעות בנושא של אובדן עוברים מוקפאים, אני מכיר את הנושא מקרוב ואת מוזמנת ליצור עמנו קשר טלפוני לייעוץ פרטני.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
072-3340001
(שיראל)
08/11/2020 14:43
שלום , אמא שלי סובלת מנסיגת חניכיים , מה שגורם לדלקות חריפות ושיניים שיוצאות מעצמן , טופלה ע"י רופא שיניים כירוגי שהיה אמור לעשות כ14 שתלים ובגלל מצבה הכלכלי הקשה הוא הסכים שהיא תשלם לאט לאט כמה שתוכל,חשוב לציין שהיא עוד לא התחילה לשלם לו ... עשה לה רק צילום פנורמי (למרות שבשביל שתלים חייבים סיטי רק שהיא לא ידעה את זה)התחיל בקצב מאוד מהיר לעקור שיניים בלסת העליונה והתחתונה וישר היה מכניס את השתלים באותו היום עם כתרים זמניים , את הלסת התחתונה "סיים" ( זאת אומרת שם את השיניים הסופיות שניראות כמו תותבות מגוש אחד של אקריל) ולפני שהתחיל את העליונה דרש 7000שח מיידית אם לא הוא לא ממשיך את העבודה , לאמא לא היה סכום כזה והוא פשוט ניתק כול מגע ולא עונה יותר לטלפון וכו' , רק שהוא השאיר אותה(כבר שנה עכשיו) עם לסת עליונה עם כתרים זמניים(שאמורים להחזיק מקסימום חודש) שפשוט לא אמורים להיות שם נופלים כול הזמן וכאבים באיזור השתלים עצמם .
אז היא פנתה לרופא אחר על מנת שידביק לפחות את אחד הכתרים חזרה הוא עשה לה בדיקת סטטוס ואז הוא חשכו עיניו , הוא גילה:
1 שכמה שתלים נדחו על ידי הגוף ובגלל זה הכאבים .
2 שיש שתלים שזזים כי חסר שם עצם.
3 שאין כזה דבר לעשות שתלים בלי בדיקת סיטי חוסר אחריות.
4 הוא היה חייב לעשות לה השתלת עצם ואז לתת שהחניכיים יאחו ורק אז אחרי כמה חודשים לעשות שתלים .
5 שהוא לא עשה ככ הרבה שתלים אלא עשה גשרים זאת אומרת על כול שתל 3 או 4 שיניים דבוקות , עבודה מכוערת של עובד בניין...
קיצר חתיכת עבודת קצבים הוא עשה שם .... אבל לאמא אין כסף לתקן והיא מפחדת עכשיו לחזור אליו...( גם אם היה כסף )
היום שתל אחד(שכולו חלודה) הכולל 4 שיניים קדמיות נפל ... אשה בת 56 עם חור ריק משיניים באמצע הפה ומסמר.... תתארו לכם.
הייתה פה הרבה רשלנות רפואית אז נכון היא עוד לא שילמה אבל הוא דורש כסף שהיא "חייבת" לו עד כה.

פגשנו כמה מומחים כולם אומרים שזה קטסטרופה וחוזר שפיות ואחריות מה שהוא עשה בצורה שהוא עשה וצריך להוריד הכול ולהתחיל מאפס.

כמה כאב פיזי עוגמת נפש במיוחד שה"רופא" הזה מספר לכול מי שרוצה לשמוע שאמא שלי גנבה אותו ולא שילמה לו על כול " העבודה " שעשה!

שאלנו אנשים שטופלו אצלו בעיר כולם סיפרו שהוא עשה להם עבודה על הפנים ועם כולם הוא עובד באותה צורה של " אם אין לך כסף אני אטפל בך ותשלם כמה שאתה יכול קצת כול פעם " זאת השיטה!

יש פה כמובן עילה לתביעה, נכון, או שאני טועה?
09/11/2020 11:11
שלום רב,

אני מניח מהתיאור שלך שיש מקום לבחון ברצינות תביעת רשלנות רפואית במקרה זה בפרט נוכח התרשמות רופאי שינים נוספים מטיב הטיפול ותוצאותיו.
עם זאת הערכה רצינית ומבוססת צריכה להתבסס על מלוא התיעוד הרפואי כולל צילומים והיא תעשה על ידי רופא שינים שיערוך לאחר מכן חוות דעת רפואית בכתב המבססת את טענות ההתרשלות ואת הנזק שנגרם.
רצוי לפנות בשלב ראשון באופן מסודר אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה וסיוע בקבלת מלוא התיעוד ופניה למומחה הרפואי המתאים לקבלת חוות דעת.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(ר.ב)
03/11/2020 17:09
שלום לעורכי הדין

הרופאים אומרים, רק עכשיו כשאני חודש לפני לידה (!) שיש לתינוק שלי בעיה רפואית נדירה שאובחנה רק במקרה (ובאיחור משמעותי) המקרה שלי נקרא המיוורטברה - פגיעה בחוליות עמוד שדרה של העובר, החוליות שקרובות לאגן, לצערי הרופאים אומרים שלא נתקלו במקרה הזה עדיין ולא יודעים לתת לי תשובות חד משמעיות וברורות מה יהיה עם הילד לאחר שיוולד. אומרים רק שיש מצב למעל 50% נכות באיזורי הרגליים, ישיבה, עמידה, הליכה, וגם יכול להיות שלא.

אציין כי עברתי את כל הבדיקות שהרופאים שלחו אותי בהריון וכולן היו תקינות. עשיתי סקירת מערכות ולא אמרו לי כלום. רק לפני שבוע בבדיקת אולטרסאונד ראו משהו מוזר ושלחו אותי לסקירה מכוונת ואז מצאו את הפגם הזה שנקרא המיוורטברה.

ברור לגמרי שלא נעשה הפלה בשבוע כל כך מתקדם. בעלי ואני עדיין בהלם מוחלט. אין מידע ואין תשובות על הבעיה הרפואית הנדירה הזאת. נראה שלרופאים אין מושג. מלחיץ מאד.

רציתי לדעת מה דעתכם על המקרה הזה? מה אתם מציעים לעשות? האם אפשר לתבוע את הרופא שליווה את מעקב ההריון ולא אבחן את המצב הנדיר והמורכב הזה בחודשים הראשונים, בסקירת המערכות הראשונה שעשיתי? האם זה הגיוני שלא רואים את הבעיה הזאת עד שבועות ספורים מהתאריך המיועד?
05/11/2020 19:10
שלום רב,

אין לי לצערי כל דרך על בסיס המידע החלקי וללא מסמכים רפואיים להעריך האם הייתה אפשרות לגלות את הבעיה בשלבים מוקדמים יותר של ההיריון. ככל שלא תפסיקו את ההריון מומלץ לשמור את התיעוד הרפואי ממעקב ההריון ובפרט דיסקים של סקירות מערכות או תמונות ולערוך יעוץ עם עורך דין בהמשך.

בברכה,
עורך דין עופר סולר

האמור לעיל אינו בגדר יעוץ משפטי ו/או רפואי ולא בא להחליף יעוץ רפואי או משפטי
(רעות)
03/11/2020 09:43
אני ועוד כמה בנות עברנו אצל אותו מנתח ניתוח אף - כבר שנתיים אני לא נושמת כמוני יש עוד הרבה.

היחס שלו היה גרוע ומן הסתם גם העבודה,
חלק מהבנות עברו ניתוח חוזר ושילמו מלא כסף לאחר מכן, חלק לא נושמים בכלל וחיים עם זה,
דבר ראשון האם יש עילה לתביעת רשלנות רפואית נגד הרופא?

יש הוכחות שלא היתה בעית נשימה לפני,
דבר שני בגלל שזו הייתה החוויה שלי ממנו דאגתי להגיב בפוסטים בקבוצה של ניתוחי אף,
שהיחס שלו היה ממש גרוע, ולי הוא הרס את הנשימה, ומבחינתי הוא סנדלר ולא רופא ,
הוא שלח לי מכתב מאיים מעורך דין,
שהוא תובע אותי על 200 אלף שקל נזקים למוניטין שלו!
מה עושים במצב כזה?
05/11/2020 19:05
שלום רב,

לנושא הרשלנות הרפואית - ניתוח אף אסתטי עלול לגרום לקשיי נשימה לעיתים בשל התרשלות באופן ביצוע הניתוח ולכן כדי להעריך אם זהו המקרה אצלכן יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם רופא מומחה בתחום א.א.ג, כדאי לפנות תחילה באופן מסודר בפגישה אל עורך דין מנוסה בתחום ואת מזומנת לפנות אלינו ליעוץ.
יש להיות זהירים לגבי התבטאויות ברשת בנוגע למקרה על מנת שלא תעלה טענה של לשון הרע, איני עוסק בתביעות לשון הרע וכדאי להתייעץ עם עורך דין בתחום זה.

בריאות שלמה,
עורך דין עופר סולר
(לינוי)
02/11/2020 10:37
רציתי לשאול שאלה עקב מקרה שקרה במשפחתי ודי יצאתי מבולבלת ממנו.
הזעקנו צוות רפואי הביתה ע"י לחצן מצוקה של חברה פרטית.
הגיעו אלינו שני אמבולנסים מחברות שונות וגדולות (שלא נזכיר את שמן כעת).
היו חילופי דברים וויכוחים בין אנשי הצוות ומתוך סקרנות חיפשתי מידע באינטרנט ולצערי לא מצאתי, אוליי מישהו יוכל לשפוך אור על הנושא.
האם בחוק מוגדר ארגון ספציפי שעליו מלאכת פינוי מטופלים לביה"ח?
במידה והגיעו צוות אמבולנס רגיל וצוות טיפול נמרץ מארגונים שונים, ההיגיון הבריא אומר שהרופא בטיפול הנמרץ יתן את המילה האחרונה, האם ישנו איזה חוק שטוען כי על הרופא לקבל אישור לפינוי מהארגון השני?
האם חוקי לומר לאמבולנס מארגון פרטי שהגיע קודם לאירוע שהוא לא זה שימשיך את הטיפול במטופל והוא יפונה ע"י ארגון אחר?
רק אדגיש שמה שמעניין אותי זה מי יכול לבצע את המטלה הזו או מה הדרישות לכך מבחינה חוקית ופחות עיניין תשלום או הסכמי עבודה מול קופות החולים.
תודה רבה על תשובותיכם!
05/11/2020 19:00
שלום רב,

למיטב ידיעתי למגן דוד אדום מגיעות כל קריאות החירום ולפי חוזר מנכ"ל של משרד הבריאות מד"א אחראי על הזנקת כוננים מורשים לטיפול במקרי חירום.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(שרון)
01/11/2020 17:12
היי,

איך אני יכולה להתלונן על רשלנות רפואית?
לפני כמה חודשים עברתי אולטרסאונד צוואר עקב מישוש בלוטה מוגדלת ואכן יצא 2 בלוטות לימפה מוגדלות בצד שמאל צוואר קדמי.

נשלחתי לביצוע fna וכשהגעתי לבדיקה, בדקו קודם כל עם אולטרסאונד כדי לראות איפה בדיוק לדקור והופ, לא מצאו שום בלוטות. התעקשתי והראיתי להם שוב ושוב איפה הבלוטות המוגדלות ולא משנה כמה חיפשו לא מצאו אותן. מנגד, בצד השני מצאו בלוטות מוגדלות אחרות והחליטו לדקור ולשאוב משם בטענה שבצד שמאל נעלמו הבלוטות. הבדיקה היתה סיוט וסבלתי מכאבי תופת במשך כמה ימים לאחר מכן.
היום כעבור כ3 חודשים הגעתי לאולסטרסאונד מעקב והפתעה! הבלוטות בצד שמאל עדיין קיימות ואפילו גדלו במעט. לא נעלמו ולא נעליים. טכנאית האולטרסאונד היתה בהלם כשסיפרתי לה על מה שקרה בfna ועל זה שלא ראו את הבלוטות הרלוונטיות ודקרו פעמיים סתם במקום לא רלוונטי.

יש מה לעשות עם המקרה הזה? מרגישה בסיוט, וכנראה אצטרך לעבור את הfna המחריד הזה שוב בצד שמלכתחילה הייתי אמורה לעשות רק בגלל הטעות שלהם.
05/11/2020 18:56
שלום רב,

כדי להעריך את המקרה בצורה מסודרת יהיה צורך לעיין בתיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים. הקושי במקרה גודמת במקרה שאת מתארת הינו כי ככל הנראה לא נגרם נזק קבוע בשל ההתרשלות גם אם תוכח ואז עולה השאלה האם עלויות ניהול התביעה יצדיקו את הגשתה מבחינה כלכלית שכן הפיצוי במקרה של נזק שאינו קבוע הוא מתון ביותר מבלי חלילה להקל ראש בסבלך.
מציע לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת סיכויי התביעה והיקפה.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(דניאל)
01/11/2020 17:10
הייתי בבדיקות היום במכון אולטראסאונד לבדוק שהכל תקין לצערי התברר לי שהשק הריון לא תואם את תאריך המחזור האחרון ולכן זה לא תקין שלחו אותי למיון הלכתי למיון לפי תאריך המחזור האחרון שוב אמרו לי לא תקין...

הרופא אמר לי לתאם תור לביצוע הפלה אבל קודם לפנות לוועדה תמימה לגמרי הלכתי לוועדה הכל באותו בית חולים מהרגע להרגע תיאמו לי תור לגרידה לעוד שבוע וחצי!

לא רק שאני סובלת מכאבים אני גם צריכה להסתובב עם משהו לא תקין בתוך הגוף שלי כמובן שהבעתי את דעתי ואמרו לי ״זה נורמלי״ ״ככה מתנהלים זה לא מסכן חיים״ הגעתי לבית התקשרתי לרופא פרטי ותיאמתי תור להפלה כבר מחר.

רציתי לשאול אם זה באמת תקין לשלוח אותי לבית עם הריון לא תקין? האם אין כאן רשלנות רפואית שנותנים לאשה להסתובב שבוע שלם עם תינוק פגוע ולא תקין שגדל בבטן שלה?
חיבת לציין שאני סובלת מכאבי תופת כבר שבוע ואני כמו סמרטוט... מה אתם אומרים?
01/11/2020 17:23
שלום רב,

למיטב ידיעתי בשבועות מוקדמים אכן תור להפסקת הריון ברפואה הציבורית יכול לקחת גם שבוע וחצי, זה בוודאי אינו נעים ועלול לגרום עוגמת נפש אולם איני בטוח שמסכן את האישה, יש לבחון זאת עם גניקולוג.

בברכת בריאות ובשורות טובות,
עורך דין עופר סולר


 1   2    3    4    5    >>  

:עבור אל עמוד

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

16 באוגוסט 2020

עורכי הדין שלנו עונים ...

עורכת הדין ארבל קפלינסקי ועורך הדין עופר סולר עונים לשאלות נפוצות בנושא רשלנות רפואית!

קרא עוד

03 בינואר 2021

רשלנות באבחון חסר מזער...

הילד/ה אובחנה רק לאחר הלידה עם חסר מזערי בזרוע הקצרה של כרומוזום 1p36? משרד סולר קפלינסקי מייצג מ...

קרא עוד

03 בינואר 2021

אבחון תסמונת פראדר ווי...

חשוב וניתן לאבחן תסמונת פראדר ווילי לפני ובמהלך ההריון והרופא שמלווה את מעקב ההריון שלך, חייב ליי...

קרא עוד

05 בינואר 2021

בדיקות NIPT ו-NIPD מתק...

ריצוף הגנום העוברי מהדם של האם באמצעות בדיקת NIPT או NIPD מאפשר לאבחן אין ספור מומים גנטיים בעובר...

קרא עוד

10 בינואר 2021

חייבים לאבחן תסמונת XY...

במקרה של לידת תינוק עם תסמונת XYY מבלי שהתסמונת אובחנה במהלך ההריון, בהחלט סביר כי המדובר על רשלנ...

קרא עוד

17 בינואר 2021

שינויים במבנה הכרומוזו...

שינויים ולו הקלים ביותר במבנה הכרומוזומלי של העובר עלולים להוביל לתסמונות גנטיות נדירות וקשות, כא...

קרא עוד

17 בינואר 2021

אבחון תסמונת קליינפלטר...

נכון לשנת 2021 אין כל סיבה ללידת ילד הסובל מתסמונת קליינפלטר, מבלי שהרופאים אבחנוט את התסמונת עוד...

קרא עוד

19 בינואר 2021

מה אפשר לגלות בבדיקת N...

בדיקת דם פשוטה ונטולת סיכונים בזמן ההריון, יכולה לאתר מוטציות גנטיות נדירות אצל העובר שלך! אילו מ...

קרא עוד

19 בינואר 2021

אבחון מוקדם של תסמונת ...

למרות היותה של תסמונת לנגר-גדעון נדירה מאד, עדיין חשוב ובהחלט ניתן לאבחן את התסמונת במסגרת בדיקות...

קרא עוד

24 בינואר 2021

פגיעה במבנה של כרומוזום 5

שינויים במבנה של כרומוזום 5 עלולים לגרור תסמונות גנטיות קשות ובכל מקרה, ניתן וראוי לאבחן שינויים ...

קרא עוד

24 בינואר 2021

אבחון מוקדם של תסמונת ...

תסמונת ה-X המשולש נפוצה יחסית לתסמונות גנטיות אחרות בקרב נשים ובכל מקרה, ניתן וחשוב לאבחן אותה בש...

קרא עוד

פניה אישית ודיסקרטית

עורכי הדין שלנו לרשותך, בכל שאלה! פנה/י לקבלת ייעוץ משפטי אישי ותשובות בכל שאלה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36