סולר קפלינסקי רשלנות רפואית malpractice
שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

פורום רשלנות רפואית


נושא
מחבר
תאריך ושעה

(אילנית חרזי)
16/07/2019 12:14
אני רוצה לפרסם את הסיפור הממש לא נעים שעברתי בקופת חולים מכבי ובבית חולים לניאדו בנתניה.

אז ככה אני שבוע 30+3 להריון - סוג דם o- היה לי דימום בבור התקשרתי לאחות מכבי ששלחה אותי למוקד נשים ברעננה שזה הכי קרוב לנתניה לקבל אנטי d.

כמובן ששעה אחרי כבר היינו שם ואני עם 2 בנות (לא לשכוח שזה החופש ולא לכולם יש סידור של בייביסיטר)

כמובן שהגענו בדקו מוניטור עוברי ועשו בדיקת אולטרסאונד. אמרתי לאחות שלא קיבלתי את החיסון ושאני צריכה לקבל... כמובן שהיא סירבה בטענה שהם נותנים רק בדימום שבתחילת ההריון ונחשו מה, היא היתה חייבת לתת אבל הכל בירוקרטיה בתוך הקופה בין הסניפים מי מבזבז את הכסף על הזריקה מפה לשם הרופא אמר לי לקבל דחוף אמרתי לו שייתנו לי אמר שלא רק במרפאה בנתניה....

מפה לשם דיברתי עם האחות המלווה שהסבירה לי שיש לי עד 72 שעות לקבל את החיסון ובמוד נשים היו חייבים לתת לי ללא בדיקת דם הניקראת ומבס וכמובן שהתנהלתי 3 שעות בטלפון עם מוקד אחיות מכבי, שבסוף נתנו לי ללכת לחדר מיון לקבל...

לצערי לניאדו זה הבית חולים שהכי קרוב לי לבית וקרוב 2 רחובות ממני. הלכתי לשם אמרו לי שאם נותנים לי אני צריכה להתאשפז יום ולילה הסכמתי למרות הקושי שהשארתי את בנותי עם בעלי ושאני יודעת שזה קושי לא נורמאלי והייתי לבד בבית חולים משעה 8 עד 10 בלילה חיכיתי למיון שיעשו לי קבלה ונחשו מה?

מודיעים לי ב-10 שלא יכולים לתת לי את החיסון בגלל בירוקרטיה ושעליי לחזור לקופת חולים מכבי, אך למרות שהקמתי קול צעקה לאחר המתנה נוספת בשעה 11 בלילה אמרתי להם שאני רוצה לקבל טיפול ושהרופאה שלחה אותי לפה וזה משולם וזו בעיה שלי אם אצטרך להוסיף תשלום על החיסון כמובן שלא עזר לקחו לי דם כדי לדעת אם יש לי נוגדנים ונחשו מה, בשעה 12 וחצי בלילה מגלים שהגוף לא ייצר נוגדנים ואני חייבת דחוף לקבל ולמרות כל זה שיחררו אותי ב-1 וחצי בבוקר כדי שארוץ חזרה לרעננה יום שישי וכן בנות יום שישי היום ואני חוזרת למקום שממנו כל הבלאגן התחיל ויש לציין שהרופא במוקד מכבי, שלא נתן לי את החיסון הוא אחראי במחלקת נשים בלניאדו וכל האחים והאחיות פנו אלי שעליי לתבוע אותו ואמרו לי שיבדקו את הנושא לעומק בגלל רשלנות רפואית שלו.

בושה של התנהלות. לדעתכם שווה תביעה במקרה כזה?
(אושרי כ.)
15/07/2019 15:38
שלום לעורכי הדין
אבא שלי מעשן כבד כבר הרבה שנים. לפני שנה בערך אתחיל לסבול מכאבי גרון. עשו לו כמה בדיקות אבל את הסרטן תכלס אבחנו כמעט שנה באיחור בגלל רשלנות רפואית לפי מה שאנחנו מבינים. שווה לתבוע במקרה כזה של אדם מעשן?
16/07/2019 10:43
אושרי שלום,

אצל אנשים אשר הנם מעשנים כבדים הסיכון לסרטן ריאות הינו גבוה משאר האוכלוסייה ולכן בתלונות על סימנים חשודים הרופא אמור להזדרז בבדיקות לאבחון. אין מספיק פרטים בתיאור המקרה שלך כדי להעריך אם אכן התגלתה במקרה זה התרשלות בטיפול אולם העובדה כי אביך מעשן אין בה כשלעצמה כדי לסכל תביעה אם אכן היתה התרשלות בטיפול ואולי אפילו להפך.
אני ממליץ שתפנו בהקדם אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה, איסוף התיעוד הרפואי והפניה למומחה הרפואי המתאים לבחינת המקרה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(רחל)
11/07/2019 09:37
עברתי קיסרי מספר ארבע השבוע. היה אמור להיות ביום רביעי (היום בעצם) אבל הקדימו ביומיים כי חשבו שיש משהו לא תקין לפי תוצאות המוניטור שעשיתי באופן קבוע כבר 6 שבועות. אכן היה ניתוח לא פשוט וגילו שם היפרדות די נרחבת של הצלקת הרחמית יחד עם קצת הידבקויות. בכל אופן, אסכם את הדברים החיוביים והשליליים פה למי שחושבת לעבור ניתוח בבית חולים הזה.
חיובי:
ניתחה אותי בסופו של דבר דר' חפץ (לא דר'. קסטל שהיה אמור לנתח בתאריך המקורי, מה שמאוד אכזב אותי, ולא דר'. הנדלר שאמרו שהוא ינתח באותו היום אבל משום מה התחלף לדר. חפץ) - לא הכרתי אותה לפני וחששתי בגלל הדברים שקראתי פה בעניין של קיסרי ידידותי...שהיה נשמע שהיא מאוד מקצועית אבל לא תכבד את העניין הידידותי. בסופו של דבר גם הייתה מקצועית וגם נענתה בחיוב על מה שרציתי מבחינת לאפשר לי לשים מוזיקה, להוריד וילון, להחזיק את התינוקת עור לעור וכו'.

המלונית פה זה בהחלט חוויה מאוד חיובית. מרגישה שמאז שעברתי למלונית ההחלמה יותר חלקה וגם המצב רוח מאוד השתפר. אין כמו חדר פרטי, עם שירותים משלך, לא לחכות שעה לכל דבר (משכחי כאבים, וכו'), ואוכל יותר טעים.

למרות שהיה לי ניתוח קשה ובכלל הריון מסובך מרגישה שהטיפול הרפואי פה הוא באמת טוב, שאני בידיים טובות.

שלילי:
כל החוויה של הקדמת הניתוח ולא לדעת מי בסוף ינתח אותי, מתי בדיוק זה יקרה, היה לי מאוד קשה. מניחה שזה יכול לקרות בכל מקום. אבל מה ששבר אותי זה לא רק לחכות לניתוח, להיות בצום מלא שעות ללא צורך, אלה גם להיות תקועה שעות רבות בהתאוששות כי לא היה רופא שיבדוק את התינוקת ובינתיים ה"אפס הפרדה" בכלל לא מתקיים כי לא הספקתי להניק אותה (זה לא כמו שזה נשמע שעה עם התינוק בהתאוששות...זה שעה מרגע הלידה, כולל הזמן שלוקח להוציא את האמא מחדר הניתוח, שבמקרה שלי כמעט גמר את השעה). את זה גילתי בכניסה לניתוח והתחלתי לבכות על המקום. ואז ממש איבדתי את זה כאשר שש שעות אחרי הניתוח העבירו אותי למחלקה בלי התינוקת בגלל שלא היה רופא פנוי בשביל לבדוק אותה. זה ממש שיגע אותי! לא יכולתי להפסיק לבכות.

עוד משהו שלילי: הבטיחו שאחרי ניתוח קיסרי אלקטיבי עוברים ליולדות ב. לא כמו שאמרו, אותי העבירו ליולדות א. ממש מיושן, לא נקי, ולא עושה תחושה נעימה. למזלי לילה ראשון לא הייתה שותפה לחדר. ברגע שהגיע השותפה, החלטתי שאני חייבת לזוז לכיוון המלונית. רק שהייתי ממש חסרת בית במשך 6 שעות כי שוחררתי מיולדות א אבל התינוקת עדיין לא שוחררה כי שוב, לא היה רופא שיבדוק אותה. מה שאומר ש6 שעות הייתי בכאבים עצומים כי לא היה מי שייתן לי תרופות עד שלא התקבלנו סופית למלונית. ובגדול, הגישה פה למשכחי כאבים קצת מיושנת... מאפשרת לאישה להגיע לרמת כאב מטורפת.

בקיצור, מבחינה רפואית הכל יחסית טוב פה לרוב הצוות אכפתי, במיוחד במלונית, והתנאים במלונית טובים. מבחינת החוויה הרגשית היה לי מאוד קשה עם כל מה שקרה והרגשתי שהרבה ממה שציפיתי סביב ה"אפס הפרדה" וכן, אני יודעת שהניתוח פה לא באמת מוגדר אפס הפרדה, לא התקיים וזה מאוד פגע ביכולת שלי לשחרר פחדים ולהחלים. סה"כ חוויה מעורבת. אבל כנראה שכן הייתי חוזרת לפה במיוחד אם ידעתי שיש לי מקרה מסובך ומבחינה רפואית צריך להיות במקום הכי טוב.
11/07/2019 15:53
שלום רב,

תודה על השיתוף בחוויה ובפרטים אשר אני בטוח שרבים ימצאו חשובים ומועילים.

מזל טוב,
עורך דין עופר סולר
(אביגיל)
11/07/2019 08:22
בתביעה נגד קופח שהרופא שלה רשם לי תרופה (בעלת חלופות גנריות רבות ) המכילה חזיר כל התרופה עשויה מרכיבי לבלב חזיר ,הרופא לא אמר לי שום דבר בנידון ולא העליתי על דעתי שיכולה להיות בעיה כזו בישראל 2019 בקופה ככ גדולה ..מובן שלא קראתי את העלון בתחילה כי לא חשדתי במאומה ולכן השתמשתי בתרופה מס ימים עד שבמיקרה הסתכלתי בעלון ונדהמתי לגלות כי אולצתי ללא ידיעתי או הסכמתי להכניס חזיר לגופי מה שלא הייתי עושה בחיים בנסחבות אחרות שכן אני מאוד מקפידה על כשרות !
שאלתי היא האם יש עילה לתבוע את הרופא ואם כן האם בתביעות קטנות ובאיזו עילה ועל איזה סכום
תודה מראש לעונים !
11/07/2019 15:50
שלום רב,

המקרה שאת מתארת להבנתי בהחלט יכול להיות עילה לתביעה. על הרופא היה לדעת את העובדה כי התרופה עשויה מחזיר ובמדינת ישראל בה קיימת אוכלוסיה רבה הנמנעת מצריכת חזיר היה עליו להבהיר זאת לך טרם מתן התרופה וכמובן לאפשר תרופה אחרת חלופית אם יש כזו אשר אינה מכילה רכיבי חזיר.

אני בספק אם תביעה בבית משפט לתביעות קטנות תתאים במקרה זה כי לכאורה למרות שהדברים ברורים מבחינה עובדתית יתכן ותעלה טענה כי יש מקרום לחוות דעת רפואית בתמיכה לתביעה בנוגע להרכב התרופה. אני מציע כי תפני ליעוץ מסודר בפגישה עם עורך דין בעל נסיון בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לך - יתכן שניתן יהיה לקבל פיצוי ראוי באמצעות מכתב דרישה מעורך דין.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(ש.פ)
30/06/2019 12:39
שלום לכולם פעם ראשונה מעלה אומרת מראש שמי שלא חזקה שלא תקרא לצערי זה סיפור לידה קשה עם סוף רע.. זה היה הריון שלישי שלי בשבוע 19 קמתי בבוקר וראיתי דימומים מסיבים בכיתי צעקתי ופחדתי אני ובעלי רצנו לשערי צדק עשו לי בדיקה ואמרו שזה יכול להיות הפלה מאיימת אז ביקשו שינוח אחרי שעתיים הפסיק לי הדימום ושמחנו... שבוע 23 שוב חזר הדימום והפעם לצערי לא הפסיק הייתי בשמירה בבית חולים להריון בסיכון אמרו שבאולטרסאונד לא רואים ממה הדימום אבל הם חושבים שזה היפרדות שליה חלקית ולכן צריכה להיות בשמירה מוחלטת. הרגשתי תנועות היטב הכל היה בסדר גם המוניטור וככה העברתי את הימים עם דימום מסיבי בלי הפסקה שבוע 26 הגיע בערב הרגשתי כאבים. אני לא יודעת מזה הרגשה של צירים כי לא הרגשתי בהריונות קודמים היה לי קיסרי ראשון רעלת הריון ואירוע קשה של רשלנות רפואית לא אכנס לסיפור הזה והילדה נפגעה מוחית ואנחנו בתביעה עם הדסה עין כרם....

הריון שני קיסרי מתוכנן כי האגן צר.

ממשיכה קראתי לאחות עשתה לי מוניטור עוברי ואמרה שזה צירים לאט לאט התחזקו. הדימום נעצר והטיסו אותי לקיסרי חרום עם פתיחה של 5 וירידה בדופק ואמרו זה היפרדות שליה אני בוכה וצועקת מכאבים ואומרת לא עוד פעם.

עשו לי הרדמה מלאה התעוררתי רק בהתאוששות לא ידעתי מה קורה עם התינוק בעלי נכנס אמר שרצו איתו לפגיה כי הוא נולד עם דופק חלש. התפללתי שהוא ישרוד לא יכלתי לזוז זה היה ניתוח קיסרי קשה ב9 בערב ילדתי עד 2 הייתי בהתאוששות הכניסו אותי לחדר בעלי עלה לפגיה ואמרו שבנתיים הוא התייצב.

התקשרו לבעלי ב3 לפנות בוקר אמרו שיש לו לחצי דם והמצב לא טוב ולא יודעים אם ישרוד עד הבוקר בבוקר התקשרו לבעלי ואמרו שהצליחו לייצב אותו עם תרופות. למחרת עליתי לראות אותו קטן ברור ויפה נולד 930 גרם אמרו בפגיה שזה עליות וירידות אנחנו האמנו שיהיה טוב במשך שבוע וחצי שאבתי לו חלב הוא היה עם עניים פתוחות התפללנו הרבה הוא עבר בדיקות הכל היה טוב וגדל לקילו 300. הוא נדבק בזיהום וטופל על ידי תרופות יתקשרו לרב שנתנו לנו הוא אמר לנו לקרוא לו בשם ושם שני להוסיף חיים.

קראנו לו עילאי-חיים למחרת יתקשרו שהמצב קשה ולבוא להיפרד הוא נפטר אחרי שבועיים בגלל זיהום ארור לקחנו את זה קשה מאוד נקשרנו אליו ממש הוא היה בן אחרי 2 בנות. התקשרנו לרב אמרנו לו שהוא נפטר איזה ישועות נראה בדיוק הוא היה ללא מילים. כעסתי על כל העולם בכיתי הייתי בדיכאון אמרתי למה ה' נתן לי 2 ניסיונות עם ילדים.

עשיתי הפסקה מהריונות כדי להתגבר על האובדן ומחכה שה' יתן לנו פיצוי אחרי כל הסבל והכאב. אז בנות הכל זה שטויות לא הכל מובן מאליו.
08/07/2019 11:20
שלום רב,

תודה על השיתוף בחוויה הלא פשוטה. מאחל לך כי מעתה תדעו רק בשורות טובות בעזרת השם.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(רוזי)
30/06/2019 12:42
לא קל בכלל .. מאחלת לך שבורא עולם ישמור לך על הבנות שיש לך ותקבלי במתנה את הזכות לפרי בטן בקלות ובבריאות. ורוצה לחזק אותך באמונה שנסתרות הם דרכי האל . אחרי 2 בנות שנולדו בקיסרי חירום.. מצוקה עוברית שלא היה לי פשוט בכלל נכנסתי להריון על בן ובשבוע 20 קמתי עם דימום ולצערי לא היה דופק . נשלחתי הביתה ולמחרת עברתי צירים והפלה בבית .. ממש הפלה .. נפל מימני על הריצפה . לא יכולה לתאר לך את הטראומה ..אבל בכוחות ואמונה נכנסתי שוב להריון הפעם על בת שלישית . קיסרית ומדהימה . אחרי 5 שנים שוב הריון הפעם דימום בשבוע 25 .. לידה שקטה לצערי . לא ויתרתי ונסתי שוב לאחר כמה חודשים .. ברוך ה' עכשיו אני כבר בחודש השמיני מצפים לבן ומתרגשים מאוד .. חודש הבא מיועדת לקיסרי ומתפללת שהכל יעבור בקלות . תקבלי את החיזוק הזה מימני ומעוד מלא נשים שעברו סיפורים דומים אך קמו על הרגליים עם כל הצער והכאב. החיים ממשיכים.
(ויקי)
30/06/2019 13:08
לא יכולה להסביר לך אפילו כמה אני מבינה אותך...

אזהרת תגובה קשה לתגובה, מי שלא מסוגלת לקרוא פשוט תדלגו...

בשבת האחרונה פרשת קרח זה שנה מאז שילדתי את בתי השלישית, ללא רוח חיים בשבוע 36, אחרי היפרדות שליה בבית וצירים קשים ששלחו אותי ישר לעשות ניתוח קיסרי חירום וגם כל הסרט הזה.

דבר שאומרים לי מלא והיום אני יותר מקבלת זה שחשבונות שמיים אין לדעת וזכית לעזור לנשמה הזאת לעבור את התיקון שלה. לא יודעת עד כמה זה ינחם אותך, אבל לי זה מאוד עוזר להשלים עם המצב...

אני מנסה להיאחז במה שיש ב"ה בלי עין הרע, לא יכולה לומר לך שהזמן משכיח, אבל הכאב דועך. הגעגועים לעולם יישארו.

מאחלת לך ולאף אחד ואחת שלא תדעו עוד צער שכזה לעולם. ושבמהרה תזכו לחבוק תינוק בריא ושלם בהריון קל ומשעמם ולידה קלה בידיים מלאות
(אנה)
01/07/2019 09:46
אני מאחלת לכם רק שמחות ואושר שבעזרת השם היו לכם עוד ילדים בריאים והריונות קלים שהכל ישאר מאחוריהם מגיע לך טוב עברתם מספיק אחרי ירידה יש עלייה ובורא עולם מעמיד במבחן אנשים שיכולים להתמודד אל תפסיקו להאמין מה שלא הורג מחשל.
(נחמה)
24/06/2019 09:41
שלום לעורכי הדין סולר קפלינסקי

אני ילדתי בבית החולים סורוקה בבאר שבע בלידה טבעית. במשך חודש וחצי אחרי הלידה המשיכו דימומים. אחרי חודש וחצי הפנו אותי לבית החולים אחרי בדיקת אולטרסאונד שעשיתי בקופת החולים שלי. בבית החולים אשפזו אותי בגלל זיהום ברחם בגלל שארית שלייה. החליטו לעשות לי היסטרוסקופיה מיד אחרי שהזיהום יעבור (אני מאושפזת עכשיו) הרופאים אמרו שרק אחרי ההיסטרוסקופיה הם ידעו להגיד אם נגרם נזק בגלל השלייה שנשארה ברחם. הבנתי שאתם מטפלים בתביעות כאלה נגד רופאים רשלנים. זאת היתה הלידה הראשונה שלי (אני בת 22) ומאחר ואני ממשפחה דתית, אם אני יאבד את היכולת להכנס להריון זה יכול להיות גרוע מאד ואפילו להוביל לגירושין מהבעל. איך בודקים מקרי רשלנות רפואית ואפשרות לתבוע את הבית חולים על דבר כזה?
30/06/2019 14:01
שלום רב,

ראשית אני ממליץ שתצרי עמנו קשר טלפוני למתן יעוץ פרטני אישי. אכן טיפלנו ואנו מטפלים במקרים רבים של תביעות רשלנות רפואית בשל הותרת שאריות שליה לאחר לידה. אני מאחל לך כמובן שבסופו של דבר יתברר כי לא נגרם נזק קבוע לרחם ואולם על פניו נראה כי בהחלט יש מקום לבירור רציני כבר עתה.

את מוזמנת כאמור לפנות אלינו לקבלת הסברים ויעוץ.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
052-3596150
(נחמה)
30/06/2019 15:32
תודה על תשובתך המפורטת. היום חמישי האחרון מצאנו עורך דין בבאר שבע שמייצג אותנו בתביעה. כל טוב.
08/07/2019 11:14
בהצלחה.
(אליה)
20/06/2019 09:41
בוקר טוב לעורכי הדין,

ראיתי את הכתבה שלכם בפייסבוק בנושא הנזקים של וירוס ה-CMV לעובר ואני רוצה להתייעץ ולשמוע את דעתכם, למרות שברור לי שכדאי להתייעץ עם גיניקולוג בנושא - אבל הרופאים כולם שומרים על התחת שלהם ולא נותנים תשובות אמיתיות...
אני מבקשת לדעת, אם בכל מקרה ממשיכים הריון במידה ומגלים cmv חיובי במי שפיר ורק 2% מהעוברים עלולים להיוולד עם נזק שאותו כמובן מגלים באמצעות סקירות מכוונות ו-mri אז מדוע להיכנס לסטטיסטיקה של אובדן ההריון (1:300,1:500) כתוצאה של בדיקת מי השפיר?

מדוע להגדיל את הסיכויים לחבל בהריון תקין כשקיימים 2% בלבד שהעובר נפגע כתוצאה מ-cmv וניתן לדלג על בדיקת מי השפיר ולבצע רק את הסקירות ו-mri , בשביל השקט הנפשי? בשביל לדעת אם העובר נדבק או לא? הרי זה לא רלוונטי אם נדבק אלא אם נפגע...
08/07/2019 11:13
שלום,

פרוטוקול האבחנה כולל אכן גם בדיקת מי שפיר ויש מקרים בהם רק עקב הדבקה של העובר ניתן לבקש הפסקת הריון גם אם אין הוכחה חד משמעית לפגיעה בעובר בבדיקת MRI. אני מניח שזו אחת הסיבות לביצוע בדיקת מי השפיר.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(ורד)
20/06/2019 09:49
מה שאת כותבת אלה הטיעונים המדוייקים של מי שנגד לעשות את הבדיקה וזו גישה אותה מוביל פרופ' שלזינגר. לדבריו אם יתגלה ממצא כלשהו בסקירות, אז לשלוח למי שפיר לעומתו, לגישה שבעד מי השפיר יש עוד טיעונים מלבד השקט הנפשי.

החשוב ביותר הוא העזרה למי שעושה את הסקירה. אם מגלים ממצא כלשהו בסקירות, למבצע הסקירה יותר קל לדעת לפענח אותו לדעת אם אין לו חשיבות בגלל שיש ברקע הדבקה של cmv, או שאולי אין הדבקה ולממצא כן יש חשיבות.

זו גם הסיבה שבנות שמגיעות לסקירות ללא מי שפיר, בדרך כלל מקבלות "שטיפה" מהסוקר, ללמה הן לא עשו.

מעבר לזה, זה אומנם לא צריך להיות ככה, אבל בפועל, מתייחסים יותר ברצינות ובקפדנות לסקירה ברגע שיודעים שיש הדבקה.

ועוד קטנה שלא מדובר רק בשקט נפשי, אלא בטרטור שלם עד הלידה של סקירות כל כמה שבועות ובדיקת MRI מוח עובר שיש סיכוי לא קטן שאין בכלל צורך לעשות.

דרך אגב, הסטטיטיקה הרבה יותר טובה מהנתונים שנתת לגבי הפלה כתוצאה של בדיקת מי שפיר.
(מיה)
24/06/2019 09:34
אני נדבקתי בשבוע 22-24

עשיתי את הסקירה מכוונת למוח העובר, MRI ולא הסכמתי לבדיקת מי שפיר. דרך אגב כל הרופאים תמיד דאגו שלא אפתח ציפיות.

התייעצתי עם פרופסור אמיר שהוא אחד ממפתחי הטיפול במחלה והוא אמר לי חד משמעי שהילד לא נדבק.

אז לידע כללי אחרי שחקרתי את המחלה הזאת לרוחב ולאורך...

הכל תלוי מתי חלה ההדבקה. אם עברת את השליש הראשון הסיכויים לטובתך. תהיי באמונה והכי חשוב שתדעי עם מי להתייעץ!

בסופו של דבר הילד שלי לא נדבק ולא נשא!
רפואה שלמה ובשורות טובות.
(אורלי)
02/07/2019 13:26
שלום לעורכי הדין הנכבדים,

הגעתי לכאן לפי המלצות שקיבלתי מכמה חברות בפייסבוק.

רציתי, לפני הכל, לבדוק מול עורך דין מטעמכם ולדעת האם יש טעם להכנס להליך של תביעת רשלנות רפואית במקרה הבא:

לפני שלוש שנים עשינו לבת הקטנה שלי בדיקת mri מוח לאחר שהתגלתה לה מחלת אפילפסיה שהחמירה מאד והרופאים המליצו על MRI מוח כאמור.

פנינו לבית חולים אסותא ושם עשינו את הבדיקה. הבדיקה יצאה תקינה חוץ מציסטה באזור האף שלא מצריכה טיפול.

שמחנו מאד והאמנו שאולי זאת אפילפסיה שתחלוף כי אין שום ממצא בבדיקת MRI וזה היה מעודד.

למרבה הצער, המצב של הילדה החמיר עם הזמן. שום תרופה לא עזרה לילדה ונאמר לנו שזאת אפילפסיה עמידה לתרופות.

לאחר קצת יותר משנה אחד הרופאים (היינו אצל לא מעט מומחים בכל הארץ בניסיון למצוא תשובות) שלח לעשות שוב בדיקת MRI והפעם בבית החולים איכילוב היכן שהילדה מטופלת.

הבדיקה יצאה לא תקינה בכלל יש לה דיספלזיה קורטיקלית בצד ימין מולדת שגורמת לכל זה וזה אומר שהאונה הימנית לא התפתחה השוונו בין 2 הבדיקות וכן רואים גם בבדיקה הראשונה את אותו הממצא דבר שיכל למנוע שנה וחצי של סבל לאחרונה הילדה עברה השתלת קוצב וגאלי עקב החמרה משמעותית שכן יכלה לעשות את זה מזמן ולמנוע את ההחמרה האם יש טעם לרשלנות רפואית או שזה סתם בזבוז זמן?

רציתי לדעת לפי הניסיון שלכם האם יש כאן עילה להגיש תביעת רשלנות רפואית? האם שווה מבחינה כלכלי להכנס לתביעה כזאת, אחרי שקראתי בכמה מקומות שהתביעות האלה מאד יקרות?

אני מבקשת לשמוע עורך דין מטעמכם שיתן את דעתו על המקרה
08/07/2019 11:06
אורלי שלום,

לדעתי כדאי לבדוק את המקרה לעומק והייתי מציע שנשוחח טלפונית ואוכל לתת לך הסבר פרטני. אי אבחון נכון בבדיקת הדמיה מהווה עילה לתביעות רשלנות רפואית רבות ולמרות שהנזק במקרה זה לכאורה מוגבל בזמן יתכן שזה מקרה שדווקא יהיה מקום לשקול תביעה.

את מוזמנת ליצור עימי קשר טלפוני כאמור להתייעצות פרטנית.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(אילנה)
20/08/2018 14:09
אמא שלי עברה ניתוח קטרקט שהסתבך ונגרם נזק גדול לראיה . לאחר ניתוח המנתחת טענה כי הכל בסדר והדריכה כי אם יש כאב לקחת אקמול. יום למחרת הלכה לרופא עיניים ששלח אותה בדחיפות למיון שם הצילו את חייה.

גם הבנו כי המנתחת נתנה לה טיפול שבועי בטיפות להרדמת הכאב אשר גם פוגעות בעין ואסורות( בהתאם למה שרופא עיניים טען)
לפני הניתוח היא הוחתמה שיש אפשרות לסיבוך כמו לפני כל ניתוח.

האם יש מה לעשות בעיניין התביעות?
(חיים)
04/07/2019 08:11
תפני לעורך דין שעוסק בייצוג נפגעי רשלנות רפואית. יש צורך לבדוק את דוח הניתוח ולראות מה נרשם שם על הסיבוך. ניתוח קטרקט לוקח יותר מ-20 דקות אך לא שעה וחצי. יש להביא לעו"ד ההעתקים מהבדיקות הרפואיות שהפנו לניתוח (העתק מצוי בקופת החולים כבסיס למתן טופס התחייבות לתשלום עבור הניתוח), תוצאות בדיקות ע"י רופא עיניים מומחה ורופא עיניים מומחה לניתוחי קטרקט שיתנו סיכומי בדיקות על תוצאות הניתוח והשערות על הסיבה לנזק.

יש למוד מהם הסיכונים שפורטו באישור ההסכמה לניתוח. אמורים להיות שני מסמכים כאלו. אחד שנעשה בעת ההפניה לניתוח והשני שעליו חותם המטופל בבית החולים לפני הניתוח עצמו. ולאחר מכן לבדוק האם מדובר בנזק צפוי בהתחשב בסוג הניתוח ובמצב הבריאותי ערב הניתוח או לא.

בכל מקרה חתימה על ההסכמה אינה מסירה אחריות מהמנתח ואולי אף מביה"ח בו בוצע הניתוח. רק לאחר קבלת כל המסמכים ולימוד שלהם יוכל עורך דין מנוסה בתחום להחליט האם רק המנתח נושא באחריות או גם גורמים נוספים כמו אחות חדר הניתוח ובית החולים עצמו.
30/08/2018 18:40
שלום רב,

על פניו נראה כי בהחלט יש מקום לבחון את המקרה באופן רציני ומסודר וראשית יש לקבל מבית החולים את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום העיניים אם הסיבוך לאחר ניתוח הקטרקט מקורו בהתרשלות. אתם מוזמנים לפנות אלינו לשיחת יעוץ והערכה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(חן)
20/06/2019 16:25
אני בחורה בת 24 וחצי, הריון ראשון נמצאת בשבוע 22+3 בשקיפות העורפית התוצאה של nt היה 2.18. בתוצאות של בדיקת טרימסטר ראשון התוצאות היו - 1:2600 ( לפי גיל האישה ותוצאות הסקר) קיבלתי את התוצאות של חלבון עוברי יצא 1:440. אני אחרי בדיקת הסקירה המורחבת שם הכל יצא תקין. שלחתי את הבדיקה של החלבון העוברי ליועצת הגנטית שהייתי אצלה אחרי השקיפות ואמרה ש 1:440 תקין לפי נתוני משרד הבריאות. ושזאת בחירה שלי אם לעשות מי שפיר או בדיקת nipt. אני אחרי התייעצות גם עם אחות המעקב ורופא המעקב וקיבלתי את אותה התשובה, שזוהי החלטה שלי. בדיקת nipt היא בדיקה נורא יקרה, אני לא יודעת אם לעשות או לא. אשמח לעזרה
30/06/2019 15:46
שלום רב,

לצערי הפורום לא מיועד ליעוץ רפואי אלא ליעוץ משפטי בלבד. מציע כי תפני לקבלת יעוץ בעניין זה אצל רופא מומחה בתחום.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(חן)
01/07/2019 09:37
כן, תודה רבה עו"ד סולר - פניתי כבר לרופא מומחה נוסף על מנת להתייעץ איתו. תודה לך ושבוע טוב.
(קובי)
20/06/2019 13:30
שלום לכולם

אשמח לשמוע את דעתכם לגבי האם יש כדאיות לתביעה על רשלנות רפואית.

אישתי בחודש תשיעי להריון.

במהלך החודש וחצי האחרונים הלכה לקופת החולים שלה והתלוננה על שיעול לחה ועוד.
כל פעם שיחררו אותה בטענה שזה כלום ויעבור.
לאחר חודש וחצי שהיא כבר ניכנסה לחודש התשיעי, שוב ביקרה במרפאה והרופא הודיע לה שככל הניראה יש לה דלקת ראות בריאה השמאלית שלא אובחנה נכון לפני.

כבר לא ניתן לתת שום טיפול תרופתי.

בנוסף, כתוצאה מהשיעול המתמשך נתפס לה הגב בצד שמאל ויש חשד למיקרו קרעים בשריר שם (בילינו את שישי האחרון בבית חולים)
בקיצור , אישתי כבר החל משלישי שעבר (11.6) בבית. בחופשת מחלה, נעולה במיטה בקושי יכולה לזוז, מה שמצריך ממני לקחת חופש מהעבודה וכל זה בגלל שלא אובחנה דלקת ראות במשך חודש וחצי.

תודה מראש על התשובות, וסוף שבוע טוב.
30/06/2019 15:45
שלום רב,

ראשית איחולי בריאות והחלמה מהירה וקלה. מבלי להקל חלילה ראש במקרה ובסבל של אשתך אני סבור כי נכון יהיה להמתין ראשית עד לתום ההריון ולבחון לאחר הלידה שבעזרת השם תעבור בשלום אם יש חלילה נזק קבוע.

תביעות רשלנות רפואית כרוכות בעלויות לא מבוטלות בפרט בעניין עלויות חוות הדעת הרפואיות שחייבים לצרף לתביעה. במקרים בהם הנזק אינו קבוע לעיתים עלויות הכנת התביעה עלולות להיות קרובות לעלויות הפיצוי הצפוי. אין לצערי אפשרות להגיש תביעות רשלנות רפואית במסגרת בית משפט לתביעות קטנות.
מציע כי בכל מקרה תערכו יעוץ עם בפגישה עם עו"ד מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(אלינור)
19/06/2019 17:06
טוב אחרי תשעה חודשים שרוב הזמן רעדתי מפחדת רק מלחשוב על הלידה החלטתי לספר לכן את הסיפור לידה לכל אלה זה הריון ראשון וגם מפחדות כמו שפחדתי...

אז ככה שבוע 39+6 26.05 שתיים בלילה מתעוררת מרגישה כאב לא רציני עבר אחרי כמה שניות אמרתי לעצמי טוב כל החודש הזה כאב לי שום דבר לא חדש חזרתי לישון.

מתוך שינה מרגישה שכל כמה זמן אני מרגישה את הכאב הזה לכמה שניות.

5 בבוקר מבינה שזה לא עובר ואולי אולי אולי זה סוף סוף צירים אמיתיים...

הולכת להגיד לאמא שלי שניראה לי שהתחיל צירים ושתשאר איתי.

בנתיים מארגנות דברים לקראת הבית חולים.
7 בבוקר יוצאות לבית חולים.

מגיעות ב8 וחצי בודקים אותי פתיחה 1 וחצי מחיקה 80 לא מספיק.

סטריפינג סיבוב שעה.

חוזרת מחיקה מלאה פתיחה 2. שוב סיבוב ופתאום התחילו כאבים רצינים.

חוזרת בודקים שוב פתיחה שלוש יאלה לחדר לידה.
מחברים מוניטור עוברי. בחדר לידה הכאבים רק נהיו יותר ויותר חזקים מתחננת לקבל אפידורל, אחרי חצי שעה סוף סוף הגיע המרדים אומר "טוב, עושים אפידורל"...

שוב בודקים פתיחה בום כבר חמש וחצי. פקיעת מים. בנתיים האפידורל משפיע נחה לי בכיף...

אחרי שעה וחצי שוב בודקים נתקע בחמש וחצי. בנתיים מתחלף משמרת של מלידות והגיעה המלאך שליי אסתי.

בנתיים התחיל להיות ירידות בדופק כל רגע רופאים יוצאים ונכנסים לי לחדר מסתדר ושוב ירידות. שמעתי דיבורים על מצוקה עוברית ונסנכתי ללחץ. לא רציתי ניסול קיסרי סלידה הראשונה.

אחרי שעתיים ככה בודקים פתיחה 9 וחצי
יאלה חמודה אסתי קוראת לרופא ילדים (בגלל הירידות בדופק) ויולדים. טוב הרופאה הגיעה שתי לחיצות וכבר הרגשתי את הראש...

לצערי היה ירידות בדופק ולא הסתדר בחזרה אז עשו לידת ואקום

מציינת לפני הלידה מהלחץ לחצתי מלא על האפידורל לא הרגשתי כלום. 17:07 אליה הנסיך שלי עלי ברוך ה' בסדר גמור.

תודה לצוות של הדסה עין כרם על חוויה מדהימה ולמילדת שלי אסתי שפשוט הפכה את זה מלידה של פחד לבאמת לידה מושלמת הלוואי ויגיע אליה וכמובן תודה לבורא עולם על המתנה הזאת.
30/06/2019 15:29
שלום,

תודה על השיתוף בחוויה, שמח עבורכם שהכל בא על מקומו בשלום. מאחל לכם בריאות ונחת.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(אנה)
25/06/2019 10:35
שלום,

יש לי שאלה מה עושים עם רשלנות רפואית של מוקד קופת חולים מכבי.

אתמול היתי במוקד מכבי, חוץ מזה שיש לי ביטוח הכי טוב אני שילמתי על ביקור 89שח, שזה הזוי, גם לא קיבלתי מענה נורמלי.

באתי עם ילדה בת 3 עם 38 חום ושיעול חזק. נכנסתי לרופא אחריי בדיקה קצרצרה אמר שהכול בסדר ושלח אותי הביתה.

כשחזרנו עלה לילדה חום 39 וכל הלילה ללא שינוי, וכשהיום הלכתי לרופא מטפל שלי הסתבר שיש לה לא רק שריקות בריאות אלה גם וירוס שנותן חום.

בבקשה צריכה דחוף יעוץ משפטי וכיוון משפטי נכון...

שווה בכלל לנסות לתבוע על דבר כזה? אם כן אז איך עושים ואיפה האם זה תביעות קטנות או תביעות עם יצוג משפטי כולל עורך דין והכל.

תודה רבה מראש!
30/06/2019 15:28
שלום רב,

כדי להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית יש להוכיח סטייה מסטנדרט רפואי סביר וכן להוכיח כי נגרם נזק בשל התרשלות זו. גם אם הנזק נמנע רק בשל טיפול ותשומת לב וזהירות של ההורים ספק אם יהיה מקום לתביעת רשלנות רפואית בהעדר נזק קבוע שכן הפיצוי במקרים כאלו ניתן בגין הנזק ואין פיצוי על התרשלות שלא גרמה לנזק.
מציע כי תערכו יעוץ בפגישה עם עו"ד מנוסה בתחום הנזיקין והרשלנות הרפואית להערכת המקרה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(שיר)
30/06/2019 13:39
הסיפור לידה של המלך שלי..
הריון שלישי שבוע 40+5 יום חמישי ערב חג שני של פסח הרגשתי כבר יום קודם שהתינוק ישנוני אבל זה היה קורה המון ולא כלכך יחסתי חשיבות, קמתי בבוקר היו תנועות אבל מאוד חלשות , אמרתי לעצמי העיקר שתנועות יש.. בכל אופן החלטתי ללכת להבדק על הדרך גם ביקורת כי בכל זאת אחרי שבוע 40 זה כבר לא צחוק. ושאהיה רגועה לפני החג
נכנסת למוניטור המוניטור תקין, בדיקת אולטרסאונד תקינה. הרופא לא מרוצה בטענה שכן המוניטור טוב אבל הוא רוצה מוניטור מושלם לא מסתפק בטווב חסר לו קצת תזוזות של העובר למרות שהיה. אמר לי לכי תאכלי משהו בבית ותחזרי, אני מכירה את עצמי אם הייתי הולכת הביתה אין סיכוי שהייתי חוזרת כי המוניטור והאולטרסאונד היו טובים
קניתי לי שוקולד במכונה במחשבה שיאלה התינוק יקפץ חזרתי שוב לעשות מוניטור עוברי ( בערך כ20 דקות מהראשון) ופתאום האטות חזקות בדופק כמובן שהרופא מיד מגיע וכבר ההלחצות לקיסרי, אני לא מעוניינת בקיסרי. הוא מנסה לתת לי צאנס עם נוזל סוכר לוריד ואומר לי שאם יפסק ההאטות פשוט אתאשפז ונחכה ללידה.. מחבר אותי לנוזל וההאטות חזקות! ואני כמעט כבר לא מרגישה את העובר.

מגיע מנהל מחלקה, הרופא, מיילדות ורופא ילדים שגם הגיע ובפה אחד קיסרי מיד אין זמן לחכות לא הבנתי מה יכול לקרות וכמה התינוק במצוקה בכיתי את חיי, הדולה שלי איתי תכננו כלכךך איך תהיה הלידה הזאת ציפיתי לה אחרת ולא שתגמר בקיסרי באמצע ביקורת.

הרופא ילדים ממש צרח ואמר משפט שפשוט ריסק אותי "התינוק שלך זועק תצילו אותי" מיד בלי לחכות עוד הכניסו אותי לעשות ניתוח קיסרי כשהתינוק יצא הוא לא בכה , חבל הטבור היה כרוך סביב הראש שלו, סוכר נמוך ברמות, מוגלובין נמוך ברמה שכמעט בלי דם בגוף. הצהבת שלו בגיל שעה היתה 11 שזה המון מאוד.

עשו לו החלפת דם (הדם שלי - o ובהריון ראשון שכחו לתת לי זריקת אנטי די) כך שמהריון להריון הגוף תוקף את התינוק והוא תקף אותו חזק מאוד למרות שכל ההריון המעקב היה תקין. הרופאים אמרו שהצילו אותו ברגע האחרון אחרון!

הדם שלו היה ממש מורעל עשו לו מיד החלפת דם, נתנו לו מנות דם, מנות טרמבוציטים ,הביאו עבורו מבית חולים אחר תרופות מאוד יקרות כדי להציל אותו.

הקטני שלי נדקר כל שעה שעתיים מכל הבדיקות שעשו לו , הוא מאוד התקשה לנשום כך שהיה עם חמצן יומיים.. לא יכלתי להרים אותו בכלל.. אחרי חמישה ימים שום דבר לא השתפר אחרי כל מה שנתנו לו הערכי כבד שלו היו גבוהים מאודד מאוד , הצהבת שלו היתה 22 לחץ מטורף גם שלנו וגם של הרופאים כמובן בכי בלי סוף
לבסוף העבירו אותנו לבית חולים שניידר( גרים באילת) במחלקת טיפול נמרץ בפגיה
שם ברוך ה' עשו לו בדיקות מכף רגל ועד ראש הכל מהכל, כל בדיקה אני רועדת שלא יגלו משהו חמור. מבקשים מכל הרבנים שיתפללו עבורו.

כל הבדיקות תקינות אבל עדיין שום דבר לא משתפר אותו דבר, מתסכל מאוד הרופאים בעצמם לא מבינים מה קורה פה אין הבחנה ..

רק אחרי כמה ימים התחיל להשתפר בקצב איטי
לאחר שבועיים וחצי בשניידר סוף סוף שיחררו הביתה. היתה תקופה קשה במיוחד שיש לי 2 קטנטנים נוספים בבית שכל יום בוכים שרוצים אותי. תקופה מהגהנום כל יום היה כמו נצח.. אבל העיקר שזכיתי בדבר הטהור הזה ללא ספק הוא מתנה לא מובנת מאליו הנס הפרטי שלי, לא יכולה לדמיין מצב אחר שהוא לא היה פה איתי . כיום הוא בן חודשיים, ממשיכים מעקבים לוודא שהכל מתאזן לגמרי.

קראנו לו אימרי רפאל ( רפאל כי האל ריפא אותו , המלאך רפאל ) מלאך שלי!
30/06/2019 15:24
שלום,
תודה על השיתוף בסיפור הלא פשוט, שמח שהסוף הוא טוב ומאחל לכם בריאות שלמה ונחת רבה מגידולו.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(יסמין)
23/06/2019 07:55
רציתי לשאול שאלה לגביי התמחות ברשלנות רפואית..
הלכתי למרפאת שיניים לעשות טיפולים,
לאחר צילום אמרו לי בהתחלה שאני צריכה לעשות סתימה בשן, לאחר שהגעתי לטיפול התברר שאני צריכה לעשות טיפול שורש
התחלתי את הטיפול שורש אצל רופא אחד ולאחר שבועיים מהטיפול הגעתי לרופאה המטפלת שלי בכדי להתחיל מבנה לכתר לאחר הטיפול שורש
הרופאה הורידה את הסתימה הזמנית ואמרה לי שאין אפשרות לעשות כי השן נסדקה וצריך לעקור אותה ולעשות שתל
אחרי שיחה עם המנהל הרפואי הוא עידכן אותי שזה דבר שיכול לקרות לעיתים נדירות ולאחר שביקשתי ממנו שיעזרו לי בדבר הוא בירר ואמר לי שהם יכולים לתת לי 5 אחוז הנחה בעניין של השתל
השאלה שליי אם כדאי לי לתבוע את המרפאה על רשלנות רפואית?
30/06/2019 13:55
שלום רב,

כדי להעריך אם הסדק בשן נגרם בשל התרשלות בטיפול השיניים יהיה צורך לבחון את מלוא התיעוד הרפואי כולל צילומי הרנטגן. הקושי לעיתים במקרים כאלו הוא שעלויות חוות הדעת הרפואיות קרובות להיקף הפיצוי הצפוי ואז יש שאלה של כדאיות כלכלית בהגשת תביעה.
אמליץ שתערכו יעוץ מסודר בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה והוא גם יוכל לסייע לכם בקבלת מלוא התיעוד ופניה למומחה הרפואי המתאים.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(ליאת)
18/06/2019 11:02
לפני כשנה ותשע ילדתי במסגרת של ניתוח קיסרי חירום.

ירידת מים ללא התקדמות פיצוטין, אפידורל פתיחה של 2 וחצי אחרי 24 שעות, ירידות בדופק, מצוקה עוברית שהתפתחה והפניה מיידית לניתוח חירום.

הפעם החלטתי שאני לוקחת דולה ורוצה חוייה מתקנת. שמעתי רבות על דולה מומלצת עם המון ניסיון (מאות לידות שליוותה) והחלתטי לפנות אליה.

היא עזרה לי ונתנה לי טיפים עוד לפני הלידה המיוחלת. כאשר התחילו צירים התחלתי לעבוד בבית בשיטת אמית בן אליהו ובנוסף עשיתי עיסוי פטמות. לאחר שהצירים התגברו נסעתי למיון של בית החולים קפלן ברחובות ויצרתי קשר עם הדולה המדהימה שלי.

מאותו הרגע הצירים הרגישו אחרת הנוכחת שלה, העזרה שלה התמיכה שלה בכל ציר בשיטת אמית עזרה לי למשוך כמה שיותר עד לקבלת אפידורל. לאחר האפידורל מיכל עשתה לי עיסוים, הפעילה אותי, הרגיעה אותי על מנת לגרום לפתיחה גבוהה יותר ושהעובר ירד בתעלה, אין לי ספק שאעזר בדולה גם בלידה הבאה.

היא הייתה בשבילי כמו אמא שניה. דאגה, תמכה עודדה וגרמה לי להאמין בעצמי שאפשר ללדת רגיל גם אחרי ניתוח קיסרי ולמרות מה שוכלם אומרות ומה הרופאים מספרים...

הלידה הזו היתה חוויה מתקנת עבורי, אין מה להשוות את ההתאוששות מקיסרי לעומת התאוששות מלידה ואגינלית, במיוחד שיש לי עוד קטנה בבית.
30/06/2019 13:53
שלום,

תודה על השיתוף בחוויה האישית בחיובית.

שמח שהכל התפתח בצורה חיובית.

מאחל לכם בריאות שלמה ונחת,
עו"ד עופר סולר
(דר. ישראל הנדלר)
23/04/2018 10:48
אני שמח לענות על השאלות הנוגעות לניתוח הקיסרי הצרפתי החדש FAUCS French Ambulatory Ceserean Section

הרקע שלי

ראשית, מעט על הרקע שלי: אני רופא נשים מיילד מזה 23 שנים, סיימתי לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב, את ההתמחות בגינקולוגיה ומיילדות עשיתי בבית החולים שיבא ולאחר מכן שהיתי 3 שנים נוספות בארה"ב, שם עשיתי התמחות על ברפואת האם והעובר במרכז הרפואי HUTZEL בדטרויט, מישיגן, שנחשב לאחד מהמרכזים המובילים בעולם ברפואת אם ועובר. חזרתי ארצה ב 2005 ומאז ועד 2016 ניהלתי את מיון היולדות בשיבא. מ 2016 אני סגן מנהל המחלקה ובחודשים האחרונים מוניתי לסגן מנהל המערך המיילדותי. בנוסף אני אחראי על הכשרת מתמחים מכל רחבי הארץ במצבי קיצון במיילדות ומשמש כמרצה בכיר באוניברסיטת תל אביב ושותף לכתיבתם של כ-40 פרסומים מדעיים. במהלך כל הקריירה שלי, ניתחתי מספר עצום של ניתוחים קיסריים בשיטת משגב לדך. אין ויכוח על כך שהניתוח בשיטת משגב לדך הוא ניתוח מצוין, עם החלמה בהחלט טובה וסבירה לנשים.

החשיפה לניתוח

ב-2016, נחשפתי דרך הפיזיותרפיסטית סיון נבות לסרטון מעניין, בו מהלך הניתוח הקיסרי בוצע בשיטה שונה, כזו המנסה לאפשר ליולדת לחוות את הניתוח הקיסרי כלידה אקטיבית, ולאחריה התאוששות ותנועה חופשית של היולדת המנותחת תוך זמן קצר מאוד, כמו שמעולם לא ראיתי קודם לכן. – נכון שיש יולדות שגם אחרי ניתוח בשיטה "הרגילה" קמות באופן יחסי מהר ומתפקדות ביחס לאחרות, אך כאן היה משהו מ-א-ו-ד שונה ולא שגרתי ביחס למה שאני מכיר בהתנהלות של נשים אחרי ניתוח קיסרי.
כמי שמאוד מאמין בעובדה שלידה צריכה להיות חוויה חיובית ומעצימה לאישה, וצריכה להתקיים בדרך שלה (אני גם תומך נלהב בדולות, בלידה בתנועה ובליווי של היולדת על פי רצונה) הרגשתי שאני חייב להכיר (או לפחות לבדוק את הנס הזה מקרוב...)

הבאת הניתוח לישראל ולעולם

בשנת 2017 נסענו סיון נבות ואני לצרפת 3 פעמים כדי לעבור את ההכשרה בטכניקה אצל המנתחים הצרפתים. ניתחתי בהנחייתם 12 ניתוחים וכאשר שלטתי בטכניקה החדשה חזרתי לארץ וניסיתי להדביק בהתלהבות שלי את כל מי שרק היה חפץ ללמוד ולהתנסות בניתוח החדשני. אך מתברר שחלומות לחוד ומציאות לחוד – ובמקום לפגוש בסקרנות והתלהבות, פגשתי בעיקר בסירוב, ביקורת, בירוקרטיה ועוד התנהגויות מצד קולגות למקצוע שיפה להשאירם מחוץ לכתב. בית החולים היחיד שהיה נכון לפתוח את הדלת ולאמץ את החדשנות, היה בית החולים לניאדו, בראשות ד"ר בן-דוד מנהל המחלקה, שם התחלתי לנתח. הניתוח פרץ לתודעה באופן דרמטי לאחר 3 הניתוחים הראשונים כאשר ידיעות אחרונות הבינו את המהפכה ובחרו לפרסם על כך כתבה. בין אוקטובר לנובמבר נותחו 12 יולדות בלניאדו, ואז משרד הבריאות (ללא קשר לניתוח הזה) הפסיק לאלתר את כל הפעילות של הרפואה הפרטית בבית חולים זה, ואני, כמו כל יתר הרופאים שניתחו באופן פרטי בלניאדו, הפסקנו את הפעילות בבית חולים זה. אמנם הפעילות הופסקה בלניאדו, אך החלום שלי, שכל מי שנאלצת לעבור ניתוח קיסרי תוכל לחוות לידה ידידותית, עדיין קיים, ובמשך כל החודשים הללו, אני ממשיך במאבק לקדם את הנושא; הרציתי על הניתוח בכל מקום אליו הוזמנתי, מתוך מטרה להפוך ניתוח זה לישים בבתי החולים הציבוריים בארץ. הצגתי אותו בסורוקה בבאר שבע, בבית החולים זיו בצפת. בבית החולים כרמל בחיפה, בכנס של הועד הצפוני של האגוד לגינקולוגיה ומיילדות בחיפה, את המנתחים הצרפתיים מהם למדתי לנתח, הבאתי לשיבא בדצמבר 2017 שם נותחו 11 יולדות ביומיים, ולאחר שעשיתי ניתוח הדגמה אחד בבית החולים כרמל, הבאתי שוב את המנתחים הצרפתיים לבתי החולים כרמל ובני ציון בחיפה בתחילת אפריל האחרון (לפני כשבועיים). במקביל, ביחד עם הרופאים הצרפתים, אנו פועלים לקידום השיטה בעולם - ביצעתי ניתוח אחד בגיאורגיה ובעוד כשבוע הוזמנתי לבצע ניתוח כזה בוילנה ליטא וביוני הוזמנתי לכנס בנושא במונקו, אני גם מנסה לפתח בובת מודל שתאפשר לרופאים לתרגל הניתוח.

אחרי שניתחתי בשיטה זו כבר 17 ניתוחים בארץ, ועוד 12 בצרפת אני מתקשה לראות את עצמי מנתח בשיטת משגב לדך. הניתוח בשיטת FAUCS הוא ניתוח שבא, קודם כל, לכבד את היולדת, את הגוף שלה ואת החוויה שלה – גם בלידה וגם בהחלמה שלאחריה.

אודות ניתוח FAUCS

הניתוח פותח לפני 20 שנה בפריס על ידי כירורג וגינקולוג צרפתי בשם DR. DENIS FAUCK ומכאן גם שם הניתוח. עד היום בוצעו כ 5,000 ניתוחים בצרפת.

- הניתוח מתאים לנשים אשר נזקקות לניתוח קיסרי ראשון או חוזר, פתיחת העור נעשית בדיוק באותה צורה ובאותו מקום ובאותו אורך של חתך בו נעשה ניתוח קיסרי רגיל ואם היה ניתוח בעבר אז על גבי הצלקת הקודמת. אין צלקת אחרת או נוספת בניתוחים חוזרים!
- הטכניקה הניתוחית ב-ת-ו-ך הבטן שונה מהנעשה בניתוח הקיסרי בשיטת משגב לדך ("הרגיל") מכבדת יותר את האנטומיה של רקמות ושרירי הבטן מבחינת כיווני החיתוך של פתיחת הבטן, משמרת את רקמת החיבור בקו האמצע של הבטן וכך אינה פוגעת בכוח של דופן הבטן (ולא גורמת להיפרדות של שרירי הבטן), מה שגורם להפחתה בכאב ומקל על ההחלמה באופן דרמטי.

- חילוץ היילוד מעט יותר ממושך ודורש מיומנות, לפיכך ניתוח זה מתאים למצבים בהם אין דחיפות בחילוץ הילוד
- חילוץ הילוד דורש שיתוף פעולה של היולדת מה שהופך אותה לאקטיבית בלידה והיולדת רואה את הילוד נולד מבטנה.
- סגירת הרחם נעשית בתפר מעגלי המשאיר צלקת רחמית קטנה יותר מניתוח רגיל אשר צפוי שתהיה חזקה יותר (אך זה לא נבדק מחקרית).
- סגירת העור נעשית עם תפר תוך עורי נמס, ומעליו דבק האוטם את הצלקת, מה שאומר ששום דבר לא מנקב את העור (מה שגורם כאב), אין צורך להוציא תפרים, ואפילו פלסטר לא צריך להדביק מעל (כך שגם הכאב של הסרת הדבק של הפלסטר נחסך) ואפשר להתקלח כבר כשקמים מהמיטה.

היולדת קמה על רגליה והולכת לשרותים (הניתוח הינו ללא קטטר שתן) כעבור 3 שעות מסיום הניתוח עם התפוגגות ההרדמה האזורית. ולאחר כשעה נוספת מתחילה ללכת ולתפקד באופן חופשי עם כאב פחות באופן דרמטי מניתוח רגיל וללא פגיעה בכוח ובתפקוד של דופן הבטן.
החדרת הניתוח למערכת הציבורית הינה קשה ומאתגרת. אני מתנחם בכך שלמיכאל שטרק שפיתח את שיטת משגב לדך לקח כ15 שנים עד שהרופאים בארץ שוכנעו לנתח בשיטה שלו.

הניתוח כרגע מתבצע בבית חולים כרמל ובבני ציון אנו בשלב הכשרת המנתחים הבכירים שם, אשר יקחו חלק במחקר שנבצע. מחקר השוואתי (אשר לא בוצע עד היום) שלהערכתי יוכיח את יתרונות הניתוח לעומת ניתוח קיסרי רגיל. לאחר תום תקופת הלימוד נתחיל בביצוע המחקר בבתי חולים אלו. במקביל אני מנתח הניתוח בביח האנגלי בנצרת (כן נצרת.. עד לשם הגעתי כדי שאוכל לנתח בשיטה זו)

אשמח לענות לשאלות נוספות
(מתלבטת)
20/06/2019 17:01
כמה נותחו בבני ציון ומה המסקנות עד כה?

תודה,

יערית
(שירם)
02/01/2019 21:32
האם ניתן לבצע את הניתוח אחרי 3 ניתוחים קייסרים ?
24/04/2018 17:36
שלום,

תודה על המידע המעניין ובהצלחה.

בברכה,
עו"ד עופר סולר
(רחלי)
23/04/2018 17:35
תודה על המידע. זה נשמע מאד מעניין. האם אישה שמבקשת לעבור את הניתוח הקיסרי החדש יכולה להיענות בסירוב על ידי הרופא שלה? למה לא מציעים את האפשרות הזאת לנשים שמיועדות לניתוח קיסרי?
(שלי)
24/04/2018 15:38
תודה רבה על המידע המעניין דר. הנדלר. אני אשאל את הרופא שלי מה דעתו על הניתוח כי כבר ברור לי שאצטרך לעבור ניתוח קיסרי בקיץ בקרוב.
(ארתור)
17/06/2019 18:08
שלום לכולם ,
היום הייתי אצל רופא אורתופד . דבר הראשון שהוא שאל אותי זה מה הבעיה ? (לפני שבדק אותי או שמע את התלונה )
עניתי לו שהבעיה ברגליים והתשובה שקיבלתי לכך זה ״אין לך שום בעיה ברגליים , אולי בראש״
חשוב לציין שאלו מילים ראשונות בשיחה ביני לבינו כאשר בהמשך הוא קילל אותי ברוסית(כנראה חשב שאני לא מבין ), וקרא לי דביל וכל זה תוך צעקות עלי שהסיבה לא ברורה.
התקשרתי לאמא שלי בזמן שהוא צעק עלי והיא שמעה הכל .

אני ממש רוצה לתבוע את הרופא הזה כי הוא פשוט חירבן לי על הנשמה . אשמח לשמוע אם זה אפשרי ואיך עושים זאת?

תודה אבה לכל מי שעוזר!
17/06/2019 18:41
שלום רב,

ברור כי במפגש בין רופא למטופל כל אחד מן הצדדים אמור לשמור על כבודו של השני ולהתנהל בצורה עניינית מבלי להשתמש בשפה פוגענית. התיאור שנתת של התנהגות הרופא אינו נשמע ראוי כמובן. אני סבור כי מן הראוי היה שתפנה בתלונה להנהלת הקופה ותפרט את המקרה וככל שהעניין לא יבורר בצורה מתאימה במסגרת הקופה תוכל לפנות גם לנציב פניות הציבור במשרד הבריאות בתלונה.
איני בטוח עם זאת שהמקרה יתאים לתביעה בבית משפט כי מבלי לפגוע בחומרת הדברים יש להניח כי בהיעדר נזק ממשי בר הוכחה היקף הפיצוי שיפסק, אם בכלל, יהיה קטן. לדעתי כדאי יהיה לברר את העניין כאמור במישור המשמעתי - מנהלי.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(רוני)
17/06/2019 09:40
שלום לעורכי הדין

נולדה לנו בשעה טובה ילדה בבית החולים תל השומר. עשיתי מעקב הריון באופן פרטי אצל רופא פרטי בקריית אונו. לא אמרו לנו מילה לאורך כל הבדיקות והסקירות (ועשיתי פעמיים סקירת מערכות...) וביום שישי, כשהילדה נולדה התברר שיש לך שפה עליונה שסועה ופתוחה כמעט עד האף! אמרו לנו שאפשר לתקן את זה בניתוח, אבל יכול מאד להיות שתשאר לילדה צלקת. רציתי לדעת האם זה מצדיק תביעת רשלנות רפואית נגד הרופא (פרופ מוכר, מכובד ויקר מאד) שלא אמר מילה ולא איבחן את הבעיה בזמן ההריון?
17/06/2019 18:14
שלום רב,

כדי להעריך את המקרה בצורה רצינית צריך יהיה לעיין בתיעוד הרפואי ובפרט בדיסקים של הסקירות (לרוב בסקירות פרטיות ההורים מקבלים דיסק של הסקירה).
לא כל בעיה בעובר ניתנת לזיהוי בסקירת מערכות אולם נראה כי המקרה מצדיק בהחלט בירור. יש לקחת בחשבון כי רוב התביעות בגין התרשלות בסקירת מערכות מוגשות בטענה כי החמצת מום קשה מנעה מההורים את הזכות לקבל החלטה אם להפסיק את ההריון ולמנוע לידת ילד הסובל מנכות. שפה שסועה אכן עלולה להותיר צלקת גם לאחר תיקון אולם אחת מהשאלות שתעלנה היא האם בעיה כזו הייתה עילה מוצדקת להפסקת הריון לפי החלטות ועדה להפסקת הריון.

אתם מוזמנים לפנות אל משרדנו בכל שאלה ולקבלת יעוץ פרטני.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(ספיר)
10/06/2019 18:03
לידה שניה, בן שני לאחר 3 שנים.

יום שישי שעבר 7.9, שבוע 40+2 מגיעה לביקורת בבית החולים רמב״ם.

(לידה ראשונה היתה לי בבית חולים כרמל ולא יודעת למה בחרתי רמב"ם אבל עשיתי טוב)

בדיקה ראשונית- פתיחה 2.

מתחילים מוניטור יש קצת צירים אבל בכלל לא מרגישה אותם, חשבתי שאחזור הביתה. הרופא אומר שיש האטות בדופק של התינוק ולכן יש לי 2 אופציות לבחירה:

1. להשאר מאושפזת במיון נשים ולחכות שאולי יתפתח משהו

2. להתחיל פיטוצין ולקוות שהצירים יתגברו ושהפתיחה תתפתח.

מייד בחרתי באופציה השנייה וקיוויתי שבאותו יום אלד כי אין לי זמן ״לנפוש״ בביה״ח, מחכה לי עידו בן 3 בבית ואני לא רוצה למשוך את הזמן....

בשעה 14:30 כשאני בפתיחה 2 התחלנו פיטוצין... הדרגה הגבוהה ביותר של מינון פיטוצין היא 40 טיפות, כשהגעתי ל20 טיפות זה היה אחרי שעתיים וחצי של פיטוצין, כבר היו לי צירים מטורפים והרגשתי את פתיחת ים סוף בגוף

צרחתי את נשמתי לאפידורל, באו לבדוק -!עלתה הפתיחה ל3.5 - הורידו את הפיטוצין ושמו לי אפידורל. בזמן שהמרדים שם לי אפידורל אני מרגישה צירי תופת מטורפים!!! כשהוא סיים באה שוב המיילדת לבדוק פתיחה- אמרתי לה שאין צורך, מה כבר השתנה בחצי שעה?! היא ענתה שזה נראה שכואב לי ממש ושבטוח התפתח משהו.

בדקה וצדקה- פתיחה 7. עלה מ3.5 בחצי שעה. יחי הפיטוצין!! הוא משפיע גם אחרי שמורידים אותו!

17:00 זהו, אני ״מסוממת״ להנאתי אחרי אפידורל. מרגישה בקטנה את הצירים בהתחלה ,עד שלא מרגישה כלום.

עושה שטויות עם בעלי, מתכתבת עם כל העולם בווטסאפ, בטוחה שאני יולדת רק מחר.

מעבירים את הזמן בלי שום הרגשה של צירים שמסתבר מהמוניטור היו ממש חזקים ...

18:50- נכנסת המיילדת, לא בודקת פתיחה, לא מוניטור עוברי לא כלום... ״יאללה בואי נלד״ היא אומרת לי.

אני- ״מה מה?! מה נלד? רגע אני לא מוכנה! לא בדקת פתיחה! אין לי צירים , הוא לא ייצא עכשיו״ בוכה את נשמתי ההורמונלית.

היא עונה שלא צריך לבדוק פתיחה, עברו שעתיים מפתיחה 7 ואם אתאמץ טיפה הוא ייצא מהר. והיא צדקה.

4 דחיפות עם קצת מאמץ והוא בחוץ!

18:55 הוא פה! לא הרגשתי! ביקשתי שלא תחתוך את חבל הטבור עדיין- הוא שכב עליי ובכיתי את חיי מהתרגשות! כמה אושר ! אני אמא ל2 בנים! אני!! הלם!

וכמובן שיחי האפידורל!

השתחררתי הביתה ביום ראשון- ערב ראש השנה! יש מתנה יותר גדולה ממנו לשנה החדשה??

ברוך הבא לעולם אור.

תגיעו אופטימיות לחדר לידה! המתנה שווה את הסבל הקושי וההמתנה! לידה קלה לכל ההריוניות.
10/06/2019 18:21
שלום רב,

אופטימיות וגישה חיובית מומלצות תמיד ומקלות על כל דבר כמעט.

תודה ששיתפת בחוויה ושמח שהכל בא על מקומו בשלום.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(אפרת)
10/06/2019 17:28
שלום לעורכי הדין!

לפני קצת יותר מחצי שנה אובחן אצל אחותי סרטן גרורתי עם גרורות בדם. מאז האבחון (בבית החולים איכולוב אם זה משנה משהו) היא עברה שלושה ניתוחים תוך פרק זמן קצר יחסית אבל המצב שלה רק החמיר לצערנו והמחלה ממשיכה להתפשט בקצב מדאיג מאד. בעלה טרוד באופן טבעי ואין לו זמן להתפנות לדב רמעבר לטיפול באחותי ובילדים ולכן אני רוצה לבדוק אתכם האם יכול ויש מקום לבחון האם זה היה הטיפול המתאים או שגרם ליותר נזק? איך יודעים אם הרופאים לא טעו והאם הם בחרו בטיפול הנכון?
10/06/2019 18:19
שלום רב,

בכל שלב של הטיפול אפשר וכדאי על מנת להיות רגועים לערוך יעוץ רפואי לקבלת חוות דעת שניה. על בית החולים לאפשר לכם לקבל סיכום מחלה שיאפשר לכם לערוך יעוץ כזה עם מומחה רפואי בתחום האונקולוגיה מחוץ לבית החולים.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(גיגי)
10/06/2019 16:41
שלום לכם

אשתי ואני חושבים לתבוע על רשלנות רפואית בלידה של הבן שלנו, שהוא בגיל 7 חודשים כרגע. היו בעיות בלידה (בית החולים כרמל) ועורך דין (קרוב משפחה) אמר שנוכל להגיש תביעת פיצויים גדולה בקרוב וכדאי לחכות שהילד יגדל קצת. לפני מה שרואים עכשיו שיש לילד עיכוב התפתחותי בגלל הנזקים שעשו לו בזמן הלידה אבל עדיין לא ברור מה היקף הנזק. העורך דין שדיברנו איתו אמר שנצטרך להוציא הרבה מאד כסף על חוות דעת רפואיות לפני התביעה ושגם העורך דין לוקח המון כסף על תביעות כאלה. אנחנו לא משפחה עשירה בלשון המעטה ורציתי לבדוק, כהכנה לתביעה, כמה עולה ההליך הזה וכמה יעלה לנו לממן את כל מה שצריך בשביל לתבוע על רשלנות רפואית.
10/06/2019 18:17
שלום רב,

תודה על הפניה - משרדנו עוסק מזה עשרים שנה בתחום של תביעות רשלנות רפואית ובפרט תביעות בתחום המיילדות.
על מנת להקל על לקוחותינו אנו גובים את שכר הטרחה בגין שירותינו בסוף ההליך מהפיצויים שמתקבלים. הנושא של מימון חוות הדעת אכן לעיתים מכביד על הלקוחות ואולם מאחר ואנו עובדים שנים ארוכות עם מספר מומחים רפואיים מוכרים ומובילים אנו יכולים להציע ללקוחותינו אשר מתקשים במימון חוות הדעת מספר פתרונות מקוריים שמקלים מאד בנושא זה ומאפשרים את הגשת התביעה במינימום השקעה כספית.
אמנם נכון שהתביעה יכולה להיות מוגשת רק כאשר מתברר מלוא הנזק ובגיל צעיר יש קושי בהערכתו אולם יש מספר צעדים שכדאי לנקוט כבר כעת בשלב זה ולכן אנו ממליצים להיוועץ עם עורך דין מנוסה כבר בשלב זה ולקבל הדרכה.
אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר טלפוני לקבלת ייעוץ והסבר מלא הן בעניין הבדיקות שכדאי לערוך כבר כעת והן בנושא עלויות ומימון חוות הדעת.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
072-3340001
052-3596150
(רות)
10/06/2019 10:55
סיפור הלידה של ליה. 12.2.19 שבוע 40+1

לידה שלישית, לידת בית לא מתוכננת

אז ליה המתוקה בת 3 חודשים וזה זמן טוב לשתף בסיפור הלידה המופלא שלה.

כמו רבות לפני, זו ההזדמנות שלי להודות מאד על הקבוצה הנפלאה שנתנה לי כל כך הרבה מידע וביטחון בעצמי ובגוף שלי, חלק מהחיוביות בחווית הלידה הזו הוא לגמרי שלכן. תודה!

הערה: ליאור –הוא בן הזוג שלי, 2 הילדים הגדולים (10, 7) הם מנישואים קודמים ועבור ליאור זו בת ביולוגית ראשונה.

אז אחרי הריון רצוי מאד אבל לא קל בכלל בעיקר מבחינה רגשית והורמונלית הגעתי לחודש תשיעי.

חלק גדול מחווית הלידה שלי קשור לזה שבהריונות הקודמים לא הרגשתי צירים במהלך ההריון והלידות התחילו בירידת מים בשטף שלא הותירה מקום לספק ואז יציאה מיידית לבי״ח וצירים ארוכים וכואבים מאד

2 הלידות היו עם אפידורל ויחסית ארוכות (9 שעות לידה ראשונה ו15-20 שעות לידה שניה).

////////החלק האינפורמטיבי////////

הלידה השניה היתה בשבוע 38+5 אז בראש שלי וברצון שלי אני בהריון הזה בטוח יולדת בשבוע 38.

הפעם, בכל חודש תשיעי אני מצרצרת: בהתחלה צירים מדומים ובשבועיים האחרונים צירים אמיתיים, לדעתי כמובן. צירים ארוכים אבל נדירים ולא סדירים.

יום ראשון 3.2

חלק מהפקק הרירי יוצא אבל ללא דימום וללא התפתחות צירים סדירים.

בהמשך השבוע כל יום יש לי צירים מידי פעם והפקק הרירי ממשיך לצאת בחלקים אבל הלידה לא מגיעה.

שבת 9.2

שבת, יום לפני התל״מ אני מרגישה תנועות עובר חלשות בבוקר ואחרי כמה שעות והמון סוכר והצקה לבטן זה מסתדר ואני ממשיכה בשגרה.

ראשון 10.2

יום התל״מ, אני מחכה בהתרגשות וציפיה דרוכה ושוב אני מרגישה הפחתה בתנועות עובר

מתלבטת ומתחבטת ומחליטה לפנות למיון

מיון קפלן –מקבלת אותי פקידת קבלה שתקועה בטלפון שלה ולא ממש מכווינה אותי אבל, מילא...

2 מיילדות נהדרות מקבלות אותי אחרי שהמתנתי במקום הלא נכון, הן בודקות לי מדדים ומוניטור.

יש צירים במוניטור אבל רחוקים ולא סדירים

אני מבקשת שלא יעשו שום בדיקה וגינלית כי אני לא רואה בזה צורך

הרופאה המקסימה מסכימה איתי ומבצעת אולטראסאונד. יש תנועות עובר, יש דופק, היא מרגיעה אותי שגם התנועות החלשות הן תקינות בשלב זה וכמות המים תקינה.

אני מתלבטת בקול אם יש לי טפטוף מי שפיר, הרופאה אומרת שאם אני חושבת ככה היא תצטרך לבדוק את זה

אני מסרבת והיא לא מתעקשת איתי כי כמות המים תקינה ויש תנועות טובות וגם ככה אני ממש לא בטוחה שזה מי שפיר.

הרופאה רוצה לשחרר אותי ואז מגיעה רפואה שנראית בכירה יותר ואומרת לי שהיא רוצה להציע לי זירוז כי אני כבר בתל״מ

הרופאה הראשונה אומרת לה שאפילו וגינלית אני לא רוצה להיבדק

הבכירה אומרת שהא חייבת להסביר לי את האופציות ואת הסיכונים שכמות הסיבוכים עולה וכולי

ואפשר לעשות לי סטריפינג

אני שוב מסבירה שאני מסרבת והן משחררות אותי הביתה.

יום שני 11.2

בערב יש לי עצירות, מה שלא קרה כל ההריון ובחודש תשיעי בכלל היה להיפך לגמרי...

אני גם מרגישה לחץ מוזר באגן

אני אוכלת פריכיות עם טונה למרות שאני יודעת שזה לא דבר חכם לאכול וממשיכה להסתובב מאד מאד חסרת מנוחה בבית. כואב לי ואני עייפה.

השעה כבר רבע לשתיים בלילה אני מנסה ללכת לישון ואיכשהו נרדמת.

יום הלידה, כאן קורה כל האקשן!

יום שלישי 12.2

6:00 בבוקר

אני מתעוררת לשרותים, הכי שגרתי, כמו בכל ההריון.

מנסה לחזור לישון אבל לא נוח לי, מסתובבת בבית בחוסר נוחות וחוסר נינוחות ומתחילה לארגן את הבית ואת האוכל לילדים הגדולים לבית ספר.

6:45

אני מעירה את הילדודס ומחליטה לא להעיר את ליאור כי נו... אולי היום זה באמת קורה היום ושיהיה לו כוח (זו היתה בדיחה אצלנו שבכל החודש שתשיעי רק שלחתי אותו לישון כדי שיהיה לו כוח כי נו... אולי היום זה היום)

7:15

הצירים מתחזקים אבל אני מתפקדת בין לבין ולא מרגישה שהם קרובים מספיק בשביל לתזמן אותם.

יוצאת הפרשה כמו הפקק רירי אבל מסיבית יותר ועם טיפת דם.

אני מחליטה להיכנס להתקלח במחשבה שזה יקל על הכאב ומעירה את ליאור שיארגן את הילדים ויקח אותם לבית הספר, ליאור עוד אומר לי שהוא גמור מעייפות ואולי הוא ישן עד שהם יצאו כדי שיהיה לו כוח ואני אארגן אותם.

אני מסתכלת עליו במבט מצמית ואומרת לו:

״לא מאמי זה צירים חזקים אני במקלחת אתה שולח אותם לבית הספר״

אני מתקלחת ותוך כדי עוד הילדים נכנסים ומדברים איתי הם קצת לא מבינים את הסיטואציה ואני מנסה גם לזרוק הוראות כדי שיתארגנו לבית הספר ואומרת להם שנורא כואבת לי הבטן.

ואכן, כבר נורא כואב לי וזה מרגיש צפוף ואני רוצה לנסוע לבית החולים.

7:34

סופסוף הבת הגדולה יצאה מהבית

מיד אני מתקשרת לאמא שלי, שהיא גם דולה ובתכנון המקורי היה שהיא וליאור יהיו איתי בלידה.

איך שאמא שלי מרימה את הטלפון אני מתחילה לבכות

אמא שלי, האחת והיחידה מרגיעה אותי, מזכירה לי לנשום

אני אומרת לה שנראה לי שצריך לצאת וכבר כדאי לצאת לקפלן )אנחנו מרחובות והיתה לי מחשבה ללדת בעין כרם גם נרשמתי שם אבל ברגע זה הרגשתי שזה לא הגיוני(

אוקי, היא אומרת לי, אני מזעיקה את אבא (הוא כבר יצא מהבית והוא זה שמסיע אותה) ואנחנו יוצאים לקפלן.

7:43

אני שוב מתקשרת לאמא שלי ואומרת לה שזה צפוף מידי ואני לא מצליחה לתזמן

היא מרגיעה אותי ומזכירה לי שציר הוא סך הכל דקה... ואני יכולה להחזיק מעמד.

בשלב הזה אני מודיעה לה שאני רוצה אפידורל.

היא ממשיכה דרך הטלפון להרגיע אותי ולדבר איתי, מציעה לי לאכול משהו קטן,

אין סיכוי שאני אוכל אבל אני מבטיחה לשתות מים.

7:47

הזאטוט בן ה-7 מסרב ללכת לבית הספר בטענה שכואבת לו הבטן, ליאור ואני מנסים לשכנע אותו במיליון הבטחות,(אני ממש זוכרת את עצמי מבטיחה לו מתנה בכי ענקית שיש בעולם העיקר שישתכנע ללכת לבית הספר :) ) בסוף אני מתקשרת לאמא שלי שאיכשהו דרך הטלפון מצליחה לשכנע אותו לזוז לבית הספר. (בטח כואב לך כי אתה אוכל יותר מידי ממתקים...) וליאור לוקח אותו לבית הספר.

7:54

הצירים נהיים כואבים אני כבר לא מצליחה לשאת את הכאב, שוכבת על רצפת המקלחת ורועדת כולי,

אני מתקשרת שוב לאמא ואומרת לה שאני חייבת שהיא תדבר איתי בזמן הצירים כי אחרת אני לא מצליחה לשרוד אותם.

שוב, היא מרגיעה אותי כמה דקות ואז אני אומרת לה שאני לא מצליחה להתלבש, אמא מציעה להתלבש בין הצירים.

אני מצליחה לעבור מהמקלחת לסלון עם המגבת , רואה דימום מוזר על המגבת ומרגישה שאני מתחילה לדמם.

אני אומרת לליאור שצריך אמבולנס ולא כדאי לנסוע באוטו, זו שעת בוקר ואני חוששת מפקקים.

אני כורעת על כיסא בפינת אוכל על שש כי זו התנוחה שהכי פחות כואבת לי

ליאור הולך להביא לי בגדים ואנחנו מנסים להתלבש בין הצירים אבל הם כבר נורא צפופים וכואבים ובכל ציר ליאור שם לי בקבוק חם על הגב ומחזיק לי את הבטן אז ההתלבשות לוקחת הרבה הרבה הרבה זמן

8:21

סופסוף אני איכשהו לבושה, ליאור מתקשר לאמבולנס

המוקדן עונה, ליאור מנסה להרגיע אותי ובין לבין שנינו מכוונים את האמבולנס לכתובת

המוקדן מציע להשכיב אותי על ספה או על מיטה. אבל מבחינתי זה לא אפשרי בשום צורה.

אני צועקת: ״אני מרגישה את הראש יוצא״

מתפשטת כולי (עד שהתלבשתי חחח)

המוקדן מנסה לכוון אותנו ואומר לי לא ללחוץ

שוב, זו הוראה בלתי אפשרית מבחינתי

ליאור רץ להביא מזרון ושמיכת פוך

אני עולה על השמיכה

לחיצה אחת והראש יוצא

המוקדן מזכיר לחמם את החדר

ולא למשוך אלא רק לתמוך בראש

ליאור (המלך!) מעודד אותי שהכל בסדר

עוד לחיצה אחת והתינוקת בחוץ

8:26

שומעים את הבכי של הקטנה

(שוב המוקדן מתעקש על שכיבה על הגב שלא הגיונית בשום צורה בסיטואציה)

אני צועקת שחייבים לעטוף אותה שלא יהיה קר

המוקדן מבקש לבדוק שחבל הטבור לא כרוך - חבל הטבור לא כרוך

אני מצמידה אותה עור לעור אלי

המוקדן צועק מזל טוב! שנינו צוחקים בהקלה

המוקדן מבקש לגרות אותה קצת בכף הרגל לשמוע אותה שוב בוכה ומחכה איתנו על הקו עד שצוות האמבולנס יגיע

פה אני נכנסת ללחץ קל שהשליה עוד לא יצאה

8:29

צוות האמבולנס מגיע, אני מוטרדת שלא יהיה לה קר

צוות האמבולנס מביא לנו שמיכה טרמית אני עוד מתווכחת איתם שהיא צריכה להיות עור לעור עלי

מבטלים את הנטן

8:30

מתקשרים להודיע לאמא שלי שהבייבי יצאה

אמא שלי מזכירה להשהות את חבל הטבור...

עכשיו התינוקת בחוץ, מחוברת אלי בחבל הטבור וצמודה אלי עם השמיכה התרמית, אני עדיין ערומה :-/

אחרי כמה דקות הפרמדיקים חותכים את חבל הטבור.

צוות האמבולנס מתעקש לתת לי עירוי אני מתעקשת איתם שזה מיותר אבל בסוף מבינה שחבל על הויכוח ונותנת להם לחבר לי עירוי

איכשהו מלבישים אותי וזו גם סאגה מוזרה.

משום מה , כולם חוץ ממני ממש מודאגים מזה שאני שוכבת שם ערומה. לי, זה כמובן עבר בראש, אבל מיד החלטתי שאני מרפה ולא מתעסקת בזה

צוות איחוד הצלה, שמגיע ביחד עם הפרמדיקים ממש חמודים מביאים לי מים לבקשתי ומוודאים שלא השארנו בבית אש דולקת או ילדים, מציעים עזרה והולכים לדרכם

מורידים אותי באמבולנס לרחוב, גם כאן אני אומרת למד״א שיש כניסה נוחה מסביב אבל הם רוצים לסחוב אותי ב20 מדרגות לכניסה שהם חנו בה

אני נכנסת לאמבולנס, בת השירות לוקחת את ליה, אני מבקשת שליאור יחזיק אותה בנסיעה אני שוכבת על האלונקה באמבולנס, באמצע הנסיעה אני מרגישה דחף ללחוץ מתהפכת לכריעה על שש , לחיצה אחת והשליה בחוץ

זו פעם ראשונה שאני רואה שליה, האמת, זה קצת מגעיל אותי, בת השירות אוספת את השליה לשקית. אני מלאת דם ומטונפת מבקשת מהם עוד שמיכה כדי שיהיה לי על מה לשבת ומרגישה שהם קצת מהססים לתת לי בגלל הלכלוך.

באמת נהיה באמבולנס מאד מלוכלך ומלא דם.

מגיעים לקפלן התינוקת צמודה אלי בתוך השקית הטרמית

צוות חדר הלידה כבר מחכה לנו

אבל בקפלן צריך קודם ללכת מסע ארוך בין המסדרונות ואנשים עוד קוראים לי מזל טוב ומתענינים איזו לידה זו , זה לגמרי משעשע אותי.

צוות חדר הלידה מקסים מקסים מקסים!

המיילדות בודקות את הפרטים עם צוות האמבולנס מוודאות שהשליה שלמה

והמיילדת רוצה לתת לי פיטוצין

אני שואלת אותה אם אני חייבת או משהו בסגנון והיא ממש מתוקה ואומרת לי שאני לא חייבת כלום, מזכירה לי שזו לידה שלישית ואני גם זוכרת שכשדיברתי עם אמא שלי מראש היא אמרה לי שאם היה דימום מוגבר (מה שלא היה כאן) או אם הברזל נמוך (שזה המצב אצלי) ובלידות מתקדמות כן נותנים פיטוצין, אני מחליטה שאני רוצה את הפיטוצין ומזריקים לי אותו.

בודקים מדדים הכל בסדר

מבקשים לקחת את הקטנה לשקילה המשקל באותו חדר כי קיבלנו את החדר הטבעי (מצחיק קצת) אני מבקשת שליאור יהיה איתה ואני מבקשת לא לרחוץ אותה

ליאור נמצא איתה כששוקלים אותה ואני רואה הכל

מביאים לי אותה ואני מנסה להניק

ההורים שלי מגיעים כולם מאושרים ושמחים

צוות חדר הלידה מודיע שמבחינתם אפשר לעלות למחלקה אני מזכירה שאני רוצה אפס הפרדה ומבקשת שנהיה עוד קצת זמן, הם נתנו לנו עוד זמן לשהות בחדר הלידה ואז עלינו יחד למחלקה.

זו היתה חוויה נהדרת ועוצמתית בשבילי, מעולם לא חוויתי דבר כזה קודם ואני מאחלת לכולן שחוויות הלידה תהיינה מעולות וכמובן בבריאות לאמהות ולבייביז.
10/06/2019 18:08
שלום,

תודה על כך שחלקת את החוויה יוצאת הדופן.

מאחל לך ולמשפחתך בריאות שלמה ונחת מרבה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(ל.א)
10/06/2019 09:41
שלום לעורכי הדין

אני תושבת כפר בצפוןו הארץ והגעתי בעקבות פרסום ל"מרפאה" של תושבת הכפר לטיפול הצרת היקפים. היא אמרה שהיא מומחית לרפואת עור ועשתה לי סדרה של 3 טיפולים. אחרי הטיפול השלישי התחיל אצלי זיהום קשה מאד ומאז אני מאושפזת בבית חולים העמק עם עירוי של אנטיביוטיקה קשה מאד. המשפחה שלי בדקה ומסתבר שאותה אישה שטיפלה בי היא בכלל לא מומחית לרפואת עור וכנראה שהיא גם לא רופאה בכלל. עכשיו אני רוצה להבין איך אני יכולה לתבוע אותה על רשלנות רפואית ולקבל פיצוי על כל הכספים שהוצאתי על ה"טיפולים" שלה ויותר מזה, על הבריאות שהיא הרסה לי.
10/06/2019 17:59
שלום רב,

טיפול בידי אדם אשר מתחזה לרופא היא עברה פלילית חמורה וכמובן שמטילה גם אחריות נזיקית על המטפל ועל המרפאה ככל שנגרם נזק. ניתן לברר באתר משרד הבריאות האם האישה שטיפלה בך היא מומחית וכן האם היא בעלת תעודת רופא. את מוזמנת ליצור עמנו קשר טלפוני לקבלת ייעוץ פרטני והסברים נוספים.

בברכת בריאות והחלמה מהירה,
עורך דין עופר סולר
(מאיה)
05/06/2019 13:16
אני בהריון, שבוע 33. ביום ראשון מתקשר אלי הרופא נשים שלי ומודיע שהבדיקות האחרונות מראות שיש לי דלקת בדרכי השתן ומבקש שאבוא לקחת מרשם לאנטיביוטיקה(טוב נו כבר התרגלתי לאנטיביוטיקות בהריון...). הייתי אצל הרופא והוא אמר שהוא נותן לי מרשם לזינט. סבבה.

למחרת בבוקר הייתי בקופת חולים, קפצתי לבית המרקחת עם המרשם, הרוקחת מעקמת פרצוף ואומרת שאין להם את התרופה הרשומה, בודקת במחשב ומסתבר שבכל המחוז התרופה לא קיימת. שאלתי אם יש כזה ביקוש לתרופה שהיא חסרה והיא ענתה שהם פשוט לא מחזיקים אותה.

מוזר... החלטתי לקפוץ לניופארם שנמצא בקרבת מקום, הרוקחת מסתכלת על המרשם ומעקמת פרצוף גם היא ושואלת אם התרופה בשבילי.

עניתי שכן, הסברתי שיש לי דלקת בדרכי השתן ושהרופא רשם לי זינט והוספתי שנראה לי ממש מוזר שהיא כבר הרוקחת השניה שעונה לי בחשדנות לגבי התרופה. הרוקחת בישרה לי שהרופא לא רשם לי זינט אלא תרופה לשחפת! והוסיפה שזה לא תרופה שהיא היתה ממליצה לקחת בהריון או בהנקה בכלל. מבוהלת יצאתי מבית המרקחת, כמובן ללא התרופה לשחפת...
מבירור מסתבר ששמות התרופות דומים מאוד וטעות אנוש של שורה שקפצה לרופא במחשב גרמה לטעות. אבל היי תסתכל על מה אתה חותם אחרי שהמרשם מודפס!

ולכן מאמות יקרות, אני אומרת תסתכלו טוב טוב על התרופות שרושמים לכם, נכון לפעמים אנחנו מקבלים בבית המרקחת תחליפים עם שמות שונים מהתרופה הרשומה במרשם ולרוב מדובר בתרופות עם מרכיב זהה לתרופה הרשומה במרשם וזה בסדר, אך חשוב להיות ערניים ולשים לב טוב טוב מה אתן מכניסות לגוף שלכן או של הילדים.

בריאות לכולם.
10/06/2019 17:55
שלום רב,

תודה על השיתוף בחוויה, אכן בסופו של דבר אנו אחראים לגופנו ומוטב לבדוק פעם ועוד פעם ולפקפק על מנת למנוע נזק.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(דנית מ.)
06/06/2019 13:08
שלום לעורכי הדין הנכבדים,

אני ארבעה חודשים אחרי ניתוח קיסרי חירום שהסתבך. בהתחלה העובר היה במצוקה עוברית רצינית ולקח זמן עד שהעבירו אותי לניתוח קיסרי כי לא היה מקום בחדרי ניתוח (אמרו שהגעתי ללדת ביום הכי עמוס בשנה). אחרי הניתוח גילו זיהום בפצע הניתוחי שדרש אישפוז של שבועיים, שטיפות וניקוז הפצע ואנטיביוטיקה לווריד.

לפני שבוע דקירות והתכווצויות בבטן התחתונה. חשד לדלקת בדרכי השתן אבל אין שיפור עם טיפול אנטיביוטי שהסתיים כבר בינתיים. בדיקת רופא נשים (חפיפניקית) נמצא כי יש שאריות שליה ברחם שלי ככל הנראה והוא הפנה אותי לבית חולים. אני בדרך לאשפוז ואולי ניתוח והשד יודע מה עוד... יש לי כאבים חזקים מאוד ומחמירים בימים האחרונים.

הבנתי שהמשרד שלכם מטפל במקרי רשלנות רפואית בלידה ורציתי לדמוע את חוות דעתכם על המצב שלי. האם יכול להיות שאני יכולה להגיש תביעה על הלידה וכל מה שקרה מאז?
10/06/2019 17:50
שלום רב,

בחלק מן המקרים שבהם נותרת שארית שליה לאחר בלידה ניתן לבסס טענה בדבר התרשלות בלידה, הדבר תלוי בממצאים שעולים מהתיעוד הרפואי ובין היתר כמות שארית השליה אשר נותרה, הממצאים בעת בדיקת השליה לאחר הוצאתה ועוד. אני סבור כי לאחר שתעברי את הטיפולים הנדרשים כדאי יהיה שתפני אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לך בקבלת מלוא התיעוד והערכת במקרה.
את מוזמנת כמובן לפנות אל משרדנו לקבלת יעוץ פרטני ומידע נוסף.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר


 1   2    3    4    5    >>  

:עבור אל עמוד

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

06 ביוני 2019

מידע וסיוע משפטי לנפגע...

עם למעלה מ-18 שנות ניסיון בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בישראל, עורך דין עופר סולר מעניק ייעוץ וליוו...

קרא עוד

10 ביוני 2019

אבחון תסמונת HRD במסגר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על הצורך באבחון מוקדם של תסמונת גנטית חמורה בשם HRD ומקרי רשלונת רפואית...

קרא עוד

10 ביוני 2019

אבחון מוקדם של תסמונת ...

הכירו את החשיבות הרבה שבאבחון מוקדם של נשאות של הגן הבעייתי, שעלול לגרום ללידת צאצא הלוקה בתסמונת...

קרא עוד

10 ביוני 2019

יש לך ילד/ה עם SMA - מ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות החשיבות שבאבחון מוקדם של מחלת ה-SMA...

קרא עוד

11 ביוני 2019

יעוץ גנטי ומקרי רשלנות...

התמודדות משפטית מול מקרים של רשלנות רפואית במתן ייעוץ גנטי, שהובילה ללידת ילד או ילדה הסובלים מתס...

קרא עוד

17 ביוני 2019

אבחון מחלת MTHFR בקרב ...

נולד לך ילד החולה במחלת MTHFR שלא אובחנה לפני או במהלך ההריון? ככל הנראה המדובר על רשלנות רפואית ...

קרא עוד

20 ביוני 2019

מקרי רשלנות רפואית בני...

על מקרי רשלנות רפואית בניתוח קיסרי - מה עושים במקרה של נזק ליולדת או לתינוק הרך לאחר ניתוח קיסרי?

קרא עוד

24 ביוני 2019

הצורך לאבחן תסמונת בלו...

על מקרים חמורים של התרשלות ואי-אבחון מוקדם של תסמונת בלום, מה שהוביל ללידת ילד/ה הלוקה בתסמונת חש...

קרא עוד

01 ביולי 2019

נזקים חמורים בעקבות עי...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרים שבהם היולדת הופנתה לניתוח קיסרי באיחור ונגרמו נזקים חמורים לתי...

קרא עוד

07 ביולי 2019

נולד לך ילד עם תסמונת ...

לידת ילד החולה בתסמונת WWS הנדירה, ברוב המקרים יוביל לכך שניתן יהיה לבסס תביעת פיצויים של מיליוני...

קרא עוד

פניה אישית ודיסקרטית

עורך דין עופר סולר מעניק ייעוץ אישי, ללא התחייבות, לנפגעי רשלנות רפואית ובני המשפחה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

office@solarlaw.co.il

מרכז עזריאלי 1, קומה 36