סולר קפלינסקי רשלנות רפואית malpractice
שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

פורום רשלנות רפואית


נושא
מחבר
תאריך ושעה

(יעל)
17/05/2020 11:00
איך ואצל מי מתלוננים על רשלנות של רופא?
חודש וחצי לאחר קיסרי חירום נבדקתי אצל רופא נשים והתלוננתי שעדיין יש דימום, הוא אמר לחכות שבועיים שלושה ואם עדיין יש דימום אז לחזור אליו ..
אז חזרתי אליו עדיין עם דימום ונתן לי בדיקת דם..שאלתי אם לא צריך לעשות בדיקת נוספות ואמר שלא..
אבל מהתייעצות עם אנשי מקצוע הבנתי שבמקרה כזה יש להפנות לבדיקת היסטרוסקופיה..
מפה לשם דרך רופא אחר קיבלתי הפניה להיסטרוסקופיה, ואכן ישנה שארית שיליה.
ללא ההתעקשות שלי והבירור שלי הייתי נשארת עם שארית שיליה מי יודע כמה זמן... עם כל ההשלכות של זה.
למי ניתן להתלונן על הרופא כדי שמקרה כזה לא יחזור שנית?

גם רציתי לדעת האם עצם זה שנשארה שארית השיליה לאחר הניתוח מעידה על רשלנות רפואית בעת הניתוח?
17/05/2020 15:03
שלום יעל,

טיפלנו בתביעות רבות בנושא של הותרת שארית שליה ברחם לאחר לידה בפרט במקרים בהם נגרם נזק קבוע בשל כך. עצם הותרת שארית השליה אינה מלמדת בוודאות על התרשלות אולם בנסיבות מסוימות יתכן שכן מדובר בהתרשלות - יש לבחון אם בתום הלידה בדקו את שלמות השליה והדבר נרשם וכן לבחון כמה (כמות) שאריות שליה נותרו בחלל הרחם.
אני מציע שתפני אלינו טלפונית ואוכל להסביר לך בצורה יותר מלאה כיצד לדעתי כדאי לפנות.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(יוליה)
26/05/2020 13:11
את יכולה לכתוב מכתב תלונה למרפאה והעתק למשרד הבריאות. מצד שני, יתכן שהרופא פעל נכון לפי המקובל במקרה זה ( אינני יודעת מה עושים במצב של שארית שליה אז את צריכה לברר עם רופאים שיודעים) בכל מקרה מניסיון שלי, לתבוע על רשלנות רפואית זה רק אם נגרם לך נזק לעתיד.

אצלי, אפילו שנגרם לי נזק לא קטן בגלל רשלנות רפואית התביעה נמשכת שנים ואני השקכתע ים של כסף עד עכשיו בשביל לקבל חוות דעת של 2 מומחים רפואיים על המצב שלי. אז לא יודעת עד כמה תקבלי מזה משהו, שלא נדבר שזה נמשך שנים.
26/05/2020 19:09
שלום,

אכן במקרים של הותרת שארית שליה לרוב כדאי לשקול תביעת רשלנות רפואית אם מתברר שיש נזק קבוע. הקושי דווקא במקרים אלו של שארית שליה הינו שלעתים הנזק מתברר רק לאחר מספר שנים כאשר בני הזוג מנסים להיכנס שוב להריון.

אני לא ממליץ לשלוח מכתבי תלונה על דעת עצמך בלי יעוץ מסודר מעורך דין שכן אם יתגלה בהמשך כי אכן נגרם חלילה נזק ותשקלו תביעה מכתב זה עלול להתברר כמכיל טענות שגויות או אמירות שיפגעו בסיכויי התביעה.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(הילה)
19/05/2020 09:37
אני מנהלת קבוצת תמיכה של קהילה הסובלת ממצב רפואי כרוני קשה. בשל חוסר מודעות בממסד הרפואי, כמעט ולא קיים מענה לחולים ממערכת הבריאות, וכדי לכסות על הפער חברי הקהילה משתפים בידע בינם לבין עצמם. כך, פעמים רבות ניתנות בקבוצה עצות כיצד להתמודד עם סיטואציות רפואיות, למשל, כיצד להחזיר מפרקים למקום או כיצד לבצע אימוני חיזוק לשרירים. אציין שמדובר בתסמונת הגורמת לפציעות חוזרות של מפרקים וכאב כרוני, בה פוטנציאל הנזק הגופני רב מלכתחילה בגלל שבריריות רקמות מולדת.

האם נזק גופני שעלול להיגרם לחברת קבוצה בגלל עצה שניתנה לה בקבוצה מטיל על חברי הקבוצה, עליי ועל המנהלת השותפה שלי אחריות משפטית, באותה מידה שהוצאת דיבה וסחר בתרופות עושים זאת?
במידה ולא, האם יש צורך בהבהרה לגבי האחריות למתן העצות?

בנוסף- הקבוצה משוייכת לעמותה שעוסקת בשיפור המענה הרפואי לחברות הקהילה, ואני והמנהלת הנוספת חברות בוועד המנהל. האם האחריות שלנו כמנהלות קבוצה גוררת אחריות גם על העמותה?

תודה רבה.
19/05/2020 13:58
שלום רב,

כמובן שכדי להעריך את מידת האפשרות כי תיוחס לכם או לחברי הקבוצה אחריות בגין תשובות / עצות שניתנות בקבוצה יש צורך לבחון את הטקסטים עצמם.
עקרונית אין זה מופרך שנזק שייגרם לאחד מחברי הקבוצה בשל עצה או תשובה של אחד ממנהלי הקבוצה או המשתתפים יביא להטלת אחריות על המשיב או המנהלים. כדי לצמצם את החשיפה של המנהלים והמשיבים למקרים כאלו מומלץ להתייעץ באופן מסודר עם עורך דין אשר התמחותו דווקא דיני אינטרנט שכן יש דרכים שאפשר להתמודד עם נושאים אלו כמו תקנון מסודר לקבוצה, חיוב של המשתתפים לאשר הצהרה כלשהי כתנאי לחברות בקבוצה ועוד. אני חושב שעורך דין שמתמחה בתחום זה יוכל לסייע לך גם ביחס בין העמותה לקבוצה והטלת האחריות בנושא זה.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(מרוואה)
10/05/2020 21:33
שלום לכם

אני סובלת מכאבי גב כבר תקופה של יותר מ-10 שנים.

רקע רפואי שלי:
בת 22, פלטפוס, גמישות יתר בברכיים, סחוס שלא התגבש עד הסוף בברכיים, קריעת מיניסקוס חיצוני בצד שמאל "קרע ידית דלי" לפני כשנה עברתי 2 ניתוחים שלא ממש הצליחו. נוטלת גלולות, קונצרטה ואלטרולט. בימים האחרונים עשו לי צילום עמוד שדרה מותני והתקבלה חוו"ד של רופא: ספינה ביפידה S1. ראיתי באתר שלכם שהרופאים היו צריכים לאבחן את הפגם הזה בזמן ההריון של אמא שלי, לפני 22+ שנים. האם זה אפשרי לתבוע על רשלנות רפואית או שיש כבר התיישנות?
13/05/2020 12:50
שלום רב,

ספינה ביפידה (שדרה שסועה) הינה אבחנה כללית או אפילו כותרת של אבחנה הכוללת בתוכה מגוון גדול של מצבים רפואיים, דרגות חומרה שונות וכו'.
לא כל מום מסוג ספינה ביפידה ניתן לאבחון בהריון והראיה שגם אצלך בבדיקות וצילומים שאני מניח שעברת לא אבחנו עד כה את הבעיה. נושא ההתיישנות כאן בעייתי שכן לכאורה עילת התביעה התיישנה מזמן אולם ניתן לטעון כי בשל אי ידיעת קיום הבעיה יש להאריך את מועד ההתיישנות.
אני סבור כי נכון תעשי אם תפני בהקדם לייעוץ מסודר בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(רחל עמר)
10/05/2020 19:27
לבן שלי יש עיכוב התפתחותי התחלנו מעקב בגיל שנה ו7 חודשים ורק לפני חודש שהוא כבר בן שנתיים קיבלנו אבחון סופי שהוא על הרצף האוטיסטי.

אני מציינת שכול הדברים שהעירו לנו בהתפתחות הילד כשהגענו נעלמו מאז, הכוונה שזה לא מעודכן לו לתקופה הזו מאז הוא השתנה מאוד ובכול זאת נתנו לנו את ההאבחנה הזאת. אני ובעלי לא מקבלים את האבחון הזה וכרגע מוטרדים בעיקר מזה שהוא בן שנתיים וחודשיים וילדים בגילו מדברים והוא לא.

נכון יש כאלה שאומרים כול אחד וההתפתחות שלו. אני מנסה לא לתת מקום לאבחון הזה וזה לא משחרר ממני ומאז כול דבר קטן שקורה איתו הראש שלי אוטומט מקשר לזה. מאוד קשה לי עם זה ומוצאת את עצמי בוכה בלילות, הילד מטופל אצל קלינאית תקשורת באופן פרטי ומתקדם מאוד יפה.

חברה טובה אמרה לי שיש כל מיני בדיקות גנטיות שאפשר לעשות בהריון ואז אפשר לפעמים לזהות ילדים עם אוטיזם לפני הלידה. אני עשיתי מעקב הריון דרך קופת חולים מאוחדת ולא עשו לי בדיקות גנטיות משום סוג. כל הבדיקות שהרופא ביקש והפנה אותי אליהן עשיתי ולא אמרו לי כלום מעבר. כל התוצאות של הבדיקות היו תקינות בהריון עד כמה שאני יודעת.

האם לפי הניסיון שלכם עם התחום של הבדיקות הגנטיות יכול להיות שהיו צריכים לגלות את האפשרות של אוטיזם בהריון שלי? איך בודקים את המקרה שלנו? האם צריך לבדוק את הילד שוב?
13/05/2020 12:41
שלום רב,

הנושא של אבחון בעיות נוירולוגיות שונות בהריון מורכב ומשתנה ממקרה למקרה, בעבר לא הייתה כל דרך לאבחן סיכונים להתפתחות בעיות דוגמת אוטיזם בזמן ההריון.
בשנים האחרונות עם התפתחות תחום הגנטיקה וההתקדמות בבדיקות הגנטיות בהריון והוזלת מחירן התגלו מוטציות ושינויים גנטיים שידוע כי הן עלולות בסבירות גבוהה לגרום לבעיות נוירולוגיות שונות ובהן גם אוטיזם.
יודגש כי גם כיום חלק גדול מהילדים על הספקטרום האוטיסטי לאחר בדיקות גנטיות מקיפות לא ימצאו עם מוטציה או שינוי גנטי כלשהו ורק מיעוט (כ - 15% עד 20%) יתברר כי יש להם ליקוי גנטי כלשהו אשר יכול להסביר את הממצא הנוירולוגי שלהם.
לדעתי כדאי שתבקשי מרופאי בנך להפנות אתכם לייעוץ גנטי מסודר בו יפנו אתכם ככל הנראה לבדיקות גנטיות דוגמת צ'יפ גנטי ויתכן שאף אקסום בהמשך.
אם תמצא בעיה גנטית כלשהי בבירור יהיה מקום לבחון אם במהלך ההריון בעיה זו יכלה להתגלות והאם היה מקום לברר אותה בהתאם לממצאים שנראו בהריון בבדיקות השונות (סקירות וכו').
יש לשים לב כי עילת תביעה בנושא הולדה בעוולה (אי גילוי בעיה בהריון) מתיישנת עם הגיע הילד לגיל 7 שנים ולכן יש לפעול לבירור בהקדם.

מאחל לך ולמשפחתך בריאות ובשורות טובות.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(ל.ב)
12/05/2020 21:05
אני מושתלת כליה שהפסיקה לתפקד, וכרגע בטיפולי המודיאליזה (6 ימים בשבוע) עד שתגיע השתלה נוספת. לוקחת כדורים שמדכאים את מערכת החיסון. בנוסף, יש לי מחלות רקע שגם מחלישות את מערכת החיסון.
את טיפולי הדיאליזה אני עוברת בשלוחה בקהילה של אחד מבתי החולים הגדולים בארץ.
מהרגע שהצטרפתי לשלוחה, האחות האחראית לא מחבבת אותי. לאחרונה היא פגעה בי פיזית ע"י אחות אחרת (השתמשה בכלי כלשהו שאני אלרגית אליו, למרות שהיא ידעה שאני אלרגית)
כשבאמת התחילה לי תגובה אלרגית, האחות האחראית והאחות השניה עשו צחוק וזילזלו בי, ורק לאחר התערבות הרופאה קיבלתי את הטיפול הדרוש.
לאחר תקרית סירבתי שהאחות האחראית תתקרב אלי פיזית (לא מוכנה שהיא תחבר/תנתק אותי למכונה של הדיאליזה)
בבית החולים אמרו שאם לא אתן לה לגעת בי, אני אאלץ לעזוב את השלוחה ולעבור טיפולים בבית החולים עצמו, או שאני מוזמנת לעבור בית חולים.
בעקבות הקורונה ומערכת החיסון החלשה שלי, אני לא יכולה להרשות לעצמי לבקר כל יום בבית חולים.

שאלתי היא, האם יש לי את הזכות לבחור את המטפל שלי בשלוחה בקהילה, במיוחד כשהבעיה שלי היא עם האחות האחראית של השלוחה?

תודה על עזרתכם
13/05/2020 12:30
שלום,

אני מסין לחלוטין את ההחלטה שלך להימנע מכל טיפול בידי אותה אחות וברור שמדובר בעניין רציני.
הקושי הוא שבמערכת הבריאות הציבורית אין למטופל דרך להשפיע על זהות הגורם המטפל (למעט חריגים מסוימים) ובנסיבות הללו בפרט כאשר אני מבין בעקיפין מפנייתך שלא נערך בירור רשמי בנוגע למקרה נראה כי אכן מבחינה משפטית הנושא בעייתי. אני מציע אם לא ניסית עד כה לקיים פגישה עם מנהל/ת המכון ולהסביר את עמדתך ולנסות להגיע לפתרון כלשהו בהסכמה.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(סבטלנה)
09/02/2020 12:02
"את לא מרגישה כלום, כי יש לך אפידורל. את מדמיינת".

כך זלזלה המיילדת בהערה שלי שאני מרגישה שאני צריכה ללכת לשירותים. בדיעבד זו היתה הירידה של הראש ותחילתם של צירי לחץ (אני מיוחדת, אז את הצירים שלי לא תמיד רואים במוניטור). מזל שנבדקתי על ידי רופא שמצא להפתעתו שאני בפתיחה מלאה, ולא הסתמכו על המיילדת, כי כבר התחילו לערוך את הניירת לקיסרי.

זה היה 59 שעות אחרי תחילת השראת לידה ראשונה בשל חשד ל iugr, שכללה בלון, פיטוצין(מבלי שהוסברו לי מלוא הסיבוכים האפשריים), סטריפינג (בלי להסביר, בלי לקבל הסכמה מראש. שאלתי למה בדיקת הפתיחה כל כך כאבה ומלווה בדימום רב, אז הרופאה עדכנה בדיעבד שעשתה סטריפינג). אפידורל אחרי יומיים ללא שינוי ופקיעת מים.

יצאתי מהלידה הזו אחרי 60 שעות, ב"ה בידיים מלאות אבל עם טראומה לא קטנה. לקח לי הרבה זמן וטיפול לעבד אותה. עד היום קשה לי לחשוב על הלידה הזו.

אחרי 4.5 שנים, ועוד לידה שקטה בדרך, הגעתי ללידה השלישית עם צירים כל 5 דקות. אלא שהצירים לא נראו במוניטור. פתיחה של 2 ס"מ, ואז במוניטור נצפו ירידות דופק (שכנראה תאמו את הצירים שלא האמינו לי שיש לי). הגיעה רופאה שבדקה אותי גם היא, ואמרה שיש פתיחה של 3-4 אבל התקדמות אין ואין צירים (כי הרי לא רלוונטי שאני כאובה, מה שקובע זה המוניטור). לכן אני נכנסת לחדר לידה כדי לקבל פיטוצין.
ציינתי שיש התקדמות בפתיחה ויש צירים , בעלי ואני אמרנו שאנחנו רוצים להימנע מפיטוצין. בתגובה, הרופאה הרימה את קולה בתקיפות : "מה זה השטויות האלה?! את רוצה תינוק בריא נכון? אז זה לא משנה איך הוא יצא. עם פיטוצין או קיסרי! העיקר שיוולד בריא!".

כשנכנסתי לחדר לידה השעה הייתה 13:30 בערך. שעתיים אחרי הגעה למיון. כבר הייתה פתיחה 5. בשעה 15:50 נולד הבן שלי. בלידה טבעית, בלי אפידורל ובלי פיטוצין מהסיבה הפשוטה שלא היה בו צורך. מזל שהמיילדת שקיבלתי הייתה קשובה.

היום קראתי כתבה על אלימות מיילדותית. נזכרתי בכל התגובות שמכחישות את התופעה. אנשי צוות שטוענים שזה לא קיים באופן המתואר.

אז זה קיים ועוד איך. אני רק אחת. כמוני יש אלפי נשים שעוברות הליכים ללא קבלת הסכמה מדעת, שצועקים עליהן, שלוחצים עליהן לבצע הליכים רפואיים תחת איומים של ממש.
איך זה יפסק אם לא יכירו בתופעה ? איך זה יפסק אם אותם אנשי הצוות (שאמנם לא הרוב, אך רבים) לא יכו על חטא ?

אנחנו צריכות להילחם על הזכויות שלנו. לקבל יחס הוגן, לקבל הסברים סבלניים, להשתתף בקבלת ההחלטות ולא תחת לחץ ואיומים, לא לסבול מצעקות וזלזול. לא להרגיש שאנחנו רק אינקובטור והמטרה של תינוק ואמא בריאים מקדשת את כל האמצעים בדרך.

כי גם הגוף והנפש שלנו חשובים.
(רוני)
09/02/2020 13:56
אני חוויתי ממש חוויה טראומטית בלידה הראשונה בתל השומר (לפני שנתיים -4). לפני חצי שנה הגעתי לבקר חברה שהייתה מאושפזת בגלל הריון בסיכון וכשנכנסתי ללובי ממש היה לי התקף פאניקה. כיום אני בהריון שוב (שבוע 38+6) אמורה ללדת בקרוב. לא הייתי מסוגלת בכלל לדמיין לחזור לשיבא ולכן בחרתי בבית החולים איכילוב ולקחתי דולה בתקווה לחוויה מתקנת.

לא שאני חושבת שבאיכילוב יהיה בהכרח יותר טוב פשוט כאמור אני לא מסוגלת להתמודד עם הרגשות והזכרונות שיש לי כשאני נכנסת ליולדות בשיבא. אגב, גם אני עברתי סטריפינג וקיבלתי פיטוצין באותה לידה בתל השומר...

אצלי דווקא רוב הצוות היה ממש בסדר אבל העומס הרב שהיה בחדר הלידה השפיע מאוד על היכולת של הצוות.
(הילה)
10/02/2020 14:13
אני הגעתי לביה"ח בשבוע 41.5 עם דימום קל, את המים פקעו בחדר הלידה.

הגעתי עם פתיחה של 2 סמ, שלחו אותי לטייל ברחבי ביה"ח כשעתיים.

כשחזרתי, הפתיחה היתה 3.5.

ולא היו צירים, אפילו לא חלקיקי צירים, חוץ מהכבדות, לא הרגשתי כלום.

ואז המיילדת החליטה לתת את הקוקטייל, שחוץ מנמנום קל, לא השפיע במאומה.

ואז הפיטוצין הראשון - בלי לשאול או להתייעץ, אני אם יחידנית, ילד ראשון ויחיד, מבוהלת בטרוף.

הפיטוצין לא השפיע, ציר אחד לא היה.

אחרי שעה, החליטה על אפידורל שבשל סדק ישן בעמוד השדרה, לא השפיע והרגשתי את רגליי הכואבות.

ואז שוב פיטוצין - למרות שהראשון לא השפיע, אבל אף אחד לא הקשיב.

אחרי 14 שעות מרגע הגעתי, ו4 סמ פתיחה, ומכשיר מוניטור עוברי שהצמידו לראש העובר הוחלט על ניתוח קיסרי.

בחדר הניתוח, ניסיתי ללא הצלחה להסביר שכל הנרקוטיה הזו, לא משפיעה ואני מרגישה הכל!
אבל המרדים כבר הזרים את המנה השניה, והמנתח, שהוא גם מנהל המחלקה, כבר חתך את תחתית הבטן, ורק כשצרחתי מכאב, הוא קלט סוף סוף!

וכלא מאמין, ניסה לבדוק עם מחט, על ירכי השמאלית אם אני מזהה את הציורים שחרט..
וכשזיהיתי, שמעתי אותו אומר "יאללה ג'נרל".
אז 15 שעות אחרי שהגעתי לביה"ח ילדתי בהרדמה כללית את הבן שלי, שזכיתי לראות אחרי 12 שעות.

זה היה דר' דוד, בבית חולים הלל יפה.

מאז, עשור אחרי, כל הרדמה מקומית או אלחוש, גורמים לי לתופעות בלתי נסבלות - סחרחורות קשות, בחילות והקאות.

חגיגת הנרקוטיה גרמה לי לבעיות עצביות ואי שליטה על הסוגרים בחודשיים הראשונים שלאחר הלידה ואחריהם, העדר תחושת מלאות במעיים ובשלפוחית השתן.

שתבינו, לא הרגשתי שאני צריכה להכנס לשירותים!

אחרי טיפול משלים, במשך כמה חודשים, הכל חלף.
(סבטלנה)
10/05/2020 22:40
על כל בית חולים תמצאי דעות שונות. זה תלוי על הצוות שאת נופלת עליו באותו היום. אני יודעת לגבי אסף הרופא שהם נוטים להיות התערבותיים יותר יחסית לבתי חולים אחרים , אבל זה גם לא מחייב.

בסוף לדעתי הדרך הנכונה היא לעבור קורס הכנה ללידה שיתנו לך תשובות לכל השאלות. ולהגיע עם מלווה - משפחה או דולה- שיוכלו לתמוך בך באמת. אמא או בעלך שעלולים להתעלף בחדר לידה פחות טובים בתור מלווים (והרבה פעמים יודעים מראש שזה אדם רגיש שעדיף לא להביאו). מכירה נשים שדולה עזרה להן מאוד. לי אישית זה הרגיש פחות מתאים להביא איתי אדם זר.

בסוף את הלידה האחרונה (למעט 10-15 דקות ממש לפני שהבת שלי יצאה לאויר העולם) ביליתי לחלוטין לבד. בעלי בצבא היה בתורנות שבת ולא ידעתי מתי להזעיק אותו שלא תהיה אזעקת שווא כי המון זמן הלידה לא התקדמה לפתיחה בכלל. אמא שלי הייתה עם הילדים בבית.

ב"ה הכל עבר בשלום.
11/02/2020 10:33
שלום רב,

התנהלות של הפעלת לחץ בלתי סביר על מטופל/ת להסכים לטיפול מסוים באופן של איום או הפחדה או הרמת קול הינה בלתי סבירה וראוי היה שתעבור מן העולם.
מעדויות שאני נחשף אליהן במהלך השנים בעבודתי נראה משום מה שפרקטיקה זו שבעבר הייתה נפוצה בחלק גדול ממחלקות בתי החולים ועברה מן העולם שורדת משום מה בחלק מחדרי הלידה למרבה הצער. תודה על השיתוף בחוויה האישית.

בריאות ונחת,
עורך דין עופר סולר
(ליהי)
10/05/2020 16:41
שלום לכם,

אולי לכם יהיו תשובות רציניות יותר, כי הבנתי שמול משרד הבריאות, קופת החולים ובית החולים אסותא אין הרבה מה לעשות. אני בת 30. לפני משבר הקורונה הינו בטיפולי פוריות דרך קופת חולים, בבית החולים אסותא במשך הרבה מאד זמן, בגלל המצב הבריאותי שלי.

טיפולי הפוריות הופסקו באחת, בגלל הנחיות של משרד הבריאות שכולנו מכירים... עכשיו מחזירים את המצב לשגרה והחליטו להחזיר את הטיפולים לנשים מעל גיל 39 בלבד. החלטה לא ברורה, לא שקולה מבחינה רפואית ולא הגיונית אם בוחנים את המצב הרפואי שלי והצורך שלי בהמשך דחוף של הטיפולים.

למה להחליט באופן גורף שרק מגיל 39 כרגע חוזרים? מה זו ההגבלה לפי גיל? הרי כל מי שקצת מבין בפוריות יודע שגם בגיל 30 יכולה להיות רזרבה נמוכה אפילו גרועה יותר מבת 40...

אז גם במצב כזה כל חודש קריטי להריון - הרי זו הסיבה שהחזירו מגיל 39 נכון? אם רוצים מדורג שלא יהיה עומס, סבבה. אז שלא יחליטו לפי גיל אלא לפי מצב רפואי!

אולי יש מישהי בת 40 עם רזרבה מעולה (ויש כאלו) שבאה בגלל שהיא נשואה לאשה, יחידנית או בעיית זרע? במקרה שלה היא יכולה לחכות חודש חודשיים יותר ממה שאני, בת 30 עם רזרבה גרועה אובייקטיבית ועם המלצה רפואית ברורה על טיפול דחוף.

הבנתי שיכול להיות שדרך עורך דין ניתן יהיה לעשות שינוי כלשהו בהחלטה הלא סבירה הזאת. מה דעתכם?
10/05/2020 19:19
שלום,

כמו בהרבה מקרים של החלטות לגבי ציבור גדול יש למרבה הצער מי שנפגע, הקריטריון לפי מה שהבנתי הוא אכן גיל משום שהוא משקף בדרך כלל את סיכויי ההצלחה וכן בגלל נושא המימון של משרד הבריאות.
את צודקת בהחלט כי יתכנו מקרים של נשים בגיל צעיר שהטיפול דחוף אצלן יותר מאשר נשים מבוגרות אולם איני בטוח שניתן היה להחליט מי יכולה לחדש את הטיפולים על בסיס קריטריון של רזרבה שחלתית.
הדרך לתקוף משפטית את ההחלטה היא ככל הנראה דרך עתירה לבג"צ כנגד ההחלטה, עניין מורכב ולא זול ואני לצערי איני עוסק בתחום זה של עתירות לבג"צ.

צר לי אך כנראה שגם אני לא אוכל לסייע לך.

בברכת בריאות והצלחה,
עו"ד עופר סולר
(רינת)
10/05/2020 17:42
אני שבועיים לאחר לידה וכמו כל לידה מלווה בקושי וכאב, מתלווים גם לילות ללא שינה וטיפול אינטנסיבי ביצור מושלם אך חסר אונים שלעיתים גורם לנו לבטל עצמנו ולא לשים לב שהגוף מאותת לנו לעצור ולהקשיב לו.
אז כאמא טרייה לאוצרית שניה חשבתי שהבעיות ראיה שהופיעו מספר ימים לאחר הלידה עם תחושת עילפון, זה רק סימן לעייפות והגוף צריך להתרגל. בימים האחרונים הופיעו כאבי ראש חזקים מאוד שלא עברו, למרות שבעלי המדהים תיפקד ונתן לי לישון, מה שחשבתי שזהו התקף מיגרנה שממנו סובלת לעיתים.
הכאבים התחזקו ושינו אופי כאב שהגיע עד לחוסר תפקוד, בשלב זה כבר נדלקה נורה אדומה בוהקת שהגיע הזמן להיבדק ויפה שעה אחת קודם.

שמנו את הילדים אצל ההורים ורצנו למיון בהוראת הרופא ואחות מכבי, שם גילינו שלא מדובר בחוסר שינה ולא בהתקף מיגרנה ואפילו לא בפינוק שלי או של הגוף המשווה למנוחה, אלא לחץ תוך גולגולתי הגורם גם לבצקות בעצב הראיה, שככל הנראה נובע מנקב בעמוד השדרה כתוצאה מאפידורל לא מוצלח בלידה.

למזלי הרב, הסריקות יצאו נקיות ובהליך רפואי כואב אך פחות נוראי מניתוח מוח, הוצא הנוזל בניקור מותני (כן ניקור מותני כמו בדלקת קרום המוח), באישפוז ממושך רחוק מהאוצרות שלי, תרופות להורדת לחץ ונפיחות ואין סוף בדיקות, המצב מתחיל להתאזן ובסופו של דבר יעבור לפני שגרמתי לעצמי נזק נוסף.

האם לדעתכם אפשר להגיש תביעת פיצויים על הנזק שנגרם לי בגלל השימוש באפידורל או בגלל שלא עשו את הזריקה כמו שצריך? הבנתי וקראתי שטיפלתם בתביעות רשלנות רפואית דומות על פגיעות של אפידורל ולכן אני רוצה לברר לגבי המקרה הפרטי שלי.
10/05/2020 19:10
שלום רב,

כדי להעריך אם הנזק שנגרם בשל זריקת האפידורל מקורו ברשלנות בטיפול יהיה צורך לעיין בתיעוד הרפואי המלא בסיוע רופא מרדים, לא כל סיבוך הינו בהכרח רשלנות רפואית ויש לעתים סיבוכים אשר אינם בשליטת הרופא.
איני מקל כמובן ראש בנזק ובסבל שעברת אולם במקרים בהם מדובר בנזק חולף יש לשקול אם עלויות ניהול התביעה תצדקנה את הגשתה משום שבתי המשפט פוסקים סכומים נמוכים כאשר מדובר בנזק חולף.
מציע כי תערכי יעוץ מסודר בפגישה עם עורך דין בעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לך בקבלת התיקים הרפואים ובהפניה למומחה הרפואי המתאים ביותר.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(פבלו)
10/05/2020 10:41
ישנן שתי תביעות במחוזי ובשלום שהגשנו וזמן קצר טרם המשבר פנינו להחלפת עורך דין - השופטת ענתה דווקא לבקשה לתת ארכה למרות להבנתי לא עובדים שם כעת - ואנחנו הגשנו את הבקשה לפני שבועיים - בתשובה היא מבקשת שנעדכן כמה שיותר מהר - ומכאן הדחיפות במענה מאחר ולא ברור לנו כיתד אנחנו יכולים לתת תשובה כאשר עדיין לא סגרתי עם אף עורך דין ואין לנו היכולת לצאת מהבית (לפחות עד לאחרונה) בנוסף קרובת משפחה קורבה ואהובה נפטרה לפני פחות מחודש - ואנחנו עדיין מתאבלים ובהלם ... מה ניתן לעשות??? גם כלל לא מובנת לנו ההתנהלות של השופטת באותו תיק - כאשר אין דחיפות כעת מאחר וכנראה שהתיק לא יתנהל בתאריך עבורו נקבע מועד לפני חצי שנה וזה ( הסיבה לדחיה ) לא קשורה אלינו ... התביעות שהגשנו הן על סך 20 מיליון שח למחוזי בגין הפרת הסכם נגד משרד הבריאות ובית החולים רמבם שמהווה רשלנות בפני עצמה (אני כתבתי את כתב התביעה והגשתי ופשוט הסברתי בתביעה שגם לפי החוק עבירה בצורת הסכם להליך שלא בוצי כהלכו מהווה רשלנות - כמו שאדם יבוא ויחתום להוציא כבד ויצא בלי ריאה במקום)

שתי תביעות די "פשוטות ועוד תביעה שעדיין לא הוגשה בגין התרופות לחולי סרטן ברמבם שבגללם מת חמי - אביה של אשתי)

ממש יעזור כל מילת חיזוק של עורך דין אם המסר "ששודר" לי מתשובת השופטת שביקשה שנעדכן מייד עם קבלת מידע בדבר היצוג - כאילו שהדבר בשליטתנו?
10/05/2020 18:55
שלום רב,

קשה לי לתת תשובה עניינית ללא הכרות עם התיק ומבלי לקרוא את בקשת השופטת. אני מניח בזהירות שהשופטת מבקשת לדעת בהקדם את זהות עורך הדין החדש שמייצג אתכם שכן בהליכים בבית משפט שלום ומחוזי יש קושי לנהל את ההליך מבלי שצד מיוצג.

בברכת הצלחה,
עורך דין עופר סולר
(שני)
07/05/2020 17:41
לפני כשנה וחצי תוצאות תקינות בפאפ אבל חשיפה לזני hpv מסוכנים. באותה תקופה, התמודדות עם גידול סרטני שנמצא בבלוטת התריס.
רופאים אומרים שאין מה לדאוג, רק מעקב. אני בלחץ, פונה בדחיפות לקולפוסקופיה. הכל תקין! לא רואים שום ממצא. כעבור כשלושה חודשים, קוילוציטוזיס (התחלה של שינוי בצוואר הרחם) וכעבור עוד שלושה חודשים lsil בתוצאות hpv typing.
בזמן הזה כבר הייתי בהריון, אחרי שהרופא נשים שביצע את הקולפוסקופיה אמר שאין שום סיבה לחכות.
במהלך ההריון צצות תופעות מוזרות שבחיים לא הכרתי: דימומים אחרי בדיקות ואגינליות, רגישות וכאב בכל בדיקה. אבל הכל בסדר נכון? זה רק הריון, כך כולם אומרים. אופייני מאוד בתקופה הזאת.
אני לא מסתפקת בכך, עושה עוד hpv typing ומקבלת אותה תוצאה: lsil. מגיעה לקולפוסקופיה וגם שם הרופא טוען שרואים את האזור הנגוע אך אי אפשר לקחת ביופסיה.
כולם אומרים לי לחכות שישה שבועות אחרי לידה לביקורת, שכרגע לא ניתן לעשות כלום.
אני כבר שלושה שבועות אחרי לידה. עדיין מדממת וכאובה. בעיקר נפשית. מרגישה במלחמה לבד. רופאים טוענים שהכל בראש שלי ושנבדקתי מכל הכיוונים, אבל אני יודעת, אני מכירה את הגוף שלי. לא מקבלת את הכאבים המוגזמים בבדיקות, לא מקבלת את זה ששבוע אחרי לידה כשנבדקתי ואגינלית פרץ של דם מטורף יצא החוצה וכמובן כאב נוראי.
אני חסרת אונים! מרגישה שמנפנפים אותי עוד מההריון.
משתגעת בתקופה שאני אמורה לפרוח.
רציתי לשמוע מכם מה עוד אפשר לעשות. אני כל כך מפחדת שיש לי גידול בתעלת צוואר הרחם ולכן הוא לא אותר עד כה. לא רוצה להתעורר אחרי שיגלו שהיתה רשלונת רפואית ולא אבחנו את הסרטן בזמן... הסיבות בטח ברורות. ככל שאני קוראת יותר אני יותר נלחצת. מרגישה שהרופאים מפספסים. לא יודעת מה עוד אפשר לעשות. אני בטוחה שמשהו לא בסדר וזה מלחיץ.
10/05/2020 18:52
שלום רב,

אני מבין את התחושות הקשות שלך אולם לצערי איני בטוח כי יש בידי לסייע לך, הפורום אינו מיועד לייעוץ רפואי ולכן איני יודע להכווין אותך להיכן לפנות. את בכל שלב יכולה כמובן לפנות לרופא נוסף לחוות דעת שניה.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(אילנה)
05/05/2020 16:56
שלום, אמא שלי ז״ל היתה רופאה פסיכיאטרית והיתה לה מרפאה פרטית משלה שרק היא ניהלה אותה ורק לה היתה גישה אליה. אחת המטופלות שלה פנתה היום לטלפון שהיה של אמי, וכתבה שלפני מס׳ חודשים היא מסרה לאמי במרפאה מסמכי מקור רפואיים שלטענתה משתייכים לאותה מטופלת, והם נמסרו על מנת לספק רקע רפואי עבור הטיפול. כרגע, היא מבקשת את המסמכים בחזרה בטענה שהם היו מקור ואין לה העתק שלהם. האם מותר לי (במסגרת הסודיות הרפואית) למסור לה את המסמכים הללו? תודה.
10/05/2020 18:49
שלום רב,

עקרונית מסמכים רפואיים על שם מטופל אין בעיה למסור למטופל עצמו, הקושי מתעורר דווקא במסמכים בתחום הנפשי שכן עולה חשש מסוים כי יתכן שמסמכים אלו עלולים להזיק למטופל (כאשר אין לדעת אם אכן נחשף אליהם בעבר). לדעתי קיימת ועדת אתיקה באיגוד הישראלי לפסיכיאטריה ואולי כדאי להתייעץ איתם למען הזהירות.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(ג'וליה)
05/05/2020 12:41
שלום לכולם,
נתקלתי ברשלנות רפואית חמורה מצד האחיות בקופת החולים. כמה ימים לאחר שהיינו במיון הלכנו לאחיות להחלפת תחבושת כתוצאה מכוויה. במיון קיבלתי מרשם למשחה לטיפול בכוויה. האחיות אמרו לא להשתמש בה שהיא ממש לא מתאימה ורשמו מרשם למשחה אחרת. הרוקחת ממש התפלאה מהוראות האחות והמליצה לי בכל מקרה לרכוש גם את המשחה שהביאו מהמיון ולהתחיל טיפול איתה. עקב כל הבלבול שנוצר יום למחרת היינו אצל הרופאה ונאמר לי שהמשחה שהאחות רשמה היא לכוויות קלות בלבד וממש לא למצב שלנו ושהיא לא הייתה צריכה לנגוד את ההנחיות שקיבלנו במיון ושאם הייתי משתמשת במה שהאחות רשמה הכוייה לא הייתה מתחילה להחלים.
לאן אפשר להתלונן במצב כזה?
מדובר בילדה בת 1.3 שאם הייתי מקשיבה לאחיות הייתי עושה לה נזק חמור.
05/05/2020 13:19
שלום רב,

מאחר ובשל ערנותך לא נגרם נזק המקרה לא יתאים לתביעת רשלנות, ניתן לדעתי לשקול תלונה להנהלת הקופה או למשרד הבריאות.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(אלה)
29/04/2020 18:06
צהריים טובים

הבןו שלי אובחן כמי שסובל מסתמונת נדירה בשם תסמונת קליינפלטר שלי הרופאים, זאת תסמונת מולדת שהיה אפשר לגלות בזמן ההריון - מה שלא קרה. כשהבן שלי הגיע ללשכת הגיוס, כמו כל בני גילו, אובחנה אצלו בעיה באשכים ובבדיקות המשכיות בבית החולים תל השומר אובחן כמי שסובל מתסמונת תסמונת קליינפלטר - רציתי לדעת האם זה נשמע לכם הגיוני שעולים על "בעיה" כזאת רק לפני גיוס? האם יש לכם ניסיון משפטי עם תסמונת קליינפלטר בתביעות קודמות?
30/04/2020 09:30
שלום,

למיטב ידיעתי תסמונת קליינפלטר אשר נגרמת בשל ליקוי בכרומוזומי המין של זכרים, למשל גנוטיפ של xxy במקום xy, הינה שכיחה למדי וההתבטאות הקלינית שלה יכולה להיות מגוונת מאד ולכן גם באבחנה לעיתים מתעכבת.
איני מכיר כמובן את כל הפרטים של המקרה של בנך וכדי להעריך אם היה מקום להגיע לאבחנה מוקדמת יותר יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים. אני מציע כי תערכו יעוץ מסודר בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(אלה)
23/04/2020 12:11
אני תוהה האם אני יכולה לתבוע פיצויים מקופתח החולים שלי על רשלנות רפואית,

לפני כשנתיים התחלתי לסבול מכאבי שיניים, הלכתי לרופא שעשה צילום פנורמי ולא מצא כלום ואמר לי שכל מה שאני צריכה זה טיפולי שיננית קבועים לדלקות חניכיים. מאז הייתי כמה פעמים אצל שיננית וגם היא לא ראתה לטענתה שום חריגות.

לפני חודש הכאבים הגיעו לרמה בלתי נסבלת וכבר הייתי בטוחה שמשהו לא כשורה והלכתי שוב לרופאת שיניים בקופה, היא עשתה 2 צילומים וגם אמרה לי שהיא לא מוצאת כלום, אולי יש חור בשן שמעולם לא כאבה לי בצד שמעולם לא הפריע לי ושלחה אותי לשיננית, שתיהן טענו שהפה שלי במצב טוב ושכנראה אני סתם היסטרית וכל מה שאני צריכה לעשות זה לשמור על צחצוח טוב. בכל זאת קבעתי לסתימה בשן שמעולם לא כאבה לי באזור שמעולם לא הציק לי, שילמתי להם ואז התחילה הקורונה. לא הגעתי לאותו תור שנקבע. בנתיים הכאבים החמירו ברמה שלא הצלחתי לתפקד או לאכול, הקופה לא אפשרו טיפול חירום או ללכת למיון ולקבל החזר אז נתנו מרשם טפלוני לאנטיביוטיקה ומשככי כאבים.

ביום ראשון הלכתי לרופא חירום של הקופה כשאני כבר על סף יאוש ועם כאבים שאי אפשר לחיות איתם, הוא עשה צילום ואמר לי שבאופן חד משמעי יש לי עששת עמוקה וחמורה בשן בינה שמחייבת עיקרה מידית אבל הוא לא יכול לבצע אותה כי הם לא עושים כרגע טיפולים כרורגיים, רק נקודתיים ושל עזרה ראשונה.

למחרת הכאבים החמירו ונאלצתי לקבוע עם רופא פרטי שמיד ראה את הבעיה - התוצאה: עברתי עקירה של 2 שיניים, אני צריכה לעקור עוד 1 ואלי אפילו 2 + טיפול שיקומי של כל חלל הפה באלפי שקלים.

יש לי צילומים ממנו, יש לי את השיניים שהוא הוציא, יש לי צילומים מהטלפון ווידאו של חלל הפה ומקומות בעייתים שהצבעתי עליהם לרופאים, הקופה לא הסכימה לתת לי את הצילומי שיניים שאצלה, וגם לא החזר על הכסף של התור שבוטל.

האם ניתן לתבוע אותם על רשלנות רפואית והזנחה? מדובר בשנתיים של סבל שלא טופל כי הם חאפרים.

תודה
23/04/2020 16:56
שלום רב,

נראה על פניו שהמקרה מצדיק בירור רציני שיכלול איסוף של מלוא התיעוד הרפואי וקבלת חוות דעת של רופא שינים. אני ממליץ לפנות תחילה אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לך בקבלת התיעוד ובהפניה למומחה הרפואי המתאים להערכה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(מיטל)
19/04/2020 10:38
בוקר טוב

קראתי את מה שכתבתם על סרטן צוואר הרחם ואני רוצה לשאול ולהתייעץ עם עורך דין ברשותכם.

שאלה שמטרידה אותי כבר קרוב לשבע שנים
ולאף אחד מהרופאים אין תשובות בשבילי
סוג של התעלמות או בורות לא ידוע לי מה הקטע
ב2012 נותחתי בסורוקה , כרתו לי את כל הצוואר רחם כולל בלוטות הלימפה ... לא עברתי הקרנות וכימותרפיה למזלי
תוך חודש וחצי חודשיים עליתי 20 קילו
הגוף השתנה ברמה גועלית הבטן כמו חודש 7 נפוחה כולה
הרגליים מזעזעות
ונפוחות כמו בצקת לכל אורך הרגליים
אני תמיד ניסיתי לקרוא לחפש מידע ומצאתי בקטנה אבל מקודם מצאתי את עצמי בוכה כי הרגשתי שמצאתי תשובה
תשובה שלא טרחו לספר לי אחרי שכרתו את בלוטות הלימפה מרגישה כל כך הרבה כעס
אגירת נוזלים ובצקות - או בשמה לימפדמה
זה כניראה כל הסיפור.

כל החיים שלי שקלתי 42 קילו כולל דיאטות השמנה. זה גנים במשפחה.

עכשיו אני חייבת לדעת האם אתם חושבים שיכול להיות שהיתה במקרה שלי רשלנות רפואית?
19/04/2020 14:50
שלום,

ראשית אם הניתוח היה ב- 2012 אני חושש כי עברו למעלה משבע שנים ולפיכך עילת תביעת רשלנות רפואית ככל שהייתה כזו התיישנה שכן ההתיישנות הינה 7 שנים ממועד ההתרשלות.

אם עילת התביעה לא התיישנה הרי שכדי להעריך אם הייתה התרשלות בניתוח יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים. לצערי אין לי דרך להעריך אם הייתה התרשלות רק על בסיס התיאור שנמסרת.

בריאות שלמה,
עורך דין עופר סולר
(אנג'ליקה)
02/04/2020 14:24
האם ייתכן כי בוצעה ממוגרפיה והתוצאות יצאו תקינות לחלוטין. וכעבור בדיוק שנה התגלה גוש סרטני בשד בגודל של 41 ממ? (עולה על 4 סמ)?

ייתכן מצב בו במהלך הבדיקה הראשונה פספסו את הגוש, שאולי היה עוד קטן, בגלל רשלנות רפואית באבחון? נתקלתם במצב שבו היו תסמינים ראשוניים ופשוט לא פורשו נכון על ידי הרופא המטפל? איך בודקים מקרה כזה מבחינה משפטית?
10/04/2020 13:06
שלום רב,

המצב שאת מתארת אכן מעורר סימני שאלה לגבי אופן הבדיקה והפענוח של בדיקת הממוגרפיה הראשונה. כדי להעריך את המקרה יהיה צורך לבחון בדיעבד שוב את דיסק הממוגרפיה באמצעות מומחה רפואי מנוסה בתחום הרדיולוגיה שיוכל לבדוק אם נראים בבדיקה סימנים לגידול שהמפענח בזמנו התעלם מהם והאם היה מקום להפנות לבדיקה נוספת כמו אולטרה סאונד.

אנו מטפלים וטיפלנו בתביעות רשלנות רפואית לא מעטות בגין פענוח שגוי של בדיקות ממוגרפיה אשר הביאו להחמרה והתקדמות במחלת סרטן השד. את מוזמנת לפנות אלינו טלפונית לקבלת הסבר פרטני.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(דניאל)
25/03/2020 21:01
אז אספר לכן את חווית הלידה שלי .. אם אפשר להגיד שהיא חוויה.

אז ככה קודם כל הבונבון שלייי נולד בבוקר (16.3) בלידה במהלך ניתוח קיסרי.

הגעתי לבית חולים בלי פתיחה בלי שום דבר שבוע 41.1 .. הוחלט להביא לי פרופס כי צוואר הרחם היה מאוד קצר ואחורי .. אז שמו לי והיה בסדר .. אחרי שעתיים התחילו האטות בלב לגוזל שלי .. עשו כמה פעמים מוניטור עוברי שלחו אותי לחדר לידה להשגחה צמודה .. הוחלט להוציא את הפרופס ולהמשיך עם המוניטור .

בערך שעתיים עד שהמוניטור התייצב בלי האטות ובלי כלום .. אז הוחלט לשים לי בלון שצוואר הרחם יתרחב .

שמו בלון ושלחו למיון יולדות לחכות. הבלון עשה לי צירים מתשע בערב עד שבע בבוקר.

צירים שראיתי את אלוהים ושלא עשו שום שינוי .. לא הייתה פתיחה צוואר הרחם לא נפתח .. רק גרם לעוד האטות בלב של הגוזל הקטן והמותש שלי .. הוחלט להחזיר אותי שוב לחדר יולדות .. שוב אותו סיפור מלא רופאים .. מלא בדיקות כואבות למוות אחד אחרי השני .. מלא צירים שלא עזרו בכלום ועוד יולר מלא האטות בלב . והם מתווכחים לשלוח אותה לקיסרי או לא לשלוח.

בנתיים מלא האטות. דיברו בלחש על מצוקה עוברית צפויה. הגיעה מנהל מחלקה בשבע וחצי בבוקר אומר להם איך עוד לא שלחתתתם אותה לניתוח! עכשיו בשניה הזאת לשלוח. כמו עכברים כולם קפצו ולקחו אותי לניתוח.

ניתוח שלקח בדיוק עשר דקות שהתינוק המותש שלי יצא לעולם. הוא כניראה היה במים מקוניאלים יותר מהרגיל ככה שהייתה לו גם מצוקה עוברית כניראה. היום טפו חמסהה הוא בסדר הוא השתקם. אתמול היו כמה בעיות שכניראה מהטיפשות של הרופאים החסרי אחריות האלה. אני רק חושבת על זה שזה יכל להיגמר אחרת .. ואומרת תודה לאלוהים שאשכרה הציל לי את הילד .

אני בן אדם מאוד אופטימי והאמנתי שיהיה בסדר. עדיין אמרו לי שצריך לעקוב אחרי ההתפחות של הילד על מנת לוודא שלא יהיו בעיות. מפחיד טיפה אבל אני אופטימית.
29/03/2020 14:00
דניאל שלום,

תודה על השיתוף בחוויה הלא פשוטה שעברת, מצטרף לתפילותייך שהכל יהיה בסדר ב"ה.

הייתי מציע שנשוחח טלפונית, טיפלתי בהרבה תביעות רשלנות רפואית במקרים דומים למקרה שתיארת ואני סבור שאוכל לתת לך מידע שימושי בין היתר לגבי הבירורים שיידרשו בהמשך לגבי מצבו של הילד שיהיה בריא.

כל טוב ובריאות,
עורך דין עופר סולר
052-3596150

(ולריה)
25/03/2020 20:40
טוב, אני באמת במצב של יאוש.
אני עם חום סביבות ה38 ומגיע לעיתים ל39.2 כבר יום חמישי. בלוטת לימפה בצוואר נפוחה. גרד מציק בגרון אבל אין שיעול/ קשיי נשימה. התקשרתי למד״א כמה פעמים, הם אומרים לי לתקשר עם מוקד אחיות מכבי ולדבר עם רופא בטלפון. אני מתקשרת למוקד, מחכה שעות, מתקשרת לסניף, כנ״ל, אף אחד לא נותן לי לדבר עם רופא. חמישה ימים, כל היום בממתינה, ולא הצלחתי לדבר פעם אחת עם רופא. חלק מהאחיות אומרות כן להגיע לסניף, חלק לא, אני לא רוצה לסכן אף אחד ונשארת בבית אבל אני צריכה גם לדאוג לעצמי. יש לי שותפה בקבוצת סיכון ואי אפשר להיות כמעט שבוע שלם באי וודאות. למישהו, איכשהו, יש אפשרות לעזור לפני שיקרה אסון ויהיה מאוחר מדי? צוות רפואי שאני יכולה לתקשר איתו ולא רופאים רשלנים כמו שנתקלתי בהם במגעים עם מד"א??
29/03/2020 13:27
שלום רב,

המצב שאת מתארת לצערי חוזר על עצמו ככל הנראה במקרים רבים ואין לי שוב לצערי עצה שימושית מדי כיצד לפתור את המצב נוכח אי הסדר ששורר במערכת הבריאות בימים אלו.

בריאות שלמה,
עופר סולר, עו"ד
(רותי)
19/03/2020 15:12
אבא שלי בן 90 פנה למיון וולפסון לפני 16 ימים בגלל לחץ דם גבוה וסחרחורת, לכן הוחלט לאשפזו לבירור במחלקה פנימית.

כשבוע מתחילת האשפוז פיתח אבי תסמינים של חום ושיעול.

הפצרנו בצוות המחלקה (המסור ביותר♡) לערוך לו בדיקה לגילוי קורונה, אך תשובתם היתה שאין ברשותם ערכות בדיקה, ושבכלל צריך אישור של רופא מחוזי לערוך אותה.

מבינים את גודל השערוריה?
הנגיף משתולל בחוץ, ועדיין מנהל מחלקה פנימית בבית חולים ציבורי, נאלץ לבקש מהממונים עליו ערכות גילוי, וצריך אישור של רופא מחוזי לערוך את הבדיקה.
איזה אבסורד.

רק אחרי שאנשי צוות מסורים במחלקה הפנימית פיתחו תסמינים, נבדק אבי ונמצא חיובי לקורונה.
קולטים כמה הדבקות יכלו להמנע במהלך השבוע הזה?

כתוצאה מהגילוי, נשלחה כל המחלקה הפנימית לבידוד במחלקת קורונה בתוך בית החולים, ובני המשפחות נשלחו לבידוד ביתי.

מי אם כך אחראי במקרה הזה על התפשטות הנגיף?

ואם כל זה לא מספיק שערורייתי,
אז אחי, שסעד את אבי במהלך האשפוז, משתעל בביתו כמה ימים, ועדיין ממתין למד"א שמבוששים להגיע אליו, זאת על אף שציין באזניהם מפורשות שנחשף לחולה מאומת.

מה אני מנסה להגיד?

שכבר חודשים ידוע כאן על התפשטות הנגיף, אך ה"היערכות" שמהללים אותה בטלויזיה, לא באה לידי ביטוי בשטח.

נהלים מסובכים, תקנים נמוכים, ומחסור בציוד הכרחי, הם התורמים העיקריים להתפשטות הנגיף.
23/03/2020 13:04
שלום רב,

אכן המערכת לצערנו לא ערוכה דיה בנושא הבדיקות ודובר כבר רבות על הכשל הזה ואני מניח עוד ידובר. בדיקה של כל מטופל חשוד למחלה כמובן תקטין את שיעור הנדבקים - אין צורך בהשכלה באפידמיולוגיה בשביל להבין זאת.

בריאות שלמה,
עורך דין עופר סולר
(יעל)
17/03/2020 21:23
שאלה דחופה
הגיע למחלקה בבית החולים תייר 8 ימים בארץ
עם חסימת מעיים.

על פי הכללים הוא אמור לשהות בבידוד 14 ימים. עד אז בגדר חשוד ויכול להיות שיתברר שהוא חולה קורונה מן הסתם.

בעלי חולה מאד שוכב באותה מחלקה. הצוות לא ממוגן. הרופאים והאחיות מודים שהם לא ממוגנים!

ניגשתי לאחות ראשית אמרה שאני יכולה להוציא את בעלי מבית החולים.

התקשרתי למשרד הבריאות אין מענה, הזוי בימים אלו. זאת רשלנות רפואית פושעת - רגע לפני אסון אני מרימה דגל אדום.

למי פונים? מה עושים? איך מונעים אסון רגע לפני?
18/03/2020 10:01
שלום רב,

למיטב הבנתי אין כיום פתרון מוצלח בבתי החולים למצב שאת מתארת למעט ביצוע בדיקה לנשאות לוירוס הקורונה למטופלים אשר אמורים להיות בבידוד. לדעתי כדאי שתפני בבקשה לצוות הרפואי לברר האם המטופל שאמור להיות בבידוד יבדק.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(יסמין)
10/03/2020 08:24
בוקר

אבא שלי מאושפז במחלקה פנימית בבית חולים במרכז הארץ בגלל בעיות בריאות די קשות אחרי ניתוח שעבר באותו בית חולים. אני לא כותבת את שם בית החולים בשביל לא לעורר פאניקה מיותרת. התברר לנו אתמול כי הכניסו לאותה מחלקה אדם חולה קורונה שלא היה איפה לאשפז אותו בגלל מצוקה של מיטות אשפוז. סגרו לו חדר עם דלת ניילון והוא מאושפז בבידוד על פניו. מצד שני, הוא נמצא במחלקה עם אנשים מבוגרים (אבא בן 83) שהם האוכלוסיה הכי פגיעה לנגיף הקורונה. עשינו המון רעש בנחלקה ודיברנו עם הפרופ' שמנהל את המחלקה, כאשר בין השורות הבנו שהוא עצמו לא ממש מרוצה מהמצב וכי זאת החלטה שהונחתה עליו מלמעלה. השאלה מה האחריות של בית החולים / משרד הבריאות במקרה כזה? מה יקרה אם חס ושלום אבא שלי או אדם מבוגר אחר שמאושפז במחלקה הפנימית ידבק בקורונה, כאשר ברור שהנגיף הזה קטלני לאוכלוסיה מבוגרת.

האם יש משהו שאפשר לעשות לפני שיקרה אסון חס וחלילה?
10/03/2020 09:58
שלום רב,

במחלקות פנימיות מאושפזים בשגרה חולים במחלות מדבקות כאשר מופעל לגביהם נוהל של בידוד מיתר החולים - החלפת כפפות וביגוד מגן של הצוות, איסור יציאה מהחדר וכו'.
איני בטוח שמחלת הקורונה שונה משמעותית ממקרה זה שכן חלק מהמחלות המדבקות האחרות אף הן מסכנות אנשים מבוגרים עם מערכת חיסון מוחלשת. הפורום אינו מיועד לייעוץ רפואי ואיני מומחה למחלות זיהומיות אולם זו הערכתי מהכרותי את מערכת הבריאות.
ניתן להערכתי לנסות לפנות אל מנהל בית החולים ולבקש פגישה בעניין זה ויתכן וזה יסייע.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(שירי)
15/03/2020 22:35
הנה זה בא. מנהלת מחלקה בבית החולים איכילוב בתל אביב נדבקה בקורונה והדביקה גם את בעלה ולכו תדעו כמה מהמאושפזים התמימים במחלקה הפנימית באיכילוב, שאותה מנהלת אותה רופאה שנדבקה. אז נכון שאין ברירה כנראה, אבל עכשיו אנשים תמימים שאושפזו בבית החולים איכילוב במחלקה הפנימית, בגלל בעיות בריאות שלא קשורות לקורונה, יגיעו למצב של הדבקה בגלל אוזלת היד של מערכת הבריאות וקבלת החלטות שגויות, שכנראב יעלו בחיי אדם כבר מהימים הקרובים. רשלנות מערכתית. אין מילים. תרחישי האימה מתגשמים ונקווה שמישהו שם למעלה יסיק מסכנות ויפריד את חולי הקורונה משאר המטופלים בבתי החולים, כמו שעושים בבית חולים תל השומר. פרופ' רוני גמזו נרדם בשמירה. לא מתאים למי שניהל את משרד הבריאות במשך כל כך הרבה שנים ובהצלחה רבה.
(אסטרלה)
10/03/2020 08:42
אפס הפרדה וביות מלא בסנט ג'וזף, ירושלים 10.8.2019

לידה ראשונה, שבוע 39+6

אני, בעלי והדולה מגיעים לסנט ג'וזף ב-3 לפנות בוקר יום שבת אחרי כמעט 24 שעות של צירים. המקום שקט ושומם לחלוטין, למרות שבדיעבד מגלים ש-4/5 חדרי הלידה מלאים. מקבלת אותנו אחות מקסימה בחדר המרפאה ומחברת אותי מייד למכשיר מוניטור עוברי. אנחנו קודם כל מבקשים שישמרו לנו חדר פרטי (בתשלום) למיד אחרי הלידה (פירוט בהמשך). אני בפתיחה 3 סמ ומחיקה של 90% ויש לי חום קל. מגיעים לחדר לידה, מתחברת לגז צחוק ונאמר לי שבגלל החום לא אוכל להיכנס למקלחת. מתמודדת עם הצירים בעזרת הדולה אבל ב-6 בבוקר כשהצירים בעוצמות מטורפות ומגיעים בלי הפסקה מבקשת אפידורל. יש לציין שבסנט ג'וזף ניתן לקבל מה שנקרא 'אפידורל מהלך' שהוא אפידורל שמעלים את כאבי הצירים אך לא מוחק תחושה ברגליים. תוך 10 דקות המרדים כבר שם והאפידורל מתבצע, יש לי תחושה מלאה ברגליים ולא עושים לי קטטר.

כשמתחילים לי רעידות בלתי נשלטות המיילדת החמודה שלי, אינטיסאר, אפילו מביאה לי כוס תה שאשכרה מרגיע אותי (מוזר) אחרי 30 שעות ערות אני סופסוף נרדמת ואוגרת כוחות. ב11 בבוקר מתחילה לדחוף וב-12:36 נולד שלו. מייד שמים אותו עלי עור לעור, חבל טבור מנותק רק אחרי שמלבין ואני מתחילה כבר להניק.

המיילדת מגיעה לתפור אותי ובינתיים לוקחים את שלו עם אבא שלו לשקילה, ויטמין קיי, חיסון צהבת ומשחה לעיניים (הכל לפי בקשתנו והסכמתנו). הכל נעשה בחדר הלידה לידי. מחזירים אותו אלי ונשארים בחדר עוד שעתיים שלוש עד שמעבירים אותנו לחדר פרטי במחלקה. במהלך כל שהותנו במחלקה כל בדיקה נעשית בחדרנו או בנוכחותנו.

אני חייבת לציין את האווירה והוייב הכללי בסנט ג'וזף - בחדרי הלידה ובמסדרונות המחלקה תלויים פוסטרים המסבירים את החשיבות של ביות מלא. עם ההגעה למחלקה מקבלים דף הסבר על ביות מלא וחותמים עליו שאת מבינה ומעוניינת. כל האחיות שואלות ומסבירות לפני כל דבר שעושים לך או לתינוק, שום דבר לא מתבצע לפני שהן מוודאות שהבנת ואת מעוניינת בבדיקה/ שקילה וכו. Pku עשו עלי בהנקה לבקשתי.

הנקה מאוד חשובה להן וחוץ מיועצת ההנקה גם כל האחיות שמחות לעזור ולפעמים הרגשתי שאם שלו בכה יותר מכמה דקות מישהי פתאום צצה לבדוק אם הכל בסדר ואם אני צריכה עזרה כלשהי. חשוב לדעת שבעלים לא נשארים במחלקה ללילה, אלא אם לקחתם חדר פרטי-

החדר הפרטי הוא בעלות של 700 שח (במזומן) ומדובר בחדר די בסיסי אבל לגמרי מספיק לכל צרכיכם (עריכה: קיבלנו החזר של 400 שח ללילה ממכבי). יש חדר אוכל אך אין אוכל כשר ולכן יש אפשרות לשומרי כשרות להזמין אוכל בשווי 100 שח כל הורה לארוחת צהריים וערב. כלומר 200 שח לזוג כל ארוחה. לרוע מזלנו הגענו בשבת ויום האשפוז הראשון היה תשעה באב ולא היה מאיפה להזמין, אבל הסתדרנו בעזרת חברים ומשפחה.

עוד חשוב לציין שבגלל שהדיפולט בסנט ג'וזף הוא ביות מלא, התינוקייה קטנה מאוד ואין הרבה יחס שם. אינני יודעת מה המדיניות או היחס בקיסרי או סיבוכים אחרים אבל בהנתן המיינד סט במקום אני מעריכה שיעשו כל שניתן לאפשר ביות מלא ואפס הפרדה.

עם כל מה שנאמר עד עכשיו, וכמה שהמקום נשמע אידיאלי לאפס הפרדה וכולי, חשוב להבין שסנט ג'וזף הוא בית חולים קטן וכפועל יוצא הוא פחות ערוך לסיבוכים (בעיקר סיבוכים בלידה וכאלה פוסט לידה). התלבטתי רבות אם ללדת שם או בעין כרם, במיוחד כי מדובר בלידה ראשונה, מתוך ההבנה שעין כרם ערוכים לכל סוג של סיבוך וסנט ג'וזף לא בהכרח. בסופו של דבר בגלל ההריון התקין ביותר שלי, בגלל החשדנות והסלידה שלי מבתי חולים באופן כללי בשל אשפוזים מרובים של בעלי ובעקבות ביקור לא מרשים במיוחד בלשון המעטה בעין כרם יומיים לפני הלידה, החלטתי שסנט ג'וזף הכי נכון בשבילי.

לא הייתי בהכרח ממליצה אותו דבר למישהי עם הריון ברמת סיכון כלשהי. בכל תקופת ההתלבטות שלי כל חברי מהתחום הרפואי ניסו להניא אותי מסנט ג'וזף. מצד שני אני בקבוצת פייסבוק של אנגלוסכסיות ירושלמיות בה עולה נושא הלידה בסנט ג'וזף באופן תכוף וקשה עד כמעט בלתי אפשרי למצוא עדויות שליליות על המקום ואחרי הלידה שלי שם אני מבינה טוב מאוד למה. באמת שאין לי תלונה אחת על כל הלידה והשהות שלי שם ואני לא בן אדם שקל לרצות מטבעי.

בכל אופן, מקווה שהפוסט שימושי ואינפורמטיבי, אשמח לענות על שאלות אם יש.
10/03/2020 10:02
אסטרלה שלום,

תודה רבה על המידע המפורט והשיתוף בחוויה, אין לי ספק שהקוראות בפורום תמצאנה את הדברים מועילים ומעניינם.

בריאות ונחת,
עורך דין עופר סולר

(נעמה)
09/02/2020 18:42
בשבועיים האחרונים הגעתי כמה פעמים לתל השומר עם צירים מוקדמים וקצת מצוננת. כל פעם התפתחו צירים, הגענו למיון יולדות ואחרי כמה שעות הכל נרגע וחזרנו הביתה, עד פה הצוות היה מדהים (תמיד המלצנו על תל השומר בכל מה שקשור ללידות). בשבוע שעבר הגענו שוב מאותה סיבה וראו שאני קצת חולה ושלחו אותי לכל מיני בדיקות ליתר ביטחון. באחת הבדיקות יצא שיש חשד לשפעת והחליטו לתת לי אנטיביוטיקה (כמובן שכולנו מחוסנים, השנה ובכל שנה). אחרי 4 ימים עם אנטיביוטיקה כשאני כבר מרגישה מעולה, לא משתעלת (ולא היה חום אפילו פעם אחת), הגעתי שוב עם צירים וילדתי תינוקת מתוקה בלידה מדהימה בשעה 22:00 בלילה.

עברנו למחלקת היולדות ובילינו שם את הלילה. בבוקר, הכל התהפך. מישהו פתאום החליט שבגלל שהיה לי חשד לשפעת כמה ימים קודם, אני נשלחת לבידוד ואם אני רוצה לראות את התינוקת אז חייבים לבודד גם אותה. בשלב הזה אני כבר בריאה וכבר על אנטיביוטיקה, ולא מדבקת. אפילו לא היה לי חום, אפילו פעם אחת בכל הפעמים הרבות שמדדו לי.

מפה מתחיל סיוט!! הכניסו אותי לחדר קטן ומאולתר, מרוחק מהמחלקה עם שלט על הדלת ״בידוד נשימתי״. אסרו עלי לצאת מהחדר, נאמר לי שעושים לי עוד בדיקה ולאחריה אם ייצא תקין אוכל לעלות למלונית. נכנסתי לחדר בשעה 11:00 בבוקר, רציתי להתקלח, בכל זאת ילדתי בלילה לפני - ולא היו מים חמים! יואב הלך להביא לי אוכל מחדר האוכל כי לא נתנו לי לצאת מהחדר וחזר בלי כי כלום כי האוכל פשוט נגמר (!) וככה העברנו עד הערב. בערב יצאתי כדי לבקש להגיע לחדר האוכל בערב ולהתקלח, בכל זאת כמעט 24 שעות מהלידה ולא איפשרו לי לצאת. צעקו עלי שאני מסכנת את כל המחלקה. ביקשתי לפחות מקום להתקלח, אמרו שידאגו לי ולא דאגו (בנתיים 24 שעות מהלידה מקבלת צעקות, אין אוכל נורמלי ואין מקלחת).

ב3:30! בלילה! אחרי שסוף סוף הצלחתי להרדם וגם התינוקת, נכנסת אחות לחדר, עם מסכה על הפנים, פותחת את האור ומעירה את שתינו ומכריזה שהיא באה לבדוק לי ולילדה חום בגלל שאנחנו חולות! מדדה לי חום (אין) באה למדוד לנוגה (בת יום כן?) שכמובן צורחת תוך כדי הבדיקה. אחרי דקה אני שואלת אותה למה לוקח הרבה זמן למדוד לה חום והיא עונה שהיא לקחה מדחום כספית כי לא היה רגיל וייקח לה 7 דקות למדוד חום. שאלתי למה לא עם מדחום מהיר?
ענתה: זה מה שהבאתי
אני: אפשר להביא רגיל?
אחות: חוזרת ומביאה מדחום רגיל, מודדת לה חום, רואה שאין חום, זורקת את המדחום לעריסה שלה ואומרת שהמדחום נגוע ולכן לא ישתמשו בו שוב בבית חולים אז שניקח אותו איתנו ויצאה מהחדר.

עוד על התנאים בחדר שבו הכריחו אותנו לשהות 40 שעות בלי לצאת, אני אחרי לידה ותינוקת בת כמה שעות:

- מזגן על קירור בלי אפשרות לכבות או לכוון. רק שמיכה אחת (יואב ישן לידי לבוש מעיל)
- מקלחת לא שמישה, אינסטלטור שהבטיחו שיגיע כמובן שלא הגיע. לא התקלחתי מהלידה עד שהגעתי הביתה אחרי שלושה ימים
- טלוויזיה לא מחוברת
- לא ניקו את החדר אפילו פעם אחת. לא שטפו, לא פינו פחים, לא החליפו מצעים
- כפתורי המצוקה / קריאה לאחיות היו תקולים ולכן ניתקו אותם. ולי אסור לצאת מהחדר כדי לקרוא לאף אחד (וגם אם אני פותחת את הדלת אז צועקים עלי)

- הדרך היחידה לקרוא לאחות זה לשלוח את יואב ללכת עד לתינוקיה בצד השני של הבניין ולהתחנן שאחות לא תשכח להגיע אלינו כי אנחנו לא יכולים לצאת (ספוילר: תמיד שכחו)
- תריס מוחזק במקומו על ידי בקבוקי מים, פתוח באופן קבוע בלי וילון או דרך לסגור אותו כדי להחשיך או כשאני מניקה. והכי גרוע זה הפועלים שעבדו באותה קומה מחוץ לחלון הפתוח באופן קבוע במשך כל היום. WTF?

נפלא להניק ככה.

- אף אחד לא טרח להסביר לנו על הנהלים של ה"בידוד".

ותוך כדי אני צריכה לדאוג לילדה בתוך החדרון המצ'וקמק הזה, להניק אותה ולקבל את המשפחה (אורחים לא מורשים להיכנס).

בבוקר שוב באו עם תלבושת ומסכה למדוד חום שאין לנו ואמרו שישחררו למלונית אבל לא לפני 14:00 (עדיין באותו חדר קטן עדיין בלי מקלחת מהלידה!) ביקשתי שיבדקו מה קורה עם כל הבדיקות ומה עם להעביר למלונית אז צעקו עלי שרק ב14:00 ולפני זה שלא אצא מהחדר כי אני מסכנת את כל המחלקה.

ב14:30 הגיעו לשחרר אותנו למלונית. סוף סוף אחרי ששוחררנו והתמקמנו במלונית (סוף סוף אוכל!), הרופא שאישר לנו לעלות למלונית התחרט בדיוק והיינו צריכים לעזוב.

סיכום:
ילדתי ביום שלישי ב22:30 וביום חמישי ב17:30 ״שוחררתי״ עדיין בלי מקלחת, בלי לצאת מחדר מגעיל אחד, עם המון צעקות ויחס משפיל.

אני חייבת לציין שברור לי שיש נהלים שמטרתם שמירה על בריאות היולדות והתינוקות, וכמובן שזה הכי חשוב! אבל זה לא אומר שצריך לעשות את זה בצורה לא אנושית ובתנאים מזעזעים לאישה שהרגע ילדה ולתינוקת שצריכה להעביר ככה את השעות הראשונות של החיים שלה.

ושוב צריכה לציין לטובה את הצוות הנפלא במיון יולדות, בחדרי לידה ובתינוקיה.

אגב, הפיתרון שלנו: כדי בכל זאת לנוח יומיים ולצבור כוחות, בכל זאת כבר שבוע וחצי עם צירים ויומיים אחרי לידה, ברחנו משם והלכנו למלון מפנק במיוחד שקיבל אותנו מדהים ושידרג אותנו בלי שביקשנו כי ראו שבאנו עם תינוקת בת יומיים. אנחנו פה בלי תמיכה של אחיות בלי מלונית ואחרי המון נזיפות ויחס משפיל.
10/02/2020 10:52
שלום,

תודה על השיתוף בחוויה גם אם אינה מוצלחת. אין לי ספק שהקוראות תמצאנה עניין בדברים.

בברכת בריאות ונחת,
עורך דין עופר סולר
(שרי)
17/02/2020 08:14
הזיה מוחלטת... חבל שאי אפשר לתבוע את תל השומר על דבר כזה... אני לא מבינה למה בידדו אותך? מה זה חשד לשפעת? בדיקת שפעת נעשית עם קיט פשוט ואני אישית מכירה את המעבדות בתל השומר ואת מיכל מנדלבוים האחראית ובדיקה היא ממש פשוטה ומהירה.

אני פשוט בהלם. מעבר לכך, אם קיבלת אנטיביוטיקה והתחלת להרגיש יותר טוב, זה סימן שהיה זיהום חיידקי ולא נגיפי (שפעת זה נגיף). נשמע מאוד מאוד לא תקין מה שעברת, הייתי מתחילה לנסות לקבל תשובות, כי ברור ששמירה על בריאות הציבור זה במקום הראשון, אבל לעשות את זה בצורה מכובדת, תוך קבלת הסברים מלאים ושקיפות זה מינימלי.

אנחנו בני אדם.
(נטליה)
08/03/2020 17:17
אויש נורא!

אני ילדתי לפני פחות משנה בתל השומר, לידה שלישית ברוך ה׳.

ומה שעברתי שם היה סיוט חיי, המרדים לא נתן אפידורל במקום הנכון ומרגע לרגע הצירים רק התעצמו, התחננתי שיבוא לעזור לי ולהוסיף עוד אפידורל ולא משנה כמה הוא הוסיף, כל האיזור היה עירני בטירוף, יכולתי לרוץ ולקפוץ מרוב שהכל היה חי.

לא רציתי מראש ניתוח קיסרי וילדתי לידה טבעית. ראיתי את אלוקים מרוב כאבים, למרדים קראו אנדריי בחור צעיר בלי ניסיון כנראה.

ראו הוזהרתם מפני רשלנות רפואית של בית חולים תל השומר - זו היתה החוויה הכי נוראית שעברתי אי פעם ואני בטראומה רצינית מאז. אני לא יודעת מה לגבי בתי חולים אחרים אבל לא אחזור לבית החולים תל השומר אפילו לא עם כאב שיניים.

מפחיד מה קורה בחדרי לידה שלנו.
(בטי נ.)
08/03/2020 14:54
לפני 5 שנים עברתי ניתוח אורטופדי במפרק כף היד על ידי מומחה רפואי מיוחד, במימון של הביטוח הרפואי הפרטי שלי ולא דרך קופת חולים. בגלל רשלנות בטיפול במקום החתך כל האצבעות היו קפוצות ולא הייתה אפשרות בכלל לפתוח אותן.

הייתי אצל מרפאה בעיסוק חצי שנה כמעט, עד שהאצבעות חזרו לתפקד, עדיין התנועה בפרק היד קצת מוגבלת... וגם לי יש נפיחות רצינית. רציתי לדעת אם אתם מכירים וטיפלתם במקרים כאלה והאם יכול להיות שאני צריכה להגיש תביעה?
08/03/2020 15:31
בטי שלום,

על פניו נראה כי במקרה מצריך בהחלט בירור רציני באשר לניתוח שעברת - כדי להעריך אם הנק שנגרם מקורו בהתרשלות יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים בתחום האורטופדית כף יד. את מוזמנת ליצור עמנו קשר טלפוני לקבלת הסבר וייעוץ.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
(סנדרה)
08/03/2020 11:40
היי , לפני כשבועיים הגעתי לרופא עור בקופת חולים מאוחדת עם כתם קטן שהיה לי בפנים .
הוא לטענתו אמר שזה משהו אסתטי וקרא לזה "סבוריה" .
אמר שאפשר להשאיר את זה ככה כמו שזה או לשרוף את זה עם חנקן.
רציתי להיפטר מזה ולכן אמרתי לו לשרוף לי את זה עם החנקן .
עד עכשיו יש לי צלקת שגם אחרי ששמתי משחות ותכשירים אחרים נגד צלקות לא יורדת .
חשוב לי לציין שהרופא לא ציין בשום צורה שלאחר השימוש בחנקן יש אופציה לצלקת !
האם אפשר לתבוע על דבר כזה ואם כן מה צריך לעשות ?
08/03/2020 15:24
שלום רב,

מבלי חלילה להקל ראש בענין אם מדובר על סימן או צלקת שתחלוף איני בטוח שתביעה במקרה זה תהיה כלכלית שכן תביעת רשלנות רפואית מחייבת חוות דעת אשר עלותה אינה מבוטלת. שבועיים הוא בדרך כלל פרק זמן קצר מכדי להעריך אם מדובר בצלקת קבועה. ככל שיוותר נזק קבוע ניתן יהיה לשקול תביעה.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
(אסתי)
05/03/2020 09:11
בוקר טוב לעורכי הדין

עברתי ניתוח להסרת גידול הורמונלי ולאחר תקופה קצרה הגידול חזר, היום הייתי בבדיקה אצל כירורג שטען שהרופאים לא הוציאו בניתוח את כל הגידול עד הסוף האם ניתן לתבוע על זה והאם זה נחשב רשלנות רפואית לפי החוק?
05/03/2020 12:27
שלום רב,

עצם העובדה שהניתוח לא הצליח ולא השיג את מטרתו בוודאי מצריכה בירור מדוע וכיצד זה קרה אולם אינה בהכרח מעידה בוודאות על התרשלות.
כדי להעריך אם הותרת חלק מהגידול בניתוח יכלה להימנע על ידי נקיטת זהירות יתר, אמצעים טכנולוגיים כאלו או אחרים וכו' יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם כירורג מומחה בתחום.
כדאי בשלב ראשון לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית לקבלת הערכה ראשונית של המקרה וסיוע בקבלת מלוא התיעוד.

בברכה,
עורך דין עופר סולר


 1   2    3    4    5    >>  

:עבור אל עמוד

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

15 בינואר 2020

עורכי הדין שלנו עונים ...

עורכת הדין ארבל קפלינסקי ועורך הדין עופר סולר עונים לשאלות נפוצות בנושא רשלנות רפואית!

קרא עוד

13 במאי 2020

לחץ על בטן היולדת בזמן...

ישנם לא מעט מקרים שבהם הרופא המיילד מחליט ללחוץ על בטן היולדת במטרה להאיץ את הלידה, כאשר בחלק מהמ...

קרא עוד

13 במאי 2020

ייעוץ גנטי ומקרי רשלנו...

התמודדות משפטית מול מקרים של רשלנות רפואית במתן ייעוץ גנטי, שהובילה ללידת ילד או ילדה הסובלים מתס...

קרא עוד

17 במאי 2020

איחור באבחון התקף לב ב...

עברת התקף לב שהרופאים לא זיהו בזמן? איחור באבחון אוטם שריר הלב עשוי להתפרש כרשלנות רפואית

קרא עוד

18 במאי 2020

עברת ניתוח קשירת חצוצר...

עברת ניתוח קשירת חצוצרות? הניתוח נכשל ונכנסת להריון לא רצוי? יתכן ומאד כי המדובר במקרה של רשלנות ...

קרא עוד

19 במאי 2020

טיפול רשלני במקרים של ...

אבחון מאוחר וטיפול שגוי במקרים של היפרדות שליה עשויים להוות עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית ותשלום...

קרא עוד

23 במאי 2020

בית חולים סורוקה באר שבע

המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה - כל המידע על בית חולים סורוקה באר שבע באתר Malpractice בנושא רש...

קרא עוד

24 במאי 2020

עיכוב בגדילה התוך רחמי...

פיגור בגדילת העובר שברחם מצריך מעקב רפואי קפדני לאורך חודשי ההריון והגם שהמדובר על תופעה נפוצה, ח...

קרא עוד

27 במאי 2020

אבחון אוטיזם במהלך ההר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על האפשרות לאבחן אוטיזם לפני ובמהלך ההריון ועל מקרים חמורים של רשלנות ב...

קרא עוד

27 במאי 2020

הפרעה על הספקטרום האוט...

יותר ויותר ילדים בישראל [ובעולם] מאובחנים עם הפרעה על הספקטרום האוטיסטי. מה הסיבות לכך? מה משמעות...

קרא עוד

27 במאי 2020

הילד על הספקטרום האוטי...

לפחות ב-15% מהמקרים שבהם מאובחן ילד על הספקטרום האוטיסטי ניתן למצוא רקע גנטי, אותו ניתן היה לאבחן...

קרא עוד

פניה אישית ודיסקרטית

עורכי הדין שלנו לרשותך, בכל שאלה! פנה/י לקבלת ייעוץ משפטי אישי ותשובות בכל שאלה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36