שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

פורום רשלנות רפואית


נושא
מחבר
תאריך ושעה

13/12/2017 12:29
טוב אז ככה בחודש שישי נדבקתי בוירוס cmv חיובי בשתן אז כמובן שזה עבר לעובר שלי בחודש שמיני הוא הפסיק להתפתח וכך גם ההיקף ראש שלו.

הרופאים באסף הרופא עשו לי סקירה מכוונת למוח של העובר עוד כשהיה בבטן וגילו לו מלא מומים נוסף להיקף ראש הקטן הם ראו גם בסקירה מכוונת שהעצם של העין בולטת החוצה.

בקיצור מוטציה. הרופאים אמרו לי עדיף שתבצעי לידה שקטה כי הוא יצא גם עם פיגור שכלי וגם עם נכות וכל מיני דברים ולא בטוח שהוא בכלל ישרוד וכל זה לקראת חודש תשיעי!!

כמובן שלא הסכמתי ומה שצריך להיות אני אקבל באהבה. אבל עם כל זה וכל החוזק שהראתי לרופאים הייתי שבורה מבפנים לא ידעתי מה איך אני אתמודד מה יהיה איך יהיה ועם הוא באמת מה שאומרים הרופאים...

אני כולה בת 20 והייתי ממש שבורה נפשית ומהרגע שגיליתי לא הפסקתי להתפלל להשם שיתן לי כוח שיעזור לי, שכמו שהוא עשה את השמיים והארץ כך הוא יהפוך את הכל ויתן לי ילד בריא.

ביום שבת נסענו לחמתי והדלקנו נרות של שבת והתפללתי לנרות וקצת בכיתי וביקשתי שעם הכל בסדר שיתן לי סימן וזאת התוצאה ... תמונה ברורה של אמא ותינוק זה נוצר מהעפר של הנרות. ברוך השם שבוע אחרי זה באתי לחדר לידה באסף הרופא, עם צירים כבר באה ללדת הרופאה המכשפה אומרת לי זה עוד לא מאוחר את עוד יכולה לסיים את זה. לא כדאי לך לגדל ילד כזה. ממש אפשר לבצע נתיחה שלאחר המוות ככה במילים האלה...

נכנסתי לתוך חדר לידה אחרי שחתמתי שאני יודעת כל מה שאמרו לי ושהציעו לי לידה שקטה וסירבתי וילדתי תינוק בריא ושלם בלי שום מומים ובלי שום עין בחוץ. ילד פשוט יפה תואר.

כמובן שאני במעקבים איתו אבל כשהרופאים ביצעו סקירה מכוונת למוח אחרי הלידה הם היו פשוט בשוק שהם לא מצאו שום מום.

אין על הקדוש ברוך הוא. מסובב דברים ב-180 מעלות.
13/12/2017 15:25
שלום רב,

שמח לשמוע שהכל הסתדר לטובה, בריאות שלמה ונחת מהבן.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
12/12/2017 21:01
שלום, יש לי שאלה בנוגע לרשלנות רפואית ולדעת אם זה באמת רשלנות רפואית ואיך עלינו לפעול מכאן. מדובר על אמא של חברה שלי:
היא היתה מאוד כאובה ואושפזה בבית חולים, לאחר יעוץ פרטי אצל פרופסור, הוא אמר לה לעבור לבית חולים אחר בו הוא עובד.
שם עשו אמ.אר.איי וגילו סרטן לבלב ללא גרורות ואמרו שצריך ניתוח , לקח זמן רב והניתוח בסוף בוצע, פתחו, ראו שיש גרורות בכבד וסגרו ללא התערבות. כל זה בזמן שהיא מתלוננת על כאבים רבים ללא עזרה מהצוות.
אמרו שצריך לבצע בדיקה ercp שאחריה היא תוכל ללכת לאנקולוג. את הבדיקה לא עשו לה במשך הרבה זמן (כשבועיים) ללא תשובות מתי תבוצע. בינתיים התחילה דלקת ולא ידעו ממה היא והאנטיביוטיקה לא עזרה והחום רק עלה.
אחרי 4 ימים פתחו את התפרים ויצאה המון מוגלה והבינו שהדלקת בתפרים ואמרו "זה מאוד נפוץ מהניתוח הזה" אבל יחד עם זאת לא עלו על זה ישר. היום בבדיקת רופאים אחד מהם הכניס אצבע לתפר "לבדוק" אם יש מוגלה מה שגרם לכל הפצע להפתח ונאלצו לתפור אותה מיד ללא אלחוש כלל! ביתה כמעט התעלפה שם.
בנוסף עכשיו אומרים לה שלא תראה אנקולוג שם והיא צריכה לקבוע לבד תור אחרי שתשוחרר מהבית חולים, שזה לא מה שאמרו לה בהתחלה.
כל זה מלווה בזלזול ויחס כאילו היא ילדה קטנה שבוכה מקצת חום. האישה צורחת מכאבים ולא מתיחסים אליה. לא יכולה לראות אנקולוג בקשר לסרטן כי מעקבים לה בדיקות ועד היום לא ראתה אחד אגב. האם יש פה עילה לרשלנות רפואית והאם יש מה לעשות בנידון? המצב הוא נוראי והחוסר אונים שחווה המשפחה פשוט לא הגיוני.
13/12/2017 15:12
שלום רב,

קשה מאד להעריך ללא עיון בתיעוד הרפואי אם אכן התגלתה התרשלות בטיפול ומה הנזק שנגרם בשל התרשלות זו. בהתייחס לזיהום בפצע הניתוח מדובר בסיבוך אשר אכן יכול להתרחש גם ללא התרשלות בטיפולץ אני סבור כי כדאי יהיה לערוך פגישת יעוץ מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
11/12/2017 13:47
שלום, אשמח לדעה מקצועית בנושא רשלנות רפואית.

לפני כחודש הוסר בשלמותו גידול סרטני גודל 1.5 סמ. ו 3 בלוטות למפה שנמצאו נקיות.
חודש לאחר הניתוח נפגשתי לראשונה עם אונקולוגית בציפייה להתחיל את הטיפול שלמיטב הבנתי היה אמור להיות; סדרת הקרנות וכדור.

בפגישה עם האונקולוגית נשאלתי האם אני מעוניינת שהגוש שהוצא ישלח לבדיקה פתולוגית. (אונקוטייפ) שכן, עפי הממצאים יתכן ויוחלט על טיפול אחר; כימו. ואם יוחלט כך לא אוכל להתחיל את הטיפול שתוכנן כך שעליי להחליט.

שאלתי מדוע לא בדקו, הסבירה שנדרשת חתימה שלי.

השאלה שלי היא;

1. מדוע במעמד הניתוח, בית החולים לא מציע את האופציה, ובודק את הגוש?

הדבר חוסך זמן מאוד יקר עבורי כחולה.
2. על פי מה בעצם מוצע לי טיפול אם אין את כל הממצאים?

החלטתי מן הסתם לבדוק את הגוש כדי לוודא שהטיפול שהוצע לי אכן מתאים למחלה שלי.
כרגע אני ללא טיפול עד לקבלת התשובות. עוד כ 3 שבועות.

האם זה מצב תקין?
11/12/2017 18:25
שלום רב,

תודה על הפניה, אין לצערי דרך להעריך את סבירות הטיפול במקרה זה שכן מדובר בסוגיה רפואית שיש לבחון אותה הן באמצעות עיון במסמכים הרפואים והן באמצעות התייעצות עם אונקולוג. איני יודע גם להעריך ללא נתונים לגבי הגידול ואופיו האם עיכוב של שבועות בטיפול יש לו משמעות במקרה זה.

אני סבור כי כדאי שתערוך יעוץ מסודר בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע בקבלת מלוא התיעוד ובהתייעצות עם מומחה רפואי מתאים.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
11/12/2017 13:45
חובת מסירת בדיקה לנבדק:
עברתי בדיקת אקו לב. אני רוצה לקחת את הדיסק עצמו לקרדיולוג מומחה פרטי. המכון בו בוצעה הבדיקה מסרב לתת לי את הדיסק.
האם מבחינה חוקית הם מחויבים לתת לי את הדיסק?
הם רוצים לתת לי רק פענוח של הבדיקה (בידי קרדיולוג של המכון שביצע את הבדיקה וכותב את מסקנותיו).
במכונים אחרים הדיסק ניתן לנבדק במקום, אגב.

(יצוין שהבדיקה נעשתה בעת התקף <מכריי הסקרנים: לא מדובר על התקף לב, ולא נשקפת סכנה לחיי> ולכן חזרה על הבדיקה - מעבר לעובדה שאינה אפשרית כי זו בדיקה יקרה שנעשתה דרך הקופה - לא רלוונטית. כי כעת איני בהתקף.)
11/12/2017 18:14
שלום רב,

בהתאם לחוק זכויות החולה את זכאית לקבל העתק מהתיעוד הרפואי שלך ובכלל זה בדיקות הדמיה. ככל שהמכון עצמו מסרב לתת את דיסק ההדמיה עליו להפנות אותך לגורם אשר באמצעותו ניתן לקבל את הדיסק (הנהלה / מחלקת רשומות וכו').

בברכה,
עורך דין עופר סולר
10/12/2017 21:28
שימו לב למקרה רשלנות רפואית של רופא מלר"ם שהיה יכול להגמר באסון גדול לילד פעוט!

לא תאמינו... ביום חמישי האחרון הזמנתי את השירות רופא עד הבית ממוקד מלר"ם בגלל המזג אוויר וכי אני עם תינוק 8 שבועות. הרופא היה עבור ילד בן 2.7 אחרי שהיינו במוקד ביום רביעי והתברר שיש דלקת בגרון.

הגיע רופא לדעתי כבר בפנסיה לפי הגיל או שהוא רק נראה מבוגר מאוד. אמרתי לו שהילד לוקח אנטיביוטיקה אבל לא רק שזה לא עזר השיעול נהיה גרוע יותר. הוא בדק את האוזניים בדק את הריאות.

אמר זה ויראלי עכשיו כולם חולים. על החום שעולה ויורד אמר לי הגיוני. נתן לי מרשם לתרופה לאנהלציה וג'ל למריחה לאף לייבש נזלת.

בבית מרקחת לא נתנו לי את שתי התרופות מפני שזה לא מתאים לגיל הילד אף התפלאו איך רופא רשם את התרופות האלו. אז היום בלי ברירה יצאנו לרופאת ילדים. מסתבר שיש לילד דלקת באוזן ויותר גרוע מזה - דלקת ריאות חריפה מאד שהצריכה אשפוז דחוף בבית חולים...

גם הרופאה בעצמה אומרת לי התרופות שהוא רשם לא מתאים לגיל הילד והיא לא האמינה למראה המרשמים שהחזקתי ביד.

במוקד מלר"ם אין עם מי לדבר ולהתלונן. רק להזמין שירותי רופא עד הבית... אם רוצים להתלונן זה רק דרך פקס או מייל.

אני רוצה להגיש נגדם תביעה על התרשלות של הרופא. טוב שזה לא נגמר באסון!

אני בכלל לא מדברת על זה שזה עלה לנו 220 ש"ח עלאק רופא שאסור לו לטפל באנשים! בושה לחברה כמו מלר"ם שמעסיקה אדם כזה.

לאן מתקדמים עכשיו בתביעה לפיצויים נגדם?

אנחנו כרגע מאושפזים בבית חולים תל השומר עם הילד בגלל דלקת ריאות חריפה והוא מחובר לאנטיביוטיקה דרך הווריד.

מה יש לכם להגיד על המקרה הנושא הזה?
11/12/2017 10:47
שלום רב,

ראשית איחולי החלמה מהירה ומלאה. על פניו מהתיאור של המקרה יתכן שהטיפול הרפואי שניתן על ידי רופא מלרם לא היה ראוי אולם ניתן לקבוע זאת רק לאחר עיון בתיעוד הרפואי המלא והתייעצות עם רופא ילדים. אני סבור כי כדאי שתמתינו עם הנושא של הגשת תביעה עד לאחר שהילד יתאושש. חשוב להבין כי בתביעת רשלנות רפואית ניתן לקבל פיצוי רק על נזק שאירע בפועל ולא על נזק שיכול היה להיגרם ונמנע גם אם נמנע בשל תושיית ההורים.

במקרה זה בתום ההתאוששות יהיה צורך לשקול אף כדאיות כלכלית של תביעת רשלנות רפואית שכן עלויות חוות דעת לצורך הגשת תביעה כזו אינן מבוטלות ואילו היקף הפיצוי שייינתן במקרה של נזק לא קובע סביר שלא יהיה גבוה.

בסופו של דבר אני ממליץ כי לאחר שחרור הילד מביה"ח והתאוששותו תקיימו פגישת יעוץ מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
11/12/2017 08:40
יש לי שאלות לגבי עניין רפואי וזכויות החולה:

אדם בעל רקע של מחלת סוכרת סוג 2 עם נכות 70% עבר לאחרונה התקף לב וקריסת מערכות שבעקבותיו אושפז כשלושה שבועות בבי"ח. במהלך האשפוז עבר 2 צנטורים והינו מועמד להשתלת קוצב לב.

אשתו רוצה לפנות לביטוח הלאומי ולהגיש בקשה להגדלת % הנכות ל 100% לאור הבעיות הלבביות והחמרת מצבו.

מה הם ה"שירותים המיוחדים" שמגיעים לו? והאם מגיע לה משכורת אם תסעד אותו בעצמה במקום להיעזר בגורם חיצוני?

ועוד שאלה,לגבי חוק שירותי בריאות; כאשר עבר את התקף הלב הובהל לבי"ח "מאיר" (אשר משוייך ל"כללית") ואושפז שם כשלושה שבועות. הוא חבר בקופ"ח "לאומית".

האם המשך הטיפול שלו יכול להיות בבי"ח "מאיר" (שם מתועד כל האירוע הלבבי ושהותו במח' טיפול נמרץ וכו') או שקופת חולים רשאית לכפות עליו טיפול בבי"ח אחר ש"נוח" יותר מצד הקופה ?

תודה מראש למגיבים
11/12/2017 10:25
שלום רב,

ראשית איחולי החלמה מהירה ומלאה. הפורום עוסק בתביעות רשלנות רפואית ואני מציע כי תערכו יעוץ בעניין הביטוח הלאומי עם עורך דין אשר זהו תחום עיסוקו. לגבי נושא המשך טיפול במסגרת ביה"ח מאיר - למיטב ידיעתי למאוחדת אין בתי חולים בבעלותה ולכן יש סיכוי סביר שיאשרו המשך טיפול בבית החולים המטפל.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר

10/12/2017 21:20
לפני כשלוש שנים היינו תחת השגחתו של רופא פוריות, אחרי שכשנתיים ניסינו ללא הצלחה.

הייתי במעקב אחר ביוץ אבל ללא הורמונים.

לאחר בדיקת הריון (בדיקת דם) שעשינו אמרה לנו האחות בטלפון שאין הריון וגם הרופא בדק (הבדיקה כאבה לי אבל הוא התעלם מכך לחלוטין).

ארבע ימים אח"כ, בדרך לחופשה בצפון, תקפו אותי כאבי בטן עזים, בבי"ח פוריה עשו בדיקה ונאמר לי שאני בהריון ואחרי זמן מה הבינו שאין ברירה - בחדר הניתוח הסתבר שהיה הריון מחוץ לרחם ותוך כדי איבדתי גם חצוצרה שכבר התפוצצה בתוך חלל הבטן.

עכשיו, מה הקשר לבדיקות ההריון - שאלתי את הרופאה אם ניתן היה לראות את כל התסבוכת הזאת באה והתשובה היתה כן: את ההריון מודד הורמון בשם בתה (B ביוונית), אם חוצה סף כלשהו בשבוע שלישי של הריון אז יש הריון מוחלט, אם אין הריון הוא יהיה ברף ממש נמוך (1-2), אם הבתה הזה מתחיל לגמגם (5-12) אז יש סיכוי שקורה משהו אבל או שההריון עוד מוקדם מדי או שמשהו לא תקין.

מה שאצלי קרה היה שהאחות (במשרד המאוד לא ממוחשב) חשבה שלקחתי הורמונים כפי הנראה ולכן לא התרגשה לראות בתה בחצי הדרך להריון, אם היתה מודעת לכך שלא לקחתי הורמונים כל הנורות האדומות אמורות היו להדלק (כנ"ל אצל הרופא).

בקיצור, ייתכן שנשים רבוץ בודקות מעט מוקדם מדי וייתכן שיש לחזור על הבדיקה, אך חשוב להיות מודעות לכך שתוצאה לא ברורה ולא חד משמעית עלולה להיות הנפת דגל אדום!

אם זה מתלווה עם כאב בטן תחתונה בבקשה לעשות בדיקת דם ולא להגיע למצב של סכנת חיים כמוני. סמכתי על רופאים ואכלתי אותה בגדול. הלכה לי חצוצרה והסיכוי שלי להכנס להריון נפגע מאד.

עזבתי את רופא הפוריות ועברתי לרופאה אחרת שגם היא היתה דרק, כשהתייאשתי והחלטתי להודות לאלוהים על ילד אחד שכבר יש לי ולסגור את הבסטה.

השאלה שלי האם לפי ההתנהלות הנ"ל ולפי מה שתיארתי בפניכם, יש מקום לעילת רשלנות רפואית ואפשר יהיה להגיש תביעה על הטיפול הרשלני שקיבלתי וכל מסכת הטעויות שהובילו לנזק בלתי הפיך ולכך שכנראה לא אוכל להיות בהריון יותר לעולם.

מה דעתכם?
11/12/2017 10:20
שלום רב,

ראשית תודה על שיתוף המקרה שלדעתי יכול לתרום לנשים במצב דומה. כדי להעריך אם הטעות באבחון ההריון הצעיר במרפאת הפריון היא בגדר התרשלות צריך יהיה לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם רופא גניקולוג. מהתיאור שאת נתת נראה לי כי המקרה בהחלט מעורר סימני שאלה לגבי איכות הטיפול. מעבר לנושא ההתרשלות יהיה צורך לקבל הערכה של גניקולוג האם בנסיבות המקרה היה ניתן לאבחן קודם שההריון הצעיר הינו חוץ רחמי ולמנוע את אובדן החצוצרה. בנוסף כמובן יהיה צורך להעריך את השפעת המקרה על סוגיית הפריון על מנת להעריך את היקף הנזק.

אני סבור כי כדאי שתפני תחילה אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע בקבלת התיעוד, פניה למומחה הרפואי המתאים והערכת המקרה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
23/10/2017 12:53
לידה ראשונה התפתחה יפה לפי כל התהליך הראוי צירים פתיחה...

אפידורל והופ
הערכה לעובר גדול וישר לניתוח קיסרי חירום.

לידה שנייה. ניסיון ללדת ללא ניתוח קיסרי עובר לא גדול. בשבוע 41 התפתחו צירים פתיחה ... אפידורל.. ובשל ירידת דופק וחוסר התקדמות נשלחתי שוב לניתוח קיסרי חירום.

רק שבפעם השנייה הניתוח היה אכזרי למדי
אני מתכוונת לכך שיש לי המון 'הדבקויות' באיברים פנימיים. אפילו לא טרחו להוציא את הרחם ולתפור אלא תפרו את הרחם לבטן.
זוועת עולם...

היום אני לקראת ניתוח 3 ובהחלט אחרון
וכולי חששות ופחדים שהכול יעבור בשלום. הרופא ציין שהניתוח הצפוי לא יהיה קל בכלל.
התור כמובן ניקבע הפעם מראש.

בזמן שישבנו מול הרופא הוא קרא את דוח הניתוח החירום השני הוא פשוט הרים גבה והזדעזע ממה שקרא ושאל אותי אם קראתי את הדוח.

רק אמרתי לו שאני יודעת על עיניין ההדבקויות. והוא ענה שזה הרבה מעבר לנזקים הללו.

כשאמרתי לו שזה רשלנות של בית החולים
לחכות איתי כל כך הרבה כשמנסים ליילד אותי המיילדת לוחצת לי על הבטן. דופק העובר יורד. ולא מתארגנים להכניס אותי לקיסרי
אלא מחכים עד שאגיע לחירום.

והוא ענה; זו בעיה שלך שרצית לנסות ללדת רגיל.

השיחה איתו כל כך הכעיסה אותי
כי הרי הכי קל להאשים את האישה!!
את רצית ... תשאי בתוצאות!

אשמח לשמוע חוות דעת של עורך דין למקרה שלי.
26/10/2017 13:06
שלום רב,

אני סבור כי המקרה מצדיק בירור רציני אשר יכלול איסוף של מלוא התיעוד הרפואי והתייעצות עם מומחה רפואי מתאים בתחום המיילדות והגניקולוגיה. לצערי על בסיס התיאור שנתת בלבד קשה לי להעריך האם אכן התגלתה התרשלות בטיפול ויש כאמור צורך לעיין בתיעוד. יהיה צורך כמובן גם לברר את היקף הנזק שנגרם כדי להעריך האם ההשקעה הכלכלית בתביעת רשלנות רפואית תהיה מוצדקת במקרה זה.
ממליץ שתערכי יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית בפגישה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
10/12/2017 21:51
בערך כמוך... לידה ראשונה, ניתוח אחרי 24 שעות של צירים מטורפים עם פיטוצין ללא שום התפתחות. לידה שנייה ניתוח אחרי לילה עם צירים ללא התערבות הרופאים לבקשתי, רק משככי כאבים, הסיפור חזר על עצמו, ללא התפתחות, ללא פתיחה. אחרי ניתוח מס 2, התפתח זיהום שהתגלה יומיים לאחר ששיחררו אותי הביתה. חזרתי לשבוע נוסף בו פתחו את הניתוח וניקזו את כל העניינים שם... בהחלט לא נעים. נאלצתי לאשפז את התינוקת איתי. ובקרוב ניתוח מספר 3... ואני לא אשקר, חוששת מאוד. לצערי הניתוחים אכן פוגעים ברחם, צוואר הרחם שלי מעוות ולכן לא יכולה להתקין בן התקן תוך רחמי. יש לי 2 צלקות ברחם, ללא הדבקויות. הסיפור שלך נשמע אגרסיבי במיוחד. נשמע כמו סנדלרייה בשטחים... הייתי פונה לעו"ד מומחה לנושא רשלנות רפואית אם עדיין ניתן לעשות משהו...
10/12/2017 08:53
אני אמא ל-3 שיהיו בריאים אחרי הלידה השנייה גיליתי גוש בחזה בתקופה זאת לקחתי גלולות והבאתי עוד נסיך לעולם. באותו הזמן עברתי פעמיים ביופסיה עד שהחליטו להוציא לי אותו ואסרו עלי לקחת גלולות אז החלטתי לעשות התקן תוך רחמי.

פחדתי מוות אבל לא הייתה ברירה. באותו רגע שהרופאה סימה להכניס את ההתקן עשתה לי אולטרסאונד על הבטן ואמרה שהוא לא יושב טוב ושום פעם האי נעימות הזאת...(מיותר לציין שעושים את זה במחזור) ואז אמרה לי שהיא לא מצליחה לתפוס אותו והפנתה אותי לבית חולים - מיון נשים שם עברתי מסע ממש לא נעים לא רוצה לספר לכם כמה רופאים חיפשו את ההתקן וכמה צילומים לבסוף אמרו לי שהוא חדר את הרחם ועבר לחלל הבטן!

עברתי ניתוח ולסקופיה עם חתך בבטן ובטבור בקיצור עברתי גיהנום מה אתם אומרים לתבוע את הרופאה בגלל רשלנות רפואית על מקרה כזה? הרופאים אמרו שלי יודעים איזה נזק יכול להגרם בגלל הדבר הזה ונצטרך לחכות ולראות בעתיד?!
10/12/2017 16:41
טוב אני לא עורכת דין ולא מהתחום, אבל הסיפור הזה... וואו ממש מקרה לא נעים אבל אני בספק שתזכי בתביעה כזאת.

למיטב ידיעתי צריך להוכיח כאן שהייתה רשלנות רפואית ולא טעות. הגבול מאוד דק וזה בהחלט יכול לקרות שהרופאה לא הצליחה להרכיב טוב את ההתקן אבל ידעה זאת והפנתה אותך לבית חולים להמשך טיפול ולא הביתה.

תחשבי שלא היית שמה לב שההתקן לא יתיישב טוב והיית מגיעה לבית חולים אחרי יום יומיים ואולי יותר במצב גרוע יותר.

תבדקי עם עוד עורך דין שמתמחה בנושא דיני רשלנות רפואית האם יש כאן סיכוי לתביעה או שייתכן אפשר לתבוע על עוגמת נפש.
10/12/2017 11:17
שלום רב,

החדרת התקן תוך רחמי באופן אשר גרם לנקב (פרפורציה) בקיר הרחם ןעבר לתוך חלל הבטן הינו סיבוך אשר יכול להתרחש בשל התרשלות באופן ביצוע הכנסת ההתקן.

כדי לבחון את המקרה באופן רציני יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה בתחום הגניקולוגיה והמיילדות.

ממליץ שתפני בשלב ראשון אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לך בקבלת מלוא התיעוד הרפואי ופניה למומחה הרפואי המתאים ביותר.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
09/12/2017 20:19
בדיוק לפי המתכון של המרכז האמריקאי לבקרת מחלות, משרד הבריאות של מינסוטה, ארה"ב, המציא סיפור נוראי כדי להפחיד הורים ולגרום להם "להתחסן" לשפעת (וזה למרות שידוע שהיעילות של ה"חיסון" הזה היא נמוכה במיוחד).
בסיפור החדש והעצוב מתואר שהילדה מתה כתוצאה משפעת, מכיוון שבחרה לא לקבל את ה"חיסון", וכל פרט רגשי בסיפור הזה מנוצל לטובת הפחד משפעת.
במקרה המקורי, שצוין בעיתונות המקומית, כולל ראיון עם האב, נאמר בפירוש שהילדה מתה 48 שעות לאחר שביקרה אצל הרופא, כתוצאה מהתייבשות ונפילה חדה של רמות האשלגן בדם. כלומר חייה יכלו להנצל על ידי בדיקת דם פשוטה בזמן. ז"א מטייחים רשלנות רפואית, או לפחות בעיה מקצועית ומערכתית של יחס למטופלים, על ידי המרת המקרה לטובת קידום "חיסונים".
אותי זה כמעט מדהים כל פעם מחדש כמה רשויות הבריאות מרשות לעצמן לשקר לציבור ולעוות את המציאות כדי להגביר את אחוזי ה"התחסנות".
10/12/2017 11:09
שלום רב,

תודה על המידע והשיתוף. נושא החיסונים לילדים נתון בויכוח מקצועי ואני מכבד את עמדתך אולם כמובן שיש עמדות אחרות בעניין.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
07/12/2017 14:22
אני לא אחת של פוסטים .. והאמת שעד עכשיו זה משהו שפחות עניין. אותי לפחות. אבל שזה מגיע לילדים שלנו וגובל בזלזול ובחוסר מקצועיות שכזו הייתי חייבת.


יום ראשון אספתי את יגליי מהגן אחרי שהגננת דיווחה לי על חום של 39. החום הלך ועלה ואיתו הילד צרח מכאבים. 3 לילות בלי שינה. בכי בלתי נסבל, בכי של סבל, לא אופייני ליגל שלי.

כבר יום למחרת בבוקר ביקרתי אצל הרופא, נתן לי הפנייה לצילום חזה ואמר שאם החום ממשיך ללכת למיון. אציין שאני לא אמא שרצה ישר לרופאים או בתי חולים.

אבל כמובן שהחום לא ירד והילד המשיך לצרוח מכאבים. אני ובעלי שלא מבינים מה יש לילד איבדנו את זה לגמרי! תינוק בן 7 חודשים חסר ישע שאדום ונפוך מבכי לא אוכל ולא שותה משתולל מכאבים ומתעורר מהבכי של עצמו, לא מכירים את זה.

התקשרנו למוקד אחיות לייעוץ וכמובן שהפנו אותי למיון דחוף והספיק לה לשמוע אותו דרך הטלפון ואת הנשימות שלו כדי לתת לי מיד הפנייה. למיון לקח שעה לקבל אותי - מיון ריק אין ילדים.

כשנכנסתי אציין שקיבלה אותי אחות אימאית ומקסימה! ישר ראתה שיגל צורח רטוב מבכי ומלא נזלת ולא מוכן שייגעו בו. הרימה אותו וניסתה להרגיע אותו ללא הצלחה. שמה לו משחה מאלחשת ביידים לצורך בדיקות דם שלא יכאב לו ואמרו לי לחזור אחרי שעה שתיהיה השפעה.

חזרתי חיכיתי לרופאים לבדיקות דם. אחרי שלקחו לו בדיקות דם אמרו לנו שזה לוקח שעה וחצי תשובות ובינתים ללכת לאף אוזן גרון. כשהגיע תורנו בא.א.ג נכנסנו. רופא בדק אותו והחזירו אותנו למרל"ד ילדים עם תשובה שהכל נקי ואין כלום.

חזרנו למרל"ד ובגלל העבודה שיש חום גבוה היילד צורח מכאבים ושוללים דלקת אוזנים הפנו אותנו לצילום חזה לבדוק אולי זה מהראות.

גם שם החזירו אותנו עם תשובה שאין כלום והכל נקי. כל זה שהילד עדיין לא מפסיק לצרוח. לא אוכל לא שותה. ועם חום 40.8.

אחרי שהרופא במרל"ד קיבל את התשובות אמר שיקרא לי ונחכה בחוץ. נתן לי שוב לחכות שעה וחצי ואז כשנכנסתי וביקשתי שייתיחסו אלי כבר! הרופא בכלל הלך, והאחות אמרה לי "יש לילד וירוס. אין טיפול זה עובר. אתם משתחררים".

התעקשתי ואמרתי שאין מצב שזה וירוס עם תגובה כזו של הילד. אמר לי המתמחה "אתן האמהות תתנו לנו להחליט ואל תחליטו מה יש ליילד".

קיבלתי מכתב שחרור עם סיכום של וירוס ומוריד חום לפי הצורך והתקדמתי ליציאה מבית החולים. ועדיין היילד לא מפסיק לצרוח נוגעת בו והוא רותח. לא אוכל ולא שותה עייף ורעב.
החבאתי את טופסי השחרור והלכתי לרופא א.א.ג שוב. הפעם למישהו אחר!

וכן על דעת עצמי! נכנסתי ואמרתי ששלחו אותי שוב לבדיקה חוזרת מהמרל"ד. בדק אותו הרופא שהיה סבלני מקצועי ונחמד מאוד. הוא לא הצליח לראות כלום, אז הוא ישב וניקה את האוזן. שאב ואמר לי שיש לילד דלקת חריפה באוזן ימין וחייב אנטביוטיקה. חזרתי למרל"ד עם תחושה מגעילה של זלזול וחוסר מקצועיות כלפי הילד שלי. תחושה שאם ההייתי מתקדמת עוד צעד הייתי נוסעת הביתה והדלקת הייתה מחמירה בידיעה שכבר בדקו ואין כלום!

הילד שלי ורוב הילדים לא בוכים סתם! אני לא צריכה ללמוד 9 שנים רפואה בשביל סה"כ להרגיש שיש לילד שלי משהו. לסמוך על הרופאים ולבקש שאם כבר מבצעים בדיקה אז שיעשו את הנדרש מהם כמו שמצופה! ולא ישלחו אותנו לצילום חזה שאין צורך בכלל עם כל הסיכון שכרוך בזה!

אחרי שביקרתי אצל הרופא האחרון ששאב וניקה לילד את הנוזלים כדי להקל עליו והביא לי אנטביוטיקה הילד שלי התחיל לחייך. גם קצת לאכול והכי חשוב נרגע מהבכי. אינטואציה אמהית. אל תסמכו על אף רופא! בייחוד לא משם!
10/12/2017 11:08
שלום רב,

תודה רבה על השיתוף. אני בהחלט מסכים כי במקרים רבים אין תחליף לאינטואציה אימהית, ברור שחסכת בשל האינטואיציה וההתעקשות שלך סבל רב מבנך ואולי גם מנעת נזק חמור יותר.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
07/12/2017 10:43
אחותי הקטנה בת 25 עברה הרבה חרא בגלל רופא נשים בראשל"צ בחודש האחרון.

כל זה התחיל שלאחר שסבלה מכאבים בבטן התחתונה והיה לה דימום רציני (חשוב לציין שהדימום התחיל שבוע אחרי שהסתיים לה המחזור והיא גם לקחה גלולות מה שאומר שזה משהו שלא אמור לקרות).

היא הלכה אליו וסיפרה לו את הסיפור וה so called רופא אמר שזה בסדר, דבר שכיח ושהוא מביא לה כדורים לעצירת הדימום, אחותי שאלה אותו אם הוא בטוח כי היא סובלת מכאבים שלא היו לה ב-4 שנים האחרונות ושזה כאבים מעבר למחזור.

הוא אמר לה ״כן כן הכל בסדר. תקחי את הכדורים והדימום ייעצר״. הוא לא ביקש לבדוק אותה ולא כלום. חשוב לציין שיש לו בקליניקה אולטרסאונד.

שבועיים לאחר מכן, כשהמשיכה לסבול מכאבים איומים ועצרה אותם בכדורי אדוויל כל יום, פנתה לרופא נשים אחר שעשה לה מיד בדיקה ושלח אותה לחדר מיון בדחיפות (כך נרשם בטופס).

אחותי התאשפזה בבית חולים הדסה באותו יום - לאחר 4 ימים של ניסיון באנטיביוטיקה דרך הווריד החליטו שהמצב חמור וחייבים לנתח, הוסבר לה לפני על הסיכונים שיש בניתוח - שהפוריות יכולה להיפגע. היה לה זיהום חמור ברחם.

אחרי הניתוח נאמר לה שהזיהום ברחם היה קשה ממה שחשבו. תראו עד כמה העצלנות שלו פגעה בה. יכול להיות שאם היה בסהכ בודק אותה- בדיקה של 2 דק׳ כל המצב היה אחרת. עלק רופא.... עלוב נפש!

הרופאים ציינו שיכול להיות שיהיה לנ נזק ברחם ואולי בעיות להכנס להריון בעתיד ואי אפשר לדעת כלום בוודאות.

האם לדעתכם היא צריכה לקחת עורך דין ולתבוע את הרופא שנתן לה כדורים ולא בדק אותה, בגלל רשלנות רפואית בטיפול / חוסר טיפול?
07/12/2017 12:15
שלום רב,

על מנת להעריך אם אכן הייתה התרשלות בטיפול אותו רופא יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי הן מקופ"ח והן מביה"ח ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים בתחום הגניקולוגיה והמיילדות. כמו כן אני סבור כי יהיה צורך להמתין פרק זמן מסויים כדי להעריך את עניין הנזק האפשרי לרחם והפגיעה ביכולת הפריון בשל המקרה שכן פיצוי ניתן על נזק שאירע בפועל ולא על נזק שיכול היה להתרחש או על עצם ההתרשלות.
לדעתי כדאי יהיה בשלב ראשון לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לכם בקבלת מלוא התיעוד הרפואי ויפנה אתכם למומחה הרפואי המתאים ביותר.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
07/12/2017 10:54
עברו שבעה חודשים מאז שנולדה נגה המקסימה שלנו וזה עדיין לא נותןלי מנוח.

בהריון הייתי במעקב פרטי של רופא נשים מומחה שעלה אלפי שקלים. רופא שנחשב "תותח". הייתה לי הרגשה שהוא מחפף בסקירות ובמעקב אבל חשבתי שאם הוא כזה תותח הוא בטח יודע מה הוא עושה.

בשבוע 27 אושפזתי בחדר צירים בבית חולים בשל צירים מוקדמים וטופלתי בתרופות, שוחררתי לאחר שבוע והמשכתי עם פרסולט, בשבוע 35 הרגשתי שוב צירים ובבית החולים התגלו ממצאים חריגים וריבוי מים מאוד משמעותי.

חשד לתסמונת דאון (1-80) חשד להיפוטוניה מולדת, הרופא במעקב טוען שהוא לא מסכים עם הממצאים למרות שמיטב הרופאים והגנטיקאים צפו באולטרסאונד, עוברים אשפוז של שבועיים, סיוט!

בבדיקת אולטרסאונד נצפה מצח צר, גשר אף רחב וכדומה. בעלי בטוח שהילדה לא בסדר, הרופאים רוצים לעשות מי שפיר, צ'יפ, פיש וכל אלה אבל מבטיחים תוצאות רק אחרי הלידה בגלל שבוע מתקדם.

אנחנו בשבוע 35+4 ומנסים למשוך עם הצירים עד שבוע 37. בשבוע 37 מחליטים לעשות דיקור מי שפיר בכל זאת, הרופא כבר עם המחט ביד ופתאום משתנה התוכנית, נכנסים לחדר לידה, אחרי פקיעת מים יזומה ושעתיים של מתח יוצאת אלינו נגה הקסומה, אנחנו צועקים למיילדת "היא בסדר? היא בסדר?"

אומרים לנו שהיא נראית בסדר. אנחנו נושמים לרווחה ובעלי עם דמעות בעיניים מחזיק אותה ומברך על הנס הגדול. יום לאחר מכן במחלקת יולדות מגיעה רופאת ילדים שראתה את נגה בתינוקייה ואומרת בזהירות שהיא מאוד מתוקה אבל יש לה "ממצאים רכים" של תסמונת דאון.

העולם מתהפך לי שוב. מגיעים שוב רופאים, גנטיקאים, מנהל מחלקת יולדות, מנהל התינוקייה, מפשיטים את הקטנטונת ובודקים שוב ושוב, אני מציצה מחלון התינוקייה ורואה אותה בוכה ובוכה בעצמי.

רוצים לקחת לה בדיקת קריוטיפ מהווריד, אני מאשרת, יש לי ברירה? מתקשרת בוכה לבעלי ולאמא שלי שיבואו, לוקחים בדיקה ושולחים במונית ספיישל לבית חולים אחר בעיר שיש בו מעבדה מיוחדת, תוצאות רק אחריי שבועיים.

שבועיים של בכי, דאגה, חוסר שינה. מתקשרים אלינו ואני בוכה לרופאה בטלפון שתגיד לי שהכל בסדר. מסתבר שצריך לחזור לבית חולים שוב כי לא לקחו מספיק דם ושוב דוקרים לי את התינוקת ושוב שבועיים של מתח.

ברוך השם שהבדיקה יצאה תקינה. היום נגה הקסומה שלנו כבר בת שבעה חודשים, יש לה בעיות שנבעו מההריון המסובך שלה, מטופלת בפיזותרפיה והידרותרפיה ואדון הרופא ה"תותח" שלה אולי מפשל ומחפף בעוד מעקבים - ואני רוצה לשים לזה סוף ולבחון אתכם אפשרות תביעה נגדו.

כל מה שעניין אותו לדעת זה שאין לה תסמונת דאון מעבר לכך, לא מזיז לו מה כן יש לה וממה היא כן סובלת. ברור לי שהוא פישל בגדול למרות שהוא מומחה מוכר...

הרופאים אומרים שצריך להמשיך לעקוב אחרי ההתפתחות של הילדה. אני ובעלי רוצים לבחון אפשרות תביעת רשלנות רפואית נגד הרופא "המומחה" ולא מוכנים לעבור על זה בשתיקה.

אשמח לשמוע את חוות הדעת שלך ולהבין איך מתקדמים עם תביעה במקרה כמו שלנו.

תודה על זמנך.
07/12/2017 11:42
שלום רב,

ראשית מאחל לכם בריאות שלמה. כדי להעריך אם אכן הייתה התרשלות בטיפול במעקב ההריון והאם יש קשר בין התרשלות זו לבין הקשיים של הילדה כיום יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי של מעקב ההריון ושל הטיפול בילדה כיום ולהתייעץ עם מומחה גניקולוג תחילה. אני ממליץ שבשלב ראשון תפנו לפגישת יעוץ מסודרת אצל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לכם בהערכת המקרה.
לא הצלחתי לצערי להבין מהפניה מאילו קשיים סובלת הילדה כיום ועל איזה רקע בדיוק כך שאיני יכול אפילו להעריך בצורה כלשהי את סיכויי התביעה.

מאחל לכם כל טוב,
עורך דין עופר סולר
07/12/2017 10:35
בוקר טוב עורך דין סולר.

קיבלתי המלצה על משרדך ברשת הפייסבוק מחברה. המקרה שלי הוא כזה:

אנחנו משפחה שומרת מסורת. לאורך ההריון היתי במעקב של רופא נשים בקופת חולים מאוחדת ועשיתי את כל הבדיקות שהרופא שלח אותי לעשות כולל סקירת מערכות (פעמיים).

נולדה לי תינוקת בלי יד אחת מתחת למרפק.
רציתי לשמוע מניסיונך על ההתפתחות של הילדה, טיפולים רפואיים, עניינים חברתיים וכל מידע אחר שיכול לעזור לי בעניין הבעיה.

כמו כן הופנתי אליך על מנת להתייעץ לעניין רשלנות רפואית אפשרית במקרה כזה. הבנתי משיחות שניהלתי עם כמה נשים שיכול להיות שניתן לתבוע את קופת חולים ואת הגיניקולוג שהיה אחראי על מעקב ההריון שלי. אני מבקשת לדעת מה אתה חושב.

אגב, בסקירות שעברתי לא ראו ולא הפנו את תשומת ליבי לכך שלתינוקת יש בעיה ביד. פשוט גיליתי הכל רק בזמן הלידה.

תודה על יחס לנושא זה.
07/12/2017 11:23
שלום רב,

תודה על פנייתך. מאחל לכם ביראות שלמה והתמודדות קלה עם הקושי של הילדה. אני סבור שלגבי המלצות והערכות באשר להתמודדות עם מצבה של הילדה מוטב שתקבלי הערכה זו מרופאים מנוסים בתחום האורטופדיה או שיקום. לגבי נושא של התרשלות בטיפול ובמעקב ההריון - אני סבור כי המקרה בהחלט מצדיק בירור רציני ויסודי. ככל שיש בידיך את הדיסקים של סקירת המערכות או תמונות אמליץ לשמור אותם היטב. אמליץ בשלב זה על פניה לעורך דין בעל נסיון בתחום הרשלנות הרפואית. עורך הדין יפנה בשמכם לקבל את מלוא התיעוד הרפואי של מעקב ההריון ויפנה למומחה רפואי המתאים להערכת המקרה.
אני אשמח לסייע לכם בהסברים בשיחת טלפון או בפגישת יעוץ במשרדי אשר אינה כרוכה בתשלום.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
06/12/2017 20:41
כותב בשביל חבר קרוב,

יש לי חבר שעשו לו ביופסיה בשני נקודות חן, אחת בגב ואחת בכתף. אחת הנקודה בגב התבררה כסרטנית. הוא הלך השבוע להסרה עמוקה יותר של אותה נקודה.

אחרי שיבשו אותי 10 שעות הוא נכנס לניתוח. כשהגיע לביתו, אישתו שמה לב שעשו לו את הניתוח בנקודה השניה בכלל. הרופאים התבלבלו וניתחו לא איפה שצריך, השאירו שם הרבה תפרים וחתיכת צלקת.

הנקודה הסרטנית לא הוסרה. עכשיו צריך לעשות עוד ניתוח?! מקרה הזוי. הרופאים טעו ועשו ניתוח הפוך ממה שצריך. רשלנות רפואית זה לא מילה...

מה אתם ממליצים לעשות? איך מתחילים תביעת רשלנות רפואית במקרה כזה? כמה פיצויים אפשר לקבל פחות יותר? כמה עולה להגיש תביעה כולל שכר טרחת עורך דין לתביעה כזאת?
07/12/2017 11:18
שלום רב,

נראה שהמקרה בהחלט מצדיק בירור רציני ויסודי. ניתן יהיה באמצעות עורך דין מנוסה אף לקבל פיצוי ראוי אולם כמובן קשה מאד להעריך את סדרי הגודל של הפיצוי במקרה זה ללא התרשמות מהיקף הנזק - צלקות וכו'.
ממליץ לפנות בהקדם אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
05/12/2017 14:52
צהריים טובים עורך דין סולר!

קיבלתי עליך המלצה בקבוצת הפייסבוק... מקווה שתוכל לעזור ולהנחות אותי איך לפעול.

אני חברה בשירותי בריאות כללית מיום לידתי וכך גם חמשת ילדיי, לפני 4.5 חודשים עברתי ניתוח הסרת שקדים, פניתי אחרי הניתוח לרופא המשפחה שלי בבקשה לקבל היסטוריה רפואית של המחלה, עבור חברת הביטוח הפרטית שלי.

מזה 4 חודשים שבכללית מסרבים לתת לי את היסטוריית המחלה, ואף המליצה לי מזכירת המרפאה לעבור לרופא אחר (למרות שאני 17 שנה מטופלת אצל רופא המשפחה שלי) על מנת שהוא יוציא לי את היסטוריית המחלה!

אמנם קופ"ח כללית מפרסמת את עצמה כהכי טובה למשפחה , אבל בפועל לא ייתכן כי לא ניתן לאדם לקבל מידע רפואי על עצמו!

מזל שמדובר רק בהיסטורית מחלה, לא רוצה לדעת מה היה קורה אם אני או אחד מילדי היינו זקוקים למידע לצורך טיפול או הצלת חיינו, האם גם אז היינו נאלצים לחכות 4 חודשים?

אשמח להבין ממך איך לפעול מכאן. ברור לי ששי חוק זכויות החולה והתיק הרפואי שייך לי והם חייבים לתת לי מידע רפואי מהתיק הרפואי שלי. אני מניחה שגם בשירותי בריאות כללית מכירים את החוק. ועדיין... לא שמים עלי ז**

מה אני עושה? אילו כלים יש לי? בחוק זכויות החולה לא כתוב מה אפשר לעשות במקרה כזה... הוא פשוט מציין את הזכויות של החולה אבל לא איך ממשים אותן מול קופות החולים לדוגמא.

מה אתה אומר?
06/12/2017 11:45
שלום,

אני סבור כי כדאי שתפני בכתב אל נציב פניות הציבור בהנהלת הקופה עם העתק למנהל הקופה ותסבירי בצורה מנומסת אך אסרטיבית כי כי במידה ולא תקבלי את התיעוד שמגיע לך לפי חוק את תפני באמצעות עורך דין לבית משפט לקבלת צו ותעמדי על פסיקת הוצאות, יש סבירות שזה יעבוד ויניע את המערכת לפעול.

מאחל לך בריאות שלמה,
עורך דין עופר סולר
וירוס CMV
05/12/2017 15:06
בשבוע 27 עשיתי העמסת סוכר. כשהגיעו התוצאות קיבלתי טלפון מהגניקולוג שלי שאמר - יש חשד לוירוס cmv, תמתיני שבועייפ ותעשי בדיקת נוגדנים.

כששאלתי אותו מה ההשלכות, הוא היה חסר סבלנות ואמר- אין טעם לדבר על השלכות, תעשי את הבדיקה ונדבר.

אני בחיים לא אצליח להעביר כאן במילים את הלחץ והחרדה שעברתי, את הבכי והפחד שליוו את השבועיים האלה ואפילו את השבועיים שאחריהם (המרפאה יצאה לפגרה כך שנאלצתי לחכות חודש!). כמובן שבאותו רגע לא המתנתי ואני ובעלי חיפשנו בגוגל כל אינפורמציה על cmv.

הזדעזענו ממה שקראנו! חרשות, פיגור, עיוורון, היקף ראש קטן, הדבקה דרך השיליה או בהנקה.

ההרגשה שאני אולי הדבקתי את העובר הקטן שלי במשהו כלכך חמור, האפשרות של הפלה בשבוע ככ מתקדם (אפילו בשבועות ראשונים זה כואב וקשה).
עברתי סיוט! למזלי, התברר שאין cmv, אבל זה לא הגורל של נשים אחרות.

למה אין יישור קו בנושא? למה הגניקולוגים לא מפנים לבדיקות דם לcmv וטוקסופלזמה כל אישה לפני הריון? למה לא שמעתי על זה עד שבוע 27, מה זאת השרירותיות הזאת- חלק מהגניקולוגים כן מפנים וחלק לא?! חייב להיות ישור קו וחייבות להיות הוראות מפורשות ממשרד הבריאות! זאת לא רולטה רוסית! אני גרה בדרום ונוסעת לגניקולוג שלי במיוחד עד גבעתיים- איך קורה שלא מספרים לי על בדיקה כזאת?? על חיסון שעלת גם? ולמה בדיקות דם גנטיות לתסמונת דאון ממומנות מכיסנו ועולות מאות שקלים כאילו שזה מותרות?

חייב לעשות מעשה! למי אפשר לפנות? אשמח לשמוע חוות דעת של עורך דין מומחה לתחום!
06/12/2017 11:39
שלום רב,

תודה על הפניה החשובה. אני מסכים בהחלט עם רוב הדברים שכתבת, יש גם פסיקת בית משפט המתייחסת לחובת הידוע של הרופא לנשים לגבי בדיקות רפואיות בהריון. לצערי בחלק לא מבוטל מהמקרים היחס לנושא הבריאות בישראל לוקה בחסר, הפעולה היחדיה שאני מסוגל לנקוט היא לפרסם פסקי דין ובהם קביעות בית המשפט בעניין זה בתקווה שההד הציבורי יוביל לפעולה או של משרד הבריאות או של ההסתדרות הרפואית.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
05/12/2017 13:59
זהו סיפור הלידה שלי, ילדתי לפני כחודשיים וחצי. כל כך הרבה פעמים התחלתי לכתוב כאן ולבסוף התחרטתי.

מטרתי היא בעיקר פריקה וכן שהמידע ישמש שלם למידה עבור בנות אחרות אבל גם לבדוק אם יש כאן רשלנות רפואית ומקום לתביעה...

אנסה לתמצת למרות שהסיפור ארך מספר לא מועט של ימים חוויתי אישפוז של 8 ימים ו 3 ימים בחדר הלידה עצמו. זה התחיל כאשר אני ובעלי עשינו תאונה ברכב, לא משהו רציני שפשוף של פח ברכב אחר והחלטנו להגיע לבית החולים אסף הרופא וחשוב לי לציין כי לא הייתי מעוניינת ללדת שם בכל תוקף ומסתבר שצדקתי.

בכל אופן הגענו למיון שם רק בכדי להשקיט את המצפון ולדעת שהכל בסדר, הייתי בשבוע 37, במיון היו צירים חזקים ודי סדירים הבדיקת אולטרסאונד תקינה ובכל זאת אושפזתי ל 24 שעות עקב חשש להיפרדות שיליה. יום למחרת ביצעתי מוניטור ובדיקה נוספת בה נאמר לי כי יש מיעוט מים, המוניטורים היו לא מספקים כי היה נראה שיש האטות בדופק השאירו אותי ללילה נוסף כאשר למחרת אמרו לי שהם ממליצים על זירוז וכי אני מחכה שיתפנה חדר לידה.

בשעה 1:30 בלילה העירו אותי במחלקה ואמרו לי לרדת לחדר לידה, זהו מתחילים. אז זהו שלא, התחילה פאשלה מספר 1, ירדתי לחדר לידה והתכוננתי ללידה, כשהגיעה המיילדת היא הבינה שהצוואר לא מחוק לגמרי ואין פתיחה בכלל ולכן לא ניתן לבצע פקיעת מים.

למי מביניכם ששואל את עצמו, אז בבית חולים אסף הרופא זה הפרוטוקול מתחילים זירוז ב פקיעת מים זוהי המדיניות שלהם או כך נאמר לי בכל אופן.

חזרתי למחלקה עם בלון, טוב תקשיבו כאבי תופת כאלו לא חוויתי בחיי הדבר הזה הוא נוראי אל תסכימו לזה!!, עד הצהריים הבלון יצא (אתו כמה שנים מהחיים שלי) והופ חזרנו לחדר לידה עשינו את הטקס מקלחת וכו ואנו בטוחים ומרגשים שהנה מתחילים, בקעו את המים והתחלנו, אממה המצב לא התקדם עוברות שעות מחליפים לי ל פיטוצין מרוכז כבר באותו הלילה, וכך עובר היום פתיחה 3 ואין לא מתקדם עוד, המצב תקוע.

למחרת, הכרתי את המיילדת הכי מדהימה שיש שקוראים לה בת שבע שניסתה לסייע לי בעיסוי, במילים מנחמות, בליטופים והזדהות שאני סובלת עם צירים, על מיטה בלי יכולת לקום ממנה כבר 48 שעות.

בהמשך אני מרגישה שחם לי, חם לי מאוד נכון יש צירים ויש אפידורל כבר מהיום השני, אבל מתחילות גם רעידות, הגוף פרקינסון. אני מצלצלת למיילדת אך היא לא מגיעה, מגיעה מישהי אחרת שכועסת עלי מדוע אני מצלצלת, הרי אני בכלל לא בכיוון של לידה אני מסבירה לה שיש לי רעידות ברמה שזה מפריע לי והיא אומרת לי זה שום דבר זוהי אחת התופעות של אפידורל, אני מנסה להתעקש שתקרא למיילדת שלי רך זו בלידה פעילה.

כעבור שעתיים חילוף משמרות (עברתי הרבה כאלו) שם אני מזכירה שוב את עניין הרעידות וחום הגוף, סוף סוף מודדים לי חום - 37.6 אך המיילדת שמה לב כי משהו לא תקין אתי ואמרו לי שצופים שהחום יעלה ואכן כל קרה 38.6 והתינוק שלי בהחלט הרגיש זאת הדופק עלה לאזור ה 200 ולא יורד, אני מתחילה לקבל אנטיביוטיקה ורק מתפללת שהוא בסדר.

ממשיכים הלאה ומחליטים לבצע לעובר בדיקת חמצון אני אספר לכן שמדובר בדגימה שלוקחים מראשו הקטן כשהוא עוד ברחם הכאב הוא בלתי נשכח והסיבה לכל זה הוא הזמן הממושך שאני עם ירידת מים.

הבדיקה תקינה וממשיכים בשבע מגיעה למשמרת נוספת ומסייעת לי בעיסויים והנה אני מתקרבת פתיחה 9 עוברות עוד כמה שעות, חילוף משמרות נוסף והופ פתיחה 10 בודקים אותי והפעם חוששים שהמנח של עובר נמצא עם העיניים כלפי מעלה.

מדובר במנח שניתן לבצע לידה רגילה אך קשה יותר, עושים בדיקות נוספות וחילוף משמרות נוסף מתחילים בלידה. מגיעה מיילדת את שמה לא אשכח קראו לה אליסה והיא דרום אמריקאית. האישה הזו תשאר חקוקה בראשי אבל לא בדרך הטובה, היא פשוט לא יילדה אותי, נתנה הנחיות לאמי ויסתיים כיצד לעזור לי לדחוף אבל שום דבר מעבר לזה, לא עודדה לא סייעה פשוט כלום.

תאמינו לי או לא אבל האישה ישבה על כיסא בזמן שאני מנסה לדחוף וללא הצלחה. אני לא מאשימה רק אותה, ברור לי שאני היא זו שלא הצליחה (לא הרגשתי את הרגליים לאחר יותר מ 48 שעות עם אפידורל). לאחר 4 שעות של יסורים מרים אני צורחת עליה שתביא לי רופא, היא אומרת שהם מגיעים אלי לאחר סיום ניתוח, אני עם פתיחה מלאה כבר 4 שעות.

הם מגיעים תפסתי בחולצה של הרופאה האחראית והתחננתי לעזרה. מפה לשם תוך דקה אני בחדר ניתוח לפני לידת ואקום, החתך הצריך כל כך הרבה תפרים שהיא סרבה להגיד לנו כמה תפרים נעשו.

הקטן שלי יצא תוך רבע שעה, עם הרבה יסורים. גם לאחר חודשיים אני עדיין זוכרת את הכאבים, התסכול, הדאגה. הוא יצא ולצערי ישר לקחו אותו, אני יודעת שיש דברים קשים יותר אבל האכזבה שהיתה בי של הניחו אותו עלי, אני האמא שלו שסבלה כל כך הרבה לא הרגשתי אותו עלי. הוא נלקח ממני בזריזות הוא בלע מי שפיר, סייעו לו וישר לקחו אותו, נתנו לי לראות אותו חולף על פני ולקחו אותו אל המשפחה שלי שהמתינו.

השיליה לא נפרדה והוצאה ידנית. אה שכחתי לציין שאפידורל כבר לא היה בשלב הואקום, המרדים כבר סירב לתת מנה נוספת כי הגוף כבר לא מגיב לאפידורל אחרי כל כך הרבה מנות, את התפרים ביצעו לי עם הרדמה מקומית שההשפעה עברה בזריזות וכאבים מטורפים.

תינוקי הולך לתינוקיה ואני משחררת את המשפחה שלי למנוחה, בכל זאת 3 ימים של אי שינה וסחרור . אבל אז מגיעים הכאבים, העצומה שלהם הייתה כל כך חזרה שלכת לא הצלחתי בכלל, לא ראיתי את התינוק שלי אני רוצה לקום אליו אבל לא יכולה.

אני אקצר כי זה בכל זאת מתארך בסופו של דבר התינוק שלי עבר לפגיה, הבדיקות לאחר הלידה לא היו תקינות והיה צורך לקבל אנטיביוטיקה עקב החשש לזיהום בלידה (חום, דופק וכו') הפשלות שנעשו עמי בבית חולים הזה היו מרובות, לא נתנו לי אנטיביוטיקה בזמן למרות שהפצרתי באחיות שהרופא הנחה אותי לאחר הלידה, התינוק שלי נלקח לבדיקות מבלי לספר לי על מצבו עד שהתעקשתי שלא לוקחים אותו לשום בדיקה מבלי שהרופא מגיע להסביר לי קודם.

השאירו אותי באשפוז מספר ימים כי הרופאה לא עונה לטלפון בקיצור כל מי שתרצה שאספר לה מדוע לא ללדת שם אעשה זאת באהבה, כי אני לשם לא מתקרבת! אני אל הלקח שלי למדתי. ולצד החיובי ילדתי נסיך במשקל 3.300 קראנו לו איתן שלגמרי היה איתן בכל הסיפור הזה הוא האהבה הכי גדולה שלי אבל החוויה הייתה קשה אז אני מקדישה את הפוסט לכל האמהות שחווית הלידה שלהן הייתה יותר טראומה.

האם לדעתכם יש מקום להגיש תביעת רשלנות רפואית ולדרוש פיצויים במקרה כזה, או שבגלל שלא נגרם אסון אי אפשר לתבוע?
05/12/2017 18:17
שלום רב,

ראשית תודה על שיתוף המקרה.
כדי להגיש תביעת רשלנות רפואית יש להוכיח התרשלות קרי סטיה מסטנדרט רפואי סביר אשר גרמה לנזק. מאחר ותביעת רשלנות רפואית כרוכה בעלויות לא מבוטלות ובפרט עלויות חוות דעת רפואיות אשר בלעדיהן לא ניתן להגיש את התביעה הרי שבמקרים בהם לא נגרם נזק קבוע לעיתים יש לשקול אם הגשת התביעה הינה כלכלית. איני מקל ראש הסבל שעברת אולם יש להניח כי היקף הפיצוי שיפסק ככל שתתקבל הטענה כי הוא נגרם בשל התרשלות לא יהיה גבוה אם לא נגרם נזק קבוע בעוד שעלויות ביסוס התביעה הינן בסדרי גודל של למעלה מעשרים אלף ש"ח.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
05/12/2017 11:31
בינואר האחרון עברתי תאונת דרכים מאוד קשה ממנה ניצלתי באורך נס, מאז ועד היום אני סובלת מכאבים ומההשלכות של התאונה, אך אלו לא הכאבים היחידים שמשפיעים על אורח חיי מאז...

בימים והשבועות הראשונים לאחר התאונה סבלתי מכאבים עזים בכל חלקי גופי וביניהם המון לחצים בראש ובחזה שהיו מלווים בקשיי נשימה והתכווצויות בלתי פוסקות.. בשבוע הראשון הייתי בבית חולים ובמעקב רופא משפחה ובשבוע השני סבלתי "בשקט" בבית ... עד שלא יכולתי יותר .....
זה היה שישי בבוקר אחרי לילה ללא שינה גדוש בכאבים זרקתי על עצמי טייץ, חולצת טי שירט וקפוצ'ון, ניגשתי למרפאה , הרופא שלי לא היה והמזכירה הפנתה אותו לרופא תורן.
נכנסתי בתורי, הסברתי לרופא את הרקע למצבי והסברתי לו שאני לא יכולה לשאת את הלחצים בחזה ובראש יותר!
הוא אמר לי לשבת על המיטה. התיישבתי. קם לעברי ולפתע נפתחה הדלת ונכנסה המזכירה החליפה איתו כמה מילים בקשר לניירת ויצאה, הוא היה נראה לחוץ, מבוהל, לא רגוע.. כשהיא יצאה הוא נעל הדלת. (מה שרוב הרופאים עושים שלא יפריעו חולים ממתינים מבחוץ..).
הוא נעמד מולי בעודי יושבת על המיטה, ללא שום התרעה מוקדמת , ללא שום הסבר, אומר "סליחה" ומכניס את ידו פנימה לתוך החזה השמאלי שלי, ממשש אותו עד כדי כך שאת כף ידו הרגשתי מתחככת בפיטמה שלי ואצבעותיו ממששות את השד. עניין של כמה רגעים ואז הוא מוציא את ידו החוצה ומשש את צידי החזה בשתי ידיו. באותם רגעים התערבלו לי התחושות בגוף, הרגשתי קפואה. הוא מסיים את "הבדיקה " , מדבר אלי ומסביר שהכל זה השלכות מהתאונה שעברתי והטראומה ובלה בלה בלה... תוך כדי דיבור הוא לוקח את ידי ומלטף אותה.. אני מושכת אותה חזרה ואז שוב הוא חוזר על הפעולה. אני משותקת, מבולבלת, עוברות לי אינספור מחשבות בראש , אני כבר לא שומעת מה הוא אומר., אני רק רואה את השפתיים שלו זזות. ואז שתיקה . אני שואלת "למה כואב לי ככה הראש??" הוא מעביר את ידיו במגע על ראשי , ושוב אומר " אמרתי לך.. זה הכל מהתאונה .. זה יעבור לך עם הזמן..." לפתע הוא סגר לי את הרוכסן של הקופצון!!! כאן כבר זהו!! בראש אני מתפוצצת עם עצמי... מה נראה לו שהוא עושה ?? אני מסיתה את הראש מטה פעורת פה , מופתעת , ושואלת את עצמי מה הוא עשה עכשיו?? חשבתי שאני הוזה!!!! אבל לא !!
לא אמרתי מילה.
ברחתי מישם הביתה. מלאת שאלות, ספקות, ומחשבות. הסתגרתי בחדר השינה ובוכה ללא הפסקה!
בעלי חזר הביתה בצהריים שואל אם הייתי אצל הרופא. אמרתי לו שמשהו מוזר קרה לי שם, ואז שפכתי הכל. החלטתי שאני שותקת .
אחרי חודש של שתיקה כבר לא יכולתי לשאת את זה עם עצמי, הרגשתי שאני מאבדת את עצמי.
פניתי למרפאה והלנתי על המקרה מול מנהלת המרפאה, ומישם הנושא הועבר לעו"ס לנפגעות מינית שהעבירה את תלונתי לבירור מול הרופא והגורמים הרלוונטיים ולאחר מיכן אקבל מכתב תשובה .
לאחר 5 חודשים של המתנה, קיבלתי מכתב בו נאמר לי שהרופא פעל שלא לפי ההנחיות הרפואיות שהיה צריך לפעול והיה "פגם" בהתנהלותו ועל כן הוחלט להעבירו למרפאה אחרת!
מה???? זוהי ההתייחסות של הכללית למקרה?? אני פאקינג התלוננתי על הטרדה מינית וזוהי תשובתכם??!!!

אחרי חודשים של סערת רגשות, מלאה בחששות ופחדים לילות של בכי וסיוטים ובעיקר תמיכה מקרוביי , החלטתי שאני מגישה תלונה במשטרה.
המשטרה מיהרה לפעול, הרופא זומן לחקירה, ולפני שבוע זומנתי לעימות מולו.
הגעתי לשם מפוחדת, מלאת ספקות ומחשבות איך אגיב כשאראה אותו שוב, איך אתמודד מולו, מה אגיד.. והתמודדתי עם זה באופן בו שאפילו הפתעתי את עצמי. הייתי גאה בעצמי באותו היום . לא הבנתי מאיפה באו לי הכוחות להתעמת איתו ולפרוק את כל שעל ליבי!

התברר לי שיש עוד מתלוננת ..לא מפתיעה....
התיק הועבר לפרקליטות, ואני מקווה שהצדק יבוא על מקומו.

האם בלי קשר להליך הפלילי נגד הרופא אני יוכלה לתבוע אותו לתשלום פיצויים על הטרדה מינית? האם אפש רלתבוע גם את קופת חולים במקרה כזה? מה דעתך?
05/12/2017 18:11
שלום רב,

ראשית אני מחזק את ידייך על האומץ, הנחישות והגוח הנפשי שגייסת להתמודד עם המקרה הלא פשוט.
נוכח התיאור שנתת אני סבור שניתן יהיה להגיש במקרה זה תביעת פיצויים אזרחית הן כנגד הרופא והן כנגד קופת החולים כמעסיקתו, ככל שתהיה הרשעה פלילית העניין יהיה אפילו פשוט יותר כמובן. היקף הפיצויים יקבע בין היתר לפי היקף הנזק שנגרם ואני ממליץ ככל שאת חשה כי נגרם לך נזק נפשי בשל המקרה לפמות לקבלת טיפול מקצועי בידי פסיכולוג.

אמליץ שתפני אל עורך דין בעל נסיון בדיני נזיקין ורשלנות רפואית ליעוץ ראשוני והדרכה.

מאחל לך כל טוב,
עורך דין עופר סולר
05/12/2017 09:25
אני חודשיים וחצי אחרי לידה וגילו לי עכשיו שאריות ברחם. לצערי באולטרסאונד לא מצליחים לזהות אם זה שאריות שילייה או קרישי דם שעדיין לא יצאו. מכיוון שאני מניקה רופאת הנשים שלי הציעה לא להמתין למחזור למרות שאמרה שיש סיכוי שהגוף יתנקה לבד עם מחזור ראשון.

הלכתי לחוות דעת שניה בבבית החולים קפלן ברחובות, שם הציעו להמתין עוד חודש שהגוף יתנקה לבד ובבית חולים אסף הרופא המליצו לבצע במקום גרידה. אמרו לי שיש סכנה לרחם וזה יכל ליצור הדבקויות ברחם שימנעו ממינ אפשרות להכנס להריון בעתיד. הכניסו אותי ללחץ ואני לא מבינה למה לא מטפלים במצב הזה מיד במקום לסכן אותי. הרופא אמר שבכל מקרה צריך לחכות ואני לא מוכנה לחכות, למרות שיש לי תינוק קטן בבית, אני לא מוכנה שיסכנו את האפשרות שלי להרות בעתיד.

הרופאת נשים מתעקשת שאני צריכה לחכות. מה אני יכולה לעשות בשביל לעבור את הטיפול כבר עכשיו למרות הדעה של הרופא בקופת חולים?
05/12/2017 10:17
שלום רב,

ראשית אין לי כל דרך להמליץ לך מהי הדרך הנכונה רפואית שכן איני רופא גניקולוג ואיני מכיר את מצבך. אם את סבורה כי הדרך הנכונה עבורך הינה גרידה כבר עתה אני מניח כי פניה חוזרת לביה"ח בו המליצו כן לבצע גרידה כבר כעת יכולה לסייע.

מאחל לך בריאות שלמה,
עורך דין עופר סולר
05/12/2017 09:03
היום עברתי הפלה - גרידה, לעובר אין דופק. חודש שני. רופא קופ"ח מאוחדת הפנה אותי לבית חולים בלינסון / מאיר. בשיחות טלפוניות מולם מתברר ומכיוון שאני ממאוחדת צריכה לפנות לבתי חולים אחרים, ולמרות שעברתי 2 סריקות מערכות שקבעו שאין דופק, הם דורשים לקבל טופס 17 - לעבור בדיקה נוספת אצלהם בבה"ח!

רק אז הם יוכלו לאשר לי לבצע גרידה שזה יהיה עוד כמה ימים. הזוי. לא יודעת אם זה לא מסוכן, אבל הזוי זה לא מילה...

בהמלצת בעלי פניתי הבוקר לרופא משפחה והמצאתי שיש לי דימומים (למרות שהפסיקו) רופא המשפחה קבע שיש לפנות לביה"ח בלינסון שקרוב אליי והם חייבים לבצע גרידה!

עזבו את זה שהייתי לפחות 3 שעות בביה"ח בלינסון בהמתנה ובדיקות, אבל אז נכנס הרופא וקבע שאני לא יכולה לבצע שם כי אני שייכת למאוחדת והפנה אותי לעמית שלו שהוא מנתח באסותא באשדוד. אגב אני גרה בפ"ת. גם המזכירות במאוחדת היו המומות מההתנהלות הזו.

מזלי שנסענו מהר שוב לקופ"ח להוציא טופס 17 פעמיים (זה מה שהמזכירה בבבית חולים אסותא אשדוד דרשה והדגישה - אחרת נשלם 2,580 ש"ח!) מזלי שהיום זה היה יום העבודה של המנתח באסותא אשדוד והיה לו חלון פנוי והתפנה לנתח אותי בחמש. (מפ"ת נסעתי לאשדוד). היחס שם מעולה (נו בכל זאת) וגם קיבלתי פדים ותחתון מנייר בעקבות הדימום.

אני מספרת את זה כי לפני מס' שנים בבלינסון, כשהייתי בהריון, העובר נפל לי ונאלצתי בעל כורכי לעבור שם גרידה ולבה"ח בלינסון לא היו להם תחבושות. נגמר להם! זה מה שהאחות אמרה. אז אני שואלת אתכן, אימהות , ברוך ה' יש לי ילדים . אבל איך מגיבה אשה שאין לה ילדים וצריכה לעבור את כל הפרוצדורה הזו , את כל הבירוקרטיה הזו ולעבור גרידה .

לא מספיקה ההרגשה וחוסר האונים מול מה שקורה לה? למשוך ולמשוך אישה שצריכה לעבור הליך רפואי דחוף בגלל בירוקרטיה - אם זאת לא רשלנות אז מה היא רשלנות? ממש בושה למערכת הבריאות שלנו. אחר כך פלא שקורים אסונות בבתי חולים...

בסה"כ רק ביקשתי - לעבור הפלה. לקחו אותי למסע של סבל מיותר, שבטח עוברות אותו עוד הרבה נשים אחרות כל יום, במצב רפואי לא כל ובמצב נפשי קשה - אולי הכי קשה. והמערכת לא רואה אותנו ממטר.

פשוט ביזיון. ואם הבנתי נכון, אין סיכוי לתבוע ואי אפשר לעשות כלום וגם מחר המצב הזה ימשך....
05/12/2017 10:04
שלום רב,

תודה על השיתוף והמידע החשוב שאני מניח שיוכל לשמש נשים נוספות.

בריאות שלמה,

עורך דין עופר סולר
05/12/2017 09:29
כל כך מבינה אותך, גם אני הייתי צריכה לעבור גרידה בעקבות הפסקת דופק, הגעתי לקפלן וגם שם מן הסתם קבעה שעליי לעבור הפלה אך עליי להתקשר יום למחרת לתאם מועד, המועד שהציעה לי המזכירה היה לעוד כשבועיים, האם זה הגיוני לסחוב בתוך גופך עובר ללא דופק? אחרי מיליון טלפונים וביטוחים שילמתי סכום כלשהו השתתפות עצמית ועברתי הפלה פרטית אצל פרופ בבית חולים ברמת גן יום למחרת וגם פה התמזל מזלי שהיה לו במקרה תור פנוי.

עצוב שזו ההתנהלות של בתי חולים ציבוריים בישראל של שנת 2017. וכמו שכתבת, אין פלא שיש מקרים של רשלנות רפואית ושנגרמים למטופלים נזקים בתי הפיכים ואף אחד לא מבין "למה זה קורה". זה היחס וזאת הרמה.
05/12/2017 09:33
שלא תהיה לכם טעות, זה לא קשור לקופת חולים כזאת או אחרת. זה קשור לכל מערכת הבריאות הציבורית הרקובה של מדינת ישראל. בתור עובדת לשעבר בית חולים ציבורי נתקלתי לא פעם באטימות המערכת וניסיתי גם אני להילחם הרבה בתחנות רוח זה מתסכל וקשה במיוחד שאתה גם ככה במצב רגיש.

לצערי ולשמחתי מצבך לא מוגדר כמשהו שמסכן חיים. בלינסון הוא בית חולים של שירותי בריאות כללית ולכן את חייבת טופס 17 מהקופה שלך כמובן שהקופה שלך תעדיף שתלכי לבית חולים שנמצא איתה בהסדר וכמובן שלך במצב בו את נמצאת זה ממש לא מעניין אבל ככה זה עובד העיקר שאת אחרי ובעזרת השם מאחלת לך עוד הריון בריא ומשעמם.

לא קל להתמודד מול מערכת הבריאות בישראל.
05/12/2017 09:39
פשוט מזעזע. לא מכירה אותך וכל כך מצטערת בשבילך שנאלצת לעבור את כל זה. בשביל אישה, להצליח להתמודד עם הקושי הנפשי והפיזי יחד עם המלחמה בבירוקרטיה זה קורע את הנפש ושובר את הלב.

זה לאבד אמון בכל מי שאמור לעזור ולתמוך ולתת סיוע רפואי ולהרגיש כמו בורג אחד קטן במערכת שאפילו לא מתפקדת כמו שצריך ושאת צריכה אחרי כל זה למסור לה את גופך. מקווה שאת מרגישה טוב יותר ותתחזקי עם אנשים שאוהבים אותך. מאחלת לך בריאות, ועוד הרבה הריונות בריאים.

רק כסף מדבר במדינה הזאת ואם אין לך עורך דין צמוד שמטפל ודואג לאינטרסים שלך מול מערכת הבריאות ומערכות בירוקרטיות אחרות, אין לך הרבה סיכוי לצאת מזה בשלום.

שכל אחד ישמור על עצמו כמה שאפשר...
04/12/2017 20:56
הגעתי למיון יולדות שבוע 35+ 2 בעקבות מאט תנועות עובר, המלווה שלי זה בעלי ולא נותנים לו להיות איתי בזמן שאני מחוברת למוניטור בטענה שזה חדר משותף ויש עוד בנות פה (חייבת לציין שיש הפרדה של וילונות בין המיטות).

אמרתי לאחיות שלפי חוק אני זכאית למלווה איתי ושאני לא מוכנה להיות לבד בשום אופן. התשובה של האחיות היתה שאני זכאית למלווה כאשר אני יכנס לחדר רופא או בחדר פרטי, שזה הנוהל ושיש עוד בתי חולים ואם לא מתאים לי אני יכולה להשתחרר ולעבור לטיפול בבית חולים אחר.

לי זה ממש לא נישמע הגיוני למרות שזה היה בסך הכל בדיקת מוניטור ולא הלידה עצמה או תהליך רפואי כואב או משהו כזה.

עדיין הבנתי שיש חוק מאד ברור לגבי הזכות של כל מטופל להיות מלווה על ידי אדם קרוב בלי תנאים. האחיות יכולות לשנות את החוק אם מתחשק להן?
05/12/2017 10:02
שלום רב,

החוק אשר מסדיר את עניין הוכחות המלווה הינו חוק זכויות החולה וזהו נוסח הסעיף הרלבנטי בחוק -

(א) מטופל זכאי לכך שאדם המלווה אותו, לפי בחירתו (להלן – מלווה), יהיה נוכח בעת קבלת טיפול רפואי, ובלבד שהמלווה לא יתערב במתן הטיפול הרפואי.
(ב) על אף האמור בסעיף קטן (א), מטפל רשאי שלא לאפשר למלווה להיות נוכח בעת קבלת טיפול רפואי, אם סבר שיש בנוכחותו כדי –
(1) לפגוע בבריאות המטופל, המלווה או מטופלים אחרים;
(2) לפגוע באיכות הטיפול הרפואי שניתן למטופל, בסיכויי הצלחתו של טיפול כאמור, או לפגום באפשרות לקבל מהמטופל מידע הנדרש לשם הטיפול הרפואי;
(3) להפריע הפרעה ממשית לעבודת המטפל או הצוות המטפל;
(4) לפגוע בפרטיות של מטופלים אחרים, ולא ניתן למנוע את הפגיעה באמצעים סבירים אחרים.

האחיות הסתמכו על ההחרגה בסעיף 4 לפיה הנוכחות של בעלך פוגעת בפרטיות של המטופלות האחרות. איני יכול להעריך עד כמה טענה זו מוצדקת כאשר את מתארת שהייתה במקום הפרדה עם וילון בין יולדת ליולדת שכן יש להתרשם מהתנאים הפיזים.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
03/12/2017 16:36
שלום
אבא שלי חולה סרטן מינואר 2013. טופל בכימורדיותרפיה ותוצאות הבדיקות היו תקינות לאחר הטיפולים.

כחלק מהטיפולים הוא צריך להיות במעקב אאג ואונקולוג לפחות חמש שנים כדי לדעת שהמחלה לא חזרה סופית.

לקח חצי שנה עד ששוב התחילו הממצאים של ה-pet ct שהיא בדיקה עם חומר נוגד FDG להראות שיש לו ממצאים כלשהם שהיו לא ברורים.

חלק מההסבר הוא שיכול להיות שזה קשור לבצקות או ציסטות כתופעת לוואי לטיפול הרדיולוגי.

מחודש אפריל, הממצאים החלו להיות חשודים ונמצאו אצלו אזורי קליטה מוגברים. התייעצתי עם חבריי בתחום הרפואה ואמרו שנחוצה דגימת רקמות (ביופסיה) על מנת לדעת מהו סוג התאים ואם אכן הם ממאירים, ובהתאם לכך, הרופא שלו צריך לתת לו טיפול כימי או ביולוגי.

הרופא שלו, לאחר כל ממצא שהיה בפיט סי טי, טען שהממצאים מינוריים (שוליים) דיו כך שחבל שהוא יקבל טיפול ויסבול.

הפיט סי טי האחרון העיד על כך שיש לו קליטה מוגברת בקשריות הלימפה בצוואר, בגרון ובריאות, הרופא אמר שעלינו לשלול מחלות מסביב כדי לדעת שהמכור הוא תאים סרטניים ולא סוגי תאים אחרים (בצקות, וירוסים, או שקיקים ...)

אבי פנה היום לרופא ריאות, והרופא אמר בבירור כי התאים הם אכן ממאירים.
מדובר בשנה לערך, שהרופא המטפל נמרח ולא חשב שזה מספיק אגריסיבי והורס, עד שזה עכשיו באמת יהרוס.

למי שלא בקיא בתחום הרפואי - סרטן שניוני בריאות שמקורו בקרצינומה של תאי קשקש (מה שהיה לו בגילוי הראשוני...) של הלרינקס זה סרטן אגרסיבי, חשוך מרפא וסיכויי ההחלמה ממנו זעירים. בנוסף לכך, הטיפול מתיש, כרוך בהמון תופעות לוואי ומעט תועלת ... הוא פטאלי, כלומר גם אם הוא יקבל טיפול זה לא יעזור, זה רק יזיק ויתיש אותו בשנית ...
אני חושבת שהרופא יכל למנוע את זה כבר מהממצא החשוד הראשון באפריל.

אני רוצה לדעת האם אוכל לתבוע אותו, גם על העוגמת נפש והכאב שאנחנו בבית ואבי חווה, וגם על רשלנות רפואית לא פשוטה כמו שאתם בטח מבינים.

אני רוצה לשמוע דעה של עורך דין מומחה בתחום הרשלנות ובטוחה שאתם מכירים עוד אירועים דומים מהניסיון שלכם.
04/12/2017 11:10
שלום רב,

אני סבור כי המקרה בהחלט מצדיק בירור רציני הכולל קבלת מלוא התיעוד הרפואי והתייעצות עם רופא אונקולוג להעריך האם היה מקום לביופסיה מוקדם יותר ואם היה נערך אבחון מוקדם יותר האם סיכויי ההחלמה היו גבוהים באופן משמעותי. לצערי הערכה בשלב זה על בסיס התיאור בפניה בלבד לא תהיה רצינית שכן כאמור יש צורך בבדיקה מסודרת של התיעוד והתייעצות עם אונקולוג.

משרדנו טיפל ומטפל במקרים דומים של איחור באבחון סרטן או חזרת סרטן וניתן ליצור עמנו קשר טלפוני מלקבלת יעוץ נוסף והסבר.

בריאות שלמה והחלמה,

עורך דין עופר סולר
03/12/2017 17:41
טרי מהלילה:

הבן (10 חודשים) חטף פריחה בכל הגוף כנראה ממשהו שאכל אתמול בערב. לקחנו אותו לטרם (מיון קדמי במודיעין) ושם קיבל טיפות פניסטיל.

באמצע הלילה הוא העלה חום והקיא 3 פעמים ולקחנו אותו שוב.

הרופא שבדק אותו החליט שעכשיו אסור לו לאכול 3 ימים ברצף ורק לשתות מים.
רגע.... WTF? מי אתה ומי נתן לך רישיון לרפואה? אני חושב שהתבלבלת עם המוסך שנמצא כמה דלתות ליד. למזלי התקשרתי לרופא און-ליין של כללית שאמר לי שאין מצב ואסור לי להקשיב לרופא ההוא וצריך מקסימום 3 שעות לא לאכול. לא יודע אם לצחוק או לבכות אבל אני מרגיש שאם היינו הורים קצת פחות מודעים עוד היינו מכניסים את הילד לצום לשלושה ימים. לא רוצה לדעת איזה נזק הייתי גורם לו.
מה דעתכם? רשלנות רפואית בפוטנציה או שאני סתם לחוץ?
04/12/2017 10:50
שלום רב,

כמובן שכדי להעריך אם הייתה התרשלות בטיפול ובפרט בהמלצה על צום במשך שלושה ימים צריך לבחון את התיעוד הרפואי אולם על פניו ההמלצה אכן מעוררת סימני שאלה.

בסופו של דבר מאחר ובשל תושייתכם לא נגרם נזק הרי שגם אם יתברר לאחר עיון בתיעוד ספק אם מקום לתביעת רשלנות רפואית שכן נזק בפועל לא נגרם. אפשר יהיה לשקול תלונה למשרד הבריאות אשר יתכן ותביא לפתיחת בירור משמעתי כנגד הרופא אולם לא תניב פיצוי.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
03/12/2017 18:03
לפני 3 חודשים יצא לאבא שלי נפיחות מתחת לבית החזה ימין. הרופא משפחה הגאון טען בהתחלה שזה כלום ואמר לעשות קומפרסים חמים. כשזה החמיר נשלח אבא שלי לבדיקת אולטרסאונד שבסיומה קבע הטכנאית שזה רק דלקת והרגיע את אבא שלי שיכול לנסוע לחול.

לאור הקביעה אבא טס לארה"ב לחודש על מנת להפגש עם אחותו התאומה שלא ראה 20 שנה.

במהלך הביקור הכאבים התגברו ומיד עם חזרתו לארץ בוצע m.r.i ובמזל דרך כירורג של קופת חולים מצאנו את עצמנו אצל מנהל מחלקת כירורגית חזה בבית חולים אסף הרופא שהחליט לפני הכל לבצע ביופסיה.

לאחר בדיקה ראשונה לא מוצלחת בוצע שוב ומפה אבא שלי קיבל את הבשורה הכי קשה. סרטן.

מה סרטן? אבא שלי? שתמיד היה עמוד התווך של המשפחה? לא יכול להיות. עכשיו התחיל מרוץ נגד הזמן לבצע את כל הבדיקות ולקוות שלא איחרנו את המועד.

רציתי לשאול אתכם שאלה ראשונית לגבי אפשרות של רשלנות רפואית באבחון שהיה צריך להתצבע הרבה קודם לכן, בבדיקות שאבא שלי עבר...

מה עושים מכאן? כל המשפחה על קוצים ואנחנו לא יודעים מה לעושת קודם, כמובן שמקווים להחלמה וריפוי אבל בודקים את כל האפשרויות.

נודה מראש על תגובה מפורטת של עורך דין מטעמכם שמבין בנושאים הנוראיים האלה, שאף אחד לא רוצה להתעסק איתם רק שעכשיו אין לנו ברירה.
04/12/2017 10:42
שלום רב,

ראשית כמובן איחולי החלמה מלאים ומהירים. על בסיס התיאור שניתן בפניה יהיה קשה מאד להעריך אם אכן הייתה התרשלות בטיפול וחשוב לא פחות מה המשמעות של האיחור באבחון ובטיפול מבחינת התקדמות הגידול.

לכל סוג גידול זמן הכפלה וגדילה משלו, יש גידולים איטיים מאד בקצב הגדילה בהם עיכוב של מספר חודשים כמעט חסר משמעות ויש גידולים אגרסיביים בהם כל שבוע חשוב. אני סבור כי כדאי יהיה לתאם פגישת יעוץ מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה.

מאחל שוב בריאות והחלמה מהירה ומלאה,
עו"ד עופר סולר
04/12/2017 08:21
אשתי בהריון, בת אחרי בן (היום שנה ו-11), שבוע 27.

עד לפני שלושה ימים, ההריון היה תקין לחלוטין ואף יותר מזה. כל הבדיקות נהדרות, סקירה שניה מושלמת וכו׳.

בגלל רקע של אשתי, הופנינו לאקו לב עובר ונמצא ממצא חריג, VSD (חור קטן מאוד במחיצה בין חדרי הלב, ללא משמעות מבחינה קרדיולוגית).

אולם, במסגרת ייעוץ גנטי בגלל אותו רקע, נאמר לנו ע״י רופא נשים כי כשיש VSD, יש המלצה חד משמעית לעשות בדיקת מי שפיר עם צ׳יפ גנטי (CMA) במימון משרד הבריאות, מכיוון שעל פי מחקרים, יש עלייה בסיכון לתסמונות גנטיות.

הוא המליץ לעשות זאת בשבוע 32 ולא עכשיו, כאשר הסיבה היא שאם נגרמת הפלה כתוצאה מהבדיקה, זו לא תהיה הפלה אלא פשוט לידה מוקדמת.

הרופא הסביר כי יילוד בשבוע 32 הוא כבר לא פג, וסיכויי השרידה גבוהים בהרבה מיילוד בשבוע 27.

אשתי ביקשה לא לחכות עם בדיקת מי השפיר אחרי שהתייעצה עם רופא נוסף (רופא נשים) ועברה את הבדיקה בתחילת שבוע 28. מסיבה לא ברורה, אחרי הבדיקה היא עברה הפלה...

אני מבקש לשמוע חוות דעת של עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית, על מנת להבין מה היקף האחריות של אנשי הצוות הרפואי למצב הזה והאם לדעתכם אנחנו יכולים להגיש תביעת רשלנות רפואית? מה גובה הפיצויים שמקבלים בתביעות כאלה - בהנחה כמובן שיש רשלנות רפואית כפי שאני סבור שהתרחשה...?
תודה.
04/12/2017 10:36
שלום רב,

לצערי אין לי דרך להעריך על בסיס המידע שנמסר בפניה אם אכן הייהת התרשלות בטיפול, הפלה לאחר דיקור מי שפיר היא אכן סיבוך מוכר ובחלק לא קטן מהמקרים אינה בהכרח תוצאה של התרשלות בבדיקה. כדי להעריך אם במקרה זה אכן הייתה התרשלות יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם רופא גניקולוג מומחה. אני ממליץ בכל מקרה לערוך תחילה פגישת יעוץ עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר


 1   2    3    4    5    >>  

:עבור אל עמוד

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

10 בדצמבר 2017

מילון רשלנות רפואית - ...

מילון רשלנות רפואית באתר Malpractice - מונחים מעולם הרפואה והבריאות באות ש

קרא עוד

10 בדצמבר 2017

מילון רשלנות רפואית - ...

מילון רשלנות רפואית באתר Malpractice - מונחים מעולם הרפואה והבריאות באות ת

קרא עוד

10 בדצמבר 2017

מילון רשלנות רפואית - ...

מילון רשלנות רפואית באתר Malpractice - מונחים מעולם הרפואה והבריאות באות ב

קרא עוד

10 בדצמבר 2017

מילון רשלנות רפואית - ...

מילון רשלנות רפואית באתר Malpractice - מונחים מעולם הרפואה והבריאות באות ר

קרא עוד

10 בדצמבר 2017

מילון רשלנות רפואית - ...

מילון רשלנות רפואית באתר Malpractice - מונחים מעולם הרפואה והבריאות באות ק

קרא עוד

10 בדצמבר 2017

מילון רשלנות רפואית - ...

מילון רשלנות רפואית באתר Malpractice - מונחים מעולם הרפואה והבריאות באות צ

קרא עוד

10 בדצמבר 2017

מילון רשלנות רפואית - ...

מילון רשלנות רפואית באתר Malpractice - מונחים מעולם הרפואה והבריאות באות פ

קרא עוד

10 בדצמבר 2017

משמעותה של חובת הגילוי...

הכירו את היקפה של חובת הגילוי הרפואית בכלל ומקרי רשלנות רפואית בפרט...

קרא עוד

10 בדצמבר 2017

טעויות באבחון של פגמים...

עורך דין עופר סולר מסביר על טעויות של רופאים באבחון פגם בהתפתחות הקורפוס קלוסום במהלך מעקב ההריון...

קרא עוד

10 בדצמבר 2017

פיגור שכלי קשה בעקבות ...

על מקרים של פיגור שכלי בעקבות טעויות של רופאים בעת מעקב הריון או בלידה - כיצד מתמודדים מול מקרים ...

קרא עוד

פניה אישית ודיסקרטית

עורך דין עופר סולר מעניק ייעוץ אישי, ללא התחייבות, לנפגעי רשלנות רפואית ובני המשפחה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

office@solarlaw.co.il

מרכז עזריאלי 3, קומה 36