שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

פורום רשלנות רפואית


נושא
מחבר
תאריך ושעה

21/05/2018 22:25
לפני שבוע בדיוק ילדתי עם בתי הקטנה בבית החולים ליס. הגעתי לאחר ירידת מים ופתיחה של 1. לאחר מכן הועלתי לחדר לידה עם פתיחה של 3.

בהמלצת ד"ר שרון מוסוביץ הוחלט להמתין שעה ולראות כיצד תתפתח הלידה ובמידה ולא לעשות זירוז לידה. העניין הוא שהמיילדת נעלמה בכל זמן ההמתנה ללידה. גם כשהצירים החלו להתגבר היא לא בדקה אם התקדמתי ללידה.

באיזהשהו שלב הכאב הכניע אותי וביקשתי אפידורל. המרדים הגיע התחיל להזריק את האפידורל תוך כדי שאני צורחת והמיילדת מרגיעה עוד מעט האפידורל ישפיע, תרפי את הכתפיים לא לזוז.

ואני צורחת ואומרת לה אני מרגישה שהיא יוצאת, אני מרגישה לחץ. ואכן כך היה תוך כדי הזרקת האפידורל ילדתי. יש לציין שכיוונתי ללידה ללא אפידורל (בגלל ניסיון העבר) הגעתי עם מכשיר טנס לאילחוש הכאב. ואכן בסוף ילדתי ללא אפידורל אבל קיבלתי אפידורל רק בגלל המיילדת שלא היתה שם בשביל לבדוק.

אני מספרת את המקרה רק כדי שלא תסמכו בעינים עצומות על הצוות של בית חולים (כל בית חולים) שתשאירו לעצמכן שיקול דעת (אני אוכלת את עצמי איך לא ביקשתי ממנה לבדוק את הפתיחה כשהכאב התגבר, פשוט סמכתי עליה והיא לא היתה שם).

מרגישה פיספוס נוראי שלא נדבר על הזילזול. הבנתי שאין עילה לתביעת רשלנות רפואית כי "לא נגרם נזק" ואני חושבת שזה אבסורד אבל אחיה אם זה...
21/05/2018 10:54
בוקר אור עורך דין נכבד!

שאלה בנוגע לאחריות בית חולים.
מטופל השוהה בבית חולים בעקבות מחלה (דלקת במוח) והוכרז כמי שיש לו נזק מוחי בעקבותיה עזב את בית החולים מבלי שאף אחד יעצור אותו. האם בית החולים נושא באחריות? סליחה על הבורות אבל איזה סוג עורך דין (התמחות) אנו זקוקים לו בעניין מסוג זה?
תודה
15/05/2018 14:39
צהריים טובים עורך דין סולר,

הגעתי אליך בהמלצה חמה שקיבלתי בקבוצת הפייסבוק שבה אני חברה. הבנתי שאתה מומחה לתחום הרשלנות הרפואית ואני מודה לך מראש על הזמן והתשובה למקרה הבא:

אחרי חצי שנה של ריצות וסבל ובדיקת MRU שלא גילו ציסטה בכליה שכאמור גילו בסיטי אשתקד, יצרתי קשר עם ראש רדיולוגיה וזה מה שכתבה:

*בעיון בבדיקות אין כלל ציסטה בכליה השמאלית, באף אחת מהבדיקות הנ"ל.

פיענוח ה MRU של דר' xx אינו שגוי ומדוייק בהחלט.

ככל הנראה נפלה טעות בעת תהליך ההקלדה וההגהה של הפיענוח של פרופ' xx לבדיקת ה CT.

הציסטה בקוטר 3 סמ איננה בכליה השמאלית אלא באונה השמאלית של הכבד.

ממצא זה מוזכר גם בדיווח של דר' xxx בדיקת ה MRU והוא ללא שינוי בין בדיקת ה CT לבדיקת ה MRU.

האם זה רשלנות רפואית לפי החוק ואפשר לתבוע פיצויים?
16/05/2018 15:59
שלום רב,

ראשית אמליץ על יעוץ מסודר בעניין בפגישה שכן יש צורך לראות את מלוא המסמכים כדי להעריך את המקרה. אם הבנתי נכון את הפניה מדובר בטעות כלשהי בהקלדת התשובה כך שנרשם כי הציבטה הינה בכליה במקום בכבד.
ברור שטעות כזו אינה סבירה אולם כדי להעריך האם יש מקום לתביעת רשלנות רפואית יש גם להבין מה משמעות הטעות מבחינת הנזק שנגרם. האם נגרם איחור ונזק לכבד למשל?.

הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית ניתן בגין התרשלות שגרמה בפועל לנזק. ללא נזק ממשי ספק אם יש טעם בהגשת תביעה אשר כרוכה בעלויות לא מבוטלות.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
13/05/2018 19:41
עורך דין סולר

יש לי שאלה ילדתי לפני שנה וחצי ילדה בשבוע 30.

היה לי דלקת שתן סמויה כזאת שאת לא מרגישה כאבים או משהו ובגלל זה היה לי חום 39 יום למחרת לא ירד לי החום הלכתי לרופא אמרתי לה יש לי חום 39 ואני לא יודעת איזה כדור אני יכולה לקחת להורדת החום כי בהריון איזה כדור יעזור לי שמותר בהריון נתנה לי דקסמול.

לקחתי תכדור באותו היום כבר ולא ירד החום אמרתי אולי יקח לו זמן להשפיע אחרי כמה שעות לקחתי עוד אחד בבוקר קמתי אם ירידת מים בגלל החום שלא ירד הרבה אמרו לי שהיא היתה אמורה להפנות אותי למיון בגלל חום כי הייתי בהריון ולא עשתה את זה אלה נתנה כדור אני לא ידעתי שאמורים להפנות לבית חולים ואמרו לי שזה נקרא רשלנות רפואית ושאני יכולה לתבוע אותה זה נכון?
14/05/2018 12:06
שלום רב,

כדי להעריך אם התגלתה התרשלות בטיפול יש צורך לעיין בתיעוד הרפואי המלא ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים בתחום הגניקולוגיה. במידה ולא נגרם נזק בשל ההתרשלות לא נראה כי יהיה כדאי להגיש תביעה שכן הפיצוי ניתן עבור הנזק שנגרם ולא בגין ההתרשלות עצמה.

מומלץ בכל מקרה לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
13/05/2018 09:22
אתחיל בזה שאני היתי בעד לידה טבעית בלבד, בלי חומרים למינהם או מזרזים... שבוע 40, ירד הפקק הרירי, יחד עם צירים צפופים, ביקורת במיון, בודקים פתיחה, בא לי למות מכאבים, אין פתיחה או מחיקה, שולחים הביתה ולחזור לביקורת עוד יומיים, אחרי יומיים של צירים, הבנתי שזה כניראה זה, מגיעים לבית חולים ב4 בבוקר, בודקים שוב, פתיחה 1 מחיקה 80, שולחים הביתה, אחרי 3 שעות יורדים המים, חוזרת לבית חולים, מאשפזים במחלקה אחרי 3 ימים של צירים בלי שינה! פה מתחיל להיות שמח!

למזלי יש לי דולה מדהימה שבאה לעזור לי לעבור הכל יחד, התחלנו עם תרגילים ותנועות כדי לעודד פתיחה אחרי 6 שעות אני בטוחה שזהו אני בפתיחה ללידה, מגלים שהגעתי לפתיחה 2.5 ו90 מחיקה, מאוכזבת מעצמי, עייפה, רעבה, כאובה נותנת עוד צ'אנס לפתיחה... עוברים עוד כמה שעות, פה כבר איבדתי תחושת זמן לגמרי, טחורים ארורים הופיעו פתאום, כאב בלתי נסבל מפי הטבעת לתוך המעי, (אני סבלתי כל ההריון מורידים נפוחים בגוף, זריקות קלקסאן כל יום וגרביים אלסטיות) לא מסוגלת לשבת או לזוז, בכי היסטרי, חוסר אונים, מציעים לי אפידורל כדי להוריד את הכאב מהטוסיק, חושבת על זה קצת ומחליטה להתחיל עם גז צחוק, הגז לא דיגדג לי כלום לצערי ( אני לא רגישה בכלל להרדמות..) מחליטה לוותר על החלום של לידה טבעית, ונכנסת לחדר לידה לקחת אפידורל, מציינת שנותנו לי 2 מנות של הרדמה מקומית, שלא פעלו עלי, הרגשתי את כל המחט נכנס לי בין החוליות, החומר הקר זורם, תחושה לא נעימה בכלל, ממתינה, האפידורל לא משפיע עלי, הרופא בשוק שאני יכולה לעמוד ומרגישה את הכאב.. ממשיכה לתת לזה צ'אנס, עוד מנה, עוד מנה, כלום, הכאב בלתי נסבל (של הטחורים לא של הצירים)

בדיקת פתיחה נוספת, 4.5 ס"מ.. אכזבה וחוסר הבנה למה הפתיחה לא מתקדמת, מאבדת את זה, הרבה רופאים באים הולכים, בודקים אותי, אני כבר לא רואה פרצופים, עייפה וכאובה... אחרי 18 שעות בערך הרופאים מתחילים להילחץ למה זה לא נפתח, אחרי כל כך הרבה צירים וירידת מים... עוד בדיקת פתיחה, ויש פתיחה מלאה!

מתחילים צירי לחץ, אבל אני לא יכולה ללחוץ בגלל הטחורים, צורחת את נשמתי, לא מוצאת תנוחה, מיילדת הדולה ובעלי יחד עם עוד אנשים שאני כבר לא מזהה מנסים לעזור לי ללחוץ, כבר לא מעניין אותי כלום, רק להוציא את התינוקי החוצה.

מכל התזוזות וחיפוש תנוחה החוט של האפידורל נקרע, רוצים לדקור אותי שוב ולנסות לחבר מחדש, אני מתנגדת כי זה גם ככה לא השפיעה עלי.

מגיע רופא בכיר לבדוק מה נסגר איתי, למה התינוק לא יוצא, הוא מגלה שתינוק עבר את העצמות, הראש כבר כמעט בחוץ בפלוס 2, שם מבצבץ אבל משהו חוסם אותו, מסתבר, שרקמות שלי לא נפתחות, פריכות, לפי מה שהבנתי זה כמו שריר שלא נמתח, זה למה תמיד כאב לי כל סוג של בדיקת פתיחה או התערבות באזור האינטימי.

הרופא מחליט שאנחנו מאבדים זמן יקר, וצריכים לעבור ואקום ואם זה לא עובד, קיסרי חירום, נותנים לי פיטוצין, צירים חזקים במיוחד, מנסה ללחוץ את כל החיים שלי החוצה, כלום לא מתקדם, נכנסת לוואקום, צורחת שלא מסכימה לחתך חיץ, הרופאים קושרים אותי על מיטת ניתוח, ממש כמו סרט אימה, מכניסים לי את המכשיר וואקום, בלי הרדמה אפידורלית, אני כבר מאבדת את זה לגמרי, אחרי כמה ניסיונות, הרופא לוחץ לי על הבטן עם כל הכוח ואומר לי עכשיו את מוציאה אותו אין ברירה!

ניסיתי את כל הכוח שלי, אבל זה לא עזר, תוך דקה מעלים אותי על מיטת ניתוחים, מתחננת שירדימו אותי כבר כי אני לא מסוגלת יותר לנשום, שמה לב שמתחילים לשים את הוילון שמפריד בין חלק גוף תחתון לעליון כדי שהיולדת לא תראה את הניתוח, ואת החומר שמנקה את הבטן,ואני בלי אפידורל בכלל!

מתחילה לצרוח שלא יפתחו אותי, מרגישה צריבה חדה בבטן, הרופאים מתחילים לדבר ביניהם אם יש אפידורל או אין, ואיך זה יכול להיות, אני כבר מאבדת את זה לגמרי, בטוחה שהולכים לפתוח אותי בלי הרדמה! אחרי כמה שניות הגיעו להחלטה, מרגישה קור בגוף, הרדמה מלאה, ניתוח קיסרי חירום.

מתעוררת בחדר התעוששות כשדולה המדהימה שלי מראה לי תמונה בטלפון של תינוק ורוד יפיפה ואומרת לי, זה שלך!

לסיכום, לחיצה אחת הפרידה אותי מלידה טבעית, ראש כבר היה שם כמעט בחוץ, אבל הגוף שלי לא עמד בזה.

אני יכולה להגיד שעברתי לידה טבעית, ואקום, קיסרי, אפידורל, פיטוצין, 3 ימי צירים צפופים!

נהייתי ממש אגדה במחלקה, האחיות באות לראות מי זאת הבחורה שעברה את הגיהינום הזה, אבל אני אופטימית ומחייכת, כי יודעת שניסיתי הכל לפני שהגעתי לקיסרי, קיבלתי את המתנה הכי מדהימה שיכלה להיות, אני אמא מאושרת!
14/05/2018 12:02
שלום,

תודה על השיתוף בסיפור הלידה, אני משוכנע כי הקוראות ימצאו בו עניין וחיזוק.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
08/05/2018 14:16
אני 3.5 חודשים אחרי ניתוח קיסרי לפני שבועיים התגלתה שארית שילייה קטנה בהמלצת הרופאת נשים חיכיתי לוסת לראות אם יצא לבד. בבדיקת אולטרסאונד שעשיתי אתמול ראו שהשארית לא יצאה ואף גדלה מעט כי יש כלי דם שמזין אותה ונתנה לי הפניה להיסטרוסקופיה לבקשת בית החולים פיקססתי להם את ההפניה והם אמרו שיקבעו לי תור לחודש הקרוב. הרופאה אמרה שאם אני רוצה דחוף להוציא היא תיתן הפניה למיון ושם יבדקו אם דחוף להוציא או שאפשר לחכות לתור.

זה לא אמורה להיות אחריות של הרופאים לטפל במקרה כזה דחוף בלי לדחות אותי לעוד חודש? קראתי שבמקרים של שארית שלייה ברחם יכול להגרם לי נזק משמעותי לרחם.

מה מומלץ לעשות?
10/05/2018 15:03
שלום רב,

אבהיר כי לצערי לא אוכל לתת יעוץ או המלצה כיצד לפעול רפואית שכן איני מוסמך לכך והפורום אינו מיועד לכך. הטיפול ופתרון הנושא הוא כמובן באחריות הרופאים.

מאחל לך בריאות שלמה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
05/05/2018 22:05
ערב טוב עורך דין סולר,

אמא שלי בת 93 סובלת מבעיות בריאות קשות. היא גרה בישוב עפרה. הרופאה שלה (שמגיעה אליה הביתה) נתנה לה הפניה לביצוע אקו לב. אמרתי לה - שהדבר אננו מציאותי כי היא לא תעמוד בנסיעות הלוך ושוב (יש לה אי ספיקת לב בהחמרה) עקב מצבה הבריאותי הקשה. ביקשתי לעשות בדיקה תוך אישפוז קצר אך היא אמרה שזה בלתי אפשרי.

נא לענות לי - איזה זכויות יש אצל אנשים בעיניין טיפולים רפואים (אמא שלי מטופלת על ידי חברת "צבר רפואה" אשר נותנת שירות לאנשים במצב של מחלות סופניות שנקראת "הוספיס בית".
06/05/2018 12:25
שלום רב,

ראשית אציין כי הפורום עוסק בנושא של נזיקין ורשלנות רפואית ולא בנושא של זכויות מטופלים אל מול קופת חולים. לא הבנתי מפנייתך אם אמך קבלה את התשובה מקופת חולים בה היא חברה או מהחברה אשר מטפלת בה. כך או אחרת כדאי לקבל הערכה מגרנטולוג (מומחה ברפואת קשישים) כי רצוי לבצע את הבדיקה במסגרת אשפוזית נוכח גילה של המטופלת ומצבה הבריאותי ולפנות עם הערכה זו שוב לקופ"ח / לגורם המקבל החלטות לגבי אופן ביצוע הבדיקה.

בברכה

עורך דין עופר סולר
02/05/2018 16:09
עופר שלום,
חתמתי על השתתפות בניסוי רפואי לפני כשלוש שעות
לא קראנו את כל הטופס
כעת לאחר קריאה מעמיקה אנו מעוניינים לבטל את חתימתנו והשתתפותנו בניסוי.

האם ניתן לבטל באופן מיידי ?

02/05/2018 20:02
שלום,

אני מניח כי התשובה חיובית - איני מכיא הליך רפואי בוודאי ניסויי שניתן לכפות על אדם בניגוד לרצונו (למעט מקרים מאד חריגים) גם אם תחילה נתן הסכמה לטיפול /ניסוי.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
30/04/2018 11:08
שלום עו"ד עופר סולר

אח של בעלי ז"ל היה בן 46 במותו. הוא נסע על אופניים עם חברים, התמוטט ונפטר. 14 ימים לפני הרכיבה הוא היה בבדיקה של סיבולת לב ריאה לפי הפניה של קרדיולוג של קופת חולים. הוא הלך להבדק בשביל לקבל אישור בריאות לחדר כושר שאליו נרשם.

לפי הרופאים, לא היתה כל בעיה בריאותי ובטח שלא בעיה בלב שלו. בדיעבד מסתבר כי כנראה שכן היתה בעיה בלב ואם הוא היה יודע עליה, יכול להיות וסביר מאד שלא היה מתאמץ או שהיה מתנהל אחרת, כמו כל אדם שיגלו בעיה בלב שלו...

זה מקרה ממש מרגיז והנסיבות כמובן קשות מאד למשפחה.

אני רוצה לשמוע את דעתך והאם מתוך ניסיונך יכול להיות שבמקרה כזה היתה רשלנות רפואית של הרופאים שלא אבחנו את הבעיה בלב לפני שהבנאדם נפטר בהפתעה?
02/05/2018 19:25
שלום רב,

אני משתתף בצערכם על הטרגדיה שפקדה אתכם ומאחל לכם כי לא תדעו עוד צער.

טיפלתי בעבר במקרה דומה למקרה שאת מתארת.

כדי להעריך אם הבדיקה שנערכה טרם הפטירה אכן גילתה ממצאים שהצריכו טיפול, בירור או לכל הפחות בשלב ראשון המלצה להימנע ממאמץ לבבי חריג יש כמובן לקבל את מלוא הממצאים - הן פענוח הבדיקה והן את החומר הגולמי של הבדיקה (דיסק/צילומים/סרטון/כל נתון אחר שהופק) ולהתייעץ באופן מסודר עם קרדיולוג מנוסה. כמובן שיהיה צורך גם בנתונים שהתקבלו לאחר הפטירה ובפרט אם בוצעה נתיחה לאחר המוות כדי להבין מה אירע והאם ניתן היה למנוע את האסון.

אתם מוזמנים לפנות אלי לתיאום פגישת ייעוץ ראשונית ואנסה לתת לכם במסגרתה הסבר מלא על אופן הבירור של המקרה. אני עובד בשיתוף פעולה עם כמה מהקרדיולוגים הבכירים בישראל לצורך יעוץ ומתן חוות דעת.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
052-3596150
29/04/2018 22:01
ערב טוב עורך דין סולר

אני שבוע אחרי ניתוח קיסרי. בעקבות טיפול "מסור" בבית חולים נכנס לי חיידק לדם. ספילקוקוס אריוס. הרופאה של מחלות זיהומיות מתעקשת על טיפול אנטיביוטי של שבועיים, 3 פעמים ביום דרך עירוי.

סיימתי כבר שבוע של אנטיביוטיקה ונשאר עוד שבוע. כל יום שעובר אני יותר ויותר חלשה ולא מצליחה אפילו לשאוב חלב לתינוק. חזרה לי תרבית דם שניה, שלילית שלקחו לפני שבוע!

אני רוצה לסרב להמשיך את הטיפול האנטיביוטי אבל מפחדת כי הם אומרים שזה מסוכן ברמת מוות, ולא תמיד רואים אם החיידק באמת נסוג כי לפעמים הוא רק נחלש. רציתי לדעת האם יש אפשרות להגיש תביעת רשלנות רפואית על ההדבקות בזיהום הזה, שאני לא מצליחה להתגבר עליו למרות טיפול אינטנסיבי מאד?
02/05/2018 19:19
שלום רב,

ראשית מאחל לך החלמה מהירה, מלאה וקלה.

הנושא של הדבקה בזהומים בעת אשפוז הוא עניין מורכב ויש לדעת כי לא כל הדבקה בזהום הינה בהכרח עילה לתביעת רשלנות רפואית גם כאשר ברור כי הזיהום מקורו בבית החולים (יש חיידקים האופיינים במיוחד לבתי חולים).

בתי החולים חייבים לפעול לצמצום ומניעת זיהומים אך גם בבתי החולים הטובים בעולם עדיין לא מצאו שיטה למנוע לחלוטין הדבקה בזהומים מן הטעם הפשוט שלבתי חולים מגיעים אנשים אשר כמובן סובלים מזיהום.

בחלק מן המקרים אפשר לטעון כי מועד גילוי הזיהום היה מאוחר או שהטיפול בזיהום היה לא נכון אך על עצם ההדבקה בחלק גדול של המקרים (למעט מקרים חריגים) מורכב לתבוע בעילה של רשלנות בטיפול.

בכל מקרה כדי לברר את העניין באופן מלא ומסודר כדאי לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית בפגישת יעוץ.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
29/04/2018 17:38
כאבי תופת בבטן תחתונה הגעה עצמאית למיון חירום.
בדיקת רופא כולל הדמיה.
זריקת משכיח כאבים בישבן.
שיחרור.

למחרת הגעה בניידת אמבולנס למיון חירום אותו מיון חירום, הבדיקה אותה בדיקה רק מה שהרופאים הם מנהלי מחלקת כירורגיה למזלי.

ההחלט: ניתוח חירום של אפנדציטיס.
התאוששות החלמה ואז בום!
צלקת איומה ומכוערת מאין כמוהה!
ההשלכות: איזור הצלקת נפגם מדי וייצר עוד שברי שריר (בקעים) בשני הצדדים - איני רופא אך משער שזה קרה בגלל זה.

צלקת מכוערת ומוגזמת ואני פשוט מתוסכל ורוצה לתבוע אותם! האין זאת תביעה שהיא ראויה באמת?

הרופא מסתבר לי היה סטאז׳ר והוא פשוט קרע את הבטן בצורה לא מקצועית וממש ייצר נזק נפשי ופיזי שמציק לי מדי יום.

המקרה קרה לפני 3 שנים אך זה לא מניח לי.

יש לי את כל התיעוד הרפואי אני הוצאתי מהארכיון.

מה דעתכם על האפשרות להגיש תביעה במקרה כזה? האם יש לכם עורכי דין שמתמחים ובעלי ניסיון בתביעות דומות?
02/05/2018 19:10
שלום רב,

כדי להעריך אם הצלקת שנגרמה בשל ניתוח האפנדציט אינה סבירה ונגרמה בשל התרשלות בסגירת הפצע הניתוחי יש צורך לעיין בתיעוד הרפואי המלא ולהתייעץ עם מומחים רפואיים מתאימים. אופן ההצטלקות של פצע ניתוחי תלויה בגורמים שונים חלקם בשליטת הרופא וחלקם אינם בשליטתו (כמו אופן תגובת העור, נטיה לצלקות ועוד).

אין לצערי לכן דרך להעריך אם יש מקום לתביעה במקרה זה רק על בסיס תיאור המקרה ויהיה צורך לקבל את מלוא התיק הרפואי ולערוך התייעצות עם מומחה רפאוי להערכת המקרה רצוי בליווי עורך דין מנוסה בתחום.

משרדנו אכן מתמחה בתחום תביעות רשלנות רפואית.

בברכה,
עורך דין עופר סולר

26/04/2018 10:40
שאלה לי אליכם: לפני 10 חודשים נולד לי נסיך במהלך ניתוח קיסרי חירום והכל בסדר תודה לאל. השאלה שלי היא כזו בתחילת ההריון שבוע 9 בערך הגעתי לחדר מיון עם דימום רציני מאוד בבדיקה במיון נמסר לי כי עברתי הפלה ורצו לשים לי כדורי ציקוטק לניקוי הרחם.

ביקשתי עוד בדיקה ובדיקת אולטרסאונד לפני הכדורים הרופא במיון התבאס עליי וקרא לרופאה אחרת שתבצע מוניטור עוברי והדופק של העובר היה לא הכי ברור.

שוחררתי הביתה לנוח (ללא הכדורים) וזומנתי למחרת לביצוע גרידה. לפני הגרידה עשו לי שוב אולטרסאונד והפלא ופלא יש דופק וההריון תקין.

בידי יש שני טפסים בהבדל של יום שבאחד כתוב אין דופק העובר התמוסס ובשני שלמחרת כתוב יש דופק הריון תקין! להזכירכם הילד שלי היום בן 10 חודשים.

אפשר לתבוע את בית החולים על רשלנות רפואית במקרה הזה? על עוגמת נפש? על הפזיזות? על זה שהרופא היה לא אנושי וזילזל בי?

אשמח למענה
02/05/2018 19:06
שלום רב,

כדי לקבל פיצוי ממשי בגין התרשלות בטיפול יש להוכיח כמובן את ההתרשלות וכן את הנזק שנגרם. במקרה זה בהחלט יתכן שהטעות שנעשתה בבדיקה הראשונה הינה בגדר התרשלות (יש להתייעץ עם מומחה רפואי בתחום הגניקולוגיה) אולם מאחר ולא נגרם נזק לטווח ארוך אני חושש כי היקף הפיצוי שיפסק לא יהיה רב. בגין נזק שיכול היה להיגרם לא פוסקים פיצוי. מציע כי תתייעצי בפגישה מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
23/04/2018 10:48
אני שמח לענות על השאלות הנוגעות לניתוח הקיסרי הצרפתי החדש FAUCS French Ambulatory Ceserean Section

הרקע שלי

ראשית, מעט על הרקע שלי: אני רופא נשים מיילד מזה 23 שנים, סיימתי לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב, את ההתמחות בגינקולוגיה ומיילדות עשיתי בבית החולים שיבא ולאחר מכן שהיתי 3 שנים נוספות בארה"ב, שם עשיתי התמחות על ברפואת האם והעובר במרכז הרפואי HUTZEL בדטרויט, מישיגן, שנחשב לאחד מהמרכזים המובילים בעולם ברפואת אם ועובר. חזרתי ארצה ב 2005 ומאז ועד 2016 ניהלתי את מיון היולדות בשיבא. מ 2016 אני סגן מנהל המחלקה ובחודשים האחרונים מוניתי לסגן מנהל המערך המיילדותי. בנוסף אני אחראי על הכשרת מתמחים מכל רחבי הארץ במצבי קיצון במיילדות ומשמש כמרצה בכיר באוניברסיטת תל אביב ושותף לכתיבתם של כ-40 פרסומים מדעיים. במהלך כל הקריירה שלי, ניתחתי מספר עצום של ניתוחים קיסריים בשיטת משגב לדך. אין ויכוח על כך שהניתוח בשיטת משגב לדך הוא ניתוח מצוין, עם החלמה בהחלט טובה וסבירה לנשים.

החשיפה לניתוח

ב-2016, נחשפתי דרך הפיזיותרפיסטית סיון נבות לסרטון מעניין, בו מהלך הניתוח הקיסרי בוצע בשיטה שונה, כזו המנסה לאפשר ליולדת לחוות את הניתוח הקיסרי כלידה אקטיבית, ולאחריה התאוששות ותנועה חופשית של היולדת המנותחת תוך זמן קצר מאוד, כמו שמעולם לא ראיתי קודם לכן. – נכון שיש יולדות שגם אחרי ניתוח בשיטה "הרגילה" קמות באופן יחסי מהר ומתפקדות ביחס לאחרות, אך כאן היה משהו מ-א-ו-ד שונה ולא שגרתי ביחס למה שאני מכיר בהתנהלות של נשים אחרי ניתוח קיסרי.
כמי שמאוד מאמין בעובדה שלידה צריכה להיות חוויה חיובית ומעצימה לאישה, וצריכה להתקיים בדרך שלה (אני גם תומך נלהב בדולות, בלידה בתנועה ובליווי של היולדת על פי רצונה) הרגשתי שאני חייב להכיר (או לפחות לבדוק את הנס הזה מקרוב...)

הבאת הניתוח לישראל ולעולם

בשנת 2017 נסענו סיון נבות ואני לצרפת 3 פעמים כדי לעבור את ההכשרה בטכניקה אצל המנתחים הצרפתים. ניתחתי בהנחייתם 12 ניתוחים וכאשר שלטתי בטכניקה החדשה חזרתי לארץ וניסיתי להדביק בהתלהבות שלי את כל מי שרק היה חפץ ללמוד ולהתנסות בניתוח החדשני. אך מתברר שחלומות לחוד ומציאות לחוד – ובמקום לפגוש בסקרנות והתלהבות, פגשתי בעיקר בסירוב, ביקורת, בירוקרטיה ועוד התנהגויות מצד קולגות למקצוע שיפה להשאירם מחוץ לכתב. בית החולים היחיד שהיה נכון לפתוח את הדלת ולאמץ את החדשנות, היה בית החולים לניאדו, בראשות ד"ר בן-דוד מנהל המחלקה, שם התחלתי לנתח. הניתוח פרץ לתודעה באופן דרמטי לאחר 3 הניתוחים הראשונים כאשר ידיעות אחרונות הבינו את המהפכה ובחרו לפרסם על כך כתבה. בין אוקטובר לנובמבר נותחו 12 יולדות בלניאדו, ואז משרד הבריאות (ללא קשר לניתוח הזה) הפסיק לאלתר את כל הפעילות של הרפואה הפרטית בבית חולים זה, ואני, כמו כל יתר הרופאים שניתחו באופן פרטי בלניאדו, הפסקנו את הפעילות בבית חולים זה. אמנם הפעילות הופסקה בלניאדו, אך החלום שלי, שכל מי שנאלצת לעבור ניתוח קיסרי תוכל לחוות לידה ידידותית, עדיין קיים, ובמשך כל החודשים הללו, אני ממשיך במאבק לקדם את הנושא; הרציתי על הניתוח בכל מקום אליו הוזמנתי, מתוך מטרה להפוך ניתוח זה לישים בבתי החולים הציבוריים בארץ. הצגתי אותו בסורוקה בבאר שבע, בבית החולים זיו בצפת. בבית החולים כרמל בחיפה, בכנס של הועד הצפוני של האגוד לגינקולוגיה ומיילדות בחיפה, את המנתחים הצרפתיים מהם למדתי לנתח, הבאתי לשיבא בדצמבר 2017 שם נותחו 11 יולדות ביומיים, ולאחר שעשיתי ניתוח הדגמה אחד בבית החולים כרמל, הבאתי שוב את המנתחים הצרפתיים לבתי החולים כרמל ובני ציון בחיפה בתחילת אפריל האחרון (לפני כשבועיים). במקביל, ביחד עם הרופאים הצרפתים, אנו פועלים לקידום השיטה בעולם - ביצעתי ניתוח אחד בגיאורגיה ובעוד כשבוע הוזמנתי לבצע ניתוח כזה בוילנה ליטא וביוני הוזמנתי לכנס בנושא במונקו, אני גם מנסה לפתח בובת מודל שתאפשר לרופאים לתרגל הניתוח.

אחרי שניתחתי בשיטה זו כבר 17 ניתוחים בארץ, ועוד 12 בצרפת אני מתקשה לראות את עצמי מנתח בשיטת משגב לדך. הניתוח בשיטת FAUCS הוא ניתוח שבא, קודם כל, לכבד את היולדת, את הגוף שלה ואת החוויה שלה – גם בלידה וגם בהחלמה שלאחריה.

אודות ניתוח FAUCS

הניתוח פותח לפני 20 שנה בפריס על ידי כירורג וגינקולוג צרפתי בשם DR. DENIS FAUCK ומכאן גם שם הניתוח. עד היום בוצעו כ 5,000 ניתוחים בצרפת.

- הניתוח מתאים לנשים אשר נזקקות לניתוח קיסרי ראשון או חוזר, פתיחת העור נעשית בדיוק באותה צורה ובאותו מקום ובאותו אורך של חתך בו נעשה ניתוח קיסרי רגיל ואם היה ניתוח בעבר אז על גבי הצלקת הקודמת. אין צלקת אחרת או נוספת בניתוחים חוזרים!
- הטכניקה הניתוחית ב-ת-ו-ך הבטן שונה מהנעשה בניתוח הקיסרי בשיטת משגב לדך ("הרגיל") מכבדת יותר את האנטומיה של רקמות ושרירי הבטן מבחינת כיווני החיתוך של פתיחת הבטן, משמרת את רקמת החיבור בקו האמצע של הבטן וכך אינה פוגעת בכוח של דופן הבטן (ולא גורמת להיפרדות של שרירי הבטן), מה שגורם להפחתה בכאב ומקל על ההחלמה באופן דרמטי.

- חילוץ היילוד מעט יותר ממושך ודורש מיומנות, לפיכך ניתוח זה מתאים למצבים בהם אין דחיפות בחילוץ הילוד
- חילוץ הילוד דורש שיתוף פעולה של היולדת מה שהופך אותה לאקטיבית בלידה והיולדת רואה את הילוד נולד מבטנה.
- סגירת הרחם נעשית בתפר מעגלי המשאיר צלקת רחמית קטנה יותר מניתוח רגיל אשר צפוי שתהיה חזקה יותר (אך זה לא נבדק מחקרית).
- סגירת העור נעשית עם תפר תוך עורי נמס, ומעליו דבק האוטם את הצלקת, מה שאומר ששום דבר לא מנקב את העור (מה שגורם כאב), אין צורך להוציא תפרים, ואפילו פלסטר לא צריך להדביק מעל (כך שגם הכאב של הסרת הדבק של הפלסטר נחסך) ואפשר להתקלח כבר כשקמים מהמיטה.

היולדת קמה על רגליה והולכת לשרותים (הניתוח הינו ללא קטטר שתן) כעבור 3 שעות מסיום הניתוח עם התפוגגות ההרדמה האזורית. ולאחר כשעה נוספת מתחילה ללכת ולתפקד באופן חופשי עם כאב פחות באופן דרמטי מניתוח רגיל וללא פגיעה בכוח ובתפקוד של דופן הבטן.
החדרת הניתוח למערכת הציבורית הינה קשה ומאתגרת. אני מתנחם בכך שלמיכאל שטרק שפיתח את שיטת משגב לדך לקח כ15 שנים עד שהרופאים בארץ שוכנעו לנתח בשיטה שלו.

הניתוח כרגע מתבצע בבית חולים כרמל ובבני ציון אנו בשלב הכשרת המנתחים הבכירים שם, אשר יקחו חלק במחקר שנבצע. מחקר השוואתי (אשר לא בוצע עד היום) שלהערכתי יוכיח את יתרונות הניתוח לעומת ניתוח קיסרי רגיל. לאחר תום תקופת הלימוד נתחיל בביצוע המחקר בבתי חולים אלו. במקביל אני מנתח הניתוח בביח האנגלי בנצרת (כן נצרת.. עד לשם הגעתי כדי שאוכל לנתח בשיטה זו)

אשמח לענות לשאלות נוספות
24/04/2018 17:36
שלום,

תודה על המידע המעניין ובהצלחה.

בברכה,
עו"ד עופר סולר
23/04/2018 17:35
תודה על המידע. זה נשמע מאד מעניין. האם אישה שמבקשת לעבור את הניתוח הקיסרי החדש יכולה להיענות בסירוב על ידי הרופא שלה? למה לא מציעים את האפשרות הזאת לנשים שמיועדות לניתוח קיסרי?
24/04/2018 15:38
תודה רבה על המידע המעניין דר. הנדלר. אני אשאל את הרופא שלי מה דעתו על הניתוח כי כבר ברור לי שאצטרך לעבור ניתוח קיסרי בקיץ בקרוב.
24/04/2018 12:31
היי

מעוניין לבדוק דרך חוקית בכדי לשכנע את קופת חולים כללית לאשר טפסי 17 לביצוע בדיקות הדמיה בבית החולים תל השומר.
הם אישרו לי את הבדיקות בבית חולים אחר, אשר אין לו יכולת לבצע בדיקות אלה תוך מענה לשאלה ששאל הרופא המפנה, גם כן מתל השומר.
אציין כי אני מטופל מגיל ילדות בתל השומר.

מה ניתן לעשות מבחינה חוקית במקרה כזה? איזה זכות יש לקופת החולים לסרב למתן הפניה?
24/04/2018 17:33
שלום רב,

ככל שאתה נזקק לפי המלצה בכתב של רופא לביצוע בדיקה מסויימת הכלולה בסל הבריאות ובית החולים אשר אליו הוצא טופס 17 של הקופה אינו מציע שירות של בדיקות אלו הרי שעליך לקבל תשובה כתובה של בית החולים כי אין לו את המכשור / אפשרות לבצע את הבדיקה ולפנות לקופה ובמידת הצורך לפנות לנציב פניות הציבור בקופה ואף לבית דין לעבודה אשר מוסמך לדון בנושא של תביעות כנגד קופות חולים לפי חוק ביטוח בריאות ממלכתי.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
22/04/2018 14:36
שלום רב, לפני מעל לעשור העברתי את התיק הרפואי מקופת החולים בעיר שגרתי בה לאותה קופה בעיר אחרת. ובמשך כמה שנים נוספות הקופה ניסתה למצוא את התיק שהועבר כשביקשתי, אך ללא הצלחה ועם הבטחה שזה נמצא אצלם במחשבים. לאחר ניסיון ארוך ובקשה להתייחסות עבור מציאת התיק עם תקשורת לקוייה מצד המזכירה שהייתה שם לאורך כל אותה תקופה. ויתרתי לנסות דרכה ופניתי לתלונות הציבור של הקופה בכדי שהם ידעו לאתר את התיק שלי. גם שם היה חוסר התייחסות וגרירת זמן יקר שלי בכתיבת מיילים וטלפונים, לבסוף הצלחתי להוציא מהם מכתב (עם מעט מאד מילים) שבו הם מתנצלים והתיק הרפואי שלי אבד במערכת. מאז כל עו"ד שפניתי אליו שמבין בנושאים של רשלנות רפואית ומסמכים רפואיים לא ידעו לתת לי מענה ולא הכירו תיק מהסוג הזה ולצערי לא ידעו לאיזה משרד עו"ד להפנות אותי.

אשמח לדעת מה הדרך בכדי למצות את הדין על כל ההיסטוריה הרפואית החשובה, שכרגע פוגעת ופגעה בעבר בניסיון למצוא תיעודים שרלוונטיים למצבי הבריאותי. תודה
23/04/2018 10:27
שלום רב,

ברור כי הקופה אחראית לאובדן התיק שכן בהתאם לחוק עליה לשמור את הרשומה הרפואית. ככל שתבקשי להגיש תביעה בעניין זה תצטרכי להוכיח מה הנזק שנגרם לך בשל אובדן התיעוד הרפואי כלומר אילו בדיקות אבדו ומה ההשלכות הבריאותיות בפועל של אובדן מידע זה.

אשמח לשוחח איתך טלפונית לגבי המקרה ולייעץ לך במידת הצורך באופן פרטני.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
17/04/2018 09:17
סיפור הלידה של ענבר 10.4.18

כמו שניה אחיה הגדולים גם ענבר קיסרית. רק שאצלה ידענו מראש שזה עומד לקרות.

אחרי קיסרי חירום אחד עוד הייתי אופטימית וניסיתי ללדת בצורה טבעית. מה שהסתבך והוביל לביצוע ניתוח קיסרי חירום נוסף.

הגענו לתל השומר בתאריך המיועד, לאחר הדרכה של ניתוח ידידותי. לשמחתי איפשרו לי להיות עם משקפיים, לבעלי לצלם ולא קשרו את ידי.
מיד אחרי הסרת הוילון (רגע חזק עוצמתי ומרגש)

ענבר הונחה עלי עור לעור לחיבוק והנקה.

התפירה אחכ הייתה ארוכה במיוחד והיו גם מעט הידבקויות. את הצלקת שלי עם הסיכות (העדפתי לא לקחת סיכון של זיהומים) עטפו בפלסטר מיוחד שנשאר עד יום השחרור. לא כאב או גירד וניתן לרחצה. ממש מוצלח ונכנס כרגע בצורה ניסויית לשיבא. אחרי ההנקה הציעו לי מורפיום שהיה יעיל מאוד לכאבים. בעלי היה המון שעות ללא אפשרות לצאת (אלא אם ישאיר בתינוקיה) ולכן ממליצה לדאוג לאב הטרי והמורעב לאוכל לכל השהייה הארוכה. אני הייתי בצום אבל מה הוא אשם?!

שאר האשפוז עבר בנעימים. ענבר נשארה איתי בביות מלא. כאשר בעלי ואמא שלי חלקו את הלילות על מנת שלא אשאר לבד.

האחיות שלי ושל ענבר באשפוז היו מקסימות למדי. קשובות. מתעניינות וסימפטיות. הגיעו בדקו את דף המעקב הציצו ולא הרבה מעבר.
אני נשארתי עם חוויה חיובית ומתקנת למרות החשש הגדול. תודה לפורום המקסים, על העידוד, העצות והחברות לעת צרה.

אמן שכולכן תלדו בדיוק כפי שאתן חולמות.
17/04/2018 13:04
שלום,

תודה על השיתוף בחוויה החיובית שעברת בלידה, משוכנע שזה יסייע ויחזק את הקוראות.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
17/04/2018 09:25
אז אתחיל בזה שהתחלתי מעקב הריון אצל רופא מכבי חסר אכפתיות, חסר סבלנות שלא היה מסביר לי כלום על הבדיקות שעליי לעשות, כל דבר גיליתי לבד וביקשתי לבד (הריון ראשון) טיפה האחרונה שלי היית אצלו שהגעתי אליו הסברתי על כאבי גב נוראים שיש לי (עברתי תאונת דרכים שנתיים לפני ההריון ולפי הצילומים זזה לי חוליה בגב) הסברתי לו גם שאופן העבודה שלי הוא מאוד קשה , אני עובדת 11 שעות ואם אפשר שיתן לי שמירת הריון...

הרופא אמר שלא בסמכותו לתת שמירה ועליי ללכת לאורטופד, כמובן שאורטופד אומר לי שלא בסמכותו לתת לי שמירה ועליי ללכת לרופא נשים! נותן לי לעשות פיזיותרפיה (אז הייתי כבר בחודש 7) מגיעה לפיזיותרפיה (הבטן שלי הולכת לפניי כן !) הרופא אומר לי תשכבי על הבטן!

אני עומדת בהלם אומרת לו אתה רואה שאני בהריון כן איך אני אמורה לשכב על הבטן לעזאזל?! ואז אומר לי טוב תשכבי על הגב ותרימי את הרגליים עד החזה! בקיצור פה הסבלנות שלי נגמרה, קמתי הלכתי הבנתי שהבנאדם קנה את הרישיון שלו כרופא.

הגעתי לחודש שמיני וקיבלתי צירים מוקדמים פינו אותי למיון, מכיוון שלא היית פתיחה שוחררתי הביתה (עדיין כואבת עם צירים) עם מכתב שבו רשום ללכת לרופא נשים למחרת! בבוקר מתקשרת עדיין עם צירים מתחננת לאנשים שיתנו לי לראות רופא ואף אחד פשות לא התייחס עליי! רק אמרו לי סעי למוקד יבדקו אותך שם (והמוקד נמצא חצי שעה נסיעה מהבית שלי)! עם דמעות בעיניים התחננתי לעשות מוניטור עוברי - דרשו ממני הפניה!

ככה היה במשך יומיים עד שהגיע התור שלי לרופא נשים אחר , מגיעה לרופא החדש מספרת לו את כל מה שעברתי והרופא פשוט לא מקשיב למה שאני מספרת לו, ללא בדיקה, ללא טיפת התעניינות נתן לי הפניה לגדילת עובר השניה ואמר לי יום טוב!

עד עכשיו אני לא מפסיקה לבכות בחיים שלי לא נתקעלתי בחוסר אכפתיות ברמה כזו לאישה בהריון. פשוט לא יודעת מה לעשות! לאן ללכת שיבדקו אותי כמו שצריך והתייחסו אליי כמו שצריך. יש כאן ממש ריח של רשלנות רפואית חמורה!

פשוט מאוכזבת.
17/04/2018 13:01
שלום רב,

הפורום מיועד ליעוץ בנושאי רשלנות רפואית ואיני מוסמך לצערי להנחות אותך כיצד לפעול רפואית. אם את מרגישה שאינך מקבלת מענה רפואי ראוי במסגרת קופת חולים את יכולה לפנות למנהל/ת המרפאה בתלונה וכן אפשר לפנות נציב פניות הציבור בקופת חולים.

בברכת בריאות והריון מוצלח,
עורך דין עופר סולר
17/04/2018 09:40
בוקר טוב עורך דין נכבד

אני מבינה שאתה מומחה לבעיות בהריון ובלידה ואני רוצה למנוע סיבוכים במצב שאליו הגעתי.

עברתי שקיפות עורפית - תוצאה תקינה ברוך ה'.

בנוסף לשקיפות עופרית גם עברתי את הבדיקת דם של השקיפות עורפית.

בבדיקה יצא תוצאה לא תקינה ובעקבות זה הרופא נשים שלי שלחה אותי ליעוץ גנטי.

הייתי ביעוץ הגנטי ובו ניסו לכוון אותי לבדיקת מי שפיר - סירבתי כמובן היות ויש סיכוי להפלה, אפילו אם זה אפסי ורק מלחשוב להכניס מחט לרחם על מנת לקחת מים של העובר ולבדוק לגבי תסמונת דאון גורם לי צמרמורת.

הרופא במסגרת ייעוץ הגנטי הציע לי גם את הבדיקת דם שנותנת תוצאה של 99 אחוז בדיקה מאוד אמינה אך יקרה.

אך כסף זה עניין פחות בעייתי

אמר לי ככה: בדיקת דם את יכולה לבצע עד חלבון עוברי, אם אפספס את הבדיקת הדם וגם בחלבון העוברי יצא לא תקין חובה מי שפיר.

השאלה שלי היא כזאת:

מה עליי לעשות, לבצע בדיקה דם? יש בדיקות הריון אחרות שצריך לעשות במצב כזה?

להמתין לחלבון עוברי ואז אין מה לעשות חובה מי שפיר?

מה הסיכוי שמי שיצא לה שקיפות עופית בערך 1,200,000 יצא לה ילד תקין? כי להבנתי הייתי צריכה להגיע לתוצאה של 1,385,000

יש לי באמת ממה לחשוש?

יש לציין שיש לי ברוך ה שני ילדים בריאים בבית.

אולי עכשיו בגלל שאני בת 32 יחסית מאוחר התוצאה כך?
17/04/2018 11:49
שלום רב,

אני מצטער אך לצערי איני מוסמך להשיב לך על שאלות אלו שכולן רפואיות ומצריכות ידע ונסיון של רופא נשים. אני ממליץ שתערכי יעוץ נוסף אצל רופא נשים בהקדם האפשרי ולהערכתי באמצעותו תוכלי לקבל הסבר מלא שיסייע לך בקבלת ההחלטה הנכונה.

מאחלך לך המשך הריון תקין ובריאות מלאה לך ולמשפחתך.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
16/04/2018 14:57
אני בהריון שבוע 28
ומסקירה ראשונה שעשיתי הרופא אמר לי משהו על מעיים אקוגנים. לא בדיוק הבנתי מה זה אומר. קראתי בגוגל בעיקר הראה לי דברים רעים!

העיקרון היה חשד של הדבקות cmv עשיתי את הבדיקה דם ויצא לי תקין.

אמר המשך מעקב בשבוע 21 לראות שבעצם העובר קודם כל מתפתח (בעיקרון אם יש את זה חס חלילה אז הילד לא אמור להתפתח כל כך).
חזרתי בשבוע 21 לסקירה מורחבת הרופא נשים טוען שעדיין רואה את זה אבל לא כמו בהתחלה עדיין ממליץ על מי שפיר. (מה שאין סיכוי שאני יעשה).

לפני שבועיים שוב עשיתי סקירה מורחבת (3) אצל רופא אחר מומחה בבית חולים שאמר לי מראש שגם אם הוא לא רואה כלום הוא עדיין רוצה לשלוח למי שפיר כדי לשלול תסמונת דאון.

בדקה אותי הרופאה וטוענת שלא רואה המעיי אקוגנים ורואה את הצבע רגיל! (שחור אפור. ולא לבן) ואז הרופא לקח לה מהיד ויותר מרבע שעה פשוט חיפש את זה. ואז אמר לי יש ממצע קטן של מעי אקוגנים.

הלחץ הוא איום ונורא!

אני יודעת ש80 אחוז מהתנוקות נולדים ככה ואין עם זה בכלל בעיה זה מסתדר ישר אחרי לידה.

אני קודם כל יגיד שלא משנה מה יגידו בבדיקת מי שפיר אני בחיים לא יעשה הפסקת הריון. אני מאמינה שהשם לא נותן לבנאדם סתם נסיונות!!
אבל עדיין הפחד הפחד הוא איום!! ברמה שלא מצליחה לתפקד. אני רוצה שהכל היה בסדר. אני רוצה ילד בריא מגיע לי עברתי הרבה בשביל ההריון הזה!

השאלה האם קופת חולים חייבת לאפשר לי לקבל חוות דעת נוספת של מומחה לתחום הזה או שאני צריכה ללכת למומחה פרטי, שלפי מה שהבנתי עולה אלפי שקלים?
17/04/2018 11:46
שלום רב,

ראשית איחולי בריאות שלמה והצלחה בהריון. הפורום מיועד לנושאים של רשלנות רפואית ואינו עוסק בנושא של זכויות אל מול קופות חולים לפי סל הבריאות. בכל מקרה גם אם לפי חוק ביטוח בריאות ממלכתי אינך זכאית לסקירה על ידי מומחה נוסף אפשר לבקש בדיקה כזו ואף לפנות לועדת חריגים בקופה.

בהצלחה ובריאות שלמה,
עורך דין עופר סולר
17/04/2018 09:48
אני 26 יום אחרי קיסרי שני. היו קצת סיבוכים בגלל הדבקויות ולאחר 3 שעות בחדר ניתוח הייתי בחוץ. הרופאים אמרו שניקו את הרחם למרות שהיו הדבקויות.

סליחה על התיאור :
הדימומים שלאחר הניתוח עברו לי אחרי שבוע וחצי. עכשיו מזה כשבועיים יש לי מן דימומים מוזרים שבאים והולכים. כמו כן יש לי כאבים חדים בבטן תחתונה. לא חושבת שזה ווסת.

לגבי הנקה הנקתי רק שבועיים וחצי ומשם אין חלב. הדימומים התחילו ממש לפני שניפסק החלב.

כרגע אין כאבים או חום באופן קבוע או משהו שיכול להראות מצב שמצריך אשפוז. למרות זה אני לא רגועה בכלל אחרי שקראתי על הסיכונים של הדבקויות ברחם.

התקשרתי קבעתי תור לרופאת נשים ובתור יהיה רק ב 29 לחודש אפריל. דיברתי עם הפקידה על מנת להקדים את התור בגלל הדימומים, היא אמרה שזה נמשע תקין ואם יש חששות לפנות למוקד כי אין תורים פנויים לבדיקת גניקולוג.

חשוב לציין שזה מאוד מציק לי הדימום ולפי הצבע זה לא נירא כדם "ישן" עוד מהניתוח למרות שהכל יכול להיות ואני נלחצת מרגע לרגע.

הדימום לא חזק אבל עדיין קצת מדאיג. אני מאד פוחדת שיגרם לי נזק בלתי הפיך ושיגידו לי שזה מאוחר מדי ונגרם נזק לרחם שיקשה עלי להכנס להריון בעתיד.

מה עושים?
17/04/2018 11:07
שלום רב,

הפורום אינו מיועד ליעוץ רפואי ואני איני מוסמך לתת יעוץ כזה. אני סבור כי כדאי שתפני ליעוץ רפואי מוסמך בהקדם האפשרי.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
15/04/2018 21:23
בתחילת ההריון בישרו לנו שנדבקנו בנגיף CMV. חיידק אלים לעובר שיכול להוביל לחירשות עיוורון ואף לא עלינו...
המליצו לנו להפסיק את ההריון
המומים וכואבים לא ידענו איך להכיל את הבשורה וביקשנו לחקור את הנושא
גילינו שבשנים האחרונות יש יותר ויותר מחקרים שמראים שאפשר לעבור הריון עם cmv שברוב המקרים הכל בסדר גם אם העובר נדבק. ביקשנו לחכות על הגזירה לבדיקה של מי השפיר. בשבוע 22 ברגליים רועדות הגענו לאסותא שם עשינו מי שפיר. המזל לא הקל עלינו והתוצאה הייתה חיובית. הוא נדבק.

בזכות הכוונה ותמיכה גילינו שגם זה לא סוף העולם והמשכנו לתחנה הבאה- בדיקת mri מח לעובר. בשבוע 32 ביצענו באיכילוב את הבדיקה וגם פה נאלצנו להתמודד עם בשורות לא חד משמעיות. בתמיכתו ובליוויו של פרופסור מלינגר בביח איכילוב שמענו על ה- mri המיוחד בוינה, אוסטריה. כשחשבתם שהלכנו לדפוק שניצלים בשבוע 34 למעשה הלכנו לעשות סקירת מוח לעובר שלנו. כן לא יכולנו לדבר על זה ולא יכולנו לשתף את כל התקופה הזאת.

כמעט שנה עברנו הריון קשה מלא חרדות ומפחיד
מיולי ועד אפריל ורופאת נשים ורופאת משפחה שמציעות להפסיק את ההריון ומה אנחנו צריכים את זה.... אבל משהו בנו אומר לנו שיש פה עובר בריא ומתוק שמתחנן לחיות. שמבקש שלא יוותרו עליו. ובווינה, בשבוע 34 אחרי בדיקת mri מודיעים לנו באופן חד משמעי שהבדיקה יצאה תקינה, שהעובר בריא.

יש המון מקרים של הריונות cmv שהופסקו וכל אחד והסיפור שלו ואין נכון או לא נכון. ועכשיו יש לנו עוד בדיקות ועניינים אבל יש פה עיניים שמסתכלות עלינו והן מלאות בכל טוב.

הייתה לידה טבעית מטורפת , אחרי שנרולי נולדה אחרי שלושה ימים, הקטנצ׳יק הזה גלש החוצה תוך שעה בלי אפידורל, על שרפרף הולנדי תוך שלוש לחיצות.


נגלה את השם בברית, בטוחים שאתם סקרנים ונגלה לכם בקרוב. עד אז לכו עם האינטואיציות שלכם, היו קשובים לעצמכם אבל בשום פנים ואופן אל תהיו שאננים וחסרי זהירות. במקרה שלנו ידענו שבכל רגע אולי נאלץ לסיים את ההריון אבל זה הרגיש לנו פחות אכזרי מאשר לוותר על עובר שייתכן ובריא לחלוטין. ואנחנו לא מתחרטים על שום דקה.
17/04/2018 11:05
שלום,

תודה רבה על השיתוף בחוויה הלא פשוטה והמרגשת - אני משוכנע שקוראים וקוראות ישאבו מהדברים עידוד וכוח כמו גם מידע חשוב.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
15/04/2018 09:15
היי בוקר טוב

אשמח מי יוכל לעייץ לי עם יש עילה לתביעה
4/10 התפנתי לבית חולים עם כאבי תופת
לאחר מכן שוב התפנתי לבית חולים עם כאבי תופת ולאחר בירור הסתבר שיש לי דלקת כלשהי באזור הלבלב.

אושפזתי ללילה ובמהלך כל אותו הלילה והיום של מחרת התבהר מצבי הרפואי (ע"פ בדיקות דם בלבד שהלכו והחמירו)

כיב פטטי! אף על פי שסבלתי מכאבי תופת (בדף האישפוז רשום "מתלוננת על צירי לידה") בית חולים בחר לשחרר אותי להמשך בדיקות בקהילה. מאחר והייה חגים חיכית קרוב לשבועיים לבדיקת גסטרו (כשאני סובלת מכאבי תופת ולא יכולה לאכול כלל!)

בבדיקה הסתבר שיש לי כיב פטטי שעומקו בין 15 ל 20 מ"מ (מיותר לציין שהרופאה בעצמה הייתה בהלם איך שיחררו אותי במצב הזה) ודלקת בכיבה.

כמובן שיש עוד המשך כי עד היום אני סובלת ובמקום הכיב הופיע שבר.

אם היו בודקים אותי בזמן ונותנים לי את הטיפול הראוי כנראה שלא הייתי משילה 13 קג
לא הייתי סובלת משבר וכנראה גם לא מדלקת כו חמורה.

האם יש עילה לתביעה מול בית החולים? במיוחד על סבל מתמשך שיכל להימנע עם בית החולים הייה עושה לי בדיקת גסטרו?
17/04/2018 11:03
שלום רב,

כמעט בלתי אפשרי להעריך בצוןרה רצינית האם היתה התרשלות בטיפול שקיבלת בבית החולים וכן האם טיפול אחר יכול היה למנוע את הנזק או להקטינו משמעותית ללא עיון בתיעוד הרפואי והתייעצות עם מומחה רפואי. נראה על פניו כי המקרה כפי שמתואר בפניה בהחלט מצדיק בירור שיכלול איסוף של התיעוד הרפואי והתייעצות עם מומחה רפואי מתאים בתחום הגסטרו.
לדעתי כדאי שתפני בהקדם אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להתייעצות מסודרת בפגישה - עורך הדין יוכל לסייע באיסוף התיעוד ובהפניה למומחה הרפואי המתאים.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
15/04/2018 08:41
האם רופא חייב לתת טיפול רפואי לאדם רנדומלי שהוא רואה שחווה בעיה רפואית כלשהי?

למשל אדם חש ברע בטיסה והדיילים מבקשים שאם יש רופא בטיסה שיזדהה, האם מרגע שאדם הזדהה כרופא הוא מחויב לתת לו טיפול או שהוא יכול לסרב אם כי לא בא לו ואם כי הוא חושש שהוא עלול לטעות ולהזיק?
17/04/2018 10:51
שלום רב,

קשה לקבוע בעניין זה בצורה החלטית לגבי כל מקרה - במקרים של סכנת חיים ברורה ומיידית להבנתי יש חובת טיפול. במקרים אחרים יתכן שהחלטה להימנע מטיפול תהיה לגיטימית מתוך חשש לגרום נזק.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
11/04/2018 18:21
שלום,

מעוניינת לברר, לאן עלי לגשת ומה לעשות במצב הבא?

נגרם נזק בלתי הפיך לשן לאחר סתימה שנפלה בוצע ניסיון לבצע עוד סתימה באותה השן אשר לאחר מכן השן התפוררה ונישאר ממנה כ 15% ולא ניתן לעבוד איתה יותר - רק עקירה.

לא מוכנים לחזור לאותו מקום בשום פנים ואופן. מעוניינים לקבל פיצויים על הרשלנות והנזק שגרמו ולהתקדם במרפאה אחרת.

פנינו למרפאה הנ״ל בעקבות הפניה מחברת הביטוח שבמה מבוטחים. (לא קופת חולים) את עלי לתבוע? את הרופא והמרפאה או את חברת הביטוח?

תודה לעונים
12/04/2018 16:06
שלום רב,

עקרונית יש לתבוע את הרופא ואת המרפאה אולם עדאי לעיין בתיעוד הרפואי המלא ולהבין את כל פרטי המקרה. ניתן לשקול לתבוע גם את החברה המפנה אלם כאמור עניין זה דורש פרטים נוספים.

בכל מקרה כדי להגיש תביעת רשלנות רפואית יש צורך במלוא המסמכים הרפואים ולתמוך את התביעה בחות דעת של רופא שיניים אשר יבחן את התיעוד ויקבע בחוות דעת כתובה כי מדובר בהתרשלות בטיפול ומה הנזק שנגרם בשל הטיפול הרשלני.

מומלץ בשלב ראשון לפנות ליעוץ מסודר אצל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
12/04/2018 08:54
בוקר טוב

לפני יותר משנה עברתי ניתוח קיסרי (לידה 2 בניתוח קיסרי) וקיבלתי זריקת אפידורל. הניתוח עבר בהצלחה והכל נראה בסדר איתי ועם התינוק. היו לי כאבים בגב כבר אחרי ההתאוששות מהניתוח והם לא פסקו. בתחילה הרופאים אמרו שזה טבעי שיש תחושה מוזרה ויכולים להיות כאבים אחרי אפידורל. אז התעלמתי והמשכתי הלאה. הכאבים עלו וירדו. זה נמשך קבוע והרופא בקופת חולים פשוט אמר לקחת משככי כאבים. לאורך החצי שנה אחרי הלידה הייתי אצל הרופאים אולי 10 פעמים. היו רופאים שאמרו שיכול להיות שזה בלט או פריצת דיסק, כולל אורטופד של קופ"ח שהייתי אצלו. רק אחרי חצי שנה גיניקולוג פרטי שהייתי אצלו אמר לעשות בדיקת CT ובבדיקה הזאת גילו שנשאר שבר של מחט תקוע בעמוד השדרה שלי. עכשיו אומרים לי שצריך לעשות ניתוח בעמוד שדרה להוציא את המחט ויכול להגרם לי נזק עצבי קבוע ואפילו שיתוק! אני רוצה להבין מה אני אמורה לעשות במצב הזה?! האם יש לך ניסיון בתחום הזה? אני חייבת להגיד שזה מאד (מאד) מלחיץ.
12/04/2018 16:02
שלום רב,

טיפלתי בעבר במקרים דומים, יובהר כי עצם העובדה כי נגרם שבר של המחט אינו בהכרח מעיד על התרשלות בטיפול ואולם לפי נסיוני על הרופא המרדים לבחון את שלמות המחט בתום ההליך ולאבחן את שאירע כבר בסמוך לתום הפעולה.

כגי להעריך את המקרה באופן רציני יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום ההרדמה.

את מוזמנת ליצור עמנו קשר טלפוני לקבלת יעוץ והסבר נוסף.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
10/04/2018 09:20
הריון בסיכון - בשמירת הריון.
אתמול בערב עליתי למיון עקב צירים.

קיבל אותי לבדיקה ראשונית סטאזר (ממש נחמד וקשוב..)

בבדיקה הרופא מומחה הנחה אותו מה לעשות ואיך לבצע את הבדיקה הכל כך רגישה. הרגיש לי שזה ממש הפעם הראשונה שלו שהוא בודק אישה בהריון, אמר לו איך להכניס את המוט לבפנים ואיך לראות את העובר באולטראסאנד.

וכנראה בגלל שלא היה מקצועי ומיומן הכאיב לי.

הבדיקה היתה בתוך ציר וארכה יותר זמן מהרגיל, כי הרופא המומחה היה צריך להסביר לסטאזר מה לעשות.

אני מסמנת לבעלי שאני סובלת, מראה כבר לרופאים שאני לא סבלנית להסברים שלו והם ממשיכים.

הרגשה לא נעימה ופולשת במיוחד, הרגשת אונס וחילול.

איך אני גורמת שפעם הבאה זה לא יקרה שוב?
והאם אני מחוייבת לשתוק, ופשוט לתת להם ללמוד עליי ועל העובר שלי?

יש איזה שהוא חוק בנושא? מה עושים במצב כזה שאומנם לא נגרם נזק לעובר אבל היתה רשלנות בבדיקה?
12/04/2018 15:47
שלום רב,

על הרופא המומחה שמנחה את הסטאז'ר להסביר לך מי מבצע לך בפועל את הבדיקה עוד טרם תחילת הבדיקה ואת רשאית לסרב לבדיקה בידי סטאז'ר בפרט כאשר מדובר בבדיקה מכאיבה או פולשנית. ברפואה הציבורית אמנם אין אפשרקות לבחור את זהות הרופא המטפל אך ניתן לסרב בהחלט לבדיקה.

איני סבור כי כעת יש מקום לתביעת רשלנות רפואית בהעדר נזק ממשי בר הוכחה למעט התחושה הקשה אשר איני מקל בה ראש.

אפשר לשקול תלונה להנהלת בית החולים.

בברכה,
עורך דין עופר סולר


 1   2    3    4    5    >>  

:עבור אל עמוד

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

09 באפריל 2018

אבחון מחלת אוסטיאופטרו...

אוסטאופטרוזיס הנה מחלה גנטית נדירה ומסכנת חיים, שניתן וצריך לאבחן לפני ובמהלך ההריון...

קרא עוד

15 באפריל 2018

נולד/ה לך ילד/ה עם מום...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרים חמורים של רשלנות רפואית באבחון מום לבבי מסוג TGA בעובר...

קרא עוד

16 באפריל 2018

הרופאים לא אבחנו תסמונ...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרים שבהם נולד ילד הפגוע בתסמונת אדוארדס בשל רשלנות באבחון במהלך מע...

קרא עוד

16 באפריל 2018

המרכז הרפואי כרמל בחיפה

מרכז רפואי כרמל חיפה - כל המידע על בית חולים כרמל באתר malpractice...

קרא עוד

24 באפריל 2018

פסיקת פיצויי עתק בתביע...

עורך הדין עופר סולר מסביר ומנתח פסק דין שבו נפסקו לזכותו של נפגע רשלנות רפואית פיצויים של למעלה מ...

קרא עוד

30 באפריל 2018

תסמונת טרנר ומקרים שבה...

עורך הדין עופר סולר מסביר על החשיבות שבאבחון מוקדם של תסמונת טרנר ומביא דוגמאות למקרי רשלנות רפוא...

קרא עוד

01 במאי 2018

בית החולים ברזילי באשקלון

מידע רלוונטי אודות בית חולים ברזילי באשקלון - המרכז הרפואי ברזילי משרת את תושבי איזור הדרום וישוב...

קרא עוד

09 במאי 2018

הרופאים לא אבחנו היצרו...

עורך הדין עופר סולר מסביר על היצרות מסתם אבי העורקים והצורך לזהות את המחלה בזמן ההריון...

קרא עוד

14 במאי 2018

נולד לך ילד/ה עם תסמונ...

עורך הדין עופר סולר מייצג בני משפחה בתביעות פיצויים בשל לידת ילד/ה הסובל/ת מתסמונת פנדרד...

קרא עוד

21 במאי 2018

אבחון מחלת Complex 3 D...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית באבחון מחלת Complex 3 Deficiency ותביעות פיצויים ...

קרא עוד

פניה אישית ודיסקרטית

עורך דין עופר סולר מעניק ייעוץ אישי, ללא התחייבות, לנפגעי רשלנות רפואית ובני המשפחה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

office@solarlaw.co.il

מרכז עזריאלי 3, קומה 36