סולר קפלינסקי רשלנות רפואית malpractice
שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

עורך הדין עופר סולר, ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

המשרד המוביל בישראל לייצוג נפגעי רשלנות רפואית, מציע ללוות אותך ואת בני המשפחה בהליך המשפטי ועד לקבלת פיצויים מלאים

פנו לקבלת חוות דעת מקצועית >>
עו"ד עופר סולר מומחה ברשלנות רפואית

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עו"ד עופר סולר, מציע ללוות אותך ואת בני המשפחה בהליך המשפטי ועד לקבלת פיצויים מלאים

לקבלת חוות דעת מקצועית >>

המרכז הרפואי רמב''ם בחיפה

מחבר: 21/07/2020 12:56

הקריה הרפואית לבריאות האדם רמב"ם שבחיפה הוקמה בשנת 1938 ונקראה על שמו של רבי משה בן מימון - פוסק, רופא, מדען ואיש דת ורוח מהגדולים בהיסטוריה היהודית.

בבית החולים הממשלתי רמב"ם ניתן למצוא יותר מאלף מיטות אשפוז, בשלושים ושש מחלקות שונות וכארבעים וחמש יחידות רפואיות.

בכל שנה מאושפזים בקריה הרפואית לבריאות האדם כ-75,000 איש ובית החולים נמצא בבעלות משרד הבריאות - מדינת ישראל ומנוהל על ידי ד"ר מיקי הלברטל. בית החולים מספק שירותים רפואיים למעל שני מיליון אזרחים, חיילי צה"ל ואנשי כוחות הביטחון וכן חיילי האו"ם וחיילי הצי השישי של צבא ארה"ב.

המרכז הרפואי משרת את תושבי חיפה והצפון והוא השלישי בגודלו במדינה והראשון בגודלו באזור הצפון. לאורך כל תקופת הלחימה בלבנון החל ממלחמת שלום הגליל, שירת בית החולים את צבא ההגנה לישראל כבית החולים העיקרי הקולט פצועים מאזור הצפון המובהלים למרכז הרפואי במסוק.

בקריה הרפואית רמב"ם פועל בית החולים לילדים מאייר, בתור בית החולים היחידי באזור הצפון המספק מענה רפואי מיידי וארוך טווח בתחומי רפואת ילדים רבים ומגוונים.

בית החולים מסונף לבית הספר לרפואה על שם ברוך רפפורט של הטכניון, הממוקם בסמוך לו. שילובם של בית החולים והפקולטה למדעי הבריאות יוצר שיתוף פעולה, המאפשר למידה מקסימאלית של תחומי הרפואה השונים, תוך כדי קיום מחקר מתמיד יחד עם חברות טכנולוגיות מובילות בעולם בתחום הרפואה.

החזון המדעי בבית החולים הפך בשנים האחרונות למציאות וזאת הודות לפרויקטים רבים וביניהם: 

 • חברת Given Imaging ובית החולים רמב"ם פיתחו את ה-PillCam, גלולת הווידאו לאבחון מחלות במערכת העיכול.
 • בשיתוף עם המחלקה הרפואית הבינלאומית של חברת GE, רמב"ם עוסק בפיתוח SPECT-CT, מכשיר הדמיה ייעודי ללב, אשר מסייע באבחון מחלות לב כליליות.
 • שימוש בתאי גזע לבדיקת ההשפעה של תרופות חדשות ויעילותן ברפואה מותאמת אישית.
 • שימוש במיפוי גנטי לגילוי מוקדם של מחלות תורשתיות דוגמת סוכרת ואי ספיקת כליות.
 • פיתוח חיסון כנגד סרטן במסגרת פרויקט מחקר ישראלי-אמריקאי. בתקווה שהחיסון יוכתר כהצלחה, הוא עתיד לשנות ישנה את פני הרפואה בטיפול בסרטן.

הגישה הטיפולית

באתר בית החולים נכתב "הרמב"ם, שהיה איש מדע ורפואה, פילוסוף ומנהיג דגול, מהווה עבורנו השראה יומיומית ואנו פועלים על פי משנתו וערכיו: מתן כבוד לאדם באשר הוא, הענקת טיפול רפואי איכותי, הפצת הידע הרפואי לקהילה וחינוך הדורות הבאים".

ד"ר מיקי הלברטל, מנהל בית החולים החדש, מוסיף "בהסתכלות של 33 שנה לאחור, ללא ספק בית החולים היום נמצא במקום אחר עם חזון ברור שנבנה על ידי צוותי בית החולים בהנהגתו של פרופ' ביאר. הפיתוח שבית החולים עבר ב-13 השנים האחרונות הינו דמיוני. 

יש פנוטיפ שכולנו רואים שזה התשתיות, אבל תחום נוסף שאולי פחות נראה אבל מאוד ממשי הוא ההון האנושי והאווירה שקיימת בבית החולים. פרופ' ביאר הציב את פסי הרכבת שמובילים את בית החולים רמב"ם ליעד מובטח, תפקידי בשנים הקרובות, להמשיך לקדם את בית החולים ולייצב את אותם הפסים.

האתגרים שעומדים בפני מערכת הבריאות בכלל ובית החולים רמב"ם בפרט הם אין סופיים. אתגרים אלו, לא ירפו את ידנו, אלא להיפך הם יחזקו אותנו להמשיך להיות הסנגורים של המטופלים שלנו ושל הרפואה הציבורית. המחויבות לקדם את הרפואה הקלינית ולדחוק את היכולות הטיפוליות על ידי מחקר וחדשנות. המחויבות להמשיך להעמיד דורות של מטפלים בכל התחומים שיהיו מחוברים לאותו אידיאל - זה תפקידנו.

העבודה המשותפת עם גורמים מהארץ, השותפות בחזון עם שני המוסדות האקדמיים המובילים בחיפה - הטכניון ואוניברסיטת חיפה ועם גורמים מחוץ לישראל, מתוך מטרה לפרוץ ולשבור מחסומים וגבולות. ההובלה של הרפואה בכל צפון מדינת ישראל ובכלל צריכה להיות כוכב הצפון של כולנו.

את כל המשימות האלה והגשמת 'חזון האדם במרכז', לא ניתן היה לעשות ללא השותפים שלנו שהולכים איתנו ומאמינים במחויבות של כל אחד מאיתנו. אריאלה ואיתן ורטהיימר, ידידנו בארץ ובחו"ל, אגודת הידידים בישראל ברשותו של שרי גרדינגר, אגודת הידידים בארה"ב בראשותו של אדם אמריק ובקנדה בראשותו של דיויד גרין ורבים נוספים.

בשם משפחת רמב"ם, אני מאחל לכם בריאות טובה ואריכות ימים וקורא לכם להיות שותפים פעילים במימוש החזון לטובת כל איש, אישה וילד, ללא הבדל דת, גזע ומגדר, למען חיים טובים ובריאים יותר - למען האדם".

מדריך השירותים

בבית החולים רמב"ם פועלות מגוון מחלקות ויחידות רפואיות וביניהן כירורגיה - אורולוגיה, אורתופדיה, אף אוזן גרון וניתוחי ראש וצוואר, המרכז למחלות ראש צוואר, חדר ניתוח אמבולטורי, טראומה וכירורגיה דחופה, כירורגיה כללית, כירורגית חזה, כירורגית כלי דם, כירורגית לב, כירורגיה פלסטית, כירורגית פה ולסתות, מחלקת הרדמה, נוירוכירורגיה, עיניים ורפואה אסתטית.

פנימיות - אונקולוגיה, אנדוקרינולוגיה, סוכרת ומטבוליזם, אפידמיולוגיה קלינית, גסטרואנטרולוגיה, אימונולוגיה קלינית, המטולוגיה והשתלות מח עצם, פרמקולוגיה וטוקיסיקולוגיה קלינית, טיפול נמרץ לב, טיפול נמרץ פנימי, כבד, מחלות זיהומיות, נוירולוגיה, שבץ מוח וקוגניציה, נפרולוגיה, עור, פנימית א', ב', ג', ד', ה', ח', קרדיולוגיה, ריאומטולוגיה, ריאות, רפואת כאב, אלרגיה, המרכז להזדקנות בריאה.

נשים ויולדות - US מיילדותי, אגף נשים, אנדוסקופיה, בנק הזרע, גינקואונקולוגיה, גינקו-אורולוגיה, היריון בסיכון, הפריה חוץ גופית IVF, חדרי לידה, יולדות א' ו-ב', מיון יולדות, מיון נשים, מרפאות נשים, רפואת האם והעובר, נשים וגינקו-אורולוגיה.

ילדים - בית חולים רות לילדים, אורולוגיה ילדים, אורתופדית ילדים, אימונולוגיה ואלרגיה ילדים, אנדוקרינולוגיה ילדים, אף אוזן גרון ילדים, בריאות הנפש ילדים ונוער, גסטרואנטרולוגיה ותזונה בילדים, המטולוגיה ואונקולוגית ילדים והשתלות מח עצם, המרכז לאורח חיים בריא בילדים ונוער, הפרעות שינה בילדים, טיפול נמרץ ילודים ופגים, טיפול נמרץ ילדים, ילודים, ילדים א' ו-ב'.

כירורגית ילדים, מחלות זיהומיות בילדים, מטבולית ילדים, מלר"ד (מיון ילדים), מרפאת מתבגרים, נוירוכירורגית ילדים, נוירולוגית ילדים, נפרולוגיה ילדים, קרדיולוגיה ילדים, ריאומטולוגית ילדים, ריאות ילדים, שירות הפיזיותרפיה לילדים, סוכרת והשמנה בילדים, שירות ריפוי בעיסוק ילדים ומרפאת שיניים לתינוקות, פעוטות ילדים ונוער.

דימות - אולטרסאונד (US), בית ספר לרנטגנאות ודימות, דימות השד (ממוגרפיה), דימות שריר ושלד, טומוגרפיה ממחושבת CT, רדיולוגיה פולשנית, רפואה גרעינית (איזוטופים), תהודה מגנטית MRI ונוירורדיולוגיה ומכון לבריאות השד.

בריאות הנפש - היחידה לטיפול יום, השירות לפסיכיאטריה דחופה, מחלקה פתוחה אשפוז מלא, מרפאה לבריאות הנפש, טיפול יום ומרפאה להפרעות אכילה, מרפאת מטופלי אגף השיקום, משרד הביטחון, מרפאה להפרעות חרדה, מרפאה פסיכו-גריאטרית והמרכז לטיפול בנזקי טראומה.

מעבדות - מעבדה לאימונולוגיה וסיווג רקמות, מעבדה אנדוקרינולוגית, מעבדה ביוכימית, בנק הדם ויחידת אפרזיס, מעבדה דחופה, מעבדה המטולוגית, פרמקולוגיה וטוקסיקולוגיה קלינית, מעבדה וירולוגית, מידע בהרעלות, מכון גנטי.

מעבדה לטוקסיקולוגיה פרמקולוגיה ופרמקוגנטיקה, מעבדה מיקרוביולוגית, מעבדה נוירוכירורגית, מעבדת השתלות מח עצם, מעבדת קרישה, מעבדה פתולוגית, מעבדה לציטופתולוגיה ומרכז לטיפול וחקר המיקרוביום.

רפואת שיניים - אורתודונטיה ופדודונטיה, אנדודונטיה וטראומה דנטלית, טיפול דנטלי לחולים בסיכון, מרפאת השיניים לתינוקות פעוטות ילדים ונוער, פריודנטיה והשתלות דנטליות, שיקום פנים ולסתות והיחידה להפרעות במפרקי הלסת ומעבדת רגנרצית עצם.

פרא-רפואה - עבודה סוציאלית, תזונה קלינית, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, בית מרקחת, דיקור סיני והשירות הפסיכולוגי.

שירותים נוספים - אגף אמבולטורי, אגף תפעול, המכון לבדיקות תקופתיות, המרכז לגילוי מוקדם ומניעת סרטן, המרכז לרפואת שינה, מחלקת רכש, מרפאת חיסונים למטיילים, מכון לבריאות השד, רפואה דחופה ומכון לרפואה תעסוקתית וסביבתית.

מיקום ודרכים ליצירת קשר

בית חולים רמב"ם נמצא ברחוב העלייה השנייה 8, בת גלים בחיפה.

ניתן לפנות לבית החולים הבאות:

 • אתר הבית של בית חולים רמב"ם.
 • עמוד הפייסבוק של בית חולים רמב"ם
 • מרכז מידע וזימון תורים: 1-700-50-51-50
 • מכון מידע בהרעלות: 04-7771900
 • מיון: 04-7771300
 • מיון ילדים: 04-7774013
 • מיון יולדות: 04-7772315
 • רשומות רפואיות: 04-7773278
 • נציב פניות הציבור: 04-7771421
 • מכתבים לכתובת: מרכז המידע של הקריה הרפואית לבריאות האדם רמב"ם, תא דואר 9602, מיקוד 31096 חיפה.

שאלות נוספות על בית החולים רמב"ם ומקרי רשלנות רפואית? כתבו לנו בפורום ועורכי הדין שלנו ישמחו לסייע!

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (5) | דירוגים (2)

5 stars - based on 2 reviews

קראו עוד

סגור

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

16 באוגוסט 2020

עורכי הדין שלנו עונים ...

עורכת הדין ארבל קפלינסקי ועורך הדין עופר סולר עונים לשאלות נפוצות בנושא רשלנות רפואית!

קרא עוד

22 בספטמבר 2020

סיבוכי הריון נפוצים שח...

אנשי הצוות הרפואי המלווים את מעקב ההריון של האם חייבים לזהות סיבוכים במהלך ההריון ולהעניק לאם ההר...

קרא עוד

01 באוקטובר 2020

הילד על הספקטרום האוטי...

לפחות ב-15% מהמקרים שבהם מאובחן ילד על הספקטרום האוטיסטי ניתן למצוא רקע גנטי, אותו ניתן היה לאבחן...

קרא עוד

04 באוקטובר 2020

נולד לך תינוק/ת הלוקה ...

במהלך מעקב ההריון, הרופא חייב ליידע אותך לגבי האפשרות לבצע בדיקות גנטיות שעשויות לאבחן בדיוק רק מ...

קרא עוד

04 באוקטובר 2020

עברת גרידה לצורך הפסקת...

לאורך השנים טיפל משרד סולר קפלינסקי במספר תביעות רשלנות רפואית שהוגשו בשל נזקים שנגרמו במהלך ביצו...

קרא עוד

13 באוקטובר 2020

אבחון תסמונת רובינשטיי...

למרות שהמדובר על תסמונת נדירה מאד, עדיין יש אפשרות וצורך לאבחן נשאות של הגן הבעייתי שגורם לתסמונת...

קרא עוד

13 באוקטובר 2020

סיבוכים אפשריים בהריון...

עכשיו חשוב לקחת בחשבון גם את נגיף הקורונה, כגורם סיכון לנשים בהריון ולעובר שברחם, לאורך חודשי ההר...

קרא עוד

18 באוקטובר 2020

רשלנות רפואית ידועה מר...

מחדל בדיקות מי השפיר בישראל! למרות שבאמצעות בדיקת מי שפיר וצ'יפ גנטי או אקסום ניתן לאבחן מאות מוט...

קרא עוד

18 באוקטובר 2020

נולד/ה לך ילד/ה עם פגמ...

הולדת ילד/ה עם פגיעה בקורפוס קלוסום ומבלי שהרופאים אבחנו את הבעיה הנדירה במהלך ההריון, עשויה להקי...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

הפלות חוזרות: בדיקה גנ...

האם ידעת שיש בדיקה גנטית פשוטה ולא חודרנית, שיודעת לאבחן את הסיבות לריבוי הפלות או הפלות חוזרות ב...

קרא עוד

25 באוקטובר 2020

אי הפניה לבדיקות גנטיו...

למרות הדעה הרווחת, ישנן בהחלט בדיקות גנטיות שיכולות לאבחן מוטציות גנטיות שגורמות לתסמונת רט אצל ה...

קרא עוד

פניה אישית ודיסקרטית

עורכי הדין שלנו לרשותך, בכל שאלה! פנה/י לקבלת ייעוץ משפטי אישי ותשובות בכל שאלה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36