סולר קפלינסקי רשלנות רפואית malpractice
שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

עורך הדין עופר סולר, ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

המשרד המוביל בישראל לייצוג נפגעי רשלנות רפואית, מציע ללוות אותך ואת בני המשפחה בהליך המשפטי ועד לקבלת פיצויים מלאים

פנו לקבלת חוות דעת מקצועית >>
עו"ד עופר סולר מומחה ברשלנות רפואית

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עו"ד עופר סולר, מציע ללוות אותך ואת בני המשפחה בהליך המשפטי ועד לקבלת פיצויים מלאים

לקבלת חוות דעת מקצועית >>

מקרי רשלנות רפואית בטיפולי אסתטיקה ויופי

מחבר: 11/10/2011 13:17

תחום טיפולי האסתטיקה, אשר התפתח מאד בשנים האחרונות, הינו כיום ענף רחב היקף, המציע  מגוון אופציות טיפול ופרוצדורות ניתוחיות ונהנה מביקוש רב.

ברוח מגמת האנטיאייג'ינג העולמית, אשר מכתיבה את הצורך להישאר צעירים לנצח ולהילחם בנזקי הטבע והזמן, פונים כיום נשים וגברים בגילאים שונים לביצוע ניתוחים פלסטיים וטיפולים קוסמטיים באיברי גוף "בעייתיים", הנזקקים לדעתם לשיפוץ, חיטוב, מתיחה או החלקה. 

טיפולים אסתטיים אשר נחשבו בעבר נחלתם של בעלי הממון בלבד, מתאפשרים כיום לכלל האוכלוסיה, בין במרפאות פרטיות ובין בסבסוד קופות החולים. חלק מהטיפולים נערכים על ידי רופאים ומנתחים ואחרים מבוצעים בשיטות קוסמטיות שונות בידי מטפלים, שהוכשרו בתחום.

אמנם, בגדרי ענף האסתטיקה באים ניתוחים פלסטיים וטיפולים בעלי אופי קוסמטי, אשר נועדו לשיפור איכות חייו של המטופל ואינם מבוצעים כהליכים חיוניים למטרת הצלת חיים, אך בפועל, מדובר בטיפולים רפואיים לכל דבר, אשר כרוכים בסכנות בריאותיות ועלולים לגרום נזק גופני שעה שאינם מבוצעים במיומנות הראויה ותוך הקפדה על כללי הזהירות הנדרשים.

דווקא בשל העובדה, שאין מדובר בטיפולים וניתוחים, המבוצעים מכוח חירום אלא בהליכים, הניזומים על ידי המטופל ובהתאם לבחירתו, מקפידה מערכת המשפט למצות את הדין עם הגורמים העוסקים בענף ופוסקת פיצויים גבוהים לתובעים, אשר הצליחו לבסס עילת רשלנות רפואית בטיפולים מתחום האסתטיקה.

סוגים של טיפולים אסתטיים והנזקים אשר עשויים להיגרם למטופל

תחום הטיפולים האסתטיים מתחלק לשתי קטגוריות עיקריות: טיפולים הכרוכים בביצוע ניתוח וטיפולים קוסמטיים באופיים, אשר נועדו לשיפור המראה החיצוני ומבוצעים בשיטות שונות ללא צורך בהתערבות ניתוחית.

בין הניתוחים האסתטיים השכיחים נמנים: ניתוחי לייזר - להסרת משקפיים, להסרת שיער ולהשתלת שיער; ניתוחי שאיבת שומן; ניתוחי שדיים - הגדלת והקטנת חזה; ניתוחי אף קוסמטיים; ניתוחים פלסטיים למיניהם ועוד.

קיראו בהרחבה על: ניתוח הרמת חזה   בעיות עם שתלי סיליקון

בין הטיפולים הקוסמטיים ניתן למצוא: טיפולי העלמת קמטים; הרמת עפעפיים ועיבוי שפתיים באמצעות הזרקת בוטוקס; טיפולי אנטיאייג'ינג, פילינג וכד'. 

  

טיפול אסתטי - ניתוחי או קוסמטי, אשר מבוצע באופן רשלני, עשוי לגרום נזקים ופגיעות גופניות חמורות, דוגמת: צלקות - במינון גבוה מהמקובל ובאזורים, אשר לא אמורים היו להיפגע, פרופורציות שונות מהמבוקש, חוסר סימטריה, תופעות של הילות, סנוור ופגיעה אפשרית בראייה, עד עיוורון - בניתוחי לייזר בעיניים, לצד כוויות וקרחות - בטיפולי לייזר להסרת שיער. 

תביעה בגין רשלנות רפואית במהלך טיפולים אסתטיים

לצורך ביסוס עילת רשלנות רפואית בתביעה מסוג זה, נדרש המטופל, אשר ניזוק בעקבות הטיפול האסתטי שעבר, להוכיח קיומה של רשלנות כלפיו - טרם הטיפול, במהלכו או אחריו וכן קשר סיבתי בין המעשה או המחדל הרשלניים לבין הנזק הגופני, אשר נגרם בעקבותיהם.

קיראו בהרחבה על: מימון עלויות איפור מיוחד לאחר מקרה רשלנות רפואית

עוולת הרשלנות לאחר טיפול אסתטי תקום באחד משני מקרים:

רשלנות מקצועית הכרוכה הטיפול - על הרופא המבצע ניתוחים אסתטיים חלה חובת זהירות, בהתאם לפקודת הנזיקין והתנהגותו המקצועית נבחנת  בראי מבחן "הרופא הסביר", לפיו מצופה ממנו לנהוג באופן בו היה נוהג רופא ממוצע בנסיבות המקרה ובהלימה לידע הרפואי שהיה מקובל באותה תקופה.

התנהגות, אשר יש בה משום סטיה מהנורמה הרווחת, תיחשב לפעולה רשלנית, וזאת בין אם בוצעה טרם הניתוח - אי התחקות אחר הסטטוס הבריאותי וההיסטוריה הרפואית של המטופל, תוך שימת לב למצבים בריאותיים שהינם בעייתיים לביצוע הניתוח;

במהלך הפרוצדורה הניתוחית - פעילות הרופא אמורה לעמוד בסטנדרטים רפואיים ברורים, בהיבטי הכשרה נדרשת, מכשור רפואי מתאים וסביבת עבודה אופטימלית, וכן לאחר ביצוע הניתוח - אז נדרשים השגחה ומעקב אחר החולה, ליווי ומתן הנחיות מיוחדות בנוגע לתהליך ההחלמה.

הפרה של דרישת השגת "הסכמה מדעת" טרם הטיפול - עוולת הרשלנות הרפואית נתמכת באמת מידה מרכזית, המעוגנת בחוק זכויות החולה, לפיה טיפול רפואי לא יבוצע אלא בהסכמתו המלאה של החולה לאחר שקיבל הסבר מקיף ומפורט אודות ההליך, ובכלל זה הוצגו בפניו הסיכונים והסיכויים הכרוכים בו וכן טיפולים חלופיים אפשריים.

חובת ההסבר אודות הטיפול והשלכותיו חלה הן לגבי רופא המבצע ניתוח אסתטי והן על מטפל אשר אינו רופא, ומתחדדת ככל שמדובר בטיפול שהינו רפואי במהותו, הגם שאינו כרוך בביצוע ניתוח דווקא.

על רופא חלה דרישה מוגברת של השגת הסכמה מפורשת ומודעת מטעם המטופל לביצוע הטיפול. לעניין זה, אין די בחתימת החולה על טופס הסכמה לביצוע הטיפול ביום הניתוח או הטיפול עצמו ויש צורך להוכיח, כי ההסבר אודות ההליך ניתן לפציינט זמן מספיק טרם ביצועו, כדי להותיר בידיו שהות לשקול, להתייעץ ולהחליט האם הוא מעוניין לעבור את הטיפול.

נפגעת בטיפול אסתטי? ניתוח פלסטי? ליחצו: יעוץ משפטי דיסקרטי

קיראו מאמרים על טיפולי אסתטיקה ודוגמאות לתביעות רשלנות רפואית:

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
ניתוח פלסטי רשלני - פגיעות עקב ניתוחים פלסטיים - מדי שנה נערכים בישראל אלפי ניתוחים פלסטיים, מסיבות ולמטרות שונות. אם נותחת ונגרמו לך נזקים, יתכן כי המדובר באירוע רשלנות רפואית...
רשלנות בהסרת שיער בלייזר - מידע לנפגעים - בין התביעות השכיחות בתחום הרפואה הפלסטית ניתן למנות את התביעות בגין רשלנות בהסרת שיער בלייזר. אם נפגעת כתוצאה מטיפול כושל, כדאי שתקרא...
טיפול רפואי רשלני בניתוחי אף - מה הן הסיבות העיקריות למקרים של רשלנות רפואית בניתוח אף ומדוע אנו שומעים עוד ועוד על מקרים של טיפול רפואי רשלני בשנים האחרונות? למידע המלא, לחץ כאן...
עברת ניתוח הגדלה או הקטנת חזה? הניתוח נכשל? - על רשלנות רפואית בניתוח הגדלת חזה או הקטנת חזה - מה עושים במקרה של פגיעה?
טיפול קוסמטי רשלני - על טעויות בטיפולים קוסמטיים - רשלנות רפואית בניתוחים קוסמטיים - על טעויות רופאים במהלך ניתוח קוסמטי והנזקים שנגרמים
על רשלנות רפואית בניתוחי שאיבת שומן - על מקרי רשלנות רפואית בניתוחי שאיבת שומן - עברת ניתו שאיבת שומן שהותיר בך נזקים?
הסרת משקפיים בלייזר - מקרי רשלנות רפואית - על מקרי רשלנות רפואית בניתוח הסרת משקפיים בלייזר וגרימת נזק לראיה ו/או לקרנית. מה עושים?
עברת השתלת שיער שנכשלה? מה עושים עכשיו? - עברת השתלת שיער? הניתוח נכשל ונגרמו לך נזקי גוף ו/או נזקים נפשיים? כיצד יודעים באילו מקרים המדובר ברשלנות רפואית?
טיפולי בוטוקס שנכשלו - מה עושים? - רשלנות רפואית בהזרקת בוטוקס - טיפול בוטוקס שנכשל, תוצאותיו ומה שניתן לעשות...
עברת ניתוח מתיחת בטן ונגרמו נזקים? - דוגמאות למקרי רשלנות רפואית בניתוח למתיחת בטן או שאיבת שומן והצרת היקפים.
עברת ניתוח לאסיק להסרת משקפיים? הניתוח נכשל? - malpractice עברת ניתוח לאסיק להסרת משקפיים? הניתוח נכשל? כיצד נדע האם המדובר במקרה של רשלנות רפואית?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור

מיקומך באתר: רשלנות רפואית אסתטיקה

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

22 במאי 2019

רשלנות ואי אבחון של סר...

הרופאים טעו או שלא אבחנו סרטן עור מסוג SCC? המדובר על רשלנות רפואית חמורה וניתן להגיש תביעת פיצוי...

קרא עוד

23 במאי 2019

על אודות עורכת הדין אר...

עורכת הדין ארבל אורן-קפלינסקי, שותפה במשרד סולר קפלינסקי ובעלת התמחות מיוחדת בייצוג נפגעי רשלנות ...

קרא עוד

26 במאי 2019

אבחון תסמונת אשר לפני ...

הרופאים חייבים לאבחן אפשרות ללידת ילד הסובל מתסמונת אשר (Usher syndrome) במסגרת הבדיקות הגנטיות, ...

קרא עוד

03 ביוני 2019

אבחון תסמונת אגירת גלי...

הכירו את החשיבות הרבה שבאבחון תסמונת GSD 1 במסגרת ייעוץ גנטי ובדיקות טרום הריון, בשל הצורך למנוע ...

קרא עוד

06 ביוני 2019

מידע וסיוע משפטי לנפגע...

עם למעלה מ-18 שנות ניסיון בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בישראל, עורך דין עופר סולר מעניק ייעוץ וליוו...

קרא עוד

10 ביוני 2019

אבחון תסמונת HRD במסגר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על הצורך באבחון מוקדם של תסמונת גנטית חמורה בשם HRD ומקרי רשלונת רפואית...

קרא עוד

10 ביוני 2019

אבחון מוקדם של תסמונת ...

הכירו את החשיבות הרבה שבאבחון מוקדם של נשאות של הגן הבעייתי, שעלול לגרום ללידת צאצא הלוקה בתסמונת...

קרא עוד

10 ביוני 2019

יש לך ילד/ה עם SMA - מ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות החשיבות שבאבחון מוקדם של מחלת ה-SMA...

קרא עוד

11 ביוני 2019

יעוץ גנטי ומקרי רשלנות...

התמודדות משפטית מול מקרים של רשלנות רפואית במתן ייעוץ גנטי, שהובילה ללידת ילד או ילדה הסובלים מתס...

קרא עוד

17 ביוני 2019

אבחון מחלת MTHFR בקרב ...

נולד לך ילד החולה במחלת MTHFR שלא אובחנה לפני או במהלך ההריון? ככל הנראה המדובר על רשלנות רפואית ...

קרא עוד

פניה אישית ודיסקרטית

עורך דין עופר סולר מעניק ייעוץ אישי, ללא התחייבות, לנפגעי רשלנות רפואית ובני המשפחה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

office@solarlaw.co.il

מרכז עזריאלי 1, קומה 36