סולר קפלינסקי רשלנות רפואית malpractice
שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

עורך הדין עופר סולר, ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

המשרד המוביל בישראל לייצוג נפגעי רשלנות רפואית, מציע ללוות אותך ואת בני המשפחה בהליך המשפטי ועד לקבלת פיצויים מלאים

פנו לקבלת חוות דעת מקצועית >>
עו"ד עופר סולר מומחה ברשלנות רפואית

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עו"ד עופר סולר, מציע ללוות אותך ואת בני המשפחה בהליך המשפטי ועד לקבלת פיצויים מלאים

לקבלת חוות דעת מקצועית >>

מקרי רשלנות רפואית בטיפולי אסתטיקה ויופי

מחבר: 11/10/2011 13:17

תחום טיפולי האסתטיקה, אשר התפתח מאד בשנים האחרונות, הינו כיום ענף רחב היקף, המציע  מגוון אופציות טיפול ופרוצדורות ניתוחיות ונהנה מביקוש רב.

ברוח מגמת האנטיאייג'ינג העולמית, אשר מכתיבה את הצורך להישאר צעירים לנצח ולהילחם בנזקי הטבע והזמן, פונים כיום נשים וגברים בגילאים שונים לביצוע ניתוחים פלסטיים וטיפולים קוסמטיים באיברי גוף "בעייתיים", הנזקקים לדעתם לשיפוץ, חיטוב, מתיחה או החלקה. 

טיפולים אסתטיים אשר נחשבו בעבר נחלתם של בעלי הממון בלבד, מתאפשרים כיום לכלל האוכלוסיה, בין במרפאות פרטיות ובין בסבסוד קופות החולים. חלק מהטיפולים נערכים על ידי רופאים ומנתחים ואחרים מבוצעים בשיטות קוסמטיות שונות בידי מטפלים, שהוכשרו בתחום.

אמנם, בגדרי ענף האסתטיקה באים ניתוחים פלסטיים וטיפולים בעלי אופי קוסמטי, אשר נועדו לשיפור איכות חייו של המטופל ואינם מבוצעים כהליכים חיוניים למטרת הצלת חיים, אך בפועל, מדובר בטיפולים רפואיים לכל דבר, אשר כרוכים בסכנות בריאותיות ועלולים לגרום נזק גופני שעה שאינם מבוצעים במיומנות הראויה ותוך הקפדה על כללי הזהירות הנדרשים.

דווקא בשל העובדה, שאין מדובר בטיפולים וניתוחים, המבוצעים מכוח חירום אלא בהליכים, הניזומים על ידי המטופל ובהתאם לבחירתו, מקפידה מערכת המשפט למצות את הדין עם הגורמים העוסקים בענף ופוסקת פיצויים גבוהים לתובעים, אשר הצליחו לבסס עילת רשלנות רפואית בטיפולים מתחום האסתטיקה.

סוגים של טיפולים אסתטיים והנזקים אשר עשויים להיגרם למטופל

תחום הטיפולים האסתטיים מתחלק לשתי קטגוריות עיקריות: טיפולים הכרוכים בביצוע ניתוח וטיפולים קוסמטיים באופיים, אשר נועדו לשיפור המראה החיצוני ומבוצעים בשיטות שונות ללא צורך בהתערבות ניתוחית.

בין הניתוחים האסתטיים השכיחים נמנים: ניתוחי לייזר - להסרת משקפיים, להסרת שיער ולהשתלת שיער; ניתוחי שאיבת שומן; ניתוחי שדיים - הגדלת והקטנת חזה; ניתוחי אף קוסמטיים; ניתוחים פלסטיים למיניהם ועוד.

קיראו בהרחבה על: ניתוח הרמת חזה   בעיות עם שתלי סיליקון

בין הטיפולים הקוסמטיים ניתן למצוא: טיפולי העלמת קמטים; הרמת עפעפיים ועיבוי שפתיים באמצעות הזרקת בוטוקס; טיפולי אנטיאייג'ינג, פילינג וכד'. 

  

טיפול אסתטי - ניתוחי או קוסמטי, אשר מבוצע באופן רשלני, עשוי לגרום נזקים ופגיעות גופניות חמורות, דוגמת: צלקות - במינון גבוה מהמקובל ובאזורים, אשר לא אמורים היו להיפגע, פרופורציות שונות מהמבוקש, חוסר סימטריה, תופעות של הילות, סנוור ופגיעה אפשרית בראייה, עד עיוורון - בניתוחי לייזר בעיניים, לצד כוויות וקרחות - בטיפולי לייזר להסרת שיער. 

תביעה בגין רשלנות רפואית במהלך טיפולים אסתטיים

לצורך ביסוס עילת רשלנות רפואית בתביעה מסוג זה, נדרש המטופל, אשר ניזוק בעקבות הטיפול האסתטי שעבר, להוכיח קיומה של רשלנות כלפיו - טרם הטיפול, במהלכו או אחריו וכן קשר סיבתי בין המעשה או המחדל הרשלניים לבין הנזק הגופני, אשר נגרם בעקבותיהם.

קיראו בהרחבה על: מימון עלויות איפור מיוחד לאחר מקרה רשלנות רפואית

עוולת הרשלנות לאחר טיפול אסתטי תקום באחד משני מקרים:

רשלנות מקצועית הכרוכה הטיפול - על הרופא המבצע ניתוחים אסתטיים חלה חובת זהירות, בהתאם לפקודת הנזיקין והתנהגותו המקצועית נבחנת  בראי מבחן "הרופא הסביר", לפיו מצופה ממנו לנהוג באופן בו היה נוהג רופא ממוצע בנסיבות המקרה ובהלימה לידע הרפואי שהיה מקובל באותה תקופה.

התנהגות, אשר יש בה משום סטיה מהנורמה הרווחת, תיחשב לפעולה רשלנית, וזאת בין אם בוצעה טרם הניתוח - אי התחקות אחר הסטטוס הבריאותי וההיסטוריה הרפואית של המטופל, תוך שימת לב למצבים בריאותיים שהינם בעייתיים לביצוע הניתוח;

במהלך הפרוצדורה הניתוחית - פעילות הרופא אמורה לעמוד בסטנדרטים רפואיים ברורים, בהיבטי הכשרה נדרשת, מכשור רפואי מתאים וסביבת עבודה אופטימלית, וכן לאחר ביצוע הניתוח - אז נדרשים השגחה ומעקב אחר החולה, ליווי ומתן הנחיות מיוחדות בנוגע לתהליך ההחלמה.

הפרה של דרישת השגת "הסכמה מדעת" טרם הטיפול - עוולת הרשלנות הרפואית נתמכת באמת מידה מרכזית, המעוגנת בחוק זכויות החולה, לפיה טיפול רפואי לא יבוצע אלא בהסכמתו המלאה של החולה לאחר שקיבל הסבר מקיף ומפורט אודות ההליך, ובכלל זה הוצגו בפניו הסיכונים והסיכויים הכרוכים בו וכן טיפולים חלופיים אפשריים.

חובת ההסבר אודות הטיפול והשלכותיו חלה הן לגבי רופא המבצע ניתוח אסתטי והן על מטפל אשר אינו רופא, ומתחדדת ככל שמדובר בטיפול שהינו רפואי במהותו, הגם שאינו כרוך בביצוע ניתוח דווקא.

על רופא חלה דרישה מוגברת של השגת הסכמה מפורשת ומודעת מטעם המטופל לביצוע הטיפול. לעניין זה, אין די בחתימת החולה על טופס הסכמה לביצוע הטיפול ביום הניתוח או הטיפול עצמו ויש צורך להוכיח, כי ההסבר אודות ההליך ניתן לפציינט זמן מספיק טרם ביצועו, כדי להותיר בידיו שהות לשקול, להתייעץ ולהחליט האם הוא מעוניין לעבור את הטיפול.

נפגעת בטיפול אסתטי? ניתוח פלסטי? ליחצו: יעוץ משפטי דיסקרטי

קיראו מאמרים על טיפולי אסתטיקה ודוגמאות לתביעות רשלנות רפואית:

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
ניתוח פלסטי רשלני - פגיעות עקב ניתוחים פלסטיים - מדי שנה נערכים בישראל אלפי ניתוחים פלסטיים, מסיבות ולמטרות שונות. אם נותחת ונגרמו לך נזקים, יתכן כי המדובר באירוע רשלנות רפואית...
רשלנות בהסרת שיער בלייזר - מידע לנפגעים - בין התביעות השכיחות בתחום הרפואה הפלסטית ניתן למנות את התביעות בגין רשלנות בהסרת שיער בלייזר. אם נפגעת כתוצאה מטיפול כושל, כדאי שתקרא...
עברת ניתוח אף ונגרמו לך נזקים? - מה הן הסיבות העיקריות למקרים של רשלנות רפואית בניתוח אף ומדוע אנו שומעים עוד ועוד על מקרים של טיפול רפואי רשלני בשנים האחרונות? למידע המלא, לחץ כאן...
עברת ניתוח הגדלה או הקטנת חזה? הניתוח נכשל? - על רשלנות רפואית בניתוח הגדלת חזה או הקטנת חזה - מה עושים במקרה של פגיעה?
טיפול קוסמטי רשלני - על טעויות בטיפולים קוסמטיים - רשלנות רפואית בניתוחים קוסמטיים - על טעויות רופאים במהלך ניתוח קוסמטי והנזקים שנגרמים
על רשלנות רפואית בניתוחי שאיבת שומן - על מקרי רשלנות רפואית בניתוחי שאיבת שומן - עברת ניתו שאיבת שומן שהותיר בך נזקים?
הסרת משקפיים בלייזר - מקרי רשלנות רפואית - על מקרי רשלנות רפואית בניתוח הסרת משקפיים בלייזר וגרימת נזק לראיה ו/או לקרנית. מה עושים?
עברת השתלת שיער שנכשלה? מה עושים עכשיו? - עברת השתלת שיער? הניתוח נכשל ונגרמו לך נזקי גוף ו/או נזקים נפשיים? כיצד יודעים באילו מקרים המדובר ברשלנות רפואית?
טיפולי בוטוקס שנכשלו - מה עושים? - רשלנות רפואית בהזרקת בוטוקס - טיפול בוטוקס שנכשל, תוצאותיו ומה שניתן לעשות...
עברת ניתוח מתיחת בטן ונגרמו נזקים? - דוגמאות למקרי רשלנות רפואית בניתוח למתיחת בטן או שאיבת שומן והצרת היקפים.
עברת ניתוח לאסיק להסרת משקפיים? הניתוח נכשל? - malpractice עברת ניתוח לאסיק להסרת משקפיים? הניתוח נכשל? כיצד נדע האם המדובר במקרה של רשלנות רפואית?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור

מיקומך באתר: רשלנות רפואית אסתטיקה

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

16 באוגוסט 2020

עורכי הדין שלנו עונים ...

עורכת הדין ארבל קפלינסקי ועורך הדין עופר סולר עונים לשאלות נפוצות בנושא רשלנות רפואית!

קרא עוד

03 בינואר 2021

רשלנות באבחון חסר מזער...

הילד/ה אובחנה רק לאחר הלידה עם חסר מזערי בזרוע הקצרה של כרומוזום 1p36? משרד סולר קפלינסקי מייצג מ...

קרא עוד

03 בינואר 2021

אבחון תסמונת פראדר ווי...

חשוב וניתן לאבחן תסמונת פראדר ווילי לפני ובמהלך ההריון והרופא שמלווה את מעקב ההריון שלך, חייב ליי...

קרא עוד

05 בינואר 2021

בדיקות NIPT ו-NIPD מתק...

ריצוף הגנום העוברי מהדם של האם באמצעות בדיקת NIPT או NIPD מאפשר לאבחן אין ספור מומים גנטיים בעובר...

קרא עוד

10 בינואר 2021

חייבים לאבחן תסמונת XY...

במקרה של לידת תינוק עם תסמונת XYY מבלי שהתסמונת אובחנה במהלך ההריון, בהחלט סביר כי המדובר על רשלנ...

קרא עוד

17 בינואר 2021

שינויים במבנה הכרומוזו...

שינויים ולו הקלים ביותר במבנה הכרומוזומלי של העובר עלולים להוביל לתסמונות גנטיות נדירות וקשות, כא...

קרא עוד

17 בינואר 2021

אבחון תסמונת קליינפלטר...

נכון לשנת 2021 אין כל סיבה ללידת ילד הסובל מתסמונת קליינפלטר, מבלי שהרופאים אבחנוט את התסמונת עוד...

קרא עוד

19 בינואר 2021

מה אפשר לגלות בבדיקת N...

בדיקת דם פשוטה ונטולת סיכונים בזמן ההריון, יכולה לאתר מוטציות גנטיות נדירות אצל העובר שלך! אילו מ...

קרא עוד

19 בינואר 2021

אבחון מוקדם של תסמונת ...

למרות היותה של תסמונת לנגר-גדעון נדירה מאד, עדיין חשוב ובהחלט ניתן לאבחן את התסמונת במסגרת בדיקות...

קרא עוד

24 בינואר 2021

פגיעה במבנה של כרומוזום 5

שינויים במבנה של כרומוזום 5 עלולים לגרור תסמונות גנטיות קשות ובכל מקרה, ניתן וראוי לאבחן שינויים ...

קרא עוד

24 בינואר 2021

אבחון מוקדם של תסמונת ...

תסמונת ה-X המשולש נפוצה יחסית לתסמונות גנטיות אחרות בקרב נשים ובכל מקרה, ניתן וחשוב לאבחן אותה בש...

קרא עוד

פניה אישית ודיסקרטית

עורכי הדין שלנו לרשותך, בכל שאלה! פנה/י לקבלת ייעוץ משפטי אישי ותשובות בכל שאלה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36