סולר קפלינסקי רשלנות רפואית malpractice
שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

טיפול משפטי מקיף ברשלנות רפואית בלידה

עו"ד עופר סולר, בעל הכשרה פרה-רפואית וניסיון רב בייצוג תובעים (בלבד) במקרים של סיבוכים בלידה ונזקים לאם ולעובר

פנה/י לתיאום פגישה >>
עו"ד עופר סולר מומחה ברשלנות רפואית

טיפול משפטי ברשלנות בלידה

עו"ד עופר סולר, בעל ניסיון רב בייצוג תובעים (בלבד) במקרי סיבוכים בלידה ונזקים לאם ולעובר

פנה/י לתיאום פגישה >>

מגיע לך לקבל תשובות במקרה של רשלנות רפואית בלידה!

מחבר: 15/01/2020 09:02

נגרמו לתינוק או לאם היולדת נזקים בזמן הלידה או במהלך ההתאוששות, ממש לאחריה? אלה בדיוק מסוג המקרים שמצריכים בדיקה בעיניים מקצועיות של עורך דין מיומן.

במדינת ישראל, כמו בכל מדינה אחרת העולם המערבי, מתרחשים מדי שנה מקרים מצערים של פגיעות לא הכרחיות הנגרמות לתינוק הנולד ולאם היולדת, בעקבות התרשלות של אנשי הצוות הרפואי בחדר הלידה - לפני, במהלך ובסמוך לאחר הלידה.

בחלק מאותם מקרים קשים המדובר על נזקים משמעותיים, המותירים נכות קבועה בגופו של הרך הנולד ולעיתים גם באם היולדת.

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית עוסק מזה שנים רבות בייצוג נפגעים אלה ובני משפחותייהם, בתביעות פיצויים המתנהלות בבתי המשפט בכל רחבי הארץ.

לעורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי, המנהלים את המשרד, ניסיון מקצועי רב והתמחות מיוחדת בייצוג נפגעים בשל כשלים בסמוך למועד הלידה.

אנו נמצאים בקשרי עבודה מצויינים עם מיטב המומחים הרפואיים בתחום המיילדות וביחד איתם, נוכל להעריך את היקף הנזק שנגרם לכל נפגע בשל רשלנות רפואית בלידה או בסמוך אליה.

אנו מציעים גם לך לפנות אלינו, להתייעץ ולקבל תשובות מפורטות לפיהן ניתן יהיה להעריך בצורה מדוייקת האם קיימת עילה להגשת תביעת פיצויים, בשל הנזק שנגרם לתינוק ולאמו בזמן הלידה.

כל כך הרבה לידות ועדיין, אי אפשר להמנע מטעויות?

המציאות מלמדת כי בכל יום, באחד מבתי החולים בישראל, נגרמים נזקים מיותרים בזמן לידה. נזקים שהיו יכולים להימנע לו אנשי הצוות הרפואי לא היו מתרשלים במילוי תפקידם.

ברוב המקרים, המדובר על טעויות שניתן להתגבר עליהן ועל נזקים ברי חלוף, אך עדיין ישנם בכל שנה מאות מקרים של רשלנות רפואית חמורה בלידה, כזאת שמובילה לנזק גופני שישפיע על התינוק הרך שזה עתה נולד לאורך כל חייו.

הסיבות לריבוי מקרי הרשלנות בחדרי הלידה מגוונות ונוגעות בין השאר לעומס הרב בחדרי הלידה בבתי החולים בישראל, למחסור בכח אדם, לשעות העבודה המרובות של הרופאים והמיילדות ולטעויות אנוש שנגרמות משילוש של כמה מהסיבות הנ"ל ואחרות.

בכל מקרה, כל אישה שנכנסת למיון יולדות אמורה לקבל טיפול רפואי מקצועי והולם עד ללידה, במהלכה ובתקופת ההחלמה שלאחריה. אין הצדקה לטעויות אנוש ואין כל הצדקה לנזקים מיותרים שנגרמים בחדרי הלידה, מקום בו הרופאים ואנשי הצוות הרפואי התרשלו ולא ביצעו את המוטל עליהם באופן מקצועי ושקול.

חשוב לדעת כי הרופאים שמטפלים ביולדת בבית החולים לפני, במהלך ולאחר הלידה, חייבים לפעול לפי קוד מקצועי ברור ולפי כללים נוקשים, בין השאר בהתאם לחוק זכויות החולה ולנהלי משרד הבריאות.

יש לך חשש או ספק לגבי רשלנות רפואית?

אם נגרמו לתינוק ולאם היולדת נזקים בלידה חשוב לפנות להתייעצות אישית עם עורך דין המתמחה בתחום, על מנת לבדוק ולהעריך האם ניתן יהיה לבסס טענות לרשלנות רפואית והאם ניתן יהיה להגיש תביעה כנגד הרופא המיילד ובית החולים בו התרחשה הלידה.

חשוב להדגיש כי כמו בכל הליך רפואי אחר, יכולים להתרחש סיבוכים בלתי צפויים בלידה ולעיתים עלול להגרם לעובר וליולדת נזק בלתי נמנע, שאינו תוצאה של התרשלות מצד אנשי הצוות הרפואי.

על מנת להכריע בשאלת האחריות לנזק שנגרם לתינוק ולאמו, יש לבחון כל מקרה של פגיעה לגופו ולפי נסיבותיו, בשיתוף עם מומחה רפואי בתחום המיילדות, שיחווה את חוות דעתו על האירועים שקדמו ללידה, מהלכה והתנהלות אנשי הצוות הרפואי שהיו אחראיים עליה.

באם חוות דעתו של המומחה למיילדות תצביע על התנהלות החורגת מסטנדרט רפואי ראוי, וניתן יהיה להצביע על קשר סיבתי בין אותה התנהלות חורגת לנזק שנגרם לתינוק או לאמו, הרי שאז ניתן יהיה לבסס עילה להגשת תביעת פיצויים.

בכל מקרה של חשש או ספק, אין סיבה להתלבט לבד ואנו מציעים לך לפנות אלינו, ללא כל התחייבות, על מנת שנוכל להעריך את סיכויי התביעה שלך ולתת תשובות מלאות וברורות לכל שאלה שלך.

דוגמאות מהחיים

לאורך השנים טיפל משרד סולר קפלינסקי במאות תביעות פיצויים של נפגעי רשלנות רפואית בלידה, מול רופאים ובתי חולים בכל רחבי הארץ.

ישנן דוגמאות רבות מדי וכל מקרה נבחן לפי נסיבותיו, המשתנות מלידה ללידה ועדיין, ישנם קווי דמיון נפוצים [מדי] המחברים בין כל אותן תביעות.

להלן רשימה של כמה מהמקרים הנפוצים בחדרי הלידה:

 • אי התייחסות הולמת לדימום בהריון
 • אי הפניה לבדיקות רפואיות נדרשות
 • אי מתן מידע ליולדת ואי קבלת הסכמה מדעת
 • בעיות במכשיר המוניטור העוברי
 • הפניה מאוחרת ללידה בניתוח קיסרי
 • סיבוכים בעת השראת לידה
 • אבחון מאוחר של מצוקה עוברית
 • פגיעה בתינוק בעת לידת ואקום
 • תקלות בציוד ומכשור רפואי בחדר הלידה
 • מעקב רשלני אחר היולדת לאחר הלידה
 • שאריות שליה ברחם לאחר הלידה

ועוד.

התקופה הסמוכה למועד הלידה, מהלך הלידה ותקופת ההתאוששות של היולדת לאחריה, מצריכה תשומת לב רבה וגילוי אחריות מוגברת מצד אנשי הצוות הרפואי הרפואי, שאמורים להוביל את היולדת עד ללידת תינוק בריא.

גם במקרה של סיבוך בלתי נמנע, על אנשי הצוות הרפואי לפעול במהירות לאבחון הבעיה ולמתן טיפול רפואי הולם, על מנת למזער ככל שניתן את הסיכון לפגיעה בתינוק וביולדת. פעולה בלתי אחראית, אי מתן תשומת לב לפרטים, פענוח שגוי של בדיקות או עיכוב בהגשת טיפול במתבקש במקרה של מצוקה עוברית - כל אחד מאלה - עלול להוות עילה לתביעה משפטית, במקרה של גרימת נזק בלתי הפיך לרך הנולד.

כמה פיצויים אפשר לתבוע ולקבל?

בעשר השנים האחרונות חלה עליה של יותר מ-32% במספר התביעות שהוגשו בישראל בשל רשלנות רפואית בלידה, כאשר רוב רובן של התביעות מסתיימות בפשרה כספית בין הצדדים. למרות שאותם הסכמי פשרה נשארים חסויים ברוב המקרים, ניכרת עליה משמעותית בסכומי הפיצויים שנפסקים לתובעים בבתי המשפט בישראל.

על מנת להעריך בצורה ריאלית כמה פיצויים ניתן לתבוע בכל מקרה לגופו, יש לפנות להתייעצות עם עורך דין מיומן, שיבדוק את התיק הרפואי של היולדת בקפידה, וכאמור, בשיתוף עם מומחה רפואי בכיר. רק לאחר בחינת נסיבותיו של כל מקרה לגופו ובהתאם לאופי הנזק שנגרם לתינוק ולאמו, ניתן יהיה להעריך בצורה מדוייקת את סכום הפיצויים שאותו ניתן יהיה לתבוע.

באופן כללי ניתן הגיד כי המדובר על סכומי עתק, המגיעים לעיתים למיליוני שקלים רבים, במקרים שבהם המדובר על רשלנות רפואית חמורה, כאשר שאלת אחריותם של הרופאים ובתי החולים כללל אינה מוטלת בספק - וישנם הרבה יותר מדי מקרים כאלה.

עורך דין מנוסה בתחום יוכל, בהסתמך על תביעות עבר ופסיקות בתי המשפט לאורך השנים האחרונות, להעריך עבורך את גובה הפיצוי שניתן יהיה לתבוע ולקבל גם במקרה שלך ואנו מציעים לעשות זאת עבורך, בהתחייבות למתן תשובות מלאות כל שאלה שלך ולהערכה מדוייקת של המגיע לך.

עורך דין מנוסה בתחום יעשה את ההבדל עבורך!

לבחירה שלך בעורך הדין חשיבות רבה בכמה רבדים שונים. ראשית, חשוב לבחור בעורך דין שמתמחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית ולא בעורך דין ש"עושה את זה על הדרך" או כזה ש"מתמחה בכל תחום". כבר בשלב הראשוני, של הערכת סיכויי התביעה, נדרשת מקצועיות מיוחדת וניסיון רב, לצורך קבלת החלטה האם ניתן לבסס עילה לתביעה והאם הנזקים שנגרמו יאפשרו לתבוע ולקבל פיצוי ראוי, שיצדיק כניסה להליך משפטי.

בהמשך, חשוב שעורך הדין יהיה בעל ניסיון מוכח והצלחות בתביעות פיצויים דומות בעבר. רק לעורך דין כזה יש ידע מספיק והיכרות עם מומחים רפואיים מכובדים, שיוכלו לתמוך בהגשת תביעה באמצעות חוות דעת מפורטת לגבי הליך הלידה ותוצאותיה.

לאורך ההליך המשפטי חשוב שעורך הדין שלך ידע להתמודד מול הנתבעים בהליכי גישור, משא ומתן ובמידת הצורך גם בבית המשפט, בעת חקירה העדים והמומחים הרפואיים שיעידו מטעם הצדדים. להופעה של עורך הדין והניסיון המקצועי שלו תפקיד מרכזי בהצלחת התביעה שלך ובהכרעת בית המשפט לגבי גובה הפיצויים שיפסקו.

סולר קפלינסקי רשלנות רפואית מנוהל על ידי עורך הדין עופר סולר ועורכת הדין ארבל קפלינסקי, שניהם עוסקים באופן בלעדי בייצוג נפגעי רשלנות רפואית עם דגש והתמחות ייחודית, בתביעות המוגשות על רקע אירועי רשלנות רפואית בלידה.

אנו מזמינים אותך לפגישה אישית במשרדנו, במהלכה נציג בפניך תביעות קודמות ופסקי דין רבים, בהם השגנו עבור לקוחותינו פיצויים בסכומי עתק בשל מקרים הדומים לזה שלך.

בכל מקרה, אנחנו ניתן לך את כל התשובות והערכת סיכויים ריאלית לגבי התכנות של תביעת פיצויים בשל הנזקים שנגרמו במהלך הלידה.

לחצו כאן לקבלת ייעוץ משפטי אישי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (5) | דירוגים (17)

5 stars - based on 17 reviews

קראו עוד

סגור

מיקומך באתר: רשלנות רפואית לידה

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

28 בנובמבר 2019

הרופא לא המליץ על בדיק...

ישנם יותר ויותר מקרים שבהם אי המלצה על ביצוע בדיקת ניפט ולידת ילד עם פגיעה גנטית או מום קשה, עשוי...

קרא עוד

08 בדצמבר 2019

רשלנות רפואית באבחון ר...

מידע על רשלנות רפואית באבחון רעלת הריון Preeclampsia. כיצד ניתן לטפל במקרי רשלנות רפואית עקב אי א...

קרא עוד

10 בדצמבר 2019

הפריה חוץ גופית IVF וב...

מדע הרפואה מאפשר לברור עוברים באמצעות אבחון טרום השרשתי (PGD או PGT) בטרם הפריה חוץ גופית ובמטרה ...

קרא עוד

15 בדצמבר 2019

אבחון תסמונת אגירת גלי...

הכירו את החשיבות הרבה שבאבחון תסמונת GSD 1 במסגרת ייעוץ גנטי ובדיקות טרום הריון, בשל הצורך למנוע ...

קרא עוד

15 בדצמבר 2019

אבחון מחלת אגירת גליקו...

ניתן לצריך לבצע בדיקת סקר גנטי לאבחון נשאות אפשרות של הגן הבעייתי, ובכך להמליץ על ברירת עוברים (P...

קרא עוד

22 בדצמבר 2019

רשלנות באבחון טריזומיו...

הרופא שאחראי על מעקב ההריון שלך חייב לעדכן אותך לגבי האפשרות לבצע בדיקות מתאימות, לצורך אבחון מוק...

קרא עוד

25 בדצמבר 2019

עילת רשלנות רפואית במק...

ישנם בהחלט מקרים שבהם ניתן יהיה לבסס עילה לתביעת רשלנות רפואית, לאחר אבחון ילד על הרצף האוטיסטי ב...

קרא עוד

29 בדצמבר 2019

אי אבחון מחלות שלד גנט...

מה ניתן לעשות עם הרופא לא אבחן מחלת שלד גנטית בעובר או במקרה שהרופא לא אבחן פגם בשלד של העובר בעת...

קרא עוד

02 בינואר 2020

זיהומים תוך רחמיים שעל...

חשוב שתדעי כי ישנם כמה וכמה זיהומים מסוכנים, שעלולים לפגוע בעובר שברחם, אם הרופא לא מאבחן אותם במ...

קרא עוד

14 בינואר 2020

מידע וסיוע משפטי לנפגע...

עם למעלה מ-19 שנות ניסיון בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בישראל, עורך דין עופר סולר ועורכת הדין ארבל ...

קרא עוד

15 בינואר 2020

עורכי הדין שלנו עונים ...

עורכת הדין ארבל קפלינסקי ועורך הדין עופר סולר עונים לשאלות נפוצות בנושא רשלנות רפואית!

קרא עוד

פניה אישית ודיסקרטית

עורכי הדין שלנו לרשותך, בכל שאלה! פנה/י לקבלת ייעוץ משפטי אישי ותשובות בכל שאלה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36