עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית
שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

טיפול משפטי מקיף ברשלנות רפואית בניתוחים

עו"ד עופר סולר, בעל הכשרה פרה-רפואית וניסיון רב בייצוג תובעים (בלבד) במקרים של ניתוחים כושלים ופגיעות חמורות

פנה/י לתיאום פגישה >>
עו"ד עופר סולר מומחה ברשלנות רפואית

טיפול משפטי ברשלנות בניתוחים

עו"ד עופר סולר, בעל ניסיון רב בייצוג תובעים (בלבד) במקרי ניתוחים כושלים ופגיעות חמורות למנותח/ת

פנה/י לתיאום פגישה >>

עברת ניתוח פלסטי למתיחת צוואר?

מחבר: 20/05/2015 10:49

הצוואר מהווה את אחד מאיברי הגוף המאתגרים והמתסכלים ביותר מבחינה אסתטית. הוא ממוקם בחיבור שבין החזה לפנים, ולא ניתן להתעלם ממנו.

במדינה חמה כישראל, הוא חשוף במרבית הזמן ומלבד שימוש בצעיפים, מטפחות או צווארונים, לא ניתן להסוות אותו כל העת בבגדים. וחשוב מכל, הוא מהווה סמן אמיתי של הגיל, גם כאשר הפנים עדיין שומרים על חיוניות ונראים צעירים ורעננים.

בדיוק בשל כך, נפוצים כיום ניתוחים קוסמטיים למתיחת הצוואר. ניתוחים אלו באים לתקן את מראה הצוואר המזדקן ולשוות לו מראה צעיר יותר. הניתוח מיועד לנשים ולגברים כאחד, והוא מספק מענה לגברים בעלי גרוגרת רפויה ונשים עם מראה מזדקן באזור הצוואר.

את התרופפות הצוואר נהוג לחלק למספר דרגות: דרגה קלה, שניתנת לטיפול ולמיצוק על ידי בוטוקס או גלי רדיו במכשירים ייעודיים. דרגה בינונית, המכונה גם 'סנטר כפול' בה מופיע בלט של שומן בצוואר, בעיקר בקרב אנשים הסובלים מעודף משקל.

במקרים הללו הפתרון האסתטי הוא שאיבת שומן מהצוואר ועיצוב הסנטר. ודרגה חמורה יותר, המיוחסת למצב בו מופיעים באזור הצוואר עודפי עור משמעותיים וניכרים לעין.

לשיחה אישית עם עורך דין חייג/י: 072-334-0001

במקרים אלו, הטיפול המקובל הוא ניתוח מתיחת צוואר. מטרת הניתוח היא לשוות מראה צעיר וחיוני יותר של הצוואר הנפול.

במהלך ניתוח זה, מורמות הרקמות הרכות של הצוואר למקומן הקודם, ובמקביל מוסרים עודפי העור בצורה מבוקרת, המונעת קבלת מראה מתוח מידי ולא טבעי. ניתוח מתיחת צוואר מתבצע לאחר הרדמה מלאה ונמשך, ללא סיבוכים או מורכבויות מיוחדות, כשעה וחצי.

ההחלטה על הפתרון המתאים מתבצעת בהתייעצות עם הרופא, אשר מאבחן את מראה הצוואר, טיב העור, אזורי הזדקנות מואצת, וחוסר סימטריה קיים.

רופאים מומחים בתחום יודעים גם לאתר מקרים בהם הניתוח יהיה קשה במיוחד לביצוע, או שתוצאותיו עלולות שלא להשביע רצון מבחינה אסתטית, עקב מבנה הצוואר.

גם לטיב העור נודעת חשיבות לסיכויי הצלחת הניתוח: במידה והעור יבש, לא אלסטי, מלא בנזקי שמש ומקומט, הרי שמתיחת צוואר תהיה אפקטיבית רק בשילוב טיפול טרום ניתוחי בעור עצמו.

איך מתבצע הניתוח?

המדובר על ניתוח אלקטיבי אשר במהלכו מבוצעת שאיבת שומן מהצוואר והעור נמתח בעדינות כלפי קו האוזן. במידה וקיים רפיון שרירי משמעותי יבוצע הידוק דרך חתך קטן מתחת לסנטר.

לעתים עודפי העור בצוואר יחייבו הארכת חתכי הניתוח אל מאחורי האוזן. לקראת סיום הניתוח מוחדר לפי צורך נקז לניקוז הפרשות ומניעת בצקת. חתכי הניתוח נמרחים במשחה מונעת זיהומים ודלקות. מחוך מיוחד נחבש לצוואר לשבוע.

בדרך כלל הניתוח מחייב השגחה ללילה בידי הצוות הרפואי. חוטי הניתוח נספגים ונושרים מעצמם לאחר מספר שבועות. משך ההחלמה הראשונית הינו כשבועיים, במהלכן  עשויים להופיע שטפי דם עוריים, בצקות ונפיחויות, שינויי תחושה באתרי הניתוח, קשיים בפתיחת הפה ולעתים נדירות גם חולשה בזווית הפה.

הסימפטומים המפורטים לעיל אמורים להיעלם בתוך מספר שבועות.

מבחינה אסתטית, האפקט של ניתוח מתיחת הצוואר נע בטווח חמש עד עשר שנים, אך לעתים הוא עשוי להיות קצר יותר. יש לקחת בחשבון שהוא תלוי בגורמים רבים, כמו הגיל, מחלות רקע, טיב העור וגמישותו הטבעית, והרגלי החיים כמו עישון, או נטילת תרופות באופן קבוע.

גורמי סיכון שחשוב להכיר

כמו בכל הליך ניתוחי, גם לניתוח פלסטי זה יש סיכונים, למרות שהם נדירים. מבין גורמי הסיכון העיקריים בולט דימום אינטנסיבי, המחייב ניקוז במהלך הניתוח ויכול להופיע בקרב מטופלים הנוטלים בקביעות תרופות לדילול דם, או מטופלים מעשנים כבדים.

סיבוכים נוספים בהם נתקלנו לאורך השנים:

  • נמק בשולי החתך
  • פגיעה בתחושת עור האוזן
  • פגיעה בעצבוב שרירי הפנים
  • זיהום
  • צלקות מעובות ורחבות
  • שינוי קו השיער או נשירת שיער מקו הצלקות
  • שינוי צורת תנוך אוזן
  • החמרה באסימטריה קיימת

מקרי רשלנות רפואית בניתוח מתיחת צוואר

בהקשר לניתוחים פלסטיים, נסובות תביעות רבות של רשלנות רפואית סביב סיבוכים רפואיים מורכבים שנתגלעו במהלך הניתוח או לאחריו, כמו דליפות מהעור, זיהומים, דימומים וכוויות.

במקביל, עוסקות תביעות הרשלנות גם בנזקים אסתטיים כתוצאה מניתוח כושל, כגון עיוותים או צלקות קשות שאינן נעלמות. ולבסוף, מקצת התביעות עוסקות בתוצאות אסתטיות שאינן משביעות רצון, ואינן מתיישבות עם התוצאה האסתטית המצופה.

בתביעות שכאלו, נדרש התובע להוכיח לבית המשפט כי חל חוסר תיאום ציפיות בין הבקשה לתוצאה. בנוסף לכך, עליו להוכיח את קיומם של נזקים קבועים ובלתי-הפיכים שנגרמו לו בגין הניתוח הפלסטי, כמו למשל צלקות, קשיים בדיבור, או זיהומים שמשפיעים על איכות חייו ויכולתו להמשיך לתפקד ביומיום.

במקרים מסוימים מוגשות גם תביעות על נזקים נפשיים כתוצאה מניתוחים פלסטיים שכשלו. מנותחים רבים שסובלים מצלקות או עיוותים כתוצאה מניתוחים רשלניים או שנאלצו לשוב ולעבור תחת סכין המנתחים לניתוחי תיקון, תובעים וטוענים כי בעקבות הפרוצדורות נותרו להם נזקים נפשיים ממשיים.

רשלנות רפואית בניתוח למתיחת צוואר, יכולה להתרחש בשלבים שונים של הטיפול. ראשית, בשלב הייעוץ הראשוני, בו מחויב המנתח לפרוש בפני הפונה, את כל המידע הרלוונטי לגבי הניתוח.

שנית, בשלב האבחון, כאשר המנתח אינו מבצע את הבדיקות הדרושות ובוחר שיטת ניתוח לא מתאימה. שלישית, רשלנות בביצוע הניתוח עצמו ורביעית, העדר ביצוע מעקב רפואי, או טיפול בלתי הולם בסיבוכים שהופיעו. בנוסף לכל אלו, לעיתים מבוצעים הניתוחים על ידי רופאים שלא הוסמכו כנדרש לבצע את ההליך הספציפי.

בפגישת הייעוץ הראשונה, מחויב המנתח להעניק למטופל את מלוא האינפורמציה לגבי הניתוח ולערוך תיאום ציפיות מלא. לתאר את שיטות הניתוח השונות, סיכויי הצלחתן, והסיכונים הכרוכים בכל שיטה שתיבחר.

אם לא מילא את חובתו בצורה סבירה ומקובלת, הוא פוגע בזכות המטופל לקבל החלטה מושכלת בהתבסס על המידע הרפואי הרלוונטי. מצב זה מאפשר להגיש תביעה על פגיעה באוטונומיה כמו גם תביעה בגין הנזקים שנגרמו מהניתוח, היה ונגרם נזק שלא היה מודע לו.

בית המשפט ער לכך כי בניתוח קוסמטי ניתן לאפשר למטופל שהות והעמקה בפרטים לשם קבלת החלטה. אי לכך, להבדיל מניתוחי חירום חיוניים, במקרים של ניתוחים אלקטיביים, נוטה בית המשפט להחמיר שבעתיים מבחינת חובת הגילוי החלה על הרופא.

גם בשלב הבדיקות המקדימות לניתוח, יכול להתבצע טיפול רשלני. מנתח השומר על סטנדרט של טיפול רפואי נאות, לא יסכים לבצע כל ניתוח לכל פציינט, אלא עליו לבחון האם הפונה מתאים לניתוח. רק לאחר וידוא התאמה מבחינת ההיסטוריה הרפואית, הגיל, טיב העור, נטילת תרופות וכדומה, יכולה להתקבל החלטה אחראית.

בהמשך, חלה על המנתח חובה לברר מה מטרת הפניה בהקשר של הציפיה לשינוי דרסטי במראה החיצוני, ולבדוק האם קיים פער ממשי בין הציפיות ליכולת המשוערת לספק תוצאות.

ישנם מקרים בהם הרשלנות הרפואית מתרחשת בשלב הניתוח עצמו, ועשויה להסב נזקים חמורים למנותח. הכוונה לחוסר מיומנות, בחירה בשיטת ניתוח לא מתאימה, אי נקיטת אמצעי זהירות או תנאים סניטריים לקויים.

ולבסוף, ישנם מקרים בהם הטיפול הרשלני מתרחש בשלב המעקב הרפואי לאחר הניתוח. תפקיד הרופא לא מסתיים ברגע בו מונחת סכין המנתחים ומתבצע אחרון התפרים, וגם לא ביום בו עוזב המטופל את הקליניקה או בית החולים. אי ביצוע מעקב וביקורת החלמה, תוך התייחסות לתלונות המטופל או לסימנים של סיבוך, הנה התנהגות רשלנית ועילה לתביעה.

בכל מקרה של חשש מפני פגיעה במהלך הניתוח או בשלב ההחלמה ממנו, מומלץ ורצוי לפנות לשיחה אישית עם עורך דין מיומן ובעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית. למשרדו של עו"ד סולר ניסיון וידע רב שנים בתחום, והנכם מוזמנים לפנות אליו עוד היום.

לחצו כאן לפניה וקבלת ייעוץ משפטי אישי!

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (2) | דירוגים (1)

2 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור

מיקומך באתר: רשלנות רפואית ניתוחים מתיחת צוואר

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

27 במרץ 2024

עורכי הדין שלנו עונים ...

עורך הדין עופר סולר, מבכירי עורכי הדין בישראל בתחום הרשלנות הפרואית עונה לשאלות נפוצות בנושא רשלנ...

קרא עוד

28 במרץ 2024

עברת ניתוח קשירת חצוצר...

עברת ניתוח קשירת חצוצרות? הניתוח נכשל ונכנסת להריון לא רצוי? יתכן ומאד כי המדובר במקרה של רשלנות ...

קרא עוד

28 במרץ 2024

מגיע לך לקבל תשובות במ...

עורך דין עופר סולר: מעל 21 שנות ניסיון בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה. פני/ה להערכת סיכויי התבי...

קרא עוד

28 במרץ 2024

תביעות רשלנות רפואית ב...

בעיות וכשלים חמורים לאורך חודשי ההריון ובעיקר בזמן הלידה עלולים לגרום לשיתוק מוחין ולנזק בלתי הפי...

קרא עוד

28 במרץ 2024

שמירה לקויה ואובדן עוב...

בני זוג תבעו את בית החולים תל השומר בשל התרשלות בשמירה על עוברים מוקפאים בטיפולי IVF וזכו לפיצויי...

קרא עוד

28 במרץ 2024

הרופאים טעו בפענוח תוצ...

בדיקת השקיפות העורפית מסייעת לרופא המלווה את מעקב ההריון שלך להעריך את הסיכויים ללידת ילד/ה הלוקה...

קרא עוד

28 במרץ 2024

תסמונת ויליאמס והחובה ...

תסמונת האהבה הנה אחת מהתסמונות הגנטיות השכיחות ביותר ובכל מקרה, חשוב לדעת כי ניתן לאבחן את המוטצי...

קרא עוד

03 באפריל 2024

רוט סולר תביעות ביטוח:...

עורך הדין עופר סולר שותף בפירמה רוט סולר - תביעות ביטוח, המתמחה בייצוג תובעות ותובעים בתביעות מול...

קרא עוד

03 באפריל 2024

על אודות עורך דין עופר...

לעורך הדין סולר ניסיון של למעלה מ-20 שנים בניהול תביעות רשלנות רפואית מורכבות...

קרא עוד

03 באפריל 2024

עופר סולר רשלנות רפואי...

עם למעלה מ-20 שנות ניסיון בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בישראל, עורך הדין עופר סולר עומד לרשותך! המש...

קרא עוד

21 במאי 2024

בדיקת אקסום: חשובה בכל...

מחקר ישראלי [2024] בחן וניתח תוצאות של 1020 בדיקות אקסום בהריונות שגרתיים, שאינם מוגדרים הריונות ...

קרא עוד

פניה אישית ודיסקרטית

עורכי הדין שלנו לרשותך, בכל שאלה! פנה/י לקבלת ייעוץ משפטי אישי ותשובות בכל שאלה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24