עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית
שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

פורום רשלנות רפואית

נושא
מחבר
תאריך ושעה

18/11/2018 14:02
סיפור הלידה של דורון שושנה. 3.10.2018.
יש משפט ביידיש שאומר שאדם מתכנן תוכניות ואלוהים למעלה צוחק .

את דורון שלי חלמתי שנים רבות. היא היתה אמורה להיות בן, והרבה יותר מוקדם, ובכלל בשם אחר, אבל הלב שלי קרא לה, והיא באה.

לאורך כל ההריון הדהדה בי הידיעה שהוא בעצם נס... הריון ראשון בגיל 41, אחרי ניתוח בריאטרי שהתגלה כמאסט בדרך אליה.

ואז יש צורך להמתין, להחלים, להתחבר לגוף שלי ולבטוח בו.

לדעת, ממעבה הבטן והנשמה שהגוף שלי בריא, ומסוגל להביא חיים לעולם.

לאורך כל ההריון, ליווה אותי חשש, מיאנתי לחגוג, להצהיר, לצעוק לעולם את הנס שלי, כאילו יתפוגג אם ייחשף לאוויר העולם.

ועדיין, הקפדתי להשאר מחוברת למציאות ומייחלת ליום שאוכל לשתף גם אני בנס שלי.

מודה לאלוהימה על הריון תקין וקל, השבועות נקפו, וכל תחנת זמן הורידה עוד נטל מהכתפיים, הנה, הסתיים טרימסטר ראשון, והופ, עברנו את שלב החיות, וטרימסטר שני ויאבבלה - הלידה מתקרבת.

רציתי בכל מעודי והתכוננתי ללידה טבעית, שמנים, דולה, ותחקירי בתי חולים, גיבשתי תוכנית לידה ובמקביל הקפדתי להשאר עם ראש פתוח - לידה טבעית היא בהחלט המטרה, אבל היעד הגדול - הוא הבת שלי. בריאה. עלי.
וכל דרך שתביא אותי לשם מבורכת. שיננתי ללא הרף.

והנה הגענו לשבוע 38, הערכת משקל נהדרת או כמו שאמרה הרופאה שלי 'אל תדאגי, יש לך אגן'.

בערב, לאחר הפלאפל שהפך לקרייבינג הקבוע, סימונה (להלן, שם הבטן שלה) החלה לבעוט לא טוב אחר, שונה.

ליטפתי אותה, והסברתי לה 'קטנה שלי, אם את רוצה לצאת, את יודעת מה את צריכה לעשות'.

ומגיע בוקר 38+1, וברכת הבוקר טוב שלה עצלה משהו...

גם הריקוד פוסט קפה בדרך לעבודה היה בקושי מורגש.

אבל רק לאחר שקלטתי שסיימתי לאכול ארוחה בוקר ולא הרגשתי אותה בכלל, החלה להדלק לי מנורה אזהרה.

מים קרים, ושום תזוזה נשימות עמוקות ומודעות - כלום.

אמרתי לעצמי - יאללה, קפיצה למיון יולדות, מקסימום אצא הריונית לחוצה.

בזמן שעשו לי מוניטור עוברי אומרת לי האחות, תתחברי לבייבי שלך, לפי המוניטור היו לפחות שתי תנועות שהיית אמורה להרגיש. ואני לא מרגישה אותה...

הדקות נוקפות ופתאום אני מרגישה אותה רוקדת, כל הבטן רוטטת, גלים גלים. שמחה צעקתי - הנה היא אני מרגישה!!

ועשר שניות אחרי נכנס רופא, שואל לשלומי, ומתחקר על ההריון, אומר לי, תראי, היתה האטת דופק, אני רוצה להמשיך לבדוק, ולהשאיר אותך כאן.

ולאחר בדיקה נוספת אומר - אני רוצה שתלדי היום. ובכל מקרה, הביתה אני לא משחרר אותך.

כמה נמוך היה הדופק, שאלתי את החברה שהיתה איתי 'ממוצע 80, ענתה'

אין תנאים ללידה. כלום. צוואר ארוך, אחורי, או איך שבעלי אמר 'איך תלדי אין לך פתיחות'.

אבל הסתכלתי על הרופא הזה, הדבר האחרון שהוא היה זה מנפנף, או זחוח.

הוא ראה אותי, הוא הבין כמה ההריון הזה יקר, והוא היה רתום כמוני לסיום מוצלח ושמח שלו.

בטחתי בו ובטחתי בידיעה העמוקה שמשהו בדפוס של סימונה לא רגיל.

אז יאללה, יולדים. !(?)

עולה לחדר לידה לקראת סבב של פיטוצין / בלון ושאר ממתקים, אבל לפני, סבב רופאים של תחילת משמרת.

ואני נפגשת עם מנהלת המחלקה, שמסביר לי על האופציות שלי, שאחת מהן היא גם ניתוח קיסרי. אבל בכל מקרה - הבחירה היא שלי, והצוות כאן בשבילי למה שאחליט, בכל שלב. והעיקר - ללדת היום זה הדבר הנכון לעשות.

קיסרי?
מה קשור קיסרי?

היתה האטת דופק אחת, כן, 80 זה לא סימפטי, אבל ניתוח קיסרי?

ובכל זאת מדובר במנהל המחלקה, הוא לא לחץ עלי, להפך, הוא הציג גם את הקיסרי בדחילו וברחימו, כאילו מבקש לדבר אלי בלי מילים , כל שפת הגוף שלו כאילו מתנצלת ומבקשת שאבין את שהוא צועק לעברי מליבו.

ואז נשאלת שאלה אחת ... מה הבת שלך צריכה? וכל ההמולה מבחוץ השתתקה, הלב שלי התכוונן פנימה.

נשמתי עמוק וידעתי,
הבת שלי מוכרחה לצאת. והיא צריכה עזרה.

שנייה לאחר מכן נכנסה המיילדת, להלן שושי המהממת, הולכים על קיסרי אמרתי לה,
אוקיי, מה שצריך ותרצי, אשר רק לשאול למה?
כי אתמול אמרתי לבת שלי שאם היא רוצה לצאת היא יודעת מה שהיא צריכה לעשות. ומהבוקר - היא עושה. ואני צריכה להקשיב לה.

'אני מסכימה איתך' אמרה שושי.

ואז התחלנו בחיכיון לניתוח, 4 שעות של חיכיון ומוניטור מושלם, חוץ מההאטה המדוברת.

ומגיע הניתוח, ואני שומעת את הרופאה אומרת - הראש ברום. גבוה.

איך גבוה חשבתי, כל מוניטור שלי היה ממוקם נמוך ממש, היא היתה סופר נמוכה.

והנה היא יוצאת, ושושי מניחה אותה עלי,
קצת סגולה, הרבה שקטה. מותשת.

והיא נשלחת אחר כבוד לבדיקות נוספות. עם אבא שלה.

אני נשארת רועדת , שיניים נוקשות, ורק חושבת, על המתנה שקיבלתי לחיי ולליבי.

בהתאוששות הגיעה אלי שושי, נתנה לי חיבוק ונשיקה, ואמרה ' אמא'לה, קבלת את ההחלטה הנכונה'.

מייד שאלתי - שושי מה היה לה?

חבל הטבור היה כרוך לפחות פעם אחת סביב הצוואר, והוא היה קצר. כריכת חבל הטבור מסוכנת היא אומרת...

ואז מעדכנים אותי גם בפיסת המידע שהסתירו ממני - האטת הדופק היתה הרבה יותר משמעותית. היא נקראת האטת עומק.

ובמקרה שלי, מדובר בשלוש דקות שלמות שבהן הדופק שלה סבב סביב 20. אמרו שזה נחשב ממש מצוקה עוברית ולא רצו להלחיץ אותי.

ופתאום כל פיסות הפאזל התחברו להן, הרופא במיון שהיתה לו הרגשה רעה, הפרופסור במחלקה ש*ידע* שאם אחל בהשראת לידה - וההאטה תישנה, קיסרי בכל מקרה יקרה.

והחבל הקצר שגם היה כרוך שמשמעותו - שהיא לא היתה מצליחה לצאת בכל מקרה.

אז תכננתי ללדת לידה טבעית, אבל לאורך הדרך, למרות החששות, הצלחתי להקשיב לקולות המלאכים ששמרו והגנו, אלוהים צחק, אבל בעיקר שמר עלי.

וקיבלתי החלטות. לחלוטין קשות ולא מובנות מאליהן.

ובסופן זכיתי לחבוק את המתנה שלי.

וזו היתה המטרה לשמה צעדתי את הדרך, שמקדשת את כל הבחירות וההחלטות כולן.

ניסים ובריאות לכולם.

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

27 במרץ 2024

עורכי הדין שלנו עונים ...

עורך הדין עופר סולר, מבכירי עורכי הדין בישראל בתחום הרשלנות הפרואית עונה לשאלות נפוצות בנושא רשלנ...

קרא עוד

28 במרץ 2024

תביעות בשל ייעוץ גנטי ...

סכומי הפיצויים שנפסקים במקרים של רשלנות רפואית במסגרת הייעוץ הגנטי שניתן להורים לעתיד בשל לידת יל...

קרא עוד

28 במרץ 2024

עברת ניתוח קשירת חצוצר...

עברת ניתוח קשירת חצוצרות? הניתוח נכשל ונכנסת להריון לא רצוי? יתכן ומאד כי המדובר במקרה של רשלנות ...

קרא עוד

28 במרץ 2024

מגיע לך לקבל תשובות במ...

עורך דין עופר סולר: מעל 21 שנות ניסיון בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה. פני/ה להערכת סיכויי התבי...

קרא עוד

28 במרץ 2024

תביעות רשלנות רפואית ב...

בעיות וכשלים חמורים לאורך חודשי ההריון ובעיקר בזמן הלידה עלולים לגרום לשיתוק מוחין ולנזק בלתי הפי...

קרא עוד

28 במרץ 2024

שמירה לקויה ואובדן עוב...

בני זוג תבעו את בית החולים תל השומר בשל התרשלות בשמירה על עוברים מוקפאים בטיפולי IVF וזכו לפיצויי...

קרא עוד

28 במרץ 2024

הרופאים טעו בפענוח תוצ...

בדיקת השקיפות העורפית מסייעת לרופא המלווה את מעקב ההריון שלך להעריך את הסיכויים ללידת ילד/ה הלוקה...

קרא עוד

28 במרץ 2024

תסמונת ויליאמס והחובה ...

תסמונת האהבה הנה אחת מהתסמונות הגנטיות השכיחות ביותר ובכל מקרה, חשוב לדעת כי ניתן לאבחן את המוטצי...

קרא עוד

03 באפריל 2024

רוט סולר תביעות ביטוח:...

עורך הדין עופר סולר שותף בפירמה רוט סולר - תביעות ביטוח, המתמחה בייצוג תובעות ותובעים בתביעות מול...

קרא עוד

03 באפריל 2024

על אודות עורך דין עופר...

לעורך הדין סולר ניסיון של למעלה מ-20 שנים בניהול תביעות רשלנות רפואית מורכבות...

קרא עוד

03 באפריל 2024

עופר סולר רשלנות רפואי...

עם למעלה מ-20 שנות ניסיון בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בישראל, עורך הדין עופר סולר עומד לרשותך! המש...

קרא עוד

פניה אישית ודיסקרטית

עורכי הדין שלנו לרשותך, בכל שאלה! פנה/י לקבלת ייעוץ משפטי אישי ותשובות בכל שאלה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24