עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית
שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

טיפול משפטי מקיף ברשלנות רפואית בניתוחים

עו"ד עופר סולר, בעל הכשרה פרה-רפואית וניסיון רב בייצוג תובעים (בלבד) במקרים של ניתוחים כושלים ופגיעות חמורות

פנה/י לתיאום פגישה >>
עו"ד עופר סולר מומחה ברשלנות רפואית

טיפול משפטי ברשלנות בניתוחים

עו"ד עופר סולר, בעל ניסיון רב בייצוג תובעים (בלבד) במקרי ניתוחים כושלים ופגיעות חמורות למנותח/ת

פנה/י לתיאום פגישה >>

ניתוח פלסטי רשלני - פגיעות עקב ניתוחים פלסטיים

מחבר: 13/05/2013 11:48

רשלנות רפואית בניתוח פלסטי - מה עושים? הרפואה המודרנית פורסת בפנינו מגוון רחב של אפשרויות להיראות יפים יותר, צעירים יותר, רזים יותר, חלקים יותר וכן הלאה.

ניתוחים פלסטיים וקוסמטיים אינם נחשבים לפרוצדורות רפואיות מסוכנות כמו לדוגמא ניתוח לב פתוח, אך הם רחוקים מלהיות בטיחותיים במאת האחוזים. תביעות רשלנות רפואית רבות מוגשות בגין רשלנות רפואית בניתוח פלסטי.

לשיחה מיידית עם עורך דין חייג/י: 072-334-0001

הברושורים במכונים השונים ובמרכזים הרפואיים, מציגים את הניתוח הפלסטי והקוסמטי כהליך פשוט ולא מסוכן, שיטיב עם רמת חייכם וישפר את שביעות רצונכם מהמראה החיצוני שלכם.

אולם לא אחת התוצאה הפוכה. אם עברתם ניתוח פלסטי, או קוסמטי ונגרם לכם נזק, כדאי שתמשיכו לקרוא, יתכן שנפגעתם ממקרה רשלנות רפואית ואתם זכאים לפיצוי כספי עבור הנזק שנגרם לכם.

מאידך, חשוב להזכיר כבר עתה כי לא כל ניתוח שתוצאותיו אינן עולות בקנה אחד עם הציפיות של המנותח/ת מקים עיהל להגשת תביעת פיצויים. כמו בכל הליך כירורגי אחר, יתכנו מקרים שבהם הניתוח לא יוביל לתוצאות המצופות ולמרות זאת, לא ניתן יהיה לבוא בטענות / תביעות כלפי המנתח הפלסטי.

רשלנות רפואית בניתוח פלסטי – הסכמה מדעת

לפני כל הליך רפואי, מחויב הגורם הרפואי שמטפל בכם, להעביר לכם את מלוא האינפורמציה, באופן הנדרש בחוק ולקבל את הסכמתכם לביצוע ההליך.

כאשר מדובר בניתוחים פלסטיים וקוסמטיים, מאחר ואינם ניתוחים דחופים והכרחיים לבריאותכם, חלה על הגורם הרפואי חובת גילוי ואחריות מוגברת.

הסכמה מדעת תינתן רק לאחר שהובהרו לכם סיכויי ההצלחה של הניתוח, סיכוניו, תופעות הלוואי הכרוכות בו ודרכי הטיפול האלטרנטיביות בהן ניתן לבחור. הסבר זה ינתן לכם בפרק זמן סביר לפני ביצוע הניתוח, בכדי לאפשר לכם להבין את כל המידע ולשאול שאלות נוספות במידת הצורך.

אם תוצאות הניתוח היו שונות מאלו שהוצגו בפניכם בעת מתן ההסבר שקדם לניתוח, אם נגרמו לכם נזקים שלא הוזהרתם מפניהם, אם בדיעבד גיליתם כי בעולם הרפואה הפלסטית קיימות אלטרנטיבות לניתוח שעברתם ואיש לא יידע אתכם אודותיהן – יתכן ויש בידיכם עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית.

לא אחת, יטענו הנתבעים בכל הקשור לקבלת הסכמה מדעת של המטופל, כי זה האחרון חתם על טופס הסכמה, בו פירוט מלא על ההליך הרפואי שבוצע.

טענה זו אינה פוטרת את הנתבע מאחריות ואינה מהווה הסכמה מדעת, אם הטופס נחתם ביום בו בוצע הניתוח. שכן חתימה על טופס זה, תוך זמן כה קצר לפני הניתוח, אינה עומדת בתנאיה של הסכמה מדעת.

תביעת רשלנות רפואית – מבחן הרופא הסביר

בהקשר של רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים, קיימים שלושה שלבים בהם תיבחן התנהלותו של הגורם הרפואי במבחן הרופא הסביר. השלב שקדם לניתוח, האופן בו בוצע הניתוח עצמו ושלב המעקב אחרי הניתוח. התנהלות שאינה תואמת את התנהלותו של רופא סביר, עשויה להיות עילה לתביעה אם נגרם לכם נזק כתוצאה מכך.

לקריאה נוספת בנושא זה ליחצו: מיהו רופא סביר?

מבחן הרופא הסביר לפני ניתוח פלסטי

מלבד קבלת הסכמה מדעת, על כל גורם רפואי שמטפל בכם, חלה החובה ללמוד ולהתעמק במצבכם הבריאותי בטרם קבלת ההחלטה לבצע בכם ניתוח. לא אחת, סיבוכים בריאותיים שונים, אינם מאפשרים ביצוע של ניתוחים פלסטיים ועל הרופא להיות מודע לכך.

הספרות המקצועית שקיימת נכון להיום, מפרטת אודות כמה וכמה מצבים בריאותיים, בהם לא מומלץ לבצע ניתוחים פלסטיים שונים. אם הרופא שטיפל בכם לא קיבל החלטה שתאמה את הידע הרפואי שהיה קיים במועד ביצוע הניתוח ולא נהג כפי שמצופה היה, אז, מהרופא הסביר לנהוג – לפי קביעת בית המשפט תוכלו לתבוע פיצוי כספי על אי אילו נזקים שיגרמו לכם כתוצאה מרשלנותו.

מבחן הרופא הסביר במהלך ניתוח פלסטי

קיימים סטנדרטים רפואיים ברורים בכל הנוגע לביצוע ניתוחים פלסטיים וקוסמטיים. סטנדרטים אלו מתייחסים להכשרתו של הגורם הרפואי שמבצע את הניתוח, סביבת העבודה, המכשור הרפואי בו הוא עושה שימוש ועוד.

בכל מקרה של ניתוח פלסטי כושל, כדאי להתייעץ עם עורך דין המתמחה בדיני נזיקין ותביעות רשלנות בפרט. בסיוע של עורך דין, תוכלו לחקור לעומק את הנסיבות שגרמו לכישלון הניתוח.

אם האופן בו בוצע הניתוח אינו תואם את הסטנדרטים הרפואיים שהיו מקובלים במועד ביצועו ונגרם לכם נזק כתוצאה מהניתוח, יתכן שיש בידיכם עילה לתביעת רשלנות רפואית.

מבחן הרופא הסביר לאחר הניתוח

ניתוחים פלסטיים וקוסמטיים, לא אחת דורשים טיפול מתמשך לאחר ביצוע הניתוח, מלווים בתהליך החלמה מורכב ומחייבים מעקב רפואי. אחריותו של הגורם הרפואי שטיפל בכם במהלך הניתוח, לא תמה ונשלמת ברגע צאתכם מחדר הניתוחים.

עליו לספק לכם את כל התנאים הנדרשים להחלמתכם מהניתוח, לרבות מתן מידע והנחיות הנוגעות למגבלות שונות ודברים שעליכם להימנע מהם, או לבצע בכדי להגיע להחלמה שלמה. גם התרשלות בשלב המעקב אחר הניתוח, עשויה להוות עילה לתביעת רשלנות רפואית.

לקריאה נוספת ליחצו: שתלי סיליקון ומקרי רשלנות רפואית

עברת ניתוח פלסטי ונגמרו לך נזקים?

למרות ההסברים והדוגמאות הנ"ל, חשוב לזכור ולהבין כי לא בכל מקרה קיימת עילה להגשת תביעה בעקבות נזקים שלאחר פרוצדורה כירורגית-פלסטית. אנו ממליצים לכל אדם שנפגע לאחר ניתוח כאמור לפנות ולקבל יעוץ משפטי אישי ודיסקרטי באמצעות עורך דין מיומן ומנוסה בתחום.

רק לאחר בחינה מדוקדקת של מלוא התיעוד הרפואי ולאחר התייעצות עם רופא מומחה לכירורגיה פלסטית, ניתן לגבש החלטה מושכלת לגבי האפשרות להגיש תביעה משפטית בעילת רשלנות רפואית כנגד המנתח והמוסד הרפואי.

משרדו של עורך הדין עופר סולר מטפל במאות תביעות שהוגשו בשמם של נפגעים, ואנו נשמח להעמיד את הניסיון שלנו לרשותך ולהציע יעוץ משפטי אישי גם במקרה שלך - ללא התחייבות וללא תשלום.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 072-334-0001

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (5) | דירוגים (4)

5 stars - based on 4 reviews

קראו עוד

סגור

מיקומך באתר: רשלנות רפואית ניתוחים רשלנות בניתוח פלסטי

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

27 במרץ 2024

עורכי הדין שלנו עונים ...

עורך הדין עופר סולר, מבכירי עורכי הדין בישראל בתחום הרשלנות הפרואית עונה לשאלות נפוצות בנושא רשלנ...

קרא עוד

28 במרץ 2024

עברת ניתוח קשירת חצוצר...

עברת ניתוח קשירת חצוצרות? הניתוח נכשל ונכנסת להריון לא רצוי? יתכן ומאד כי המדובר במקרה של רשלנות ...

קרא עוד

28 במרץ 2024

מגיע לך לקבל תשובות במ...

עורך דין עופר סולר: מעל 21 שנות ניסיון בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה. פני/ה להערכת סיכויי התבי...

קרא עוד

28 במרץ 2024

תביעות רשלנות רפואית ב...

בעיות וכשלים חמורים לאורך חודשי ההריון ובעיקר בזמן הלידה עלולים לגרום לשיתוק מוחין ולנזק בלתי הפי...

קרא עוד

28 במרץ 2024

שמירה לקויה ואובדן עוב...

בני זוג תבעו את בית החולים תל השומר בשל התרשלות בשמירה על עוברים מוקפאים בטיפולי IVF וזכו לפיצויי...

קרא עוד

28 במרץ 2024

הרופאים טעו בפענוח תוצ...

בדיקת השקיפות העורפית מסייעת לרופא המלווה את מעקב ההריון שלך להעריך את הסיכויים ללידת ילד/ה הלוקה...

קרא עוד

28 במרץ 2024

תסמונת ויליאמס והחובה ...

תסמונת האהבה הנה אחת מהתסמונות הגנטיות השכיחות ביותר ובכל מקרה, חשוב לדעת כי ניתן לאבחן את המוטצי...

קרא עוד

03 באפריל 2024

רוט סולר תביעות ביטוח:...

עורך הדין עופר סולר שותף בפירמה רוט סולר - תביעות ביטוח, המתמחה בייצוג תובעות ותובעים בתביעות מול...

קרא עוד

03 באפריל 2024

על אודות עורך דין עופר...

לעורך הדין סולר ניסיון של למעלה מ-20 שנים בניהול תביעות רשלנות רפואית מורכבות...

קרא עוד

03 באפריל 2024

עופר סולר רשלנות רפואי...

עם למעלה מ-20 שנות ניסיון בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בישראל, עורך הדין עופר סולר עומד לרשותך! המש...

קרא עוד

21 במאי 2024

בדיקת אקסום: חשובה בכל...

מחקר ישראלי [2024] בחן וניתח תוצאות של 1020 בדיקות אקסום בהריונות שגרתיים, שאינם מוגדרים הריונות ...

קרא עוד

פניה אישית ודיסקרטית

עורכי הדין שלנו לרשותך, בכל שאלה! פנה/י לקבלת ייעוץ משפטי אישי ותשובות בכל שאלה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24