סולר קפלינסקי רשלנות רפואית malpractice
שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

עורך הדין עופר סולר, ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

המשרד המוביל בישראל לייצוג נפגעי רשלנות רפואית, מציע ללוות אותך ואת בני המשפחה בהליך המשפטי ועד לקבלת פיצויים מלאים

פנו לקבלת חוות דעת מקצועית >>
עו"ד עופר סולר מומחה ברשלנות רפואית

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עו"ד עופר סולר, מציע ללוות אותך ואת בני המשפחה בהליך המשפטי ועד לקבלת פיצויים מלאים

לקבלת חוות דעת מקצועית >>

רשלנות בעת טיפול סיעודי

מחבר: 25/04/2013 15:09

בכל טיפול רפואי קיימת חובה חוקית ומוסרית להעניק למטופל את הסיוע הרפואי הטוב ביותר, לא כל שכן כאשר המדובר במטופל שהנו סיעודי ותלוי לחלוטין בעזרת הזולת. כך למשל במקרה של טיפול בקשישים המאושפזים במחלקה סיעודית בבית אבות ותלויים לחלוטין בצוות הסיעודי המועסק במקום.

במקרים שבהם אנשי הצוות הסיעודי מתרשלים במילוי תפקידם מסיבות כאלה ואחרות, כמה לחולה הסיעודי ולבני משפחתו הזכות להגיש תביעת פיצויים והכל כמובן בכפוף לכך שרשלנותם של אנשי הצוות גרמה לנזק משמעותי.

בן משפחה נפגע בעת טיפול סיעודי בבית או בבית אבות?

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 072-334-0001

משרדו של עורך דין עופר סולר מייצג מזה שנים רבות, נפגעים ובני משפחותיהם של הנפגעים, לאחר מקרי רשלנות רפואית, ובין השאר במקרים שבהם התרחשו מקרי רשלנות רפואית בעת טיפול סיעודי ומסיבות מגוונות. אנו מציעים גם לך, לפנות ולקבל יעוץ משפטי בנוגע לזכויות שלך ללא כל התחייבות.

מקצוע הסיעוד משמעו מתן עזרה מסוגים שונים לפרטים הזקוקים לכך. בין המקצועות האמורים נכללים האחות המעשית, האחות המוסמכת, עבודה סוציאלית, סניטר ומטפלים העוזרים לפרט לתפקד במסגרת אמבולטורית. השוני בין התפקידים השונים הנכללים במקצועות אלו מתבטא בין היתר גם בסוג ההכשרה של העובד, התעודה ועוד.

מצב סיעודי הוא כזה המאופיין בירידה מהותית ביכולת התפקוד היומיומית של הפרט ובניידותו בשל בעיה בריאותית. באופן זה, מורכב בדרך כלל הטיפול בחולים אלו מצוות רב תחומי הכולל מלבד רופאים גם אחיות, מטפלים זרים וכוח עזר נוסף.

הטיפול הסיעודי ניתן בדרך כלל במסגרת מוסדות רפואיים אך גם בבתי מגורים ייחודיים לבני הגיל השלישי. כאשר ההבדל המשמעותי בעניין זה בין דיור מוגן לבית אבות נעוץ בין היתר בהבדלים ברמת התפקוד של האדם.

בדומה לתחומי רפואה אחרים, מקרי הרשלנות יכולים להתרחש לצערינו הרב גם בעת טיפול סיעודי באדם המוגבל בתפקודו. רשלנות שכיחה בטיפול סיעודי יכולה להיות הפנייה מאוחרת לטיפול רפואי.

הפרט הנזקק בדרך כלל לטיפול סיעודי הנו בעל בעיות רפואיות שונות ומצבו עלול להתדרדר פעמים במהירות רבה עד לכדי גרימת נזק בלתי הפיך.

רשלנות נפוצה אחרת בטיפול סיעודי עלולה להיות מתן טיפול שלא בהתאם להנחיות הרופא המטפל. אדם במצב סיעודי נזקק בדרך לטפל בבריאותו באופן קפדני בדרכים שונות ובמקביל לאור מצבו גם לעזרה בעניין זה. היעדר היצמדות להנחיות המדויקות של הרופא יכול במקרים אלו להוביל להידרדרות.

תביעת פיצויים במקרה של רשלנות בטיפול סיעודי

במקרה של חשד לרשלנות בטיפול סיעודי תסתמך עילת התביעה על סעיף 35 לפקודת הנזיקין (נוסח חדש) תשכ"ח-1968 שמחייבת להראות בכתב התביעה את קיומה של חובת זהירות, הפרה של חובת הזהירות, גרימת נזק למטופל הסיעודי במקרה זה וקשר סיבתי בין הנזק וההפרה של חובת הזהירות.

הפרתה של חובת הזהירות נבדקת בתיקי רשלנות באופן כללי על ידי מבחן האדם הסביר, בעזרתו בודק בית המשפט בהתאם לכללים הנהוגים במקצועות הטיפול האמורים כיצד היה המטפל אמור לפעול במקרה זה. בית המשפט טרם יצר מבחן נפרד במקצועות הטיפול המבוסס על עקרונות מבחן האדם הסביר כפי שקיים ברשלנות הרפואית המכונה מבחן הרופא הסביר.

על מנת לבחון לעומק את האפשרות והכדאיות שבהגשת תביעת רשלנות רפואית, לאור התרשלותו של צוות מטפלים סיעודי בכל מסגרת שהיא, קיים צורך להקדים ולפנות לקבלת יעוץ משפטי אישי ופרטי באמצעות עורך דין מנוסה בתחום. אנו ממליצים לבני המשפחה שלא לבצע פעולות כלשהן באופן עצמאי, טרם התייעצות מעמיקה עם עורך דין בנושא הנזקים שנגרמו לבן המשפחה הסיעודי.

דוגמא מתוך פסיקת בית המשפט במקרה דומה

הבאנו מתוך הארכיון המשפטי את פסיקתו של בית המשפט בהליך ת"א 058379/99 פרובר נ' חדוות הורים - תביעה בעילת רשלנות רפואית בטיפול שניתן למנוחה בבית האבות שבו התגוררה.

התובעת אושפזה בבית חולים בכפר סבא בשל כאבים ברגליים בעקבותיהם אובחנו לה שברים באזור זה, היא הועברה למחלקת שיקום ולאחר מכן הידרדר מצבה עד הפטירה. לטענת התובעים רשלנות באי מניעת פצעי לחץ על ידי אנשי הצוות של הנתבעת ואי הטיפול בהם היא זו שהובילה להידרדרות במצבה הרפואי.

כבוד שופטת בית משפט השלום בתל אביב הגברת זהבה אגי דוחה את התביעה. אליבא דה השופטת אגי אין ולו הלכה אחת העוסקת בסטנדרט לקביעת הטיפול הסביר בפצעי לחץ.

במקרה זה אין מחלוקת שלמנוחה היו ברקע מחלה המטולוגית קשה, לימפופמה ממאירה ואוסטרופורזיס המקשים על המניעה של היווצרות פצעי לחץ, זאת בשעה  שגם לפי העדויות והרישומים דרכי הטיפול הנהוגות בפועל כן בוצעו על ידי הצוות הסיעודי ולכן הטענה כי היה ניתן למנוע לחלוטין את הופעת הפצעים נדחית.

בן משפחה קיבל טיפול סיעודי רשלני ונגרמו לו נזקים? רוצה מידע נוסף?

ניתן לפנות ולשוחח עם עורך הדין עופר סולר בטלפון: 072-334-0001

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור

מיקומך באתר: רשלנות רפואית רשלנות של אחיות טיפול סיעודי רשלני

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

15 בינואר 2020

עורכי הדין שלנו עונים ...

עורכת הדין ארבל קפלינסקי ועורך הדין עופר סולר עונים לשאלות נפוצות בנושא רשלנות רפואית!

קרא עוד

04 במרץ 2020

בית חולים הלל יפה בחדרה

לפניכם מידע מעודכן ומקיף בכל הנושאים החשובים הנוגעים למרכז הרפואי הלל יפה בחדרה...

קרא עוד

11 במרץ 2020

נגרם לך קרע ברחם בזמן ...

עורך הדין עופר סולר מסביר מה עושים במקרה שנגרם קרע ברחם בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

11 במרץ 2020

אבחון וטיפול במקרה של ...

דמם לאחר לידה הנו מצד חירום מיילדותי המצריך אבחון מהיר וטיפול רפואי הולם, שאחרת היולדת עשוייה להק...

קרא עוד

16 במרץ 2020

איך מתמודדים מול העומס...

הרבה יותר מדי חולים ומטופלים נפגעים, לעיתים בצורה בלתי הפיכה, בין השאר בגלל העומס הרב בבתי החולים...

קרא עוד

22 במרץ 2020

לחץ על בטן היולדת בזמן...

ישנם לא מעט מקרים שבהם הרופא המיילד מחליט ללחוץ על בטן היולדת במטרה להאיץ את הלידה, כאשר בחלק מהמ...

קרא עוד

02 באפריל 2020

מגיע לך לקבל תשובות במ...

סולר קפלינסקי רשלנות רפואית: מעל 19 שנות ניסיון בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה. פני/ה להערכת סי...

קרא עוד

04 באפריל 2020

מרכז רפואי העמק בעפולה

מידע מקיף על המרכז הרפואי העמק בעפולה, הגישה הטיפולית, המחלקות והמרפאות ודרכי יצירת הקשר...

קרא עוד

05 באפריל 2020

הרופאים השאירו שארית ש...

עורך הדין עופר סולר מסביר כיצד מתמודדים ומה ניתן לעשות במקרים של שארית שליה ברחם לאחר הלידה...

קרא עוד

06 באפריל 2020

בית החולים יוספטל באילת

עורך הדין עופר סולר מביא לפניכם את כל המידע על המרכז הרפואי יוספטל באילת...

קרא עוד

06 באפריל 2020

טיפול רשלני במקרים של ...

במקרים שבהם צוות חדר הלידה מאחר באבחון תשניק סב לידתי ובמקרים שבהם ניתן טיפול רפואי רשלני לתשניק,...

קרא עוד

פניה אישית ודיסקרטית

עורכי הדין שלנו לרשותך, בכל שאלה! פנה/י לקבלת ייעוץ משפטי אישי ותשובות בכל שאלה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36