עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית
שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

טיפול משפטי מקיף ברשלנות רפואית בניתוחים

עו"ד עופר סולר, בעל הכשרה פרה-רפואית וניסיון רב בייצוג תובעים (בלבד) במקרים של ניתוחים כושלים ופגיעות חמורות

פנה/י לתיאום פגישה >>
עו"ד עופר סולר מומחה ברשלנות רפואית

טיפול משפטי ברשלנות בניתוחים

עו"ד עופר סולר, בעל ניסיון רב בייצוג תובעים (בלבד) במקרי ניתוחים כושלים ופגיעות חמורות למנותח/ת

פנה/י לתיאום פגישה >>

רשלנות רפואית בניתוח בריאטרי לקיצור קיבה

מחבר: 10/05/2020 09:07

ניתוחים לקיצור קיבה הפכו בשנים האחרונות לפרוצדורות נפוצות לצורך טיפול בבעיות של עודף משקל קיצוני והשמנת יתר. ניתוחים מסוג זה מתבצעים מסיבות רפואיות וכן כניתוחים אלקטיביים, באופן פרטי ומבחירתו של המנותח.

למרות זאת ובניגוד לדעה הרווחת כי המדובר בהליך פשוט ויעיל להרזיה, הניתוח לקיצור קיבה הוא הליך מורכב בעל פוטנציאל לסיבוכים רפואיים לא פשוטים שעלולים להסתיים אף במקרי מוות.

בחלק מהקרים סיבוכים אלו לעיתים עלולים להיות תולדה של רשלנות רפואית בשלב ההכנה לניתוח, רשלנות בניתוח עצמו או לאחריו, שאז קמה למנותח הזכות להגיש תביעת פיצויים בעילה זאת.

שוקלים לפני שמחליטים: יתרונות וחסרונות של ניתוחים בריאטריים

יש כאלה שמכירים אותם כניתוחי קיצור קיבה, אחרים העניקו את השם ניתוח מטבולי, ומרכזים רפואיים משווקים אותם כניתוחים לירידה במשקל.

מה עומד מאחורי הפרוצדורות ש-600,000 איש בוחרים לעבור מדי שנה ברחבי העולם? לפני ההחלטה על הניתוח יש כמה דברים חשובים לשים על מאזני המשקל. בסקירה שלפניך נסביר אודות הפרוצדורה הרפואית, סיבוכים אפשריים ולמקרי רשלנות רפואית חמורים.

למרות ההכרזות המרובות על כך שהשמנה היא המגיפה של העולם המודרני, תוצר מתבקש מאורח החיים המערבי של המאה ה-21, עדויות לנזקי ההשמנה מופיעות כבר בכתביו של היפוקרטס. כתבים אלו שמתוארכים ל-500 לפנה״ס תארו כבר אז כי עודף משקל גורם לתמותה פתאומית בגיל צעיר יותר.

לא ניתן להכחיש יחד עם זאת שמדובר בתופעה העולה בשכיחותה בשנים האחרונות. מאז שנות ה-80 ועד 2015 המצאות ההשמנה הוכפלה בקרב תושביהן של רוב מדינות המערב.  

המדד הנפוץ ביותר להערכת השמנה הוא האינדקס למסת הגוף (Body Mass Index) המוכר יותר כ-BMI ומחושב לפי המשקל חלקי הגובה בריבוע.

עודף משקל מוגדר כ-BMI הגדול מ-25 ק״ג/מ״ר והשמנה כ-BMI מעל 30 ק״ג/מ״ר. למרות טענות על מגבלות המדד, למשל חוסר יכולתו להעריך מסת שריר לעומת מסת שומן, הוא נותר כאמצעי הנוח ביותר להערכת עודף משקל.

השמנה יכולה להשפיע לא רק על התפקוד היומיומי והתפיסה העצמית אלא גם בעלת השלכות רפואיות מוכחות. היא מגבירה את הסיכון לתחלואה לבבית, יתר לחץ דם, סוכרת מסוג 2, סוגי סרטן שונים ועוד. ירידה במשקל מסוגלת להפחית ולעיתים אף להעלים, את הסיכונים הללו.

מהי הדרך הטובה ביותר לרדת במשקל?

אנשים רבים שואלים את עצמם את השאלה הזו. אולם האמת היא שאין תשובה אחת ויחידה עבורה, ובטח לא דרך אחידה המתאימה לכולם.

לפני הכל חשוב לדעת מהי המטרה שלכם בעת ירידה במשקל. בעוד שגם לירידה של 5-7% ממשקל גופכם יש יתרונות בריאותיים, אנשים רבים שואפים לרדת 50% ממשקל הגוף העודף שלהם. אולם גם עם הענות והתמדה לשינוי באורחות חיים לרב הירידה אינה גבוה מ-5%.

זה לא אומר שצריך לוותר על הנסיון: השרשת הרגלי תזונה בריאים בעזרת יעוץ דיאטני מתאים, הקפדה על פעילות גופנית סדירה ושינוי התנהגותי הם כולם צעד הכרחי בכל מסע לירידה במשקל.  

מועמדים מתאימים לניתוח בריאטרי יכולים להרוויח מיתרונות בריאותיים לצד ירידה במשקל. שיטה זו נחשבת היעילה ביותר מבחינת אחוזי המשקל שניתן להוריד בעזרתה אולם אין לראות בה ״כרטיס מהיר״ לירידה במשקל, אלא רק צעד ראשון בדרך לשינוי.

התאמה לניתוח נקבעת לפי משקל ותחלואה נלווית

ניתוח בריאטרי הוא החלטה רפואית מורכבת, כפי שנפרט בהמשך. על כן הוא לא מתאים לכל אחד שסובל מעודף משקל אלא רק למי שעומד בקריטריונים הרפואיים המתאימים.

המועמדים לניתוח בריאטרי הם מי שה-BMI שלו גדול מ-40 ק״ג/מ״ר, או לחלופין גדול מ-35 ק״ג/מ״ר עם תחלואה נלווית להשמנה, כמו סוכרת מסוג 2, יתר לחץ דם, דום נשימה חסימתי בשינה (OSA), כבד שומני (NASH או NAFLD), דלקות פרקים ועוד.  

אותם מועמדים צריכים להוכיח במעמד ההערכה הניתוחית שניסו בעבר שיטות שונות לירידה במשקל כמו דיאטה, פעילות גופנית או טיפול תרופתי שכשלו.

למרות היתרונות הלבביים והמטבוליים של הניתוח הוא לא משמש כטיפול לאותם אנשים שסובלים ממחלות אלה בלי קשר להשמנה.

יתר על כן, ניתוח בריאטרי אינו אפשרי למטופלים עם מצבים פסיכיאטריים מסויימים ובפרט הפרעות אכילה מסוימות. מחלה נפשית לא מאוזנת עשויה להפריע להצלחת הניתוח ולהענות הרפואית המוגברת הנדרשת לאחריו.

ניתוחים שונים, מטרה אחת: ההבדלים בין השיטות השונות

את קבלת ההחלטה על ביצוע ניתוח בריאטרי יש לעשות אך ורק בשיתוף רופא/ה בעל/ת מומחיות בתחום.

זאת כיוון שהתאמה לקריטריונים היא רק שלב אחד מתוך שרשרת הערכות שיש לעשות לקראת ביצוע הניתוח. משרד הבריאות הוציא קווים מנחים המחייבים כל מרכז בריאטרי לטיפול בהשמנת יתר חולנית וכל מטופל בבואו לעבור ניתוח זה.

העקרון שעומד מאחורי כל הניתוחים הבריאטריים הוא ירידה במשקל באמצעות אחד משני מנגנונים או שילוב של שניהם.

הראשון הוא הגבלה - צמצום פיזי של הקיבולת במערכת העיכול שגורמת לשובע מוקדם.

השני הוא הקטנת ספיגה - קיצור מערכת העיכול בצורה בה פחות שומנים, סוכרים וחלבונים נספגים מהמזון המתעכל. סוגי ניתוחים שונים משתמשים במנגנונים אלו בצורות שונות.

הייעוץ הרפואי חשוב כדי להחליט איזה סוג של ניתוח מתאים לך.

מבין הניתוחים השכיחים בישראל ניתן למנות את הבאים:

 • ניתוח שרוול (״קיצור קיבה״) מהווה 58% מכל הפרוצדורות הבריאטריות בארצות הברית. במהלכו מוסר חלק מהקיבה כך שקיבולת המזון שלה מצטמצמת דרסטית. הירידה במשקל בניתוח זה מגיעה עד 60% מעודף המשקל בשנתיים שלאחריו והוא נחשב ״פשוט״ בהשוואה לניתוחים הדורשים השקות.

   

 • ניתוח מעקף קיבה (ניתוח בשתי השקות) ניתוח זה משלב בין קיצור קיבה לבין מעקף של עד 50% מהמעי הדק במטרה להקטין את שטח הספיגה של המזון המתעכל. הקיבה מושקת למעי הדק ובהמשך לולאת התריסריון המנותקת מושקת גם היא למעי הדק. הניתוח מביא לירידה של עד 70% מהמשקל העודף אך עשוי להיות כרוך בסיבוכים רבים יותר הקשורים לתת-ספיגה.

   

 • ניתוח מיני-מעקף קיבה (ניתוח בהשקה אחת) גרסה מצומצמת זו של מעקף הקיבה הוותיק נחשבת פשוטה יותר, כיוון שכוללת השקה אחת בין הקיבה המקוצרת לבין המעי הדק. תוצאותיו נחשבות שוות ערך לזה של מעקף הקיבה.

סיבוכים אפשריים בעקבות ניתוח בריאטרי

כבכל הליך התערבותי, גם בניתוח בריאטרי כלולים סיכונים וסיבוכים, כאלה המאפיינים את התקופה הקצרה לאחר הניתוח וכאלה המופיעים גם חודשים או שנים לאחריו.

בין הסיבוכים קצרי הטווח ניתן לציין דלף, הצרות או התכייבות של אזורי ההשקות והחיבורים בניתוח. סיבוכים אלו מופיעים בשכיחות דומה בכל סוגי הניתוחים, עד 3% ברב המקרים.

חשוב לזהות סיבוכים אלו בזמן ובמידת הצורך לתקן אותם בהתערבות ניתוחית דחופה.

אחד מהגורמים שמגבירים את הסיכון להתפתחות סיבוכים אלו הוא עישון, שמפריע לתהליך ההחלמה לאחר הניתוח.

עם זאת חשוב לשים לב בפרט לסיבוכים ארוכי טווח שעשויים להופיע זמן מה לאחר הניתוח.

חשוב מאד להקפיד על מעקב לפי הנחיות הרופא/ה כדי להקפיד ולזהות בזמן את ההתפתחויות של סיבוכים אלו. יתר על כן, חשוב להבין אותם טרם הניתוח כדי לקבל מושג טוב יותר אודות המשמעות של ההחלטה על ניתוח בריאטרי.

סיבוכים ארוכי טווח כוללים לא פעם הפרעות בספיגה, כמו למשל תסמונת ההצפה (dumping syndrome) שמופיעה לאחר ניתוחי מעקף קיבה.

תסמונת זו נגרמת בגלל ספיגה מופחתת של פחמימות במעי הדק שיכולה להוביל לכאבי בטן, הקאות ושלשולים לאחר אכילה של מזונות מסוימים.

סיבוכים נוספים כוללים:

 • התפתחות אבנים בדרכי המרה או בדרכי השתן
 • הפרעות במערכת העיכול לרבות הצרויות
 • מחלות ריפלוקס והתכייבויות
 • מחסור משמעותי בחומרי תזונה שעשוי לדרוש תיסוף בכדורים ולעתים אף בזריקות ובעירויים

אחרי הניתוח: למה אפשר לצפות?

המטרה העיקרית של ניתוחים בריאטריים היא ירידה במשקל, אותה ניתן לראות כבר בחודשים הראשונים לאחר הניתוח, עד ירידה של 7 ק״ג בחודש בחצי השנה הראשונה.

הירידה נמשכת גם בשנים העוקבות לניתוח אולם בצורה מתונה יותר של 2-3 ק״ג מדי חודש, הדורשת שילוב של דיאטה ופעילות גופנית.

בטווח הארוך ניתן לראות שהירידה במשקל מגיעה לשיאה כעבור שנתיים מהניתוח ולאחריה ישנה עליה מתונה, כך שבטווח של 10 שנים רב המנותחים מצליחים להוריד 50% מעודף משקלם כתלות בסוגי הניתוחים השונים.

חשוב להדגיש כי עד 60% מהמטופלים חווים שיפור ואף נסיגה בסוכרת סוג 2 שמאפשרת הורדה של כמות התרופות הקבועות שהם נוטלים.

84% מהמנותחים חווים ירידה ביתר לחץ הדם ומעבר לכך, מחקרים הראו שקיימת ירידה של 30% ויותר בסיכון למחלות סרטן הקשורות לתופעת ההשמנה.

כל אלו הם יתרונות משמעותיים שחשוב להתייחס אליהם בשיקולים הרבים שנכנסים להחלטה על ניתוח בריאטרי. אולם הם דורשים מחויבות, משמעת ונכונות להצמד למעקב הרפואי שיותווה לכם בהתאם למצבכם הרפואי טרום הניתוח ולאחריו.

לפני הניתוח ולאחריו חשוב לשאול את הרופא/ה את כל השאלות שעדיין נותרו לכם ולבנות יחד עם הגורם המתאים תכנית בריאותית לחיים ארוכים, בריאים ומאוזנים.

רשלנות רפואית בניתוח לקיצור קיבה

רשלנות רפואית מתהווה מקום שרופא סוטה מדרך ההתנהגות הסבירה, ובסטייתו הוא גורם נזק למטופל. לאור כך, מובן שלא כל נזק שנגרם כתוצאה מניתוח כושל לקיצור קיבה הוא נזק שנגרם ברשלנות.

עם זאת ניתן לשרטט מקרים בהם צפוי בית המשפט לפסוק פיצויים למטופל:

רשלנות טרום לניתוח -  רשלנות טרום לניתוח תתהווה כאשר הרופאים לא בחנו את המטופל, ולא השתכנעו כי הוא אכן מתאים לקריטריונים הדרושים לביצוע הניתוח.

על הקריטריונים הללו ניתן ללמוד מסל הבריאות הישראלי והם מתמקדים בגיל המטופל, מדד המשקל העודף שלו ה-BMI ובסכנות הנשקפות לו אם לא יבצע את הניתוח.

כמו כן  על המטופל לתת הסכמתו מדעת לקיצור הקיבה, וזאת לאחר שהוסבר לו באופן מפורט על כלל הסיכונים והסיכויים של הניתוח – ראה למשל ת"א 1109/97 שם פסק בית המשפט:

"היקף המידע הנמסר לחולה צריך לבטא את האיזון הראוי בין שני אינטרסים: מצד אחד, האינטרס של החולה לקבל את מלוא האינפורמציה על מנת להגיע להחלטה מושכלת ומצד שני, מניעת מצב בו הנטל המוטל על הרופאים לשתף את החולה בכל דבר מקצועי יחרוג מגבולות סבירים ויפגע בעבודת הרופאים ובסופו של דבר גם בשיקול דעתו של החולה"

רשלנות בניתוח עצמו – בכדי לבסס עילת תביעה לרשלנות בהליך עצמו יש להוכיח כי הרופאים סטו מהנורמה הרפואית הסבירה והנוהגת במצב דברים דומה למה שארע למטופל. בכדי להוכיח את האמור, יש להמציא חוות דעת רפואית שתראה כי במצב הרפואי שנוצר, רופא סביר היה נוהג אחרת מכפי שנהג הרופא המטפל.

רשלנות רפואית לאחר הניתוח – יש לציין כי מצופה מכל רופא סביר לעקוב אחר המטופל לאחר ביצוע ניתוח מורכב כגון קיצור קיבה, ועל כן התרשלות בהשגחה וגרימת נזק כתוצאה ממנה תצמיח אף היא למטופל זכות לפיצוי.

דוגמאות מפסקי דין בתחום

מעיון במאגר המשפטי עולה כי במהלך 15 השנים האחרונות דנו בתי המשפט בישראל בתביעות רבות שהוגשו על ידי תובעים, בעילת רשלנות רפואית בניתוח לקיצור קיבה.

על מנת להבין ולדעת יותר מומלץ לעיין בפסקי הדין הבאים:

 • תא (בימ"ש השלום י-ם) 3002/05 חרות גור אריה נ' ד"ר משה דודאי
 • בית המשפט העליון  רעא 7731/04 מדינת ישראל משרד הבריאות נ' עזבון המנוחה אביטל הלפרין ז"ל
 • בית משפט השלום בירושלים תא 13442/04 בני כפיר נ' מרכז רפואי כרמל
 • בימ"ש השלום בירושלים תא 6004/04 ציון שדה נ' ד"ר משה דודאי
 • בימ"ש המחוזי בירושלים תא 1109/97 יהודה פרננדס נ' הסתדרות מדיצינית הדסה
 • בית המשפט המחוזי בחיפה תא 10359/97 גבע שרית נ' שירותי בריאות כללית

התייעצות עם עורך דין לאחר ניתוח בריאטרי

ניתוח בריאטרי פורט על מייתרים שמוכרים לאנשים רבים - הרצון להיות רזים. לעיתים גם בשל העלות הגבוהה של הניתוח רופאים נחפזים לבצעו וזאת ללא בדיקה מקדמית לגבי מידת התאמתו של המטופל לביצוע הפרוצדורה המורכבת.

תביעה משפטית המתבססת על רשלנות רפואית בהליך קיצור קיבה עלולה להוביל לנזקים חמורים לתשלום פיצויים בסכומים גבוהים ביותר, ועל כן במקום בו נפגעתם מהליך הקיצור, מומלץ לפנות אל עורך דין מהתחום שיעריך עבורכם את סיכויי הצלחת התביעה, ואת גובה הפיצוי המשוער.

משרד סולר קפלינסקי טיפל ומטפל בעשרות תביעות שהוגשו בעילת רשלנות רפואית, לאחר נזקים חמורים שנגרמו למנותחים שעברו ניתוח בריאטרי ונגרמו להם נזקים חמורים. בכל מקרה שבו נגרמו לך נזקים בזמן הניתוח ובמהלך תקופת ההחלמה לאחריו, ניתן לפנות אלינו לקבלת ייעוץ משפטי אישי והערכת סיכויי התביעה.

תשובות לשאלות נפוצות של מנותחים

לאורך השנים טיפלנו כאמור במספר רב של תביעות פיצויים שהוגשו בשמם של מנותחים. כמו כן, אנו נותנים ייעוץ משפטי אישי בשילוב עם צוות מומחים רפואיים, במענה לשאלות של מנותחים המבקשים לבדוק את מהלך הניתוח שעברו ונסיבות פגיעתם לאחר הניתוח הבריאטרי.

לפניך תשובות מפורטות וברורות לשאלות נפוצות, שעולות מדי פעם בשיחות הייעוץ שלנו עם מנותחים.

עברתי ניתוח קיצור קיבה ונגרם במהלך הניתוח דלף שלא זוהה על ידי הרופאים, עברתי עוד 3 ניתוחים בהמשך, האם ניתן להגיש תביעה?

דלף בעת ניתוח בריאטרי הינו אחד הסיבוכים המוכרים של הניתוח ועצם התרחשותו אינה מלמדת על התרשלות בניתוח וככל שהוא מזוהה במועד ומטופל כנדרש אפשר להתגבר עליו.

יש לפיכך מקום לבחון האם הסיבוך של דלף זוהה במועד הראוי וטופל נכון. במקרים בהם מתרחש סיבוך של דלף ולא מזוהה במועד ולא מטופל כראוי עלול להיגרם למטופל נזק משמעותי שלא זו בלבד שגורם לניתוח להיכשל אלא גורר אחריו ניתוחים חוזרים רבים וסיבוכים.

מומלץ לפנות אל עורך דין בעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית שיאסוף את מלוא התיעוד הרפואי ויפנה ליעוץ עם מומחה רפואי מתאים בתחום הכירורגיה כדי לבחון את המקרה.

לפני 3 עברתי ניתוח לקיצור קיבה, מאז פיתחתי בעיות תזונתיות קשות של חוסר בוויטמינים, שלשולים וכאבי בטן. האם אפשר לתבוע?

הבעיות של פגיעה בספיגת חומרים חיוניים כמו ויטמינים ומינראליים וכן שלשולים וכאבי בטן לאחר ניתוח בריאטרי מוכרות ומדובר בסיבוכים שעלולים להתרחש גם כאשר הניתוח מבוצע בצורה נכונה וראויה.

עצם התרחשות הסיבוכים הללו אינם בהכרח סימן ברור כי היתה התרשלות בביצוע הניתוח. ניתוח קיצור קיבה הינו לרוב ניתוח אלקטיבי (לא דחוף) המתוכנן מראש ומאחר והוא עלול להיות כרוך בסיבוכים על הרופא המנתח לתת למנותח הסברים מלאים ומפורטים על הניתוח ובכלל זה יתרונות, חסרונות, סיבוכים אפשריים וסיכונים.

במקרים בהם מתרחשים סיבוכים לאחר הניתוח יש מקום לבחון אם מתועדים בתיק הרפואי ההסברים הנדרשים. עורך דין מומחה בתחום הרשלנות הרפואית יוכל לסייע בפגישת יעוץ, לבדוק את המקרה לעומקו ביחד עם רופא מומחה ולהעריך את סיכויי התביעה. לכן ועל מנת לתת תשובה ברורה בכל מקרה לגופו כדאי לפנות לקבלת ייעוץ אישי מפורט.

עברתי ניתוח קיצור קיבה לפני 4 שנים. בהתחלה ירדתי במשקל וכעבור שנה וחצי התחלתי להעלות במשקל. בנוסף יש לי אנמיה קשה שלא היתה לפני הניתוח, האם ניתן לתבוע בטענה שהניתוח נכשל?

הניתוח הבריאטרי דורש שיתוף פעולה של המטופל לפני הניתוח ולאחריו וללא שיתוף פעולה ומילוי אחר ההנחיות הניתוח עלול להיכשל.

כך למשל לאחר הניתוח יש להקפיד על ההנחיות בנושא התזונה ופעילות גופנית. כדי להעריך אם התוצאה הלא מיטבית של הניתוח הנה בשל התרשלות באופן ביצוע הניתוח או בשל אי מילוי ההנחיות על ידי המטופל יהיה צורך בבדיקת מלוא התיעוד הרפואי ובחינת המקרה בידי רופא מומחה בלתי תלוי בתחום הכירורגיה על ניסיון בכירורגיה בריאטרית.

כפי שאנחנו ממליצים בדרך כלל, בשלב ראשון מומלץ לפנות אל עורך דין מנוסה, שיוכל לסייע לך בקבלת התיק הרפואי המלא ובהפניה למומחה הרפואי המתאים ביותר, שאז ניתן יהיה להסיק מסקנות ברורות באשר לאפשרות להגיש תביעת פיצויים.

אשתי ז"ל עברה ניתוח קיצור קיבה ואחריו סבלה מסיבוכים רבים. היא עברה ניתוחים נוספים עד שנפטרה בגלל זיהום חמור. איך מגישים תביעה?

פטירה לאחר ניתוח קיצור קיבה הנה אירוע חריג ויוצא דופן שלכל הפחות מלמד על סיבוכים קשים שאירעו בזמן ולאחר הניתוח.

כדי להעריך מה אירע לפני הניתוח, במהלכו ובטיפול לאחריו יהיה צורך ראשית לקבל את מלוא התיקים הרפואיים של המטופלת המנוחה ורצוי לעשות זאת בסיוע עורך דין המתמחה בתחום.

לאחר איסוף התיעוד הרפואי יש להעבירו לעיונו של מומחה רפואי בתחום הכירורגיה הבריאטרית, כדי שיעריך את מידת התאמת המטופלת לניתוח, ההסברים שניתנו למטופלת טרם הניתוח, בחירת שיטת הניתוח, אופן ביצוע הניתוח, בחינת הסיבוכים שאירעו, האם זוהו במועד והאם טופלו באופן סביר.

לאחר בחינת התיעוד הרפואי, אם המומחה הרפואי ימצא כי היתה התרשלות בטיפול, יהיה צורך לקבל ממנו חוות דעת רפואית מלאה בכתב ועל בסיס חוות דעת זו עורך הדין יכין עבורכם תביעה ויגיש אותה לבית המשפט.

מאיזה מומחה רפואי צריך לקבל חוות דעת כדי להגיש תביעה אחרי פגיעה בניתוח בריאטרי?

תביעות רשלנות רפואית בנושא ניתוחים בריאטרים מוגשות בעילות שונות ובהתאם יש צורך בחוות דעת שונות, בכל מקרה לגופו ובהתאם לנסיבות האישיות של הנפגע/ת.

ברוב הגדול של המקרים המומחה הרפואי המתאים הינו רופא כירורג בעל ניסיון והכשרה בתחום הניתוחים הבריאטרים. ההתמחות הרפואית בכירורגיה כוללת בתוכה מגוון גדול מאד של תתי התמחויות ורוב הרופאים הכירורגים בוחרים להתמקד בתת התמחות מסוימת כמו למשל פרוקטולוגיה, ניתוחי בקע ודופן הבטן או בריאטריה.

חשוב לפנות לקבלת חוות דעת מרופא בעל ניסיון בתחום המקצועי וכן רופא אשר מנוסה בעריכת חוות דעת רפואיות ובעדות בבית משפט. עורכי דין בעלי ניסיון בייצוג תובעים בתביעות רשלנות רפואית, מכירים ויודעים מי הם אותם מומחים שאליהם מומלץ לפנות במקרה הצורך.

מומלץ בכל מקרה שלא לפנות למומחה רפואי בטרם קבלת ייעוץ משפטי.

איך בוחרים את עורך הדין הטוב ביותר לייצוג בתביעת פיצויים אחרי ניתוח בריאטרי?

בכל תביעת רשלנות רפואית כדאי לפנות אל עורך דין אשר תחום עיסוקו הבלעדי הנו רשלנות רפואית והוא בעל ניסיון משמעותי והישגים בתחום זה.

בפגישה עם עורך הדין בהחלט ניתן ומומלץ לשאול את עורך הדין האם עסק בתביעות בנושא של רשלנות רפואית בתחום הבריאטריה ולקבל מידע מעורך הדין על אופן הטיפול בתיק, מדיניות העדכון של הלקוח, זהותו המדויקת של עורך הדין שיטפל בתביעה בפועל, האם יהיה זה בעל המשרד או עורך דין שכיר, וכמובן גובה שכר הטרחה.

נושא שכר הטרחה הנו כמובן שיקול בבחירת עורך הדין אולם עורכי דין מנוסים גובים מטבע הדברים שכר טרחה גבוה יותר מעורכי דין לא מנוסים ונסיונם בדרך כלל יביא גם לתוצאות טובות יותר בסיום התיק מבחינת גובה הפיצוי כך שלעיתים גם בניכוי שכר טרחה גבוה יותר התובע יקבל פיצוי נטו רב יותר.

לקבלת ייעוץ משפטי אישי לחצו כאן!
 

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (5) | דירוגים (5)

5 stars - based on 5 reviews

קראו עוד

סגור

מיקומך באתר: רשלנות רפואית ניתוחים קיצור קיבה

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

27 במרץ 2024

עורכי הדין שלנו עונים ...

עורך הדין עופר סולר, מבכירי עורכי הדין בישראל בתחום הרשלנות הפרואית עונה לשאלות נפוצות בנושא רשלנ...

קרא עוד

28 במרץ 2024

עברת ניתוח קשירת חצוצר...

עברת ניתוח קשירת חצוצרות? הניתוח נכשל ונכנסת להריון לא רצוי? יתכן ומאד כי המדובר במקרה של רשלנות ...

קרא עוד

28 במרץ 2024

מגיע לך לקבל תשובות במ...

עורך דין עופר סולר: מעל 21 שנות ניסיון בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה. פני/ה להערכת סיכויי התבי...

קרא עוד

28 במרץ 2024

תביעות רשלנות רפואית ב...

בעיות וכשלים חמורים לאורך חודשי ההריון ובעיקר בזמן הלידה עלולים לגרום לשיתוק מוחין ולנזק בלתי הפי...

קרא עוד

28 במרץ 2024

שמירה לקויה ואובדן עוב...

בני זוג תבעו את בית החולים תל השומר בשל התרשלות בשמירה על עוברים מוקפאים בטיפולי IVF וזכו לפיצויי...

קרא עוד

28 במרץ 2024

הרופאים טעו בפענוח תוצ...

בדיקת השקיפות העורפית מסייעת לרופא המלווה את מעקב ההריון שלך להעריך את הסיכויים ללידת ילד/ה הלוקה...

קרא עוד

28 במרץ 2024

תסמונת ויליאמס והחובה ...

תסמונת האהבה הנה אחת מהתסמונות הגנטיות השכיחות ביותר ובכל מקרה, חשוב לדעת כי ניתן לאבחן את המוטצי...

קרא עוד

03 באפריל 2024

רוט סולר תביעות ביטוח:...

עורך הדין עופר סולר שותף בפירמה רוט סולר - תביעות ביטוח, המתמחה בייצוג תובעות ותובעים בתביעות מול...

קרא עוד

03 באפריל 2024

על אודות עורך דין עופר...

לעורך הדין סולר ניסיון של למעלה מ-20 שנים בניהול תביעות רשלנות רפואית מורכבות...

קרא עוד

03 באפריל 2024

עופר סולר רשלנות רפואי...

עם למעלה מ-20 שנות ניסיון בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בישראל, עורך הדין עופר סולר עומד לרשותך! המש...

קרא עוד

21 במאי 2024

בדיקת אקסום: חשובה בכל...

מחקר ישראלי [2024] בחן וניתח תוצאות של 1020 בדיקות אקסום בהריונות שגרתיים, שאינם מוגדרים הריונות ...

קרא עוד

פניה אישית ודיסקרטית

עורכי הדין שלנו לרשותך, בכל שאלה! פנה/י לקבלת ייעוץ משפטי אישי ותשובות בכל שאלה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24