סולר קפלינסקי רשלנות רפואית malpractice
שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

טיפול משפטי מקיף ברשלנות רפואית בניתוחים

עו"ד עופר סולר, בעל הכשרה פרה-רפואית וניסיון רב בייצוג תובעים (בלבד) במקרים של ניתוחים כושלים ופגיעות חמורות

פנה/י לתיאום פגישה >>
עו"ד עופר סולר מומחה ברשלנות רפואית

טיפול משפטי ברשלנות בניתוחים

עו"ד עופר סולר, בעל ניסיון רב בייצוג תובעים (בלבד) במקרי ניתוחים כושלים ופגיעות חמורות למנותח/ת

פנה/י לתיאום פגישה >>

רשלנות רפואית בניתוח גב / עמוד שדרה

מחבר: 13/05/2013 10:56

ניתוחי גב ועמוד שידרה הינם הליכים כירורגיים פולשניים מתחום האורטופדיה. חלק מהניתוחים פשוטים ושגרתיים והסיכון הכרוך בהם הוא מינימלי, אך קיימים גם ניתוחים מסובכים יותר, אשר מצריכים התערבות נוירולוגית או נוירוכירורגית, המלווים בסיכון מוגבר להתפתחות נזקים גופניים.

החשש העיקרי בביצוע ניתוחי גב הינו פגיעה בעמוד השידרה וגרימת נזק עצבי, אשר עשוי להוביל לכאבים עזים, אובדן תחושה בגפיים ואף לשיתוק.

לשיחה מיידית עם עורך דין חייג/י: 072-334-0001

כבכל תחום רפואי אחר נדרש הרופא, המבצע ניתוחי גב למלא אחר חובת הזהירות הכללית אשר חלה על העוסקים במקצועות שונים מכוח פקודת הנזיקין.

מתוך חובת הזהירות נגזרת חובה מצומצמת יותר של עמידה בסטנדרט הרופא הסביר, המעגנת דרישה של התנהגות ברף המצופה מן הרופא הממוצע בנסיבות המקרה ובהתאם לידע הרפואי ולנורמות המקובלות באותה עת בעולם הרפואה.

כחלק מחובת הזהירות נדרשת הסכמה מדעת של החולה לביצוע הניתוח, זאת לאחר שקיבל מהרופא המנתח הסבר מקיף לגבי מהות ההליך הרפואי, הסיכונים והסיבוכים אשר עשויים להיגרם בעקבותיו לצד חלופות הטיפול האפשריות.

רשלנות בניתוחי גב ועמוד שידרה עשויה להיגרם בשל משגים שהתבצעו בהליך הניתוחי, חוסר התייחסות להיבט הנוירולוגי וגרימת נזק לעצבי עמוד השידרה וכן התעלמות מתלונות המטופל על כאבים בתום הניתוח, כאשר תזמון התערבות רפואית מיידית במידת הצורך עשוי להיות קריטי ולמנוע נזקים נוירולוגיים בלתי הפיכים.

היבט נוסף, המאפיין רשלנות בניתוחי גב, הינו הפנייה נחפזת לביצוע הניתוח, בבעיות אשר ידוע, כי באות על פי רוב לתיקונן בחלוף תקופה, באמצעות שימוש במשככי כאבים והקפדה על מנוחה.

סיבוכים אפשריים בעקבות רשלנות בניתוח גב או עמוד שידרה

ניתוח לתיקון פריצת דיסק, אשר בוצע באופן רשלני, עשוי לגרום  לכאבים עזים ומתמשכים בגב עד צורך בניתוח חוזר לתיקון ולתופעות של חולשה בגפיים, קושי בהליכה, מוגבלות בתנועה ונכויות, המובילות לאובדן כושר עבודה. 

עילת רשלנות עשויה לקום בשל חוסר מיומנות של הרופא המנתח, היות וכיום ניתוח מסוג זה מבוצע על ידי רופאים אורטופדים, אשר אינם מעורים בתחום הרקמות ועצבי עמוד השדרה, עליו אמונים רופאים מתחום הנוירוכירורגיה, כאשר מרבית האורטופדים בוחרים שלא לעבור התמחות משלימה בנוירוכירורגיה.

עילה נוספת לרשלנות מצד הרופא המנתח הינה בגין עצם ההפניה לביצוע הניתוח, כאשר ידוע, כי למעלה מ 70% ממקרי פריצות הדיסק נרפאים מאליהם וללא כל צורך בהתערבות רפואית, וישנם רופאים המחישים את החולה לביצוע ניתוח, שעשוי להסתיים בסיבוכים גופניים, שעה שניתן היה להמתין להחלמה טבעית.

תביעה אחרת, אשר הובאה בפני בית המשפט, עסקה בניתוח אלקטיבי לתיקון בלט דיסק ופריצת דיסק בגב- בפסק הדין באותו מקרה נקבע, כי הניתוח בוצע ללא כל הצדקה רפואית ממשית ומתוך רצון של המנתח להתנסות בטיפול חדיש, אשר טרם נוסה קודם לכן. 

עוד נקבע, כי ההליך בוצע באופן בלתי מיומן ובחוסר מקצועיות, ללא התייחסות לתוצאות בדיקות CT ו MRI, שביצע המטופל טרם הניתוח ומבלי שהרופא המנתח סיפק לחולה הסבר מקיף לגבי הטיפול תוך עמידה בדרישת השגת הסכמה מדעת לביצוע הניתוח.

בעקבות הניתוח נגרמו למטופל נזקים קשים ובלתי הפיכים, אשר הביאו לירידה ניכרת באיכות חייו ולפגיעה משמעותית בשגרת יומו. הפגיעות לא נגרמו באזור הגב בלבד אלא השתרעו על פני מספר מישורים גופניים: בתחום האורטופדיה, סבל המטופל בתום הניתוח מהגבלות בתנועתיות ומכאבים תמידיים בגב וברגליים, המצריכים שימוש במשככי כאבים.

בתחום האורולוגי, נמצא קשר בין הפגיעה בגב והניתוח שבוצע לבין הפרעה במערכת העיכול ואימפוטנציה שנגרמו למטופל ואלה השליכו על המישור הנפשי והובילו לתופעות של דיכאון קשה, ייאוש וחרדה אצל המטופל.

במקרה אחר, ניתוח גב שגרתי גרם לתופעות של שיתוק, נכות גופנית בדרגות שונות באיברי הגוף, חולשה בשרירים, התכווצויות בכפות הרגליים, פגיעה ביכולת מתן שתן וירידה בתפקוד המיני.

הרשלנות לה נטען בכתב התביעה שהוגש במקרה זה התבטאה בחוסר אבחון הנזק הנוירולוגי שנגרם במועדו וכפועל יוצא מכך שיהוי במתן טיפול, שעה שנדרשה התערבות רפואית מיידית.

תביעה נוספת הוגשה בגין ניתוח גב להסרת גידול שפיר של כלי דם באחת מחוליות עמוד השידרה. במקרה זה הפכה התובעת למשותקת בעקבות הניתוח ונגרמו לה פגיעות נוירולוגיות קשות.

בית החולים הנתבע טען, כי מדובר בניתוח ברמת מורכבות גבוהה מתחום הנוירו-רדיולוגיה, אשר כרוך בסיכון רב, וכי הדבר הובא בפני המנותחת במסגרת ההסבר שניתן לה טרם ההליך.

עברת ניתוח בגב ונגרמו לך נזקים?

לאור מורכבתם הרבה של ניתוי גב ועמוד שדרה, ישנם לא מעט מקרים שבהם נגרם למנותח נזק ולעיתים אף נזק חמור ובלתי הפיך. אם אתה או מי מבני המשפחה נפגע כתוצאה מניתוח כאמור, מומלץ להקדים ולפנות להתייעצות עם עורך דין המתמחה בתחום.

עורך הדין בשיתוף עם מומחה רפואי (או כמה מומחים מתחומים רלוונטיים) יבדקו את השתלשלות הטיפול הרפואי שניתן לך, בכפוף לבחינה מדוקדקת של התיק הרפואי, במטרה להבין אם אכן קיימת עילה להגשת תביעת פיצויים בגין הנזקים שנגרמו.

משרדו של עורך הדין עופר סולר מטפל לאורך השנים במאות תביעות רשלנות רפואית, ובין השאר גם במקרים של נזקים חמורים שנגרמו למנותחים אחרי ניתוחים בגב. אנו מציעים גם לך לפנות אלינו ולקבל יעוץ משפטי אישי ודיסקרטי, ללא כל התחייבות וללא תשלום.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 072-334-0001

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (5) | דירוגים (1)

5 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור

מיקומך באתר: רשלנות רפואית ניתוחים ניתוח גב

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

16 באוגוסט 2020

עורכי הדין שלנו עונים ...

עורכת הדין ארבל קפלינסקי ועורך הדין עופר סולר עונים לשאלות נפוצות בנושא רשלנות רפואית!

קרא עוד

22 במאי 2022

תסמונת פוטוקי לופסקי א...

הכפלה באזור 17p11.2 על הזרוע הקצרה של כרומוזום 17 הנה התיאור המדעי המדוייק של תסמונת פוטוקי לופסק...

קרא עוד

22 במאי 2022

נולד/ה לך ילד/ה עם תסמ...

במקרה של לידת תינוק/ת הלוקה בתסמונת סמית מגניס או 17p11.2 microdeletion, מבלי שהרופא שליווה את מע...

קרא עוד

22 במאי 2022

כרומוזום 17: פגיעה במב...

חשוב לדעת כי ניתן לאבחן שינויים מהותיים במבנה של כרומוזום 17 באמצעות בדיקות גנטיות כבר בתחילת ההר...

קרא עוד

29 במאי 2022

כרומוזום 19: פגיעה במב...

חשוב לדעת כי ניתן לאבחן שינויים ופגיעות במבנה של כרומוזום 19 בזמן ההריון, באמצעות בדיקות גנטיות ז...

קרא עוד

30 במאי 2022

סולר קפלינסקי רשלנות ר...

עם למעלה מ-20 שנות ניסיון בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בישראל, עורך דין עופר סולר ועורכת הדין ארבל ...

קרא עוד

13 ביוני 2022

אבחון מוטציות גנטיות ש...

חלק ניכר מהתופעות שגורמות לפרכוסים ואפילפסיה בילדים נובע מרקע גנטי, בחלקו תורשתי ובחלקו כזה הנגרם...

קרא עוד

13 ביוני 2022

תסמונות גנטיות דה נובו...

ישנן עשרות תסמונות גנטיות טריות [דה נובו] שעלולות לגרום לאפילפסיה ולכן חשוב לאבחן אותן כבר בשלב ה...

קרא עוד

15 ביוני 2022

פגיעה במבנה של כרומוזו...

רופא הנשים אשר מלווה את ההריון חייב להסביר להורים כי ניתן לעבטור בדיקות גנטיות זמינות, שעשויות לא...

קרא עוד

19 ביוני 2022

פגיעה במבנה של כרומוזו...

חשוב לאבחן פגיעה אפשרית במבנה של כרומוזום 22 כבר במהלך ההריון וניתן לעשות את זה באמצעות בדיקות גנ...

קרא עוד

22 ביוני 2022

תסמונות דה נובו שעלולו...

נכון למועד כתיבת שורות אלו מוכרות מאות תסמונות גנטיות דה נובו שניתן לאבחן בעובר במהלך ההריון ועלו...

קרא עוד

פניה אישית ודיסקרטית

עורכי הדין שלנו לרשותך, בכל שאלה! פנה/י לקבלת ייעוץ משפטי אישי ותשובות בכל שאלה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36