סולר קפלינסקי רשלנות רפואית malpractice
שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

עורך הדין עופר סולר, ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

המשרד המוביל בישראל לייצוג נפגעי רשלנות רפואית, מציע ללוות אותך ואת בני המשפחה בהליך המשפטי ועד לקבלת פיצויים מלאים

פנו לקבלת חוות דעת מקצועית >>
עו"ד עופר סולר מומחה ברשלנות רפואית

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עו"ד עופר סולר, מציע ללוות אותך ואת בני המשפחה בהליך המשפטי ועד לקבלת פיצויים מלאים

לקבלת חוות דעת מקצועית >>

לפי מה מחושב הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית?

מחבר: 11/10/2011 13:17

תביעות רשלנות רפואית מוגשות על ידי מטופלים כנגד מטפליהם, העוסקים ברפואה (ובכלל זה גם העוסקים במקצעות תומכי הרפואה כגון טכנאי רנטגן, רוקח וכיוצא בזה) ו/או כנגד המוסד הרפואי בו טופלו, או שעל ידו ו/או בחסותו קיבלו טיפול רפואי רשלני.

הקביעה כי טיפול רפואי שניתן הינו רשלני משמעותה כי הטיפול שניתן לא עמד בסטנדרט המקצועי המצופה מהגורם המטפל, והביא לידי כך שגרם נזק למטופל.

לאחר השלב בו תבסס התביעה את טענותיה, בדבר קיום נזק, הוכחת גרימת הנזק על ידי הגורם המטפל והוכחת רשלנות במעשיי המטפל, בית המשפט יידרש לעסוק בסוגיית גובהם של פיצויים לנפגעי רשלנות רפואית.

בבואו לעשות כן, בוחן בית המשפט מספר קריטריונים הנקראים "ראשי נזק", ובכל אחד מהם פוסק באופן נפרד, כאשר כלל הסכומים מצטברים לכדי גובה הפיצוי הכללי הנפסק לטובת התובע הנפגע. הפיצוי, יקבע באופן יחסי להיקף הנזק.

חלוקה נוספת באבחנת הנזק לצורך תרגומו לסכום הפיצוי הינה חלוקה טכנית, בין נזקי עבר, שנגרמו ממועד אירוע הרשלנות הרפואית ועד יום פתיחת ההליך המשפטי, לבין נזקי עתיד, שיצטרך לשאת בהם הנפגע עקב הפגיעה למשך שנים בודדות קדימה במהלך החלמתו, או למשך כל חייו במקרה של נכות בלתי הפיכה.

פיצויים על נזקי רשלנות רפואית - נזק גוף

נזקי גוף מוערכים על ידי מומחים רפואיים, בסולם מדידה של אחוזי נכות, כפי שקבועים בתקנות הביטוח הלאומי. לכל סוג פגיעה גופנית מותאם אחוז נכות המתורגם בבית המשפט לסכום שייצג את גובה נזק הגוף.

מעבר להערכת המומחה, הרי שלצורך חישוב סכום הפיצוי, נלקחים בחשבון גם גילו של הנפגע (ככל שהוא צעיר יותר יצטרך לשאת בנזק הבלתי הפיך למשך שנים רבות יותר), בהתאם לכך מוערכת תוחלת חייו הצפויה של הנפגע (המוערכת בהתאם לנתונים סטטיסטיים ידועים).

פיצויים על נזקי רשלנות רפואית – הפסד השתכרות

הפסד השתכרות הוא נזק הנגזר מעצם קרות מקרה הרשלנות הרפואית וכן באופן ישיר מנזקי הגוף, מחד הפסד השתכרות בעבר, בעבור התקופה בה היה הנפגע מנוע רפואית מלעבוד, או נאלץ לצמצם את שעות עבודתו ועל כן הפסיד את שכרו ומאידך – הפסדי השתכרות עתידיים הצפויים לו.

בהיבט של הפסד השתכרות עתידי - נזקי הגוף ימנעו באופן חלקי או מלא מן הנפגע לשוב לעבודתו ולהשתכר באותה מידה בה השתכר טרם קרות המקרה. הפסד השתכרות לעבר יוכח על ידי הצגת תלושי שכר ואילו הפסד השתכרות עתידי מחושב על פי קריטריונים המצביעים על צפי ההשתכרות (כולל התקדמות מקצועית, העלאות צפויות, ותק וכדומה).

פיצויים על נזקי רשלנות רפואית - הוצאות רפואיות

הוצאות רפואיות, גם הן אלמנט המהווה סעיף בסכום הפיצוי. וגם באשר אליהן, מדובר בהוצאות שהוצאו מקרות האירוע ועד לתביעה, טיפולים רפואיים לטיפול בנזק שנגרם (בניתוח פלסטי למשל – ייתכן ניתוח נוסף לתיקון התוצאות) וכל הוצאה רפואית על מכשור רפואי ותרופות להן נזקק הנפגע.

נזקים אלו יוצגו בצירוף מסמכים המעידים על ההוצאות, וכמו כן כמובן חישוב של המשך הוצאות רפואיות שיוצאו על ידי הנפגע, באופן של הערכה, ולעיתים אם לא ניתן להעריך בשל מורכבות המקרה נקבע כי ההוצאות ישולמו על ידי הגורם הנמצא אחראי לרשלנות בעבור ההוצאות עם הוצאתן למשך השנים הרלוונטיות העתידיות.

נזקי רשלנות רפואית – הוצאות על דיור, נסיעות ועזרת הזולת

הוצאות נסיעה שהוציא הנפגע בשל המקרה, כלומר – על מנת להגיע לטיפולים הרפואיים להם הוא נזקק לאחר מקרה הרשלנות הרפואית הקשורים לנזק שנגרם.

הוצאות התאמת דיור יוכרו ויזכו בפיצוי גם הן, במקרים בהם נדרשת התאמת דיור, למשל עקב נכות קשה שהשאירה את הנפגע בכיסא גלגלים, מצב המצריך התאמתה של דירת מגוריו לכך.

הוצאות עזרה צד ג', בדומה להתאמת דיור, רלוונטיות בדרך כלל במקרים של נכויות קשות שנגרמו כתוצאה מאירוע הרשלנות הרפואית ומצריכות מהנפגע להסתייע במטפלים למשך כל השנים בהן יסבול מהפגיעה. במקרים של רשלנות רפואית בלידה למשל, שגרמה לתינוק שיתוק מוחין, הרי שיהיה צורך לסייע לו גם בפעולות הפשוטות ביותר (לדוגמא רחצה) למשך כל חייו.

בכל מקרה ועניין לא יאפשר בית המשפט מצב של כפל פיצוי. כלומר, הוצאות הממומנות ממילא על ידי ביטוח לאומי לדוגמא, לא יזכו את הנפגע גם בקבלת סכומים עבורם מן הנתבע.

נזק שאינו ממוני – כאב וסבל

ראש נזק נוסף בעדו נקבע פיצוי, הוא כאב וסבל. זהו האלמנט הבעייתי ביותר מבחינת קביעת גובה הפיצוי. אין דרך להוכיח מידה של כאב וסבל ועל כן בית המשפט 'יתמחר' על פי שיקול דעתו הבלעדי, כאשר ניתן להבחין בפסיקה כי ככל שגילו של הנפגע צעיר יותר ופגיעתו חמורה יותר, כך נוטה סכום הפיצוי הנפסק בעבור ראש נזק זה להיות גבוה יותר.

תביעות רשלנות רפואית הינן אחד מסוגי התביעות המורכבים ביותר. יש להיוועץ בעורך דין בטרם כל נקיטת מעשה (כגון פנייה ישירה לגורם שהתרשל) על מנת לשמור על האינטרסים המשפטיים שלכם.

לקבלת סיוע משפטי אישי ודיסקרטי ליחצו: פנייה לנפגעי רשלנות רפואית

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (5) | דירוגים (11)

5 stars - based on 11 reviews

קראו עוד

סגור

מיקומך באתר: רשלנות רפואית לפי מה מחושב הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית?

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

15 בינואר 2020

עורכי הדין שלנו עונים ...

עורכת הדין ארבל קפלינסקי ועורך הדין עופר סולר עונים לשאלות נפוצות בנושא רשלנות רפואית!

קרא עוד

16 ביוני 2020

סרטן המעי הגס: אבחון מ...

טעות של הרופא ואיחור באבחון סרטן המעי הגס עלולים להוביל להקטנת סיכויי ההחלמה של החולה ובמקרים מסו...

קרא עוד

17 ביוני 2020

חשיבותו של התיעוד הרפו...

התיעוד הרפואי חשוב במיוחד לצורך מעקב אחר מצב בריאותך וחשיבותו עולה בשיעור ניכר כאשר מבקשים להוכיח...

קרא עוד

17 ביוני 2020

אבחון אוטיזם במהלך ההר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על האפשרות לאבחן אוטיזם לפני ובמהלך ההריון ועל מקרים חמורים של רשלנות ב...

קרא עוד

17 ביוני 2020

בית החולים קפלן ברחובות

באתר malpractice העוסק בתחום הרשלנות הרפואית תוכלו למצוא מידע מלא אודות הגישה הטיפולית, השירותים ...

קרא עוד

21 ביוני 2020

מקרי רשלנות רפואית באב...

במשרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית מטופלות עשרות תביעות פיצויים שהוגשו בשל רשלנות רפואית באבחון וט...

קרא עוד

22 ביוני 2020

רשלנות רפואית באבחון ס...

למרות שמאד פשוט לאבחן סכרת הריון בבדיקות פשוטות, לאורך חודשי ההריון, עדיין ישנם מקרים שבהם הרופאי...

קרא עוד

23 ביוני 2020

מרכז רפואי רבין בפתח ת...

מידע כללי ועדכני אודות המרכז הרפואי רבין שבבעלות שירותי בריאות כללית, החזון, השירותים ודרכי התקשר...

קרא עוד

28 ביוני 2020

לדעת יותר על הרדמה לפנ...

כל מה שחשוב לדעת על הרדמה לפני טיפול רפואי או ניתוח: איך בוחרים את סוג ההרדמה הנדרש? מה הם הסיכונ...

קרא עוד

30 ביוני 2020

מידע וסיוע משפטי לנפגע...

עם למעלה מ-19 שנות ניסיון בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בישראל, עורך דין עופר סולר ועורכת הדין ארבל ...

קרא עוד

30 ביוני 2020

עברת ניתוח אף ונגרמו ל...

הכירו את הסיכונים והסיבוכים האפשריים בעת ניתוח אף, כאשר עורכי הדין שלנו מסבירים מתי המדובר על רשל...

קרא עוד

פניה אישית ודיסקרטית

עורכי הדין שלנו לרשותך, בכל שאלה! פנה/י לקבלת ייעוץ משפטי אישי ותשובות בכל שאלה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36