שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

פורום רשלנות רפואית


נושא
מחבר
תאריך ושעה

17/07/2017 09:45
אישה אימא ל-6 ילדים.

בניתוח הקיסרי האחרון התקינו לה התקן למניעת הריון ללא הסכמה וידיעה הגורם לכאבים וסבל.

במשך כמה שנים הרופאים בקופת חולים מכחישים ששמו לה אבל יש הוכחות ויש אסמכתה מרופא פרטי שאכן ההתקן נמצא וזה גרם לזיהום באזור ונדרש ניתוח מאוד גדול להוציא אך הקופת חולים לא מוכנה להוציא.

האם יש מקום לתביעץ רשלנות רפואית נגד הקופת חולים? מה צריך לעשות? צריך עורך דין?

אשמח לקבלת חוות דעת שלכם!
17/07/2017 11:46
שלום רב,

הכנסת התקן תוך רחמי ללא הסכמה מפורשת של המטופלת בעת ניתוח הינה פעולה אסורה ובוודאי שאינה מקובלת. אני סבור כי יש מקום אכן לברר את המקרה באופן מסודר כדי לבחון אם יש מקום לתביעה. מומלץ לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום שיוכל לסייע לכם לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולאחר מכן יוכל להפנות אתכם למומחה הרפואי המתאים לצורך עריכת חוות דעת.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
לידה
15/07/2017 13:10
ילדתי ב3/7 בבית חולים סורוקה , הרופא לחץ עליי בבטן כדי שהתינוקת תצא יותר מהר. עכשיו אני עם שבר בצלעות. מה ניתן לעשות? האם זו רשלנות רפואית?
RE: RE: לידה
16/07/2017 14:54
שלום רב,

כדי להעריך אם הנזק שנגרם לך בלידה הינו בשל התרשלות בטיפול יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים. יש גם לשקול בכל מקרה של נזק עקב טיפול רפואי בפרט נזק חולף האם היקף הפיצוי הצפוי יצדיק את עלויות התביעה. אמליץ על יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
13/07/2017 08:25
עורכי דין שלום,

בביקור שגרתי אצל רופאת הנשים, 6 שבועות אחרי לידה, ראתה הרופאה באולטרסאונד שארית שיליה בגודל 3 ס"מ מחוברת ברחם. היא שלחה אותי באופן דחוף למיון נשים ומשם נקבע לי תור לניתוח להוצאת השארית (היסטרוסקופיה), במהלך הניתוח נוצר חור ברחם (שזהו אחד הסיבוכים המצויינים בטופס עליו חתמתי לפני שנכנסתי לניתוח) ונאמר לי על ידי הרופא המנתח שהוא אמור להסגר מעצמו ואין לכך השלכות עתידיות והשאירו אותי להשגחה ללילה (לא מתוכנן).

בהמשך הלילה ההמוגלובין שלי לא הפסיק לרדת ואני סבלתי מכאבים, עשו לי אולטרסאונד והבינו שהחור לא נסגר מעצמו ושיש לי דימום פנימי והחליטו להכניס אותי לניתוח נוסף (לפרוסקופיה) על מנת לתפור את החור... הייתי מאושפזת 4 ימים ושבועיים נוספים הייתי בהחלמה בבית. כאשר איני יכולה לטפל בבתי הקטנה כאמור - בת 6 שבועות.

אז אני בעצם שואלת... האם יש כאן עילה לתביעה על רשלנות רפואית לפי הניסיון שלכם?

תודה רבה, וסליחה על הפוסט הארוך (באמת שזו הגירסה המקוצרת....)
16/07/2017 14:50
שלום רב,

כדי להעריך אם השתלשלות הטיפול בך והסיבוכים שארעו הם בשל רשלנות רפואית יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום הגינקולוגיה. הותרת שארית שלייה לאחר לידה אינה מלמדת בהכרח על רשלנות רפואית והדבר תלוי בכמות השליה שנותרה, ממצאי השליה בתום הלידה ועוד. אמליץ כי תפני באופן מסודר אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לך בקבלת התיעוד ובהפניה למומחה הרפואי המתאים.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
10/07/2017 17:06
שלום לכם

בחודש ספטמבר סיכמתי עם עורך דין על שכירת שירותיו בתביעה על רשלנות רפואית..לצערי עד עכשיו לא קרה שום דבר וההתנהלות של עורך הדין לא מקובלת בעיניי (לא עונה לטלפונים, לא עונה להודעות).

בפעם האחרונה שהוא ענה לי(לפני חודש) הוא אמר שהוא ממתין לקביעת תור לחוות דעת של רופא מטעמו. שולם לעו"ד סכום של 2200 ש"ח לפתיחת התיקים הרפואיים ותחילת עבודה.

2 שאלות:

1. האם הזמן שעבר מתחילת העבודה מקובל לאור ההתקדמות?

2. מה האפשרויות שלי בכל הנוגע לסכום ששולם במידה ואני רוצה להמשיך עם עורך דין אחר?

תודה לעונים.
10/07/2017 18:41
שלום,

קשה לי להעריך את העניין בלי נתונים נוספים. בחלק מהתיקים מדובר באיסוף של כמות גדולה של תיעוד ולעתים מורכב לקבל חוות דעת מומחה. ככל שיש חילוקי דעות בנוגע להתקדמות התיק לעתים פגישה פותרת את העניין ומאפשרת קבלת הסבר מספק לגבי התקדמות התיק.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
10/07/2017 17:04
שלום עורך דין סולר

האם ביטול ניתוח עיניים (בפעם השלישית), לאחר הכנה לניתוח שכוללת צום, מתן סטרואידים וטיפות להרחבת אישונים, עשויה לעלות כדי עילת תביעה בנזיקין? יש מצב שזה עולה כדי רשלנות רפואית? כמובן שמתווספים לזה הפסד יום עבודה של המטופל והמלווה.

תודה מראש
10/07/2017 18:37
שלום רב,

קשה להתייחס לביטול ניתוח כעילה לתביעת רשלנות רפואית אם כי בהחלט מובנים הנזק וההפסדים הכרוכים בכך. אם יתברר כי העילות לביטולים לא היו סבירות יתכן ויהיה מקום לתביעת נזיקין אולם יש לקחת בחשבון כי במקרים של ניתוחים לא דחופים אכן לעתים מקרים דחופים עלולים להביא לדחיית הניתוח. כדי להעריך את סיכויי התביעה במקרה זה וכדאיותה אמליץ להתייעץ עם עורך דין מנוסה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
04/07/2017 13:28
הסיפור הוא ככב.
אשתי לפני כמה שנים עשתה ניתוח מעקפים לקצר את הכיבה שלה ועקב כך ידוע שיכול להיות לגוף בעיה לספוג גלולות/כדורים באופן אוראלי.

לפני כשלוש שנים עוד כשאשתי היתה בת זוגי היא הלכה לרופאה גינקולוגית שלה לקבל מרשם לאמצעים למניעת הריון. והתייעצה עם הרופאה לגבי איזה אמצעי ייספג מכיוון שידוע שבעקבות הניתוח יש גלולות שלא נספגות.
הרופאה אמרה לה שהיא מודעת לניתוח ולבעייתיות שיכולה להיות עם הגלולות ואמרה שלא תהיה בעיה עם הגלולה הספציפית שהיא המליצה ושזה נספג כרגיל.

לאחר מכן לפמי כשנתיים וחצי. אני ובת זוגי היינו מאורסים כ6 חודשים לפני החתונה גילינו שארוסתי דאז בהריון למרות שהיא לקחה את הגלולות שלה באופן קבוע.

זה יצר לנו המון כאב ראש ולב מכיוון שלא היינו בהסכמה לגבי הפסקת ההריון או לא.
לאחר שכמעט התבטלה החתונה והזוגיות החלטנו לבסוף להפסיק את ההריון. משהו שעד היום הולך אתנו וכנראה גם לכל החיים.

בשלב מסויים הרופאה יצרה קשר עם דאז ארוסתי לאחר שנודע לה שהיא נכנסה להריון. והתנצלה אמרה שהיא עשתה טעות לגבי הגלולה ושהיא בעצם לא ידעה. היא אמרה לה שבנוסף אלינו זה קרה לעוד 3 קליינטיות שלה.

השאלה שלי היא ככה.
האם אנו יכולים לתבוע?
האם במקרה הזה זה ישתלם?
יש סיכוי שהיינו מפסידים תביעה שכזאת?

06/07/2017 15:23
שלום רב,

על פניו נראה כי המקרה בהחלט מצדיק בירור מקיף. כדי להעריך אם התגלתה התרשלות במקרה זה יהיה צורך ראשית לקבל את מלוא התיעוד לגבי הניתוח שבוצע וכן את התיעוד לגבי הטיפול בקופ"ח. לאחר קבלת התיעוד יהיה צורך לבצע יעוץ עם מומחה רפואי מתאים להערכת נושא ההתרשלות.

אני סבור כי כדאי שתפנו בשלב ראשון אל עורך דין בעל נסיון בתחום שיוכל לסייע לכם בקבלת הערכה של המקרה כאמור בעזרת קבלת התיעוד והערכת מומחה. תביעת רשלנות רפואית מוגשת לאחר עבודת רקע רבה והערכת סיכוייה בעזרת מומחה רפואי ואז ניתן להעריך את סיכוייה וכדאיותה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
06/07/2017 09:11
שלום עורך דין נכבד

יש לנו ילד בן 3 וחצי. מתברר בבדיקות שאנחנו עושים עכשיו בקופת חולים ובבית חולים הלל יפה שיש לילד בעיות התפתחות וגדילה. רופא פרטי שבדק אותו אמר שזה יכול להיות קשור לכל מיני סיבוכים בלידה (הכל כתוב בתיק הרפואי של הילד מזמן הלידה). חבר אמר לי להתייעץ עם עורך דין ולבדוק את הנושא של רשלנות רפואית ואשמח לשמוע את דעתך.

תודה - אורי
06/07/2017 15:19
שלום רב,

אכן בחלק מהמקרים מתגלות בעיות התפתחות בגיל מאוחר יחסית ורק אז מתברר כי הייתה התרשלות בלידה שגרמה לנזק. אני סבור כי נוכח חומרת המקרה כדאי שתפנו בהקדם אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לכם בקבלת מלוא התיקים הרפואיים ובהתייעצות עם המומחה הרפואי המתאים - בשלב ראשון גניקולוג.

משרדנו טיפל ומטפל בתיקים רבים בנושא של רשלנות רפואית בהריון ולידה ואתה מוזמן ליצור עמנו קשר לקבלת יעוץ והסבר.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
072-3340001
04/07/2017 12:21
במשך חודש חשתי כאבים נוראיים ברגלי,הלכתי מס'פעמים לבית החולים רמב"ם בחיפה ושחררו אותי בטענה שאין לי כלום.כשהתפנתי לבסוף לבית חולים אחר התברר שיש לי שבר וזיהום קשה. עברתי כחמידה ניתוחים ואני זקוקה לשיקום ואשפוז ארוך.. האם זאת עילה לתביעה?
06/07/2017 15:16
שלום רב,

כדי להעריך אם התגלתה התרשלות באבחון השבר וחשוב לא פחות מכך האם בשל התרשלות זו נגרם הנזק יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים. קשה ולמעשה בלתי אפשרי על בסיס תיאור המקרה להעריך אם יש התרשלות במקרה זה.
מציע כי תפנה אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע בקבלת מלוא התיעוד ובהפניה למומחה הרפואי המתאים.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
28/06/2017 09:41
שלום עו"ד נכבד

הבן שלי בן 3 וחצי. בזמן הלידה שלו, היו כמה סיבוכים משמעותיים. היתה לידה מאד ארוכה, כשהמיילדת לא הצליחה ליילד אותי הגיע רופא ואחרי יותר משעה וחצי הילד יצא והיה במצב לא טוב. הוא התאושש אחרי כמה ימים ושיחררו אותי מבית החולים. אף אחד לא אמר כלום, אבל כנראה שיש לילד בעיה פיזית בצד ימין של הגוף. עכשיו התחלנו בדיקות רפואיות בנושא. והחשד של הרופא הראשון שבדק אותנו היה לגבי הלידה שלו. רציתי לשאול מה אפשר לעשות בשביל לבדוק אם המצב שלו היום נובע מפגיעה בלידה והאם יש לנו עילה לתביעת רשלנות רפואית למרות שעברו יותר מ-3 שנים.
28/06/2017 13:39
שלום רב,

ראשית לעניין הזמן שחלף אם יתברר כי אכן הייתה התרשלות בלידה אשר גרמה לנזק אין כל מניעה להגיש תביעה גם בחלוף 3 או 4 שנים לאחר הלידה. למעשה מרבית התביעות בנושא לידות מוגשות בחלוף מספר שנים מהלידה שכן רק אז לרוב מתגבש הנזק או מתגלה.

על פניו מהתיאור שנתת אני סבור כי המקרה בהחלט מצדיק בירור רציני ובדיקה. אמליץ שתפנו אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע בקבלת מלוא התיעוד הרפואי ובהתייעצות עם מומחה רפואי מתאים.
משרדנו טיפל ומטפל בתביעות רבות בנושא של הריון ולידה ואת מוזמנת ליצור עמנו קשר טלפוני ליעוץ ראשוני ללא עלות או התחייבות בטלפון 072-3340001.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
25/06/2017 22:04
סבתי נפטרה שלשום בביה"ח לאחר אשפוז ממושך בעקבות ניתוח שבמהלכו עברה פעולות פולשניות רבות, וכאשר שאלת הנתיחה עמדה על הפרק התקשר הרופא המטפל העיקרי (שגם חתום על תעודת הפטירה) לאבי והפעיל עליו לחץ כבד להימנע מנתיחה שלאחר המוות תוך שימוש בביטויים כמו "זה לא יביא תועלת לאף אחד" ו-"באמת אין בזה שום היגיון". למרבה הצער הלחץ הצליח ואבי נמנע מביצוע הנתיחה (אם כי הגופה עדיין לא נקברה).

האם אני צודק באבחנתי שמבחינה מקצועית ואתית מצופה מרופא מטפל דווקא להפעיל לחץ על בני משפחה כדי כן לבצע נתיחה שלאחר המוות משלל סיבות טובות וידועות (קידום הידע הרפואי ובריאות הציבור, שיפור איכות הטיפול במוסד, בקרה עצמית על תקלות ואף גילוי מחלות תורשתיות שעשויות לפגוע בבני משפחה נוספים) ולעומת זאת רופא שמפעיל לחץ כבד כדי להימנע מנתיחה הוא לכאורה מתנהל בצורה לא מקצועית ולא אתית וכאשר מדובר ברופא המטפל העיקרי אז גם מעלה חשד שהוא מאוד מעוניין להסתיר משהו?

האם התנהלות שכזאת בפני עצמה די בה כדי להעביר את נטל ההוכחה לכך שלא בוצעה רשלנות רפואית אל הנתבעים?
האם לדעתך התנהלות זו מצדיקה תלונה לביה"ד של ההסתדרות הרפואית ולנציב התלונות במשרד הבריאות נגד הרופא הנ"ל בגין התנהלות לא מקצועית ולא אתית?

האם לפי תקנות בריאות העם (הודעה על פטירה) לא חל כאן הסעיף "אירעה פטירה כאמור בתקנה 2(א)(4) יסביר מנהל המחלקה, או מי שהוא הסמיכו לכך, לאחד מבני משפחת הנפטר כי במקרה האמור נחוץ לבצע בגוויה נתיחה."? האם מעצם העובדה שעל אף הלחץ שלו נגד נתיחה הרופא הודיע לאבי שאם הוא יגיע למחלקה ויחתום על הסכמה אז הנתיחה תבוצע אין בעצם הודאה בכך שיש נחיצות רפואית בביצוע הנתיחה, לאור העובדה שהחוק בישראל לא מתיר לבצע נתיחה שאינה מוצדקת רפואית גם אם המשפחה מבקשת זאת?
28/06/2017 13:13
שלום רב,

העלת מספר שאלות בפנייתך ואנסה להשיב במיטב יכולתי בהתחשב בכך שהפרטים שיש בידי על המקרה אינם רבים. על פניו אני סבור כי לחץ שמפעיל רופא על משפחה שלא לבצע נתיחה לאחר המוות אכן מעורר סימני שאלה באשר למניעים מאחורי לחץ כזה. איני סבור כי די בכך כדי להעביר את הנטל להוכחת התרשלות אל בית החולים או המוסד המטפל. אדן בחוק מנויים כםי שציינת מספר מקרים בהם על הרופא המוסך להסביר למשפחה כי נחוצה דווקא נתיחה ואחד המקרים הוא פטיר לאחר ניתוח כאשר המטופל לא התאושש ממנו. אם אכן ביקשו מאביך להגיע על מנת לחתום על אישור נתיחה (בזמן שהחוק דווקא דורש חתימה על סירוב במקרים הדורשים נתיחה) הרי שהדבר אינו תקין. כל האמור לעיל כמובן הינו בכפוף לנסיבות המקרה אותן יש לקבל בפירוט ואף לעיין במסמכים.

מאיל לכם שלא תדעו עוד צער

האמור לעיל אינו בגדר יעוץ משפטי ולא בא להחליף יעוץ משפטי מסודר.
24/06/2017 23:41
שלום, אני ילדתי ב ינואר ..קבלתי אפידוראל כשהייתי כבר עם 6 פתיחות. מאז הלידה יש לי כאבים חזקים במקום הזריקה ו לפעמים לא מצליחה לעמוד או להתכופף הכאבים לא נורמלים. יש לציין שזו לידה שלישית ולא היה לי כך בשתיים הקודמים. זה. הגיוני???
28/06/2017 13:04
שלום רב,

כדי להעריך אם הנזק שנגרם הינו אכן תוצאה של התרשלות בטיפול יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים, קשה מאד להעריך לפני כן אם מדובר בסיבוך רפואי מוכר או בהתרשלות. ממליץ לך בשלב ראשון לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית לבחינת המקרה שיוכל לסייע לך לקבל את מלוא התיעוד.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
07/06/2017 13:36
שלום אני לפני מספר שנים עברתי ניתוח בכליות הייתה חסימה של כלי דם בכליות ועשיתי את הניתוח הם אמרו שהם העבירו את אותו כלי דם ולבסוף אחרי שבועיים אשפוז הבנו שהניתוח כשל משום שלאחר כול הניתוח הם אפילו לא טרחו לבדוק עם החסימה באמת נפתחה ומכך אני מעוניין לדעת אם מותר לי/להורים שלי לתבוע על רשלנות רפואית.
20/06/2017 18:58
שלום,

אין לי לצערי דרך להעריך אם אכן התגלתה התרשלות בטיפול על בסיס התיאור שנתת. כדי לבחון אם כשלון הניתוח נובע מהתרשלות במעקב או בביצוע הניתוח. כדי לבחון את המקרה יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
13/01/2017 01:14
שלום,
הופנתי ליעוץ גנטי בשל חשד מוגבר לתסמונת דאון.
את סיכום היעוץ שלחו לי בדואר רגיל ובנוסף המעטפה לא היתה סגורה. לא הורידו את הסרט שיש להסיר בכדי לסגור אותה.

כמובן שכל אחד שקיבל את המעטפה לידיו יכל לראות מה כתוב בסיכום המכיל את שלל פרטים אישיים על מצבי הנוכחי ועל העבר הרפואי שלי.

אני הסתרתי את ההריון מכלל המשפחה, החברים וכו' עד שאעבור סדרת בדיקות ואקבל את התשובות ...
כי לא רציתי להתמודד עם ההסברים והשאלות של הסובבים במידה ואצטרך להוריד את ההריון בשבל מתקדם.

האם יש אפשרות לתבוע את המוסד הרפואי ששלח את המכתב עם מעטפה פתוחה?
20/06/2017 16:02
שלום רב,

אני סבור כי תביעה כזו עלולה להיות לא פשוטה להוכחה עובדתית - אני מניח כי תעלה טענה כי יתכן שהמעטפה נפתחה בדרך אן טיעון דומה. כדי להעריך את המקרה בצורה טובה יש צורך ביותר פרטים עם זאת.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
20/06/2017 17:39
המעטפה הגיעה עם הפס של המדבקה עליה
כלומר לא הדביקו וסגרו אותה כלל והיא ברשותי
20/06/2017 18:33
שלום,

אם כך יש להניח כי אכן המוסד הרפואי ששלח את התוצאות לא סגר את המעטפה כנדרש בפרט כאשר מדובר בתיעוד רפואי עליו חלה חוסת סוגיות מוגברת. כדי להעריך אם יש מקום לתביעה יהיה צורך לבחון מי נחשף למידע ומה הנזק שנגרם.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
04/06/2017 22:15
שלום, חייבת את עזרתכם!
לאחר התקשרות עם עו"ד בעקבות חשד לרשלנות רפואית שהביא בסופו של דבר למות אימי, נדרשתי לשלם כ- 20,000 שקלים לקבלת חוו"ד של אונקולוג מומחה. (כמובן באמצעות עורך הדין).

כעבור שנה פניתי לעורך הדין והוא טוען כי "אין קייס"!!! אחרי ששילמתי לו את מיטב כספי. עוד הוא טוען כי אנחנו, אני ומשפחתי, פישלנו שלא יידענו אותו ואת המומחה, שלא היה לנו כל קשר אתו, בפרט חשוב שעלה מקריאת החומר שהגשנו לו, שמצביע על כך שאמי סירבה בזמנו על ביצוע בדיקת ביופסיה.

ראשית, כל החומר נמצא אצלו לפני שהעביר לחוו"ד, מה שמצביע על כך שהוא לא טרח לקורא לפני שהעביר את כספנו. שנית, לא מדובר בפרט מטלטל, שכן זוהי זכות החולה להחליט בהתאם לנאמר לו על ידי רופאיו.

חשוב לי לציין כי החומר היה אצלו דיי זמן במטרה לקבוע האם יש קייס בכלל, לאחר שטען כי קרא ואף קיבל "אור ירוק" מהמומחה, קבע כי יש קייס מוצק ובסיס רחב לתביעה שבאופן וודאי נזכה בה. נתנו את אישורנו להעברת הכסף ומאז לא שמענו ממנו.

ניסיונות מרובים לדבר אתו לא צלחו, מבחינתו אותה פעם יחידה שטרח לענות לנו ולומר לנו שפישלנו וכבר נכתבה חוות הדעת, היא התשובה הראויה למי שנתן בידו סכום לא סביר לכל הדעות.

שאלתי לכם: האם התנהגותו והתנהלותו הבריונית של עורך הדין לגיטימיות? ואם לאו, כיצד אני פועלת לשם השגת כספי בחזרה והעברת התיק לידיו של עורך דין מומחה אמיתי - אחר לפי ראות עיניי.
20/06/2017 18:30
שלום רב,

קשה לי להתייחס למקרה שאת מתארת מבלי להכיר את כל פרטי המקרה. אוכל רק לומר שלרוב לא משלמים עבור חוות דעת מלאה אלא רק עבור התייעצות והערכת המקרה בטרם נאסף מלוא התיעדו הרפואי ולכן אני מתקשה להבין כיצד קרה ששילמתם עבור חוות דעת מלאה ורק אז התגלה הפרט הרפואי של סירוב לביופסיה. איני יכול גם להעריך כמובן אם מדובר בעניין אשר אינו מאפשר תביעה. בנסיבות אלו לצערי גם לא אוכל להמליץ כיצד להתנהל אל מול עורך הדין.

בברכה,
עורך דן עופר סולר
23/05/2017 18:16
עברת ניתוח להקטנת חזה שכשל. 2 דקות לפני הניתוח שאל הרופא אם חתמתי על הסכמה לניתוח ולא ידעתי להגיד על מה החתימו ועל מה לא החתימו לאחר חיפוש בתיק הרפואי אמר שלא והחתים אותי על טופס זה בלי שקראתי ובלי שידעתי על מה החתים או הסביר דבר בעניין ומיד אחרי החתימה מיהר ללכת להתכונן ואחריו לקח אותי האחר שהמתין בחוץ לחדר ניתוח. אחרי הניתוח סבלתי הזיהום שהלך והחמיר ונמשך כ-4 חודשים. בנוסף, התברר כי כמעט ולא בוצעה הקטנת חזה וגם הרמת חזה לא נעשתה בנוסף הרס לי את העטרה והפטמה בשד אחד וגם החתך סביב העטרה בשד שני מצולק והמראה שלה לא נעים בשד שני מעוות.
בנוסף אני סובלת מאבדן תחושה סביב העטרה בשד אחד ומתחושת ספוגיות מתחת לשד כמו לאחר הרדמת של הלסת לצורך טיפול שיניים. קיבלתי מעו"ד הערכה לתביעה ומבקשת ממך לקבל לדוא"ל את הערכה לתביעה בה מעורבים ראשי נזק הבאים:
הסכמה מדעת
כאב וסבל - זיהום , צלקות, דימום, הפרשה מוגלתית
מראה דוחה ומעוות ,
סיבוכים בעקבות הרדמה - ירידה בתחושה בשדיים ואבדן תחושה מתחת לשד ועוד
מטרת הניתוח לא הושגה כי השדיים נותרו גדולות והרמת השדיים לא הושגה מכאן, שלא הושג דבר מהניתוח שארך למעלה מ-3 שעות תחת הרדמה כללית שכמעט עלה בחיים כי לטענת הרופא היה סיבוך עם בעיית לחץ דם גבוה ממנו אני סובלת. אודה אם באפשרותך לתת הערכה לצורך השוואה עם סכום הערכה שקיבלתי מעו"ד לקבלת החלטה בהתאם
20/06/2017 18:26
שלום רב,

אין לי לצערי שום דרך רצינית להעריך את היקף הפיצויים הצפויים ואף את סיכויי התביעה על בסיס נתונים כה חלקיים. כדי לבצע הערכה כלשהי של המקרה יש צורך לעיין בתיעוד, להתייעץ עם מומחה רפואי בתחום הכירורגיה הפלסטית שיעריך את היקף הנזק והיקף ההתרשלות והקשר ביניהם ורק אז ניתן יהיה לתת הערכה כלשהי.

בברכה,
עורך דין עופר סולר

16/05/2017 10:28
בחודש ספטמבר סיכמתי עם עורך דין על שכירת שירותיו בתביעה על רשלנות רפואית..לצערי עד עכשיו לא קרה שום דבר וההתנהלות של עורך הדין לא מקובלת בעיניי (לא עונה לטלפונים, לא עונה להודעות)..בפעם האחרונה שהוא ענה לי(לפני חודש) הוא אמר שהוא ממתין לקביעת תור לחוות דעת של רופא מטעמו.

שולם לעו"ד סכום של 2200 ש"ח לפתיחת התיקים הרפואיים ותחילת עבודה..

2 שאלות:

1. האם הזמן שעבר מתחילת העבודה מקובל לאור ההתקדמות?

2. מה האפשרויות שלי בכל הנוגע לסכום ששולם במידה ואני רוצה להמשיך עם עורך דין אחר?

תודה
20/06/2017 18:19
שלום רב,

קשה לי להתייחס לאופן העבודה של עורך דין בתיק אשר אין לי פרטים מלאים לגביו. יש לקחת בחשבון כי בתביעות רשלנות רפואית יש בדרך כלל להזמין את התיעוד הרפואי המלא בטרם התחלת הטיפול המשפטי ופעולה זו יכולה לקחת פרק זמן לא קצר.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
מסע תלאות-
01/05/2017 22:53
לפני כ-5- שנים התחלתי בתוכנית שיקומית של לסת תחתונה ועליונה במקביל- נשלחתי לצילומי סטאטוס וסיטי , לפי חוות דעת רופאים נאמר לי שאהיה חייב בהרמת סינוס והשתלת עצם, הכרתי רופא שיניים שאמר לי שלא חייב לבצע הרמת סינוס ויש דרכים בלי לבצע את הפרוצדורה הזו שמחתי לשמוע והתחלתי בטיפול, שנה הראשונה עקירות ושתלים ,וכבר בשנה שניה התחדשתי בגשרי שיניים, עוד בזמן שאני מבין ומכיר את השיניים החדשות , התחילו להתנתק שתלים כל פעם ממקום אחר ונעשה שימוש וניסיונות נוספים להשתלט על הכשלים בכל פעם מארבעת הצדדים בפה,,לאחר ניסיונות לתקן ולסדר את המצב עלו בכישלון נחרץ, כיום מתוסכל ולא יודע מה צריך לעשות ע,מ לתבוע את הרופא שלקח את איכות חיי ואת כספי .
אבקש לקבל חוות דעת. תודה......
20/06/2017 18:17
שלום רב,

כדי לבחון את המקרה בצורה מסודרת ורצינית ולהבין אם אכן כשלון טיפול השיניים מקורו בהתרשלות יהיה צורך ראשית לקבל את מלוא התיעוד הרפואי כולל צילומים והדמיות. לאחר קבלת התיעוד ניתן יהיה לערוך התייעצות עם רופא שיניים אשר יוכל להעריך מה אירע, האם אכן הייתה התרשלות והאם הנזק מקורו בהתרשלות זו.

הצעד הראשון הינו פגישת יעוץ עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לך בהערכת המקרה ואיסוף התיעוד.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
27/04/2017 12:28
התייעצות האם זה נחשב רשלנות רפואית

ילדתי יום רביעי בבוקר
יום חמישי דיווחתי לאחיות ולרופא ילדים שהילדה לא נראית לי ונאנחת נורא ופולטת מהאף.

יום שישי ירדה 10 אחוז ממשקלה ועדיין לא אכלה טוב
שיחררו אותה לקראת 4 בצהריים

למחרת יום שבת המצב שלה החמיר והגענו למיון איתה בערב
הילדה הגיע באותו ערב לטיפול נמרץ בגלל חשד לחור בריאה.. לבסוף יש לה כנראה דלקת ריאות ווירוסים שצמחו בבדיקות.

השאלה עם זה רשלנות רפואית? הילדה סבלה ועוד סובלת אנחנו עוד מאושפזים.

הרופא היום ששאלתי איך זה יכול להיות התפתח ככה מהר אז אמר לי בוודאות שכנראה התחיל להתפתח בתינוקייה עוד והחמיר יום שבת כי ב 12 שעות שהייתה בבית אין מצב לפתח ככה...

אשמח לתשובה מאנשי מקצוע
20/06/2017 17:37
שלום רב,

אין לי לצערי כל דרך על בסיס המידע שמסרת וללא עיון בתיעוד הרפואי והתייעצות עם רופא ילדים להעריך אם אכן התגלתה התרשלות במקרה זה. מעבר לכך כדי לשקול אם יש מקום לתביעה יש לבחון אף אם נותר נזק קבוע בעקבות ההתרשלות שכן בחלק מהמקרים נזק חולף אינו מצדיק כלכלית תביעה בהתחשב בעלויות.

מציע כי תפנו אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואי לבחינת המקרה באופן מסודר.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
24/04/2017 17:22
אשמח לדעת בנוגע לעניין תנאי מקפח -
ע"פ סעיף 4(4) מחוק החוזים האחידים "תנאי המקנה לספק זכות לקבוע או לשנות, על דעתו בלבד, ולאחר כריתת החוזה, מחיר או חיובים מהותיים אחרים המוטלים על הלקוח, זולת אם השינוי נובע מגורמים שאינם בשליטת הספק"
ברצוני לדעת - עברתי ניתוח בלסת ובית החולים מחייב אותי על שתלים שהותקנו במהלך הניתוח בטענה שלא היה ניתן לחשב את מס' השתלים לפני (נאמר לי זאת רק אחרי הניתוח ) . האם הסעיף הנ"ל עדיין תקף כתנאי מקפח בחוזה האחיד (בחוזה כתוב "הנני מתחייבת לשלם את כל הסכומים שיגיעו לכם שאינם כלולים בהתחייבות לתשלום המצורפת .... " ) אך לא כתוב דבר לגביי הסכום ..
20/06/2017 17:34
שלום,

מדובר בעניין משפטי מורכב אשר מושפע גם בין היתר מעובדות שלא פורטו בשאלתך לכן לצערי לא אוכל להשיב במסגרת מצומצמת זו על שאלה כזו. הנושא של מיספר השתלים אכן לרוב אינו ידוע מראש.

מציע לערוך יעוץ מסודר עם כל פרטי המקרה עם עורך דין מנוסה בתחום.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
16/04/2017 12:51
היי,
מתי בוחרים בגישור ומתי בתביעה?
ענייני נזקין, בעקבות רשלנות,

מדובר בנזק קיים (גופני / כלכלי/ וכו') נקודתי של כרגע,
ויתכן ובעתיד אבחר לעבור ניתוח לתיקון הנזק (עלות ניתוח כזה נעה בין 14 ל20 אלף ש"ח).

באופן כללי, אני לא מעוניינת שיווצר מצב בו הנטל נופל עליי... אני מאמינה שכל אחד אחר במקומי היה תובע, אבל אחרי 5 שבועות מהפציעה אני מבינה את גודל הנזק והחלטתי עם עצמי שאקבל פיצוי מלא,
גם על הפגיעה הנקודתית וכמובן שגם אם בעתיד אגש לניתוח ככ יקר.

האם בגישור יהיה ניתן לחתום על סעיפים שבמידה ויגרם נזק ארוך טווח, אני מכוסה?

אשמח לתשובה של עורך דין מומחה
20/06/2017 17:31
שלום רב,

השאלה כללית למדי ולא מסרת פרטים במה מדובר וקשה לי להכין להשיב לגופו של מקרה. לרוב גישור מתבצע לאחר הגשת תביעה מתוך נסיון לסיים את התביעה ללא שמיעת ראיות.
לרוב בגישור מגיעים להבנה לגבי סכום סופי בו התובע מפותה ואשר כנגדו התביעה במלואה מסולקת גם בענין הוצאות עתידיות ונדיר מאד שהנתבע יסכים גם לשלם פיצויים וגם להותיר אפשרות לתביעה בגין נזק עתידי. אמליץ לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת אפשרויות הפעולה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
16/04/2017 12:48
חברה שלי נתפרה לא נכון אחרי הלידה, מה שהוביל לכאבים נוראיים של חצי שנה (בקושי יכלה ללכת). אחרי תלונות חוזרות שחררו לה את אחד התפרים וכרגע היא מצליחה לתפקד כרגיל. הכל מתועד בתיק הרפואי שלה, ואציין שהיא לא עבדה במהלך חצי השנה הזו כך שאין הוכחה שהתפקוד שלה בעבודה נפגע מזה.

לדעתכם יש אפשרות לתבוע על רשלנות רפואית במצב כזה?

תודה רבה וחג שמח!
20/06/2017 17:23
שלום רב,

כדי להעריך אם הנזק לאחר התפירה בתום הלידה נגרם בשל התרשלות יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם רופא גניקולוג. קודם לכל כדאי יהיה לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע בקבלת התיקים הרפואים ובבחירת המומחה הרפואי המתאים להתייעצות.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
16/04/2017 12:43
קבעתי ניתוח אף דרך פרופורציה תוך כדי לחץ היועצות, בעת חתימת ההסכם לא נאמרה לי מילה על חיוב בדמי ביטול ניתוח. לאחר כשבוע וחצי החלטתי שאני לא מעוניינת לעבור דרכם את הניתוח ונאמר לי שאצטרך לשלם דמי ביטול בשיווי של 3500 שקל,למרות שעלות הניתוח כולו עולה 6300(לאחר סיבסוד ע"י כללית פלטינום). לניתוח נותרו יותר מ8 ימים, ובנוסף הודעתי על ביטול הניתוח לפני תום 14 ימי חוק הגנת הצרכן(נאמר לי שזה לא תקף על ניתוחים), בגלל שהם סגרו לי חדר ניתוח וצריך לשלם עליו עכשיו. האם לפי חוק אהיה חייבת לשלם, או שיש לי דרך לקבל זיכוי מלא?
תודה רבה
20/06/2017 17:20
שלום רב,

מדובר בעניין אשר הינו בתחום דיני חוזים / דיני צרכנות ואינו קשור לתחום של רשלנות רפואית. מציע שתפני אל עורך דין אשר זהו תחום עיסוקו.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
12/06/2017 21:21
הלכתי לטיפול אצל רופא עור בעקבות שלוש יבלות בכפות ידי. הוא צרב אותן פעמיים צריבה ארוכה ומכאיבה. אזור הצריבה התנפח באופן חסר פרופורציה. בשתי יבלות הטיפול לא עזר כלל. היבלת השלישית "הוסרה" אך נוצרה צלקת מכוערת במקום בה הייתה ובהמשך התפתחה מין רקמה יבלתית סביב הצלקת. האם יש מקום להגיש תביעה על רשלנות רפואית בגין מצב זה? או תביעה לקבלת טיפולים פרטיים מתקדמים יותר כמו לייזר? תודה על עזרתך.
20/06/2017 17:19
שלום רב,

כדי להעריך אם הכשלון בטיפול ביבלו מקורו בהתרשלות בטיפול יש צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם רופא עור מנוסה. לא כל כשלון של טיפול ואפילו לא כל טיפול רפואי שגרם לנזק מלמד בהכרח על התרשלות בטיפול. אמליץ בשלב ראשון לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע בבחינת המקרה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
27/03/2017 09:12
שלום. אחות בית חולים הגיעה למקום עבודתי ונתקלתי בה במקרה. היא אמרה לקולגה שלי שאני עושה אצלם טיפולים. לא אמרה איזה וממה אני סובל. אך לאחר מכן הגיעה הקולגה וסיפרה לי שהאחות אמרה לה.
זה בייש והביך אותי מאוד.
אני גם כועס מאוד שהיא פרסמה את זה.
האם היא אהפרה את זכותי לסודיות?
האם זו רשלנות רפואית?
האם יש לי מה לעשות עם זה?
תודה
20/06/2017 17:06
שלום רב,

חובת הסודיות הרפואית חלה גם על עצם מתן טיפולים. יחד עם זאת כדי לשקול אם יש מקום לתביעת רשלנות רפואית או תביעה בגין הפרת חסיון יש לשקול גם את היקף הנזק בר ההוכחה בעקבות המקרה. כדי להעריך את המקרה אני ממליץ לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין והרשלנות הרפואית.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
13/03/2017 20:08
מה ניתן לעשות במידה ורופא שיניים מסרב להביא למטופלת (או לקולגה שהוא המטפל החדש) תיעוד רפואי של טיפולי עבר וצילומים קודמים, הנחוצים לצורך המשך טיפול וניתוחים שהמטופלת צריכה לעבור.
לאחר דחיות חוזרות במשך מס' חודשים, כעת הרופא טוען שאיבד את התיק שלה.

יש מה לעשות? או שאם הוא טוען שאיבד זה מגן עליו? יצויין כי ברור מדוע הרופא לא מעוניין לתת את תיעוד העבר, למרות שלמטופלת אין כח להתעסק בלקחת עורך דין ולתבוע אותו ולא לשם כך היא מבקשת את התיק.
20/06/2017 17:02
שלום רב,

בהתאם לחוק זכויות החולה למטופל יז שכות לקבל העתק מהתיק הרפואי שלו. אם התיק אבד לגרסת הרופא ויש טענה על התרשלות בטיפול הרי שהנטל להוכיח כי לא הייתה התרשלות עובר לרופא מה שמקל על הוכחת התביעה.

ממליץ לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין בעניין זה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
05/03/2017 14:22
אשמח לקבל תשובה מהצוות פה... מקווה שיש פה גם עו"ד רפואי.
דוד שלי היה בבדיקות בביה"ח באוגוסט, לקחו לו בדיקות רגילות מתוך מעקב קולונוסקופיה וקבעו לו תור למרץ.

בפברואר הגיע למיון בבי"ח אחר עקב בעיות לב.

הוא הועבר לביה"ח הקודם לניתוח לב פתוח ובמהלך הבדיקות פתחו תיקים קודמים שלו והתגלה שבאוגוסט גילו גידול בבטן וחיכו לתור במרץ כדי להודיע לו על כך! האם זה הגיוני? האם זה חוקי?

בנוסף אשמח לשמוע כל עצה.

תודה רבה
20/06/2017 16:53
שלום רב,

אם אכן התגלה גידול בבדיקות כמובן שלא יעלה על הדעת להמתין פרק זמן ארוך לתור כדי לעדכן את המטופל. ככל שמקבה כזה אכן אירע יהיה צורך לבחון מה פרק הזמן שחלף באיחור בהודעה והאם מדובר בפרק זמן בו מהלך המחלה יכול להתדרדר בצורה משמעותית כדי לשקול אם יש מקום לתביעה. ממליץ בכל מקרה להתייעץ בפגישה מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום להערכת המקרה.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר


 1   2    3    4    5    >>  

:עבור אל עמוד

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

13 ביולי 2017

רשלנות רפואית בחדר מיון - מ...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית בטיפול בחדר מיון בבית חולים...

קרא עוד...

09 ביולי 2017

מידע בנושא רשלנות רפואית - ...

רשלנות רפואית? נפגעת בטיפול רפואי? כנס/י לאתר Malpractice לקבלת סיוע אישי!

קרא עוד...

10 בנובמבר 2016

אתי לפי דעתי - שערוריה בחבר...

האם אנחנו באמת יודעים מדוע הרופא מחליט לתת לנו מרשם לתרופה אחת ולא לתרופה אחרת?

קרא עוד...

07 באוקטובר 2015

עברת ניתוח הצמדת אוזניים ונ...

עורך הדין עופר סולר מסביר על האפשרות לסיבוכים ומקרי רשלנות רפואית בניתוח הצמדת אוזניים...

קרא עוד...

23 ביוני 2015

טעויות באבחון של פגמים בקור...

עורך דין עופר סולר מסביר על טעויות של רופאים באבחון פגם בהתפתחות הקורפוס קלוסום במהלך מעקב ההריון...

קרא עוד...

17 ביוני 2015

העברת נטל הראיה בתביעות רשל...

באילו מקרים יועבר נטל הראיה מהתובעים לנתבעים בתביעות רשלנות רפואית ומה משמעות הדבר?

קרא עוד...

20 במאי 2015

עברת ניתוח פלסטי למתיחת צוואר?

עו"ד עופר סולר מסביר על מקרים שבהם ניתוח למתיחת צוואר נכשל ומותיר נזקים בעקבות רשלנות רפואית...

קרא עוד...

03 במאי 2015

עברת ניתוח כריתת שד שנכשל?

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרים שבהם ניתוח לכריתת שד נכשל, בוצע שלא לצורך או באיחור...

קרא עוד...

23 במרץ 2015

הסכמה מדעת להשתתפות במחקר ר...

השתתפת במחקר רפואי בתרופות או בטיפול רפואי כלשהו? מה אתה באמת יודע לגבי סוגיית ההסכמה מדעת להשתתפות במחקר?

קרא עוד...

23 במרץ 2015

אי מתן הסכמה מדעת כעילה לתב...

חובתו של מטפל לקבל הסכמה מדעת של המטופל למתן טיפול רפואי. חובה זו מבוססת בחקיקה ראשית בחוק זכויות החולה. מהי הסכמה מדעת, כיצד תינתן ובאילו מקרים ניתן לתבוע פיצוי עבור נזקיו של הליך רפואי לו לא הסכמתם? לחצו כאן למאמר המלא...

קרא עוד...

פניה אישית ודיסקרטית

עורך דין עופר סולר מעניק ייעוץ אישי, ללא התחייבות, לנפגעי רשלנות רפואית ובני המשפחה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

office@solarlaw.co.il

מרכז עזריאלי 3, קומה 36