שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

פורום רשלנות רפואית


נושא
מחבר
תאריך ושעה

15/11/2017 08:14
בלידה האחרונה המיילדת הודיעה לי שלא כל השיליה יצאה- והלכה לקרוא לרופא.
המנקות בנתיים ניקו את החדר ו...זרקו את השיליה לפח. כשבאה הרופאה, לא היה מה לבדוק----
התחיל דימום הובלתי לחדר ניתוח במצב חירום.
במהלך הלילה יצא אחד הרופאים ואמר לבעלי שהיתה חתיכת שיליה אבל הם הוציאו הכל.
הדימום ממשיך והם לא יודעים למה והם לא יודעים איך לעצור אותו.
הדימום הפסיק. איש אינו יודע מה קרה ולמה.
6 שבועות לאחר לידה בבידקת רופא ראה הרופא משהו.
המשהו הזה הסתבר כשיליה.
נאלצתי לעבור היסטרוסקופיה אבחנתית ולאחר מכן ניתוחית. (גרידה)
במכתב השחרור מביח הם לא הזכירו כלום על ללכת לבדוק אם נשארה שיליה.
האם יש עילת תביעה?
א. על החלק שיליה שנשאר-
אני פחות בקטע של הכסף יותר בענין חידוד נהלים- ומה צריך לכתוב במכתב שחרור ליולדת במקרה כזה.
ב. השיליה שהלכה לפח.....באין סדר ארגון ונהלים מדויקים?

מבקשת חוות דעת של עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית בלידה.

תודה מראש על העזרה
16/11/2017 14:43
שלום רב,

המדובר לפי התיאור שלך אכן בהתנהלות לא תקינה ולא סבירה ובפרט זקירת השליה בטרם נבדקה אולם כמובן שיש צורך לבחון את התיעוד הרפואי המלא. אני שבור כי כדאי יהיה להמתין ולראות כי אכן לא נגרם חלילה בשל המקרה נזק לרחם בטרם תחליטי על המשך ההתנהלות מבחינת תביעה. ככל שבסופו של דבר לא נגרם נזק קבוע הרי שהפיצוי בגין הצורך בגרידה יתכן ולא יצדיק כלכלית הגשת תביעה בעילת רשלנות רפואית שהעלויות הכרוכות בה אינן זניחות. אמליץ בכל מקרה על התייעצות מסודרת עם עורך דין בעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית. ניתן גם לשקול במקרה זה גם פניה בתלונה למשרד הבריאות שיתכן ובהחלט תסייע לחידוד נהלים ומניעת מקרים כאלו בעתיד אך גם בעניין זה אמליץ על ליווי מקצועי טרם הפניה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
15/11/2017 08:18
אודה לקבלת מענה מעורך דין!

אישתי הייתה בשבוע ה-18 להריונה. ניגשנו למרכז בריאות האישה. ניתן לה חיסון נגד שפעת. לאחר כ-15 שעות החלה לה ירידת מים חזקה. היא פונתה לבית חולים שם ביצעו הפלה מלאכותית באמצעות "ציטוטק"(ניתנו לה 4 כדורים).

את הילד הוציאו והוא מת לנו. שאלותיי הם כדלקמן: האם השימוש בציטוטק מסכן עתידית את אישתי? האם הפלה מסוג זה יכולה לחזור בהריון הבא שבו אין לנו כל כוונה לעשות חיסון?

האם האירוע שאישתי עברה יכול לגרום לה לקשיי התעברות בעתיד?

האם המדובר על רשלנות רפואית והאם הצוות הרפואי לא היה אמור לעשות חיסון לאישתי בזמן ההריון?

האם יש מקרים קודמים של הפלה דומה לאחר מתן חיסון נגד שפעת?

מאוד מאוד מודאגים וכואבים. אנחנו מאד מבקשים לתת תשובות מתוך הניסיון שלכם עם מקרים דומים בעבר - זה יעזור לנו מאוד.
15/11/2017 13:26
שלום רב,

אני סבור כי הגורם הנכון אשר אליו אתם צריכים לפנות קודם כל הינו רופא נישם מנוסה שיעריך באזניכם האם לדעתו יש קשר בין החיסון להפלה. רק לאחר קבלת הערכת הרופא ניתן יהיה לשקול אפשרות של טיפול משפטי וכמובן שלהערכה משמעות מבחינת הריונות הבאים.

מאחל לכם בריאות שלמה וכל טוב,
עורך דין עופר סולר
15/11/2017 09:14
אני לא נוהגת להעלות פוסטים אך לאחר שהתחזקתי ממקרים דומים,הבטחתי לעצמי שאשתף את מה שעברתי בכדי לחזק זוגות אחרים שנמצאים בסיטואציה דומה ולא פשוטה.

היום לפני שנה גיליתי את כוחה של האמונה.
גיליתי כמה אומץ וחוזק פנימי יש בי ולא רק בי.

הריון ספונטני, תאומים זהים, שק אחד, שיליה אחת.

שבוע 23 ירידת מים. מאושפזת שבוע בהשגחה ב"תל השומר" וביום הראשון של שבוע 24 החלו צירים.

לאורך כל הזמן גם במהלך הלידה, בצירים כואבים, במצב נפשי קשה כל כך התבקשתי על ידי הרופאים לקבל החלטות הרות גורל.

במהלך האשפוז היתה לי זכות לבקש וועדת הפסקת הריון (לא אופציה מבחינתי) ובמהלך הלידה כשהדופק שלהם נחלש, העמידו בפניי שתי אופציות: אחת, לנתח ניתוח חירום בכדי לנסות להצילם אך יש סיכוי רב שהם יוולדו מתים וגם אני מסתכנת ושניה, לחכות להתפתחות הלידה וגם סיכוי גדול שיוולדו מתים.

לא הייתה לי היכולת לקבל החלטה, הרגשתי מבולבלת וחסרת פוקוס.

אחותי ובעלי היקרים ביקשו מהרופאים את האופציה שפחות תסכן אותי.

הרגשנו שאין תקווה, כבר נפרדנו מהם בבכי וחשבתי לעצמי כשהסיוט יגמר אטוס רחוק מכאן.
שקט, רציתי שקט.

במקביל מחוץ לחדר, אמא שלי מתפללת ומתחננת בבכי לנס וכך גם כל המשפחה וחברים ברחבי הארץ.
ביום הראשון של שבוע 24 התאומים נולדו חיים בלידה רגילה.

"הגדול" נולד במשקל 640 גרם הקטן 550 גרם! טיפול נמרץ.

הלם, בכי, פחד מהלא נודע...

מאושפזת למשך שבועות רבים בשל זיהום בדם בעקבות הלידה והתאומים נלחמים על חייהם.
מתפללים, שרים, מדברים איתם ובעיקר מתחננים לנס.

ה"גדול" שלי נלחם על חייו אחת עשרה ימים ולבסוף תשו כוחותיו. החזקתי אותו ברגעיו האחרונים, נדנדתי אותו, שרתי לו והבטחתי לו שלעולם לא אשכח אותו וביקשתי בקשה, שיחזק את אחיו הקטן שעדיין נלחם על חייו.

לאחר מותו הרגשתי ריקנות ובור גדול נפער לי בלב אך צריך להמשיך להילחם.

ארבעה חודשים בפגייה, ארבעה חודשים של מלחמה יומיומית! אנחנו והקטן נגד כל הסיכויים.

הילל דוד שמו.

הגיבור שלנו, הלוחם, האמיץ, היפה, החכם שנולד 550 גרם והיום בן שנה, גדול ובריא(טפו טפו טפו) כן, נס גלוי קרה לנו.

הרבה דברים למדתי השנה הזו -על עצמי, על המשפחה, על הסובבים אותי, על בני בכורי אורי המתוק והכי הרבה על הילל הנס שלנו, התזכורת הנצחית שאין שום יאוש בעולם כלל גם המקום הכי חשוך הוא מואר.

תודה לכל מי שקרא.

בריאות, אהבה ואושר לכולכם.
15/11/2017 13:17
תודה רבה על השיתןף בסיפור האישי, בהחלט מרגש.
מאחל לכם בריאות שלמה והרבה טוב בהמשך הדרך.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
06/11/2017 21:42
מוקדש לכל האימהות וגם לאלו שבדרך. מאד חשוב לי להעביר את חוויית הלידה שלי ואת ההתנסות הטראומטית עם אפידורל, כי רב הנשים בדיוק כמוני- לא לוקחות בחשבון את הסיכונים שכרוכים בהליך הזה או בכלל לא מודעות לסיכונים.
אז ככה, ילדתי לפני חודש. הגיע אליי מרדים לזריקת האפידורל, החתים אותי על טופס אילחוש אפידורלי בלידה שזה הטופס הסטנדרטי שמחייב את היולדת לחתימה והכרה בסיכונים המצויינים בו. אף אחת לא עוצרת לקרוא ולרדת לפרטי פרטים כי מה לעשות, אנחנו מתפתלות מכאבים שוליים שנקראים צירים.
אז על הטופס חתמתי, את הזריקה קיבלתי ולאחר מספר שעות בחדר לידה התלוננתי על כאבי צוואר. בתום הלידה וכבר באותו לילה הערתי שכואב לי הצוואר בליווי מיגרנות קשות. למחרת בבוקר סבלתי מכאבים קשים באותם איזורים עד כדי מצב בו לא יכולתי לקום מהמיטה ולהזיז את הצוואר. כל הליכה לפגייה היה מלווה בבכי מכאבים ולרב גם בכיסא גלגלים.
כבר אז אמרו לי שזוהי תופעת לוואי נדירה שמגיעה לאחר זריקת האפידורל. מה שקורה בפועל זה שהחור שנוצר מזריקת האפידורל גורם לנוזל האפידורלי להגיע למערכת העצבים שיוצר כאבים אדירים באיזורים שונים. ככה ביליתי כשבוע עם כאבים נוראיים בלי יכולת לתפקד ולטפל בתינוקת שלי.
רק לאחר שבוע הוחלט לבצע ניתוחון שההליך שלו בעצם זה לקיחת מנות דם מהגוף והזרקתן בין החוליות בגב לסתימת ״החור האפידורלי״. ההליך עשה את העבודה אבל גרם ללחץ אדיר בגב שעד היום מככב. חוויית הלידה שלי הייתה בלתי נשכחת, ולא במובן הטוב. חשוב לי מאד שאמהות באשר הן ואמהות לעתיד בפרט יידעו מראש למה הן נכנסות לפני שהן ממהרות לקבל ״משכך כאבים״ שלצערי לא מודעים מספיק להשלכות של אותה זריקה פשוטה כביכול.
המטרה שלי היא לא להבהיל, אלא לעורר מודעות. ובנימה זו, רק בשמחות!
08/11/2017 15:32
שלום,

תודה על שיתוף המידע החשוב.

מאחל לך בריאות שלמה וכל טוב,
עו"ד עופר סולר
06/11/2017 21:40
לפני שבועיים ילדתי תינוקת בלידה קשה מאוד, התינוקת נולדה שהיא לא נושמת ולאחר מספר ימים התברר לנו שכנראה יש לה נזק מוחי - מידת הנזק לא ידועה עדיין והיא כרגע מאושפזת בפגייה לזמן לא ידוע. מבקשת לקבל חוות דעת ראשונית על מנת לדעת מה עלי לעשות כבר בשלב הלא ברור הזה. הילדה כאמור מאושפזת ללא הגבלת זמן וללא שמישהו יודע באמת מה היקף הנזק שנגרם לה. מצפה לשמוע מעורך דין מטעמכם.
08/11/2017 15:31
שלום רב,

אני מבקש ראשית לחזק את ידיך ולאחל לכם בריאות שלמה והחלמה מהירה.
את מוזמנת כמובן ליצור עמי קשר טלפוני בהקדם בטלפון 052-3596150 -משרדנו עסק ועוסק בתיקים רבים של תשניק בלידה ואני משוכנע כי נוכל לתת לך יעוץ ואף להפנות אתכם ליעוץ אצל רופאים מומחים מתאימים.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
052-3596150
06/11/2017 15:58
היי אשמח לייעוץ.
עברתי אתמול עקירת שן כירוגי ללא תפרים.
לאחר שהגעתי הביתה התחילו דימומים חזקים וקרישי דם חזרתי שוב לרופא, שם לי מין ספוג קטן שאמור לספוג את הדם היה הפסקה בערך שעה, ואז שוב התחיל דימומים חזקים שלחתי לו הודעה אמר שאין מה לחשוש. לאחר שעה התחלתי להקיא דם והדימומים לא פסקו הפינו אותי דחוף לתל השומר ונאלצתי לעבור תפרים.
יש פה רפואה רשלנית יש אופציה לתביעה??
תודה לעונים
08/11/2017 15:22
שלום רב,

קשה להעריך אם מדובר בהתרשלות ללא בחינת התיעוד והתייעצות עם מומחה רפואי. גם יתברר כי הייהת התרשלות בטיפול יש לשקול האם הנזק שנגרם שסביר להניח שאינו קבוע יצדיק כלכלית הגשת תביעת רשלנות רפואית אשר העלויות שלה נכבדות למדי.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
05/11/2017 10:04
אבא שלי ז"ל נפטר לפני 6 וחצי חודשים. הבנתי משיחה עם חבר משפחה שהוא עורך דין (בתחום שלא קשור לרפואה) שאני חייבת בשביל תביעה בגלל רשלנות רפואית דוח פטירה של אבא שלי ז"ל. אחרי שאבא שלי נפטר מדא מסרו לי מסמכים בשביל בית חולים ברזילי כדי שהם יודיעו למשרד הבריאות על פטירתו של אבא שלי. אמרו לי ששום מסמכים לא נשארים אצלי. שהכל אני מוסרת להם. עכשיו אני חייבת דוח פטירה. ממי אני מקבלת אותו?
05/11/2017 15:34
שלום רב,

אני מציע כי בטרם פניה למומחה רפואי או לכל גורם אחר כי תפני אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית. עורך הדין יוכל לסייע לכם בקבלת מלוא התיעוד הרפואי (לא רק מסמכי הפטירה) אשר רלבנטים לתביעה ויוכל להפנות אתכם למומחה הרפואי המתאים ביותר.
כדי לקבל את המסמכים של אביך ז"ל יתכן ותצטרכו לקבל צו ירושה / צו קיום צוואה ועורך הדין שתפנו אליו יוכל להסביר לכם יותר כיצד יש לפעול גם בעניין זה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
04/11/2017 21:23
מעוניינת לבדוק את האופציה לתבוע את קופ"ח כללית על עוגמת נפש. מישהו מכיר עו"ד שיכול לייעץ לי בעניין? או מישהו שיסכים לקחת תיק פרו בונו?

לפני כשנתיים, פניתי למנהל בריאות הנפש באחת המרפאות של כללית לבקש שיחליפו לי פסיכיאטרית אחרי שזו אמרה לי להדגים לה איך אני בולעת כדור כי "לא הגיוני שכדורים לא משפרים את מצבי".

אקדים ואומר שאני סובלת מפוסט טראומה מורכבת ועברתי אונס מגיל צעיר. פסיכיאטרים שדיברתי איתם מאז שמתמחים בטראומה אמרו לי שהכדורים שקיבלתי הם אנטי דכאוניים ומכיוון ואני לא סובלת מדיכאון, כדורים אנטי דכאוניים הם לא הטיפול שיעזור לי או ישפר את מצבי.

כשניגשתי למנהל המרפאה הוא דיבר אליי בזלזול. הוא בקושי יצר קשר עין ורוב הזמן תיקתק לו במחשב.

נאמרו שם המון דברים שהיו לא לעניין אבל הסיבה שאני שוקלת תביעה היא שבין היתר הוא אמר לי 3 משפטים שנראים לי רחוקים מלהיות לעניין.

הוא התחיל מהמשפט "את צריכה להבין שלפוסט טראומה אין טיפול ולא משנה איזה כדור אני אתן לך, את תסבלי כל החיים".

הוא המשיך בזה שאני הבאתי על עצמי את האונס בגלל ההתנהגות המינית הקיצונית שלי (גם לאחר שחזרתי ואמרתי שההתעללות בי התחילה מגיל 4!)

מצחיק. גם היום בגיל 35 ההתנהגות שלי רחוקה אלפי שנות אור מלהיות מינית ויעיד על זה כל אדם שמכיר אותי.

כשהמדריך השיקומי התעצבן על המשפט ואמר לו שהוא מדבר בצורה לא אתית, לא מכבדת וטריגרית, הפסיכיאטר הגיב ב "אתה ואני אמורים להיות עליה יחד. אתה לא אמור להיות נגדי".

יצאתי מהשיחה איתו מוצפת ולא תפקדתי שבועיים. לא אכלתי כמעט, לא יצאתי מהבית ומאז אני לא מתקרבת לשם. עד היום עדיין מעיק לי מאותה שיחה ומה שהוא אמר עוד מהדהד לי בראש באופן שפוגע בי.

פניתי אינספור פעמים לכללית ובכל פעם נעניתי שהפנייה שלי הועברה לגורמים הרלוונטיים וזה בטיפול. הם לא טרחו לחזור אליי ולעדכן אותי מה קרה אם קרה וכשחזרתי אליהם נאמר לי שלא יודעים במה מדובר והנושא ייבדק וחוזר חלילה.

אני מרגישה שלא נכון לעבור על זה לסדר היום יותר והייתי מטומטמת שלא מצאתי עו"ד יום אחרי השיחה ההיא שעדיין תקועה לי במוח.
05/11/2017 09:58
שלום רב,

ראשית יש להצטער באמת על היחס הלא אמפתי והמזלזל בו נתקלת, משרדנו לצערי אינו עוסק בתביעות בגין טיפול נפשי לקוי או התייחסות מהסוג שהזכרת. מציע כי תנסי להתייעץ עם הסיוע המשפטי באיזור מגורייך בעניין זה.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
02/11/2017 16:11
שאלת המחקר הינה :
כיצד בא לביטוי סוגיית אשם תורם בהיבטים הנזיקיים ברשלנות רפואית ? אשמח מאוד למאמרים חומרים ופסקי דין חדשים ואם יש אפשרות להנחיה אישית מאוד אשמח .(לצערי עוברת טיפולים לאור צב בריאותי קשה ולא מצליחה להתייצב בסיפריה )
בברכת תודה רבה מור בן דוד
054-2228792
05/11/2017 09:55
מור שלום,

מאחל לך בריאות שלמה ראשית. אנסה ליצור עמך קשר טלפוני בהקדם ואראה אם אוכל לסייע לך.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
01/11/2017 16:14
היי, יש לי שאלה רפואית.
לפני כחצי שנה הייתה לי דלקת במפרק של כף היד. הרופאה ניסתה להביא לי שני סוגי אנטיביוטיקה אך זה לא צלח.
אחרי שסבלתי כמה חודשים הרופאה החליטה לעשות לי זריקה במיקום של הדלקת (זריקה אסטרואידים) מאותו היום ועד היום(מתזכרת שעברה חצי שנה) נשאר לי סימן דיי גדול על היד בצבעים מוזרים . הרבה טענו שזה רשלנות רפואית אך אשמח לדעה יותר מוסמכת.

אשמח לעזרה.

תודה ויום טוב:)
02/11/2017 16:01
שלום רב,

עצם העובדה שנותר סימן חריג בעור לאחר ההזרקה אינו מלנד בהכרח על רשלנות רפואית בפעולה שכן לעיתים מדובר על רגישות בלתי צפויה של העור או רגישות לחומר שלא הייהת ידועה קודם לכן. כדי להעריך אם בנזק הינו תוצאה של התרשלות בהזרקה יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים. ממליץ על פניה מסודרת תחילה אל עורך דין בעל נסיון בתחום הרשלנות הרפואית.

בברכה,
עורך דין עופר סולר

30/10/2017 20:20
מטפלת מוכרת, מוסמכת ומורשת בתחום הפסיכולוגיה שהלכתי אליה לטיפול במסגרת יחסית קבועה לפתע הפסיקה להשיב לטלפונים, מסרים, דוא"ל מצידי, בלי להסביר כלל או להפנות למטפלים אחרים. כל זאת, בתקופה מאוד רגישה שמצריכה טיפול. כלומר התעלמות מוחלטת למשך כמעט 6 שבועות. לא סוכם או דובר על הפסקה בשום צורה ולא הייתה הנחה כזו. חזרה אלי רק אחרי שפרסמתי בפורום [ללא ציון שמה] תהיות לגבי האתיקה שלה, וגם אז ללא התנצלות.

מעונין מאוד לפעול בעניין לפחות כדי להגן על אחרים שלא יסבלו הזנחה פתאומית כזו שבהקשר טיפולי מאוד פגמה באמון פגיעה קשה ביותר. מבקש רק הצעות סבלניות ורציניות לגבי מה ניתן לעשות בעניין. תודה.
31/10/2017 09:46
שלום רב,

ככל שלא נגרם נזק קבוע בשל המקרה איני משוכנע כי תביעת נזיקין תהיה הכלי המתאים, שכן עלויות תביעה כזו אל מול הפיצוי הצפוי במקרה של נזק חולף לעיתים בעיתיות. יתכן שיש מקום לשקול פניה בתלונה למשרד הבריאות על אופן ההתנהלות וככל שמשרד הבריאות יסבור כי מדובר בסטיה מסטנדרט טיפולי סביר יתכן שינקוט בהליך משמעתי כנגד הגורם המטפלץ אמליץ בכל מקרה בטרם נקיטת כל הליך להתייעץ באופן מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין והדין המשמעתי של גורמים טיפוליים.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
29/10/2017 15:32
היום התחלתי שבוע 41. חזרתי ממעקב מוניטור מבלינסון (מתכננת ללדת שם). הכל תקין ברוך השם :) אני עם פתיחה 1 ומחיקה של 60%-70% כבר כמה ימים ללא צירים וללא התקדמות.
לאחר התלבטויות...החלטתי לא לבקש לעשות סטריפינג היום.

הבנתי שזה גם ככה לא בטוח יכול לעזור...
אמרו לי להגיע שוב בבוקר ערב חד, עוד יומיים, למעקב... ושכבר יתחילו להציע לעשות זירוז. אם אחליט לא לעשות...אצטרך להגיע שוב גם ביום חמישי... אז אני אהיה כבר בשבוע 41+3 ומבחינתם הם כבר ממש ממליצים לעשות זירוז ולא לקחת סיכונים.

למה סיכונים? כי השיליה כבר מזדקנת והסטטיסטיקות מראות שאם דוחים ודוחים אחרי זה... יש סיכון למוות תוך ריחמי או סיבוכים אחרים. האכן כך?

כן... נכון... אני בסופו של דבר צריכה להחליט...

השאלה מה יותר עדיף? לעשות כבר זירוז וגמרנו... או לקחת "סיכון" ולסמוך על הגוף שלי ועל העוברית הקטנה שזה יגיע באופן טבעי...?

*** במקביל אני כבר שבוע עושה דיקורים סינים, שותה 3-4 כוסות של חליטת עליי פטל, עושה תרגילי סיבוב אגן בכדור פיזיו, קצת הליכות קלות, 5-10 דק' עליה וירידה במדרגות ביום ומשתדלת לנוח כמה שאפשר... שום דבר לא עוזר! ***

אשמח לקבל חוות דעת
29/10/2017 17:47
שלום רב,

צר לי אך הפורום אינו מיועד ליעוץ רפואי ובוודאי שאין זה ראוי לתת יעוץ רפואי במקרים כה רגישים מבלי לבחון את התיעוד הרפואי במלואו.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
29/10/2017 15:54
שאלה: אני יודעת שלרופא אסור לסרב לטפל בילד שאינו מחוסן, אבל מותר לו לא להסכים לטפל בילד שאמא שלו לא מעוניינת לשמוע את דעתו על חיסונים? לפני כמה ימים הגעתי לרופא חדש במרפאת כללית, וכאשר ניסיתי להתנגד בנימוס לרצון התקיף והאגרסיבי שלו להסביר לי מה הוא חושב על זה שאני לא מחסנת (הספיק להגיד שאני חסרת אחריות) שאלתי אם אני מחוייבת לשמוע. הוא אמר שלא והצביע על הדלת.

חוץ מחוסר נעימות מהסיטואציה מעניין אותי לדעת אם יש לי עילה להגשת תלונה או שלפי חוקי כללית אני חייבת לשמוע את מה שיש לרופא לומר לי. לא מנקמנות חלילה אלא אולי אצליח למנוע מאמהות אחרות את עוגמת הנפש הזו.
29/10/2017 17:46
שלום רב,

מדובר במקרה אשר אינו בתחום הרשלנות הרפואית אלא כפי שכתבת את הינו בתחום של התנהלות בוטה / נימוס ודרך ארץ. איני מכיר הנחיה אשר מחייבת את המטופל או ההורה להקשיב להסברי הרופא ככל שמדובר בתוכן אשר אין לו עניין בו. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון שאולי תלונה במקרה זה לא תהיה אפקטיבית שכן יתכן ותהיינה הבדלי גרסאות בנוגע למה שבדיוק אירע בחילופי הדברים בינכם בבחינת מה קדם למה וכו'.

בברכה,
עורך דין עופר סולר

בברכה,
עורך דין עופר סולר
29/10/2017 12:23
שלום עו"ד סולר

אני 10 ימים אחרי לידה ברוך ה ויום שישי אחרון התחלתי להרגיש כאבים בצידי גב ימין, בהתחלה לא התייחסתי וחשבתי שזה עוד משהוא שקורה אחרי הלידה (ולא חסר!) אבל זה התגבר ובלילה בכיתי מכאבים, פשוט לא יכולתי לנשום! לקחתי אדויל ואקמול וזה נרגע לי לכמה שעות ושוב... יום ראשון יום לפני הברית הלכתי לרופא כי גם כאב לי מאוד בפיפי לא שורף כואב! הרופא הסתומה ממששת לי ואומרת לי שזה צלע שכנראה בלידה שהרופא לחץ לי על הבטן שבר לי משהוא.

לא היתי מסופקת הרגשתי שזה משהוא אחר היתי בטוחה שקורא משהוא בכליות ושאלתי אותה אם היא בטוחה שזה לא כליות וצחקה עלי שזה ממש לא וטפילו סירבה להביא בדיקת שתן... למחרת בברית הסימפטומים החמירו היו לי צמרמורות בכל הגוף וחום גבוה, כאב נורא בגב ובפיפי.

אחרי הברית בעלי כבר לא יכל לראות אותי ככה ולקח אותי לביקור רופא שם עשו לי בדיקת גם ושתן והסתבר שיש לי דלקת בכליה שנגרמה בגלל הרופא מחדירות הקטטר בלידה. הרופא התעצבן על חוסר מקצועיות של הרופא השני שאם לא היה מטופל בזמן היה יכול לגרום לדברים חמורים חס וחלילה.

אני מבקשת לשמוע את חוות דעתך על המקרה הזה והאם לדעתך כדאי להגיש תביעה על רשלנות רפואית בגלל המקרה.
29/10/2017 17:39
שלום רב,

ראשית איחוחי החלמה מהירה ומלאה. כדי להעריך אם המקרה מתאים לתביעת רשלנות רפואית בשל איחור באבחון דלקת בכליה יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים. יש לקחת בחשבון כי אם ברוך השם לא נגרם נזק קבוע אף אם הדבר נמנע בשל ערנותכם שלכם הרי שיש לשקול אם יהיה מקום לתביעה שכן הפיצוי הצפויאל מול העלויות לא תמיד מצדיק תביעה.
ממליץ שתערכו יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום בפגישה להערכת סיכויי התביעה וכדאיותה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר

28/10/2017 17:22
לפני כ-22 שנים עשיתי בדיקת דם בקופת חולים לבירור סוג דם. לאחר שילדתי את ילדי הראשון בהיותי בחדר יולדות הסתבר שטעו בבדיקת הדם שלי )רשמו A+ במקום B-) יש לי מכתב מקופת חולים שמודים שנעשתה טעות. לא קיבלתי במהלך ההריון חיסון נוגדנים ורק לאחר הלידה חיסון אחד. מספר שנים לאחר מכן במהלך הריון גילו לי דרמואיד בשחלה והעובר לא התפתח ונאלצתי לעבור גרידא וניתוח. לא קישרתי בין ההפלה והטעות בבדיקת הדם. לא הוסבר לי שיש קשר בין הדברים כי לא ציינתי זאת מתוך חוסר ידיעה על ההקשר. רק לאחרונה תוך כדי לימודים הבנתי שיש קשר. האם לא ידעתי ולא הוסבר לי יכול להאריך את תקופת ההתיישנות בזמן כה רב? כל פעם שאני חושבת על כך זה מרתיח אותי.
תודה על תשובתכם.
29/10/2017 12:07
שלום רב,

הנושא של התיישנות תביעות רשלנות רפואית מורכב ודורש בדיקה יסודית של כל הפרטים ולכן אני חושש כי לא אוכל להשיב לך במסגרת פורום זה בוודאות. אוכל לומר כי עקרונית המועד הקובע למניית ההתיישנות אינו המועד בו הבנת את הקשר האפשרי אלא סביר להניח כי יהיה המועד שבו נמסר לך המידע בדבר הטעות ויכולת לברר את המקרה.
שוב אדגיש כי יש צורך ביותר פרטים להערכת המקרה ומועד ההתיישנות.

בברכה,
עורך דין עופר סולר

האמור לעיל אינו בגדר יעוץ משפטי ולא בא להחליף יעוץ מדפטי פרטני.
25/10/2017 11:03
שלום עורך דין סולר!

קראתי את הסקירה המעניינת והמועילה שלך בנושא החיסונים. רציתי להעלות בפניך את הנקודות הבאות ולשמוע את דעתך:

בגדול אני בעד חיסונים אבל שני נושאים מטרידים אותי מאוד ואשמח לקבל תשובות.

1. למה יצרני החיסונים מוגנים מפני תביעות ופטורים מתשלום פיצויים לנפגעי החיסונים? הרי אם החיסונים בטוחים ולא פוגעים אז לא אמורות להיות תביעות בכלל.

2. למה אני שומעת ממקור ראשון וקוראת המון על הורים שמדווחים על תופעות לוואי כאלו ואחרות אחרי החיסון ותמיד תמיד נתקלים באותה תשובה שבלונית של "אין קשר לחיסון"? לא מין הראוי שהתופעות ירשמו כל פעם במשרד הבריאות? הרי אם כל פעם לא יתייחסו לדיווחים אז לא באמת ניתן לאסוף מידע ואולי לעבד מחדש במידה וקיימת איזושהי פגיע או ההיפך, לאשרר שוב שהחיסונים בטוחים.
תודה
26/10/2017 13:20
שלום רב,

תודה על ההתייחסות למאמר, שמחתי לגלות שמצאת אותו מעניין ומועיל.

להערכתי על מנת לעודד את מגמת החיסונים בהיקף נרחב ולמנוע רתיעה מצד היצרנים מהחשש בפני תביעות פוטנציאליות (לעיתים בגלל רגישות או מקרים מיוחדים) המדינה החליטה לקחת על עצמה את האחריות לנזק אפשרי גם אם סיכוייו נמוכים מאד. לכן לדעתי אין אפשרות לתביעת נזיקין וחוקק חוק נפגעי חיסון.

הנושא של תגובה לחיסונים נחקר כל העת הן בארץ והן בעולם. יש מאגרי מידע גדולים על נושא התגובות משום שהממסד הרפואי מעוניין לבחון כל העת את בטיחות החיסונים שוב ושוב נוכח חשיבותם לבריאות האוכלוסיה. אני מסכים כי ככל שתגובות חריגות לחיסונים אינן מועברות למשרד הבריאות מדובר בהתנהלות שיש לתקנה כי מידע זה יכול להיתווסף למידע שכבר כיום קיים בעולם ולתרום לחקר העניין.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
25/10/2017 10:27
בעל מקצוע שאינו בקיא בדבר עיסוקו, נחשב למתרשל במילוי תפקידו.
זה יכול להיות עו"ד.
זה יכול להיות שרברב.
זה יכול להיות מורה.
זה יכול להיות רו"ח.
זה יכול להיות רופא.
(*כתבתי בלשון זכר מטעמי נוחות זרימת הכתיבה בלבד.. המקצועות מתייחסים לנשים ולגברים כאחד).

"רשלנות היא התנהגות שבמהלכה אדם גרם נזק מבלי שהיה מודע לטיב מעשיו, לנסיבות, או לתוצאות המזיקות של התנהגותו..."
"מבלי שהיה מודע לטיב מעשיו" - ולא. הוא לא שיכור. הוא לא תחת השפעת סם. הוא לא נוטל תרופות מסיחות דעת. הוא פשוט אינו יודע. חסר ידע. בור. הוא אפילו אינו מודע לכך שאינו יודע ולכן גם לא יכול לדרוש מעצמו לדעת יותר ומעבר לכך.. בעל מקצוע שחסר לו את הידע לגבי מעשיו, מראש מתעסק במהלך עבודתו בעניין שאין הוא רשאי לעסוק בו, עד שירכוש לעצמו את כל הידע הנדרש.

אחות טיפת חלב מודעת לטיב מעשיה בבואה להזריק חיסון?
אחות טיפת חלב מצוידת בכל הידע התומך במתן זריקת החיסון?
אם היא לא יודעת את לוח החיסונים ביחס לזמן ולגיל, היא מתרשלת במקצועה.

אם היא לא יודעת מה המשמעות של חיסון סייבין לעומת חיסון סאלק, היא מתרשלת במקצועה.

אם היא לא מבינה מה המשמעות של חיסון חי מוחלש וחיסון מומת, היא מתרשלת במקצועה.
אם היא לא מפנה את ההורים לקרוא אחר תופעות הלוואי של החיסון בטרם הזרקתו, היא מתרשלת במקצועה.

אם היא ממלאה את תפקידה באופן טכני בלבד, מבלי לשאול שאלות מקדימות ומתייחסת לכל תינוק ככלל התינוקות, היא מתרשלת במקצועה.

אחות טיפת חלב שנוהגת במקצועה כך, היא רשלנית. היא גורמת נזק מבלי שהיא מודעת לטיב מעשיה, לנסיבות, או לתוצאות המזיקות של התנהגותה.
26/10/2017 13:14
שלום רב,

תודה על ההתייחסות והדברים. אין ספק כי אחות בטיפת חלב (או לצורך העניין בכל מוסד רפואי אחר) אינה טכנאית הממלאת אחר הוראות הרופא ללא כל הבנה וככל שהיא פועלת כך ונגרם חלילה נזק בהחלט ניתן לטעון כי היא התרשלה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
25/10/2017 10:23
שלום לכם,

בשעה טובה ילדתי לפני כשבוע.

עוד כשהגעתי לחדר לידה ביקשתי מהצוות כי אני לא מוכנה שיחסנו את הקטנה להפטיטיס b
וכמובן שחתמתי על טופס סירוב לחיסון.

כמובן שבטופס השחרור נכתב כי הילדה לא חוסנה אך שהגעתי אתמול לטיפת חלב מסתבר כי בפנקס חיסונים נרשם כי קיבלה את החיסון.

ניסיתי ללא הפסקה להשיג את מחלקת ילודים ונתקלתי בתשובות שונות ומשונות. לא הצלחתי להשיג את האחות האחראית.

השאלה מה עושים ?
האם חיסנו את הקטנה ללא רשותי ?
האם לא חיסנו ורק רשמו בפנקס?

ממש רשלנות רפואית ואיני יודעת איך לפעול.

אשמח לעצה
26/10/2017 13:12
שלום רב,

כדי לברר עובדתית מב אירע יהיה כמובן צורך בתשובה מבית החולים ומציע כי תפני אליהם בכתב ותבקשי תשובה בכתב. ככל שניתן חיסון בניגוד לעמדתך מדובר בהפרה של סטנדרט רפואי סביר ויתכן כי ניתן יהיה לקבל פיצוי מסויים אף בלי הוכחת נזקת בפועל שנגרם בשל מתן החיסון.
מציע כי תפני אל עורך דין מנוסה בתחום להתייעצות מסודרת בטרם תפני בכתב לבית החולים.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
24/10/2017 15:01
שלום לכולם

אשמח עם מישהו יוכל לייעץ מנסיונו בתחום הפרת סודיות רפואית.

האם מותר לרוקח לצלם (בנייד הפרטי) מרשם בצורה מלאה הכוללים את פרטיו האישיים המזהים של המטופל ולאחר מכן להעביר בקבוצת ווטסאפ, שלטענתו מיועדת לקבוצת הרוקחים של בית המרקחת ללא הסכמת המטופל!
תודה מראש לעונים
26/10/2017 13:09
שלום רב,

אני סבור כי ללא הרשאת המטופל אין לאף בעל מקצוע רפואי זכות לשתף את פרטיו האישים של המטופל עם בעלי מקצוע אחרים כאשר שיתוף זה לא נעשה לצורך טיפול או התייעצות מקצועית לטובת המטופל. כמובן שכדי להעריך את המקרה באופן רציני יש צורך בעוד פרטים וממליץ כי תערכו יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
23/10/2017 12:53
לידה ראשונה התפתחה יפה לפי כל התהליך הראוי צירים פתיחה...

אפידורל והופ
הערכה לעובר גדול וישר לניתוח קיסרי חירום.

לידה שנייה. ניסיון ללדת ללא ניתוח קיסרי עובר לא גדול. בשבוע 41 התפתחו צירים פתיחה ... אפידורל.. ובשל ירידת דופק וחוסר התקדמות נשלחתי שוב לניתוח קיסרי חירום.

רק שבפעם השנייה הניתוח היה אכזרי למדי
אני מתכוונת לכך שיש לי המון 'הדבקויות' באיברים פנימיים. אפילו לא טרחו להוציא את הרחם ולתפור אלא תפרו את הרחם לבטן.
זוועת עולם...

היום אני לקראת ניתוח 3 ובהחלט אחרון
וכולי חששות ופחדים שהכול יעבור בשלום. הרופא ציין שהניתוח הצפוי לא יהיה קל בכלל.
התור כמובן ניקבע הפעם מראש.

בזמן שישבנו מול הרופא הוא קרא את דוח הניתוח החירום השני הוא פשוט הרים גבה והזדעזע ממה שקרא ושאל אותי אם קראתי את הדוח.

רק אמרתי לו שאני יודעת על עיניין ההדבקויות. והוא ענה שזה הרבה מעבר לנזקים הללו.

כשאמרתי לו שזה רשלנות של בית החולים
לחכות איתי כל כך הרבה כשמנסים ליילד אותי המיילדת לוחצת לי על הבטן. דופק העובר יורד. ולא מתארגנים להכניס אותי לקיסרי
אלא מחכים עד שאגיע לחירום.

והוא ענה; זו בעיה שלך שרצית לנסות ללדת רגיל.

השיחה איתו כל כך הכעיסה אותי
כי הרי הכי קל להאשים את האישה!!
את רצית ... תשאי בתוצאות!

אשמח לשמוע חוות דעת של עורך דין למקרה שלי.
26/10/2017 13:06
שלום רב,

אני סבור כי המקרה מצדיק בירור רציני אשר יכלול איסוף של מלוא התיעוד הרפואי והתייעצות עם מומחה רפואי מתאים בתחום המיילדות והגניקולוגיה. לצערי על בסיס התיאור שנתת בלבד קשה לי להעריך האם אכן התגלתה התרשלות בטיפול ויש כאמור צורך לעיין בתיעוד. יהיה צורך כמובן גם לברר את היקף הנזק שנגרם כדי להעריך האם ההשקעה הכלכלית בתביעת רשלנות רפואית תהיה מוצדקת במקרה זה.
ממליץ שתערכי יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית בפגישה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
23/10/2017 12:51
כשנקלטתי להריון לראשונה.. שאלו אותי בתחילת הריון האם יש קרישיות יתר במשפחה? אני כמובן עניתי שאין לי מושג אבל לא שידוע לי.
הגעתי לשבוע 30 וקמתי 10 פעמים אני. בין לילה נהייתי שמנה נורא וזה היה מפחיד. גיסתי שהיא אחות בבית חולים אמרה לי לטוס למיון שתקפה אותי רעלת הריון וזה נראה לא טוב.
כמובן שאישפזו אותי. לאחר 3 שבועות בבית חולים מצבי החמיר ועשו לי במיידית קיסרי...
העבירו לי את זה כאילו זה נורמלי בלי באמת לשלוח אותי לבדיקות פשוט כלום.
הריון שני הודעתי לכל רופא שפגשתי שהייתה לי רעלת בהריון הראשון.. כולם התעלמו ואמרו לי לעקוב אחרי לחץ דם.. הלחץ דם היה מאוד תקין וכולם היו רגועים.
אז זהו שלא.... שבוע 35 במקרה ממש במקרה הגעתי לרופא נשים שלי ודרשתי הערכת משקל במיידי בתירוץ שהבטן לא גודלץ לי.. הרופא גיחך לי בפרצוף ואמר לי גברת לכי הביתה יש לי מלא עבודה. מספיק שעשית לפני חודש הערכה. התעצבנתי נורא ואמרתי לו שאני לא יוצאת בלי הערכת משקל.

כך פשוט הצלתי את הבן שלי... הרופא ראה את ההערכה והסתכל עליי ואמר לי קומי מהר תתקשרי לבעלך שיצא מהעבודה את הולכת עכשיו ללדת! בפאניקה שאלתי מה קרה הוא אמר לי אין לי זמן להסביר לך העובר שלך במצוקה והוא חודש לא גדל אפילו לא בקצת. ויש לזה הסבר אחד... אי ספיקת שליה! מה שאומר בעצם זה שהשיליה שלי הפסיקה לספק צרכים בסיסיים לעובר בכדי שיוכל לשרוד.

הרופאים טוענים שזה נס רפואי שהוא בכלל שרד חודש שלם.

בניתוח הוציאו לי את השיליה לבדיקה שוב בלי לתת הסברים ואמרו לי חכי לתוצאות של המטולוגיה.

שנה וחצי רדפתי אחריהם לתשובה אבל לא קיבלתי תשובות... מסתבר שאיבדו לי את השיליה בבית החולים. אז אין תוצאות למה ילדתי 2 פגים!

הריון שלישי הגיע ופה הסיפור היה שונה לחלוטין. הגעתי עם ההסטוריה שלי לרופא נשים מדהים ומקצועי מאוד! ישר בלי להסס אמר לי תסעי להריון בסיכון שם יפנו אותך לבדיקת קרישיות בהמטולוגיה. הגעתי לבדיקות כמובן שנאלצתי לחכות כדי לקבל אישור לבדיקה ממנהל מחוז.

התוצאות הראו כי יש לי אפלה!
מה שכל הריון יכל לגרום לי לא רק להפלות אלא להתקף לב להרוס לי את הכליות לקבל אירוע מוחי ועוד ועוד.... כלומר לא רק שהעוברים שלי ניצלו בנס אלא כך גם אני.
בהריון השלישי כבר הכל היה אחרת... הייתי במעקב בהריון בסיכון. קיבלתי זריקות קלקסן כל ההריון ונולדה לי תינוקת מדהימה במשקל 3.800 וידעתי סוף סוף מה זה תינוקיה!

נשים יקרות... יש לנו זכות לעשות בדיקת קרישיות רק שזה עולה הון לבתי חולים ולכן לא שולחים אותנו!

מי שחוותה לידה מוקדמת ולא יודעת מה הסיבה שתדרוש בדיקת קרישיות ולהתעקש על זכויותייך!
24/10/2017 20:00
תודה רבה על השיתוף במידע החשוב. מאחל לך ולמשפחתך בריאות שלמה וכל טוב.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
22/10/2017 09:28
שלום רב, אודה על מענה מקצועי ואמין..
בני אמור לעבור עוד כחודשיים ניתוח היפוספאדיאס (תיקון איבר המין).

לאחר הלידה הייתה לנו פגישה עם אורולוג בבית החולים ובאנו אליו גם למעקב שני לפני הניתוח.

נאמר לנו שהניתוח יהיה בבית חולים ציבורי (שבו גם הוא עובד) ולמרות שהיננו רוצים שהוא עצמו ינתח אותו אפילו באופן פרטי (הוא עובד גם בבית חולים פרטי) אין אפשרות לעשות ניתוח במקום פרטי אם טופלנו בבית חולים ציבורי.

נאמר לי כי החוק הזה יכנס לתוקף ב1.11
לאחר חיפושים לא מצאתי שום חוק בעניין..
היכן המקור האמין ביותר בו אוכל לברר האם המידע הזה נכון? ושאלה נוספת, במידה ואכן אין לנו אפשרות לבקש ניתוח בבית חולים פרטי, באיזו דרך נוסופת אוכל לפעול כדי להשיג זאת?

תודה מראש!
22/10/2017 11:26
שלום רב,

הפורום עוסק בדיני נזיקין ורשלנות רפואית ולא בנושא של זכויות חולים בכל הקשור לקבלת טיפול רפואי. מציע שתפנו בשלב ראשון אל עורך דין מנוסה בתחום זכויות חולים וחוק זכויות החולה ליעוץ.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
18/10/2017 00:25
שלום וערב טוב, שואלת בעקבות דיון עם חברה.

עד כמה שאני יודעת, אי ביצוע פעולות החייאה הוא רק בהתנגדות של בני משפחה מקרבה ראשונה, או מחתימת מסמך של אדם שלא צפוי לחיות יותר משישה חודשים הלאה (אונקולוגי סופני).

יש אפשרות חתימת DNR גם בחולה שלא נוטה למות? נגיד אדם מבוגר שלא מעוניין שבבוא העת יבצעו עליו פעולות החייאה, או לחילופין גם אדם בן 40 וצעיר יותר. האם מותר לרופאים לבצע החייאה למרות מסמך DNR כזה או שזה מפר את חוק זכויות החולה?

מה אומר החוק?
תודה מראש!
18/10/2017 16:11
אדם הרוצה לתת הנחיות רפואיות מקדימות שבהן הוא מפרט את רצונו לגבי טיפול רפואי עתידי בו, אם יהפוך לחולה נוטה למות שאינו בעל כשרות בדבר הימנעות מטיפולים רפואיים או בדבר קבלת טיפולים רפואיים חריגים להארכת חיים יכול למלא טופס מתן הנחיות רפואיות מקדימות.

נותן ההנחיות הרפואיות המקדימות מפרט בטופס מאילו טיפולים ברצונו להימנע ומאילו לא להימנע וזאת לאחר שקיבל הסבר מרופא או מאחות מוסמכת על המונחים הרפואיים הכלולים בטופס ההנחיות הרפואיות, על מנת שיוכל לחתום עליו מדעת.

תוקף הנחיות רפואיות מקדימות הינו לחמש שנים. ניתן להאריך אותן מדי חמש שנים או לבטלן בכל עת. ניתן גם לעדכן את ההנחיות בכל עת באמצעות מילוי הטופס מחדש.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
17/10/2017 23:27
מי שפיר לעומת NIPT
את ההריון הראשון שלי עברתי בארה"ב, שם כבר מהשבוע ה-10 ניתן לעשות בדיקת דם פשוטה (ניפט) לגילוי תסמונת דאון + מחלות גנטיות אחרות, ובדיקה זו כלולה בביטוח הרפואי הכי בסיסי.
אני פה בהריון השני שלי ונשלחתי לעשות שקיפות עורפית לגילוי תסמונת דאון. חקרתי את הנושא ככל שיכולתי והבנתי ששקיפות עורפית יכולה לנבא תסמונת דאון בוודאות של רק 75%, וביחד עם בדיקת דם (לא גנטית) לגילוי חלבון עוברי אפשר לנבא בכ-90% את התוצאות. נתקלתי גם בסיפורים של אמהות שאמרו להן שהכל בסדר ובסוף נולד ילד עם תסמונת, ולהיפך- אמהות שאמרו להן שהילד לא בסדר, והן המשיכו בכל אופן ונולד ילד בריא. ויתרתי על השקיפות העורפית כי בעיניי היא לא מספיק ודאית, ושקלתי אם לעשות בדיקת מי שפיר, ולבסוף בגלל החשש מהבדיקה שלימתי פרטי כ-3000 ש"ח לבדיקת NIPT.

ניסיתי להבין מדוע בישראל לא עושים את הבדיקה הפשוטה הזו והנה המסקנות שאליהן הגעתי - ואשמח לשמוע אם יש דעות חולקות או אם ידוע לכם אחרת:

1. בדיקת NIPT אפשר לעשות כבר מהשבוע ה-10 להריון, ולכן אם חלילה יש צורך לסיים את ההריון, זה הרבה יותר קל בשלב זה.

2. בדיקת מי שפיר ניתן לעשות החל מהשבוע ה-15 להריון. הסיכון העיקרי בבדיקה היא שהחור הזעיר שהמחט יוצרת בשק עלול לא להתאחות וכתוצאה מכך יהיה איבוד של מי שפיר = הפלה.

3. לעומת זאת בדיקת הדם אין בה שום סכנה, והיא מנבאת בודאות של 99.7% לעומת 100% ודאות במי שפיר.

אז למה באמת הבדיקה לא כלולה בסל הבריאות בארץ? כל כך קשה להקים פה מעבדה גנטית לבדיקת דם? הסיבה היחידה שהצלחתי לחשוב עליה בתור תשובה מתקבלת על הדעת היא הלחץ מצד כל הגורמים המתעסקים בבדיקות הנוכחיות שפתאום יאבדו נתח כבד של הכנסה...
מה דעתכם המקצועית?
18/10/2017 15:57
שלום רב,
תודה על פנייתך המפורטת והמעניינת. אין לי תשובה ברורה בנושא אולם אני דווקא סבור כי בסופו של דבר העניין הוא תקציבי - כאשר בדיקה נכנסת לסל הבריאות קופות החולים נושאות בעלותה וככל הנראה ביחסי עלות תועלת של הכנסת בדיקה זו לסל אל מול צרכים אחרים כמו תרופות מצילות חיים וכו' החליט מי שהחליט שכרגע יש עדיפות להכנסת שירותים אחרים לסל יותר קריטיים.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
17/10/2017 14:51
שלום עורך דין סולר!

אני רציתי לשאול אולי אתה יכול לעזור לי . אז ככה אני בשנת 2010 ילדתי בן שני.

לאחר הלידה היה לי תת פעילות בלוטת התריס קלה אנדוקרינולוג שלי אמר שאני חייבת להתחיל טיפול האלטרוקסין התחלתי לקבל תרופה לריב זמן מסויים.

בשנת 2011 החליפו את ההרכב של התרופה והתחילו לי תופרות לוואי קשות נשר לי שיער היתי במתח ועצבים כל הזמן סחרחורות אי איזון הורמונלי למרות שהיתי אמורה להיות מאוזנת ובהריון השלישי קבלתי מינון מאוד גבוהה של תרופה.

לאחר לידה שלישית התפרצה לי מחלה טרשת נפוצה כפי ידוע המחלה בדרך כלל מתפרצת מסטרס מתח ואי איזון הורמונלי. יש תביע יצוגית ארצית לגבי העניין של האלטרוקסין אבל היתי רוצה לדעת האם אפשר לתבוע את החברה שמייצרת את התרופות או משרד הבריאות על הנזק שנגרם לי ואני כרגע בנכות ובעיות בריאותיות קשות בגלל המחלה כרגע מקבלת תרופות שמייצרים בהודו הרכב ישן ומבאים לי כל חודש מחול אבל עדיין המחלות והנזק שיש לי בלתי הפיך.

היתי רוצה לשמוע את דעתך בעניין האם אפשר לעזור לי. האם יש כאן רשלנות רפואית לדעתך?

אני פשוט במצב לא טוב לבד עם שלושה ילדים קטנים במשך השנים עם כל ההתפרצויות ואשפוזים וכל הקושי הבריאותי בעלי פשוט זרק אותי והלך לחיות את החיים כי לא החזיק מעמד עם כל זה יש אולי אפשרות לתבוע על כל הנזק בזה ולקבל פיצוי על כל מה שקרה לי בחיים ואמורה לחיות עם זה לבד עד סוף החיים ?

תודה מראש .
17/10/2017 17:54
שלום,

נושא החלפת הרכב תרופת האלטרוקסין אכן זכה להתייחסות נרחבת בתביעה היצוגית ויתכן שהקביעות שם יוכלו לסייע לך מבחינת האחריות. בנוגע לנזק כדי לקשור בין נושא התרופה להתפרצות הטרשת יש צורך בחוות דעת רפואיות. אני סבור כי נוכח מורכבות העניין כדאי שתערכי יעוץ מסודר בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
08/10/2017 10:55
בוקר טוב. לפני 3 חודשים עשיתי בדיקת דם שגרתית והלכתי לרופא כדי שיסביר לי את התוצאות. אני לא מסתכלת בעצמי כי זה פשוט לא מובן לי. הוא רק אמר שחסר לי b12.
אתמול הלכתי לרופאה בעקבות כמה דברים שהפריעו לי, ולאחר שהיא הסתכלה באותן תוצאות היא אמרה שיש לי תת פעילות של בלוטת התריס והפנתה אותי למספר בדיקות.
בדיעבד גיליתי שדווקא התוצאות מוצגות באתר של הקופ"ח באופן מאוד אינפורמטיבי, וללא ספק למדתי לא לסמוך ולבדוק בעצמי - ובכל זאת אני כועסת. כי סמכות על הרופא והוא פספס משהו שמסביר הרבה ממה שקורה לגוף שלי.

הייתי יכולה להיות מטופלת כבר מזמן ובמקום זה סתם סבלתי.

האם יש עילה לתביעה?
11/10/2017 20:22
שלום רב,

אם אכן הרופא המטפל התעלם מתוצאה חריגה בבדיקות הדם המצריכה התייחסות וטיפול הרי שמדובר בסטייה מסטנדרט טיפולי סביר. עםזאת כדי לשקול תביעת רשלנות רפואית יש לשקול גם את היקף הנזק והאם מדובר בנזק קבוע. תביעת רשלנות רפואית מצריכה חוות דעת רפואיות שעלותן אינה מבוטלת ובמקרים בהם לא נגרם נזק קבוע לא תמיד יש כדאיות כלכלית לתביעה.

מציע כי בכל מקרה תערכי יעוץ מסודר בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית לבחינת המקרה וסיכוי התביעה.

בברכה,
עו"ד עופר סולר


 1   2    3    4    5    >>  

:עבור אל עמוד

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

15 בנובמבר 2017

הפרת חובת הגילוי הביאה...

בית המשפט העליון דן בערעור על פס"ד בתביעת פיצויים של הורים לילדה עם תסמונת איקס שביר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2017

רשלנות רפואית בעת מעקב...

על מקרים מצערים של רשלנות רפואית בעת מעקב הריון והנזקים שנגרמים לאם ולעובר בעקבות כך...

קרא עוד

05 בנובמבר 2017

פיצוי עתק בשל רשלנות ח...

בית המשפט פסק סכום פיצויים קיצוני בשל רשלנות רפואית חמורה וקיצונית בטיפול שיניים בילדה...

קרא עוד

05 בנובמבר 2017

רשלנות רפואית של רופא ...

איך מוכיחים ומה עושים במקרה רשלנות במסגרת טיפול שיניים? לחצו כאן לפרטים...

קרא עוד

30 באוקטובר 2017

סובל ממחלה או מום נדיר...

עקרון הגולגולת הדקה - הגשת תביעות רשלנות רפואית בכפוף להלכת הגולגולת הדקה.

קרא עוד

23 באוקטובר 2017

בעד ונגד חיסון ילדים -...

אחת הסוגיות השכיחות ביותר בדיונים בין הורים לפעוטות, הנה נושא החיסונים. עו"ד עופר סולר מסביר...

קרא עוד

16 באוקטובר 2017

שילמת עבור טיפול רפואי...

שילמת עבור טיפול רשלני? תביעת החזר הוצאות כספיות עבור טיפול שהסתיים ברשלנות רפואית...

קרא עוד

16 באוקטובר 2017

הסמכה מדעת מול הזכות ל...

עורך הדין עופר סולר מסביר על השונה והמשותף בין הזכות לאוטונומיה של המטופל והפרת החובה לקבלת הסכמה...

קרא עוד

16 באוקטובר 2017

מקרים של היפרדות שליה ...

אבחון מאוחר וטיפול שגוי במקרים של היפרדות שליה עשויים להוות עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית ותשלום...

קרא עוד

10 באוקטובר 2017

מילון רשלנות רפואית - ...

מילון רשלנות רפואית באתר Malpractice - מונחים מעולם הרפואה והבריאות באות ד

קרא עוד

פניה אישית ודיסקרטית

עורך דין עופר סולר מעניק ייעוץ אישי, ללא התחייבות, לנפגעי רשלנות רפואית ובני המשפחה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

office@solarlaw.co.il

מרכז עזריאלי 3, קומה 36