שיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 072-334-0001

טיפול משפטי מקיף ברשלנות רפואית בהריון

עו"ד עופר סולר, בעל הכשרה פרה-רפואית וניסיון רב שנים בייצוג תובעים (בלבד) במקרי סיבוכים לאורך חודשי ההריון

פנה/י לתיאום פגישה >>
עו"ד עופר סולר מומחה ברשלנות רפואית

טיפול משפטי ברשלנות בהריון

עו"ד עופר סולר, בעל ניסיון רב בייצוג תובעים (בלבד) במקרי סיבוכים בהריון

פנה/י לתיאום פגישה >>

מדריך להגשת תביעה משפטית בעקבות רשלנות רפואית

מחבר: 11/10/2011 13:17

מהן תביעות רשלנות רפואית?

תביעת רשלנות רפואית היא תביעה לפיצוי בגין נזקי גוף שנגרמו לאדם בעקבות טיפול רפואי רשלני שקיבל.

נטל ההוכחה הוא על הנפגע. בכדי להצליח בהגשת תביעות רשלנות רפואית על הניזוק להראות על קיומה של חובת זהירות של המזיק כלפיו, על הפרתה של חובת הזהירות, על קיומו של נזק  גופני שנגרם לו ועל קיומו של קשר סיבתי בין הנזק הגופני לבין הפרת חובת הזהירות של אותו אדם נגדו נטענת טענת הרשלנות הרפואית.

ראשית לכל יש לפנות אל עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית בכלל ובתחום הספציפי בו נעשתה הרשלנות בפרט. עורך הדין ייתן את חוות דעתו בקשר לכדאיות התביעה וכך יוכל הניזוק לגבש החלטה. עורך הדין יוציא את מלוא התיק הרפואי מהגורם המטפל ויעביר את התיק לעיונו של מומחה רפואי אשר יעריך אם ניתן לקבל חוות דעת רפואית שתבסס את עילת התביעה.

כדאי לציין כי לרוב יעוץ ראשוני  אצל עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית אינו כרוך בתשלום ועל כן כדאי לשקול לפנות במידה ויש חשש שנגרם נזק כתוצאה מרשלנות רפואית.

לקבלת סיוע מעורך דין מקצועי ומיומן לחץ: פניה דיסקרטית לקבלת סיוע

חובת זהירות

עוולת הרשלנות דורשת כי בין המזיק לניזוק יתקיימו יחסים המחייבים את המזיק לנהוג בזהירות כלפי הניזוק. הפסיקה קבעה באופן עקרוני כי בין רופא ומטופל קיימים אותם יחסים היוצרים חובת זהירות מושגית, לפיכך, רוב הדיון בתביעות של רשלנות רפואית מתרכז בשאלה האם הופרה חובת הזהירות הקונקרטית, האם נגרם נזק ממשי והאם מתקיים הקשר הסיבתי בין התרשלות הרופא לנזק שנגרם.

הוכחת נזק לאחר טיפול רפואי רשלני

יש מקרים בהם הופרה חובת הזהירות והייתה רשלנות רפואית מובהקת אך זו לא הולידה נזק גופני ממשי. במקרים כאלו אין טעם כלכלי בהגשת תביעות רשלנות רפואית אם הנזק שנגרם אינו ממשי ולצמיתות.

ראשי הנזק בגינם נקבל פיצוי  מתחלקים לשניים, נזק ממוני ונזק שאינו ממוני. הנזק הממוני הוא נזק פיזי שניתן בקלות לאומדו כדוגמת הוצאות רפואיות שנדרשו לנפגע עקב הנזק שנגרם לו או הפסד השתכרות בעבר ובעתיד עקב הפגיעה.

נזק שאינו ממוני הוא נזק לא מוחשי כגון סבל, כאב ואובדן הנאות החיים. יש קושי לכמת נזק זה לכדי פיצוי היות והוא משתנה מתובע לתובע.  כדי לזכות בתביעה של רשלנות רפואית על הניזוק להראות כי נגרם לו נזק גופני פיזי ממשי דהיינו נזק ממוני, בשל התרשלותו של המזיק.  

הקשר הסיבתי בתביעות רשלנות רפואית

הנפגע  חייב להראות כי קיים קשר סיבתי בין מעשיו הרשלניים של המזיק לבין הנזק שנגרם. יסוד הקשר הסיבתי מחייב להראות כי העוול שנגרם לניזוק היה צפוי או בתחום הסביר. לעיתים מה שנדמה לנו כמעשה רשלני ברור אינו כך אלא מצוי במתחם הסבירות.

חוות דעת רפואית לפני הגשת תביעה משפטית

על פי חוק, כל בעל דין המבקש להוכיח עניין שברפואה מחויב לצרף לתביעתו חוות דעת של מומחה רפואי. ללא חוות דעת זו לרוב אין טעם בהגשת התביעה. הדבר נכון גם  לגבי תביעה של רשלנות רפואית.

הרופא המומחה יכול לגבש את חוות הדעת רק כאשר נמצא מולו כל החומר הרפואי הרלוונטי למקרה. פנייה למוסדות הרפואיים רצוי שתיעשה על ידי עורך דין.

עורך הדין יפעל בשם הנפגע לקבלת כל התיק הרפואי ולאחר מכן יידע לאיזה מומחה רפואי לפנות. חוות הדעת צריכה להכיל הסבר מה היא הרשלנות הרפואית באותן נסיבות וכן לקבוע את שיעור הנכות התמידית.

בואו לקרוא: דוגמאות מהחיים לתביעות רשלנות רפואית בכל תחום רפואי

הליך תביעת רשלנות רפואית וכדאיותו

תביעה בגין רשלנות רפואית, ככל תביעה בגין נזקי גוף, תתיישן כעבור 7 שנים מיום קרות האירוע, לפיכך יש לפנות לייעוץ משפטי בשלב מוקדם כלל האפשר בעיקר בשל הצורך להשגת המסמכים הרפואיים וחוות דעת של מומחה רפואי (ישנם מקרים חריגים לנושא ההתיישנות).

קיראו בהרחבה על: הצעת חוק בנושא תביעות רשלנות רפואית בלידה

עלויות ההגשה של תביעות בגין רשלנות רפואית הן מהגבוהות מבין עלויות כל סוגי התביעות בנזיקין. גובה העלויות נובע בעיקר בשל הצורך בחוות דעת של מומחה רפואי אשר אינה זולה ובאיסוף כל התיעוד הרפואי.

מכאן יש לשקול היטיב את כדאיות התביעה. במידה והנזק הוא קטן או שאינו מתבטא בנכות לצמיתות ייתכן וסכום הפיצוי יהיה נמוך מסכום ההוצאות הדרוש להגשת התביעה.

כאשר הנזק הוא ממשי וניתן להעריך אותו באחוזי נכות לצמיתות, התביעה לפיצויים היא כדאית. הליך של תביעת רשלנות רפואית יכול להמשך מספר שנים בין השאר בשל זכותו של הנתבע להגיש חוות דעת מטעמו ובשל חובת התובע להסכים להיבדק על ידי מומחה מטעם הנתבע אם יידרש לכך.

לקבלת סיוע מעורך דין מקצועי ומיומן לחץ: פניה דיסקרטית לקבלת סיוע

לקריאה נוספת ליחצו: ראשי נזק בניסוח והגשת תביעות פיצויים

 

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
תביעות רשלנות רפואית בעקבות שיתוק מוחין - מידע בנושא ניהול תביעת רשלנות רפואית בעקבות שיתוק מוחין, שהיה יכול להמנע...
קיבלת טיפול רפואי רשלני בקופת חולים? - נפגעת כתוצאה של טיפול רפואי רשלני בקופת חולים? יתכן ונפלת קורבן לארוע רשלנות רפואית...
אחריות על נזקים כתוצאה משימוש בתרופות - מה אומר החוק לגבי נזקים שנגרמו עקב שימוש שאינו מבוקר בתרופות? לחץ למאמר המלא...
רשלנות רפואית - ניתוח לאחר המוות - ניתוח לאחר המוות הוא הליך שמטרתו לחקור את הנסיבות למותו של המנותח. במסגרת ההליך ינותחו איבריו השונים, יילקחו דגימות ויבוצעו בדיקות שונות, על מנת לחקור ולהסיק מסקנות בדבר הגורמים שהביאו למותו. למאמר המלא לחץ כאן...
תביעה נגד המדינה בגין הולדה בעוולה - בפסק הדין שלפנינו, בית המשפט התבקש לדון בתביעת רשלנות רפואית נגד המדינה, שעניינה הולדה בעוולה, לפיה העובר אובחן שמי שסובל ממומים שונים ובקשת האם להפסיק את הריונה נדחתה שלא כחוק. למאמר המלא לחץ כאן...
מתי מתבצעות חקירות בתביעות רשלנות רפואית? - חקירות רשלנות רפואית מתבצעות ברוב מקרי תביעות רשלנות רפואית. מה הם סוגי החקירה? ואילו סוגי נזקים נחקרים? לחץ כאן...
פסק דין בנושא רשלנות רפואית בלידה - מקרה של אישה התובעת את בית החולים על ביצוע רשלנות רפואית בלידה שהובילה לכריתת רחם. התובעת טוענת כי הטיפול היה רשלני ובעקבות כך איבדה את רחמה. למאמר המלא לחץ כאן...
טיפול רפואי רשלני על ידי פסיכאטר בצבא - מקרה של איש קבע התובע את הצבא בבקשה להכרה בנכות עקב רשלנות רפואית בטיפול פסיכאטרי שניתן לו לאחר חקירת מצ"ח. למידע המלא, לחץ כאן...
רשלנות רפואית לאחר תאונת דרכים - מי אחראי? - נפגעת עקב רשלנות רפואית לאחר תאונת דרכים? זהו מקרה מסובך ושאלת האחריות המשפטית חייבת להתברר במלואה...
אחריות פלילית במקרים של רשלנות רפואית - על אחריות פלילית במקרים של רשלנות רפואית חמורה - מה אומר החוק ומתי ניתן לייחס אחריות פלילית בגלל רשלנות רפואית?
התיק הרפואי נעלם? הרופאים לא ניהלו רישום סודר? - במקרים של העדר רישום רפואי למהלך הטיפול בחולה, שנגרמו לו נזקים, נטל ההוכחה עובר לנתבעים. על תביעות רשלנות רפואית בהעדר תיעוד מתאים או תיק רפואי חסר.
הרופא אמר כי יש לך איידס בטעות? - רופא קופת חולים אמר כי יש לך איידס? הרופא טעה באבחון מחלה קשה וסופנית? יתכן וישנה עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית בעקבות המחדל.
ערעור על פסק דין בתביעת רשלנות רפואית - באילו תנאים ניתן להגיש ערעור על פסיק דין בתביעת פיצויים שהוגשה בעילת רשלנות רפואית? מהו ערעור בזכות ומתי המדובר על ערעור ברשות?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 0 reviews

קראו עוד

סגור

מיקומך באתר: רשלנות רפואית תביעות משפטיות

חוות דעת מקצועית

רוצה להכיר את כל האפשרויות שבפניך ולקבל החלטה מושכלת? פנה/י אלינו:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

מידע משפטי ועדכונים:

10 באוגוסט 2017

תביעת רשלנות רפואית נג...

תקופת ההריון היא תקופה בה אשה נמצאת במעקב רפואי מתמיד על ידי רופא גניקולוג, במקרה שלפנינו, רשלנות...

קרא עוד

10 באוגוסט 2017

זיהוי סימנים ומניעת תס...

תסחיף ריאה Lung embolism - סימנים ומניעת תסחיף ריאה קטלני ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

10 באוגוסט 2017

מקרי רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון - על מגוון מקרים שבהם היתה רשלנות רפואית במהלך הריון. פסקי דין, תביעות וקבלת...

קרא עוד

10 באוגוסט 2017

ע"א 980/09 ‏פלונית נ' ...

תביעת רשלנות רפואית בהרפיה חוץ גופית - ערעור לבית המשפט העליון שוערעור שכנגד...

קרא עוד

10 באוגוסט 2017

לידת פג בגלל רשלנות רפ...

אתר Malpractice לנושא רשלנות רפואית - על מקרים של לידת פג עקב רשלנות רפואית בעת מעקב הריון

קרא עוד

10 באוגוסט 2017

פסק דין בנושא מעקב הרי...

במקרה של רשלנות רפואית במעקב היריון, לא אובחנו מומיו של עובר ונולדה תינוקת עיוורת עם, מום מולד בע...

קרא עוד

09 באוגוסט 2017

הריון בסיכון גבוה ומקר...

הכירו את משמעותו של הריון בסיכון גבוה ודוגמאות למקרים של רשלנות רפואית...

קרא עוד

09 באוגוסט 2017

מידע בנושא רשלנות רפוא...

רשלנות רפואית? נפגעת בטיפול רפואי? כנס/י לאתר Malpractice לקבלת סיוע אישי!

קרא עוד

06 באוגוסט 2017

יעוץ גנטי ומקרי רשלנות...

קבלת יעוץ גנטי לפני הכניסה להריון או במקרים של מחלות כרוניות מוכרות במשפחה, עשויה למנוע מקרים של ...

קרא עוד

27 ביולי 2017

לפני הפריה? חשוב שתדע/...

הכירו את חשיבותה הרבה של בדיקת PGD לפני ביצוע הפריה חוץ גופית או הפריית מבחנה...

קרא עוד

פניה אישית ודיסקרטית

עורך דין עופר סולר מעניק ייעוץ אישי, ללא התחייבות, לנפגעי רשלנות רפואית ובני המשפחה:

טלפון: 072-334-0001

פקס: 03-7369345

office@solarlaw.co.il

מרכז עזריאלי 3, קומה 36