דוגמאות למקרי רשלנות רפואית בניתוח למתיחת בטן או שאיבת שומן והצרת היקפים.
רשלנות רפואית בניתוח מתיחת בטן
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

לשיחת יעוץ עם עו"ד סולר חייגו: 03-7369254
מאמרים אחרונים
יצירת קשר עם עו"ד עופר סולר
כל התגיות

עברת ניתוח מתיחת בטן ונגרמו נזקים?

Hebrew
תאריך: 12/05/2013 12:06   

ניתוח מתיחת בטן הנו אחד הניתוחים האסתטיים המבוקשים והנפוצים ביותר בישראל ובעולם. מטרת הניתוח הינה קוסמטית ורפואית כאחד: להדק את שרירי הבטן ולמתוח את מעטפת העור והשומן, באמצעות הסרת עודפי שומן.

זהו ניתוח אלקטיבי המיועד לנשים לאחר לידה, לגברים ונשים שהשילו קילוגרמים רבים ממשקלם ולמי שרוצה לבצע פעולה כירוגית אסתטית של הצרת היקפים וכאמור, מתיחת הבטן התחתונה.

לשיחה מיידית עם עורך דין חייג/י: 03-7369254

בשל הפופולאריות הרבה של הניתוח למתיחת הבטן, מדי שנה מתבצעים בישראל אלפי ניתוחים מסוג זה במכונים מובילים לרפואה אסתטית, על ידי מיטב המומחים לכירורגיה פלסטית.

הניתוח נכשל וגרם לך לנזק? יתכן וזהו מקרה רשלנות רפואית...

את העילות האפשריות לביסוס תביעת רשלנות רפואית בביצוע ניתוח מתיחת בטן, ניתן לחלק לשלושה פרקי זמן עיקריים.רשלנות רפואית בניתוח מתיחת בטן

רשלנות רפואית טרם ביצוע הניתוח

ניתוח אדם שאינו כשיר לעבור את ניתוח - הניתוח אינו מיועד לכל מי שמבקש להפחית משקל. טרם הפנייה לניתוח, על הרופא להמליץ למטופל על דרכי הפחתת משקל כמו אכילה נכונה ופעילות גופנית ורק במידה ואלה אינם מסייעים לשקול ביצוע ניתוח.
 
אי עריכת בדיקות הכרחיות לפני הניתוח - ביצוע בדיקה קלינית מקיפה של שרירי דופן הבטן, התחקות אחר צלקות ובחינת מבנה הטבור ובקיעים בו. גילוי מגבלות מסוימות יוביל לצורך בויתור על הניתוח. הפרת חובת הגילוי לגבי קיום בעייתיות, המונעת את ביצוע הניתוח ועריכתו בכל אופן, תוך סיכון המטופל, תהווה אף היא עילה לרשלנות רפואית.

אי קבלת הסכמה מדעת - כנגזרת של חוק זכויות החולה. במסגרתה נדרש הרופא להציג בפני המטופל את הסיכונים והסיכויים, הכרוכים בביצוע הניתוח, לצד חלופות טיפול אפשריות. המידע צריך להימסר לנבדק זמן מספיק מראש כדי להותיר בידו שהות להחליט האם הוא מעוניין לבצע את הניתוח אם לאו. קיראו עוד על: הסכמה מדעת

אי מתן הנחיות מיוחדות - הפרדת התפרים לאחר הניתוח עשויה להיות בעייתית עבור מעשנים, לכן מומלץ להימנע מעישון טרם הניתוח. לנשים, המתכננות הריון, יש להבהיר, כי לאחר הניתוח קיים צורך להמתין תקופה של כשנתיים טרם הריון.

במהלך הניתוח

הרדמה - סיבוכים הקשורים בהרדמה המלאה, שתחת השפעתה נערך הניתוח.

סטייה מסטנדרט רפואי סביר - ביצוע הניתוח בחוסר מקצועיות, תוך הפרת חובת הזהירות, שחלה על הרופא מכוח עיסוקו וסטייה מהסטנדרטים, המצופים ממנו במסגרת מבחן הרופא הסביר. לרבות טעויות בביצוע החתכים לרוחב הבטן וסביב הטבור וביצוע תפירה רשלנית בשולי החתך. 

לאחר הניתוח

אמנם מדובר בניתוח פשוט, שאינו כרוך בעיקרו בכאבים ותופעות לוואי אולם, חוסר מתן הנחיות מתאימות לתקופת ההחלמה, שלאחר הניתוח, עשוי להוות עילה לתביעת רשלנות רפואית.

בין ההמלצות המקובלות: שכיבה בתנוחה מקופלת ושימוש בחגורת בטן אלסטית לתקופה של שלושה שבועות, שמירה על היגיינה של אזור הניתוח וביצוע שטיפה יומית, חזרה לפעילות גופנית שגרתית באופן הדרגתי ועוד.

תופעות לוואי: לאחר ניתוח מתיחת בטן ישנן כמה תופעות לוואי מקובלות כגון: נפיחות קלה, בצקות, שטפי דם ורגישות באזור המנותח - כל אלה אמורים להעלם תוך זמן קצר ואם הם אינם נעלמים, יש לפנות לרופא שניתח אותך.

ישנם כמה וכמה תופעות לוואי המצריכות פנייה מיידית לרופא המנתח והתייחסות מיוחדת ומהירה. לדוגמא, במקרה של זיהומים עקב התערבות בכלי דם ופגיעות בעור במהלך הניתוח.

זיהום - הנוצר בגופו של המנותח במהלך הניתוח או בעקבותיו מטופל בדרך של ניקוז המוגלה ומתן טיפול תרופתי באנטיביוטיקה. לעיתים נדירות עלול להיווצר דימום מאסיבי, המצריך מתן עירוי דם למנותח.

צלקות עמוקות - מעבר לצלקת הסטנדרטית; שינוי בצורת הטבור; חוסר תחושה באזור הניתוח; נמק של שולי העור והיפרדות התפרים, לעיתים עד היזקקות לשתל עור; הצטברות נוזלי גוף באזור הניתוח ופקקת ורידים בעקבות שכיבה ממושכת.

פסק דין בתביעת רשלנות רפאית לאחר ניתוח מתיחת בטן

פסק דין בעניין אורנה שלום נ' דר' מיכאל שפלן, משנת 2006, עסק בתביעת רשלנות רפואית בהקשר לניתוח מתיחת בטן בעילות של הפרת ההסכם לביצוע הניתוח, התרשלות ותקיפה.

טענות התובעת היו בין השאר כי הרופא המנתח לא ביצע לה ניתוח מתיחת בטן אלא ניתוח שאיבת שומן. עוד טענה כי לא נתנה הסכמתה מדעת לביצוע טיפול זה וכן חוסר התאמה לתוצאות המצופות מניתוח מתיחת בטן, לרבות צלקת גדולה ובלתי אסתטית לרוחב בטנה. הרופא הנתבע הכחיש את הטענות וטען, כי הניתוח שבוצע הוא זה שסוכם עם התובעת.

במידה ועברת ניתוח למתיחת בטן ונגרמו לך נזקים מכל סוג שהוא, הן במהלך הפרוצדורה הכירורגית והן לאחריה - בתקופת ההחלמה, עליך לפנות ולהתייעץ עם עורך דין מנוסה בתחום, ובעת הצורך גם עם מומחה לכירורגיה פלסטית.

בהתייעצות עם עורך הדין והמומחה הרפואי יבחן התיק הרפואי המלא שלך, על מנת לבדוק את השתלשלות האירועים לפני הניתוח, במהלכו ובהמשך גם בעת המעקב הרפואי שלאחר הניתוח. רק באמצעות בחינה מדוקדקת ומקצועית ניתן להכריע לגבי קיומה של עילה להגשת תביעת פיצויים לאור התרשלות לכאורה בביצוע הניתוח.

משרדו של עורך דין עופר סולר מייצג תובעים (בלבד) במגוון רחב של תביעות רשלנות רפואית, בעקבות פגיעות שנגרמו למנותחים בפרוצדורה כירורגית למתחית בטן. אנו נשמח להפגש ולייעץ גם לך בכל עניין רלוונטי - ללא תשלום וללא כל התחייבות

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369254

כמו כן ניתן להתייעץ ולשאול על ניתוחי מתיחת בטן במסגרת: פורום רשלנות רפואית

לשיחה מיידית עם עו"ד חייגו: 03-7369254