בכדי להגיש תביעת רשלנות רפואית, נדרש התובע לצרף לתביעתו חוות דעת של מומחה. בחוות דעתו, יתייחס המומחה לשאלת קיומו של מקרה רשלנות רפואית ולהיקף הנזק שנגרם כתוצאה ממנו. למאמר המלא לחץ כאן...
חוות דעת של רופא מומחה בתביעת רשלנות רפואית
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

לשיחת יעוץ עם עו"ד סולר חייגו: 03-7369254
מאמרים אחרונים
יצירת קשר עם עו"ד עופר סולר
כל התגיות

כיצד לבחור את הרופא המתאים למתן חוות דעת?

Hebrew
תאריך: 11/10/2011 13:17   

חוות דעת מומחה בתביעת רשלנות רפואית

נגרם לכם נזק כתוצאה מטיפול רפואי ואתם חושבים שמדובר במקרה רשלנות רפואית? כדאי להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום ולחקור את הסיבות והנסיבות לנזק. אם אכן מדובר במקרה רשלנות רפואית, כדאי להבין על מה תתבסס תביעתכם.

בתביעת פיצויים לנפגעי רשלנות רפואית, יש לבסס ראשית כי אכן מדובר במקרה רשלנות רפואית וכי הנזק שנגרם לכם, הוא תוצאה של הטיפול הרפואי הרשלני. בהמשך, לאחר ביסוס טענה זו, ידון בית המשפט בהיקף הנזק והיקף הפיצוי שיפסוק – יהיה בהתאם.

בכדי להגיש תביעת רשלנות רפואית, נדרש התובע לצרף לתביעתו חוות דעת של מומחה. בחוות דעתו, יתייחס המומחה לשאלת קיומו של מקרה רשלנות רפואית ולהיקף הנזק שנגרם כתוצאה ממנו.

קיראו עוד על: מי נושא בעלויות חוות דעת רפואית?

כמה חוות דעת צריך?

מאחר וחוות הדעת תינתן על ידי רופא מומחה בתחום הרלוונטי בלבד, יתכנו מקרים בהם תידרש מומחיותם של רופאים בתחומים שונים ולפי כך, יידרש התובע להציג כמה חוות דעת.

כך לדוגמא, בתביעות רשלנות רפואית בלידה, נדרש ראשית רופא מומחה בתחום המיילדות חוות דעת של רופא מומחה בתביעת רשלנות רפואיתוהגניקולוגיה, חוות דעתו תקבע האם הייתה רשלנות במעקב ההיריון, או בניהול הלידה. אולם, רופא זה אינו יכול להתייחס לשאלת הקשר הסיבתי בין רשלנותו של הגורם המטפל, לבין הנזק, אינו יכול גם לחוות דעתו בדבר היקף הנזק.

בכדי להעריך את היקף הנזק ואחוזי הנכות שנגרמו ליילוד, תידרש חוות דעתו של רופא מומחה בתחום נוירולוגית ילדים. רופא זה גם יבסס, או ישלול בחוות דעתו את הקשר הסיבתי שבין מקרה הרשלנות, לבין היווצרות הנזק.

גם בתביעות בהן נגרמו לנפגעים נזקים במספר רבדים, כמו למשל במקרים של רשלנות רפואית בניתוח פלסטי, תידרשנה חוות דעת של מומחים רפואיים שונים. בעת ניתוח פלסטי עלול להיגרם נזק פיסי, שיוערך על ידי כירורג פלסטי ואילו הנזק הנפשי שנגרם כתוצאה מהפגיעה בגוף – יוערך על ידי רופא פסיכיאטר.

כיצד בוחרים מומחה אשר יכתוב חוות דעת רפואית?

מומלץ שלא לנסות לבחור מומחה מתאים על דעת עצמכם, אלא לפנות לעורך דין בעל ניסיון בתחום תביעות רשלנות רפואית. עורך הדין ידע להפנות אתכם אל המומחה המתאים ביותר, הן מבחינת המוניטין המקצועי שלו והן מבחינת תחום התמחותו.

לעיתים קרובות, מעבר לכתיבת חוות הדעת, ידרש המומחה להעיד בבית המשפט ולעדותו תהיה השפעה רבה על תביעתכם. עורך דין לרוב ידע לבחור מומחה שהתנסה עימו בעבר, בכל הנוגע להופעה בבתי משפט.

האם ניתן להגיש תביעה ללא חוות דעת?

ניתן, אין חוק שמחייב את התובע בהגשת חוות דעת. אולם, חשוב להבין ששום מסמך רפואי אינו יכול להוות תחליף לחוות דעת של מומחה, אשר נכתבה לצרכי משפט ונערכה על פי הנדרש לצרכים אלו. תביעת רשלנות רפואית שתוגש ללא חוות דעת של מומחה, תהיה בעלת סיכוי נמוך בהרבה ולתובע יהיה קשה מאוד לבסס את טענותיו.

לקבלת סיוע משפטי אישי ודיסקרטי ליחצו: פנייה לנפגעי רשלנות רפואית

תגיות בעמוד:   חוות דעת   
לשיחה מיידית עם עו"ד חייגו: 03-7369254