עברת התקף לב שהרופאים לא זיהו בזמן? איחור באבחון אוטם שריר הלב עשוי להתפרש כרשלנות רפואית
רשלנות באבחון התקף לב / אוטם שריר הלב אבחון לקוי
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

לשיחת יעוץ עם עו"ד סולר חייגו: 03-7369254
מאמרים אחרונים
יצירת קשר עם עו"ד עופר סולר
כל התגיות

איחור באבחון התקפי לב עלול להיות רשלנות רפואית!

Hebrew
תאריך: 11/10/2011 13:17   

איחור באבחון התקף לב / אוטם שריר הלב

לא מעט מהתביעות בגין רשלנות רפואית בתחום התקפיי הלב עוסקות במקרים בהם הייתה טעות או איחור באבחון ההתקף. טעויות כאלה עלולות לעלות לאדם שלקה בהתקף הלב במחיר רב, לגרום להיווצרות נזק לצמיתות בשריר הלב ולעיתים אף למוות.

אוטם שריר הלב (Myocardial infarction) הוא ההגדרה הרפואית למ שכולנו מכירים בשם: התקף לב, ומתרחש כאשר אחד מהעורקים של שריר הלב נחסם ואספקת הדם העורקי העשיר בחמצן אל שריר הלב פוסקת וגורמת נזק ללב. הנזק הוא תוצאה ישירה של התפתחות נמק של השריר ומאוחר יותר היווצרותה של צלקת.

במרבית המקרים של התקף לב מופיעים סימנים מקדימים לפני או בסמוך מאוד להתקף, כגון: לחץ בחזה, כאב שלעיתים מקרין לאזורים שונים בגוף – לידיים, לצוואר, לגב, לסת ולאזורים נוספים. סימנים אחרים הם: הזעה מוגברת, הקאות, קוצר נשימה, סחרחורת וכדומה.

לרוב, אדם שאינו חש בטוב אינו מודע לקשר בין הסימנים המקדימים ובין הסיכוי ללקות בהתקף לב והוא פונה לרופא המשפחה שלו בסניף קופת חולים, מוקד רפואי, או בית חולים. לאחר ששמע אודות התסמינים, הגורם המטפל חייב לבדוק האם אלו סימנים מקדימים להתקף לב באמצעות ביצוע בדיקות מתאימות, כגון: א.ק.ג, בדיקת אנזימים בדם ובדיקות נוספות.

יש לך שאלות? רוצה להתייעץ עם עורך דין? לחץ לקבלת סיוע משפטי: יצירת קשר


אם אין ברשות המטפל את הציוד הדרוש, עליו לשלוח את המטופל בדחיפות אל חדר המיון. במקרים בהם ניתן היה לאבחן חשש להתקף לב, למנוע אותו או לצמצמו והמטפל לא עשה זאת, נוצרת עילה לתביעת רשלנות.

למעשה, חייב כל איש צוות רפואי ולא רק קרדיולוג, להיות מודע ולהכיר את הסימנים המקדימים להתקף לב ולנסות למנוע אותו מבעוד מועד. התגובה המהירה, כאשר קיים חשש להתקף לב, היא קריטית והיא זו שתקבע את עתידו של המטופל.

התביעה בגין רשלנות רפואית היא חלק בלתי נפרד מדיני הנזיקין. במקרה של רשלנות רפואית תובע הנפגע את המטפל בגין טיפול רפואי כושל שגרם לו נזק.

לא כל התרשלות או טעות בטיפול הרפואי תחשב כהתרשלות רפואית מבחינת החוק היבש. על מנת להצליח בתביעת רשלנות צריך המטופל להוכיח שהאדם שטיפל בו היה מחויב כלפיו בחובת זהירות, ובעקבות הפרת חובה זו נגרם לו הנזק.

כדי להוכיח רשלנות רפואית יש לנקוט בשלושה צעדים עיקריים:

השלב הראשון הוא פנייה אל עורך דין בעל ניסיון רב בתחום. עורך דין מנוסה הוא לעיתים זה שיקבע אתרשלנות באבחון התקף לב / אוטם שריר הלב אבחון לקוי ההבדל בין הצלחת התביעה ובין כישלונה, והוא גם יהיה (באופן עקיף) האחראי לגובה גובה הפיצויים שיפסוק בית המשפט לטובת התובע.

השלב השני הוא איסוף אינפורמציה מלאה ומדויקת על מקרה הרשלנות. יש לדאוג לכל המסמכים הרפואיים החשובים וליידע את עורך הדין על כל העובדות הקשורות לטיפול בנושא התביעה. את המידע החיוני חשוב למסור אל עורך דין כבר במהלך הפגישה הראשונה עמו, כדי לבדוק אם אכן יש עילה לתביעה.

נוסף לכך, יפנה עורך הדין לגורמים רפואיים לצורך קבלת התיק הרפואי וגם התיעוד המלא של מהלך הטיפול.

השלב השלישי הוא להשיג חוות דעת רפואית מקצועית ומתאימה. חוות הדעת היא זו המבססת את העילה לתביעה, היא אף נדרשת על-פי החוק ובמקרים רבים אין טעם להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית בלעדיה.

לסיכום, התביעה בגין רשלנות רפואית היא הדרך החוקית לפצות, ולו באופן חלקי, על נזק שנגרם לאדם בעקבות טיפול כושל ובכלל זאת, במקרה של איחור באבחון התקף לב או בשמו המקצועי - אוטם שריר הלב.

לקבלת סיוע בנושא איחור באבחון התקף לב ליחצו: יצירת קשר מיידי

לשיחה מיידית עם עו"ד חייגו: 03-7369254